Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 979

Hidd el, elmúlik:)

Előzmény: reka1983 (976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 978

Jajj, ne vedd annyira a szívedre! :)

Bocsánatot kérek...

 

A hsz.-ed nem volt túl egyértelmű, tisztára olyan volt, mintha egy pénzéhes orvos vagy egy világmegváltó üzletkötő csábítaná a "zúgósokat" az aktuális legszuperebb gyógycentrumba.

 

Sok sikert a gyógyuláshoz, én is üdvözöllek!

Előzmény: Törölt nick (977)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 977

Köszönöm kedves  soraitokat,igazán megdöbbentő volt! Kissé tévesen értelmeztétek , ezért én most bemutatkoznék:Szalayné Pál Melinda vagyok, 42 éves Székesfehérváron élek ,itt is dolgozok egy kis közértben.

Kedves Tinman konkrét történetről beszéltél, ezért most elmondanám.Mint említettem,nem én vagyok beteg, hanem a férjem. 2005 nyarán egy reggel úgy ébredt fel ,hogy bal fülét dugultnak érezte és a hallása teljesen elment.Ez kb.2-3 napig tartott majd elmúlt a dugultság,újra hallott  viszont szép diszkréten elkezdett sipolni a füle.Az orvos elöször azt mondta , hogy valószínüleg egy átmeneti keringészavar,de azért elküldte fülészetre.Teljes kivizsgálás indult, hallás mérések és értágító gyógyszerek sokasága , infúziós kezelések.Később neurológiára is elkerült és koponya MR is történt-szerencsére negatív lett.A fülzúgás azonban még mindig megvolt ezért jött a pszichoterápia enyhe nyugtatokkal, de ez sem segített igazán. megjártunk egy pár intézményt, de segíteni sehol sem tudtak. A fül-orr-gégész javaslatára kipróbálta a dobüregbe adott injekciós kúrát is.A zúgást ez sem csillapította, de mellékhatásként minden alkalommal igen heves szédülése lett több órán át. Ez így megy hat éve. Itt a fórumon mindenki leírja az ötleteit, kínjait, de arról senki nem beszél,hogy ettől a betegségtől nemcsak a beteg szenved, hanem közvetlen környezete is. Tényleg, kit érdekel!? Én személy szerint azért olvasgattam ezeket a fórumokat hátha  valaki tényleg tapasztal valami újat, mükődöt. Én nem adom fel!! Az alkohol egyébként jó ötlet a férjem is kipróbálta, a zúgást ugyan nem mulasztotta el , a házasságunkat viszont majdnem.Párkapcsolatban élőknek nem ajánlom! A cikket viszont tényleg érdemes legalább elolvasni, elgondolkodtató. Ennyi a mi aljas, piti történetünk, gondoltam megosztom veletek bár nagy kedvet nem csináltatok a fórumozáshoz.Azért mindenkinek jobbulást kívánok és minél kevesebb zúgást. üdvözlettel: Melinda

Előzmény: Törölt nick (975)
reka1983 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 976

csakis osztani tudom hallásommintadenevérnek a véleményét

minden a pénzről szól

nagyon de nagyon kevés az a lelkiismeretes orvos, aki tényleg segít vagy ha nem,akkor legalább mergmondja, hogy én nem tudsok segíteni, menj tovább, nme húzok ki a sebedből még több pénzt

ha hiszitek ha nem, én már erezót akartam vágni, idegosztályra jártam, fogytam, kikészültem totálisan a zúgás miatt...

és szép lassan nem mondom, hogy elfogadtam, mert vannak még nagyon  nehéz napok, de sose adom fela  reményt.....addig megyek, míg el nem fog múlni....kívánom mindenkinek a legjobban:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 975

Nem kell komolyan venni, csak a profitot akarja növelni :)

Regisztrál több néven és ártatlan pislogások közepette rácsodálkozik arra, hogy sokaknak zúg a füle vagy a feje.........

Ez csak az üzlet része......,

persze f@sz módon csinálja, mert buta..... .

Buta, mert másokat butának, hülyének néz. Nem lát más fejébe, nem gondolkozik más fejével, így egész életére, életében hülye, buta barad.

 

Csak azt nem értem, hogy miért nem a nagyothallók fórumára regisztrál, mert ott talán több nagyothalló készüléket tud eladni.

Ezek jellemtelen, pénzéhes, piti alakok, akik tényleg arra vannak kódolva (ócska jellemüknél fogva), hogy azokból húzzanak hasznot, akik bajban vannak.

Hát.....

,ennyi szarházi, pénzéhes, hullarabló köcsöggel életemben nem találkoztam, pedig látok sok retardált f@szt, meg pin@t, nap, mint nap.

 

 

 

Előzmény: Tinman (974)
Tinman Creative Commons License 2011.06.03 0 0 974

Köszönjük az újabb halláscentrum "infót":)

A következő nick-el már olyan is jöhethe hogy ez aztán tényleg. és nekünk is be kellene fizetni.

A bármilyen infó megosztása nem = segítség.

Személy szerint pedig szánalmasnak tartom amikor utolsó szalmaszálba is kapaszkodó emberek gyógyulás iránti vágyát kihasználva hoznak létre gazdasági vállakozásokat.

Egyébként ha bármilyen _konkrét_ történeted van fülzúgásról azt szívesen meghallgatjuk, még ha az csak egy eset és a próbált diagnosztikák, kezelések leírása.

 

Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.02 0 0 973

Sziasztok!

 Régóta olvasgatom ezt, és a hasonló fórumokat.Személyesen szerencsére nem vagyok érintett,de családtagom sajnos régóta fülzúgos. Tudom milyen nehézségekkel küzd ő is minden nap,és főleg éjszaka. Most azért regisztráltam mégis, hogy elmondjam én nem gondolom, hogy ha valaki itt a fórumon bármilyen infot megoszt a többiekkel az reklám lenne.

Inkább segítségnek gondolnám. A cikket egyébként én is olvastam a neten és bárki hozzá férhet pl. A Weborvos.hu lapon is. A hallás centrum pedig tényleg megnyílt!

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.28 0 0 972

:))

Előzmény: Tinman (971)
Tinman Creative Commons License 2011.05.28 0 0 971

Köszönjük a reklámot...

Előzmény: gyogyul (970)
gyogyul Creative Commons License 2011.05.27 0 0 970

Sziasztok!

Én új vagyok ezen az oldalon. Nekem lassan 1éve zúg a fülem. Már szinte minden kezelést kiprobáltam,de sajnos eredménytelenül.

Hallottam és olvastam a neten egy új eljárásról,hogy egy speciális készülékkel probálják a fülzúgást enyhiteni.

A cikk szerint Németországban már jó eredményeket értek el.Szerintem érdemes kipróbálni!

Úgy értesültem,hogy nemsokára Budapesten is nyílik egy hallás-centrum,ha több infom lesz megosztom veletek. 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 969

elküldtem

Előzmény: reka1983 (968)
reka1983 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 968

Kedves Hallásommintadenevérnek!

 

Új vagyok itt a fórumon, olvasgattam a hozzászólásaidat és a segítségedet szeretném kérni. Én is már másfél éve küldök fúlzúgással és egyhe kifejezés ha azt írom, hogy kikészít. Mindenütt voltam már vele, amire csak lehetett elmentem, és képzeld! Voltam és is cérnabeültetésen.Wietnami cérnabeültetés, Bpest, Csömöri út..Mit monjak?? Azok a piszkos anyagiak...azt hiszem ezzel mindent elmondtam...83 000 ftos fizetésből nem sokra futja..Szüleim támogattak ígyis, úgyis de nem tudom tovább finanszírozni, mert nagyon sokba kerül..

Szeretném elkérni ezt a 14 000 ft/alkalom cérnás dolog elérhetőségeit, mert nagyon érdekelne és azt hiszem ennyit vhogy ki tudok gazdálkodni..

 

Válaszodat előre is nagyon hálásan köszönöm!

Elérhetőségem: reka.balogh1983@gmail.com

 

 

Szép estét kívánok, örülök, hogy te már jól vagy:)

 

Réka

Előzmény: Törölt nick (967)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.13 0 0 967

Dehogy csinálom!

Rájöttem, hogy a "vérszegény" életmód juttatott a fülzúgás zajos mezejére, éppen ezért járok edzeni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (964)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 966

elküldtem.

Előzmény: Cooper ügynök (963)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 965

elküldtem

Előzmény: nono.7777 (962)
Cooper ügynök Creative Commons License 2011.05.11 0 0 963

Elkérném én is a cérnamágusok elérhetőségeit. Köszönöm!

 

agentcooper@index.hu

 

Előzmény: Törölt nick (961)
nono.7777 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 962

  Szia kedves hallásommintadenevérnek!

Ne haragudj,hogy idegenként így megszólítalak!Olvasgattam a fórumot,mivel nekem is fiatal korom ellenére előjött a fülzúgás egyik napról a másikra és mondhatni nagyon zavaró tud lenni. A korházban töltött napok alatt,míg az infúziós kúrát kaptam,megismerkedtem egy betegtársammal.Neki olyan tünetei vannak,hogy ennyi bejegyzés között sem találtam hasonlót(igaz nem teljesen olvastam végig).Olyan a "fülzúgása" mint a biciklipumpa suhogása.Szóval mindkettőnk nevében szeretném megkérdezni,hogy láttam a bejegyzésedben,hogy pozitív tapasztalatod van az egyik intézménynél és,hogy esetleg elküldenéd-e nekem e-mailben a címet?(nono7777@freemail.hu).Kedvességed előre is megköszönöm!

Jobbulást kívánok Neked is és minden kedves fórumozónak!

Előzmény: Törölt nick (942)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.10 0 0 961

:))

Előzmény: gr82wök6ószfater (960)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.05.10 0 0 960

,,,"megittam fél üveggel...... "

 

Ez nem igazán egzakt meghatározása egy mennyiségnek,,,

Nekem ugyanis van 55 L-es "üvegem" is,,, :-)

 

A másik ami nem teljesen egyértelmű számomra,- ha Téged ábrázol a kép,- ez mikor is készült?

Mert ez max az érettségi, ha nem az ált. iskolai tablóképed lehet,,,:-)))

 

Előzmény: Törölt nick (959)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.09 0 0 959

Látod figyelmetlen voltam, azaz nem néztem vissza a hsz.-t, hogy a fehérbor a favorit......bocs

 

Én csak söröztem néha napján, de a zúgás óta (!!) csak vörösbort iszom. Ebből mindenképpen levonható az a tanulság, hogy a fülzúgás és a halláscsökkenés kifejezetten elősegíti a vörösbor ivást (nálam).

 

Itt már megittam fél üveggel......

 

Előzmény: gr82wök6ószfater (958)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.05.09 0 0 958

Nem figyeltél kellőképpen! :-(

Rizlingfogyasztó vagyok, vöröset csak "végszükségben" iszom, ha már "minden kötél szakad",,,:-)))

Egyébként cca. másfél liter.

Mielőtt még valaki iszákosnak tartana, azt azért hozzátenném, hogy ezt a mennyiséget nem ám csak úgy "láblógatva" tettem magamévá, hanem 9-19 óráig, közben pedig pihenésképpen lenyírtam 1500 nm füvet, nem sík terepen, szőlőtőkéket és kordon oszlopokat, gyümölcsfákat kerülgetve.

Előzmény: Törölt nick (957)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 957

Vörösbor mennyi volt :) ?!

 

Előzmény: gr82wök6ószfater (955)
replez1 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 956

Szia,elküldenéd nekem a cimmet,elöre is köszönöm  Gábor

Előzmény: Törölt nick (942)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.05.05 0 0 955

Tegnap dél óta ismét csönd van.

Lehet, hogy hihetelen, de már kezd zavarni,,,,

A legutóbbi jó rég volt, és nem is tartott sokáig, kiváncsi vagyok, most meddig tart majd.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.04 0 0 954

"Nekem kb 36 éve zúg."

 

Sajnálom...:(

Én csak bíztatni akarom azokat, kiknek most a közelmúltban jött elő a zúgás, mivel én is eszméletlen módon megijedtem és azt hittem itt a világvége. A neten meg annyi degeneráltságot lehet ezzel kapcsolatban olvasni néhány retardált vészmadártól, hogy abba belegondolni is rossz és, ha beteg a zember akkor még jobban vevő a hülyeségre, mert fél.

Az első időkben őrült módon zúg, sípol és akkor azt hiszed, hogy nem lesz vége, de mivel semmi sem örök, ez is csökken vagy elmúlik. Nekem is visszajött a hallásom, ezért másnak is visszajöhet, csak bízni kell.

Előzmény: Törölt nick (953)
pintyö Creative Commons License 2011.05.03 0 0 952

Köszönöm kedves Tinman. Megértettem amit írt, és igaza is lehet.Valaminek tényleg az agyban kelett történnie,mert külsö oka nincs (környezetem nem zajos), belsö (agyi) oka nem észlelhető a zugáson és hallásvesztésen kivül. Azért nagyon köszönöm a válaszát. Üdv. Pintyő

Előzmény: Tinman (949)
Tinman Creative Commons License 2011.05.03 0 0 951

A fül(külső-közép-belső) az nálam még az orvostudomány által lefedett terület, ennek szinte teljesen ismerik a működését, problémáit.  Amit még valamennyire ismernek az az agyi keringés, tápanyag ellátás (megfelelő csövön, megfelelő vér, megfelelő helyre eljut). Fertőzésekkel szemben pedig elég védett az agy(vér-agy gát). A hallóköszüb nemtudom mi(lyen szerv).

Az hogy valaki "melódiát" hall az szvsz. mindenképp az agyban keletkezik amibe már az emlékezet is bejátszik, azt nem mondom hogyha a bemenetre(hallóideg) nem normális idegi impulzusok érkeznek akkor az nem tudja leültetni az agyat és mindenféle zúgás keletkezik, azonban az igen nagyszámú "gyógyíthattalan" fülzúgásos ember megléte mégiscsak arra utal hogy olyan helyen van a hiba ahova már nem ér el az orvostudomány keze(vagyis az agyban). Szerintem gyakori probléma lehet hogy egy (ideiglenes) külső fiziológiai hatás miatt léterjön a zúgó hang az agyban, az agy alkalmazkodik (mint amikor valaki trenitozza magát hogy minden nap bemegy a hideg vízbe, egy idő múlva már a jeges dunában sem fog vacogni), ennek melléktermékeként már hiába múlik el a külső hatás az agy áthuzalozta magát, ezért nem (teljesen) múlik el az öngerjesztő hang. Ha egészséges az agy környezete akkor én is azt mondom hogy múlnia kell (10 évig a bahamákon nyaraló Schirilla ismét vacogni fog a Duna jegében), azonban mindenképp öregszük is ami egy romló állapotú szervezetet jelent és ez a javulási folyamat ellen dolgozik...

Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.02 0 0 950

 Nem kell mindent az agyra fogni, a csiga és a hallóküszöb is sérülhet, és az  egyensúlyozó rendszer is a fülben van.

Ha felmerül a gyanú, hogy a halláscsökkenést a kisagy elváltozása okozza, akkor CT-t és az MRI-t elvégzik. Ha + tényleg az aggyal van probléma, akkor azt az MRI kimutatja.

Ezek előtt még egy fair doki még a BERA-t is elvégezteti.

 Fingja sincs az orvostudománynak az agyról, ezért takaródzik egy-két agymosott az aggyal. (Nem rád gondoltam)

Van akinek a fejéből és van akinek a füléből jön a "zaj".

Kollegámnak és iskolatársamnak 25 éve jön az agyából a "sound" és nincs agydaganata, neki OK a hallása, nem volt egyensúlyzavara, dolgozik, pénzt keres, ok minden, de zúg az agya.

Nekem 44 évig minden OK volt, orvost soha nem láttam, jött a zúgás, halláscsökkenés tiszta süketség a jobb fülemre és nekem a fülem zúg. Minden vizsgálatot elvégeztek, minden negatív.

A kivizsgáláson az egyik doki azt mondta, hogy a fülzúgás egy "fekete ló", azaz ismeretlen eredetű, tehát ezzel lehet élni, csak elsőre besz@rik a zember és mindent össze-vissza vizionál.

Nekem is eszméletlen hangon zúgott, sípolt, zörgött, de ez, idővel elmúlik, CSÖKKEN A ZAJ, úgyhogy ne féljen senki...

NEM KELL BESZ@RNI ELMÚLIK VAGY CSÖKKEN!!

 

Előzmény: Tinman (949)
Tinman Creative Commons License 2011.05.02 0 0 949

Azért írtam az agyat mert a hang anomália ott jelentkezik. Szinte minden betegésgre van valami egész jó koncepciója az orvostudománynak, még ha nem is tudja gyógyítani, de tudja hogy mit miért nem. De amit a mi szintünkön felfoghatatalunk komplex agyi szinapszisok nem úgy muzsikálnak ahogy kell akkor biza megáll a tudomány. Olyan kb. mint amikor egy modern TV-dben elromlik a mikroporcesszor, kíhívod szerelőt, az megnéz pár alapdolgot, van-e áram, be van-e dugva az antenna, de ennyi, a problémás terület működését nem is érti, meg nincs is eszköze a javításhoz. A lehetőségek szerintem kb. addig terjednek hogy az agy külső környezetét próbáljuk ideálisra hozni. Aminek szerintem örülni lehet hogy ez csak egy perifériális "szoftverhiba" nincs kapcsolata a létfenntartó folyamatokkal, ami viszont intő jel, hogy ha egyszer már olyan rossz körlümények áltak elő amik előidézték ezt a működési zavart akkor jobb lesz a jövőben elkerülni a hasonlókat, mert a szervezünk hallhatóan nem túl jól viseli őket. Minden rosszban van valami jó is: éljünk egészségesebben.

Előzmény: pintyö (940)
trombonista Creative Commons License 2011.04.30 0 0 948

Sziasztok!

 

Egy ismerősömet másfél éve kínozza erős fülzúgás. Több orvosnál is járt, de sehol nem találták meg az igazi, valós kiváltó okot.

 

Van-e tapasztalata itt valamelyikőtöknek bármilyen egyéb kezelési eljárással kapcsolatban? (Például lézeres terápia, stb.)

 

Köszönöm a segítséget!

Üdv!

trombonist

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!