Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

apika05 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 56465

Na jól van akkor látom érted az értelmét, én TNT-t akarok neked jó drágán eladni, hogy felrobbanjon a kocsid és még ne is spórolj havi tízezreket!
De itt is hagyom ezt a fórumot nekem nem derogál ilyen bunkó stílust olvasgatni (kussolj)...

Sok sikert majd még találkoztok a nevemmel, amikor már jó pár ismerősötök ezt fogja használni remélem :)

Sziasztok!

Előzmény: Roadtrain (56462)
deps Creative Commons License 2011.10.19 0 0 56464

miért furcsa?

mindíg kell cserélni! Aki vezet az van felűl..... korongos autónál, kártyásnál meg mellette, de mindíg kell cserélni!

 

Semmi furcsa nincs benne....

Aki vezet anak karikás jel van, vagy kalapács, aki meg nem vezet annak áthúzott négyszög.....

Pihenésnél mindkettő ágyon, s az rakodik akinek felűl van a korong.... (legalábbis mi-én így csináltuk..!!!)

 

Semmi komplikáció nincs benne, csak a cserét kell megoldani, de az meg egyszerű! haszálni az aktuális funkciógombokat és ám, volilá!

Előzmény: Szabi8 (56456)
maci86 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 56463

jut eszembe kit kapcsoltak le angliába tacho trükközésért?:P:D

Roadtrain Creative Commons License 2011.10.19 0 0 56462

Majd ha végig jártad azt az utat amit én,láttad azokat a dolgokat az én szemszögemből amiket megéltem akkor szólhatsz esetleg,addig meg kussolj!!Nem inkább az üzemanyag árát kéne csökkenteni??Nem vegyél még bele ilyen szart ami oda bassza majd a motort meg még pénzbe is kerül.

Előzmény: apika05 (56460)
apika05 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 56460

Sose adom fel természetesen, mert tudom hogy hülyeség amit hiszel, de te tudod természetesen jogod , hogy belefulladj az üzemanyagárakba, sajnálom, hogy ilyen gyanakvó vagy kíváncsi lennék egy hétvégi bevásárlásodra ^^

Előzmény: Roadtrain (56453)
cicó Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56458

Én már tudom mit járkálsz te állandóan a Tescoba:) Múltkor valaki azt mesélte, ott recept nélkül adják a Viagrát :)))

Előzmény: Törölt nick (56457)
Szabi8 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56456

Köszi szépen! Megmondom őszintén kicsit furcsáltam,hogy állandóan cserélgetni kell két korongot... A kártyásnál tudtam, hogy cserélgetni kell. Holnap még keresgélek az autóban hátha rálelek a használatijára...

 

Előzmény: kojihugz (56454)
bexxter Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56455

Ez ismerős nagyon, de én legalább csak 90ezret fizettem (a műszerfal alatt) így nem is nagyon magyaráztam semmiért. Najó, azért az oktató mondott újat is, néha. Ez olyan, mint a mai OKJ tanfolyások.. a papirod megvan, de igazából a gyakorlatban és/vagy utánaolvasva-kérdezve tanulod meg :(

Előzmény: Törölt nick (56445)
kojihugz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56454

Ilyen fajta korongos tachoval ugyan nem dolgoztam, de a digitálishoz hasonlóan szerintem ezen is az 1-es és a 2-es gombokkal váltogatod a tevékenységeket.

A korongot meg persze cserélni kell. Mindig annak a korongja kell felül legyen, aki vezet. Kártyás tachonál meg mindig az elsőbe legyen annak a kártyája aki a kormányt tekergeti.

Előzmény: Szabi8 (56452)
Roadtrain Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56453

Tudod az én telefonomba is rengeteg a telefon szám,van közte legalább 50db akit ha felhívnák és megkérem ,hogy tegnap nála aludtam akkor mind azt állítaná,bíróság előtt is :))) sőt pecsételni is tudnának :D

Látom nem adod fel.Nem baj csináld nyugodtan,de én tuti nem öntök ilyen liyt löttyöt a tankba pénzt meg pláne nem adok ki ilyenre.Ha meg befosna a motor akkor nekem kéne még 45782féle képp bizonyítani,hogy az adalék baszta oda.Erre meg nincs energiám ,annyit nem ér.Elég volt gari idő alatt küzdeni olyan dolgokért amik alapból jártak volna.

Előzmény: apika05 (56441)
Szabi8 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56452

Üdv az Uraknak!

Mégegy problémám lenne ill. van ami nem is egy.

A tachónk, mint kiderítettem siemens vdo 1324.51es... de nincs hozzá kezelési útmutatónk... nyomogatni nem mertem. Na most a kollégákkal úgy használjuk, hogy ha vezet az első akkor kormányt mutat mellette a 2esnek ott az áthuzott négyzet, ha megállunk pihi mindenkinek. Kérdezném, hogy esetleg vki nem tudná elmagyarázni (leírni) mit kell rajta nyomogatni, hogy egyéb munkavégzést is betudjunk rajta állítani? (mondjuk mind2 sofőrnek ne csakegyiknek...stb... szal miket kell rajta nyomogatni)

És mégegy kérdés, ha váltunk akkor tényleg kikell venni a korongokat, megcserélni??? mert mi úgy használjuk, hogy ha váltunk akkor kicsréljük a korongokat, szal az egyes lesz kettes,kettes lesz felül... remélem értitek... szóval vki tudna segíteni???

köszönöm szépen

nemÍROKmár Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56451

Szeretek magyarázni, hát megoldjuk. Te azt számolod, hogy 40 fontnyi forintot keresett, ami bakfitty. Én rávilágítottam a vásárlóértékére. Ha például cigiben számolom, az jön ki, hogy 26 doboz árát kereste meg egy nap. Tehát ennyiért dolgozott, ami ugyanaz, mintha Angliában dolgozna 26 doboz cigiért. Ami viszont 135 font. A végeredmény : ott több a fizetés, de ne hallgassuk el azt se, nem olcsó például a cigi, de még a kerítéskolbász se.  Szóval ott szar a 14000 Forintnyi pénz, de nálunk írígyésre méltó fizetés.

Előzmény: Törölt nick (56418)
Kene80 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56450

Ezúton is szeretném megköszönni 95XF-nek a wifi-s tippeket!

Üdv mindenkinek Ausztriából, az Amstetten-i Asfinag parkolóból! :)))

deps Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56449

"óóóóóó á lá petit darabos megplüsz ön év ekszperiensz, méjbí" :D

Előzmény: Soltaire (56448)
Soltaire Creative Commons License 2011.10.18 0 0 56448

Na. Jön a láma kérdés: a tartányhoz mi kell? ;)

Előzmény: deps (56447)
deps Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56447

no para!

még el sem kezdted a lényeget, a termelést :D

 

Én azon agyalok, hogy sztem szerdán lejelentkezek a munkaügyön, s megcsinálom a tartányt.... ááááá, nem bírok szabadulni a szivartól :) meg aztán ott a gékái. Lehet van okosság gyorsításra :D

 

Mindegy, akkor már teljes lesz az iromány :) (bár lehet a munkaügy nem támogatja majd a tervem)

 

Nem mondták neked még leendő munkatársunk, hogy honban ez megy??? :)

Előzmény: Törölt nick (56445)
pipi17 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56446

Szia! Igen még aktuális. Nem elcsórni kell. A munkatársaim dolgoztak kint Moryń környékén és nem tudták elhozni munkájuk befejezte után az üres hordókat és a raklapokat, amiket viszont minnél hamarabb jó lenne elhozni onnan. Nekünk nincs rá szükségünk tehát tényleg ingyen elvihető. Érdekel? Tudok adni még pontos koordinátákat.

Előzmény: wertical44 (56444)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56445

Enged meg hogy reagáljak erre

 

hogy milyen az oktatás?? Magyarországon??

Jelzem szar

 

"C" elméletnél az oktató kevesebbet tudott, mint én, úgymond kopaszon

 

gyakorlatnál rutin , úgy kellett könyörögni, hogy ugyanmár mutassa van hol a túróba vannak az egységek, ok a motort tudom hol van, de a többi?? A rutinra vezettem 1 órát majd vizsga, majd a forgalomba 2 órát és vizsga. A forgalom vezetésnél szóltam az oktatónak vagy befejezi a dumálást , vagy kidobom a kocsiból és gyakorlok egyedül. Mindenbe belekötött, hogy fogom a kormányt stb. stb. 22 éve vezetek és egy koccanásom se volt, igaz személyautó.

 

"E" elméletnél be se mentem. ugyanott volt az oktatás, mint a c-nél. Az nem oktatás hogy fogjuk a tesztkönyvet, töltsük ki majd utána a köv. oldalon, ellenőrizzük le, és ami hiba van, megbeszéljük. A megbeszélés abból állt felolvasta a helyes választ

 

E rutin 1 óra gyakorlás, gyakoroltuk a póttal hogy kell úgymond háttal beállni, majd köv. órán vizsga

 

"E" forgalomba beülök az első órán a kocsiba, majd az oktató azt mondja várunk egy kicsit. Mondom, jön még egy tanuló?? Nem, jön a vizsgabiztos és vizsgázunk

 

Arról nem beszélve a kenőpénz ugye kell a vizsgáztatónak, de nem tudom nálam minden vizsgán ott voltak az NKH emberei ellenőrizni, úgyhogy nekem nem volt olyan egyszerű, rendesen levizsgáztam.

 

Úgy  vagyok vele, ha valamit elkezdek akkor csináljam rendesen. Az autósiskola vezető meg csodálkozva vette észre hogy én milyen komolyan veszem hogy tanulok.

 

Szerencsére van ismerősöm így gyakoroltam ott illetve úgymond oktatott. Szerencsére rokon, így egy fillérembe se került. Ö javasolta hogyha idegesít az oktató dobjam ki a kocsiból. Azaz fizettem az iskolának és oktattam saját magam ahogy tudtam.

 

Az iskolánál azt se tudták, hogy pontosan mi merre hány méter. Amit igértek nem tudták tartani időbe így 3 hónappal elcsúsztam.

 

Az elméleti részek hibapont nélkül ment, mind a C mind az E. Na jó, hazudok , mert az E utso 3 kérdésénél már oda se figyeltem nyomtam valamit hogy gyorsabban menjen. Tudtam hogy az előzőek jók voltak

 

A BÜ az ugye felügyelettel ment, nem volt gondom, a gyakorlatin se volt gond,

 

Meséljek a GKI-rol?

 

Ott is könyörögnöm kellett hogy legalább a kocsival egy fél órát hadd menjek mert jó lenne ismerni a kocsit. Teljesen más volt mint vezettem eddig. Szerintem műszakilag életveszélyes az az autó. Igaz, aki azon megtanul, az már meglepetés nem érheti.

 

Nem éreztem a kormányt, a fékeket, gázt, ütögetős váltó volt, a biztonsági övet be se lehetett kapcsolni, a vezetőoldali ajtó nem nyílt, stb. stb. A kanyarba rendesen halálfélelmem volt:D

 

A szim vezetésnél volt egy próba és ennyi volt a vizsga utólag kiderült. Azért picit könyörögtem, hogy ugyanmár hadd próbáljam még egyszer ki a szimulátort. Ilyet építek magamnak:D jó lesz a gyerkőcnek

 

Tömören ennyi az oktatás és ezért több mint 500 ezret kidobtam

 

Már 40 órája vagyok fenn:D de remélem érthető amit irtam és amiért el voltam keseredve. És hiába olvasok ezerrel, sok minden olyan van amiről halvány fogalmam sincs és megmondom őszintén szinte én érzem magam rosszul hogy ennyire hülye vagyok, de igyekszem:DD

 

Lehet autósiskolát, kellene nyitnom. Elnézést mindenkitől akit untattam

Előzmény: 95xf (56359)
wertical44 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56444

Szia. Engem erdekel,mert pont a heten megyek kifelé   és arra jővök vissza. Ha meg aktuális, ja meg persze ha nem el kell csorni,mert az nem megy.

Előzmény: pipi17 (56442)
Kene80 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56443

Szerda délután megyünk délután doktorbácsihoz. 15:00-ra van időpont, azért kellene trappolnom hazafelé.

De megvan a melóm holnapra, egy rakott pótot viszek Hanzig-ba, úgyhogy bármikor indulhatok! :)

Előzmény: 95xf (56424)
pipi17 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56442

Amennyiben érdekel valakit 1580 kg súlyú 80 db-nyi 200 literes üres fém hordó és 1155 kg súlyú 20 db-nyi fa raklap Lengyelország észak-keleti részében az ingyen elviheti. Komoly érdeklődés esetén adok további adatokat a helyszínről.

apika05 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56441

Bocsi a késői válaszért, azért vannak pecsétek illetve telefonszámok a referenciáimon hogy visszakövethető illetve hiteles legyen mind :), és igazad van elfelejtettem mondani ezt a dolgot (is), hogy a cég biztosítása fedezi a gépjármű bármilyen az adalék által történő meghibásodását természetesen ezt szervíz által kitöltött bizonyíték erejű lapocskák ellenében de ilyenre nem volt még precedens se nálam se a környéken :)

Előzmény: Roadtrain (56422)
husky610 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56440

Ya

 

Minden nap itthon vagyok, max ha lengyelbe kell menni akkor alszok 1-t a kocsiban, vagy ha hajtás van de akkor is haza ugrok fürödni meg kajálni és go tovább.

Itthon állok a kocsival, itt van a városban a töltő ahol töltök elviszem a cuccot lefejtik, majd üresen jövök vissza. Nincs békázás nincs szopás... Szinte már rámpára tolni is elfelejtettem.  A pénz az belföldes átlag... Góré rendes, autó rendbe van.

Idáig 7e km-t mentem ebben a hónapban.

Előzmény: A6C4 (56439)
A6C4 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56439

Nem mondom, hogy a legjobb, de a lehetőségekhez képest nem rossz. Van itt egy másik helyi cég ami lényegesen több km pénzt fizet, csak ott sokat állsz, nem tudsz haladni. Itt meg legalább tudok haladni, meg tiszta meló. Ahonnan terítjük a cuccot, ott csak annyi a dolgom, hogy bejelentkezés után leakasztom a pótot a parkolóba, és még kialszom magam addig megpakolják. Lerakókon se rosszabb a helyzet, mivel csak rátolok a rámpára, azt megvárom míg leszednek. Steril helyekre amúgy sem tehetem be a lábam.

 

Veled mizu? Megtaláltad már a helyed?

Előzmény: husky610 (56438)
husky610 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56438

És a pénzben is látszik az hogy menni kell mint az ökör?

Előzmény: A6C4 (56437)
A6C4 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56437

Elég koccos az időbeosztásunk. Ha egyszer bestauzok akkor, már necces a le/fel rakóra az érkezés, ha többször akkor már egész biztosan nem érek oda. Szombaton is úgy értem haza hogy a 2heti 90 óra vezetésből kb 20 perc maradt, az első heti is 52 órára sikerült. Szoval most az új helyemen lehet menni, mint a mérgezett egér, minden perc számít. Mondjuk nem is bánom, legalább van értelme az egésznek, nem tökölnek a le/fel rakással, várnak mindenhol, mint azt a bizonyos messiást:)!

Előzmény: 95xf (56352)
husky610 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56436

Nem értem mi értelme a befékezésnek... megelőzte volna a kis paltóst és haladt volna nyugiba tovább. Így meg játszotta a faszát, és be is szopta rendesen.

Előzmény: Törölt nick (56434)
xsarabeach Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56435

Hát, a szopatósdi társasjáték....

Előzmény: Törölt nick (56434)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56434

xsarabeach Creative Commons License 2011.10.17 0 0 56433

Kapcsolós volt, az órát is ki lehetett nyomni, volt, hogy kivettem a pihenőm a nulláson a stauba..

Előzmény: husky610 (56431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!