Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2007.03.16 0 0 728
-Naaa, azt nem bár jogositványom van róla, meg a sör itten nagyon off. De egy vonatkozását meg kell említeni. Pl. egy hosszú borbírálat közben a gyomor pH-jának visszaállítására igen hatásos. (félig hihi)
Előzmény: daCar (721)
gertibor Creative Commons License 2007.03.16 0 0 727

Így igaz, a Módos Statio sok drágább borral felveszi a versenyt.

 

Az iwiw-en nem szoktál benézni a bor fórumra? Sok érdekeset lehet ott is olvasni.

Előzmény: Flacika (726)
Flacika Creative Commons License 2007.03.15 0 0 726

A Cabernet-jük miatt mindenképpen megéri!

 

Ami meg a mai estét illeti. A Thummerer Bikavér Reserve 2000 igen nagyon jó bor! A Szőlészeti és Borászati Kutató Kőlyukas Bikavérje gyengébb, ízben és illatban egyaránt. A Thummerer zamatosabb, hosszabb a lecsengése is. És egy érdekesség. Mivel a bikavérek viszonylag hamar elfogytak, kinyitottam egy Módos Ernő Statio-t. Nos, a 700 Ft-os Statio nem vallott szégyent még a Thummererrel szemben sem, bár az egyértelműen jobb nála. A Kőlyukassal viszont felveszi a versenyt, csak kell neki némi levegőztetés. Mindenképpen best buy!

Előzmény: gertibor (725)
gertibor Creative Commons License 2007.03.15 0 0 725

Szia Flacika!

Jó, hogy újra köztünk vagy.

Kösz az infót, de én nem annyira a borokra gondoltam, mint magára a helyre Budafokon.

Érdemes-e olyan messzire elkirándulni, mert az ajánlatuk jó.

 

Kis borkóstolás, utána pincepörkölt 10 főre 35.000.-Ft. Szerintem jól hangzik.

Gondoltam barátokkal meg lehetne nézni jeles alkalomkor pl. névnap, nem lenne nekem munkám otthon, csak hát kissé messze van, tehát szeretném tudni megéri oda elmenni vagy sem.

 

Annak örülök, hogy szerinted lehet ott jó bort inni. Fontos tényező.

 

üdv. Gréti

Előzmény: Flacika (724)
Flacika Creative Commons License 2007.03.15 0 0 724

Sszia Gréti!

 

Mostanában ugyan kevesebbet értem rá, ráadásul nem is tőlem kérdezted, de nekem a Katona borház 2003-as Wellness Cabernet Sauvignonja a szívem csücske... A legjobb CS eddig, amit ittam, pedig volt már szerencsém az 1997-es Bock CS Barrique-hoz is. Persze ez lehet ízlés kérdése is, de nekem jobban bejön a Katonáé, mint a kétszer drágább Bock. (Ami azt illeti, a Bocktól az Ermitage is jobban ízlik, mint a nála kétszer drágább Royal, dehát az én ízlésem úgy látszik, már csak ilyen.)

 

Vissza a Katonára. A szintén Wellness Semillon is jó, de azt drágának találom. A barrique Sauvignon Blanc-juk nekem nem jön be, én egy SB-tól mást várok. A roséjukat palackozás előtt kóstoltam, még nem volt egészen kész. A Merlot-juk is jó, csak nekem kicsit túl tanninosnak tűnt.

 

Este jönnek a barátaink, 2 bikavért iszunk. A 2000-es Thummerer Reservé-t már kinyitottam, hogy levegőzzön, de belekóstolva semmi baja, igenn jónak tűnik. Barátom egy szintén 2000-es Kőlyukas (nem Kőporos!) bikavért ígér, állítólag ő is kinyitotta már...

Előzmény: gertibor (723)
gertibor Creative Commons License 2007.03.15 0 0 723

Szia lalá!

Gondolom ismered a Katona Borházat.

Milyennek találod?

 

Üdv. minden borszerető embernek.

joskabacsi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 722

Nálam Vida és Jekl a 2 egyértelmű kadarka-menő , Taklernek a Franc-ja és Merlotja a kiválló ! ( a 60 dekás terméskorlátozással termett 2006 os merlot már most mese )

 

Balla Gézának más jellegű a kadarkája , nagyon jó , de nekem ez a fajta mást jelent ...

Előzmény: daCar (720)
daCar Creative Commons License 2007.03.14 0 0 721
Latom bekukkantottal a honlapomra!:) Csak nem sort is keszitesz!?:)
Előzmény: lalá (718)
daCar Creative Commons License 2007.03.14 0 0 720

De jol is esne most egy jo pohar Kadarka csakugy, fogas (az a-n van egy ekezet!:)) nelkul. Ha jol emlekszem 2005-ben kostoltam utoljara Balla Geza Kadarkajat 02-es vagy 03-as evjaratban. Sajnos azota nem volt hozza szerencsem, pedig meg mindig emlekszem suru texturajara.

Korkerdes: Kinek, kitol, melyik Kadarka tetszik? Szamomra Vida Peter es Takler ebben a fajtaban a szivem csucske.

gertibor Creative Commons License 2007.03.14 0 0 719
Ha egyszer mégis erre tolod-toljátok, pohárban kapsz kóstolót. Kancsóval úgyis sok lenne :))))
Előzmény: lalá (715)
lalá Creative Commons License 2007.03.14 0 0 718
-Szia! Sajnos nem tudom, mert nem a mi bizottságunknál volt. (brühühü) A részletes eredményt még nem kaptam meg. Sőt, az István borház lapján sincs még fenn. Az eredményhirdetést meg nem jegyzeteltem. (hihi)
Előzmény: joskabacsi (717)
joskabacsi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 717

Szia ,

 

melyik évjáratú kafarkával nyert ?

 

Jekl Béla pinot - kadarka rozéja nagyon jól sikerült az idén !

(nekem már a tatrtályban is tetszett)

Előzmény: lalá (715)
lalá Creative Commons License 2007.03.14 0 0 716
-Semmi, semmi. Még annyit, hogy a nemespenésznek én pici, finom gombaillatát szoktam érezni. Persze lehet, hogy csak bebeszélem magamnak.
Előzmény: comad (714)
lalá Creative Commons License 2007.03.14 0 0 715
-Én nem vagyok oda a penészes pincékért. A szép meszelés, vagy tiszta téglaboltozat , vagy lösz-fal is ér annyit.
-Minden borra kiváncsi vagyok, leginkább pohárban.
Más. A XII. Nemzetközi Kadarka Nagydíjon Balla Géza Ménesi Kadarkája nyert. Jekl Béláé a legjobb rozé.
Előzmény: gertibor (713)
comad Creative Commons License 2007.03.14 0 0 714
Kösz szépen, minden stimmel, megnyugtató! A szóban forgó pincében évek óta nem járt ember, roppant kíváncsi vagyok.
Előzmény: lalá (712)
gertibor Creative Commons License 2007.03.13 0 0 713

Köszönöm szépen, comad nevében is.

Így már tudni fogja, hogy jó a pincéje vagy sem.

 

Sajnos a mienk nem igazi pince, így nálunk semmilyen penész nincs.

 

Attól persze a borunk még jó, főleg most, hogy savtompítva lett, persze ez Téged nem érdekel :))

Előzmény: lalá (712)
lalá Creative Commons License 2007.03.13 0 0 712
-Szia Gréti!
-Hüdelecseszerintettél, pedig csak a legegyszerűbb módot próbáltam elmondani. Na akkor most komolyan.
Cladosporium cellare: Nemes pincepenész. Csak megfelelő hőmérsékletű és páratartalmú pincében szaporodik el, és ezzel jelzi a jó pincét. Szabályozza a pince páratartalmát. A hosszabb ideig bor nélkül maradt pincében elpusztul, mert főleg borpárával táplálkozik.

A jó pince hőmérséklete 12-14°C, és az évi hőingadozás nem haladja meg a kettő fokot. Relatív páratartalma 80-85% körül van és jól szellőztethető.

Tehát ne várjuk szegény penésztől, hogy beállít egy jó pinceklimát, hanem ellenkezőleg. Ha van egy jó pincénk ott lehet nemes pincepenész.

A sárgás, zöldes, csöpögős, nyúlós, gyanús szagú képződmények rossz penészek.

A spájzban is. (hihi)
Előzmény: gertibor (710)
comad Creative Commons License 2007.03.13 0 0 711
Nemtom. Én nem mehetek be a spajzba.
Előzmény: lalá (709)
gertibor Creative Commons License 2007.03.13 0 0 710

Szia lalá!

 

Légyszi ne csinálj kvízjátékot ebből :)))

 

Írd már meg comadnak, hogy milyen módon tudja meg, hogy a picéjében lévő penész "jóindulatú" vagy nem?

 

Tanár Úr, Te sokszor azt hiszed, hogy nekünk laikusoknak is félszavakból mindent érteni, tudni kell. Sajna nem így van.

 

üdv. Gréti

Előzmény: lalá (709)
lalá Creative Commons License 2007.03.12 0 0 709
-Soha nem romlott még meg befőtt nálatok? (hihi)
Előzmény: comad (707)
pittman Creative Commons License 2007.03.10 0 0 708
Káros?!?! Szegény Alexander Flemming, ha ezt hallaná... :-))))
Előzmény: lalá (706)
comad Creative Commons License 2007.03.10 0 0 707
Üdv! Hogyan? Hol lehet utánanézni, hogy hogyan lehet őket megkülönböztetni? És miért káros?
Előzmény: lalá (706)
lalá Creative Commons License 2007.03.09 0 0 706
-A Mucor, Aspergillus és Penicillium káros. Meg kell vizsgálni kiféle, miféle.
Előzmény: comad (701)
comad Creative Commons License 2007.03.09 0 0 705
Lebuktam :-)) No azért bor is lesz benne.
Előzmény: gertibor (704)
gertibor Creative Commons License 2007.03.08 0 0 704

Szia!

Készíts bort, ha ilyen jó pincéd van és nem kell annyi páleszt innod.

Az is kell persze, de a bor talán egészségesebb.

Na meg aztán ott lenne a törköly:)))

üdv. gertibor

Előzmény: comad (703)
comad Creative Commons License 2007.03.05 0 0 703
Köszi!
Előzmény: daCar (702)
daCar Creative Commons License 2007.03.05 0 0 702

Jo reggelt mindenkinek!

 

Nem vagyok nagyon biztos a valaszomban, szoval ha valaki pontosabb infot tud, irjon!:)

A penesz kialakulasaban nincsen szerepe a borban, a velemenyem szerint az a homerseklettol, paratol es fenymennyisegtol fuggoen valtozik, hogy hol es milyen mennyisegben alakul ki a penesz a pince falan.

Viszont ha mar kialakult, akkor fontos szerepet jatszik a pince paratartalmanak alakitasaban. Ugyanis a penesz olyan, mint egy szivacs. Ha tul nedves a pince, akkor magabaszivja a nedvesseget, ha pedig tul szaraz, akkor nedvesiti a levegot.

A nemes pincepenesz (Cladosporium Cellare) pl. az oxidativ modon keszulo tokaji borok elengedhetetlen tarsa.

 

Udv,

 

daCar

Előzmény: comad (701)
comad Creative Commons License 2007.03.05 0 0 701
Sziasztok! Lenne hozzátok egy kérdésem: milyen összefüggésben van (ha van) a borospince penésze a borral? Ha van egy penészes pince de nem bort tárolok benne, akkor a penész eltűnik?
IWAS Creative Commons License 2007.03.04 0 0 700

Sziasztok!

 

Most kaptam egy Feind Cabernet Franc-t (ld. a képen). Egy 2004-es borversenyen (Vin Agora) ezüstérmes lett. Maga a bor 2003-as évjáratú. Van esetleg valakinek véleménye ezzel a borral kapcsolatban? Nem tudom, mennyire siessek a kibontásával. Ha nagyon jónak tartjátok, akkor félreteszem valamelyik ünnepnapra.

 

 

lalá Creative Commons License 2007.03.03 0 0 699
Szia Gréti!

-Ne igyunk előre a medve bőrére, de ami fontos, hogy a suli is meg a tangi is úgy tűnik marad a helyén. Most a jogászokon a sor.
Előzmény: gertibor (693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!