Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2010.12.04 0 0 1304

Egyébként kedves Firmitudo, nem semmi memóriád van, ezt azért el kell ismerni:-)

.ETNA. Creative Commons License 2010.12.04 0 0 1303

Na ez tipikus "fórum-probléma", miután tényleg nincs mimika, hangsúly és valóban néha túl sok az információ, így lehet egymást simán félreérteni. Firmitudo, miután "benézett"egy beidézett hsz-t, elbizonytalanodott, hogy akkor hol is sütöd a kenyeret: a tűzhely sütőjében, vagy kenyérsütőgépben... Te pedig támadásnak, vagy direkt kekeckedésnek vetted és ellentámadásba lendültél:-) Még szerencse, hogy a humor sokszor az egyébként finom sértésnek számító megjegyzést is képes a helyén kezelni. Nehogy már egy ilyen békés fórumon legyen vita, éppen karácsony előtt :-D

Előzmény: Törölt nick (1293)
.ETNA. Creative Commons License 2010.12.04 0 0 1302

Én még mindig a tök egyszerű alaprecept híve vagyok, nem variálok, semmi extra, csak víz+liszt+só+cukor/méz+olaj/vaj+por/friss élesztő. Ennyi. Persze ez a sima kenyér, de ha tejeset, vagy tojásosat, vagy fűszereset stb. akarok csinálni, akkor jöhetnek pluszban az "egyéb" hozzávalók.

 

A kenyerem pedig - hála a gépnek - mindig szépséges. De ha nem lenne olyan magas, vagy szép formájú, a pasijaim (férj+gyermek) akkor is megennék:-)))

 

310 víz+560 g liszt (400 fehér+160 teljeskiőrlésű)+2 kiskianál só+2 evőkanál cukor/méz+3 evőkanál vaj/olaj+2 kiskanál SAF francia porélesztő vagy 1/4-ed frissélesztő pici cukros tejben futtattva.

 

 

.ETNA. Creative Commons License 2010.12.04 0 0 1301

Aztaa, klasszikus lettem:-))) Langalló "újítást" hajtottam végre a minap (másfélszeres adag, 3 db langalló), de amilyen lökött vagyok elfelejtettem lefotózni, bár ránézésre nem is volt különbség, no de az ízek!

 

Egyszóval volt itthon egy kis "maradék" tehéntúró, amit összekevertem tejföllel, tettem bele borsot, reszelt lilahagymát, egy mokkáskanálnyi pirospaprikát (mint a körözöttnél, de a tejföl miatt attól "hígabb" volt), van egy szuper német őrölt zöldséges fűszersóm, abból egy keveset, de helyette jó egy kis vegeta, vagy ízvarázs is, majd háromfelé osztottam és rákentem (persze már a tepisiben!) a tésztára, a tetejére jó sok reszelt sajtot szórtam, a lepény szélét - szokás szerint - olajjal kenegettem (amibe előzőleg 2 gerezd fokhagymát nyomtam). Amikor készen volt tettem egy kis aprított kaprot az olajba és ezzel a kapros olajjal az egész túrós-lepényt még egyszer átkentem. A két hatalmas "lepény" kb. 10 perc alatt el is fogyott:-)) Utána jöhetett egy kis "kényeztetés", nálunk is járt a Teekanne :-)) Vettem a minap a Müllerben egy isteni vöröstea-keveréket narancs-fahéj-marcipán ízű - Kaminabend - , nagyon téli, nagyon marcipános és ízesítés nélkül is imádjuk. Hát kb. ennyire jutott még az erőnkből, utána kipukkadtunk:-)

Előzmény: Törölt nick (1282)
krnemarika Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1300

"még a mai forralt bor is elmaradt"

 

Sajnálom! 

 

"remeg is a kezem, Te már csak tudhatod:")

 

Ezt pedig nem értem! 


Előzmény: firmitudo (1299)
firmitudo Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1299

Valóban, én voltam figyelmetlen, a Te írásodat idézte Zeki3...és még a mai forralt bor is elmaradt :((....:)))...remeg is a kezem, Te már csak tudhatod:).

Előzmény: krnemarika (1296)
krnemarika Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1298

Fishor!

 

Tanulmányozd ezt az oldalt!

Baloldalon görgess lefelé, nagyon sok hasznos dolgot találsz ott!

 

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5614573

 

Sok sikert!

 

Előzmény: krnemarika (1297)
krnemarika Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1297

Szia!

Igen, csak vízzel is készíthető.

Azért beszerezhetsz néhány "kiegészítőt".

Jót tesz egy kis aszkorbinsav. A liszthez téve kb. egy késhegynyi, kevésbé morzsálódik a kenyér. Gyógyszertárban kapható. (Ezt ugyan helyettesítheted egy kanálnyi 10%-os ecettel.

A kenyér nem lesz tőle savanyú.)

Sikér: az élesztő jobban dolgozik( ebből is egy késhegynyi)Bioboltban kapható.

Keverhetsz a liszthez különböző korpákat (zab, búza), búzacsírát. Ezekből 1-1 evőkanálnyit teszek, de annyival csökkentem a liszt mennyiségét. A fehér liszthez teljeskiőrlésűeket, de  50-70 gr-nál ne legyen több. Ilyenkor kell a sikér is.

Használhatsz különböző pelyheket, magvakat. Az utóbbit a csipogásnál kell a gépbe tenni.

Jó sütögetést!!!

Üdv.: Marika

 

Előzmény: Fishor (1285)
krnemarika Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1296

Szia!

Ha jobban megnézed a nevezett hozzászólást, akkor láthatod, hogy az egy korábbi hozzászólás idézete. Sőt kettőé!

Üdv.: Marika

 

Előzmény: firmitudo (1290)
firmitudo Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1294

No akkor elölről.

1282-es hozzászólásod Fishornak:"Már évek óta a gépet csak dagasztásra használom, és sütőben sütöm a kenyeret."

Hat hozzászólással később(1288) zsuzska 60-nak:"Mi is gépben sütünk."

Csak azt szerettem volna tudni, hogy miben is sütsz? Mivel én csak sütőben sütök, nem követem a kenyérsütőgépek technikai fejlődését, azt hittem, hogy sütőben sütsz, de van olyan, kimondottan csak kenyérsütésre alkalmas valami újfajta szerkentyű, ami mellett csak kenyérdagasztásra használod a hagyományos kenyérsütőgépet. 

Mivel itt nem látjuk egymást, nincs arcmimika, hangsúly, elég könnyű félreérteni a másikat.De egy félreértésből arra asszociálni, hogy valaki sokat ivott...hááát !

Vigyázat! Este forraltbort fogok inni a tokaszalonna és a házi kenyér mellé :))).

Előzmény: Törölt nick (1293)
firmitudo Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1292

Van kimondottan ilyen szerkezet?

 

Előzmény: Törölt nick (1291)
firmitudo Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1290

"Már évek óta a gépet csak dagasztásra használom, és sütőben sütöm a kenyeret."

 

"Mi is gépben sütünk."

 

...no most akkor hogy is sütünk? :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (1288)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1289

volt már ilyen lisztkeverékünk is, de nekem valahogy nem jött be.

kicsit furcsa gyomrú vagyok:-)

Előzmény: Törölt nick (1288)
zsuzska60 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1287

jó recept, szinte ugyanilyen arányokkal sütünk mi is, de a gépben

Előzmény: Törölt nick (1282)
Fishor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1285

És ha netán nincs éppen itthon tej akkor simán vízzel a tej helyett is elkészíthető, vagy vízhez más recept kell? AZért kérdezem mert hozzánk hoznak házi tejet hétfő csüt szombat viszont előfordul hogy épp nincs.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1284)
Fishor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1283

Köszi a receptet. Ami meglep hogy tej is kell bele? Én azt hittem azt nem szoktak bele tenni. Miért kell bele?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1282)
Fishor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1281

Na kíváncsi leszek rá. Már csak karácsonyig kell várni és akkor megtudjuk mit csinál a kis masina. Addig valami jó receptet is találni kell, bár gondolom a cd-n is lesz majd. Neten hol lehet jó receptet találni adott géphez? Vagy van valami univerzális recept ami midnen géphez jó kb.?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: krnemarika (1280)
krnemarika Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1280

Meglátod, milyen ügyesen dolgozik az a két kis "vacak"!

A dagasztás végén ki is veheted a gépből, majd a tésztát visszateszed, s akkor csak két kis lyuk marad a kenyérben. /Közben nem kell a gépet kikapcsolni!/

 

Előzmény: Fishor (1278)
Fishor Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1278

Sziasztok!

 

Na megvettem a csodát. Valóban bagettes volt. Adtak hozzá valami cd-t is kívülről nézve szerintem valami receptes cd lehet. 2 év gar van rá. És van magyar nyelvű útmutató. Az egyetlen amit furcsállottam, hogy a 2 lapát egy kis kb 3x5 cm es kis lapátszerűség. Ez a kis "vacak" képes rendesen összekeverni, dagasztani a dolgokat? Én azt hittem hogy ez valmai nagy madjnem teljes magasságig kinyúló valami ennek ellenére tök alacsony kis lapát. Remélem hogy képes lesz rendesen összedolgozni a tésztát. Szerintetek? Tietekbe is ilyen pici van?

 

Üdv: Fishor

Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1277

Na ez is lehet. Nem is tudom hogy lehet ezt ellenőrizni. Majd használat közben talán kiderül. Lehet töltök le egy használatit. De szerintem az nem baj ha többet tud egy gép mintha kevesebbet. ilyen tételnél már nem azon az 5000Ft on múlik. 36ot tuti nem adnék érte, de most 23 vagy 28 modnhatni belefér. Azért remélem két év gar lesz rá. Bár edigital 1et ír, de ugy rémlik hogy a dobozán rajta volt mediaba hogy 2 év gar. És ha a gyártó 2 évet ad akkor szeirntem edigitalnál is annyinak kéne lenni.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1276)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1275

Szia!

 

Köszönöm szépen! Most már nyugodtan fogok aludni. Holnap pedig irány a bolt. Elvileg van raktáron Debrecenben, úgyhogy remélem, hogy tényleg meg tudom venni. Azért majd belenézek, ha megveszem úgyis kibontják, de előre mondani fogom, hogy akkor viszem el, ha tényleg benne van, hogy ne érje meglepetés, sőt lehet hogy eleve előbb megnézetem és utána fizetek, hogy ne legyen gond, de mondjuk nem hiszem hogy itt más lenne mint ahol te nézted. Nem is a bagettkészítő rész amúgy ami mérvadó, hanem hogy két fűtőszál van benne, az oldalán alul is meg fentebb is, így elgodnolásom szerint egyenletesebben tud madj sütni.

Amúgy ebbe kering a levegő, vagy csak a fűtőszál melegít ott oldalt és akkor ott jobban megsül mint pl fentebb?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1274)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1273

Szia!

 

Komolyan? Jó látni, hogy ilyen rendes emberek is vannak. Tehát akkor az általam említett gép akkor ugyanaz itt 27900ért mint ami mediaba 36000. Köszönöm szépen a segítséget, szerintem holnap akkor meg is veszem. Jó hogy mostmár nem kell vacilálni rajta. Köszi szépen. Hogy hogy megmutatták neked? Vagy ki volt téve? vagy megkérdezted és mondták?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1271)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1272

Ha interneten rendeled, akkor azt kapod, ami az adott képen van (pontosan olyat, pontosan annyi, olyan formájú és színű tartozékkal együtt).

 

Ha pedig személyesen akarsz elmenni egy üzletbe (pl. egy edigital-osba - róluk amúgy csak csupa jót mondhatok), akkor meg nem tök mind1 milyen színű az akármi a fotón? Úgyis megnézed az üzletben, nem?  Kibontani pedig köteles (ki is bontja), mégsem várhatja el Tőled, hogy zsákbamacskát vegyél!!

Max. Te érzed magad kényelmetlenül, ha mégsem akarod megvenni, de ezen ne izgasd magad, ha nem tetszik, nem veszed meg és kész. Tetszik, vagy nem tetszik az eladónak, TE lennél a vevő, így ott jogaid (normális határokon belül) Neked vannak, az eladó, a boltos esetleg csak kérhet:-))

Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1269

Itt van ez a kép:

http://mekka.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=26&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=7739&category_id=793

De a gyártó honlapján az edigitalos kép van fent bagettes ként, pedig a fehérre ha megnézed rá is van írva hogy bread bagett vagy mi, míg a honlapon meg az edigitalnál a késkes színű gép képe van.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1267)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1268

Árgépen van csomó bolt kínálatában, és van amelyik hez eleve írva van hgoy bagettes meg van is egy aminél a kis képen is ott van a kis bagattkészítő rész. Az a rossz hogy edigitalnak írtam már 3 emailt és nem válaszoltak. Próbáltam hívni is de gép volt és az operátorra való várakozást 5 perc után meguntam és nem hívtam tovább. Sajnos az edigital nem olyan mint pl a Mediamarkt ahol mdinenből van kiállított darab, és nem nagyon szeretik kibontani a dolgokat. Meg ciki is ha felbontják aztán mégse kell.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1267)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1266

Sziasztok!

 

Visszatérve erre a gépre:

http://www.edigital.hu/Kenyersuto/Moulinex_OW_502330_XXL_kenyersutogep-p54091.html

Mik azok a horgok (tartozék),gondolom nem a bagett tálca...

 

Üdv: Fishor

.ETNA. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1265
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1264

Nézd meg ezt az oldalt:

http://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/?gclid=CK60yLvZyKUCFYUw3wodvihVZQ

 

Az adott gépnél felsorolt jellemzők (LCD kijelző, funkciók stb.) után van egy lehetőség, hogy "Tovább" - na erre katt rá és kinyílik az adott gép lapja, itt találsz három lehetőséget:

1./ Boltok és árak

2./ Termékleírás

3./ Vélemények

 

Nem mindegyiknél van vélemény, de akad, sőt némelyiknél több is! Szerintem is jobb a két lapátos, és olyan, amelyiknek jó sok programja van (tészta, sütemény, lekvár, francia, teljes kiőrlésű stb.stb.). Az enyém egyébként Hausmeister és tökéletes (gyorsan lekopogjam)!

 

Szerintem a vásárlásnál néhány alapvető dologra nagyon figyelj:

 

1./ szedd ki/szedesd ki az eladóval a dobozából még a boltban a gépet és vedd alaposan szemügyre

2./ nézd meg, hogy stabilan, jól záródik-e a fedele (nem ferde, nem billeg stb.)

3./ van-e magyar nyelvű használati utasítása (esetleg benne receptek stb.)

4./ jó ha van hozzá adagolókanál és mércés pohár (könnyebb lesz a belevelókat kimérni)

 

Hát most ennyi jutott, hirtelen eszembe. Jó kutakodást!!!

 

Előzmény: Fishor (1262)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1262

Néztem én is itt. Ami itt további furcsaság, hogy itt meg nem is 502330 a neve hanem 502230 GOndolom elírás.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Törölt nick (1261)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1260

Hogy lehet az, hogy ha itt az árgépen:

http://www.argep.hu/trend/MOUL/Moulinex-ow-502330.html

megnézitek ugyanaz a típusszám viszont már a képen is látni lehet hogy néhány boltnál máshogy néz ki, van ahol kékesebb színű (edigital) míg amit én láttam fehér volt. Viszont van ahol külön írják, hogy bagett sütő van ahol nem. Most létezhet, hogy ugyanazon típusszámnál van bagettes meg nem bagettes és lehet hogy ha megveszem akkor nem bagettest kapok? Azért furcsa mert amúgy árgépen kb 1 árba van mind.

 

Üdv: Fishor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!