Keresés

Részletes keresés

mikitibi65 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 52

 

 

 Shane1

  Légyszíves küld el részemre is a cardo matracot árúsító bolt nevét címét,

  érdekes módon ez mindenkinek szimpatikus. Köszi!

pongracz13 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 51
Most a Materasso Primator bio-ex royal tűnik a befutónak. Ez viszonylag puha és táskarugós, ami elég jónak tűnik, mert nekünk nem ágyrácsunk van. Tud valaki valamit erről a matracról? Nagyon félek, hogy rosszul döntök, mert elég borsos az ára és nem tudom kicserélni.
Tanácsadó Creative Commons License 2005.11.02 0 0 50

Sziasztok!

 

A memory foam matracok egy speciális hőre lágyuló

 

polyuretán anyag keverékből készülnek.

 

Működési mechanizmusuk nagyban eltérő a már ismertebb

 

hasonlóan tömör latex matracokétól!

 

Az me. f. matracok előnye, hogy szinte tökéletesen eltüntetik

 

az un nyomáspontokat, a lehető legjobban felveszik a terhelő

 

test kontúrját. A vérkeringés a bőr alatt optimális marad és ezért

 

alvás közben sem mozgolódunk annyit. Az egyik leg pihentetőbb

 

alvást biztosító matrac típus. Igen magas a várható élettartama

 

akár 20-30év.Hátránya, ha mégis helyzetet akarsz változtatni

 

ez nehézkesebb, mint más matraoknál, meg kell várni, míg az új

 

érintkezési felületen belágyul és besüllyedsz.Továbbá igen magas az ára

 

egy jó minőségű biomatrachoz viszonyítva is. 

pongracz13 Creative Commons License 2005.10.21 0 0 49

Sziasztok!

Én is most készülök matracot venni. Tegnap kipróbáltam egy memory foam réteggel ellátott matracot. Hát nem volt kedvem kikelni belőle olyan kényelmes volt. Egy kicsit mégis félek, hogy a hideghabos alap jó-e a mi ágyunkba, mert nincs benne ágyrács, csak osb lap. azon kívül nem tudom a gerincferdülésemre és a derékfájdalmaimra jó-e. Tud valaki segíteni? És mit tudtok erről a memory-ról? Mennyire tartós?

aTomas Creative Commons License 2005.10.19 0 0 48

Szia Shane!

 

Annak a cardo matracot 30% engedménnyel árusító üzletnek a nevét én is szeretném tudni.

 

Elküldenéd nekem is?

 

köszönettel aTomas

email: atomas@citromail.hu

_Tamas Creative Commons License 2005.10.09 0 0 47

Szia Shane,

 

Engem is érdekelne ennek az ületnek a címe:-) légyszíves küld el a tamass03@freemail.hu címre is. köszönöm.

Előzmény: shane1 (45)
WagonR+ Creative Commons License 2005.09.04 0 0 46

Szia, ha esetleg nekem is el tudnád küldeni a címet megköszönném !

zsfamily@freemail.hu

 

Köszi és Üdv

Előzmény: shane1 (40)
shane1 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 45

Ez tényleg olyan dolog, hogy mindenkinek más a kényelmes.

El kell vinni a lányokat és ráfektetni egy-két matracra, még az sem jelent semmit, mert ugyen nem ugyanaz 10 másodpercig feküdni valamint, meg egész éjszaka.

A nagyon olcsó rugós matraccal nekem az a bajom, hogy rátérdelve az összes rugót lehetett érezni. (persze alapban nem térdel rajta az ember, de ezzel gyorsan leszűrhető a minőség)

Ha most nincs rá lehetőséged, hogy minőségit vegyél, akkor szerintem inkább a tiszta szivacs.

Előzmény: Celtis (43)
_mirasorvino_ Creative Commons License 2005.07.26 0 0 44

nekem mindenféle biopróbálkozás után egy egészen egyszerű ágy vált be.  egy meglévő keretbe belevágattam egy lécbetétes panelt. ami gyakorlatilag egy két centi vastag élén álló lécekből álló, két oldalt fafurnérral borított tömör fa lap. és ezen 10 centis behúzott sima kemény szivacs. a bioágyban voltak hátproblémáim. ebben nincsenek. elég régóta. és elnyűhetetlen. de a szivacsot ha kell, ki lehet cserélni rajta. eddig nem mutatja jelét, hogy kellene.

szerintem mindenkinek másmilyen ágy jó. és sajnos csak hosszas rajta alvással derül ki, hogy jó, vagy nem.

 

Celtis Creative Commons License 2005.07.26 0 0 43

Sziasztok!

 

Matrac ügyben szeretnék tanácsot kérni. Iskolás lányaimnak vettem fenyő ágykeretet, fix ráccsal.

Alacsonyabb árkategóriában milyen matracot érdemes választani? Néztem normál keménységű bonnel rugósat; középen 3 centis kókuszos, de alul felül szivacsos (elég kemény); és végül hagyományos szivacs betétet.

Melyiket javasolnátok?

 

shane1 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 42

Ment a levél

 

Shane

Előzmény: Bius13 (41)
Bius13 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 41

Kedves Shane1!

 

El tudnád küldeni annak az üzletnek a címét, amit említettél? Üdv és köszönöm!

bianca@maffia.hu

Előzmény: shane1 (40)
shane1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 40

Hát a Cardo sem olcsó éppen, de én azóta már megvettem, és eddig nem bántam meg.

Listaáron elég drága, még az alap is, bár általában mindenhol akciózzák. Én találtam egy helyet, ahol akció nélkül a Cardo által javasolt ár -30%-on árulják a matracokat. (tényleg eredeti Cardo, gondolom üzletpolitika, mert az az üzlet már vagy 10 éve árul matracokat. És mivel jóval olcsóbb szinte mindenki ott vásárol.)

A matracok (180x200) olyan 90 000-től indulnak és határ a csillagos ég)

Előzmény: Edcsi (39)
Edcsi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 39

Hello!

Érdekelne, hogy mennyibe kerül egy cardo ágy?

Először Demko-s ban gondolkodtam de nincs fél millióm egy ágyra. Talán a Cardo olcsóbb?!

E.

shane1 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 38

Sziasztok, látom, nem nagyon mozog a topik, de végigolvasgattam, és én is most készülök matracot venni.

Az ágykeret már megvan, és az egész onnan indult ki, hogy nagyon megtetszett a Cardo.

Csak elbizonytalanított az ára, ami finoman szólva is iszonyatos.

Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat megnéztem a yatas és a Rottex matracokat is, bár ez vidéken nem olyan egyszerű, mert két üzletben van egyáltalán bemutató belőlük, és annyival nem olcsóbbak, mint amennyire nem győztek meg.

 

Én is próbáltam körüljárni, hogy melyik milyen testsúlyhoz van, meg melyik mit tud, de az eladók nem nagyon voltak a helyzet magaslatán (tisztelet a kivételnek, ahol a Cardo-t néztem ott igen) szóval nagyjából annyit tudtak a matracokról amennyit én is elolvastam a neten...

 

Két hete gyötrődöm, hogy tényleg ér e annyit a Cardo, vagy a nevet kell megfizetni?

Mormogi7 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 37
Mindenki jól alszik, hogy ilyen kihalt ez a topik?
A Tanácsadót kérném, vagy valaki tapasztaltat, hogy bővebben írjon a Memory Foam tipusú matracról Pl.hogy a nagy 120 klós súlyt hogy viseli.
Mi a használati különbség az 5 centis meg a 12 centis között?
Meg jobb e az idős gerincfájos embereknek.
Előzmény: Tanácsadó (36)
Tanácsadó Creative Commons License 2004.12.07 0 0 36

 

Sziasztok!

 

Én egy matracboltban dolgozom kb 8éve Budapesten!

 

Gyakran találkozom azzal a problémával, hogy a lehetséges vásárlók

 

tanácstalanok, bizonytalanok. Senki nem akar pénzt kidobni rossz

 

matracválasztással. A kínálat első látásra zavarba ejtő!

 

Néhány praktikus szempont figyelembe vételével azonban, a neked való

 

matracok száma 2-3 konkrét darabra szorítható !

 

Néhány szempont:      -testsúly

 

                                    -testalkat

 

                                    -alvási szokás

 

                                    -életkor

 

                                    -minőségi igény

 

Ha érdekel, szívesen adok testreszabott tanácsot minden kötelezettség nélül.

 

Tel: 251 12 61     (Tamást kell keresni)

d0lmen Creative Commons License 2004.11.29 0 0 35

Sziasztok!

 

Én asztalossal csináltattam  kislányomnak az ágyat ( 140x200-as keret ),  így  jóval olcsóbb is volt.

A Cardo-nál rendeltünk gerinckímélő matracot hozzá ( nem volt olcsó 85e ) de super!!

Mivel eddig rácsos ágyban aludt első pár éjjel ott aludtam vele, nagyon kényelmes.

Pedig én hátfájós vagyok, vannak a gerincemmel is problémák, de ez nekünk nagyon bevált. A gyerek is nagyon jól alszik. A kókusz borzasztóan kemény- véleményem szerint.

martilapu Creative Commons License 2004.11.27 0 0 34
A volt budai Skala aruhaz kulso, foldszinti uzletsoraban van egy bioagybolt (most nem jut eszembe a neve), ott lehet 2 cm vastag latexlapokat kapni, de ugy emlekszem, nem tul olcso.
Előzmény: yeno1 (33)
yeno1 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 33

Sziasztok!

 

Én is beálltam a sorba, és vettem egy 90x200-as kókusz-latex biocuccot kb két hete. Na azóta nem nagyon aludtam, mivel (hasonlóan néhány előttem szólóhoz) nem tudtam eldönteni a boltban, hogy melyik is lenne a millió variációból az igazi. Hát nem ez az. Viszont. Visszavihetem, és két-három nap alatt átalakítják úgy, hogy puhább legyen, ami azt jelenti, hogy a 3cm kókusz, 2 cm latex, 3 cm kókusz 2 cm latex matrac borítását kibontják, és rátesznek még egy 4 cm-es latex réteget, amitől állítólag aludni is lehet majd rajta. Nyilván én vagyok a hibás, mivel én választottam ezt a keménységet, viszont ezért az átalakításért (huzat kibontás,+4cm latex beillesztés, huzat toldás, mivel vastagabb lesz az egész, huzat öszevarrás) összesen 14.000 pengő forintot kell fizetnem. A matrac 43.000 volt cakk-pakk, így aztán ezt az összeget kicsit sokallom.

 

Rátérek a sztorizás után a kérdésemre: tud esetleg valaki olyan helyet, ahová bemegyek és veszek egy 4cm-es latex lapot, amit aztán frappánsan ráhelyezek a matracomra, ezzel ugyan azt az eredményt elérve?

(A bolt nevét/címét nem írtam, de nem is lényeges. A kiszolgálás egyébként nagyon jó volt, az eladó kedves és segítőkész, minden határidőt percre pontosan teljesítettek, csak nem találtunk egymásra a matracommal, ezért keresem az "alternatív megoltást...)

előre is köszi, yeno

 

 

Horzoli_ Creative Commons License 2004.10.19 0 0 32
Sziasztok! Én is matrac vásárlás előtt állok, megpróbáltam jól körüljárni a dolgot. Mit mondjak a választék az óriási a konkrét tájékoztatás minimális. Hosszas keresgélés után rátaláltam egy igen furcsa matracra ez az un. vákummatrac vagy. "gerincmatrac". Kétoldalas téli-nyári latex-gyapjú, jól szellőző, antiallergén stb.... Ami érdekes a matracból kivákuumozzák a levegőt, így összetekerve úgy néz ki mint egy box-zsák. Az ember hazaviszi kicsomagolja (nylon fóliát átvág) és a matrac megszívja magát a szoba levegőjével, állítólag 24órát kell így hagyni, hogy elnyerje a végső alakját, de ne úgy képzeljétek el mint egy gimimatracot, mivel ha beleszúrsz nem ereszt le. Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a matraccal?
the crow Creative Commons License 2004.10.14 0 0 31

Matracvásárlók figyelmébe ajánlom a www.matrac.lap.hu oldalt. Minden gyártó és forgalmazó elérése itt van!

üdv

crow

tobias3 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 30
Sziasztok!

Én is biomatrac vásárlásán töröm a fejem.

AzHofi írnál egy kicsit b?vebben, hogy milyen az a yatas-nál vett matrac? Rugós-e vagy szivacsos, milyen rétegekb?l áll, stb.

Nekem nem nagyon jön be a rugós ágy, vmi latex kókusz kompozíciót keresek, de valami oknál fogva horror áron lehet kapni mostanság.
A Nagy Lajos király úton is van egy Matrackirály, ahol egy 80*200-as latex-kókusz kombináció 50 ezer körül van +- 5 ezer Ft.

Igazából végighallgattam pár bolti eladót a kérdésben, és a mai napig az az érzésem, hogy hogy ez az egész biomatrac dolog egy parasztvakítás. Nem értem miért jobb a latex a hagyományos szivacsbetétnél vagy a nemhagyományos de olcsóbb akármilyen szivacs jelleg? betétnél

Nagyon kíváncsi lennék a személyes tapasztalatokra. Valóban érezhet?en jobb, egészségesebb az ilyen matrac vagy sem. A Matrackirályban nem tartott a bácsi kisel?adást...
Gondolom keresked? és úgy gondolta, ha úgyis megveszi a nép, miért hozza magát kényelmetlen helyzetbe agyondícsérve vamit amiben lehet hogy ? sem hisz annyira...
Elnézést, ha valakit megbotránkoztatok a "gyaur" hozzászólásommal, mentségemre szóljon a tapasztalt hiánya...

El?re is köszönök minden választ

k_zsuzsi Creative Commons License 2004.06.02 0 0 29
Sziasztok!
Néhány éve vettem a Novetextől egy matracot, de most helyhiány miatt eladnám. Színes huzata van, és az a különlegessége, hogy háromszög alakban félbehajtható, ami nagyon jól használható kanapénak a hozzátartozó 6 párnával. Ma már azt hiszem, nem is árulnak ilyet, pedig jól néz ki, és kényelmes is. 190x190 cm.
Fényképet is tudok küldeni. karolyzs@freemail.hu
martilapu Creative Commons License 2004.05.02 0 0 28
Néhány napja vagyok egy Demko-bioágy + duplasoros lécesbetét + latexmatrac tulajdonosa, ambivalens érzelmekkel. Az ágy ugyanis gyönyörű (legyen is, ennyi pénzért...). Viszont aludni rajta nekem kisebbfajta rémálom volt. Eddig 2 éjszakát töltöttem el az ágyon, és reggel egyre jobban fáj a hátam. (A boltban persze kipróbáltam én is a különböző matracokat, úgy nagyon kényelmesnek tűntek, de hát az csak pár perc volt.)

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit lehet ilyenkor tenni? (Valamilyen utólagos módosítás/bütykölés? Csere? Egyéb?)

Inter31 Creative Commons License 2004.01.03 0 0 27
Sziasztok!

Nemrég én is beruháztam egy 160x220-as Rottex matracra. Nagyon kényelmes, meg minden, viszont észrevettem, hogy a betét két oldalán végigfutó hullámos varrás felbomlott a matrac végeinél, több helyen is. Van esetleg valakinek hasonló gyártmányú ágybetéte? Kíváncsi vagyok, hogy máshol is előfordul-e ilyesmi, vagy csak nálam. Szerintetek garanciális a probléma?

Inter

ambrosius Creative Commons License 2003.12.11 0 0 26
Ja bocs, írtad, hogy vénusz...
Előzmény: AzHofi (24)
ambrosius Creative Commons License 2003.12.11 0 0 25
Mi a bolt neve, címe pontosan? Telefon?
Nem ismerem a Yatas matracokat, nekem a Rottex jött be eddig legjobban (ár/érték), a deréktáji rugalmas megerősítés (hivatalos nevén ortopéd zóna) szvsz igencsak hiányzott az összes többi matracból, amit kipróbáltam, ezeken ha ráültem a matracra, akkor a vége szépen felemelkedett, mintha egy felfújható matracra szálltam volna fel a víz közepén. A derekam már most 27 évesen szokott fájni, szóval egy ilyen süppedős matrac tuti nem tenne jót neki. Meg szeretkezés közben sem jó, hogy pont a kritikus zónára esik a legtöbb súly, a matrac vége meg ütemesen veri az ágyrácsot a hátad mögött... :o)

Mi a pontos típusa annak a matracnak, amit vettél?

Előzmény: AzHofi (24)
AzHofi Creative Commons License 2003.12.11 0 0 24
Helo

Mi újpesten a pozsonyi úton vettünk 48ezerért egy yatas vénusz 180x200-as matracot, ami (hót ziher ugyanez) a lehel úti matrackirálynál kilencvenvalahányezer. Aszittem először a yatasnál két ilyet kell venni ami darabonként 90 cm széles, és összerakni, rendesen hülyének is néztek a boltban. Előtte néztünk cardo matracokat, arany ár. Szal nekünk yatas jött be.

ambrosius Creative Commons License 2003.12.11 0 0 23
Elég régi a hozzászólás, de hátha benéz más is ide. Megéri-e a bio a sima bonellrugós helyett? Mármint ha nem ragaszkodsz megrögzötten a bio dolgokhoz és nem vagy fanatikus zöld. Elég jó többzónás, ortopéd zónás, téli-nyári oldalas, bonellrugós/táskarugós matracokat csinálnak már.

Van-e valami hátránya a bio-nak? Pl. ha időközben elhízom, akkor cserélnem kell matracot? Vagy pl. a lökéseket/intenzív csípőmozgásokat nem olyan jól tűri két ember alatt (értitek mire gondolok... :o) mint a rugós? Vagy tűri ugyan, de átadja az ágykeretnek, amitől az elkezd recsegnyi-nyikorogni?

Előzmény: lakos (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!