Keresés

Részletes keresés

bosibo Creative Commons License 2012.04.06 0 0 726

Sziasztok!

 

Méltatlannak tartom, és olyan sunyinak érzem bármiyen hozzászólásnak egyoldalú elbírálását és önkényes, szubjektív morál és álláspont alapján történt törlését.

 

Én olvastam az ominózus hozzászólást, de semmilyen kivetnivalót nem találtam benne: sem obszcén, sem jóízlést sértő nem volt...

 

Hála drága osztálytársaimnak, 1972-ben, az első kaffkás évemben az osztály túlnyomó többséggel szavazott, hogy komolytalanságom miatt nem vagyok méltó a KISZ-tagságra, úgyhogy kérelmem (volt ilyen??) elutasítást nyert.

Azóta ezt örök emlékül véstem agyamba, és efeletti büszkeségem 40 év után sem kopott meg.

Soha nem kerültem semmilyen párt ideológiai közelségébe.

 

Számomra az egykori párt és tagjai, hatalmuk, majd bukásuk, és jelen életük, jelenlétük egyenlőek a számítógép háttérképe bal alsó sarkában (nálam legalábbis) látható kis ikon rendeltetésével, amelyre elég egy idegen szó: DELETE

 

 

 

 

 

 

Előzmény: döncidöncike (725)
döncidöncike Creative Commons License 2012.04.05 0 0 725

Köszi Kedves Sárkány !

Az a véleményem,hogy egy volt KISZ titkárról,aki élet-halál ura volt a gimiben,elég sértőket nem lehet mondani.Remélem sokan olvasták szösszenetemet,mielött eltünt.

Üdv demobacsi

Sarkany Creative Commons License 2012.04.03 0 0 724

Ki tudta ezt elérni,csak sejtéseim vannak.

 

Valaki sértőnek találhatta a beírást és moderálást kért (nem én voltam).

Azt nem gondolom, hogy a moderatura csak úgy spontán takarított, akkora forgalom nincs ebben a topicban.

Előzmény: döncidöncike (723)
döncidöncike Creative Commons License 2012.04.03 0 0 723

Kedves sárkány !

Sok igazságot irhattam,mert irásaim eltüntek innen.Pl.a 688-as.Sőt már az évvégi BUÉK-ot se találom.

Ki tudta ezt elérni,csak sejtéseim vannak.

üdv demobácsi

Előzmény: Sarkany (689)
Wiliamson Creative Commons License 2012.02.22 0 0 720

 

Sajnos ez nem vagdalkozás, ezek tények.

 

Persze sok minden függött attól, hogy ki kinek

az osztályába járt, illetve milyen időszakban

volt a gimnázium hallgatója. Ti. egy adott 

intézményen belül a mikrokörnyezet is nagyon fontos,

ettől is függ valakinek az emlékezete. Persze a jelen

(utólag) megszépítheti a múltat... Ez valamikor jogos,

valamikor nem. Pedagógus függő (is). Kívánom, hogy azok

a tanárok, akik kitették lelküket- szívüket Önökért 

üdvözüljenek, a tanerők pedig ... róluk inkább nem írok 

semmit ... legyen annyi elég, hogy az Isten nem bottal

ver, hanem az Egyházzal - ha nagyon pikirt akarok lenni...

Előzmény: Domi (719)
Domi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 719

Igen, jó volt ott a légkör és a szellem is. Voltak rendezvények, stb. Máig emlékszem az érettségi bizonyítványok átadásakor az egyik igazgatóhelyettes úgy búcsúzott tőlünk, hogy ilyen steril légkörben nem lesz részünk, kint az  "életben", majd meglátjuk. Hát úgy is lett. Úgyhogy nem értem Wiliamson vagdalkozását. Nyilván voltak gondok, meg éreztem igazságtalannak  egyik-másik tanerő megnyilvánulását, de összességében csak visszasírni lehet.

 

Más: akkoriban szerdánként több osztáyltársammal eljártunk a Fehérvári úti Illés klubba (ott fölléphettek az angliai útjuk utáni eltiltás alatt is),  szombatonként a Műegyetemre Bergendire, vasárnap a most ötvenedik évfordulóját üneplő Omegára, vagy szintén vasárnap át a Közgázra Neotonra. Meg előfordultunk a Síp utcai KEV Metro Műv házban is Zoránékon. Ez a sok szép buli,élmény bizony nem jött volna össze a gimi nélkül. Úgyhogy ne fikázzuk:  úgy votl jó ahogy volt, tanulni például lehetett és aki akart az tudott is, jó volt a bejutási arány a felsőoktatásba onnan, stb

***RS*** Creative Commons License 2012.01.24 0 0 717

Megjegyezném hogy valaki felrakott egy szakajtóra való régi képet a Kaffkáról a fortepan.hu-ra! Ezek megegyeznek evee által már korábban felrakott képekkel, de sok új is van közte. Ha valaki meg akarja nézni akkor a keresés ablakba írja be a Villányi út vagy a szent Margit szót, és akkor hozza a találatokat.

bosibo Creative Commons License 2012.01.21 0 0 716

 

Emlékül, tisztelegve előtte:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N0pKpIDn8rI#!

 

 

 

 

Orister Creative Commons License 2012.01.15 0 0 715
Sziasztok!

Véletlenül akadtam erre a fórumra, kb. 1 óra alatt átfutottam a hozzászólásokat. Rengeteg emlék jutott eszembe, amit megpróbálok, majd apránként közzétenni itt.

Én 1980-84 között jártam a Kaffkába. Mi voltunk a pályakezdő Kun Ági első osztálya. (1g) A sors érdekes fintora, hogy tanitotta fiamat is, történelemre, a Madách Imre gimnáziumban. Tanáraink voltak: Matyasovszky, Galambos, Tóthné, Zahumenszki (most Budaörsön tanit), Móroczné, Bölöni Jánosné, vmi magyar tanárunk is jött késöbb, majd talán a neve is beugrik, annak idején az ÉS- be irogatott, az osztályunkról vmi esszét. (majd erről is később)

A Gimi egy érdekes hely volt, mai szemmel visszatekintve. Egyrészt egy bizonyosfokú elszigeteltsége volt, egy belterjes, részben ferde értékrenddel, másrészt görcsösen próbált a kor követelményeinek, kifelé, megfelelni. (Emlékszem, 1984-ben egy osztàlyfőnöki óra témája, a két évet Franciaországban tanult osztálytársunk, a Pártba történő sikeres felvétele volt!?)

Az osztályunkat, persze a pubertás minden problémája, jobban lekötötte akkoriban. Emlékeim szerint, remekül éreztük magunkat:-)



Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 714

Sajnos ezzel valamilyen szinten egyet tudok en is erteni. Volt nehany tanar akire ez teljesen jellenzo volt, de voltak normalisak is, talan fele/fele aranyban.  En is tanarkepzot vegeztem (bar sosem dolgoztam es remelhetoleg nem is fogok tanarkent) es az oktatas szinvonalat elnezve ezen nem is csodalkozom...raadasul olyat is felvesznek tanarnak es el is vegzi aki teljesen alkalmatlan ra emberileg. 

 

Előzmény: Wiliamson (713)
Wiliamson Creative Commons License 2011.12.27 0 0 713

 

Ha tetszik, ha nem, csak úgy áradt a tanerőkből

a gátlástalanság, a (pszichés) erőszak. A diákra

- tisztelet a kivételnek - nem mint együttműködő partnerre,

hanem mint egy kényszeres hatalmi téboly alárendelt alanyára

tekintettek.

 

Próbálok konkrétumot is kiemelni, anélkül, hogy személyeskedve támadnék:

Ott volt pl. a József Attila Gimnáziummal való etikátlan versengés beteges

inspirálása.

 

Ahelyett, hogy együttműködtek volna a József Attila Gimnáziummal (a tudomány

fejlesztése, az ismeretek kicserélése, embertársi kapcsolatok kialakítása, stb. érdekében),

csak az ellenségeskedést szították. Van egészséges verseny és egészségtelen, teljesítmény-

kényszseres. Ők - megint csak tisztelet a kivételnek - az utóbbit részesítették előnyben..

 

Bízom abban, hogy az Egyház bölcsebb lesz; mind a Szent Imre, mind a Szent Margit Gimnáziumban.

Előzmény: tiri (712)
tiri Creative Commons License 2011.12.27 0 0 712

Igy csak egy üres lufi!

Előzmény: Wiliamson (711)
Wiliamson Creative Commons License 2011.12.26 0 0 711

tiri 710:

 

Ezek nem frázisok. Konkrétumot azért nem ildomos

írni, mert egyrészt a(z érdemi) védekezés lehetősége egy ilyen fórumon

nem adott, másrészt az egész, személyeskedésbe csúszna át.

 

 

tiri Creative Commons License 2011.12.26 0 0 710

Cáfolom, amit irtál! Nekem olyan osztályfőnököm volt / a mai napig családi jóbarátném/aki csak jót adott nekem és megvédett, ha kellett.

Egyébként csak frázisaid vannak, semmi konkrétum.i

Előzmény: Wiliamson (708)
Sarkany Creative Commons License 2011.12.26 0 0 709

Ajánlott irodalom: Kaffka Margit, Hangyaboly

Előzmény: Wiliamson (708)
Wiliamson Creative Commons License 2011.12.26 0 0 708

Mindig is nagyon rossz véleménnyel voltam

a Kaffka Margit Gimnáziumról és az intézményt

megszemélyesítő tanerőkről.

 

Persze idővel nemcsak az emberek, az intézmények, de

a vélemények is változnak, változhatnak. Az én véleményem

lesújtó iránya ugyanakkor azóta sem változott - csak a

a jellege lett más.

 

Szinte megágyaztak a "kedves tanerők" a való életnek, ami ma

Magyarországon (pl a munkahelyeken is) kialakult. Azt, aki törleszkedett, aki

simulékony volt, mindenfajta módon díjazták, aki egy kicsit is kilógott a sorból, akinél

egy kicsit is pedagógusként kellett volna megnyilvánulniuk, annak tudatosan

ellehetetlenítették az életét (vagy legalábbis megpróbálták).

 

Így amikor meghallottam annak idején, hogy az intézmény átkerült

a Katolikus Egyházhoz - szégyellem magam, - egy kis káröröm is munkált bennem.

Gondoltam, most kapnak egy kis ízelítőt abból, amiből másokat nap, mint nap

részesítettek éveken át...

 

Ez volt az első gondolatom, egy pillanatra. De csak egy pillanatra.

Utána már azt gondoltam: bízom abban, hogy az Egyháznak sikerül az, ami az

Államnak a Kaffkában nem sikerült. Egy emberséges, erkölcsös, - a gyengék és erősek,

sorból kilógok és átlagosak, vallásosok és ateisták, stb. irányában egyaránt figyelmes és türelmes intézményi keret biztosítására.

 

 

tiri Creative Commons License 2011.12.23 0 0 707

Szégyen, hogy ilyen passzivak vagyunk, beleértve engem is, de nekem legalább volt lelkiismeretfurdalásom! Ennek köszönhetően minden forumozónak nagyon boldog karácsonyt és-ha lehet- kicsivel jobb uj évet kivánok!

Sarkany Creative Commons License 2011.11.06 0 0 705
***RS*** Creative Commons License 2011.05.25 0 0 704

Azt nem tudom hogy a neten elérhetők-e, pedig megvan nekik, mert a tavalyi Kaffka bulin a földszinten állandóan azokat vetítették projektorral.

Előzmény: koshka1 (702)
wattacukor Creative Commons License 2011.05.14 0 0 703

Hali! Én is akkor jártam, de nem emlékszem rá, csak a nevére. Szerintem minket nem tanított. Ének speces voltam (C)

Előzmény: shuffle (682)
koshka1 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 702

Valahol a tablóképek elérhetőek?

A gimi honlap nem érdekel. Ott a kaffkásokról nincs semmi. Nem is volt ilyen gimi. Szerintük. Most írom nekik az x-dik levelet, bár választ még egyet se kaptam.

 

1976-1980 biológia-latin Galambos László

meleget Creative Commons License 2011.05.02 0 0 701

Szia!

Én testnevelés tagozatra ebben az időben!Üdv!

 

Ambrusról van infóm, kb. 2003 magasságában még tanított angolt a Baranyaiban (a fiamat!)

Egy osztálytársam nevettetett ezzel a dumával:

"Nézd az Ambrus fején a legyek szöges cipőben landolnak!"

Csao

Előzmény: ***RS*** (643)
Domi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 700


Bocsánat Zsuzsó, most látom, hogy már írtad az "F" -be jártál.  Én a "C" -be, ami sima német és politechnika volt 5+1 ként, merthogy akkor még nem volt szabad szombat.
A K-i épületvégen levő nagyterem, szerintem a régi refektórium, majd KISz klub kovácsoltvas-utánzat térelválasztóit mi csinálgattuk a Kábelgyári gyakorlatok alkalmával. A beszereléskor lett is balhé, mert a terem dekorálására használt fehér hungarocell táblákból nem csak a vörös csillagokat vágtuk ki, de egy darabbal - egy négyszögletes hulladék darabbal - futballozni is kezdtek. No épp akkor amikor benézett Sörös Lenke a iskola biológia tanára és párttitkára. Egyből szolgálatba helyezte magát és megkezdődött egy hetekig tartó nyomozás, kikérdezgetés, ami ideológiai magja az volt, hogy ugyanazt az anyagot rugdosták meg lábukkal a focizók, amiből a vörös csillagok is készültek ünnepi dekorációként a drapériára.
Hát akkoriban ez így ment. Végül nem lett különösebb szankció, meg retorzió belőle, de jó kis tanulságul szolgált, előrevetítve később mire ügyeljünk.


Eszti néni fizika, szeretett engem, én meg megszerttem a fizikát, bár akkoriban még nem nagyon értettem. Viszont kitaláltam magamtól azt amit Gauss is - igaz Eszti néni ezt nem hitte el.
Jánosi Ilona matematika, majd egy süket új tyúk, aki épp a szóbeli érettségi napján kezdett cikizni, igaz én is akkora marha voltam, hogy a családi Moszkvicsot elkérve jártam az érettségi vizsgáira
Kővári Lajos földrajz, vele családi barátságba keveredtünk, járt nálunk is, én is még 20 év múlva is látogattam Pestújhelyi családi házában. Csináltam egy "interaktív" világtérképet is a földrajz szertár számára, akkoriban ez banánhüvelyek és drótok forrasztását jelentette.Már a szállítása sem volt egyszerű, mert a mérete  2-szerese volt a családi Moszkvics tetőcsomagtartójának. Volt földrajz-szakkör is, tagja voltam.
Czeglédi Ági néni történelem, hát ő hamar fölismerte, hogy sem érzékem, sem kedvem a már akkor is létezett  történelem-átíráshoz és annak biflázáshoz, egyszer kérdezte: ki tudja mi a neve a Vietnámi hadseregnek, hát én nagyon jelentkeztem, majd kiestem a padból és mondhattam: Viet Cong. Nagy röhögés, egyedül Ági néni maradt komoly, ő ugyanis valószínű ugyanannyit hallgatta a Szabad Európa Rádiót, mint én. Így azután békén is hagyott egész az érettségiig, amin 4-es jegyet kaptam tőle. (Később hasonló szisztémával küzdöttem át magam a marxista tanszékek tárgyain is.)
Skripecz Erika magyar irodalom és nyelvtan, kedves aranyos nagy műveltségű, de nem mindenki által kedvelt vénkisasszony volt. Egyszer félévkor meg is buktatott helyesírásból - miközben jelest kaptam irodalomból -, ami arra nagyon jó volt, hogy igaz magánórákon, a Petőfi gimi igh. -jától, végre nekiálljak és megtanuljam az anyanyelvünket.
A tornatanárnő nevére már nem emlékszem biztosan, de szerepelt itt korábbi hozzászólásban, (talán Rigó Zoltánné), karcsú a harmincas évei elején járó nő volt, én meg lusta sunnyogó, elintéztem, hogy béna-tornára járhassak orvosi papírral. Ez a könnyített testnevelést jelentette, ami külön időpontra, a mindenkori reggeli tanítás-kezdés előtt egy órával volt, hetente kétszer azt hiszem. Kb hasonló gyakorlatokkal, mint normál óra, viszont koedukált volt és lazább. Szóval jobb volt, viszont eléggé zavart, hogy kb fél év után rájöttem: így duplán járok, a könnyítettre is, meg a normálra is. Amikor ezt említettem a tanárnőnek jókat mosolygott és elmondta, hogy a normálra nem is kellene járnom, dehát nem akart hazaküldeni róla és, hogy elég jól bírom a kiképzést. Hát mit mondjak, jól ráfagytam. (Uez megismétlődött a katonaságnál, ott szakszolgálati papírral lazsáltam volna, de hasonlóan jártam, mint itt, csak ott nem lehetett önkéntesen távozni arról a rohampályáról, meg távfutásról ami nem tetszett. Viszont lett jó fizikumom, ami hasznát például a harmincas éveimben vettem, amikoris lovagolni kezdtem, a negyvenesben uszikálni, az ötvenesben meg 3-4 szeretőt tartani.)
Na, ennyit mára a nyári időszámítás első napjának éjén..... folyt köv

Előzmény: Zsuzsó22 (694)
Domi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 699

Szevasz Kedves Zsuzsó!

Én is azokban az években jártam pont, te melyik osztályba?

Bizony 40 éve maturáltunk.És már a diploma is 30 éven túl van...

Előzmény: Zsuzsó22 (692)
Sarkany Creative Commons License 2011.03.07 0 0 698

Kellemes időtöltést, jó olvasást! :)

Előzmény: Domi (697)
Domi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 697

Szevasz Kedves Sárkány!

 

Én is oda jártam, méghozzá azokban az években hajszálra, mint te, csak én Jánossy Istvánné, Kati néni osztályába.

Örömmel fedeztem föl ezt a topicot, miközben Kaffka Margoit szobrát kívántam volna csatolni egy magánlevélben az idézethez. Majd végigolvasom, pár estét rászánva a számos hozzászólást ami az elmúlt években íródott itt.

Előzmény: Sarkany (-)
Sarkany Creative Commons License 2011.03.01 0 0 695

Akkor mégsem, pedig már azt hittem, végre valaki... :(

I-be jártam, mi latint tanultunk. A szüretre én is emlékszem, bár emlékeim vidámabbak, mint a Tied. A Budai Diáknapokon elért sikerre viszont nem emlékszem, de Mahr Klárára igen...

Előzmény: Zsuzsó22 (694)
Zsuzsó22 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 694

Kedves S!, én F-es voltam, német tagozatos, és emlékszem a szüretre.

...ahogy ráfagyott a kezem a penészes fürtökre, mert valami verseny volt, hogy ki bírja a legtöbbet a puttonyba...

De a Budai Diáknapokat mi nyertük, jól megvertük a Móriczot.

...viszont ronda volt a díszterem oszlopainak puttói alatt a kovácsoltvas térelválasztón a piros, fonott műanyag.

...és Máhr Klára elsőben behívatott az igazgatóiba, mert maxi ballon volt rajtam, és az tilos volt, meg a forró nadrág is a hosszú szárú csizmával. 

Sarkany Creative Commons License 2011.02.28 0 0 693

Szia!

Lehet, hogy ugyanabba az osztályba jártunk? :)

Előzmény: Zsuzsó22 (692)
Zsuzsó22 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 692

Sziasztok. Én 1967-71-ben jártam a Kaffkába.

40 éve érettségiztem?

Jól látom?

Ezennel el is ment a kedvem mára az írástól...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!