Keresés

Részletes keresés

GTA390 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 2357

Gondolom képeket is készítettél! :-)

Nem akarod megosztani velünk?

Előzmény: freex (2356)
freex Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2356
Képzeljétek, elmentünk öcsémékhez Szigetszentmiklósra melózni pár napra. Kiderült, első nap ott lesznek a kútfúrók, mert a régi fúrt kút vize szinte elment, új kutat kellett fúrni.
Saját kézi technikával dolgoztak, szárazon fúrtak homokban védőcső nélkül, olyan 10-12 m mélyre mentek le. Délelőtt 9-kor kezdtek és kora délután készen volt a kút. Van benne kb. 5 m vízszint, tartós szivattyúzáskor mindössze 40 cm-t csökkent a szint. Végig 2 szerszámmal dolgoztak, egy saját dobfúróval és 1 nagyon elmés iszapolóval, amivel a sódert szedték ki. Elmagyarázták hogyan működik, hihetetlen egyszerű és elmés találmány. A munka 35e Ft-ba került.
Nagyon nagy élmény volt személyesen közelről megfigyelni a kútfúrást, közben pedig szakérteni a mesterekkel.
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2355

Átlagos körülményeket figyelembevéve a Pedrollo a jobb választás.

 

Persze megnézném én azt a "tervezőt" aki ezt a két szivattyút kompatibilisnek tartja.

 

Talán váltanod kellene  ....

Előzmény: Veronie (2354)
Veronie Creative Commons License 2008.06.18 0 0 2354

Sajnos mivel a rendszer erősen tervezés alatt van nem tudok én sem vízmennyiséget sem nyomásigényt. Azt tudom amit a tervező ajánlott és erre keresek alternatívát illetve próbálom megítélni, hogy melyik gyártmány, nevezetesen a Pedrollo vagy a Grundfos lenne nekem jobb. Ezért kérezem hogy kinek milyen tapasztalata van ezekkel.

:)

 

Előzmény: kisrobert (2353)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2353
Én látom rosszul, vagy ez két teljesen külön kategória:
Pedrollo JSWm 15M 1100W kb. 40liter/perc 4 bar-on
Grundfos MQ 3-45 670W kb. 20liter/perc 4 bar-on.
(Feltételezve, hogy 3,5 bar körüli nyomásigénye lesz az öntözőrendszerednek.)

Azaz elég nehéz úgy ajánlani, hogy se nyomást se vízmennyiséget nem tudunk.
Előzmény: Veronie (2343)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2352

Bárki hallott már erről a típusú szivattyúról?:

Sammson multi H 204-SE/M 

 

rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2351

Fesd le a tartályt feketére.

De ha betakarod, az is jó.

Előzmény: Veronie (2350)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2350

A tartályom átlátszó ezért algásodik és ezzel több probléma is lesz hozzáértők szerint és ezt elhiszem nekik. De egyelőre nagyon drága lenne a tartályt cserélni, így gondolkodom, hogy egy ideig még megpróbálom ezt használni, max. beburkolom valami fekete fóliával..... (A felszín alá helyezni nem tudom, maximum valahogy be tudom fedni hogy ne nagyon kapjon fényt...)

 

A kút mindenképpen a szűk keresztmetszet, mindenképpen puffertartályt kell alkalmazni. (nem tudok nagyobb teljesítményű csőbúvárt használni).

 

Már régebben ezen agyalok, így több megoldás is szóba jött, most úgy tűnik marad az egyszerű búvár ami tölti a tartályt és ehhez kell egy megbízható szivattyú ami (vagy felszívja a vizet a tartályból, vagy ráfolyik, ez részletkérdés), és ez a szivattyú kell hogy elég combos legyen a megfelelő vízellátáshoz. :)

 

Előzmény: rferi (2349)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2349

Miért nem lesz jó az a tartály, ami megvan, hosszú távon?

Amúgy a házi vízellátó annyiban még különbözik a neked ajánlott tartályos megoldástól, hogy a tiedben a tartály nincs túlnyomáson, míg a házi vízellátóban igen.

Ez utóbbi, mint a neve is mutatja házi vízellátásra való, kerti locsoláshoz csak akkor megfelelő, ha a kút bírja huzamosan a vízkivételét, és elég combos a szivattyúja a locsolóberendezéshez.

Ahogy gondolom, nálad a kút a szűk keresztmetszet, ezért ajánlott a tervező köztes puffert?

MErt ha a kútnak van kellő hozama, akkor a köztes puffer kimaradhat/lecsökkenhet.

Előzmény: Veronie (2348)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2348

Értem. Ez nálam a pártízliteres tartály miatt nem jöhet szóba, láttam már pl. Gardenától házi vízellátót, 24 literes tartállyal. Nekem mindenképpen puffertartályos megoldás kell, de az én esetemben a puffertartálynak minimum 1 köbösnek kell lennie, de inkább többnek. :) Most a tervezővel egy kb. 1,5 - 2 köbös tartályról beszélünk..... Sajnos ezek marha drágák, de nem hiszem hogy megúszom a dolgot, az otthoni 1köbös mezőgazdasági tartályom nem fog működni hosszú távon.

 

Előzmény: rferi (2346)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2347

Az öntözőrendszer még mindig tervezés alatt áll, és aki kivitelezi majd ajánlotta a Grundfos MQ-t. Én a Pedrollot mint opciót gondolnám, több helyen, azaz itt is olvastam régebben hogy használják többen, ugyanúgy mint a Grundfost is. A két készülék között nem látom hogy nagy különbség lenne, teljesítményben semmiképpen, mint emlíettem a Grundfosban komplett gép, a Pedrollo nem az.

A kérdés inkább a használati tapasztalatokra vonatkozna, eddig hallottam olyan véleményet miszerint a Grundfosnak inkább csak a neve nagyobb, a Pedrollo megbízhatóbb..... Egyáltalán nem tudom felmérni így egyedül, ezért gondoltam, hogy megkérdezem a ti véleményeteket, hogy kinek milyen tapasztalata van - ha van - ezzel a két típussal vagy úgy általában ezzel a két márkával...

:)

Előzmény: rferi (2345)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2346
Szivattyú, nyomáskapcsoló, szárazonfutás-gátló, plusz egy legalább pártízliteres tartály.A tartály mérete változhat, a szárazonfutás védelem néha hiányzik.
Előzmény: Veronie (2344)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2345

A jó válaszhoz tudni kéne az öntözőrendszer víz- és nyomásigényét.

Illetve legalább azt, ha mindkettő képes kiszolgálni azt.

Ha ez fennáll (ti. hogy mindkettő elég combos hozzá), akkor már tényleg csak az dönt, hogy kinek mi a tapasztalata vele.

Előzmény: Veronie (2343)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2344
A komplett házi vízellátó alatt mit értünk?
Előzmény: kacagógerle (2341)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2343

Bocsi. :)

 

Rejtett kérdés volt. Szóval a kérdés: Véleményetek szerint melyik szivattyút vegyem meg: Grundfos MQ 3-45 vagy a Pedrollo JSWm 15M?

 

Mire is:

 

fúrt kútbol búvár tölti a puffertartályt, abból a víz ráfolyik a másik szivattyúra (a kérdéses típusú szivattyúra), ami nyomja a köröket az öntözőrendszerbe. :)

 

 

Előzmény: rferi (2342)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2342

Igazából, ha jól megnézed amit írtál, nem is tettél fel kérdést, csak annyit, hogy tudunk-e tanácsot adni. :))

De miben is?  :))))

Előzmény: Veronie (2340)
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2341
Mire szeretnéd használni?

Miért nem veszel egy komplett házi vízellátót?Lehet cserélni külön is az elromlott alkatrészeket,nem kell full másik készüléket venni ha gallyra megy benne valami.
Előzmény: Veronie (2340)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2340

Sziasztok,

 

Szivattyús kérdésem lenne:

Grundfos MQ 3-45 vs. Pedrollo JSWm 15M

 

Amit tudok:

- A Grundfos ezen készülékében benne van a nyomáskapcsoló,  áramlásszabályozó és egy kis beépített tartály, a Pedrolloban nincs. (saját véleményem: én kevésbé szeretem az ilyen integrált kütyüket, mert saját tapasztalat alapján amikor egy valami elromlik, kidobható az egész - pl. számítógép integrált alaplap - de a szivattyúkhoz nem értek, két éve egy 10e Ft-os orosz búvár az egyetlen kapcsolatom a szivattyúkkal....:) )

- "Papíron" a Pedrollo ezen gépe nagyobb teljesítményű.

- A Pedrollohoz kellene áramlásszabályozó: pl. Grundfos PC15 vagy Italtecnica Brio 2000. Úgy tudom mindkettő jó a Pedrollohoz, de a Brioban van újraindítás, a Pedrolloban nincs.

- Nyomáskapcsolóról még nincs információm sajnos.

 

Tudnátok esetleg tanácsot adni nekem? Anyagilag a két megoldás között most nincs nagy különbség, így kizárólag tanácsok és műszaki megoldás alapján tudok dönteni.

 

Köszi

 

Vera

 

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2339

Vízhozamra olyan 30 l/percet számolj, 4 bar üzemi nyomás mellett.

 

Aztán, hogy mennyit adsz négyzetméterenként az egy más kérdés

Előzmény: digium (2337)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2338
Jobb lenne 10-15 liter/m2/napra tervezned és a nap is pár óra.
Hogy van-e ennyi víz, az más kérdés.
Előzmény: digium (2337)
digium Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2337

Amatőr kérdésem lenne: Milyen kutat és szivattyút javasoltok 350m2 fű napi automata öntözéséhez, ha nem szeretnék külön puffert? Volt a telken régen egy ásott kút, de az előző tulaj teletömte sittel, ebből gondolotam nincs a víz nagyon mélyen. Azért a szomszédokat körbekérdezem... Kb 1,5-2 m3/nap vízre lenne szükség (5liter/m2/nap). Gondolom egyszerűbb inkább több körre tervezni az öntözést, mint a szivattyú teljesítményét ill. a kút vízkivételét növelni?

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.15 0 0 2336

Most csináljak reklámot a konkurenciának?

 

Több cég is forgalmazza Budapesten, Hidroking, Ganz-Hydro.

Előzmény: hun005 (2335)
hun005 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 2335
Tudnál mondani egy Bp-i boltot ahol ezeket meg lehet vásárolni mert voltam néhány
nagyobb áruházban de csak pislogtak hogy mit akarok:)
Előzmény: LRNELSON (2292)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2334

Itt is van néhány szivattyú, de a megadott teljesítményigényhez kell még egy 0-t tenni.

 

http://www.felsom.com/pdf/FP4_50Hz.pdf

Előzmény: kobelco (2328)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2333
Szép, még javítani sem sikerül :-)))
No de ha bírja....
Előzmény: do-xa (2332)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2332
No HA de bírja, az nagy öröm.
Előzmény: do-xa (2331)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2331
A jelleggörbéket tanulmányozva talán itt találok az elvárásodnak megfelelőt. A 60liter/perc már figyelemre méltó házi igény. Öntöző rendszer esetén természetesen szükséges lehet. A terület ketté, vagy több részre vezérlése mentheti a helyzetet. Sok esetben a kutat is. No de bírja, az nagy öröm.
Jelleggörbék
Előzmény: kobelco (2328)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2330
Ezek elég komoly teljesítményűek.
Előzmény: do-xa (2329)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2329
Valami ilyenre gondolsz?
Az elektromos teljesítményt biztos jól írtad?
Előzmény: kobelco (2328)
kobelco Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2328

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Van egy fúrott kutam 150mm átmérőjű és ebbe szeretnék egy max. 100mm es csőszivattyút venni 110-200w közzötti teljesítményűt és min. 60l vizhozamu legyen percenként.

Ha tudnátok segíteni, hogy hol találok ilyet akkor léci jelentkezzetek.

Elérhetőségeim: kobelco@freemail.hu vagy 06-47-376-280

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!