Keresés

Részletes keresés

perempe Creative Commons License 2007.02.20 0 0 682
Kérlek írjatok erre.
Előzmény: perempe (664)
Angel DC Creative Commons License 2007.02.20 0 0 681
épp válaszolok:)
Előzmény: Tündi2003 (680)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 680

írj egy mailt privát, és megpróbálok megtalálni akit keresel

 

 

Írtam mail-t az itteni címedre

Előzmény: Angel DC (676)
doyen62 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 679
.......komplett
Előzmény: doyen62 (677)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 678
Köszi, holnap (vagy holnapután) írok. Most már késő van, megyek haza.... (ma dolgoztam)
Előzmény: Angel DC (676)
doyen62 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 677

én  tanitok ezekből, mivel nyelvtanár -/nyugdijas/ vagyok.

 az emlitett könyvek:

 

Mit Erfolg zum ZD + Űbungsbuch und Testbuch. De gyakorlásnak nagyon jók a többi ZD könyvek is, pl. Madaras Rohonyi:  Zertifikat Komlett és  So geht es zum ZD

Előzmény: deutsche Sprachprüfling (665)
Angel DC Creative Commons License 2007.02.18 0 0 676
mindig örülök ha azt látom nem csupán papírt akar valaki, hanem igazából a ynelvet akarja használni

írj egy mailt privát, és megpróbálok megtalálni akit keresel
Előzmény: Tündi2003 (675)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 675

Igazából nem akarok vizsgázni, mivel papírom már van róla (közép C) hanem fejleszteni magam minél magasabb szintre. főleg a beszéd terén. Írás-olvasás nem gond, szakirodalmat is olvasok angolul (szakdogában is használtam), levelezek is, fórumozok is angolul, és a tematikus blogomnak is van angolul íródott része.

 

De beszélni! na, arra nehéz partnert találni!

 

Olaszt meg újra kezdem, mert egyszer abbahagytam. De ott sem az alapoknál tartottam.

Előzmény: Angel DC (674)
Angel DC Creative Commons License 2007.02.18 0 0 674
a nyelviskolák erre is tudnak megoldást, szerintem egyébként ez épp fordítva működik, a megalapozáshoz kell nyelvtanár, aztán minél magasabb szinen vagy, annál jobban tudod magadat fejleszteni, de csak a passzív készségeket, az aktív, kommunikatívakat nem

akkor valami nagyon jó referenciával dolgozó nyeltanárra lenne szükséged

a felsőfoknál nagyon nem mindegy, h milyen vizsgára mégy és h az adott nyelvtanár abból felkészült-e..

na, erre zéró garancia ha valaki a gyeses anyuka a hálüószobában ad órákat..
mondjuk erre lehet h tudok valakit, aki nagyon profi..az olaszon gondolkodom, ha valakit ajánlok, azért tűzbe teszem a kezem
Előzmény: Tündi2003 (673)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 673

Nyelviskola nem jó, mert speciális időrendben dolgozom, ezért nem tudom vállalni a "minden kedden 6-kor" típusú órarendet. Ráadásul én azt szeretném, ha egyénileg foglalkoznának velem. Inkább csak beszélgetni kéne. A nyelvtant otthon is meg tudom tanulni.

Az angolt is így tanultam évekig, csak a középfokú vizsga előtti 1 évben jártam tanárhoz, heti egy órára, beszélgetni, hogy felkészüljek a szóbeli vizsgára. El volt ájulva, milyen jól tudom a nyelvtant. Tényleg csak beszélgettünk...

Ilyen kéne most olaszból meg angol felsőfokra.

 

Szóval senkinek semmi ötlete?

Előzmény: Angel DC (672)
Angel DC Creative Commons License 2007.02.18 0 0 672
semmi garancia a megfeleő színvonalra sem a körülményeket sem a szakmai részét illetően

keress egy normális nyelviskolát
www.nyelviskolaklaszter.hu
Előzmény: Tündi2003 (671)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 671

Sziasztok!

 

Angol magántanárt /felsőfokra, ill. idegenforgalmi szaknyelvre/ és olaszt /újrakezdő szintre/ keresek. Szerintetek érdemes a Pesti Estben megjelent hirdetések között szemezgetni?

Roziy Creative Commons License 2007.02.18 0 0 670

Angolból mennék középfokú nyelvvizsgára, a diplomához elég lenne az alapfok. Meg tudná mondani valaki,melyik nyelvvizsgán adják meg az alapfokú bizonyítványt, ha mégsem érném el a középfokú  szintet? Kösz, ha válaszolsz

cheekylady Creative Commons License 2007.02.15 0 0 667

Minden nyelvvizsgának/diplomának/érettségi oklevélnek száma van, ami a kibocsájtó intézményben visszakereshető. A hamisítványon szereplő szám nem szerepel a nyilvántartásban. Ha meg szerepel, akkor nyilván más nevére állították ki. Ennyi.

 

Nyelvvizsgát csak akkor szoktak visszakerestetni, ha felmerül a gyanu, h hamis, lévén annyira nagy előnyökkel nem jár. Egy diplománál mondjuk nagyobb a rizikója, hogy visszakerestetik.

 

Ne próbálkozz! nem ér annyit....

 

Előzmény: anonimus84 (666)
anonimus84 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 666

Sziasztok!

A nyelvvizsgák eredetiségének utólagos ellenőrzésével kapcsolatban lenne kérdésem. Hogyan lehet azt leellenőrizni, hogy a nyelvvizsga eredeti? Kiadnak egy magánember számára a nyevvizsgaközpontok ilyen információt? Előre is köszi a segítséget!

 

deutsche Sprachprüfling Creative Commons License 2007.02.15 0 0 665

Kedves doyen62!

 

Meg tudod mondani nekem ennek a könyvnek a pontos címét és kiadóját.

Te tanultál belőle? Vagy voltál már B2 német vizsgán?

 

köszi

deutche Sprachprüfling

Előzmény: doyen62 (650)
perempe Creative Commons License 2007.02.15 0 0 664
Az 50 kérdéses tesztet hogyan pontozzák? Tudom, hogy 15 a max. pontszám, de azt már nem, hogy hány rossz válaszért vonnak le pontot...
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 663
BGF-et is érdemes megnézni.
Előzmény: gauche (659)
zsula11 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 662

Nekem ugyan nem sikerült,de ez a nyelvvizsga igazán a tudást tükrözi.A nyelvezete egyszerű,7 feladatból áll,ebből 2 feladat van ami szerintem nehéz(és ez pont elég ahhoz,hogy ne sikerüljön)az egyik hallott szöveg értése,a másik elöljárószavak pótlása szövegben.Ha a nyelvtani résszel tisztában vagy akkor én ajánlom neked.Lehet gyakorlókönyvet venni a neten amiben 4 vizsgafeladat van,megoldókulcsal,de a pannon honlapján is vannak feladatok.

Előzmény: WiNZO (657)
jimmywhite Creative Commons License 2007.02.12 0 0 661

Jó napot mindenkinek!

 

Tudom, hogy nem ebbe a topicba tartozik, de érdeklődnék, hogy tud-e valaki véleményt mondani a bp-i Business Focus nyelviskoláról?

 

Előre is köszönöm!

Angel DC Creative Commons License 2007.02.09 0 0 660
Ha hatékony a nyelvtudásod, gyorsan és jól kommunikálsz, akkor EURO Pro.
A BME szakmailag mélyebb szerintem.
Előzmény: gauche (659)
gauche Creative Commons License 2007.02.09 0 0 659

Sziasztok!

 

Angol szakmai gazdasági v. üzleti középfokú nyelvvizsga kell a diplomámhoz. Szerintetek melyiknek érdemes nekiugrani. Én kettőt találok egyelőre szimpinek az EURO PRO-t ill. a BME szerintetek ezek közül valamelyik vagy valami más? Teljesen tanácstalan vagyok....

 

Előre is köszi.

cheekylady Creative Commons License 2007.02.04 0 0 658

Szia!

Ezt látatlanban senki nem tudja eldönteni helyetted. Azért van ennyi nyelvvizsga, mert kicsit mind1ik másfajta készségeket mér. Az alapfokot egyáltalán nem kunszt megcsinálni, de ha rég foglalkoztál a nyelvvel, előbb fel kéne frissíteni a nyelvtudásod, s a tudáshoz kéne nyelvvizsgát keresni, s nem fordítva!:-)

 

Előzmény: hajnal023 (656)
WiNZO Creative Commons License 2007.02.03 0 0 657
Sziasztok!

Próbálkozott már valaki a Pannon nyelvvizsgával? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok, vélemények?

Vagy nézegettem még az ECL fajtát, melyik a "jobb"?


Minden infonak örülnék! Előre is köszönöm!
hajnal023 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 656

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy melyik nyelvvizsgát válasszam? A választék rengeteg, és nem vagyok otthon a témában.

Angol alapfokra lenne szükségem, a tudásom elég kevés, mert régen foglalkoztam a nyelvvel.

Szerintetek mennyi idő felkészülni egy ilyen nyelvvizsgára? Érdemes nyelvtanfolyamra menni, vagy nyelvvizsga előkészítőre? Vagy mindkettőre? :)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

stica Creative Commons License 2007.02.01 0 0 655
Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata, mit hallottatok a "Relaxa villám német"-ről?
Tud valaki más hallgatás alapján tanító CD-ről?
Kösz
Angel DC Creative Commons License 2007.01.31 0 0 654
ez nekem is új infó, köszi:)
Előzmény: cheekylady (653)
cheekylady Creative Commons License 2007.01.31 0 0 653

Az EURO-t én is nagyon szeretem, valóban használható nyelvtudást mér. Ám valóban nem könnyű.

Ha valakinek a papírra van szüksége- felvételihez, diplomához- akkor az ECL lényegesen járhatóbb út.

Előzmény: Angel DC (649)
cheekylady Creative Commons License 2007.01.31 0 0 652

Ha tényleg jó a kommunikációd, de az alaposabb nyelvtan gondot okoz, akkor szerintem az ECL a Te vizsgád.

Nyelvtant csak olyan formában mér, hogy kell írnod 2 levelet, de nem akkor von le pontot, ha mondjuk Simple Past-ot használtál Present Perfect helyett , mint az origon.

2 szövegértés van

2 hallás utáni megértés

2 levél /vagy az egyik csak mail, vagy feljegyzés pl/

+ szóbeli

Mivel régen vizsgáztál, gondolom vannak olyan témák, amikhez nem nagyon konyítasz, pl . környezetvédelem, média szerepe- ezeket most nagyon szeretik.

Ajánlom Szilvás Izabella könyvét a szóbelihez

címe: Exam fright killer50 

Kifejezetten az ECL témaköröket dolgozza ki, nagyon alaposan, szóval saját egyéniséged szerint állíthatod össze az elképzeléseidet a témakörből.

Van tanítványom, aki már 16 évesen meg tudta szerezni itt a felsőfokot.

Kó munkát!

Előzmény: Initram5 (644)
_321 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 651
Ja, csak hogy kerek legyen a történet, sikerült! :-) Ezek után persze mindenkinek ajánlom a TELC-et! :-)
Előzmény: _321 (640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!