Keresés

Részletes keresés

monica2 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4990

Szia!

Szerintem is végbél repedésed lehet!

Előzmény: félek. (4987)
Benedek L. Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4989

Miért kell Neked fehérje por? Ehhez nem értek, de nem is értem, hisz számtalan  módja van a természetes fehérje-bevitelnek. Az is elképzelhető, hogy edzés hatására fokozódik a végbélnél a nyomás, és egy kezdődő aranyér a hibás a tünetekért. Igaz, nekem úgy volt vagy 30 évig aranyerem, hogy nem fájt, csak erőlködés hatására vérzett. A körömvirágkrém használata mindenképp ajánlott, a higiénia és lehetőleg a nyomás/terhelés elkerülése. Még fiatal vagy minden egyéb komoly kórképhez, ha kezelgeted, lehet évekig elő sem jön!

Előzmény: félek. (4987)
tristen Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4988

 

Szia!

 

Szerintem ez egy egyszerű végbélrepedés. Ha "kakiláskor" szúr, ez lehet az ok, ..

 

Gyógyszertárban lehet kapni kenőcsöket, kúpokat erre. Végbélrepedésre kérj valamit, ( a gyógyulása több hét is lehet, ... )

 

Bár nem vagyok orvos, de én erre tippelek, mert már annyit olvasgattam ezt a fórumot, hogy szinte "orvos" lett belőlem, ..

 

Olvasgasd ezt a blogot, ..

 

http://drbanfalvipeter.blogspot.hu/2009/04/aranyerre-hato-helyi-keszitmenyek-ii.html

 

 

Kitartás!

 

Előzmény: félek. (4987)
félek. Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4987

Sziasztok!

Nem tudom valaki írt már le hasonlót, szóval leírom a "storyt".
1,5 éve hogy elkezdtem konditerembe járni, hobbiszinten persze, és régebben fél évig szedtem por alapú fehérjét. Ekkoriban(nem tudom emiatt-e) kb. 2 havonta 2x véres lett WC-zés után a papír(minimálisan), de semmi fájdalom, vagy egyéb volt, csak ennyi, hogy 2 havonta volt egy ilyen. Most kihagytam egy fél évet edzéssel, és 2 hete kezdtem el újra járni, és ismételten fehérjét szedni, de mindössze eddig 3x voltam edzeni, és napi 80-90 gramm fehérjeport viszek be, és kb 1,5 hete véres a székletem. Illetve nem is a székletem, mert nem maga a széklet véres, hanem a felszínén egy sáv, és utána még pár csepp távozik belőlem. Körülbelül a "kijáratnál" van egy szúrós érzés, és semmi egyéb, se napközbe, tényleg semmi egyéb.
Az étrendem választékos , mielőtt valaki kérdezné nem szedek semmiféle illegális dolgot, nem dohányzom. Amire gondoltam, az hogy hosszabb kihagyás után most voltam újra edzeni, illetve hogy a sok tanulás miatt sokat kell ülnöm, illetve az elmúlt egy hónapom hajnali 3ig tartó tanulással és nappali alvásokkal telt. 
Olvastam pár dolgot és eléggé megrémisztett hogy rák/tumor stb. is lehet akár a bajom, mivel még csak 19 éves vagyok.

Valakinek esetleg van tippje,hogy mi lehet a bajom, esetleg létezik hogy a fehérjebevitelem megnövelése miatt történik ez?
   Válaszokat előre is köszönöm! 

tristen Creative Commons License 2013.05.30 0 0 4986

Szia Triniti03!

 

Örülök,  hogy jól vagy! Látod, látod, ennyi volt az egész!

 

További gyors gyógyulást kívánok!

 

Mostanában nem annyira sűrűn nézek ide fel, de azért vagyogatok én is itt, ..

 

hali :)

Előzmény: triniti03 (4985)
triniti03 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 4985

Sziasztok, Szia Tristen!

 

Mi újság veled? El vagy veszve!? Én átestem azon a kis tervezett beavatkozáson(beleértve a szurit is)! Minden okés, tök jól vagyok, nem is értem, hogy minek volt az a nagy para?? Azt hiszem ezt az érzést kívánom mindenkinek...

Fel a fejjel és küzdeni ezzel a nyavajással!!

 

Üdv.

Benedek L. Creative Commons License 2013.05.22 0 0 4983

Nos, semmi gond, csendben, rendben lezajlott a gyógyulásom. Köszönet az orvosnak érte, hogy ettől a szörnyűségtől megszabadított. A külső aranyér az maradt (a Longo csak a belső, szépen kifejlett példányokat és a végbélelőesést szünteti meg), de az égvilágon semmit nem jelent. Ott van és kész, elférek tőle. A továbbiakban is "vállalkozhatok" műtétekre, mert hólyagelőesés, epekövesség, és vastagbél-öblösödés van, ez utóbbi korrigálható (antibiotikum időnkénti szedése). Egyelőre nyugton maradok, mert nyugalmi állapotban vannak, őszre tervezem az epe és urulógiai beavatkozásokat, illetve hagyom, hogy elvégezzék. Köszönöm az aggódást, az együttérzést, én sem vagyok közömbös mások szenvedései iránt. Üdv.

Előzmény: Törölt nick (4981)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4980

Holnap megyek kontrollra, 6 hetes aranyér műtött vagyok...

Előzmény: Benedek L. (4979)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4979

Jajj, ne! Semmi hókusz-pókusz nem fog senkin segíteni! Forduljatok orvoshoz (háziorvos/proktológus/sebész) nem ördögtől-való, emberi...Tapasztalatból mondom és tudom.

Előzmény: zoligh (4977)
PETYUS Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4978

Első ránézésre az tűnik fel, hogy a stílusa harsányan undorító.

Előzmény: zoligh (4977)
zoligh Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4977

Sziasztok!

Ismeri ezt valaki?

800x600

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

http://aranyermegoldas.com/index.html#megrendelolap

Köszi.

zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 4975

Magától illetve ülőfürdötől múlt el jó 1 hét alatt.

Papírt ne használk, ülőfürdőzz. 

 

Előzmény: Törölt nick (4974)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 4973

Ez mostmár lassan 4 héte megvan, 2 hete nem vátozott, 1 hétig lila gombostűfej nagyságú volt most lencse méretű. (más tünetem nincs ezzel). Ami nyáron volt az rosszabb volt mert 15 vagy 9 óra irányban volt vérzett (székeléskor) és menni sem nagyon mertem mert dörzsölte. Valószínű a belső miatt van ez, mert ugyan ott van 6 óra irányban.

Előzmény: Törölt nick (4972)
monica2 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 4970

Szia!

Szent István kórház!

Dr Völgyi Réka doktortnö.

Előzmény: Törölt nick (4969)
monica2 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 4968

Szia! Bövebben a többi hozzá szolásaimban lehet olvasni!

Semmi csodára nem kell gondolni csak annyi hogy találtam egy jo dokit aki lelkismertesen  állt a betegségem kezeléséhez!Hálás Köszönet neki!:)

Előzmény: Benedek L. (4967)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.10 0 0 4967

Monika! Kicsit bővebben, ha lehet...

Előzmény: monica2 (4966)
monica2 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 4966

Sziasztok!

Ugy tünik végre szép lassan rendbe jövök 3 év szenvedés után!:) hurrrráááááááááá! el sem hiszem:)

Februárban volt az utolso mütétem azota csak javaulás!Az eddigi legjobb eredmény,nincs váladékozás nincs fájdalom!:)

zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 4965

Nálam a külsőnek lassúl a növekedése (most lencse nagyságú), a belső megvan. Hamarosan letelík a szabim (jó hét), addig jó lenne ha olyan állapotba lennék, hogy ne keljen ülőfürdőzni. (most se lenne muszály, de úgyérzem nem árt.)

Lalaura Creative Commons License 2013.05.08 0 0 4961

Szia!Nálam már 10 évvel ezelőtt állapítottak meg fissurát. Sok minden felmerült ennyi idő alatt, nem írom le, már többször felkerült ide a fórumra. Eddig a műtétet mindig elkerültem, pedig voltak nagyon húzós időszakok is, amikor nagyon- nagyon fájt.  Szteroidos kúpot- kenőcsőt 10-14 napig ajánlott egy híres- elismert prof. használatra. Ennyi belefér, utána valóban felmerülhet amit te is írtál.

A leírás szerint is mindkét bajra jó. De, ha az orvos úgyis ezt ajánlotta?!

Előzmény: Törölt nick (4960)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 4959

Az orvos tudja csak megmondani mi az pontosan.

Az meleg ülőfürdő nem a repedésre hat, hanem ellazítja azt a tájékot, nem görcsöl/mozog (perisztarika ugye az veszrészt a székelésben vagy kúpfelhelyezésben stb) és így tud összeforni.

Viszont aranyérre meg nem jó meleg víz, mert fokozódik a véráramlás, oda langyos (csecsmeleg) kell, nem hideg mert felfázol. Úgyhogy döntsd el melyik milyen fázisban van és használd.

Előzmény: Törölt nick (4957)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 4956

Én keserű vízet iszok napi 3-4 szer 0,5 dl. (hallom ahogy dolgozik a gyomrom, bugyog), nekem is keményebb a székletem ezért jó, kisebb mennyiségeket egyél inkább többszőr napi 5 ször. Cél a puha széklet (nem folyadék szerű), erölködés nélküli, olyan max 2 napotna, de az 1 nap az ideális.

A végbélrepedésre melegvizes (nem tűzforró) ülőfürdő a legjobb (kb 3 szor), de akárhányszor lehet, (székelés elött, után, de a tisztántartásra ügyelni). Ha meg tudott turkálni akkor csak felületi repedés.

Előzmény: Törölt nick (4954)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4952

Az a valami  is külső aranyér. Ezek a "nyúlványok" átváltozósak, tapasztalatból tudom. Ha függőleges helyzetben vagy, a gravitáció hat, ha rendeltetésszerűen használod a kijáratot a nyomás hat,  de pihenés után visszahúzódás jellemzi. Ne őrlődj annyit, nem tesz jót.

Előzmény: Törölt nick (4951)
mira2013 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4949

Gyümölcsjoghurtba is tettem, kefírbe is, most gondolkodom a tejen, mert én imádom a tejet. Nekem a zabkorpa fogyókurának is jó, már fogytam 7 kg-t, nem sajnálom, még mehet, bár elég gyengének érzem magam. Egész életemben időnként különböző diétákat kipróbálgattam, nem tudom, hogy miért nem találtam meg a zabkorpát. Most a lényeg, hogy rendben legyek, de biztos vagyok benne, hogy megtartom az étrend most kialakított formáját, mert nem akarok újra szenvedni. Lehet, hogy nem lenne újra aranyerem, de a repedés ugyanolyan rossz.

Előzmény: Törölt nick (4945)
mira2013 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4946

Irtam egy csomót, elszállt. Most csak röviden: IV. fokú, hagyományos műtét. Zabkorpa és nagyon sok zöldség, kompót, víz. Nincs krumpli, banán, édesség, tej ritkán. Amit eddig imádtam, azokat töröltem. A protokoll szerint 3-6 hét a gyógyulás, még van egy hét számomra, hogy kiderüljön ez igaz vagy sem. De én szerencsés vagyok, mert sokat tanultam a hozzászólásokból, és megúsztam a repedést, vérzést, stb. Csak ez a tompa, feszítő fájdalom, szűk nyílás, apró bőrdarabkák- amik érzékenyek, és a napi programok szigorú megtervezése maradt. Szívesen segítek, ha kérdezel, most csak ennyit, már írtam vagy 45 percen keresztül és elszállt. Holnap

Előzmény: Törölt nick (4944)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4942

Aranyérrel műtöttek? Én már 2 hetesen kertészkedtem, fájdalomnak semmi nyoma. Az, hogy oda figyeltem az étkezésre - először életemben általában minden reggel laza a székletem. Azt hittem, csak közhely a sok folyadék, gyüm.zöldség, joghurt stb. fogyasztás, most már tudom, igaz. Eddig örültem ha hetente 2x kierőlködtem kis görcsöket az aranyérrel és végbéllel együtt, utólag is csodálkozok felelőtlenségemen!

Előzmény: mira2013 (4941)
mira2013 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4941

Jobb a műtétet elkerülni, ma vagyok 5 hetes műtött, nem tökéletes a helyzet. Ha a zabkorpát ismertem volna, vagy kipróbáltam volna, lehet, hogy nem lett volna szükség műtétre, mert ki sem alakult volna az a rettenetes állapot ami volt. Székrekedésre mindent kipróbáltam, csak ezt nem. Itt olvastam az egyik sorstárstól a zabkorpát, már talán egy hete használom, reggel vagy este yoghurtban, este 1 szűzteakapszula, mert még félek, de teljesen bevált. Sokkal jobb elkerülni a műtétet, azt hittem, a műtét után minden szuper, na ez az, ami nem így van. Még mindig a bevétel-kiadás körül forog a világom, pedig szeretek mással is foglalkozni. Még mindig fáj, alaposan meg kell gondolnom hova és mennyi időre megyek el itthonról. A feszülés, a félelem, hogy mi az amit nem tudok visszatartani, állandó kényelmetlen érzés, csíp, viszket, úgy érzem gyulladt. Mondanak sokfélét itt a fórumon, Neked kell kitapasztalni, érdemes visszaolvasni és megszűrni az olvasottakat. Én is voltam mindenféle vizsgálaton, kiderült egyébként, hogy semmi bajom, minden leletem normális, szerencsére, de a műtét már elkerülhetetlen volt. Reménykedem, hogy talán már helyreáll a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (4939)
Benedek L. Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4940

Az jó, hogy nincs belső aranyered, viszont a végbélrepedést sem hanyagold el, mert annak nem kellene repedezni. A további vizsgálatokról se mondj le, nem értem miért kellene harcot vívni a háziorvosoddal...? Minden jót, igyekezz a gyógyulás felé!

Előzmény: Törölt nick (4939)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 4936

Ha külső akkor helyerejöhet, kérdés mikor kezdődött, nekem volt, hogy 2 hét alatt lement.

Mindenképpen megnézetném azért, mert ha jól tudom lehet kapcsolatban belsővel is és ezekhez repedés is általában kapcsolódik.  Ha kék akkor valószínű aranyér, aztán kérdés mennyire van kint.

Széklettartási probléma ahogy tudom ritkán jön elő műtét után. Olyan lehet (engem műtöttek hagyományossan), hogy WC-zés után 1-2 órán belűl el kell menned újra tisztálkodni sajna, de ennyi.

Előzmény: thomas_the_tank (4933)
wildi68 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 4935

Sajnos már jártam ott. Ezért gyűjtöm a véleményeket. Nem hiszem, hogy bárki, akit ott műtöttek jó véleménnyel van róluk. Megalázás, fájdalom, és pénzlehúzás. Ez jellemzi őket. Egészségeket tesznek kockára. Az én gyógyulásom az ígért pár nap helyett lesz kb. 3 hét. El kellett mennem másik orvoshoz. Orvosi körökben ismerik őket, tudnak róluk. Nem értem, hogy működhetnek még, mit kell tenni, hogy beteg oda be ne tegye a lábát. De a végére fogok járni. 

Előzmény: szepi111 (4932)
thomas_the_tank Creative Commons License 2013.05.06 0 0 4934

Szerintem vastagbél-tükrözés csak indokolt esetben szükséges. Én így laikusként nem látom, nálad miért lenne rá szükség. A végbéltükrözés szokott a "normál" vizsgálatok része lenne. Az kibírható, csak egy kicsit kellemetlen.

Előzmény: Törölt nick (4921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!