Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 395
Ja, nem tudtam, h ezt is megbeszéltétek :-) Köszi, akkor holnap beugrunk. Simán névre kiadják?
Előzmény: kheiron (394)
kheiron Creative Commons License 2006.07.30 0 0 394
A férjed tudja. :-) (Ahol a röntgen van, onnan 1 ajtónyira, 8-tól 3-ig vannak ott.)
Előzmény: Törölt nick (393)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 393

OFF

Kheiron!

 

Úgy alakult, hogy nem sikerült pénteken bemenni a leletért, holnap vagy holnapután be tudunk menni érte? Hova kell menni?

 

Köszönjük mégegyszer a szívességet!

Ana

ON

kheiron Creative Commons License 2006.07.30 0 0 392
Inkább mailben, itt off. :-)
Előzmény: Edmond Dantes (391)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.07.30 0 0 391

Én forgalmazom a GE-t, jobbat úgysem találsz. :-)

Nemrég megjelent a Volusonnak a hordozható változata, a tudása a Pro és az Expert között van.

Májusban Szegeden megmutattuk, de ott lesz majd Sopronban is.

Ha ennyi helyen rendelsz, ahol ezek a gépek vannak, szerintem jó befektetés. :-)

Előzmény: kheiron (390)
kheiron Creative Commons License 2006.07.30 0 0 390
GE Voluson 730 Pro.
Philips HDI 4000.
Medison Accuvix 9000.

Talán nem a legrosszabbak.
Előzmény: Edmond Dantes (389)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.07.30 0 0 389

Add meg a készüléked típusát, ha nem akarod íde írni, akkor privátban.

Szerintem néhány szakkonferencián találkozhattunk.

edantes at webmail.hu

Előzmény: kheiron (285)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 388
Hát... ma bementünk az ügyeletre (megint barnáztam, de megint nem találtak rá okot)...

A lényeg:
20mm gestatios gyűrű és látható szívcsőpulzáció....

én dobtam egy hátast... kedden 7mm volt és még nem látszott a szívverés... én a napi 1mm növéssel számoltam így 11mm-re tippeltem... ehhez képest a 20 az rentgeteg... (5+6 vagyok)

ez olyan fura... a dokinő csak annyit mondott erre, hogy gyorsan nőnek...
Előzmény: kheiron (384)
__mano Creative Commons License 2006.07.29 0 0 387
Koszonom ! Igen, tudom, hogy ez is fontos informacio, es a mehen kivuli veszelyeit is tudom, csak ha elore tudom, hogy csak hasi gepe van, es "csak" ennyit lat vele, most nem megyek el kulon UH-ra, hanem megvarom az amugy elso, 8.-9. hetit. (Kulfoldon elek, latogatoban voltunk itthon es pusztan a visszarepules miatt szerettem volna meg itthon egy vizsgalatot. Ha otthon (kulfoldon) lettunk volna, ott eloszor csak a 8.-9. heten vizsgalnak meg, ha nincs egyeb panasz. Nekem az eleg lett volna...) Meg egyszer koszonom a valaszod !
Előzmény: kheiron (386)
kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 386

Kedves mano!

 

Igen, ez azt jelenti, hogy a méhen belül van valami. Ez önmagában már nagyon fontos információ, a méhen kívüli terhesség ugyanis halálos következménnyel is járhat.

 

Néhány hét múlva meglátjátok, hogy nőtt-e, és ha igen, mekkorát.

Előzmény: __mano (385)
__mano Creative Commons License 2006.07.29 0 0 385

Kedves kheiron,

 

tulajdonkeppen pusztan kivancsisagom kerdezteti velem a kovetkezoket, aggodnom ugy gondolom, meg nincs min.

 

6+3-nal voltam az elso UH-os vizsgalatomon (hosszabb repules elott jo lett volna tudni, hogy is allunk, de valoszinu, lesz egy ujabb vizsgalat ugy kb. 2 hetre ra), de pechemre a doki csak a maganrendelojeben tudott fogadni, ahol csak _hasi_ UH keszuleke volt. Latszott a petezsak (mehen belul), ill. azon belul a szikholyag, de a meretet egyiknek sem kereste (bar a gep regi, lehet, hogy azert kepes lett volna ra, csak a doki nem merte, nem tudom). A magzat megletere epp ugy nincs bizonyitek, mint a nemletere (leven a terhesseg kicsi, a meh meg eleg lent van, nem tudta "korbejarni" az UH fejjel, -- de ezt Neked nem kell magyarazni), a doki viszont ugy kommentalta a latottakat, hogy a szikholyag ilyenkor feltetelezi az embrio megletet.

 

Jol sejtem, hogy ennyibol viszont csak arra lehet biztosan kovetkeztetni, hogy ha elindult valami, az legalabb jo helyen van, de a fejlodes megfelelo utemere valo kovetkezteteshez ez meg nem ad eleg informaciot ? Magyaran tulkepp majdnem ugyanannyit tudok, mint vizsgalat elott, epp csak az lett biztos, hogy a terhesseg mehen beluli, de hogy jol fejlodo, elo embrio tartozik-e hozza, azt meg nem tudni.

mano

kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 384

Attól függ, egy alkalommal mennyi ideig vizsgálnak. Egy ilyen vizsgálat effektíve 1-2 perc alatt meg is történhet, és ennyire rövid idő alatt nem melegedik fel a méhed annyira, hogy bármi gond lehessen belőle - akkor sem, ha kedden és pénteken is megnéznek.

Előzmény: Törölt nick (382)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.07.29 0 0 383
"tényleg le van maradva ha 5+2 voltam"
"a dokik legalábbis 5 hetesnek tippelték"

Node nezd meg, kheiron a 377-esben 5 het es 3-4 naposnak tippelte. A tablazat lattan en ezert kezdtem el orulni, mert nekem is ez jott ki. (Persze siman lehet masik tablazatuk... :-))
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 382
neeem, tényleg le van maradva ha 5+2 voltam... (bár érteni még mindig nem értem...:)... a dokik legalábbis 5 hetesnek tippelték (de hozzátették, hogy az UH nagyon durva, 5mm-es!!! a mérési pontossága... ezért is mondják inkább, hogy az ember járjon vissza többször... gondolom...)

na majd kedden kiderül :)

Tényleg. Komoly kérdés, hogy ha kedden megyek és mondjuk pénteken is az nem túl sok? tehát nem árthat? (remélem a pénteki felesleges lesz mert a keddi mindent eldönt :)

Normális esetben várnék a keddi után min. 1 hetet de elutazunk és csak aug. végén jövünk haza így elég fontos lenne tudni még az út előtt...
Előzmény: zsuzsahd (379)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.07.29 0 0 381
:-) Az elteres abszolut erteke OK, de az elojelet nem ertem: hogy jott ki az, hogy kisebb, ahelyett, hogy nagyobb? Ezt nem ertjuk (legalabbis en).
Előzmény: kheiron (380)
kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 380
Kb. naponta nő 1 mm-t.
Előzmény: zsuzsahd (379)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.07.29 0 0 379
Node ez az, hogy ha ekkora merethez 5 het es 3-4 nap tartozik, mig ok csak 5+2, akkor ponthogy nagyobb a meret a korahoz kepest, nem? Ha jol latom, 5+2 (kb. 5.3)-hoz csak 4-5 mm dukalna...
Előzmény: kheiron (377)
kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 378
1-2 napot késik a "nagykönyvhöz" képest, de mint ahogy azt az első válaszomban is írtam, ez még bőven belefér mindenféle szórásba.
Előzmény: zsuzsahd (376)
kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 377

Nem, a "gestational sac" magyarul a petezsák, a "yolk sac" meg a szikhólyag.

 

A 7 mm-s petezsákhoz tartozik az 5,6 hét (öt egész hat tized hét, ami 5 hét és 3-4 nap).

Előzmény: Törölt nick (375)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.07.29 0 0 376
"Ebben nem a petezsák mérete van gondolom megadva hanem"

Pedig de, legalabbis azt irja a tablazat teteje...

kheiron, en is ra akartam kerdezni, hogy hogy kell ezt ertelmezni, mert nem ertem. Nem ugy, hogy 7mm --> 5.6 het? Akkor a 7 mm 5+2-nel, ami kb. 5.3 het miert kicsi? Mit ertunk felre?

egy csakegysokadiknick-szurkolo :-)
Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 375
Köszi! (megkaptam az e-mailt is!)

remélem csak arról van szó, hogy a hőmérő szerinti Pé és a valódi között volt 1-2 nap eltérés... ami az 5. hét körül gondolom még elég sok... (a kiskatonák meg gondolom elég masszívak és akár napokig is dekkolnak ha kell... max. lányunk lesz és nem fiúnk :) (ld. én az 5+2-t nem a menstruációs első napjához mérten néztem hanem a peteérésből számoltam vissza 14 napot)

A táblázatot viszont nem értettem :( Ebben nem a petezsák mérete van gondolom megadva hanem már az embrióé (vagy nem is tudom hogy hívják a babakezdeményt :)
Előzmény: kheiron (373)
kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 374

Csak úgy, mindenféle kérdés nélkül.

 

Én ezt a táblázatot használom a petezsák mérete és a terhesség kora közti összefüggés megállapítására:

 

 

 

• Predicted age from mean sac diameter is from Dava S. Woods S. Ward S,

et al: Early pregnancy assessment with transvaginal ultrasound scanning. Can Med Assoc J 144:441 1991

kheiron Creative Commons License 2006.07.29 0 0 373

Kedves csakegysokadnick!

 

Az 5 hét 2 naphoz a 7 mm-s petezsák picit kicsi, de még belül van a tűréshatáron.

 

Küldtem levelet.

Előzmény: Törölt nick (371)
másodikkk Creative Commons License 2006.07.28 0 0 372
Köszönöm.
Előzmény: kheiron (368)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 371

kedves kheiron,

 

most találtam meg ezt a topikot.

 

tegnap egy orvos eléggé rámijesztett. Már kezdem kiheverni a sokkot, de a következő UH-ig csak kedden lesz.

 

kedden bementünk az ügyeletre, mert néha fura barnás-rózsaszínes volt a nyákom és csináltak egy ultrahangot.

 

Az eredmény:

7mm a petezsák, 19mm a méhnyálkahrtya, 55*48 mm gravid uterus

 

Össze-vissza ciklusaim vannak, de a peteérésem a hőmérő alapján tudom mikor volt. Azzal a nappal számolva 5+2 napos lehettem az UH idején (utoljára a hőmérő szerinti PÉ előtti napon voltunk együtt így max. 2-3 nappal lehetne fiatalabb a terhesség, ha a hőmérő szerinti peteérés és a valódi nem esett egybe!)

 

Az ügyeleten az orvos kb. 5 hetesnek, esetleg kicsit fiatalabbnak tippelte.

 

Tegnap a nőgyógyász akit elvileg fel akartunk kérni (de nem vállalt el mert úgy döntött, hogy nehéz eset lennék neki... halál bunkó volt... ) ránézett a papírra és azt mondta, hogy túl kicsi a petezsák, egyáltalán nem biztos, hogy él a terhesség. Kifejezetten negatív volt.

 

5+2 naposan a 7mm-es petezsák tényleg olyan kicsi? Szívdobogás még nem látszott.

 

Azért lenne fontos ezt kideríteni, mert jövő hét végén elutazunk 2,5 hétre így nagyon nem mindegy, hogy indulunk el (külföld, sátor + hálózsák!!!). Főleg, hogy boholy(?) vizsgálatot szeretnénk majd kérni azt pedig tudtommal a 10-12. hét között csinálják és elő kell rá jegyeztetnie magát az embernek.

 

Előre is köszönöm a segítséget (és azt is ha esetleg küldesz e.mailben egy címet ahol soron kívül is megcsinálják az UH vizsgálatot a hét vége felé ha kedden még nem látszik semmi... a címem: dinoszaurusz@freemail.hu)

 

foldiroberta Creative Commons License 2006.07.27 0 0 370
Köszönöm a választ. Szeptember 6-ra vagyok kiirva. Persze tudom, hogy ez nem szentírás, csak kb. Mégegyszer köszönöm.
Előzmény: kheiron (369)
kheiron Creative Commons License 2006.07.27 0 0 369

Kedves foldiroberta!

 

Beírtam a közelemben levő gépbe az adatokat - ez alapján egy 33 hetes + 1 napos, kb. 2000 grammos (plusz-mínusz 200 gramm) magzat vizsgálódott meg benned, szeptember elejei szülési időponttal.

 

(csak zárójelben: a súlybecslő programok nem a legszuperebbek, számos alkalommal hallottam már, hogy több száz grammot is tévedtek - ez érthető is, egy sok összetevőjű táblázat alapján számolnak, ahol mindegyik összetevőnek nagy a szórása)

Előzmény: foldiroberta (364)
kheiron Creative Commons License 2006.07.27 0 0 368

Kedves másodikk!

 

Elvileg a 6. héten már illene látni a magzati szív mozgását is, szóval ha egészen biztos, hogy a 6. héten vagy, akkor nagy eséllyel nem lesz most babád.

 

A "grav. juv." a "graviditas juvenilis"=fiatal terhesség, a vizsgáló arra gondolhatott, hogy nem 100 %, hogy a 6. héten vagy, hanem korábban.

 

Az egyéb adatok technikai jellegű számok (mennyire mélyre "látott" a gép, mekkora volt az erősítés).

Előzmény: másodikkk (363)
VKOrsi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 367
jah, bocs... az időt lehagytam. ők 35+0ra születtek....
(én nem tudok arról, hogy súlyt dupláznának innen, hanem amit nekünk mondtak, hogy heti 150-200 grammot híznak... tehát szerintem 3.5 kiló körül várható)
Előzmény: foldiroberta (366)
foldiroberta Creative Commons License 2006.07.27 0 0 366
Akkor ők egy kicsit korábban jöttek? Tehát akkor már kb. több, mint 2 kilós??? A doki azt mondta, hogy most szoktak duplázni!!!! Megint óriás bébi lesz belőle??? Jó kilátások. Az hogy nagy a baba az önmagában még nem lenne gond, de nekem szétcsúszott a szemérem csontom és két hétig csak járókerettel tudtam közlekedni :-((( Köszi a hozzászólást.
Előzmény: VKOrsi (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!