Keresés

Részletes keresés

mutato Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1031

 

Csatlakoznék Vida Ferenc véleményéhez.A kültéri fafelületeket érdemesebb lazúrral kezelni,mint mázolni.(Az impregnáció miatt).Én speciel a Bondex lazúrral dolgozom,

abból is a zselés jött be legtöbbször.De a vastaglazúr bármilyen fajtája jó,több márka is kínálja,több színben.A statin az alapozó,a finish a fedőréteg.A Sadolin is jó.Azt hiszem,a legtöbb festékboltban szintén tudnak tanácsot adni a lazúrokról.

Ezekből nem érdemes az olcsóbbat venni,már csak a minőség és a tartósság miatt se.

Előzmény: F. Endre (1007)
mutato Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1030

 

Nem!.Ugyanis a kapocs az élvédő perforált vékony falát rögziti,maga az él kissé vastagabb.Így a kapocs nem áll ki a gelttelés síkjából.

Előzmény: Novi1 (1027)
mutato Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1029

 

Ja,még annyit,hogy a penészesedést nem kell összetéveszteni a salátromossággal,

ahol bizony nemcsak  vakolatot kellene leverni,hanem a hibás téglát is kicserélni.Szerencsére napjainkban a téglaipar már nemigen produkál ilyen selejtes anyagot.(Gondolom én!).

Előzmény: mutato (1028)
mutato Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1028

 

A penészedés nem más,mint a penészgomba spórák nedves felületen lévő elszaporodása.A felület kaphatja a nedvességet belülről(vakolat felől),vagy kívülről(leggyakrabban a hőhidnál,a menyezet közelében).Jelen esetben feltehetően a fsz.felől kapta a nedvességet a fal.A fsz.rekonstrukciója után ki kell száritani a nedves falat.De előtte le lehet túrni és mosni a kollégák által javasolt penészölő módszerekkel.

      A penész elpusztul a szárazságtól - tehát a gyakori szellőztetés meggátolja az új penész kialakulását.NEM KELL LEVERNI A VAKOLATOT,mert nem az termeli a penészt.Hanem a levegőben lebegő gombaspórák,amelyek csak ott telepednek

meg,ahol tartós nedvesség van,amelyből kiszűrik a táplálékanyagukat.Felesleges tehát tégláig szétbombázni a lakást.Láttam már ilyet,és a háziasszony hülyét kapott másfél év múlva,mert új az vakolata megint penészes lett.Kiderült,tél lévén a szobában száritotta a ruhát,ágyneműt,ami elég párát okozott.

 

Előzmény: Gabiiiiii (1018)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1027

Az élvédőről még annyit,hogy nem árt ipari tűzőgéppel fellőni a kartonra,nehogy elmozduljon glettelés közben.

 

van benne valami, de a kapocs miatt nem nehezebb a síkba glettelés?

>;-))

Előzmény: mutato (1026)
mutato Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1026

 

Az élvédőről még annyit,hogy nem árt ipari tűzőgéppel fellőni a kartonra,nehogy elmozduljon glettelés közben.

Előzmény: Novi1 (1024)
Masgas Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1025
118 fokra még menni fog de több lépcsőben végignyomogatva.:)
Az egészben a lényeg a legvégén kilátszó él.
Sok sikert!
Előzmény: Novi1 (1024)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1024

Üdv Masgas!

Az élvédőt ösmerem, használtam is már, a kérdés a derékszögnél nagyobb sarkokra vonatkozik.

Ott a 90 fokos élvédőt próbáljam meg olyan szögűre /pölö: 118o ;D/ szétnyomni, mint amit a két karton találkozása megkíván? Ha így van, kissé macerás lesz, de lehetetlent nem ismerünk :o)).

... és köszönöm!! :-))))

Novi  >;-))

Előzmény: Masgas (1021)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1023
koszonom szepen,meg egy megerosites:)
Előzmény: Masgas (1022)
Masgas Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1022
Csatlakoznák Novihoz.
Én felerészben vízzel higított hypóval szoktam beecsetelni és száradás után festeni....
A hypótól tönkremegy az ecset szét áll a szőre:)
Előzmény: Gabiiiiii (1016)
Masgas Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1021
Novi
Ha nincsenek a nem gyári élek fózolva bevágva lapossabban mint 45 fok akkor ezt sniccerrel megtenni a csatlakozás mind két élén.
- A legtöbb helyen így csinálták/tuk a barátaimmal :)), kivéve a lapok egymás mellé illesztésénél /itt is kell a fózolás?/.
Ahol nem gyári az él azaz vágott él.

Én széria glettet használok és nem üvegfátyol csíkot hanem hálót.
- A glett /melyik fajtát javallod?,/ gondolom készen kapható a boltban, az öntapis üvegháló milyen kiszerelésben leledzik /esetleg csíkokra kell szabni, milyen szélesre/?
A Széria glett a márkája ez ilyen poralakú vízzel bekeverendő glett eléggé plasztikus és fehér , jó vele dolgozni. Öntapadós üvegháló van 15, 50 és 90 méteresben kb 5 cm széles csak fel kell ragasztani.
Tejfölnél kicsit sűrűbbre a glettet ne folyjon le a glettvasról.
Külső sarkokra alumínium élvédőt lell rakni, ez ilyen vékony derékszögű perforált alu profil 2, 2,5, 3 m-es szálakban kb 110 Ft /fm. Szintén be kell glettelni.
A sarok mind a két oldalát kb1, 0,5 cm vastagon bekenni glettel kb 3-4 cm szélesen, majd óvatosan belenyomi a z élvédőt, hogy szimmetrikusan álljon a sarkon.
Utána többlettglettet felvíve jó arasz szélesen beglettelni hogy csak az éle látszon ki,és ne legyen váll a karton és a glett között. Készre ezt is csak kétszerre tudod kihúzni. második glettelés előtt spaklival letolni a szakállat az élről. A beül az azt jelenti hogy zsugorodik az anyag.
Alapozni szeríntem csak a nagyon erős pirosas és okker színeknél érdemes. Megfigyelésem szerint ezt arra használják fel a gyártók hogy az agyonszínezett festékeknél letolják magukról a garanciát, mivel ezeknél a színeknél már száradás közben kiül a pigment annyira tele vannak nyomva.
Ez szigorúan a magánvéleményem és tapasztalatom erről nem fogok vitatkozni:)
Ma sem vagyok túl friss de az ígéret...........
Sok sikert:)
Masgas
Előzmény: Novi1 (1010)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1020

en sem,de ha mar ketten mondunk ugyanazt,az hatha megsem semmi es ideteved valaki mas is,akik megmondja a tutit.:)

 

 

Előzmény: Novi1 (1019)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1019

nem biztos, hogy én mondom a tuttit :o), hallgasd meg más tanácsát is /én csak a saját tapasztalást írtam meg/

>;-))

Előzmény: Gabiiiiii (1018)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1018

hat.....most eppen kataszrofasujtotta terulet a furdoszobam,a komplett csovezetet cserelik,holnap nyomasproba,mar csak nem lesz utanpotlasa annak a dög viznek:)

 

koszonom szepen a tanacsot,magam is valahogy igy gondoltam,de az uram vamaiert ugy gondolta,hogy ve kell verni az egesz vakolatot teglaig.....Szerettem volna egy kis megerositest magamnak,majd megmutatom neki a tanacsodat,hatha kettonknek mar sikerul meggyoznunk

 

megegyszer koszi

Előzmény: Novi1 (1017)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1017

amennyiben meszelt falról van szó, én simán /klórtartalmú/ vegyszeres dörzsiszivaccsal ledötzsölném a felületét és száradás után újra meszelném 2, 3 rétegben

nyilván ez akkor megoldás, ha tutti nem lesz melegágya :o)) a penésznek

egyéb esetben kell a penészesedésgátló festék /a gugliba az aláhúzottat írd/

>;-)) 

Előzmény: Gabiiiiii (1016)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1016
hasonlokeppen gondoltam en is,es nalunk is feherre meszelt a fal es ugy szeretnem hagyni ,csak penesz nelkul.......Mar szaraz a fal egy ideje,ugyhogy azt hiszem ez nem lehet akadaly..korulnezek ebben a peneszesdesgatlo /vagy micsoda / festek ugyeben.....gondolom elotte Domestossal vagy valami hasonloan fertotleniteni kell ,ugye?
Előzmény: Novi1 (1015)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1015

Üdv!

Ahhoz, hogy penész ne keletkezzen, a falnak száraznak kell lennie.

Én úgy gondolom, hogy a csőjavítás után klórtartalmú /gumikesztyű!/ tisztítóanyaggal a fal felületét le kell mosni. De volt, van valami szer ami segít a fal lekezelésében, s kapható forgalomban.

A falat ki kell szárítani /nevetségesnek tűnhet, de anno szűk anyagi korszakomban hajszárítóval tettem ezt/, a vakolatot szvsz nem kell leverni.

Ma már kapható olyan festék /a gugli segít benne/ mely meggátolja a penész terjedését, újra keletkezését /nyilván a hatásos szellőztetés, a lakás páratartalmának csökkentése is gátolja a penész keletkezését/.

Igaz, mikor ebbe a helyzetbe voltam, akkor még én a fehérre meszelt falat favorizáltam /ma is, de már nincs penész :-))/.

Novi  >;-)) 

Előzmény: Gabiiiiii (1014)
Gabiiiiii Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1014

sziasztok

 

egy kis segitseget szeretnek kerni gyenge no letemre az okos,hozzaerto ferfiemberektol.:)

Valami tapasztalatom nekem is van, a lakotelepi lakasunkat egyedul festettem,mazoltam tapetaztam,de most uj helyzettel talalkoztam,amihez nem ertek.

 

naszoval..most egy regi berlakasban elunk,ahol eppen tegnap vertek szet a furdoszobat es cserelik ki a csoveket...a furdoszoba miatt az azon a falon levo szoba fala peneszes es most,hogy vegre megcsinaljak a lehetseges okat,szeretnem azt is rendbehozni.....Mi a teendo egy peneszes fallal?? Tenyleg le kell verni teglaig,vakolni es csak ugy lehet majd ujra festeni?? Vagy van ennek valami egyszerubb modja is?

 

nagyon koszonom,ha megmondjatok,hogy alljunk neki

 

Gabi

Masgas Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1013
Novi holnap válaszolok most már naon hervadt vagyok:(
Jó éjt Masgas
Előzmény: Novi1 (1010)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1012

Szia Imre!Azt beeresztésnek hívják,amit műveltél a kerti bútorokkal.Nem árt neki,illetve kevesebb festékanyagot sziv be a felület.Ha kerti bútorról beszélünk,én vastag lazúrt ajánlak a bútoraidra pl (polisander)Igaz hogy talán ez a legdrágább lazúr,de tapasztalatból írom hogy megéri az árát.

 

Üdv

Előzmény: F. Endre (1007)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1011

Wow Köszi!

 

A tapéta típusára nem tudom mit nézzek. nekem csak "tapéta létezik" Inkább attól félek, hogy állt, és esetleg a guirigában állástól keményen hengert ad, és nem terül ki egyenesre. Le van fóliázva, külsőleg úgy néz ki minden rendben van vele. A fal, amire feltenném, teljesen ép, nincsen rajta glett hiba, csak az a festék. Attól félek, hogy a tpétaragasztó nem fog hozzátapadni.

 

A többi infot köszi, hasznos volt!

 

Bye

Előzmény: ponex (1009)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1010

Szia Novi

- Szia!


Szerelt gipszkarton lapokat hézagolni kell ha elfelejtették volna a gipszkartonszerelők. A hézagokat glettel kitölteni.

- A legtöbb helyen a hézagolás okés :-)), de azért munkakezdés /jó egy hónap, addig szerelvényezés és betonozás - szintemelés/ elött átnézem.


Ha nincsenek a nem gyári élek fózolva bevágva lapossabban mint 45 fok akkor ezt sniccerrel megtenni a csatlakozás mind két élén.

- A legtöbb helyen így csinálták/tuk a barátaimmal :)), kivéve a lapok egymás mellé illesztésénél /itt is kell a fózolás?/.


Én széria glettet használok és nem üvegfátyol csíkot hanem hálót.

- A glett /melyik fajtát javallod?,/ gondolom készen kapható a boltban, az öntapis üvegháló milyen kiszerelésben leledzik /esetleg csíkokra kell szabni, milyen szélesre/?

 

A hézagokra felragasztani az öntapadós hálót, -egymáson átfedést nem szoktam mert kiáll és kínos elglettelni - kifeszítve hogy alá is bemennyen a glettanyag( nem belenyomkodni a résbe).

Egyszer telibehúzni hogy a háló alatt is kitöltse a glett a rést. Majd meg kell várni mig megköt kb jó időben 2 óra.

- A háló rács?szerkezete elve átengedi a glettet, vagy a gletten higítani kell /tejlölös/ valamennyit? Ahol nem egysíkban van a lapok találkozása /különböző szöget zárnak be egymáshoz/, hogy oldható meg az üvegháló precíz rögzítése, mekkora szélességgel kell-lehet eredményesen dolgozni? Pölő: ferdesík vagy tetőablak találkozásánál /kép: http://kep.tar.hu/novi/50575481/35803251#2 /


Ekkor még spaklit glett vasat használok de hagyok anyagot benne bőven , úgy is beül.

- Húúú, az nagyon piktorosra sikeredet mondat :o)), mit is jelent?


Arra vigyázni ki ne álljon a glett a hézagból mert másodjára húzva kínos. a szélekre odafigyelve hogy ne hagyjak szakállakat. Majd elfelejtettem a csavarfejeket is el kell glettelni egymásra merőleges mozdoulatokkal, ami kiáll azt becsavarni szint alá kissé,
Másodszorra a hézagokat kitöltve ,már az anyagotelhúzni én rövidebb lepkét használok majdnem merőlegesen tartva.
- Tehát 2x kell gelettelni? Az első glettelésnél nem telnek meg /vagy a száradás, kötés során tömörödik?/ a hézagok? A csavarfejek sűllyesztve vannak, figyelek rájuk is. 

 

Problémás lehet a nem gyári toldás glettelése mert ott nem a hézagba hanem a kartonra kerül a háló és az első glettelésnél vigyázni kell ne túrja le az ember a hálót.
A másogik hézagolás után én át szoktam az egész kartont vékonyan glettelni a gyári toldásokra merőlegesen. Sokak szerint ez felesleges de tapasztalatom szerint csak így lehet teljesen homogén felületet kapni .
Ezek után a további már megegyezik a festésnél szokottakkal.

- A két glettelés között kell valamennyit csiszolni?

Az utolsó mondat neked evidens :)), de én nem vagyok föstő...


Alapozni nem kell mert ez egy papírkarton felület amire kíválóan tapad minden.
Az sk. készített fózolásokat praktikus kiporolni hézagolás előtt.

- Oksa, ez természetes...


Alapozás esetleg a festés előtt ha a festék ezt kívánja.

- Akkor most kell /vagy inkább lehet/ alapozni? Milyen típusú festék alá kell/het/ alapozó, ill. melyikhez nem?


Ja ahogy ragasztod fel az üveghálót vigyázz mert ez üveg ha erősen simogatod a kezeddel akkor belemeket üvegszálka ami bár nem életveszélyes de roppant kellemetlen.
- Vigyázok majd, mint a szűzlyányoknál :o)), s mint látható akadt egy-két bónuszkérdés is...

 

Üdv: Masgas

- Köszönöm /utólag és előre is/: Novi  >;-))

Előzmény: Masgas (1002)
ponex Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1009
"Mennyi az esélye, hogy ebből lehet valami?"

A máladozó részeket kapard le, majd javítsd ki, nyomjál neki egy falfixet, és mehet rá szerintem! Bár nem írod milyenféle tapétáról van szó!


"Ha ugyanilyen kevert festéket szeretnék más színűvel eltakarni, akkor mit csináljak? Csak ugyanilyen jó rá vagy bármi? Diszperzit színezővel is?"

Pontosan! Bármilyen műanyag festék (diszperziós) Szóba jöhet!

"A fa nyílászárók repedeznek. Szeretném lemázolni őket, de mivel tömje ezeket a kb 0,5-2mm széles repedéseket?"

Body Fine-t szoktam használni erre a célra, ez egy, két komponensű gitt, a legtöbb festékboltban kapható, ha nincs akkor neoplaszt
Előzmény: Tothsandor_sw (1008)
Tothsandor_sw Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1008
 

Sziasztok!

 

Vettem 5 éve becsomagolva jópár guriga tapétát, amit mostanában egy olyan falra szeretnék feltenni, amin kevert festék van (gondolom valami műanyag). A festék alatt glettelve volt a fal. Mennyi az esélye, hogy ebből lehet valami?

 

 

Ha ugyanilyen kevert festéket szeretnék más színűvel eltakarni, akkor mit csináljak? Csak ugyanilyen jó rá vagy bármi? Diszperzit színezővel is?

 

A fa nyílászárók repedeznek. Szeretném lemázolni őket, de mivel tömje ezeket a kb 0,5-2mm széles repedéseket?

 

Köszönöm a válaszokat!

F. Endre Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1007

Sziasztok,

 

A segítségeteket kérném. A kerti teraszunkat lecsiszoltam, majd kerti bútorolajjal kentem le. Ez színt nem adott neki, továbbra is a csiszolt szín látszik a fán. Most viszont szeretnék színt adni neki. Mit vegyek, lazúrt, vagy festéket rá? Konkrét terméket kérnék szépen, ha lehet, ki mit ajánl? Szempont az egységes szín, ill. a védelem.

Köszi.

szvl Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1006
Egy elírás történt: a 991. hozzászólásban természetesen Hamik írta ugyanaz, mint Ponex a 925.-ben: Vak vezet világtalant :DD
Előzmény: szvl (1005)
szvl Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1005
Kedves Hamik!

Nem ismered véletlenül Ponex-et, a NAGY MESTERT? Van itt ugyanis pár érdekes apróság:
- Ponex MESTER itt a fórumon 2008.07.22 óta mindössze egyszer jelentkezett. Azelőtt uralta a terepet.
- Cserébe Hamik barátunk első hozzászólása az index fórumán ezzel tulajdonképpen egyidőben 2008.08.19-én született a Harcművészetek topikban.

Ponex itt a fórumban a 991, hosszászólásban ugyanazt írta, mint Ponex a 925.-ben: "Vak vezet világtalant :DD" Még a smile is azonos...

Ponex mester leglátogatottabb topik-ja ugyanaz volt, mint a Hamik-é: a Harcművészetek.

Szóval: a fenti hasonlóságok valóban a véletlen művei lennének?
Előzmény: hamik (996)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1004

Szia Novi
Szerelt gipszkarton lapokat ........ ami bár nem életveszélyes de roppant kellemetlen.
Üdv: Masgas

Köcce Masgas :-)), még visszatérek a kérdéseimmel... csak most vár a duna, meg a halak :o))

>;-))

Előzmény: Masgas (1002)
Émile Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1003

  Köszönöm !

 

 

 É.

Előzmény: Masgas (1001)
Masgas Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1002
Szia Novi
Szerelt gipszkarton lapokat hézagolni kell ha elfelejtették volna a gipszkartonszerelők.
A hézagokat glettel kitölteni.
Ha nincsenek a nem gyári élek fózolva bevágva lapossabban mint 45 fok akkor ezt sniccerrel megtenni a csatlakozás mind két élén.
Én széria glettet használok és nem üvegfátyol csíkot hanem hálót.
A hézagokra felragasztani az öntapadós hálót, -egymáson átfedést nem szoktam mert kiáll és kínos elglettelni - kifeszítve hogy alá is bemennyen a glettanyag( nem belenyomkodni a résbe).
Egyszer telibehúzni hogy a háló alatt is kitöltse a glett a rést. Majd meg kell várni míg megköt kb jó időben 2 óra.
Ekkor még spaklit glett vasat használok de hagyok anyagot benne bőven , úgy is beül.
Arra vigyázni ki ne álljon a glett a hézagból mert másodjára húzva kínos. a szélekre odafigyelve hogy ne hagyjak szakállakat. Majd elfelejtettem a csavarfejeket is el kell glettelni egymásra merőleges mozdoulatokkal, ami kiáll azt becsavarni szint alá kissé,
Másodszorra a hézagokat kitöltve ,már az anyagotelhúzni én rövidebb lepkét használok majdnem merőlegesen tartva.
Problémás lehet a nem gyári toldás glettelése mert ott nem a hézagba hanem a kartonra kerül a háló és az első glettelésnél vigyázni kell ne túrja le az ember a hálót.
A másogik hézagolás után én át szoktam az egész kartont vékonyan glettelni a gyári toldásokra merőlegesen. Sokak szerint ez felesleges de tapasztalatom szerint csak így lehet teljesen homogén felületet kapni .
Ezek után a további már megegyezik a festésnél szokottakkal.
Alapozni nem kell mert ez egy papírkarton felület amire kíválóan tapad minden.
Az sk. készített fózolásokat praktikus kiporolni hézagolás előtt.
Alapozás esetleg a festés előtt ha a festék ezt kívánja.
Ja ahogy ragasztod fel az üveghálót vigyázz mert ez üveg ha erősen simogatod a kezeddel akkor belemeket üvegszálka ami bár nem életveszélyes de roppant kellemetlen.
Üdv: Masgas
Előzmény: Novi1 (997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!