Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9181

Szia!

Én is kidobtam tegnap az összes spirált hátulról. Most 75 fokos előremenőnél 169 volt a füst hőfok, szerintetek ez jó?

Előzmény: Samsam1974 (9179)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9180

Köszönöm!

Előzmény: Alfato (9176)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9179

Szia Csabi

Neked mennyi a füsthőfokod?

Előzmény: Csabapa10 (9170)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9178

Szia írtam mail-t

Előzmény: gabanagykovács (9165)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9177

kíváncsi lennék egy kis görcsösebb gyertyánra , mit mutatna

Előzmény: kod1111 (9158)
Alfato Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9176

Én támogatom. Egy szavazat.

 

Tamás

Előzmény: Törölt nick (9175)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9175

A netről letölthető az utasítás, de én fordítva csináltam. Előbb volt meg a leírás, mint a kazán...Különben látom sokaknak csípi a szemét, hogy Gbelcén "ócsóbb"a kazán! Talán mert a kereskedő nem akar egy kazánon 300ezret keresni...sok kicsi sokra  megy alapon gondolkodik...bocs, jobb a sűrű cent, mint a ritka "ejuró"...Egyébként én is ott vettem.

Előzmény: joevagyok68 (9159)
Alfato Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9174

Milyen fát használsz? Az enyém is így nézett ki (Atmos DC 22S) ha tölgyet raktam bele. Alig vártam, hogy elfogyjon, és csak akácot használok bele azóta. (no meg az általam sokat emlegetett Celtis-t). De itt az Alföldön amúgy is az akác a jellemzőbb.

 

Tamás

Előzmény: gabanagykovács (9163)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9173

"Lehet én is Attackot vettem volna, ha találok 2-3 olyan embert aki megelégedéssel használja !"

 

egyetértek..

 

mondjuk nekem még az is gondom volt egyébként az Attack-kal, hogy én legalábbis nem találtam pont akkora teljesítményűt, mint a 22-es. azt hiszem a legkisebb a 25-ös Attack-ból ?

ami jobb árban van, mint az Atmos 25-ös, de mintha drágább lett volna az Atmos 22-esnél...

Előzmény: joevagyok68 (9169)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9172

Így indult a topik :

Faelgázosító kazán

"Sziasztok van valakinél használatban, vagy valaki üzemelt már be ilyet? Mik a tapasztalatok hatásfokra, fogyasztásra és milyen fűtésrendszerhez alkalmazzátok?"

 

Nem pedig Vigas -ATMOS topik !  :-)))

 

Köszi

Előzmény: Csabapa10 (9170)
pohikopó Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9171

A fatelepen ahonnan én veszem a fát, működik 2 db. is, nem pont ilyen, egyszerűbbek, de teszik a dolgukat. Végül is egy hidraulika.....

Előzmény: kod1111 (9158)
Csabapa10 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9170

Bocs, tapasztalatom szerint ez egy Atmos-Vigas fórum, nem akartalak Attack-os írással untatni benneteket, a kezelési útmutatót meg nem tudom, hogy tudnám ide feltölteni, egyszerűbb volt a privát. Nekem...

A privát pedig így szólt, mások okulására:

"Szia Gábor!

Olvastam a hozzászólásaidat a faelgázosító fórumon.
Nekem 25 KW-os DPX Profi kazánom van.
Az a használati utasításod sincs meg, amit a Bencsics adott Gbelcén? Csatoltan elküldöm az enyémet, annyiban tér el a DPX, a DP-től, hogy van plusz hátsó hőcserélője, bár gondolom ezt tudod.
Igaz, az elektronika leírása kicsit zavaros, nekem is elég nehézkes volt összeszedni a helyes beállításokat.
Ezekről majd egy másik levélben írok bővebben, megírva a saját beállított értékeket. (most a munkahelyemről írok, és fejből nem megy :-( )
Begyújtani úgy szoktam, hogy ha szükséges, -4-5 naponta- kiszedem az alsó térből a hamut, kicsit letakarítom ilyenkor az oldalsó lemezeket is a kazánhoz adott lapos kaparóvassal, egy hajlított végű "radiátor ecsettel" kiseprem a maradék hamut, ezután az alsó ajtót becsukva leseprem a felső részből a hamut és az apróbb faszén darabokat, a nagyobbakat az elejében összegyűjtöm. Ezután a faszéndarabok közé berakok egy db. égő gyújtós kockát, beindítom a kazánt és rakok a faszén darabokra gyújtóst, majd rá apróbb fát, kb 10-12 db-ot. Várok egy két percet a tolattyúig behajtott ajtó mellett, majd becsukom az ajtót. Hordok a kazán elé a nagyobb, már a fűtésre használt fákból 10-12 db-ot, amelyeket kb 20-30 perc múlva rakok a kazánba.
Én kb. 50 cm-esre vágom a fát, így nem kell sakkozgatni, szinte végig ér a tűztérben. Ezzel teljesen telerakom a kazánt és óránként -ha van otthon valaki- kicsit megigazítjuk a tüzet, ha középről kiégett volna, mert úgy lecsökken a hatásfok. Nekem egy ilyen megrakás felfűti 85-90 fok közé a 800+ literes pufferemet, meg a lakást 22 fokra. Mellette az indirekt boylert is fűti a hőigény szerint. A puffer a kazán leállása után még -a kinti hőmérséklettől függően- 4-10 órán át melegen tudja tartani a lakást.
Arra kellene ügyelned, hogy ne legyen a kazánban "pangó" tűz, olyan, amikor már leáll a ventilátor, mert elérte a beállított hőfokot. Az ilyen nálam is fokozottabb kátrány kiválást szokott okozni. Inkább többször begyújtani, mint hagyni pangani, ez a lényeg! Igaz, a kazánodhoz mérten kicsi a puffered, ahogy "joevagyok" is írta, ezért nem hiszem, hogy sokáig tudja után táplálni a lakást. Inkább csak a hőkilengés megakadályozására elég.
Milyen típusú a kazánvédő szeleped és hány fokos a kazán visszatérő? Hány fokos a füstgáz üzem közben? Tudnál távolabbról készült képet küldeni a csövezésről és a bekötésekről?
Még valami: a hátsó spirálok kivétele nem túl jó ötlet, pont a plusz hőcserélőt iktatod ki ezáltal.
Egyenlőre ennyit, délután valamikor küldöm az elektronika beállításait is.

Üdv, Dohány Csaba"

Előzmény: joevagyok68 (9169)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9169

Miért privátba ?

Titkosítva van ?

Hány évre ?  :-))

 

Nem lehetne itt is publikálni....a később érkezők, attackon "agyalók" -nak segítségül ????

Ti is örültetek volna, ha némi infót kaptatok volna a kazánról mielőtt megvettétek volna !

 

Lehet én is Attackot vettem volna, ha találok 2-3 olyan embert aki megelégedéssel használja !

És mindezt "publikálja" IS ......

 

 

Előzmény: Csabapa10 (9167)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9168

tényleg nektek a padlófűtés mennyiben viszi el a kakaót a kazántól?

nálam nagyon.. 

Csabapa10 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9167

Gábor!

 

Privát ment, elég terjengős, de sok a kérdésed!

Előzmény: gabanagykovács (9157)
Pitylogós Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9166

mámint hogy nem lehet ilyet kapni? Milyen ilyet? Tele van vele minden barkács...

Előzmény: kod1111 (9158)
gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9165

Rendszerem rad+padló napközben 19 este 21,5 C fokkal minden este rakom úgy 3/4 és és lefekvés elött még rádobok  két darabot így 80-90C között ingadozik.

Napközben csak a padló megy max 45-55 között este bekapcsolom a rad fűtést is.De ezt itt nálun hidegben is már amekkora volt eddig tartotta.

Még a vezérléssel elvagyok maradva de most készítjük azt is.

Kátrányra visszatérve okés hogy a felső részén már felpattogzik de mi legyen a többivel ?v ha okés a fa akkor ez elmúlik-leég róla?

A nagyobb baj hogy a kazánház nagyon kicsi így sehogy nem fér be még puffer esetleg a bejárata elé még egy de az már szabadban lenne.

 

Üdv

Gábor

Előzmény: joevagyok68 (9164)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9164

Ez azért nem annyira vészes....szerintem.

Látszik, hogy a felülete kezd leégni ..

 

Nem semmi a "rendszer".

Hány fokra szoktad felfűteni a pufit ?

Mennyi időre elég a 750 liter ?

Gázkazán is van mellette , ha igen mennyi gáz fogy ?

Vagy csak a faelgáz ?

Előzmény: gabanagykovács (9163)
gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9163

Ha érdekel felrakok pár képet

Kátrányos...

Kazánházi kötésem..

 

 

Üdv

Gábor

Előzmény: joevagyok68 (9161)
gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9162

De sajna úgy van ahogy mondod most aprítottuk fel

 

Köszönöm

Előzmény: joevagyok68 (9161)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9161

A 1,5 éves fa az már ölég jó kéne legyen !

Hacsak nem méteres rönkökben állt eddig és most hasogattad fel...

Mértél nedvességtartalmat ?

 

Amúgy meg átadom a terepet az attackosoknak...nekem atmos van  :-)))  

Előzmény: gabanagykovács (9160)
gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9160

Köszi a gyors választ 1,5 éves a fa,sajnos nagyobb tartály nem fért el igen kintről vettem a kazánt .

A fával sajna szenvedek nem voltam elég előre látó az ember saját hibájából tanul.

Előzmény: joevagyok68 (9159)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9159

"Sajna a kazánom magyar nyelvű kezelési útmutatója nincs meg"

Vagy így is írhattad volna...

A kazánt szlovákoknál, gbelcén vettem, nem kaptam hozzá magyar kezelési utasítást ... :-)))))

 

Amúgy

"belűl soha nem rendes őszbarna hanem elég kátrányosnak"

A 30kw-hoz a 750 liter puffer az marha kevés !

Hamar felfűti, és sokat van fojtott állapotban....szerintem....

 

"kicsit szenvedek a fával."

nedvességtartalma ? Mikori vágású ?

Előzmény: gabanagykovács (9153)
kod1111 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9158

Itthon miért nem lehet ilyet kapni, mert túl jól dolgozik? :-) Egy ismerősöm barátja megcsinálta 120E-ből jött ki neki.

gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9157

Sziasztok

Segítsetek légyszi

Szeretnék kérni egy attack dpx kezelési leírást és lenne pár kérdésem amire várom ötleteiteket

-miért kezdett egyik naprról a másikra kátrányosodni a kazánom a fa elméletileg ua.

-a füstcső bekötésem is elszíneződött

-én is kivettem hátúlról a rugokat lehet hogy ez a hiba oka

-ti hogy gyujtotok be a kazánba

-nem tudom szerintem jól beállítani a kazán értékeit az elektronikájában

 

 

 

Köszönöm az ötleteket előre is

 

Gábor

kalmangg Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9156

Majd hétvégén tudom folytatni a hibakeresést mivel ma el kell utaznom addig a gyereknek nem marad más mint szükség esetén nyomkodni a piros gombot....

Előzmény: zolko76 (9148)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9155

igen, elképzelhető, hogy akik terjesztik ezt a hírt, Atmosban vagy másban érdekeltek.

részemről túlbeszéltem a témát :)

Előzmény: votinka (9151)
Biga Cubensis Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9154

abból a mondatomból, hogy vegyél Attackot, ha bátrabb vagy, azért nem kellene ilyen mélységű következtetéseket levonni.

nem mondtam, hogy tök szar, én nem mertem megvenni, mert az atmost régebbi, megbízható márkának tartottam és inkább azt választottam. (de megnéztem Szlovákiában az Attack-ot is, de az eladó is túl erőszakos volt, hogy mindenképpen Attackot vegyek, és e két dolog miatt így döntöttem.)

ettől még lehet az Attack is szuper, kívánom, hogy ne legyen senkinek se vele baja. ennyi.

Előzmény: Samsam1974 (9152)
gabanagykovács Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9153

Szia

Nekem is attack kazánom van 30..kw 750l puff, 180m2 fűtök vele első telem kicsit szenvedek a fával.Pár képet felrakok én is.Problémám a kazántest belűl soha nem rendes őszbarna hanem elég kátrányosnak látszik.Múlt héten a kéménybekötésem elszíneződött?eddik fényes volt most bebarnult.Sajna a kazánom magyar nyelvű kezelési útmutatója nincs meg ,én beállítási problémára gyanakszom.Ha van ötleted légyszi segíts

Előre is

Köszi

Előzmény: Samsam1974 (9152)
Samsam1974 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 9152

Itt írta vki hogy 5 év alatt 2-3 kilyukadt a vigas kazánja,most akkor azis xar?

Nem nagyon jó kazán csak a sok "profi" szerelő meg a kazánvédő hiánya...

Jó pár éve az atmos kazán is benne volt a tv-ben hogy nagyon sok embert átvertek vele.

Aztán arról is kiderült hogy nem volt jó a bekötésük,meg elfelejtették mondani a vásárlóknak ez nem vegyestűzelésű és csak száraz fával megy.

Azt olvastam szenvedsz a vizes fával eléggé ha meg a kátrány megjelenik a kazán a rossz?

Előzmény: Biga Cubensis (9149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!