Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73987

Köszi, akkor az ötlet elvetve! :-) Csak vízszintesen akartam vasalni, néhány centit rábetonozva a zsalukőre, a "tetején" mosott kaviccsal. De felesleges pénzkidobást nem szeretnék, úgyhogy akkor marad a szegélykő. :-)

Előzmény: KömKel (73985)
murray Creative Commons License 2016.04.07 -1 1 73986

"Leírom még egyszer: okos ember előbb szigetel/felújít, majd utána a megspórolt pénzből cseréli a gépészetet a már megfelelő méretűre. A buta megveszi az új gépészetet, alig spórol vele és soha sem lesz pénze szigetelésre. Ha felveti a pénz mégis, szigetel és utána ismét lecseréli a feleslegesen túlméretezett és rossz hatásfokú fűtését egy modernebbre..."

 

ezt nem igazán értem. nálam adott volt egy régi családi , szigeteletlen ház, konvektorral, cserépkályha+ villanyboyler. lezabálta egy agyamat.  és megfagytunk. 

első körben kivágtam a konvektorokat ,kályhát,boylert  beraktam egy kond. kazánt+kémény+új radiátorrendszer.  most a kazán eszik annyit mint 1-2db konvektor és befűti a lakást+melegvizet ad.

kb 1500-1600köbm gáz/idény. 

 

miután ez megvolt elkezdeztem csinálni a szigetelését a falakon 10cm xps+lábazati , stb. kb egy milla körberakni a házat, és munkadíjat nem fizettem mert én csináltam nagyrészt.  a födém és atető van még. 

 

annyiban vitatkoznék ha előbb szigetelést csináltam volna egyrészt nincs bent meleg amit szigeteljek márészt körberakom dryvittal a konvektor parapetet aztán vissza az egész?  légbbeejtők, szellőzők dettó. 

nem egyszerűbb a nyers falon kialakitani a gépészetet ás utána arra ráigazitani a szigetelést? hát..

 

Előzmény: digium (73979)
KömKel Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73985

1 sor zsalukövet hogyan akarsz vasalni? :)

 

Egyébként gyakorlatilag ugyanaz, mint a szegélykő, mert darabonként kiöntöd betonnal, és egymás mellé vannak rakva.

Hátránya, hogy a zsalukőbe töltött betonnál a résen keresztül befolyhat idővel a viz, tehát ott dolgzohat a fagy.

Valamint nem esztétikus.

Előzmény: Petya79 (73984)
Petya79 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73984

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy szerintetek járdaszakasz készítésénél kivitelezhető-e az, hogy a kerti szegélykő helyett 1 sor 15-ös zsalukövet ások le a talajszintig, bevasalva, lebetonozva? Időtálló megoldás lehet ez, vagy felejtsem el? 

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73983

Elég lenne, de az van leplombálva.

Előzmény: Töck Jenő (73982)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73982

Tán nem volna elég csak a függőleges szakaszt bontani? A kocsibejáró fölötte elfér.

Előzmény: lala1961 (73981)
lala1961 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73981

Lelked rajta, nálam ez a "fürdővízzel a gyereket" esete,de persze a döntés kizárólag a Tied lehet/lesz !:) Ami biztos szerintem ,hogy relatíve sok pénzt kell majd fizess a szolgáltató cégnek ,akikkel a gerincig visszabontatod a gázcsonkodat !:) A szolgáltatónál számíts "nagy kerek szemekre"mikor előadod a kérésed,mert gondolom áthelyezések napi rutinba mennek,de végleges visszabontást kevesen kérhetnek(formanyomtatvány biztos nincs rá) !:)

Előzmény: öreg_néne_b (73980)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73980

Lehet, hogy az utódok akarnának vele valamit kezdeni, én viszont oda tenném a kocsibejárót.

Előzmény: lala1961 (73955)
digium Creative Commons License 2016.04.07 0 1 73979

Ezek régi árak, erősen marketing számokkal...

Jelenleg 1500m3 gáz ára 165eFt összesen!

https://www.fogaz.hu/Egyetemes-Szolgaltatas/Ugyintezes/Arak-dijszabasok/Eves-dijkalkulator/dijkalkulator

A honlapon található 22 Ft/kg árért próbálj meg SZÁRAZ fát szerezni leszállítva, behordva, berakva a kazánba úgy, ahogy gáznál kapod. A 91,9% hatásfok éves szinten elérhetőségéről előbb azért kérdezz a fagázos topikban!

 

Szerinted mindig lesz parázs abban a kazánban, hogy csak úgy bedobálod a méteres rönköket? Kérdezd meg azt is az említett topikban az ugyanilyen márkájú kazánokat használóktól, hogy napi mennyi idő megy el a fűtésre és pontosan mennyivel olcsóbb a gáznál. Számold ki mennyi az órabéred, szorozd meg a kapott időt a fűtési szezon 180 napjával, mert ezt munkának veheted, mivel muszáj megcsinálni, ha nem akarsz fázni. Vagy döntsd el, hogy mennyit adnál azért, hogy ne neked kelljen csinálni. Kérdezd meg azt is a topikban, hogy mennyibe került a kazán, vezérlés, zsivattyúk, csövek, biztonsági berendezések és a megfelelő méretű puffer, esetleg kémény, mindez összeszerelve munakdíjjal összesen. Add hozzá az általuk és a tüzelő által elfoglalt lakásrész környékeden jellemző ingatlan négyzetméterárát. A végeredményre sokan kíváncsiak lesznek. A kapott összeget oszd el a várható éves megtakarítással és áruld el nekünk a "megtérülést".

 

Szigetelésre költve ugyanezt a pénzt semennyi munkát sem veszel napi szinten a nyakadba, és szerintem több pénzt takarítasz meg. Nagy eséllyel soha sem romlik el, és karbantartás szüksége sincs.

 

Leírom még egyszer: okos ember előbb szigetel/felújít, majd utána a megspórolt pénzből cseréli a gépészetet a már megfelelő méretűre. A buta megveszi az új gépészetet, alig spórol vele és soha sem lesz pénze szigetelésre. Ha felveti a pénz mégis, szigetel és utána ismét lecseréli a feleslegesen túlméretezett és rossz hatásfokú fűtését egy modernebbre...

Előzmény: dollerakos (73976)
Topacsenkó Creative Commons License 2016.04.07 0 0 73978

Ha a vigast a vegyes kazanoddal hasonlitod ossze (ha jol ertelek akkor azt szeretned kivaltani vele) akkor a kulonbseg amit sporolsz nem tul jelentos. Reszemrol sokkal kiforrottabnak tartok egy hagyomanyos vegyes kazant. En is vegigragtam mar magam a hoszivattyutol kezdve mindenen. Nalam most ott tart a dolog, hogy fég marad, defro vegyes+puffer hozza jön, az atmeneti futesi idoszakra pedig klima. A csovek es radiatorok nalam is cserere szorulnak.

Előzmény: dollerakos (73976)
Topacsenkó Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73977

En biztos hogy nem csinaltatnek uj gaztervet ebben az esetben, de hogy hivatalosan kell-e azt nem tudom. 

Előzmény: dollerakos (73975)
dollerakos Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73976

Tervező van kéznél, de én is szeretnék kicsit képben lenni. Csak annyira, hogy nehogy valami hülyeségre szedjenek rá és valóban gazdaságos legyen a fűtés.

 

Ami a megtakarítást illeti, az nem 15000, hanem 160000-nél is több, legalábbis, ahogy a táblázatból látszik:

 

http://www.vigas.hu/referenciak/megtakaritas.html

 

Persze, nem ragaszkodom a VIGAS-hoz, lehet olcsóbb is:

 

http://www.argep.hu/main.aspx?suche=faelg%C3%A1zos%C3%ADt%C3%B3%20kaz%C3%A1n%20%C3%A1r

 

Állítólag egy ilyen kazánba nem kell aprítani a fát, egész nagy rönköket, tuskót is be lehet tenni...

 

 

Előzmény: digium (73939)
dollerakos Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73975

Ha mondjuk megtartanám a FÉG C40-est, persze egy felújítás után, de a radiátorokat és a csöveket kicserélném (ezeket mindenképp muszáj, mert néhány helyen megváltozik, máshol lesznek a mellékhelyiségek, stb..) ez a régi kazán illeszthető-e az új lapradiátorokhoz és a vékony csövekhez? Tehát nem maradna gravitációs a rendszer. Kell-e ehhez ilyenkor gázterv?

 

Sőt, inkább úgy szeretném, egyre inkább az körvonalazódik bennem, hogy a másikat, a régi vegyes tüzelésű kazánt cserélném egy faelgázosítóra és a C40-est megtartanám, mint másodmegoldást. Két kazánt semmiképp sem cserélnék, ekkor értelmét veszítené, hogy a gázt is lecseréljem kondenzációsra.

Előzmény: Topacsenkó (73946)
dollerakos Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73974

Tanulságos, hogy erre is kell gondolni... Az a 3 évnyi fa-mennyiség kb. mennyi? Mármint térfogatra? (140 nm-re és hőszigetelt házra vonatkoztatva.) Hely az van bőven ebben a házban, a kazántér egy 4 x 5 m-es "szoba" és vannak még melléképületek is.

Előzmény: Mr.V. (73954)
Lmr Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73973

Sziasztok,

 

újabb kérdéssel fordulnék az uri közönséghez:

 

adott egy emeleti fsz a tervdoksi szerint a következő rétegrenddel:

gerenda+béléstest, 4cm felbeton, 4cm hangszig, 1 rtg techn szig., 5cm aljzatbeton, padlólap

 

2,4x5m alapterület.

 

vizes padlótemperálást szeretnék.

Ma az egyik gépészjelölt azon a véleményen volt, amennyiben nem töröm fel az aljzatbeton és nincs meg az 1 centis dilatációs rés az újonnan betonozott padlófűtes és a fal között, akkor a padlólap fel fog jönni, mert a beton tágulási hely nélkül szépen felpúposodik mint a 4-6 villamos síne nyáron...

 

már csináltattam utólagos padlófűtés kömkel kollegával, a fentiek betartásával.

 

a kérdés arról szól, hogy ha csak temperálni akarok, akkor sem úszom meg a bontást?

nem szeretnék 6 centis betont fűteni, radiátorkör visszatérő ágat (vagy egy megszűnő radiátor külön ágát) kötném rá, külön termoszeleppel...

a lényeg az lenne, ha megy a fűtés akkor kellemes legyen mezítláb...

 

Köszi

 

Lmr

kaposznyak Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73972

Ha csak alkalmanként használnád, van vele a macera.

 

Kéményt elő kell fűteni, hogy jó legyen a huzat és ne füstölögjön a szobába vissza. Minden begyújtáskor és végig az égéskor ablaknak legalább bukóra nyitva kell lenni.

Előzmény: Détáridöme (73953)
HLJ Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73971

Szia/asztok!

Sikerült most csinálnom pár képet a kérdéses részről, szerintem jól látszik a lényeg rajtuk.

 

 

Kérdésem ugyanaz mint amikor először tettem fel a kérdést....

Előzmény: HLJ (73679)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73970

Sógoroméknál úgy van, hogy gázos kp-i fűtés, +van a nappaliban, kb a ház közepén egy kandalló. Valahogy úgy működik, hogy amíg nincs nagy hideg addig fával tüzelnek, ill rásegítenek, így később kapcsolnak be a radiátorok termosztátjai, kevesebb gáz fogy. Ha nincs nagyon xar állapotban és nem foglal sok helyet, én megtartanám. Egyelőre. 

Előzmény: Détáridöme (73953)
murray Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73969

nem szeretnék a fatűzelés fetisizmusba belemenni, OFF , és mindenki azt csinál amit akar. leírtam egy lehetőséget és következményeit a komának, ennyi. 

Előzmény: Green Army (73967)
murray Creative Commons License 2016.04.06 -1 0 73968

köszi. beléd is. 

Előzmény: Törölt nick (73966)
Green Army Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73967

khhmm

 

engem nem zavar a favágás, sőt. igaz kérdés, hogy megéri-e tartani, ha csak hideg télen,akkor is csak hétvégén lenne használva. és még a hely sem túl nagy.

Előzmény: murray (73965)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.06 0 1 73966

Barbár.

Előzmény: murray (73965)
murray Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73965

semmi garancia nincs rá hogy jó a kémény ha használták előtte. ki kell próbálni.  a kályha is lehet lukas, elöregedett az agyag stb.

újrarakatni egy modern kazán ára. 

 

a fatűzelés nosztalgiát meg némileg tompitja a farendelés,  a favágás,  a fabehordás dzsuvája és a füst /szellőztetés minden begyújtáskor. 

ezt csináltam fél gyerekkoromban elég volt. 

 

én kéjes örömmel estem neki a hiltivel a házban lévő cserépkályhának ami jött a vett házzal.  

 

Előzmény: Détáridöme (73964)
Détáridöme Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73964

mivel egy régebbi ház lett átépítva, és ez még abból maradt, gondolom jó lehet a kémény (vagy legalábbis tisztitás után az lenn), mert előtte használták.

Előzmény: murray (73962)
Détáridöme Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73963

a hely valóban jó lenne, max hétvégén tüzelnénk ott, egy kisebb, látványosabb, ablakkal jobb volna.

ha egyáltalán kell.

Előzmény: murray (73962)
murray Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73962

nézd meg a cserépkályhának milyen a kéménye. esetleg a próba begyújtás jó lenne. 

ha kuka a kémény , kuka a kályha.   egy év múlva márt utálni fogod mert foglalja a helyet és ronda

 

 

úgy készülj hogy ha lebontása iszonyat sitt, korom és egy fél konténer dzsuva.  

 

 

Előzmény: Détáridöme (73953)
gadus Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73961

Sziasztok!  Lehet nem jó topikban kérdezem de hátha. 2 hete koszorút öntöttünk az új falra.Az lenne a kérdésem hogy a régi falat(az új mögött) ki bonthatom-e ennyi idő után?  Most még a régi falon vannak a gerendák az tartja a súlyt.(meg persze a tetőt. Régi ház fagerendás féltető.Nem részletezném hogy miért de csak az első falról van szó amin a fagerendák egyik fele támaszkodik fel.

sylvanus67 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73960

Nálunk is ez a helyzet:

A cső ott van (útban a jövendő sávalapnak egyebeknek), de sosem volt mérő rákötve.

 

Azért valószínűleg meghagyom, majd jó lesz valamire: teszek rá valamilyen "sapkát", oszt jónapot.

Előzmény: öreg_néne_b (73949)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73959

De rendes Tőled, hogy begépelted a levelet:)

Előzmény: tibierdrol (73956)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.06 0 0 73958

de ez csak a díj. ehhez hozzájön a terv, kivitelezés, átvétel, órafelszerelés. és a közterületi ásáshoz még további dolgok is kellhetnek.

 

Vajk

Előzmény: tibierdrol (73956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!