Keresés

Részletes keresés

eoandi Creative Commons License 2013.11.08 0 0 2395

Sziasztok!

 

Nekem a láb körmömön gél lakk van. A doki nem mondta, de nem kéne a műtét előtt leszedetnem?

lina.87 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 2394

Szia!

 

Én Debrecenben voltam a Kenézy kórházban és Dr. Dézsi Zoltán műtött, mindenkinek ajánlom. Nagyon meg voltam vele elégedve, ráadásul annak örülök a legjobban, hogy nekem nem kellett annyit bentfeküdni, másnap hazaengedett és rá is állhattam viszonylag hamar. Meg vagyok lepődve, hogy egyeseknek a doki azt mondja, hogy 6-8 hétig rá sem állhat. Én összesen 5 hétig voltam otthon, azóta dolgozom. Varratszedés után (10 nap múlva) rá is állhattam, sőt, kötelező volt fájdalomhatárig erőltetni. Augusztus 21-én műtöttek és már kb 3-4 hete cipőt is tudok hordani. Semmilyen kezelőcipőt nem használtam, nem kellett, csak a contraktubex gél, meg egy lábujjelválasztó szilikon, ennyi!!! Csak az első 2-3 nap, ami fájdalmas, de egy jó fájdalomcsillapítóval (pl. donalgin) ezt is át lehet vészelni!

Mielőbbi gyógyulást!!!

Előzmény: Tina0324 (2384)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2393

Egyik orvos se közlékeny. Az én lábamat december 3-án műtik. Nekem még annyit se mondott az orvos, mint neked. 

Nekem nem a bütyköt műtik - bár az is nagyon ronda -. Harántboltozat süllyedésemet műtik, plusz még az rtg kimutatta, hogy van egy un. Köhler elváltozás is. Ezt is megműti. Majd jövőre meg a bütykömet viszem el:) 

Előzmény: jparchyka (2392)
jparchyka Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2392

Igen, bütyök műtét,de a lábfejemet eltörik és csavarozzák a nagylábujjak elferdülése miatt. Nem volt túl közlékeny a doki.

Előzmény: Törölt nick (2390)
Meszaros50 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2391

Kedves Lillanagyi!

 

Üdvözöllek itt a fórumon! Én is ezt a kérdést tettem fel de még senkitől nem kaptam választ. Esetleg ha Te mát túl vagy a műtéten Dr. Szikora Gyulánál szeretném ha megírnád a tapasztalataidat. Én novemberben jelntkeznék hozzá műtétre ha jó vélményeket kapok Róla.

Válaszodat előre is köszönöm! Margit

Egyébként 63 éves vagyok ez lesz életem első műtétje ezért egy kicsit izgulok.

Előzmény: Lillanagyi (2326)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2390

Bütyök műtéted lesz?

Előzmény: jparchyka (2389)
jparchyka Creative Commons License 2013.11.03 0 0 2389

Sziasztok!

Miskolcon a megyei kórházzal van valakinek tapasztalata?

November 7-én kell befeküdnöm , mindkét lábamat fogják műteni. Azt mondta az orvosom,hogy 5 napig fel sem kelhetek az ágyból és 10-12 napig kell bent maradnom. Mindenhol azt olvastam,hogy pár nap után hazaengednek. A doki azt mondta ez egy nagy műtét, nem lehet hamarabb hazamenni.

 

Meszaros50 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2388

Először vagyok ezen a fórumon. Mondhatni információ bőségben szenvedek.

Ami engem érdekelne arra  nem látok választ, mégpedig, hogy az Ars Medicában Dr. Szikora Gyulánál volt-e valakinek bütyök műtétje és milyenek a tapasztalatai.

Ott csak Ő végez bütyök műtétet? Várom válaszotokat: Üdv.

itis Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2387

Ha érdekel a cipő 30/2489347 számon az esti órákban tudsz hívni

Előzmény: tegzi235 (2385)
itis Creative Commons License 2013.10.30 0 0 2386

Nekem van kezelőcipőm egy pár. Mivel már nincs rá szükségem szívesen eladnám

Előzmény: tegzi235 (2385)
tegzi235 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 2385

Üdvözlök mindenkit!

 

Engem 6 hete műtöttek bütyökkel és kalapácsujjal mindkét lábamon egyszerre, én így kértem. Most fogják ismételten megröntgenezni, a csavarokat és valami rögzítő fémet majd januárban veszik ki. Mennyi idő múlva fog elhalványulni a seb helye, most még elég lila?. Van-e valakinek eladó kezelőcipője 37-es lábra? Köszönöm a válaszokat!

Tina0324 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 2384

Sziasztok!

Először is a műtötteknek gyógyulást és jobbulást kívánok, valamint gratulálok a bátorságukhoz!

Egy kis tanácsot és infót szeretnék kérni tőletek...Mind a két lábamon van sajnos bütyök és kezdem magamat rávenni a műtétre, főleg hogy sok pozitív dolgot olvastam itt!

Tudnátok segíteni, hogy Miskolcon vagy Debrecenben kihez érdemes menni?Ha netán úgy alakul Pestre is elutazok a gyógyulásért!

Minden segítséget és infót előre is nagyon köszönök!!!

itis Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2383

Szia, a belső talphossz 23 cm 

Előzmény: eoandi (2382)
eoandi Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2382

Itis! 

 

Megtennéd hogy lenered a kezelőcipő BTH-ját?

igazából nekem kb. 33-34es lábám lehet, csak nagyobb cipőket hordok a bütyköm miatt. 

Köszi. 

 

Előzmény: itis (2373)
itis Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2381

Kérlek értesíts ha sikerült felvenned a kacsolatot és egyeztettetek a műtéttel kapcsolatban. Én csak jót tudok mondani. Kívánom hamar legyél túl rajta.

Előzmény: eka58 (2380)
eka58 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2380

Szia! Köszönöm szépen az információt! Kívánok neked, és minden sorstársamnak minden jót! Gyógyuljatok, szépüljetek ! :) Ha túl leszek a műtéten, majd beszámolok róla. Remélem túl élem.

 

Előzmény: itis (2379)
itis Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2379

Dr Sohár Gellért a doktor úr neve, elérhetőség 06 62/326 739 OXIVIT egészség központ. Itt feltudod venni a kapcsolatot és meg tudod beszélni a részleteket. 

Előzmény: eka58 (2375)
tzitaa Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2378

Sziasztok!

 

Nekem október 1.-jén volt a műtétem, a Vörösvári úti rendelőbe! Ezt egynapos sebészet keretében hajtották végre, tehát nem kellett ott aludnom!

Reggel bementem, beraktak a kezembe egy kanült, amin adtak egy injekciót, kicsit elálmosodtam és lenyugodtam, de nem aludtam el.

A műtőbe a saját lábamon sétáltam be, ott rámtették a maszkot, és már aludtam is!

A következő dolog amire emlékszem, az ágyamba ébredtem, akkor nagyon fájt ( persze ki lehet bírni) de adtak infúziót és fájdalomcsillapítót!

4 órán keresztül kellett bent maradnom megfigyelésen, kb óránként hoztak gyógyszert, jegelték, az orvos folyton jött érdeklődni.

Az én lábamat is csavaros módszerrel csinálta az orvos, amit nem fog kivenni, azt mondta akkor soha nem nő vissza!

A hely nagyon magas színvonalú , mindenkinek csak ajánlani tudom!

Az első éjszaka volt csak vészes, mert a kötés nagyon szorított, de a donalgin amit kaptam  elvette a fájdalmat. 

Injekciót is kell használnom  20 napig, de nem került 30 ezer forintba amit itt olvastam...

Egy doboz amiben 10 db van 800 FT körül van, Clexane a neve! 

A második napon mentem vissza kötéscserére, tettek rá egy kisebbet.

Csak az első pár napba fájt, akkor tényleg nem mozogtam, felpolcolva feküdtem.

A második héten mankóztam ami megterhelő volt, de a hét vége felé itthon már külső lábélen közlekedtem, és most már egyáltalán nem fáj, be sincs dagadva.

Tegnap voltam varratszedésen, már csak egy kis tapaszt tettek rá, amit holnap le is vehetek, és lemoshatom a sebet!

Kezelőcipőben terhelhetem részlegesen, 2 hét múlva teljesen!

Szerintem mindenki vágjon bele, nem volt annyira vészes...Én is nagyon féltem tőle, de teljesen túlélhető, persze sok időt igényel!

Ha kérdésetek van, írjatok!

lina.87 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 2377

Sziasztok!

 

Augusztus 21-én műtöttek altatással, Shade módszerrel (csak a bütyköt faragták). Igaz 2 napig akartak bent tartani, de másnap hazakérezkedtem. :) Kb 1-2 hétig donalginnal csillapítottam a fájdalmat, meg akkor fájt jobban, ha szoros volt a kötés. 10 napig clexane-t kellett szúrni (véralvadásgátló). 10 nap múlva kiszedték a varratokat. Varratszedésig nem állhattam rá, mankóztam, póckoltam, mert hamar bedagadt. Varrat szedés után viszont egyből rá kellett állnom, és azóta is eröltetni kell a járkálást. Kb 2 hete egy jól kifűzhetős cipőmet is fel tudom húzni. Mára már a seb utolsó darabja is leesett. Varrat szedéstől kezdve contraktubex gélt kellett kenegetnem a sebre. Nagyon jó volt, mindenkinek ajánlom, a patikába vény nélkül kapható kb. 2000 ftért. Jól "feláztatta" a sebem, sokkal hamarabb gyógyult, nem húzodott a seb és nem fájt. Varratszedésig víz nem érhette a sebet. Ma is merev még egy kicsit a lábujjam, de tornáztatom és a seb helye is nagyon szép. Én amennyire féltem a műtéttől..... nem kellett volna. Nagyon hamar túl voltam rajta, és szerencsére gond nélkül és szépen gyógyulok és járkálok. :) Igaz még ha egész nap takarítok, eröltetem, estére elfárad, egy kicsit bedagad, valamit a színe még egy kicsit lilás. De nem vészes. Mindenki csináltassa meg minél előbb!!!!!! Gyógyulást és türelmet mindenkinek!!!!

victorya5472 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2376

Az én műtétem 2013.10.07-én volt, igaz Németországban, mivel itt élek.

Ami miatt írok az, hogy nem igazán találtam semmit ami arról szólna, hogy mi lesz "azután".

A műtéti leírás számtalan helyen olvasható, így ezzel inkább nem fárasztok senkit.

 

A műtét előtt kaptam egy gyógyszert, amitől kb. 5 perc múlva már elaludtam. A következő emlékem az volt, hogy a hátamba szúrnak egy injekciót, ami nem volt másabb egy átlagos érzéstelenítéssel járól fájdalomnál.

Ezután következett az epidurális injekció. Egyáltalán nem éreztem semmit. A műtét közben gyakran elbóbiskoltam, bár a olykor kérdezgettek, mindenre rendesen válaszoltam, tehát magamnál voltam.

Én kis naív azt gondoltam, hogy reggel műtét, aztán estefelé mehetek haza. Sajnos nem így történt, mert csak 3 nap után engedtek el.

A második napig nem történt semmi említésre méltó, leszámítva azt, hogy az első éjszakán nem tudtam aludni a fájdalomtól és a két idősebb hölgy horkolásától, akikkel egy szobában voltam.

A második nap folyamán cserélték először a kötést.

Nem mondom, láttam már szebb dolgot is az életemben, de ez van. Megkaptam a spéci kis cipőkémet és a mankóimat. (láttam hozzászólásokban árakat, nekem ez összesen 7,50 EUR-ba került)

 

A mankó az első napon kisebesítette a kezemet. Azóta megtanultam vele közlekedni. Sajnos nem olyan egyszerű, mint ahogy első ránézésre tűnik. A cipővel nincs gond, ennek köszönhetően tudok akár mankó nélkül is közlekedni, bár nem ajánlott.

 

 

Minden este injekciót kell adnom a hasfalamba legalább 20 napon keresztül, a trombózis elkerülése miatt.

(A neve: Arixtra, itt a 20 db-os kiszerelés 10 EUR-ba került, míg Magyarországon a 10 darabos majdnem 31 000 Ft-ba, ez azért elég horrorisztikus különbség).

 

A fájdalom kibírató már a második naptól kezdve, szerintem ez ne rémísszen el senkit.

A nagylábújjamban van egy titán csavar, ez ott is marad, nem fogják kivenni, ahogy sok helyen olvastam.

 

Ami nagyon fontos, hogy a láb legalább 1 hétig magasan legyen felpolcolva és hűtve legyen.

 

Kívánok mielőbbi gyógyulást annek, aki már túl van ezen, aki pedig még csak előtte jár, annak azt tudom javasolni, hogy amennyiben már ez kerül szóba, akkor ne halogassák, mert később csak rosszabb lesz és ez sajnos nem visszafordítható folyamat, szóval, hajrá! :o)

 

Viktória

 

 

eka58 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2375

Kedves itis!Nagyon örülök,hogy átvészelted a műtétet és már dolgozni is tudsz,. Írtad, hogy Szegeden műtötték mindkét lábadat és meg vagy elégedve. Ha nem nagy gond megírnád nekem, melyik doki vállalja egyszerre mindkét lábat? Mert azok akikkel eddig konzultáltam csak eggyel hajlandók egyszerre foglalkozni, de nekem nincs időm 2-szer 6 hétig lábadozni,inkább kibírom egyszerre. Előre is köszönöm. Üdv.

Előzmény: itis (2374)
itis Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2374

Szia, már teljes erőbedobással dolgozom. A "vasakat" decemberben szedik ki. Igen, örültem én is, hogy egyszerre megműtötték mind a két lábamat, mert csak egyszer kell "bénának" lennem és utólag már be is igazolódott, hogy jó volt  így. 

Előzmény: Ágica6105 (2370)
itis Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2373

Szia, ami van nekem egy pár, azt én a  36-os méretű lábamra hordtam. Ez volt a legkisebb, de itt nem igazán számít a pontos cipőméret. Sztem biztos jó a 35 ös lábadra is. Ennek nyitott az orra, szóval a lényege, hogy a lábad ujjai nem érnek le járáskor és így nem lépsz rá a fájó részre, ha küldesz privát e-mail címet küldök fotót a cipőről. 

Előzmény: eoandi (2372)
eoandi Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2372

Sziasztok!

 

Elvileg novemberben megműtenek, kezelőcipőpárt keresek, 34/35-ös méretben. Már ha  létezik, mert az interneten csak nagyobbat találtam...

tabátos Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2371

x

Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 2370

Itt pesten nagyon kevés orvos vállalja a két lábat egyszerre.

Pedig annyira nem vészes, ugye?

Tehát nem sokkal rosszabb, mint ha egy lábadra lennél sánta:)

Gondolom a kezelőcipő sokat segit a közlekedésben!

Gyógyulj meg minél elöbb!

Előzmény: itis (2368)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 2369

Ma válaszoltam:)

Előzmény: Törölt nick (2366)
itis Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2368

Szegeden műtöttek és tényleg minden szuper volt. Orvosok, ápolónők stb.

Előzmény: Ágica6105 (2365)
itis Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2367

36-38-as lábra való. Sztem még 39- es lábra is, mert az orra nyitott.

Előzmény: tzitaa (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2366

Ági! Irtam az e-mail címedre, megkaptad??

Előzmény: Ágica6105 (2365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!