Keresés

Részletes keresés

evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26316

Én úgy gondolom, hogy kinek ez, kinek az. Mindenki más dolgokra használja, mindenkinek más számít (küllem, penge, ár, stb). Végülis azért gyártanak ennyi féle fajtájú, formájú kést, hogy mindenki megtalálja a saját elképzeléseihez a legközelebb állót.

 

Számomra az volt az elsődleges szempont, hogy minél használhatóbb legyen és az árkategóriájában a lehető legjobb minőségű.

bananarepublica Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26315

Amerikai labgepes katona : 11 foto

 

 

http://www.dofiga.net/?image=182638

 

gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26314

A plus is kínai. A 440c-t nem kell komolyan venni, az egyszerűen hazugság, tuti nem abból van, vagy ha mégis akkor durván el van baxva a hőkezelés.

Naponta élezendő EDC. A Böker név azért merült csak fel, mert a hölgynek tetszett a formája. 

Előzmény: alac710 (26312)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26313

A solingenieknek nincs közös utóneve (általában). Az árazáson látszik, hogy mi a német :))

Egy Ansot azért elfogadnék.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (26311)
alac710 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26312

Nem akarok vitát generálni, de a Böker Magnumok nem is 20e+ -ba kerülnek mint a csúnyácska Spy Delica és EDC késnek az is megfelel, bár a minőségiek Böker Plus néven vannak, ha jóltudom.

És a hasonlóan csúnyácska (bár szerintem a Delica-nál szebb) Böker Plus XS 14.5e forint 440C acéllal G10 markolattal és egy kicsit hosszabb 7,7cm pengével.

http://hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=1483

Előzmény: gw-tec (26309)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26311

hát vanni van :)

 

de a böker + az kínai, az arbolito argenti. 

nekem van mind a két gaucho (arbolito) és remek használati kések (szénacél), de a kidolgozásuk kettes alá. jó, hát félteni nem kell őket. van egy böker+ M-type, az jól néz ki és olcsó volt és nagyjából nem jó semmire, de tetszett, hát megvettem

 

meg nem ugyanaz a böker us, mint a böker solingen, szóval elég zavaros, egyébként van egy bökerem ami teljesen jópofa

 

én spec nem szeretem a pókos holmikat (azért van egy tenám), de azért egy jó ligával feljebb játszanak, mint a böker

Előzmény: gw-tec (26309)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26310

"Annál is inkább, mert mióta elkezdtem keresgélni az ideális bicskát, engem is egyre jobban érdekelnek és szeretném, hogy nekem is legyen egy kis rálátásom a késekre :)"

 

ó, kezdődik :) a nejemet se érdekelték soha a kések, most viszont ott csücsül a buck prince a táskájában állandóan :)

Előzmény: evy89 (26301)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26309

A Bökerről még annyit, hogy azok, amelyek a "Magnum" utónévvel vannak megáldva, azok olcsó, gyenge minőségű acélból készűlt kínai áruk, legtöbbször pocsék hőkezeléssel.

A Bökernek van tisztességes áruja is, ohne magnum.

Előzmény: evy89 (26306)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26308

Szerintem úgy értették, hogy sötétben is egyértelműen lehet őket használni.

Előzmény: gw-tec (26307)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26307

Nekem tetszenek.

Ajándékozok is magamnak egy újabbat karácsonyra :)))

(Vagy egy szürke FFD Delicát, vagy - ha marad elég stexem a karácsonyi őrület közben - akkor egy Delica G10 Foliage Green-t.  FRN-em már van.)

 

 

Az utána következő viszont már egy fejesgörbe lesz Kocsis mestertől.

Előzmény: evy89 (26306)
evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26306

Már alig várom, hogy megvegyem és átadjam karácsonykor:)

 

Az imént olvastam, hogy a Spyderco kések olyanok, mintha sötétben készültek volna - ezzel utaltak a nem túl szép formájukra.

 

Te mit gondolsz, tényleg nem annyira szép?

 

Megmondom őszintén, amikor elkezdtem a késeket nézegetni, először a Böker Magnumokat szúrtam ki, azok fogtak meg külsőre a legjobban. De aztán azt gondoltam, hogy inkább jó legyen, mint szép...

Előzmény: gw-tec (26305)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26305

Most kézbe véve, nem 2/3-nál van , inkább a felénél, a többi stimmel. 

Annak a tip-up, tip-downnak csak annyi a szerepe, hogy ki hogyan szereti kihúzni a zsebéből, vagy leakasztani az övéről. 3db csavarral rögzül.

Előzmény: evy89 (26304)
evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26304

Köszönöm!

Előzmény: gw-tec (26303)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26303

2,5 mm.

A markolat hátán, kb 2/3-nál van egy mélyítés ott kell megnyomni a zár oldásához.

A tip up, tip down: heggyel felfelfelé, heggyel lefelé , két féle képpen lehet rögzíteni a csiptetőjét.

 

 

Amúgy jó választás!

Előzmény: evy89 (26302)
evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26302

Azt tudjátok, hogy mekkora a Delica penge vastagsága?

 

Az mit jelent, hogy tip-up vagy tip-down? Ez melyik?

 

Ennek a zárja Back Lock, ugye?

 

A Back Lock ezt jelenti?

Nyitott állapotában a pengét erős hátsó zár (backlock) tartja meg, amelynek kidolgozása meglehetősen méretpontos. Erőteljes markoláskor sem áll fenn a kioldódás veszélye.

 

Köszönöm!

evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26301

Annak ellenére, hogy Édesapám nevelt fel, nagyon is nőies nőnek tartom magam, viszont egyáltalán nem állnak tőlem távol a férfias dolgok :)

 

Biztosan rá fog kattanni, főleg, hogy a karácsonyi csomagba a kés mellé kap egy leírást is (amit éppen most guglizok és szerkesztgetek).

 

Érdeklik a kések, viszont eddig komolyabban nem foglalkozott a megismerésükkel, így kezdetben ezzel a kis melléklettel szeretném bemutatni neki, hogy mit is tart a kezében, és belekóstoltatni a kések világába... :)

 

Annál is inkább, mert mióta elkezdtem keresgélni az ideális bicskát, engem is egyre jobban érdekelnek és szeretném, hogy nekem is legyen egy kis rálátásom a késekre :)

Előzmény: Szepy2884 (26297)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26300

Ejj, de csúf szexista megjegyzés! Nehogy már a hölgyek ne értsenek a felállításhoz :DD

 

 

Előzmény: Szepy2884 (26297)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26299

Az EM honlapja használhatósági horror, de az itteniekben holtbiztosan van Delica, szoktam látni a kirakatukban.(3 is útba esik.)

 

 

 

 

Előzmény: evy89 (26296)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26298

De, pontosan Media Markt.

 

 

Előzmény: Szepy2884 (26295)
Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26297

Szerintem is jó döntés :)

 

Az élezést és a hozzá való eszközt már bízd a párodra :) Te ezzel a késsel elindíto(tta)d a lejtőn és ha rákattan, (már pedig erre jó esélyt látok a leírásod alapján) akkor majd ő kitalálja a miként hogyant ;)) Talán pont ezen a fórumon :)

 

A spyderco-nak van egy úgy nevezett Tri-angle Sharpmaker nevezetű élezője. Sajnos nem olcsó, viszont hihetetlneül jó találmány. Egy hölgy számára talán körülményes a használata már ami a felállítását illeti, ugyanis összerakásához és szétszedéséhez legózni kell vele, de egy férfi - most magamból indulok ki :)) - kifejezetten örömmel elszöszmötöl vele :DDD

Előzmény: evy89 (26291)
evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26296

Extrametál van Veszprémben is és mivel ide valósi vagyok, szerettem volna élőben is látni. Eddig csak a weboldalukat néztem, viszont ott nem találtam meg...

Majd lehet felhívom a boltot, hogy van-e nekik ilyenük.

Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26295

Mi az a MM? Én a médimárkot hívom annak, de gondolo nem az :)

Előzmény: H_G (26260)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26294

Jó lesz az!

 

Úgy sejtem, különböző markolatokkal létezik, van, amelyik inkább kékes vagy zöldes sötétszürke, mint fekete. Ha Extrametálban veszed (bocs' syaky :) akkor látod a pontos színt még időben.

 

És persze nem muszáj a márkahű élező, de amíg valaki nem gyakorlott a dologban, azzal lehet a legkevésbé elrontani.

 

 

Előzmény: evy89 (26291)
Longboat Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26293

Jó döntés, nem nyúlsz mellé. (Bár nekem nincs ilyen bicskám, nem hiszem, hogy bárki késkedvelő ne örülne egy ilyennek) :)

 

Tudtommal fekete.

 

Ilyen ritkás, átlagos, óvatos, esetleg féltő használat mellett nagyon sokáig tartja az élét.

 

Természetesen más, megfelelő finomságú és jó minőségű élezővel élezővel is gyönyörűen karban lehet tartani a pengét. (Nekem a spy kerámia van, nagyon elégedett vagyok vele - ezért ajánlottam a figyelmedbe.)

 

Ki igen, ki nem. Szerintem ehhez nem feltétlenül stílusos egy tok. A klipsszel a nadrágzsebbe (esetleg övre) csiptetve szoikás viselni, onnan egy mozdulattal elővehető, és nyitható egy szempillantás alatt, ami hasznos, ha el kell vágni valamit, miközben a másik kezünk foglalt. Egy tokkal ez a lehetőség elvész.

Előzmény: evy89 (26291)
szabi72 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26292

Nem túl gyakori használat mellett sokáig tartja az élét. Az én fejesgörbém pl májustól szeptember-októberig, és én naponta használtam, szinte kizárólag ettem vele, szigorúan vágódeszkán! Természetesen a végén már nem volt hú de éles, de azért még vitte a szalonnát.;-) Szerintem, ha a párod nem vág rendszeresen porcelán tányéron, nem vág olyan anyagot, ami különosen igénybe veszi az élt, akkor hónapokig megfelelő lehet az élesség. De napi használat mellett, főleg, ha durvulunk is vele egy kicsit, akkor sokkal gyakrabban kell fenni. Én a konyhai Opinelt hetente megfenem, de azzal a bicskával vágok zöldséget, fagyasztóból kivett dolgokat, használom porcelán tányéron is, szóval többet kap, mint a fejesgörbém. Egy idő után persze, ha az ember megszokja az éles kést, sokkal gyakrabban élezi, mint egy átlag késhasználó, de ez úgyis kialakul menet közben. Tehát vedd meg bátran azt a bicskát, az élezéssel, fenéssel még ráértek 1-2 hónapot.

 

A Késportálon egyébként nagyon jó cikket találsz a kés élezéséről:

 

http://kesportal.hu/2009/01/29/elszalagos-kesek-kezi-elezese/

 

és fenéséről:

 

http://kesportal.hu/2010/11/16/a-fenes-rovid-osszefoglalasa/

 

A különböző élezőkről pedig:

 

http://kesportal.hu/2011/09/26/keselezes-de-mivel/

 

Ez pedig egy fenőkő teszt.

 

http://kesportal.hu/2011/08/19/haidu-keramia-fenoko-teszt/

 

Tehát egyáltalán nem kötelező márkahű élezőt vásárolni.;-)

 

Tok? Szerintem egy Spy-hoz nem kell, azért van az övcsipesz. Bár én a fejeshez se használok tokot... A tok védi a bicskát, nem hülyeség, csak én még nem szereztem be egyet.

 

Előzmény: evy89 (26291)
evy89 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26291

Döntöttem! Delica lesz :)

 

http://hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=926

 

 

Ennek ugye fekete a markolata? (kéken kicsit kékesnek látszik)

 

Meddig bírja élezés nélkül nem túl gyakori használat mellett? (kb. heti 1 alkalom és nem drótkerítés vágás:) )

 

Ehhez kimondottan Spyderco élezőt vagy fenőkövet kell venni, más márkájú vagy másfajta kárt tehet benne?

 

Tokot szoktatok a bicskákhoz használni?

Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26290

Sőt egészen biztos. FRN=Fiberglass Reinforced Nylon

Előzmény: Szepy2884 (26289)
Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26289

A karbonszálakat szövetbe rendezik már csak esztétikai okokból is, mondhatni "vegytisztán" alkalmazák a kompozit kevésbbé jellemző. Az üvegszál/műanyag kompozit viszont nem is annyira ritka megoldás.

Előzmény: H_G (26288)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26288

(Lehet, hogy a szénszál már tegnap is a Sage I-ről ugrott be, csak akkor a többit már nem értem rá beírni :)

 

 

Előzmény: H_G (26286)
H_G Creative Commons License 2011.12.07 0 0 26287

A Centofantéval szerintem ne foglalkozz, az nem igazán univerzális pengeforma -- van, amire ez a sheepfootnak nevezett alak igazán praktikus, pl. lefektetett bőrt/kartont pontosan méretre vágni (nem véletlenül ilyenek a tapétavágók) de a másik (a Spydrco zsályalevélnek nevezi) szinte minden felhasználásra eléggé jó!

 

(A "módosított sheepfoot" avagy santoku-forma, aminek a hegye kissé föl van emelve, viszont már megint elég univerzális, a legtöbb célra nagyon is kényelmes. A Benchmade Griptilian ilyen, és az amúgy is egy nagyon jól használható, remek fogású kés.)

 

Ha másik modellt is kézbe vennél a Delicán kívül (ami persze jó ötlet), akkor az UK Penknife, Caly 3 vagy valamelyik Sage jöhet még szóba szerintem, de utóbbiak jóval drágábbak (kivéve, ha még találsz valahol a kifutott modell Sage I-ből). Az UK Penknife pengéje nem rögzül kinyitáskor, de azért elég biztonságosan nyitva marad az is.

 

Előzmény: evy89 (26269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!