Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 296
Nem értetted.
Azt fájlalom, hogy nem lehet tudni, hogy hogy van az a dal igaziból eredetileg, csak torzult szájhagyomány alapján sokféleképpen megfejtett változatok vannak.
Nemrég voltam egy ballagáson, ahol valami nemrég kiadott CD-ről játszották le egyébként kifogástalan minőségű profi hangfelvételről, de a dallama gyanúsan különbözött attól, ami az emlékeimben él.
Előzmény: ceruza_elemér (295)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.13 0 0 295
Nem tartom valószínűnek, hogy archív CD sorozat készítéséhez lett volna rá szükség, így jűnius tájékán :-)
Előzmény: PETYUS (294)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.12 0 0 294
Mondjuk az nem ártana, mert így esély sincs rá, hogy valaki megtudja, hogy van az a dal. Sajnos azok sem tudják már megtudni, akik az újabb hangfelvételeket csinálják belőle. Nem is hasonlít.
Előzmény: ceruza_elemér (293)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.12 0 0 293
Ha már a "Ballag már a vén diák" -hoz is kotta kell ..............
Előzmény: Mr. Bignose (292)
Mr. Bignose Creative Commons License 2008.06.09 0 0 292
Üdv!

Sürgősen kellene nekem 2 kotta!
Akinek megvan, kérem küldje el erre a címre: peter1261@freemail.hu

1. Neoton - Nyár van
2. Ballag már a vén diák

Segítségeteket előre is köszönöm.
laci-roland -e38 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 291

sziasztok. nincs meg valakinek az illes norberth alltal hirdetett kottak?Ha megvan pls kuldjetek el nekem erre a cimre: laszlo_12@yahoo.com

elore is koszonom.

laci-16 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 290
sziasztok...nincs meg valakinek timerland feat. one republic alologise cumu szam kottaja? jo az akordjelzes is...elore is kossz.
laci-16 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 289
ujbol hozzatok kell forduljak...Koncz Zsuzsa-Csodalatos vilag kottajara lenne szuksegem surgoson...akinek megvan azzal cserelhetunk nekem is van egy rakas kottam...megbeszelhetjuk...juldjetek ha megvan pls...elore is koszonom...e-mail: laszlo_12@yahoo.com
sigrai Creative Commons License 2008.05.22 0 0 288
Majd elfelejtettem! A kedvezmény nagyobb vásárlás esetén. Jó ötlet, felveszem a megvalósítandó feladatok közé! Köszönöm!
sigrai Creative Commons License 2008.05.22 0 0 287

Ha az oldal tetején levő keresőbe beírod, hogy Szécsi Pál, akkor a találati listában benne lesznek a kották.

Teljesen megértem a kérést, és az eredeti, vagy a leghíresebb előadót szerepeltetjük is a jövőben a kotta adatai között.

 

Itt mutatkozik meg egy jelentős különbség a komolyzene és a könnyűzene között. Egy Mozart mű esetén mindenki Mozarthoz köti a művet, és másodlagos az előadó. Egy könnyűzenei sztár esetében az előadóhoz kötik a dalt, és sokszor azt sem tudjuk, ki írta valójában. Persze nem mindig ilyen fekete-fehér - szerencsére.

 

A zeneműkiadő magát a művet gondozza. Engedélyt ad feldolgozásra, lemezfelvételre, felhasználásra mondjuk filmzenének, vagy reklámban, stb, stb. Sokszor a kotta kiadásakor még senki nem is vette lemezre a művet!

 

A http://digitalis.kotta.info -n megjelenített kották a dalok eredetijét, a dalok lényegét mutatják, ahogy a szerző annakidején leadta a kiadónak.

Hogy ki, milyen feldolgozásba játssza el, poposan, jazzesen, rockosan, milyen basszukisérettel, dobbal, vagy anélkül, ez már egy másik történet... Persze  tudom, sok dalnak csak egyetlen nagyon híres változata van, ez cseng legtöbbünk fülében, ezt szeretnénk látni a kottában. Hát, én is örülnék neki, ha megfizethető lenne, hogy egy szakember újra meghallgassa és lekottázza hangról hangra minden régi sláger összes szólamát.... de talán erre nincs is szükség, hiszen aki belevág abba, hogy újra eljátssza ezeket a dalokat úgy, ahogy egykor megszólaltak, annak bizonyára megvan a képessége arra, hogy "leszedje" fül után a szólamokat. Magam is zenélek amatőr jazz zenekarban, és persze fiatalabb koromban nyomtuk a rockot, tudom, hogy megy ez...

Az ének, a szöveg, az akkord azért nem árt, ha megvan hibátlanul, úgy ahogy a szerző leírta.

 

Jövő héten egyébként az Edda és a Korál első lemezén szereplő dalok kerülnek fel az oldalra!

Külföldi dalokat külföldi oldalokon találtok egyelőre, pl. www.sheetmusicdirect.com .

 

 

Pityus Creative Commons License 2008.05.22 0 0 286
Elnézést kell kérnem, mert a hozzászólásomban helyesírási hibát vettem észre utólag, ezt most korrigálom: (....és hasznos lenne, ha a böngészés az előadókra is kiterjedne. Ha valaki, pl. Szécsi Pál, vagy X Y által előadott....)
A kedvezmény ötletével én is egyetértek. Ha külföldi zeneszámok közt is lehetne válogatni, akkor szinte minden kottás probléma megoldódna.
Előzmény: ceruza_elemér (285)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.22 0 0 285
Ehhez a véleményhez én is egyetértőleg csatlakoznék, azzal a megjegyzéssel, hogy bizonyos darabszám esetén értékelhető mértékű kedvezményt lenne célszerú megajánlani. pl.: 10-20-30 rendelés esetére, 250-200-150Ft/db.  
Előzmény: Pityus (284)
Pityus Creative Commons License 2008.05.21 0 0 284
Több mint négy évvel ezelőtt nyitottam ezt a topikot azzal a szándékkal, hogy a zenélni szerető emberek kottához való jutásának lehetőségeiről beszélgessünk. A gyakorlat szerint, mint sok más mindenben, erre van legális, és illegális lehetőség. Akkor dühítőnek találtam, hogy egy dal kottájának megszerzéséért több ezer Ft-os kottásfüzetet kelljen megvenni. Most örömmel látom, hogy az EMB által lehetőség van egy-egy dal kottájához legális úton hozzájutni. A honlapot nézve a következő észrevételem lenne. A 300 Ft elfogadható lenne, ha a kotta a több információt tartalmazna könnyűzenei számok estén. Itt gondolok, pl. a basszus és a dal karakterét jelentősen befolyásoló hangszer(ek) szólamának megjelenítésére. Remélem bővülni fog a választék, és a hasznos lenne, ha a böngészés előadókra is kiterjedne. Ha valaki pl. Szécsi Pál, vagy X Y álltal előadott számoknak szeretné a kottáját megszerezni, akkor az itt elég komplikált feladat. Ha erre van lehetőség, akkor elnézést, de én nem találtam. Összességében gratulálok, hogy ilyen szolgáltatást nyújtanak, és a kritikai véleményemet nem kötözködésnek szántam.
Előzmény: sigrail (264)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 283
Írd meg e-mail-ben! -ha gondolod!
Előzmény: ceruza_elemér (281)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 282
Msn címed? Let's go!
Előzmény: ceruza_elemér (281)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.20 0 0 281
Sok sikert kívánok hozzá, ha elakadnál, szívesen segítek.
Előzmény: Rita005 (280)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 280
Köszi ceruza elemér! Jó úton vagyok hozzá! Üdv! Rita
Előzmény: ceruza_elemér (276)
PETYUS Creative Commons License 2008.05.19 0 0 279
> Böngészhető ez a neten netán?

Úgy látom, igen. Kösz az ötletet.
Előzmény: PETYUS (278)
PETYUS Creative Commons License 2008.05.19 0 0 278
> Másik lehetőség az Országos Széchenyi Könyvtár adatbázisa, ...

Lehet, hogy inkább ez lesz a nyerő. Böngészhető ez a neten netán?
Előzmény: sigrai (277)
sigrai Creative Commons License 2008.05.19 0 0 277

Petyus: a legtöbb zeneműkiadő, így az EMB is kínál úgynevezett "print-on-demand" kiadványokat.

Ez azt jelenti, hogy a valaha megjelent, de már szokásos bolti forgalomban nem kapható kottákat egyedi vevői megrendelésre akár 1 példányban is kinyomtatják digitális úton. Ha egyszer valaki megrendel egy ilyen kottát, akkor az visszakerül az adatbázisba, és megtalálod a neten is. De való igaz, az on-line katalógus alapvetően a jelenleg is kapható kottákat tartalmazza.

Szerencsére megvan még a jó öreg cédulakatalógus, így konkrét kérdésedet meg tudjuk válaszolni egészen 1950-ig visszamenően. Kérlek írd meg a kiadó címére. 

Másik lehetőség az Országos Széchenyi Könyvtár adatbázisa, illetve maga a könyvtár, ugyanis minden valaha megjelent kottából leadtunk és most is mindig leadunk több példányt oda.

Előzmény: PETYUS (267)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.18 0 0 276

Én is ajánlottam többeknek a midinotate programot arra, hogy midi file-ból készítsenek kottát, mert azokhoz a neten viszonylag nagy mennyiségben hozzá lehet jutni, a külföldiekhez könnyebben. Azt én nem javasolnám senkinek, hogy 600 Ft-ot fizessen egy midi-ért, már csak azért sem, mivel még neki kell azután kottát készítenie belőle, és az gyakran pontatlanságokat is jelent. Akkor már inkább érdemes megtanulni hallás után lekottázni, és akkordizálni a számokat, a könnyűzenei műfajban nehéz ennélkül egy bizonyos színvonalat elérni.  

 

Bár nem ördöngösség megtanulni a midinotate használatát, azzal vitatkoznék, hogy végtelenül egyszerű lenne a használata. (De nem akarok :-))

 

Tehát például Ritának is ezt a (két) vonalat ajánlanám.

 

 

Előzmény: pezsgotuner (275)
pezsgotuner Creative Commons License 2008.05.17 0 0 275

Fogalmam sincs, mert nem én árulom.

 

A hozzászólásomban lévő link alatt találod.

 

Ugyan nem kimondottan kotta, hanem midi file, de abból már végtelenül egyszerűen lehet kottát varázsolni. (Egyébként ingyenes demo részletet le tudsz húzni, így ilyen szempontból nem zsákbamacska. De gyakran elég jók ezek a fizetős midi-k.)

 

Vagyis nem nekem biznisz a dolog, csak gondoltam mutatok egy - igaz, hogy nem ingyenes, de nem is kifizethetetlen - opciót.

Előzmény: laci-16 (271)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 274
Sziasztok! Valaki küldjön nekem Celine Dion, Christina Aquilera, Mariah Carey és/vagy Whitney Houston kottákat! A kapcsolatot a következő képpen lehet velem felvenni. msn: hearth019@hotmail.com, e-mail: oravecz.rita@freemail.hu.  A segítségeteket előre is nagyon nagyon szépen köszönöm! Tényleg segítsetek légyszi, ha tudtok! Üdvözlök mindenkit! +Ja, és ha lesznek, és is nagyon szívesen küldök bárkinek! :) Rita 
Előzmény: editke000 (272)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 273
Szia nordbee! Tudnál nekem is kottákat küldeni? Régóta ,,kutatok" az interneten, de sehol sem találok ingyen letölthető kottákat. Tudnál nekem segíteni? Bármilyen Celine Dion, Christina Aquilera, Mariah Carey, Whitney Houston kottának örülnék. Remélem tudsz segíteni, és ha igen, segítségedet előre is köszönöm! Üdvözöllek! :)Rita
Előzmény: nordbee (206)
editke000 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 272

Sziasztok!

Azt hittem, mindent megtalálhatok a net-en. Egy ideje próbálok kottákhiz hozzájutni, sikertelenül. Kórus vagyunk, tehát szöveges kotta kéne. Most éppen Neoton ( Eszterlánc, Karnevál, Don Qithote ) kéne a szólamok miatt. Sehol sem találok. Adjatok már tanácsot, mert teljesen elvesztem hitem a számítógépben.

laci-16 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 271
hat attol fugg mien uton, mert en romaniai vagyok...irj e mailt es megbeszeljuk...tobbieket kerem akinek megvan kuldje el...keddre kell nekem jatszani...koszi
pezsgotuner Creative Commons License 2008.05.16 0 0 269
Mennyire nagyon kell? 600 Ft-ot megér?
Előzmény: laszlo-15 (268)
laszlo-15 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 268

sziasztok.Nagyon nagy szugsegem lenne a republik-Ezt a foldet valasztottam cimu dalanak kottajara...nagyon surgos...egy 10 eves talalkozon kene jatszam es sehol sem tatlalom...nem akkordra lenne szuksegem, hanem dallamkottara...elerhetosegem: laszlo_12@yahoo.com

        ELORE IS KOSZONOM MINDENKINEK...KEREM KULDJETEK EL HA MEGVAN:)

PETYUS Creative Commons License 2008.05.16 0 0 267
Akkor kezdeném a kérdéseimet.
Első körben a régi kottákról érdeklődöm.
Az EMB honlapon találtam olyan keresőt, amellyel szerző vagy hangszer szerint lehet böngészni a választékot. De gyanítom, hogy ezzel csak a jelenleg is kapható kottákat lehet megtalálni. (Általában erre van szükség, tehát a dolog logikus.)
Kérdésem az, hogy ha az érdekel, hogy egy adott szerző adott műve egyáltalán megjelent-e valamikor, annak utána lehet-e nézni valahol?
Mert ha megjelent, akkor ugye van esély antikváriumban ráakadni, ha nem, akkor nincs.
Előzmény: sigrail (262)
sigrail Creative Commons License 2008.05.16 0 0 266

Az EMB nemhogy nem áll a csőd szélén, de minden évben növeli a forgalmát. Köszönhetően például annak, hogy az elmúlt 3 évben drasztikusan csökkentettük a kóruskották árát, és sikerült meggyőzni nagyon sok kórust, hogy ne fénymásolatokat használjanak, hanem támogassák a magyar kóruskotta kiadást.  A kóruskották forgalma megduplázódott, tehát megértették és elfogadták az álláspontomat.

 

Ebben a fórumban olyan kérdéseket tesznek fel, hogy hol lehet egyes kottákhoz "hozzájutni". Persze, sokan nem használják a "megvásárolni" szót, de meg kell érteni, hogy egyes kottákhoz legálisan csak így lehet hozzájutni.

 

Ha Te ezen a fórumon inkább a lopást, a törvénytelenséget támogatod, akkor - már ne is haragudj - de inkább Neked, és az ilyen jellegű megjegyzéseknek kellene eltűnnie innen, nem pedig a tisztességes szándékú információ nyújtásnak.

 

Én látogatom a legtöbb olyan fórumot, ahol kottákról esik szó. Egyrészt azért, hogy megismerjem azoknak az embereknek az igényeit, problémáit, akiknek mi kottákat készítünk, másrészt azért is, hogy tájékoztatást adjak akár konkrét kottákról, akár általános támákról.

 

Nem haragszom Rád, legfeljebb az álláspontodra: durva, igazságtalan szavakkal illettél sok esetben, most már én is határozottan elmondtam a véleményem. De szerintem ezt a többiek nagyon unhatják már, én igyekszem befejezni ezt a témát.

Előzmény: ceruza_elemér (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!