Keresés

Részletes keresés

peti.olah Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35803

Ez igaz. De ha ott lőnek, nálunk nincs eső, csak elmennek felettünk a felhők (kb 10km).

De lehet, h nálunk egyébként sem lenne eső :) , csak nekünk a tudatunkban így kapcsolódik össze a lövés és a nemesik dolog.

Előzmény: Messor70 (35795)
kicsiati Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35802

Nem variáltam, lecserélem a vizet, mert ma közben elkapott egy jó kis hasmenéses vírus, és tegnap este még medencéztem. Persze nem került a vízbe semmi, de a bőrömről ki tudja milyen vírusok jutottak a vízbe.

 

Úgy is egy hónapos a víz már benne, és ráadásul meg akartam igazítani az alját is. Most itt a jó alkalom. :-)

Előzmény: nyárimádó (35800)
nyárimádó Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35801

Nem merem nem takarni a vizet, így is a lábmosóból isznak, ami tele van fekete apró bogárral.

Úgyhogy marad az, hogy este mikor hazaérek egyből leveszem a fóliát, addig is hül.

 

Előzmény: olvas0 (35788)
nyárimádó Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35800

Semmit, forgasd a vizet és este mérj, akkor már az értékek beállnak, ha addig nem versz bele több cuccot:))

Este mérj és nyugika, ilyenkor szokták az emberek a halászlékockától kezdve a minden vackot ijjedtükbe dobálni bele, így még jobban meghülyül a víz.

Előzmény: kicsiati (35779)
nyárimádó Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35799

Nem jó ötlet, a múltkor már cseréltem vagy 3-400 litert, alig értem el vele 1-2'C-ot.

Ezt meg nem lehet bírni pénzzel és veygszerrel.

Nekem csővázas 3,66 x 0,81

Előzmény: hzolee (35782)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35798

Szia, én a három nagy barkácsáruházban szoktam venni.

Előzmény: SebyHun (35797)
SebyHun Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35797

Köszönöm. Keresek ilyen vegyszer csomagot, amelyeket mondtál.

Előzmény: hzolee (35792)
SebyHun Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35796

Köszönöm. Akkor olyan fóliát keresünk. Szerintem még van is.

 

Üdv

Előzmény: peti.olah (35793)
Messor70 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35795

Igen, de ez csak a jég ellen jó...az eső ellen nem

Előzmény: peti.olah (35764)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35794

nem tudom, takarófólia alatt azt érted-e, amit a peremére kell tenni és megkötözni, vagypedig a buborékos fóliát? A buborékos fólia jellegű takarófóliát magad is összeállíthatod fillérekből. Itt vannak az instrukciók.

Előzmény: SebyHun (35791)
peti.olah Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35793

Mindenki azt írja, aki vett gyári takarót, h 1-2 nyár alatt szétmállik, és nem is melegszik alatta a víz.

Jobb az olyan vastagabb átlátszó mezgazd fólia, amiből a fóliasátrakat csinálják. Jobban ellenáll a napsütésnek, és jobban melegít. (üvegházhatás)

Előzmény: SebyHun (35791)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35792

2,44-es puhafalú tapasztalattal mondom: nekem 3 azaz három vegyszerem van: gyorsklór (granulátum), klórtabletta (nem kombi!), pelyhesítő.

 

Feltöltéskor sokkoló klórt nyomatok, bár sokak szerint még ez sem kell. Mindenesetre a klórszintet azonnal belövöm, mert ettől jó sok lesz, majd fedetlenül keringetéstől vissza is esik fél...egy nap alatt kb.

 

Ezután egy úszóadagolóba belerakom a klórtablettát, és ezzel kész.

 

Amikor a víz kezd opálosodni/mattulni, akkor: először adok egy klórsokkot, jól átforgatom, majd beleöntöm a pelyhesítőt. A doboz szerinti adagolásnak alig van hatása, szóval a 2.5-ösbe én beleöntök kb 1 decit, ami 4x-es túladagolás, mert 10 köbhöz ajánlanak ennyit. Kézzel kicsit elkeverem, reggelig hagyom. Reggelre a víz kristálytiszta, és ha ügyesen porszívózok, az is marad. Ha ügyetlenül csinálom és felkavarom a dzsuvát, akkor visszamattul, de ekkor már olyan nagyok a pelyhek, hogy a szűrő is megköti - igaz, ezután szinte azonnal cserélni/mosni kell.

 

Algaölőt sosem használtam. Csapvizünk Ph-ja jó, soha nem kellett utánállítani sem Ph- sem Ph+ adalékkal.

 

remélem segítettem

Előzmény: SebyHun (35791)
SebyHun Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35791

Sziasztok,

 

A héten szeretnénk megvenni az első medencénket, a választás egy: Bestway 366 x 91cm vízforgatós puhafalú medencére esett. Elvileg raktáron van és hozható. A feltöltést, kerti (iható) csapvízről fogjuk végezni Nógrád megyében. A talajt hétvégén megcsináltam, szinteztem, döngöltem, nincs gaz, nincs vakond elvileg kész.

 

Kérdésem, hogy a kezdéshez mit kell még megvenni? Gondolok pl.: ilyen kezdő vegyszer csomagra: http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=171406

Takaróponyvát mindenképpen veszünk, a rendes gyári kéket.

 

Jó pár hozzászólást végig olvastam itt, több (sokkal több) oldalt, de elsőtől kezdve nem megy. A mobilmedencek oldalát végig olvastam, sok érdekességet olvastam ott is.

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

Üdv:

SebyHun

Kétfészeres Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35790

remek, köszi

Előzmény: nyárimádó (35746)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35789

próbáld ki egy használaton kívüli szakaszon, hogy varrótűvel beleszúrsz.

eláll a csepegés, nekem legalábbis elállt.

 

a többit értem, köszi.

 

kertislagozásra csak a kisérletezgetés erejéig gondoltam, egyébként ott vannak a hozzávaló szerelési anyagok, nem kell mindent barkácsolni, mert a végén drágább lesz a gyári megoldásnál ;-)

 

Na mindegy, köszi az infókat, majd beszámolok a dolgokról. (Bár szerintem a hétre mondott enyhüléssel vége is az extrém forróságnak --- de ne legyen igazam!!!)

 

Előzmény: olvas0 (35787)
olvas0 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35788

nekem stabil 32fokos a viz pedig hajnalhasadástól este 7ig süti a nap.úgy csináltam meg a fedést hogy a szél át tud rajta fújni igy napközben is lehet takarva, ráadásul éjjel forgatom.igy stabilan meg van a 32 mindig. párnapja felment 34ig de akkor nyitva hagytam este 8ig és visszament. nagyobb bajom a klór... sehol nem kapok gyorsklort... :(

 

Előzmény: Biovadász (35786)
olvas0 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35787

adaptert bárhol vehetsz nem erről van szó!!!! Az a fej amiről te beszélsz az kb akkora mint a kisujjadon a köröm.... az nem olyan amit bm/bm csatival ráteszel a slagodra.... a ház falától pedig nagyon nem kell tartsál olyan mikron mini kis valamin keresztül permetezik hogy még ha megy is a falra ha elég nagy a nyomásod nem lesz vizes a fal!!! NEkem a kő volt vizes mig rá nem jöttem hogy ne félgőzzel permetezzek mert nem porlaszt hanem nyissam ki csutkára a csapot, na azóta nem vizes semmi. az lpe cső ugyanezen elven nem fog működni!!! HA nagy lesz a nyomás akkor szétdurran a lyukaknál ha meeg kicsi akkor csurokm viz lesz minden.... szvsz

önjavító slag??? Ilyenről még nem is hallottam.

 

Előzmény: hzolee (35784)
Biovadász Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35786

"Azt vettem észre, hogy takarás nélkül a medence estére és reggelre tök jól lehül."

 

Mióta a kánikula van, nem takartam le egy pillanatra sem, így tudom 34 alatt tartani. Reggelre 28, délutánta 33.

 

Bogár viszont tényleg van dögivel ha nincs takarva... kis fekete dögök a vízszint alatt döglötten lebegnek, kintről nem is látom.

Tegnap már a szűrőm iránti elégedetlenségből behajítottam a vízbe egy búvárszivattyút és mivel semmi spéci eszközöm nem volt, sima mikroszálas törlőkendőből kötöttem zsákot a slag végére két rétegben.

Meglepően sok trutyit megfogott, a víz nagyon szép lett, pedig nem is nagyteljesítményű a szivattyú.  

Előzmény: nyárimádó (35772)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35785

BM/KM, érted na.

Előzmény: hzolee (35784)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35784

köszi, én arra számítok, hogy ahol a fúvókát adják, ott tudnak hozzá valami olyan BM/BM adaptert adni, amivel kertislagcsatlakozóra tudom rakni. A működését nagyjából értem, a méretezés érdekelt, köszi a tapasztalatokat! Azt közben megértettem, hogy van amikor ventilátorral kombinálják a rendszert, tehát a szél nem árt, viszont azt sem akarom, hogy egyszerűen ráfújja az ablakra, falra, ahelyett hogy ránk repülne a permet... kóláskaput tényleg nem láttam, bár még tavaly is strandolgattunk (Paskál Strand). Viszont a Kakucsi versenypályán építettek barkács-ilyet. LPE/KPE van felrakva egy rózsalugas szerű izére, és szerintem forró tűvel belyukasztották :-) még az is jó, jobb mint szárazon perzselődni. Én próbáltam egy gardena slaggal, de basszus az önjavító, 3-4 másodpercig gyönyörűen permetezett, majd elállt :-))) nem hittem volna.

Előzmény: olvas0 (35780)
nyárimádó Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35783

Igen lövik, de mivel csak 80 ha-ra elég lökéshullám, a települést már nem védi. Itt van előttem a műhold, lazán 465 ha mértem eme szerkezet körül, ami jóval több, mint amit védeni képes, és még az nagyon messze van a településtől.

Ahhh, ne folytassuk, mert Blue kitekeri a nyakunkat.

Klórsokk, porszívó, homokszűrő:))

 

Előzmény: peti.olah (35775)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35782

és a víz részleges cseréjével sem hűl?

 

egyébként Neked mekkora medid van? annyi éve irkálunk ide, h ezt én már el is felejtettem.

Előzmény: nyárimádó (35778)
kicsiati Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35781

Azt elfelejtettem írni, hogy valószínűleg tegnap rosszul mértem a ph-t. Már biztosan eleve alacsony volt, és én még rásegítettem, egy kis savval.

olvas0 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35780

szia, a fúvókával sokat nem fogsz érni, mert nem tudod majd mibe beletekerni, ha ragasztod akkor meg félő hogy kilövi... Én most vettem egy hónapja, de szerintem feleleges kezdőkészlet elég az alap ami nem bővithető az csak 8500.-

NE úgy képzeld el hogy lehűti a teraszt mintha beltér lenne, olyan mint a léghűtő amit a szobákba lehet venni... tehát a széllel semmi gond nincs sőt, még talán jobb is mert nem lesz alatta semmi vizes, a használatához legalább 4-5bár kell mert ha félig nyitom ki a slagot akkor nem porlassza úgy szét a vizet... mondanám hogy tudod a strandon láttál már olyan colás kaput.... de kétlem hogy mikor utoljára strandon jártál volt már olyan.... :) mivel régi medis vagy, de ha mégis ismered akkor kb azt képzeld el csak otthon.... vizes permet... ha elég nagy a nyomásod és a magasság akkor alatta száraz marad és ahogy rád esik a permet egyből el is párolog ami párolog az hőt von el.... tüttürüttürü... fizika... érzetre jó, nekem ennyit megért. ha sokat használjátok megéri, srácok élvezik, de felnőttnek is felüdülés néha alá is állni. ja még annyi hogy nekem egy 45nmes nyitott teraszom van 3méteres magassággal teljesen jó és elég is a 3méter a 6fúvókával-de lehet csak azért mert magas a terasz-benapozási modellezés alapján épitettem meg ilyenre-igy nyáron árnyékol, de télen besüt a nappaliba a nap-ráadásul nyáron sem sötét verem a nappalim :)

 

 

Előzmény: hzolee (35765)
kicsiati Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35779

Azt hiszem csináltam egy hülyeséget. Tegnap a pár nap távollét után, szép tiszta volt a víz. Már régóta próbálom csökkenteni a TA-t, de mindig csak annyi savat teszek bele, hogy a ph ne csökkenjen le. Tegnap mértem egyet, ezzel a hülye tesztcsíkkal, és 7.6 körülit mutatott a ph. Ment bele a sav, 20%os kb fél liter az 5,5 m3 vízbe.

ma reggel mi fogad? Tiszta opálos a víz. Mértem ph-t, és lent van 6,2 körül.

 

Lehet, hogy lecsökkent ph miatt opálosodott be a víz?

 

Most tettem be fél csomag szódabikarbónát, mert csak ennyi volt itthon, és csináltam egy 5mg/l-es sokkolást. Most forgatom a vizet a búvárszivattyúval, és a csodazsákkal. Ja, és a víz tetejére is irányítottam a forgatót, hogy az is növelje a ph-t.

Mit kellene tennem még?

 

nyárimádó Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35778

Nem kellemes a 32-33-34'C-os víz, most mond egy kis lehülést.

Előzmény: hzolee (35774)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35777

lehet, hogy az urban legend-ség az urban legend.

Előzmény: peti.olah (35775)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35776

a törlőkendő előnye, hogy míg Innofilt üzletből 1db van, addig Lidli/Aldi gyakorlatilag mindenütt van :-)

Előzmény: nyárimádó (35773)
peti.olah Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35775

Nade akkor lövik a felhőt, vagy lövik a felhőt? Mert erre írtátok, h urbanlegend.

Előzmény: nyárimádó (35769)
hzolee Creative Commons License 2012.07.09 0 0 35774

Nekem reggelre 30°C, porszívózás és visszapótlás után 29°C, felfűtöm 31°C-ig, 11h körül kezd rásütni a nap részlegesen, délutánra 33°C körül van, jön(nek) a gyerek(ek), víz terhelve mint állat, reggel kezdődik elölről.

 

Amikor nincs ennyire kánikula és a nap már alacsonyabban jár (aug), akkor reggelre 26°C, és csak ritikán sikerül 30°C-ig feltornászni.

Előzmény: nyárimádó (35772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!