Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3566
Egy kis megjegyzés:

Az 5.95 kg-os Skate valószínűleg nagyon sérülékeny (ha tényleg a kikönnyített verzió, nincs az orrán footpad). Nem ajánlanám jó szívvel, 200 literes deszka után nem az extrém kikönnyített cucc a következő lépés. Ha van az orrán is footpad, akkor a nehezebb verzió, úgy 7-8 kg között, de erős is. Nekem még a Hifly is túl könnyűnek tűnik, vigyázni kell rá.

Előzmény: Törölt nick (3562)
farriss Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3565
Shane99,

Attól függ, miben gondolkozol.

Fanatic E-Ray: Széles freeride deszka, gyors, könnyen fordul.
Fanatic TripleX: Freemove deszka, azaz freeride szerű deszka, amely képes bizonyos freestyle elemek végrehajtására.
Fanatic Skate: Freestyle deszka, az orrán is footpad van, de nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás.
A többit nem ismerem. Első blikkre az E-Ray-t javaslom.

badmad, és Shane99

Lazsádi Laciékhoz az Orbán térre nemsokára bevisznek egy 2001-es 284/130 literes F2 Ride-ot (lásd mint Motinkáé), kb. 100 e ft lesz. Szerintem hívjátok fel, mert tuti, hogy 5 perc alatt el fogják vinni.(tapasztalat)


gilicze Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3564
F2 és Starboard-on miért nem gondolkozol?

Azok drágábbak?

Azén ismerettségemben csak ezeket használják. Na jó van néhány Mistral is, de azok úgy láttam nagyon a gyorsaságra meg szlalomképességre vannak kihegyezve.

Eleinte lehet tényleg érdemes valami használtat venned. Ilyen esetben kopogtasd végig a deszkát, hogy elég kemény-e, nincsen-e felpuhulva a teteje, vagy berepedve. Érdemes még megnézni, megkérdezni, milyen a szkeg-csatlakozása, hogyan csatlakozik a gyökér.

Ha bemész egy szörfboltba és végigkopogtatod a használt deszkákat az árakat is figyelve, könnyebben meg is érzed, milyen is az a kemény deszka. Kemény, rugalmas, azaz picit rezonál az ütésre, de semmiképpen sem nyeli el.

És persze most mindenki készül a hétvégi Györöki bemutatóra meg tesztnapokra, ahova úgy tűnik több bolt is kimegy, (bár gondolom nem a használt készletükkel...).

Előzmény: Törölt nick (3562)
badmad Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3563
Ha érdekel, van egy eladó, F2 Ride-om, 279cm/116liter, zsírúj állapotban, zsákban. Ha érdekel, dobj egy mélt a badzoli@yahoo.com-ra, vagy sms-t a 20-954-1094-re,
Előzmény: Törölt nick (3562)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3562
Hello,

deszkát szeretnék váltani. Eddig egy ősdarabbal (3m,200 l felett) mentem (szenvedtem) 3 évig, de most úgy érzem, hogy megértem egy új deszkára (pénztárcámmal együtt). A következő típusokat néztem ki:

Fanatic E-Ray 130 (270cm,68cm,8.9kg,130l)
Fanatic Triple X (259cm,65cm,7.7kg,119l)
Fanatic Skate 112 (255cm,66cm,5.95kg!,112l)
Hifly Free 120 (259cm,65cm,7 kg,120l)
Mistral Screamer 133 (272cm,70cm,8.3kg,133l)

Árban kb ugyanott van mindegyik (a mistral kicsit drágább). Valakinek van valamelyikkel tapasztalata? Esetleg valami általános vélemény (melyiket mondják jónak, melyik tűnik annak, stb.)? Vagy más deszkát ajánlotok? nagyon laikus vagyok a témába és azt vettem észre, hogz bármelyik boltba bemegyek, mindig az általuk forgalmazott márka a király, a többi meg rossz. Már az is sokat segít rajtam, ha azt meg tudjatok mondani, hogy melyiket biztos ne vegyem meg de a nagy "megfejteseknek" is örulok.

koszi,

Gábor

SurfStation Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3561

Hali Mindenkinek!!!

Hétvégén gyertek Györökre!!!!! Megnézhetitek a legújabb Maui Magic, Wipika, Hifly cuccokat!!!Lesz Let's Go Freestyle bemutató is!!

Mahola

SurfStation
Team

Előzmény: SurfStation (3560)
SurfStation Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3560

Hali Semmi Cicó!

4/3-as hosszú ruhát még én mondtam. Budán van üzletünk (III. ker Szőlő köz 3.)! MOst van 2004-es Maui Magic 5/3mm ruha legjobb esetben 40e-ért, 4/3mm 2003-as egy-két darab maradt már csak, ez 30e Ft! Írd meg, hogy mekkora kéne, és megnézem, hogy van e a méretedben a 4/3-as!

üdv
SurfStation
Marton András

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
gilicze Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3559
Szörfruha minden szörfboltban van, bár néhányan a búvárruhák árára esküsznek valahol az M7-es elején.

Lassan már a rövid ruhák ideje jön.

Azt a Tombort én nem ismerem, de a Lehet tér mellett a Hatvany Sport boltban van a legnagyobb Pesti vitorlavarró. Néha picit morcos, de aránylag olcsón és jól dolgozik. Legalábbis én eddig elégedett vagyok vele. Bár holnap ilyenkor, amikor megkapom a vitorlám, aminek a tetején az árboc mellől dakronnal együtt szakadt ki a monofilm, többet mondhatok.

6500ér javítja ki azt, meg egy kisebb beszakadt ablakot, max 0,3nm.

Az a TOMBOR vitrolát is javít? Ott van az 1-es villamos vonalán valamerre? Mert akkor az lehet a másik Pesti lehetőség, bár szerintem kisebb piaci részesedéssel.

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3558
1épként poénból lenézzek a 9.2-es NP Diablommal a 7végén? :D
Hmmmm...vagy lehet,h nem kéne mert mostanság paches időszakomat élem és nem akarom,h vmi baja legyen....
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3557
Ja!
És Motinka oldalán (windsurf.at.hu) találsz is infot,h hol van,tel szám stb! A surf boltok-ra klikk!

Gilicze!
1épként ha viszel cuccot tuti nem lesz szél,ha nem viszel akkor viszont akkora szél lesz,h a 4.5 vityódat is alig fogod tudni +tartani! :D
Mindig így szokott lenni! :D

DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3556
Semmi Cicó !

TOMBOR sportboltban viszonylag olcsón javítanak vityót! (én minidg oda viszem,mert tuti,h jól +csinálják)
Ja és ruhát is kilehet fogni!
Én 12000ért hoztam el 1olyan ruhát ami mind a mai napig hibátlan és a 12-14fokos vízben még mindig tökjól érzem magamat benne!

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
Blind Rider Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3555
Hi Mindenki!

Hála az égnek, enyhülnek a fájdalmaim, szinte teljesen elmúlt a kérdéses probléma. Köszi a segítséget ezúton is. Voltam orvosnál a biztonság kedvéért, most szedek pár napig gyulladáscsökkentőt (movalis) meg kenegetem valami mentolos krémmel (nincs márkája, ott keverték a gyógyszertárban). Szóval lassan talán gyógyulok, de azért edzeni csak óvatosan fogok ezen a héten.

Hétvégén amúgy Balatongyörökön lesz Formula Super Cup (ahogy azt már korábban írtam), ott lesz egy csomó nagy versenyző (pl. Patrick Diethelm, az F2 shapere, egyben Svájc Formula Bajnoka). Gábor meg én biztosan ott leszünk, a szél sajnos már kevésbé valószínű, bár szombatra most írnak 14-15 km/h-t, a formulázóknak jó lesz, mi meg majd a parton ugráljuk a switch-chachoo-kat :).. De amúgy én is támogatom az ötletet, hogy gyertek minél többen, legalább találkozunk páran élőben is, másrészt lehet a vízen egyet ökörködni kis szélben is (aki hoz cuccot :)..), harmadrészt hétágra fog sütni a nap, negyedrészt záporokat, zivatarokat mondanak, amiből befújhat a szél (főleg ha nem villámlik :)))...)! Meg azért az előrejelzés is tévedhet, pár napja szombatra még semmit nem írtak. Bár ha valaki inkább otthon üldögél 25 fokban, napsütésben, ám tegye :).

A Magyar Bajnokságnak 7 db Magyar Bajnoka van, bár ezek közül néhány származtatott eredmény.

Formula: Dr. Molnár Ákos
Nyílt: Pártos György
Szlalom: Körtvélyesi Miklós
Mistral: Gádorfalvi Áron
Raceboard: Bárány Judit
Női Magyar Bajnok: Gádorfalvi Luca
és végüla legfontosabb:
FREESTYLE: Magyary-Kossa Zsolt

Egyébként közülük szinte mindenki ott lesz, Magyesztól lehet majd az okosságokat kérdezni :)).

Úgyhogy gyertek Gilicze, hozz ismerősöket, szörföt, sört, nőket, szelet, és találkozunk mindenkivel Balatongyörökön! Amint pontos időpontot tudok, hogy az F2 - Arrows team (Gábor + én) mikor lesz lenn, megírom...

Aloha:

Andris - BBS
HUN-999
F2 - Arrows

Előzmény: gilicze (3553)
Semmi Cicó Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3554
Hali mindekinek ,

Szerintetek, hol javítanak vitorlát jól Bp-n + köllene surf ruha is - vki a 4/3 -as hosszú ruhát javasolt. Hol/mennyiért ?

Előre is köszi !

sc.

gilicze Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3553
Szél belátható időn belül nem lesz, de hétvégén a Balaton egyik legeldugottabb zugában(Pesti vonatozó szemszögéből) lesz valami rendezvény.

Tudjátok ti hány aktuális Magyar bajnoka van a szörfözésnek? Én gondoltam freestyle és formulára, de van valami olimpia is.

Szóval mi lesz hétvégén Balatongyörökön szél helyett?

Easywavvel tervezzük az odalátogatást, Vasárnap. De mit vigyünk? Barátokat vagy neoprént?

F2-BBS, most nyomhatnátok reklámmal információt is, hogyan készüljünk?

Vigyem például a félénken szörfözni vágyó ismerőseimet? Fürdőruhát?

Legalább azt mondjátok meg, milyen idő lesz!

schleudersturz Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3552
BR, új kórképet alkottál meg: eddig volt teniszkönyök, neked meg szörfkönyököd lett.

Remélem, rólam nevezik el...

(egyébként ha pihenésre szűnik, és fáj, inkább megerőltetés okozza. Egérke fájdalmatlan elakadás lenne)

Előzmény: schleudersturz (3551)
schleudersturz Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3551
BR, ilyenről még nem hallottam, de térdnél ilyen panaszok esetén porcleválásra gondolnék. A szabad porcdarab időnként elvándorol, és gátolja az ízület mozgását (ízületi egérnek hívják). Mondjuk könyöknél nem jellemző, vsz. pihenésre szűnne a baj. Menj traumatológushoz, ha nem szűnik meg.

Sir Bányatavi Camberjack szerény fiú, tegnap egész nap üvöltött, amikor sikerült első loop-ja, utána még nyomott pár bíztatót mellé, úgy láttam wasserstart helyzetbe pörög ki.
Backloop leszokott a backloop-ról, ellenben láttam beállni a volcan-t, és fájdalmas loop próbát is. (20 percig uszikált fintorogva utána)
Én nem nyomtam semmit se, vsz én leszek a fotós a szörfcsapatban, ebben talán még van esélyem... Néhány Willy Skipper próba, egy fotón elég bíztató is, majd felrakom esetleg.

Egyébként q..va hideg van május végéhez képest

Előzmény: Blind Rider (3544)
vau1111 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3550
"A hátszeles helikoptert is próbáltam (x monkey y), de nem tudok mit kezdeni amikor megérkezek negatív vitorlába"

Fogj hátrébb a bumon (csak akkor, amikor már a deszka túloldalán vagy bacwind-ben), és nyomd meg egy kicsit a vitorlát bumkézzel.

Előzmény: gilicze (3542)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3549
ILYEN NINCS!!!!!!!!!!!
Nem elég,h 7végén majdnem kiszakítottam a vityómat,az előtt pedig ellopták a szörfkocsimat,de most+ +vágtak a forgalmi vizsgán is! :'(((
Nincs még1ilyen paches ember szerintem ezen a roh@dt földön! :(
Camberjack Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3548
Sziasztok Srácok!

Tegnap 11óra magasságában 4.6-os vitorlával lehetett a bányában nyomulni. Elképesztően nagy ,50cm-t közelítő hullámokban lehetségessé vált a "Bányaloop" megugrása. (Tényleg javasolt a fültakaró szörfsapka használata, a rojtosodástól is védi a fület...) Beklúp tolta a volcanokat, röpködtek a deszkák. A parton is, úgy fújt a szél...A technikacsiszolás elmaradt, a túlélőküzdelem került előtérbe.
Aztán csillapodott, de 5.0 vitorlával estig nmentünk, mikoron is a menetrendszerű felhőszakadás 7 fokig hűtötte a levegőt, és elzárta a szélcsapot...Mattonak küldök képeket, a "képek" menüpontba megnézhetitek.

Bányalúp/Rojtosfül TEAM

Előzmény: gilicze (3546)
gilicze Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3547
BR,

ORVOS!

Nem akarom elvenni slajder kenyerét, de szerintem menj ORVOShoz!

Nyílván a hajlatnál akad ki vagy be valamilyen csont vagy fonál.

Ha nem orvos csinálja meg, magától sokkal lassabban javul, ráadásul talán picit elváltozva nő vissza.

Orvossal megbeszéled, aztán ha nem eléggé meggyőző időt kérsz, másokkal is konzultálsz,

én egy romániai kis faluról tudom, hogy a javasasszonyra esküsznek...

Mindenesetre szerintem a te sérülésed nem tartozik a gyakori szörfös sérülések közé, mint leégés, fejreesett árboc vagy szétdörzsölt fürdőruha :-).

Előzmény: Blind Rider (3544)
gilicze Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3546
>Ha ez azt jelenti, hogy a vitorla a bumvéggel nagy >erővel becsapódik a vízbe (miután kipörgött a
>kezedből), meg kell erősítenem BR tanácsát.

Azt. Néha nem is a vízbe hanem a deszkába, ahonnan meg is értettem minek az erősítés az Expression alsó élén. Sőt azt hiszem, ezt már kérdeztem is. Ismétlés...

De tegnap a vízen nagyon felidegesített egy szörfös, akinek évek óta köszöngetek, még ügyetlenkedő kezdő korom óta.

A legbarátságosabb megjegyzése az volt, hogy látom jól beújítottál. Na tőle (pedig hogy felnéztem régebben ezekre a ,,profikra'') nem tudtam ezt az apróságot kideríteni, pedig ott lett volna jó az agyfrissítés.

Az ilyen megérdemli, hogy 5.3/80l-el ne tudjon megsiklani. Fújjjjj. Persze ugye minek kérdezek ilyeneket.

BR, kösz a bíztatást, meggondolom, bár az amatőr életet szeretem.

Vau, rajtam a BBS társasága lökött nagyot, láthatod milyen hasznos BR társaságában szörfözni.

persze ő is menjen a fenébe, hogy képzelni, hogy minden alkalommal amikor a közelembe ér tökéletes loopot ugrik! Az ilyennek meg fájduljon meg a könyöke! :-)

(Remélem nem volt túlmorbid)

Előzmény: vau1111 (3545)
vau1111 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3545
Üdv,

Én is beszámolok...

Gárdonyban iszonyat szivatós szél fújt. Vagy 90 fokot pörgött állandóan a szél, ráadásul rossz ritmusban, sokszor kiszorított a partra. Az ereje meg 2-6 bft, vasárnap volt a kellemetlenebb. Szombat csak 6.8, vasárnap egy jó adag 5.5 is szerepelt.

Jelenleg alig tudok járni, mert az érdesítés véresre koptatta a lábujjaim végét. Hiába, 8 évet csúszós deszkán mentem (az első 2-3 évben még az is érdes volt), a talpam nem szokott ehhez hozzá.

Vasárnap majdnem eltörtem az orrom. Full tempóból ugrottam egy eddig biztonságosnak tartott Willy Skipper próbát. Ugrás gyönyörű, deszka magasan szépen elforgott, deszka fölött is maradtam, láb deszkára, majd szépen lendületesen bevertem az orromat a bumba. Miután kikászálódtam a víz alól, először a fogaimat, majd az orromat ellenőriztem le. Minden a helyén...

Vasárnap kipróbáltam egy Hifly 262 Free deszkát. Szép piros, "carbotec" technológiás, könnyű, 59 cm széles. Egy évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy ilyen kell nekem. Siklásban, egyenes menetben nagyon kényelmes, iszonyat gyors. Freestyle-hoz viszont nem ideális, billenékenyebb az én deszkámnál, meg zavar a hegyes orr. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a hosszú egyenes meneteket.

Tegnap este még befújt egy brutál (maradtunk kb. 4-en a vízen). Épp leszedtem az 5.5-öt, így maradt a 6.8. Egy kör után be total twist-re, úgy rendben volt, bár szerintem egy 4.5-ös vitorla is simán ment volna.

Egy jótanács:
Mindenki figyeljen manőverezéskor. Szombaton majdnem felnyársaltam Szente Gábort, mert azt hittem, hogy egy reverse monkey jibe még befér. Elmondása szerint el kellett hajolnia az árbóc elől.
Vasárnap ezt jól visszakaptam egy haveromtól, aki 1 cm-re húzott el a deszkámtól...

Gilicze,

Végre megszoktad az Expression-t. Ha meg előbb ugrod meg a loop-ot mint én... Bár jó nagy esélyed van rá, én épp az elkedvetlenedési fázisban vagyok. Kezdek rájönni elméletben a helyes végrehajtásra, csak már túlzottan begyakoroltam egy rossz technikát.

"A hétvége nagy kudarca, hogy ezzel a batárnagy vitorlával egy darab duck-jibe sem akart sikerülni. Mire elérem az árboc tájékát, akkorát ránt a vitorla, hogy kikeléskor imádkozom, csak el ne szakadjon."

Ha ez azt jelenti, hogy a vitorla a bumvéggel nagy erővel becsapódik a vízbe (miután kipörgött a kezedből), meg kell erősítenem BR tanácsát. Jóval hátszél előtt kell átvenni a duck-ot. Én általában épphogy döntök a deszkán, és már veszem is át (sokszor háromnegyed szél előtt indítom). Ekkor könnyedén kézben marad a vitorla.

Blind Rider Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3544
Lenne még 1 kérdésem a sérülés-szakértőkhöz (Schleuder, azt hiszem :)..):

Valami esés folytán a bal könyököm (érdekes módon a jobbra estem rá nagyon, annak viszont semmi baja a fájdalmon kívül :)..) elég furcsán viselkedik, nevezetesen néha "bekattan". Ekkor a hirtelen, éles fájdalom miatt nem bírom se teljesen kinyújtani, se teljesen behajlítani a karom. Ezután, ha várok valamennyit, és nem erőltetem a behajlítást (kb. 90 fokig hajlik be), általában elmúlik, de van, hogy sokat kell várni. Ez mi a franc lehet? Remélem el fog múlni hamar. Volt már ilyen egyszer tavaly nyáron, de azóta egyszer sem, most meg tegnap óta elég sűrűn előfordul...Szerintem elmegyek vele orvoshoz is, de azért kívácsni vagyok a véleményetekre.

Előre is köszi a segítséget:

Andris

Blind Rider Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3543
Gilicze!

Aut-12-t ismerem, ő Bikich Dani, alias Daniel Bikich. Nem értem, hogyhogy csak "próbálgatta" a spockot, mert ő nem csak a spock 540-et adja be úgy, hogy kettéáll a hajad, hanem flakát, eslidert, és hasonló finomságokat is. Tehát vagy valami iszonyatos másnaposság vagy hasonló baj gyötörte, vagy nem ő ment a saját cuccával. Amúgy neki is tényleg 2004-es Compstyle-ja van, bár azt sem értem, mit keresett a Balatonon, ő Fertőn szörfözik...

A múltkori együtt szörfözésünk alkalmával láttam, hogy a duck-jibe-nál nagyon későn veszed át a vitorlát, azért ránt akkorát, meg azért nem sikerül. Már háromnegyedszél közepe-vége felé át kell venni. És mikor az új oldalra kerültél, fogd meg rendesen a bumkézzel, ne engedd, hogy kitépje a szél a kezedből.

Egyébként érdemes lenne elindulnod a Magyar Bajnokságon. Aki már volcant meg loopot próbálgat, annak ott a helye...:))

Üdv:

Andris
F2 - Arrows

Előzmény: gilicze (3542)
gilicze Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3542

Máj 22-23.

Nincs bőr a kezemen. És kikapcsolták az internetemet Balatonon, így bebukom a holnapot (most már mát). Pedig úgy össze van leokoplastozva a kezem, hogy leszerelni is fájni fog.

Pénteki szél ugye elmaradt. Sebaj, arra úgy is számoltam. De sajna a Szombati is határseset volt. Ha nincs BR, 6.7-es Expressionja, az egész csak nagy szívás lett volna.

BR, láttam egy olyan deszkát mint a tied Zamárdinál! Spockot próbáltak vele ugrani, miután csúnyán elhagytam. Nem értem ezeket a manőverezőket, papolnak, hogy mély vízben, mer derék, szkeg, far, stb, aztán ez a hülya AUT-12 rendszámú is a mólótól 20m-re a térdig ér? vízben próbálta.

BBS, Bélatelepről hoztam magammal egy kis önbizalmat, pontosabban nagyképűséget: Felénk nem divat a trüközés. Még a jibe is ritka. Ugrást talán 2-t láttam. Bár állítólag DJW látott duck-jibeot is valkitő, úgyhogy csak én nem láttam senkit(\ AUT-12), aki nálam jobban manőverezett volna.

Meglepő módon a Helikoptereket egész biztosan, kb 50%-osan nyomom, és a jibe-jaim is felmásztak 70-80%-osra. Valszeg az egyre javuló deszka és vitorlabeállítások, meg a +16l (össz96) teszi.

A hétvége nagy kudarca, hogy ezzel a batárnagy vitorlával egy darab duck-jibe sem akart sikerülni. Mire elérem az árboc tájékát, akkorát ránt a vitorla, hogy kikeléskor imádkozom, csak el ne szakadjon. Pedig azt hittem, a duck-jibe könnyebb a helikopternél.

Mostanában már leggyakrabban én is csak azért mosom a fejem, mert valami hülye trükköt próbálok.

A többi aránylag jó szörfös, akik valószínűleg még ugratni is tud, valószínűleg megkönnyebbülve látta, hogy igen gyakran elesek ugrás után. Így teljesen jól elvegyültem a tömegben a loop és volcan próbálkozásaimmal.

Volcanhoz kb 150 fokot bírom prögetni a deszkát, és a kézmozdulatokat elfelejtem útközben, loopnál meg nem akar a deszka velem pörögni. Olyan igazi légi slajderek sikerülnek csak.

Nem értettem vau111 tavaly mért ír állandóan arról, hogy megint egy kicsit előrelépett.

Na, tisztelt uraim, a loophoz nem elég csak bátorság, és nagy ugrás, nem 1% tudás 99% pszichológia. Három dolog van nem sok:
1 hátrébb fogás
2 vitorla előre fel
3 seggberugás
1 hátranézés

Na ezekbő nekem majdem mind ment, tényleg. Nagy hullám, bátorság, hátrafogás, trapézból ki, ... Egy dolgot elfelejtettem: hátranézni.

Persze lehet többet is, csak ez utólag nekem is feltűnt. Szóval azért ez a loop nem csak annyi, hogy bátorságot veszünk sapka helyett és elugrunk.

Na mindegy, Ez az Air nem kényelmes hosszú siklásokra (bár azért sok hosszút siklom), ezért elkezdtem én is trükközni. Egész sok lehetőség van.

A hátszeles helikoptert is próbáltam (x monkey y), de nem tudok mit kezdeni amikor megérkezek negatív vitorlába.

Na végül még annyi, hogy na jó, BR 6.7-es Expressionja jó vitorla. NEm volt gondom siklással, sebességgel, és amikor úgy bedurrant, hogy nem bírtam a csavarással/spinout-okkal (de azért ugrálgattam :-)) kivonulva a partra úgy le téptem, hogy utána rendesen lehetett használni!
És amikor visszavett magából a szél, és elkezdtünk szociális életet élni, vízen picit visszaengedve én voltam az egyedüli, akinek volt alternatívája a beszélgetessel szemben!

Ráadásul úgy tűnik kezd visszatérni a kondim, már elbírom hazafele, megállás nélkül!

DJW, akár példát is vehetsz rólam: nem kell szörfkocsi, megfogod a cuccot, és hazasétász vele. Te közelebb laksz a parthoz mint én!! Bemelegítésnek is jó. Bár a levezetést mindigis utáltam.

Ez a hétvége 6 7-es hétvége volt. Nem tudom hat hete éppen volt-e szél.

BBS, köszönöm a kiképzést, a motivációt, Zamárdi-felsőn én vagyok a király!, Sőt, ha elmegyek Siófokra, vagy Széplakra akkor ott is (bár arra ritkábban járok)!

Ha valaki kételkedik, legközelebb (nem holnap (most már ma) sajna) a vízen megbeszéljük!

Előzmény: Blind Rider (3541)
Blind Rider Creative Commons License 2004.05.23 0 0 3541
Üdv!

Summer Opening Session @ Bélatelep - 2004. 05. 22.

Ez volt tegnap. És hogy miért summer opening? Mert végre nem csak ketten voltunk Gáborral, hanem a sok régi ismerős is vízre szállt, és megtelt a spot szörfösökkel. Holló, Gallus és Replaci (aki 1 év kényszerű kihagyás után szállt ismét vízre - ezúttal a vadonatúj Arrows Burner-ével) mellett még néhány távolabbi ismerős is jelen volt. Délelőtt nagyon határeset volt, de délutánra feltisztult és beerősödött 5-6 Bft-re. A 6.8-at lecseréltem 5.8-ra, Gábor 5.4-gyel ment. Ekkorra már csak ketten maradtunk, a többiek elfáradtak :))). Végül kb fél 6-ig mentünk.

Sikerült eltörnöm a kisvitorlán használt bumomat, de mivel csak a hátsó fej tört el (a hátsó szemnél levő idom), ezért megpróbálok egy passzoló darabot szerezni, és újra használható lesz.

Lassan enyhülnek a fájdalmaim :), na jó, azért nem olyan komoly, de az árbóctalpba rúgásra és a loop-into-schleudersturznál bekövetkezett könyök-into-árboc esésekre még tisztán emlékszem.

Azért kellemeset mentünk, remélem többen vagytok ugyanígy ezzel.

Aloha:

Andris
HUN-999
BBS
F2 - Arrows

SurfStation Creative Commons License 2004.05.23 0 0 3540
HAli!
vpe:

Gyere fűzfőre!!Északiban jobb mint almádi.

üdv
Andris

Előzmény: vpe (3535)
feng shui Creative Commons License 2004.05.23 0 0 3539
felénk (Mátra alján) egész nap 4-5-ös volt
Előzmény: vpe (3538)
vpe Creative Commons License 2004.05.23 0 0 3538
már el is ment. kb 30 percig volt. itt egész héten 3 as szél volt.
Előzmény: DJWindsurfer (3536)
bogárt Creative Commons License 2004.05.23 0 0 3537

Szombaton és vasárnap balatonon voltam ,de nem tudtam surfüzni.

Vasárnap délután visszajöttem pestre és jónaktünt a szél úgyhogy lementem a lupai bányatavakra kamerával, namondom talán lesz kint valaki...végülis akkora szörfélet van itt pesten ,hogy vagy 10-15 szörfös volt kint. Néhány kezdőt kivéve mindenki jól küldte volt aki gyönyörű willyskippert ugrott, de monkeyjibe és duckjibe meg sok-sok ugrást is láttam.

Kedvet kaptam a bányatavon való szörfözésre (közel is van)!

A video amit felvettem kb. 1 hét mulva felrakom, mert érdemes:), csak még meg kell vágnom.

Bogárt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!