Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Relaxvideo Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14045

Nekem egy hét állás alatt sem meríti le az amúgy már gyenge (!) akkumat..

Tehát vagy nem is fogyaszt, vagy szinte nem mérhető.

 

És tetszik, hogy ki tudom tenni a műszerfalon a telóra/tabletre, hogy:

mennyit eszik éppen ill. az egész út átlaga, hány ft-omban van eddig az út,

co2 kibocsátás, 1km ára Ft-ban.

És még a lambdaszonda hibakódot is korrektül mutatta.

 

2.500 Ft-ot mindenesetre megért.

Előzmény: fiest (14044)
fiest Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14044

"kínai 3 ezer forintos, Bluetooth-os, Androidon Torque pro progival)"

nekem is ilyen van(bár én még közel 5 ezerért vettem több mint egy éve az is lehet hogy ebben még a régebbi verzió van)  ez a kék átlátszó valami . vezetékes is van de ezt jobban szeretem. én nem vagyok profi igy csak amatőr módon használom. meg nézem mi baj van ha egyezik a gyanummal akkor utánanézek...

 2004es -és 2003 matiznál , 2004es opel corsánál ,2001es opel astránál. és most a 2004es calosnál is próbáltam. 

 mindnél működött rendesen.

 az hogy mely típusnál miket ir ki nyilván autó típusonként változik melyben mennyi érzékelő van. a legkevesebbet a matiz szolgáltatott. állitani ezzel semmit nem lehet legalábbis nekem nem sikerült. egyedül a hibakód törlés megy. lehet rossz programokkal próbálkoztam. ha van jobb ötletetek szivesen veszem.Torque pro progival használom a tablet és a telefon android rendszerén leginkább. gyors és egyszerű.

 elcseszni vele sok mindent az autóban nem hinném hogy lehet. az velem is előfordult hogy benne felejtettem a matizban bedugva úgy hogy nem is mentem a kocsival 3 napig vagy még tovább de nem meritette le nem volt gond vele.

 

Előzmény: combi27 (14042)
fiest Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14043

Üdv! kicsit a fogyasztás / km  dologról szeretnék írni.

 ma mértem a km óra gyanússága miatt a gps által mért sebesség összehasonlítása.

gyanus volt a 70 km/o  lassunak találtam és beállitottam a gps-t (persze tudom az sem halál pontos de visz alapnak jó) matiznál szinte hajszál pontos volt. Szóval 70et mutatott az óra de gps szerint 63-65km/ó jelzett. itt felmerül hogy a kerék méret miatt? A gyári méret lehet nem ez ami most fent van?

 most 175/70/13 van fent. lehet hogy a gyári a 175/80/13? mert azzal már tudnám magyarázni az eltérést? Ti tapasztaltatok-e ilyet a kalosnál?

 a másik ugye ami miatt felmerült a fogyastás számitás. mert hogy most mentem vele negyed tankal (vagy nem egész negyed tankal) városban 106km-ert de akkor ez a 106 az nem is 106 mer azt is vissza kell osztani. Ezekről mi a tapasztalatatok?

 

 

combi27 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 14042

ELM327-es hibakódolvasó nem rossz találmány :D az amiért nem olvas minden kocsiban minden adatot két okból lehetséges:

1: csak a "powertrain" adatokhoz lehet hozzáférni, a BCM, ESP, TCM, stb..-hez nem

2: a "powertrain" része nem tudja minden autó típusspecifikus egységeinek a fizikai címét..ezt kézzel jó esetben be lehet állítani a szoftverben , de ahhoz tudnod kell a fizikai címet :D

 

nem hülyeség ha "normális" élő adatokat látsz, mert aki ért hozzá az jó eséllyel tudja mi a hiba..

pl vákuum érték, fojtószelep szögállás, beszívott levegő hőmérséklet, légköri nyomás, és MAP szenzor nyomás összehasonlítás stb....

Az meg hogy egy laikus megnézi a hibakódot, magyar általános adatbázisból kikeresi, és nekiáll cseréni azt amit hibának ír, az első nagy hiba...

a második az hogy azt hiszi ha kitörli a kódot meg is javította a kocsit :D

 

Én a következő autóknál próbáltam ki és működött (kínai 3 ezer forintos, Bluetooth-os, Androidon Torque pro progival)

Seat Cordoba, Opel Corsa C 1.3cdti, Mitsubishi Colt 1.3 , Saab 9-5, Nissan Almera Tino.

 

láttam leírva olyat hogy rácsatlakozva elcseszte az ECU-t, de én ezt nem hiszem el (írni csak a hibakódot törölve tud, egyébként csak olvas...)..mint ahogy azt se hogy egy napig bedugva felejtette valaki és lemerítette az akksit...(én 3 napig felejtettem a kocsimban rácsatlakozva :D ) 

 

 

Azért egy OPCOM-ot nagyobb előnybe részesítek (GM bázisú autóknál),mert  az autó minden részével tud kommunikálni, és nem sokkal drágább mint egy ELM327...Hátránya ugye hogy csak GM bázisú kocsikkal kommunikiál ,nem "univerzális"...

 

 

DelSonar Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14041

Fene tudja. Ha már visszaad értéket akkor az ellenőrizhető. Pl a fordulatszám, hőfok, sebesség, akku feszültség. Ha ezek stimmelnek miért pont a hibakódokat ne adná vissza korrektül, hiszen azokat is csak elküldi a központi egység, menet közben mitől íródna át fals kóddá?

Előzmény: Ken_Block (14040)
Ken_Block Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14040

Én továbbra sem vagyok híve ezeknek a kütyüknek. Bár én más szemmel látom őket, lehet.

Nagyon maximum tájékoztató jellegnek jó, HA működik. Saját tapasztalatom nincs szerencsére, de ez a szuper ELM-327-es. Legalább 10-12-ről tudok biztosan ,ebből 7-8 egyáltalán nem működik.

Vagy valami drágábbat, és már töröl is lehet, vagy keresnék valami ismerőst, akinek van komoly, netán kicsi pénzért rámegy a dologra. Nem egy ismerősöm van, aki utcáról oda mész 3e, ha van kis ismeretség 2e, ha meg nagyon úgy vagy, akkor hagyjál már, nincs mit.

DelSonar Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14039

Még annyit ehhez, hogy ez a fajta kiolvasó minden márkából más adatokat olvas ki. Ki lett próbálva a Kaloson, egy Suzuki Splashen és egy Renault Meganeon. Mindhárom autóból más értékeket jelenített meg. A kiolvasás sebessége meg a Renaultnál volt a leggyorsabb.

Hibakód olvasást még nem végeztem vele mert nem találkoztam hibakóddal. Viszont a sebesség paraméter pontosabb mint az óra által mutatott, valahol az óra által mutatott és a valós érték között lehet.

Előzmény: DelSonar (14038)
DelSonar Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14038

Ez a Wi-fi-s v1.5-ös verzió. Van bluetooth v2.1-es is de épp nincs nincs a PC-hez bluetooth adapterem így azzal nem tudtam megnézni, mit ad vissza ez a ScanmasterELM program.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (14036)
solak Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14037

http://veddvelem.hu/ajanlatok/7297-hibakodolvaso_gepjarmu_elm327_kedvezo_aron#product_28427

 

Én ezt vettem igaz ez 3490ft,androidos okos telefonnal  BLUETOOTH rádiós kapcsolaton keresztül működik.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.16 0 0 14036

Sziasztok,

 

Tervezem én is egy OBD2 adapter megvásárlását. Azonban olvasgatva a fórumot úgy látom, hogy nincs egyértelmű összhang azzal kapcsolatban, hogy milyet is érdemes venni (2004-es 1.2-es kalózom van).

 

Ebay-ről szerezném be, s tippként láttam DelSonar ajánlását (13395), én is úgy gondolom, hogy 2-3e forintot áldoznék erre.

 

Ezért szeretném kérni a segítségeteket. Természetesen nem ragaszkodom az ebay-hez, és ha más árkategóriát ajánlotok azt is megfontolom, mert ha ennyiért csak silány kiolvasót tudok venni, akkor inkább nem veszem meg!

 

Igazából check lámpa problémám van egy ideje, több szerelő megnézte és elsődleges hiba az EGR szelep (ez sajnos szinte biztos), de szeretném én is tudni nem csak most, óhanem a jövőben is az esetleges hibákat, mielőtt a szerelő bepróbálkozik. Köszönöm a segítségeteket!

 

 

Előzmény: Relaxvideo (13896)
DelSonar Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14035

Nem, Ő Vauvau, még a 90-es évek végéről, a kis Polákból maradt meg, így megörökölte a Kalos :)

Előzmény: almaata66 (14031)
almaata66 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14034

Három vemhes elefánt az udvarodban alábakolva és te a Daewookat fotózod le????

Nem találok szavakat....;-)))

Előzmény: Törölt nick (14032)
almaata66 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 14031

Az ott jobbra John Sheppard ugye?

Előzmény: DelSonar (14030)
DelSonar Creative Commons License 2016.07.15 0 1 14030

Ebben a gépben az Ősök 10 millió éves technológiája van és a mai napig remekül működik. :D

almaata66 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14029

Hm... te a saját szerelmedet is így javítod. Nehogy a natgeon találkozzunk veled a " Pedig jó ötletnek tűnt" sorozat egyik epizódjában ;-))

Előzmény: Törölt nick (14028)
almaata66 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 14027

Te életed kockáztatásával javítod párod szerelmét? Nincs itt egy kis képzavar? A térkő viszont nagyon király.

Előzmény: Törölt nick (14026)
Benve Creative Commons License 2016.07.14 0 1 14025

Kedves fórum társaim!

 

Tegnap este elkelt szeretett családi kis autónk, fájó szívvel, könnyes szemmel búcsút vettünk  tőle. Nem hiszem, hogy lesz -e valaha ilyen jó, és olcsón fenntartható autónk a közeljövőben. Jó volt közétek tartozni, jó volt ilyen segítőkés csapathoz tartozni. A fórumozást nem hagyom itt, mindig figyelni foglak benneteket, és ahol tudok okoskodok (segítek) Nektek!

Mindenkinek baleset, és lerobbanás mentes közlekedést kívánok!

almaata66 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14024

szerintem viliapu sem az autó belsejét fújta le.

Előzmény: fiest (14023)
fiest Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14023

belső vil szürke ajtóbelsőt nem fujom matt feketére....

Előzmény: Törölt nick (14022)
fiest Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14021

ez nem hangzik rosszul. én már a matiznál is próbáltam hasonlót-.!!! hőlégfúvót, szépen el is tüntette de pár nap mulva sokkal fehéresebb folt maradt ott és nem akar vissza sötétedni,

 ezért kicsit hitetlenkedve néztem ezt a videót. de azért lehet kipróbálom. ezt a szúrólángos dolgot. bár nincs itthol ilyenem de majd szerzek...

Előzmény: nord (14020)
nord Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14020

 

A tűz csodákra képes

Ne bohóckodjon szilikonsprével, varázskencékkel. Pörzsölje meg a műanyagot, olyan lesz, mint az új! Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

Amire még a nepper is azannyázott

Filléres neppertrükkel lenyűgözni a sokat látott neppert – na, ez az igazi sikerélmény. Az orra előtt tűnt el a műanyag kárpit karcolása. Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

 

Előzmény: fiest (14019)
fiest Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14019

az ajtó műanyag részei karcolásaival lehet valamit kezdeni? mármint valahogyan eltüntetni?

 vagy a felső felén ahol a nap kiszivja  azzal? tudtok okosságot a szilikonon kivül?

 

nord Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14018

Jogos, 200ezernél nekem is volt felújítás... 

Előzmény: almaata66 (14015)
fiest Creative Commons License 2016.07.13 0 0 14017

nekem egy egy ford fiestám volt (még a régi kockalámpások közül) semmi baj nem volt a gázzal. abban még az a fajta rendszer volt ahol én nekem kellett a benzinről gázra váltani... benzinnel inditottam. majd fél perc mulva váltottam. télen kicsit még vártam de hamar  lehetett aztán nyáron mikor már jóidők voltak volt mikor gázzal inditottam , ici-picivel nehezebben indult de csak  hajszállal.

 ami hátránya volt még akkor hogy 2 zöldkártya kellett és a tartájt x évenként bevizsgáltatni szintén különköltség , mikor már a 3. vagy 4. vizsgálat is meg volt szóltak hogy tajtály lejár ujat kell betenni mert nem lehet  többször bevizsgálni. de az j tartályhoz szinte mindent cserélni kell. szoval öreg autónál nem érte már meg egy teljesen uj rendszert kifizetni. igy eladtam. egyébként birtam...

Előzmény: solak (14016)
solak Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14016

Igen én is így gondolom, és az eddigi tapasztalatom nekem is ez volt.Én már 17 éve használom a gázt, de még akármilyen autómba volt semmi káros következményét nem láttam.Igaz mindegyikbe én szereltettem be és így csak én használtam.A most eladottal is 150000km mentem gázzal, de semmi gond nem volt az autóval.

almaata66 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14015

Ez ebben a formában ez nem teljesen jogos. Sokkal többet spóroltam meg mint amennyit a gáz miatt költeni kellett. /Ki garantálja, hogy 250ezer km után nem kell semmit felújítani a motoron ha csak benzinnel használom? / 200ft alatt van a gáz! Számomra még így is megéri, hogy szárazabb az üzemanyag és valamivel hamarabb kell felújítani. Minden attól függ mennyit autózol. Ez volt a legértelmesebb beruházásom a kalózzal! Valamelyik nap kiszámoltam a spórolást 90ezer km alatt és bőven behozta az árát.

Előzmény: nord (14013)
solak Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14014

Azt olvastam csak azért nem nagyon értem mert az első indítás mindég benzinről történik nem gázról,aztán vált át gázra.Benzinről viszont indulni kéne az autónak rendesen mintha nem gázos lenne.Eddig nekem így volt.Semmi indítási gondom nem volt se téle se nyáron.

nord Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14013

Olvasd el az alattad lévő hsz-t.

Előzmény: solak (14012)
solak Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14012

Sziasztok!

Holnap megyek autógáz beszerelésre a Kalosszal.Véleményekre tapasztalatokra lennék kiváncsi a Kalosnál, akinek van már.

Eddig is gázos autóim voltak, az utolsó amit most adtam el egy f astra sedan volt.

Eddigi autóimmal csak jó tapasztalataim voltak, igaz központi injektorosak, ill.karbulátorosak voltak.

Hengerenkénti befecskendezősöm még nem volt, ezért is vagyok egy kis fenntartással vele szemben.

Kiváncsian várom tapasztalataitokat.

Üdv.

Silva85 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14011

Szia, Kb 60 ezer óta gázos. Már a télen is nagyon nehezen indult, de azt hittem a jó idővel megoldódik. De nem, még rosszabb lett, mostanában meg már alig indul.

Előzmény: almaata66 (13918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!