Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3578
"A régi deszkákat nem 2 évre hanem 10 évre készytették, igy nyilván sokkal strapabiróbbak"

Ezt így kapásból cáfolom. A mai deszkákat sem muszáj egyből betörni. Határozottan állítom, hogy egy tapasztalt szörfös ha csak föl/le száguldozik és kanyarban jibe-ol, nem tudja betörni az 5-6 kg-os deszkákat sem.
Az egy más kérdés, hogy a szörfösök jó nagy százaléka nincs ezen a szinten (pl. naponta 5-50 schleudersturz sokaknak beesik), és van aki 2 percenként loop-ot és egyéb manővereket ugrik. Egyik típus sem deszkakímélő...

A termoplaszt deszkák (régi Tiga, Hifly, mostani tanuló Hifly, stb.) tényleg szinte töthetetlenek, de ha véletlenül törnek, nehéz javítani (hegeszteni kell, ragasztás kizárva).
Az ASA héjjal rendelkező deszkák (felismerhetőek az oldalukon végigfutó ragasztási varratról) jól bírják a felületi ütéseket, de belül azért szép lassan tönkremennek, beszakadnak. Na meg ha nem szendvics, egy rossz landolással könnyebb kettétörni.
Ma is vannak szinte törhetetlen deszkák, pl. Starboard Go, Start, F2 Discovery, Hifly Maxx, stb. Az is igaz, hogy ezt súlyban kell megfizetni!
A mai csúcs deszkák külső felülete könnyen reped, de jobban bírják az ugrásokat a szendvics szerkezet miatt. Ráadásul aránylag könnyen javíthatóak.

Előzmény: bomann (3576)
Camberjack Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3577
Józsi barátom 3 éve egy hi-fly pvc bálnáról átszállt egy 117l-es deszkára(75kg), és elég sokat küzdött vele. Mai ésszel 130l körülit kellett volna vennie, sokkal előbbre tartana.
Siklani, fordulni, wasserstartolni ideális.
Kis pénz:régi Bic Rock 136l,20-30ezer körül, az nem is nehéz,
közepes: A már ajánlott F2 Xantos 60-70ezer, Nagy pénz:bármi...jó széles, hasonló literrel. Vitorla: dakron, 75kg-ra:6.5+nagy szélhez 5.0 körüli.Abba nyugodtan belezúghatsz!
Nem tudom Bomann mekkora hajóról száll át a Sunsetre, kicsit küzdelem gyanús a dolog...De ne legyen igazam!

Aloha! Camberjack

Előzmény: bomann (3576)
bomann Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3576
Shane99

Én is hasonló cipőben járok mint Te,( 1. kisdeszka...)azzal a különbséggel, hogy nekem már megvan a deszkám.

Nekem sikerült beszereznem egy f2 sunsetet (baggel együt 45,-). Igaz h kb 8 v 10 éve készült, de néhányszor volt csak használva és szinte gyári állapotúnak mondható. Ehhez persze óriási mák kellett, de szerintem is érdemesebb használtat nézned 2 okból.
1. A régi deszkákat nem 2 évre hanem 10 évre készytették, igy nyilván sokkal strapabiróbbak.( hangsúlyozom saját tapasztalatom e téren nincs, de az "öreg rókák" talán megerősitenek ebben)
2. A pénz. -olcsóbb beszerezni
-egy használt deszka értékéből már talán nem veszt olyan radikálisan mint egy új, igy ha el akarod adni jövőre (mert nem megy/mert rohadtul megy és másik deszka kell) nem bux sokat.Ezt viszont alá tudom támasztani gyakorlati tapasztalattal.( szinte ugyanannyiért adtam el a nagy deszkámat,mint amennyiért vettem).

A literszámhoz nem tudok hozzászólni egyelőre.
Az enyém 105 l, én 70 kg vagyok.Sajna még nem volt lehetöségem vizre tenni. Lehet h szenvedni fogok vele, de bevállalós vagyok és sztem elég fejlődőképes is.
+
1.monofilm vitorla.kicsit félek tőle,h egyből leamortizálom de majd csak lesz vhogy.

habenula Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3575
Gilicze,
1,tipikusan kolcsonzobe valok=tipikusan kezdonek valo.
2,nem olyan bonyolult dolog atnezni egy deszkat mielott atveszed,nem egy dacia..a regi deszkakat ritkan kellett es konnyu is volt javitani,az ujak meg igy is, ugy is tornek,akar javitott,akar nem..

miert,tomor voltam? :)

shane99,
lehet,hogy a 110liter tenyleg kicsi(bar ez fugg attol is hogy hany kilo vagy..) a lenyeg,hogy lehet talalni olcso deszkat is,a regiek kevesbe tornek(viszont nehezebbek). ha most veszel egy uj freestyle deszkat,aztan augusztusra rajossz,hogy neked a wave sokkal nagyobb elmenyt nyujt,akkor 30nal joval tobbet fogsz bukni.(foleg ha az uj,torekeny deszkadat meg is apritod kicsit tanulas kozben..)
udv

Előzmény: gilicze (3574)
gilicze Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3574
Habenula,

1. A tiga deszkák strapabírók, de rossz menettulajdonságúak, tipikusan kölcsönz?be valók.

2. Apróhirdetésben minden kockázat a vev?é, a boltosok megnézik mit vesznek át, és biztos árrést nyomnak rá. Én segít?késznek találtam a boltosokat.

A hozzászólás tömörsége 8 elszállásnak közszönhet?.

Előzmény: Törölt nick (3572)
farriss Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3573
Shane99,

Nem tudom, de nekem egy 200 literes deszkáról átállni egy 110 literesre (Nem akarom senki bizniszét elrontani!!) nem igazán menne...
Attól is függ, hány kiló vagy.
A 116 literes Ride jó vétel lehet, 60 cm széles, szerintem kielégítóen stabil deszka lehet.
Ha erre fájna a fogad, keresd badmad-et, boardbag-gel adja, és tényleg egyszer használta (neki kicsi, lévén majdnem 100 kg :-) )))
Mindenesetre én a Fanatic-ra esküszöm, de azt is tudni illik, hogy a Fanatic, Mistral, F2, North Sails, Arrows egy és ugyanazon cégé.....
De ha könnyű vagy, akkor a Tiga is jó választás lehet.

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3572
koszonom az ujabb tippeket. a penztarcam hajlik az olcsobb (pl. Tiga) megoldas fele, de nem tudom, hogy nem lenne-e jobb egy uj, szeles deszkaval menni, mert gondolom sokkal konnyebb azon tanulni fordulasokat, perduleseket, stb. vagy erre a celra a Tiga is megfelel? masreszt egy ilyen 110 literes deszka milyen szelben jo egy 5 es egy 7-es vitorlaval? elbir meg 7nm-es vitorlat?

egy nehany eves F2-t erdemesebb venni, dacolva azzal, hogy ujra cserelek jovore? pl. a windsurfing-en van most f2 ride 116l 95e forintért.

koszonom a sok segitseget!

udv,
Gabor

habenula Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3571
itt egy pelda a windsurfing.hu hirdetes rovatjabol:
(nem ismerem az illetot>nem reklam..)

máj. 25 | limited4@freemail.hu 06203553002
Sziasztok!Eladó 110 literes TIGA surfdeszkám jó állapotban szkeggel és papucsokkal!Ára:27000FT

van hozza kep is.
csalodni nem fogsz benne.ez a deszka nem fog szettorni,es minden hasznos manovert meg lehet tanulni vele(fordulok,ugras..)

Előzmény: habenula (3570)
habenula Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3570
shane99,
ha ugyis most tersz at nagy deszkarol,akkor ne vegyel dragan deszkat. raersz majd akkor ha tokeletes elkepzelesed lesz arrol ,hogy pontosan mire is akarod hasznalni.
vegyel egy egyszeru,hasznalt, olcso funboardot,
akar 20-30ezer korul meg lehet uszni.menj vele egy nyarat,megtanulsz par dolgot, es jovore megveheted almaid deszkajat a pontos elkepzeleseid alapjan.
meg ha nem is tudnal kesobb tuladni rajta ,akkor sem buksz akkorat mintha vennel most egy ujat, es el kene adnod, mert nem igazan passzol.

ami a markakat illeti,a legnagyobb kulonbseg a designban van,a kulonbozo stilusokhoz megtalalod a hasonlo karakterisztikaju deszkakat minden markanal(elteresek minimalisak..)
regen nem igy volt,de ma mar mindegyik marka hasonlo technologiat hasznal, raadasul az ismert markak kozul egy csomo ugyanabban a gyarban,ugyanazon a gyartosoron keszul (hetfon f2 kedden mistral, stb..).
(hasznalt deszkakat pedig szerintem inkabb hirdetesben keress,egyes szorfboltokban szeretnek atvagni/olyat radsozni amire nincs szukseged..)
udv habenula

Előzmény: Törölt nick (3568)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3569
shane99!

Remélem 1 kicsit fogok tudni segíteni! (tapasztalat)
Mistralt nem ajánlom! Mentem már 1-2 mistral deszkával és 1iksem volt az igazi! (labilis-pedig nem volt kicsi-kés?n siklott stb)
Viszont a fanatic és az f2-k naon jók!
Nekem van egy 111L-es Fanatic Ultra Ray deszkám! (6kg) Nagyon ahamr +siklok vele a man?vereket is naon jól veszi! (Unokatesómnak is Fanaticja van és ez az ? deszkájára is igaz)
F2:
Van egy F2 Comet&Slalom deszkám is (148) naon stabil gyors (mondjuk 9.2 m2-es vityóvan rajta:)
Szal az a F2 az F2

Starboardra nem tudok mit mondani,de még rosszat nem hallottam fel?lle! (kívéve az áruk)

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (3568)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3568
koszonom a valaszokat. Igazan most sem tudom, hogy mit valaszthatnek. A F2-t es a Startboard-ot nem ismerem, de a cikkek alapjan pl. az f2-nel ugy ertettem, hogy a hifly es a fanatic erosebb deszkakat gyart... de javitsatok ki, ha tevedek.

Nyitott vagyok barmilyen otletre.

kosz,
Gabor

farriss Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3567
Ami a Szentééknél van, akkor az a nehezebbik Skate (footpados elöl), de szertintem se ezt a deszkát vedd meg. inkább egy 130 lityi körüli freeride deszkát vegyél.
vau1111 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3566
Egy kis megjegyzés:

Az 5.95 kg-os Skate valószínűleg nagyon sérülékeny (ha tényleg a kikönnyített verzió, nincs az orrán footpad). Nem ajánlanám jó szívvel, 200 literes deszka után nem az extrém kikönnyített cucc a következő lépés. Ha van az orrán is footpad, akkor a nehezebb verzió, úgy 7-8 kg között, de erős is. Nekem még a Hifly is túl könnyűnek tűnik, vigyázni kell rá.

Előzmény: Törölt nick (3562)
farriss Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3565
Shane99,

Attól függ, miben gondolkozol.

Fanatic E-Ray: Széles freeride deszka, gyors, könnyen fordul.
Fanatic TripleX: Freemove deszka, azaz freeride szerű deszka, amely képes bizonyos freestyle elemek végrehajtására.
Fanatic Skate: Freestyle deszka, az orrán is footpad van, de nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás.
A többit nem ismerem. Első blikkre az E-Ray-t javaslom.

badmad, és Shane99

Lazsádi Laciékhoz az Orbán térre nemsokára bevisznek egy 2001-es 284/130 literes F2 Ride-ot (lásd mint Motinkáé), kb. 100 e ft lesz. Szerintem hívjátok fel, mert tuti, hogy 5 perc alatt el fogják vinni.(tapasztalat)


gilicze Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3564
F2 és Starboard-on miért nem gondolkozol?

Azok drágábbak?

Azén ismerettségemben csak ezeket használják. Na jó van néhány Mistral is, de azok úgy láttam nagyon a gyorsaságra meg szlalomképességre vannak kihegyezve.

Eleinte lehet tényleg érdemes valami használtat venned. Ilyen esetben kopogtasd végig a deszkát, hogy elég kemény-e, nincsen-e felpuhulva a teteje, vagy berepedve. Érdemes még megnézni, megkérdezni, milyen a szkeg-csatlakozása, hogyan csatlakozik a gyökér.

Ha bemész egy szörfboltba és végigkopogtatod a használt deszkákat az árakat is figyelve, könnyebben meg is érzed, milyen is az a kemény deszka. Kemény, rugalmas, azaz picit rezonál az ütésre, de semmiképpen sem nyeli el.

És persze most mindenki készül a hétvégi Györöki bemutatóra meg tesztnapokra, ahova úgy tűnik több bolt is kimegy, (bár gondolom nem a használt készletükkel...).

Előzmény: Törölt nick (3562)
badmad Creative Commons License 2004.05.26 0 0 3563
Ha érdekel, van egy eladó, F2 Ride-om, 279cm/116liter, zsírúj állapotban, zsákban. Ha érdekel, dobj egy mélt a badzoli@yahoo.com-ra, vagy sms-t a 20-954-1094-re,
Előzmény: Törölt nick (3562)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3562
Hello,

deszkát szeretnék váltani. Eddig egy ősdarabbal (3m,200 l felett) mentem (szenvedtem) 3 évig, de most úgy érzem, hogy megértem egy új deszkára (pénztárcámmal együtt). A következő típusokat néztem ki:

Fanatic E-Ray 130 (270cm,68cm,8.9kg,130l)
Fanatic Triple X (259cm,65cm,7.7kg,119l)
Fanatic Skate 112 (255cm,66cm,5.95kg!,112l)
Hifly Free 120 (259cm,65cm,7 kg,120l)
Mistral Screamer 133 (272cm,70cm,8.3kg,133l)

Árban kb ugyanott van mindegyik (a mistral kicsit drágább). Valakinek van valamelyikkel tapasztalata? Esetleg valami általános vélemény (melyiket mondják jónak, melyik tűnik annak, stb.)? Vagy más deszkát ajánlotok? nagyon laikus vagyok a témába és azt vettem észre, hogz bármelyik boltba bemegyek, mindig az általuk forgalmazott márka a király, a többi meg rossz. Már az is sokat segít rajtam, ha azt meg tudjatok mondani, hogy melyiket biztos ne vegyem meg de a nagy "megfejteseknek" is örulok.

koszi,

Gábor

SurfStation Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3561

Hali Mindenkinek!!!

Hétvégén gyertek Györökre!!!!! Megnézhetitek a legújabb Maui Magic, Wipika, Hifly cuccokat!!!Lesz Let's Go Freestyle bemutató is!!

Mahola

SurfStation
Team

Előzmény: SurfStation (3560)
SurfStation Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3560

Hali Semmi Cicó!

4/3-as hosszú ruhát még én mondtam. Budán van üzletünk (III. ker Szőlő köz 3.)! MOst van 2004-es Maui Magic 5/3mm ruha legjobb esetben 40e-ért, 4/3mm 2003-as egy-két darab maradt már csak, ez 30e Ft! Írd meg, hogy mekkora kéne, és megnézem, hogy van e a méretedben a 4/3-as!

üdv
SurfStation
Marton András

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
gilicze Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3559
Szörfruha minden szörfboltban van, bár néhányan a búvárruhák árára esküsznek valahol az M7-es elején.

Lassan már a rövid ruhák ideje jön.

Azt a Tombort én nem ismerem, de a Lehet tér mellett a Hatvany Sport boltban van a legnagyobb Pesti vitorlavarró. Néha picit morcos, de aránylag olcsón és jól dolgozik. Legalábbis én eddig elégedett vagyok vele. Bár holnap ilyenkor, amikor megkapom a vitorlám, aminek a tetején az árboc mellől dakronnal együtt szakadt ki a monofilm, többet mondhatok.

6500ér javítja ki azt, meg egy kisebb beszakadt ablakot, max 0,3nm.

Az a TOMBOR vitrolát is javít? Ott van az 1-es villamos vonalán valamerre? Mert akkor az lehet a másik Pesti lehetőség, bár szerintem kisebb piaci részesedéssel.

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3558
1épként poénból lenézzek a 9.2-es NP Diablommal a 7végén? :D
Hmmmm...vagy lehet,h nem kéne mert mostanság paches időszakomat élem és nem akarom,h vmi baja legyen....
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3557
Ja!
És Motinka oldalán (windsurf.at.hu) találsz is infot,h hol van,tel szám stb! A surf boltok-ra klikk!

Gilicze!
1épként ha viszel cuccot tuti nem lesz szél,ha nem viszel akkor viszont akkora szél lesz,h a 4.5 vityódat is alig fogod tudni +tartani! :D
Mindig így szokott lenni! :D

DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3556
Semmi Cicó !

TOMBOR sportboltban viszonylag olcsón javítanak vityót! (én minidg oda viszem,mert tuti,h jól +csinálják)
Ja és ruhát is kilehet fogni!
Én 12000ért hoztam el 1olyan ruhát ami mind a mai napig hibátlan és a 12-14fokos vízben még mindig tökjól érzem magamat benne!

Előzmény: Semmi Cicó (3554)
Blind Rider Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3555
Hi Mindenki!

Hála az égnek, enyhülnek a fájdalmaim, szinte teljesen elmúlt a kérdéses probléma. Köszi a segítséget ezúton is. Voltam orvosnál a biztonság kedvéért, most szedek pár napig gyulladáscsökkentőt (movalis) meg kenegetem valami mentolos krémmel (nincs márkája, ott keverték a gyógyszertárban). Szóval lassan talán gyógyulok, de azért edzeni csak óvatosan fogok ezen a héten.

Hétvégén amúgy Balatongyörökön lesz Formula Super Cup (ahogy azt már korábban írtam), ott lesz egy csomó nagy versenyző (pl. Patrick Diethelm, az F2 shapere, egyben Svájc Formula Bajnoka). Gábor meg én biztosan ott leszünk, a szél sajnos már kevésbé valószínű, bár szombatra most írnak 14-15 km/h-t, a formulázóknak jó lesz, mi meg majd a parton ugráljuk a switch-chachoo-kat :).. De amúgy én is támogatom az ötletet, hogy gyertek minél többen, legalább találkozunk páran élőben is, másrészt lehet a vízen egyet ökörködni kis szélben is (aki hoz cuccot :)..), harmadrészt hétágra fog sütni a nap, negyedrészt záporokat, zivatarokat mondanak, amiből befújhat a szél (főleg ha nem villámlik :)))...)! Meg azért az előrejelzés is tévedhet, pár napja szombatra még semmit nem írtak. Bár ha valaki inkább otthon üldögél 25 fokban, napsütésben, ám tegye :).

A Magyar Bajnokságnak 7 db Magyar Bajnoka van, bár ezek közül néhány származtatott eredmény.

Formula: Dr. Molnár Ákos
Nyílt: Pártos György
Szlalom: Körtvélyesi Miklós
Mistral: Gádorfalvi Áron
Raceboard: Bárány Judit
Női Magyar Bajnok: Gádorfalvi Luca
és végüla legfontosabb:
FREESTYLE: Magyary-Kossa Zsolt

Egyébként közülük szinte mindenki ott lesz, Magyesztól lehet majd az okosságokat kérdezni :)).

Úgyhogy gyertek Gilicze, hozz ismerősöket, szörföt, sört, nőket, szelet, és találkozunk mindenkivel Balatongyörökön! Amint pontos időpontot tudok, hogy az F2 - Arrows team (Gábor + én) mikor lesz lenn, megírom...

Aloha:

Andris - BBS
HUN-999
F2 - Arrows

Előzmény: gilicze (3553)
Semmi Cicó Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3554
Hali mindekinek ,

Szerintetek, hol javítanak vitorlát jól Bp-n + köllene surf ruha is - vki a 4/3 -as hosszú ruhát javasolt. Hol/mennyiért ?

Előre is köszi !

sc.

gilicze Creative Commons License 2004.05.25 0 0 3553
Szél belátható időn belül nem lesz, de hétvégén a Balaton egyik legeldugottabb zugában(Pesti vonatozó szemszögéből) lesz valami rendezvény.

Tudjátok ti hány aktuális Magyar bajnoka van a szörfözésnek? Én gondoltam freestyle és formulára, de van valami olimpia is.

Szóval mi lesz hétvégén Balatongyörökön szél helyett?

Easywavvel tervezzük az odalátogatást, Vasárnap. De mit vigyünk? Barátokat vagy neoprént?

F2-BBS, most nyomhatnátok reklámmal információt is, hogyan készüljünk?

Vigyem például a félénken szörfözni vágyó ismerőseimet? Fürdőruhát?

Legalább azt mondjátok meg, milyen idő lesz!

schleudersturz Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3552
BR, új kórképet alkottál meg: eddig volt teniszkönyök, neked meg szörfkönyököd lett.

Remélem, rólam nevezik el...

(egyébként ha pihenésre szűnik, és fáj, inkább megerőltetés okozza. Egérke fájdalmatlan elakadás lenne)

Előzmény: schleudersturz (3551)
schleudersturz Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3551
BR, ilyenről még nem hallottam, de térdnél ilyen panaszok esetén porcleválásra gondolnék. A szabad porcdarab időnként elvándorol, és gátolja az ízület mozgását (ízületi egérnek hívják). Mondjuk könyöknél nem jellemző, vsz. pihenésre szűnne a baj. Menj traumatológushoz, ha nem szűnik meg.

Sir Bányatavi Camberjack szerény fiú, tegnap egész nap üvöltött, amikor sikerült első loop-ja, utána még nyomott pár bíztatót mellé, úgy láttam wasserstart helyzetbe pörög ki.
Backloop leszokott a backloop-ról, ellenben láttam beállni a volcan-t, és fájdalmas loop próbát is. (20 percig uszikált fintorogva utána)
Én nem nyomtam semmit se, vsz én leszek a fotós a szörfcsapatban, ebben talán még van esélyem... Néhány Willy Skipper próba, egy fotón elég bíztató is, majd felrakom esetleg.

Egyébként q..va hideg van május végéhez képest

Előzmény: Blind Rider (3544)
vau1111 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3550
"A hátszeles helikoptert is próbáltam (x monkey y), de nem tudok mit kezdeni amikor megérkezek negatív vitorlába"

Fogj hátrébb a bumon (csak akkor, amikor már a deszka túloldalán vagy bacwind-ben), és nyomd meg egy kicsit a vitorlát bumkézzel.

Előzmény: gilicze (3542)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3549
ILYEN NINCS!!!!!!!!!!!
Nem elég,h 7végén majdnem kiszakítottam a vityómat,az előtt pedig ellopták a szörfkocsimat,de most+ +vágtak a forgalmi vizsgán is! :'(((
Nincs még1ilyen paches ember szerintem ezen a roh@dt földön! :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!