Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

amator11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31219

Hát csütörtökön - az átvétel napján - napokat öregedtem.  Nem az autó miatt, hanem a hivatalok okán.

 

Meg van az a filmrészlet, hogy Eperjes Károly játsza a rendőrt és bemegy hozzá valaki, hogy elveszett a személyije? Ok, mondja Eperjes, akkor kérem a személyit, hogy fel tudjam venni az adatokat, hogy elveszett.  :)

 

De minden megoldódott.

 

Az autó (itt off): Citoren c4 grand picasso, exclusive felszereltség. 2008-as, 120.000 km, 2.0 hdi 13x le)

Hazafelé a régi hármason (egyszerre nulláztunk) 4,5 literes fogyasztás, a Passat mögötte 4,9-et evett.

 

A nejemnek tetszik (bár kicsit nagynak talája a Corsa után - ami eladóvá vált, 42.000 km van benne. Csak hát abba nem fér bele a kutyus.. :)   )

Előzmény: ThomBoy (31214)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31218
Egyébként köszönöm a tippeket a kárpit tisztító szervekre, végül ez ma elmaradt, a hátsó ülések bőrtisztítása sem került napirendre.

Cserébe a szűrőket kivettem és kifújam (egyik sem vol durván koszos, de a márciusi cseréig gondoltam ennyit tehetek), megnéztem a hírhedt lefolyókat, azokat is kifújam. Egyébként mindegyik Scenicben van olyan kb. 6cm magas gumibigyó a lefolyóra biggyesztve, vagy ez is PH2 megoldás már? Teljesen jól átjárható volt egyébként mindkettő, dugulásnak jele sem mutatkozott.
Kapott még egy kis téli ablakmosót és jelentem a fényszórókat nekünk is felváltva mossa, kipróbáltam, apum meg nézte közben.
stevie-13 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31217

Régi neppervadász alapigazság: az az autó, aminek a hirdetésben letakarják a rendszámát, az ritkán jó. (Nem sosem, de ritkán.)

 

Az első autó esetében a 6 év / 70e km eleve mókás egy dízeltől, és hát ugye szervizkönyvről egy szó említés sem tévődik. Biztos elfelejtették, ugye. Viszont a km az garantált. Hm. Szóval csak óvatosan. Ha adhatok egy tanácsot: ne Győrbe vigyétek az autót, hanem Csornára. (Győrtől 35 km.)

 

Az 1.9-es tulajdonképpen bíztatóbb, elvileg megvan a szervizkönyv, de mint tanult barátom megjegyezte, éppen ideje a nagyszerviznek. (Tegyél félre egy százast. Igaz, akkor legalább tuttira meg van csinálva.) Az első lökhárító színe elég furcsa, talán javítva volt. Ami lehet bolhacsípás is, meg akár totálkár is. Ráadásul ez egy furcsa felszereltség, bizonyos Helios, ami egy sima Expression (ezt jól írják) + digit klíma + nem nyitható napfénytető. Egy csomó finomság nincs benne. Ha közel van, nézd meg, de ne lepődj meg, ha élőben beteg.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31211)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31216

Aha, köszi. Nekem már 2007-es volt a GS II-esem (az egykori céges autó, az már a faceliftes kellett hogy legyen ezek szerint) - a korábbiakat meg nem ismertem még.

Előzmény: ThomBoy (31213)
amator11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31215

Ez igy van.

 

Nehéz összehasonlítani különböző évjáratú, futásteljesítményű és felszereltségű autókat.

 

Ami nálam döntött (amit sokan ajánlanak) az ellenőrizhető szervizmult, a jelenlegi állapot (és hozzá néztem a piaci kinálatot is - ugy hogy az ott feltüntetett km-t elfogadtam. Lehet, ha utána jártam volna akkor a hasonló futásteljesítmény több lett volna.)

 

És nem mellesleg Magyarországi vezetett szervizkönyvvel.

Előzmény: stevie-13 (31212)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31214
Örülök, hogy maradtál itt is, ezek szerint a citromos fórumon kevesebb a jó arc :) hogy vált be eddig az off autótok?
Előzmény: amator11 (31206)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31213
A legelső, nem faceliftes GS II a bandzsa. Az még nem projektoros lámpás elől (kicsit más a formája is), nem LED-es hátul. Attól bandzsa, hogy ha bekapcsolod a világítást, akkor közepén van a tompított és a szélén a távolsági fényvető. Ez egy hagyományos parabolatükrös FF fényszóró. A PH2-es (ráncfelvarrott) már projektoros kialakítású, korszerűbbnek mondható.

Nyilván a lámpákon kívül egyébb első szériás dolgokat is javítottak, ezeket más biztosan jobban tudja. Ilyen lehet pl. a műszerfal probléma is akár, de tényleg nem szeretnék találgatni.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (31203)
stevie-13 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31212

Ami vagy számit vagy nem, majd kiderül.

 

 

Hát nem az fog számítani, de majd rájössz.

Előzmény: amator11 (31206)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31211

Drukkolok is magamnak :-)

 

 

Előzmény: amator11 (31206)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31210

:-) Na ja, majd kiderül. Annál azért egy fokkal még mindig jobb, mint pl. "nyugdíjas svájci orvosprofesszor házaspáré volt, akik kizárólag templomba jártak vele" :-D

Előzmény: fvcc (31205)
stevie-13 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31209

Tudsz esetleg Budapesten ügyes rádióműszerészt,vagy bármelyik meg tudja csinálni?

 

 

www.gmaudio.hu

www.kopeautohifi.hu

 

Az ne zavarjon, hogy a weboldalon egy szó sincs ilyen szolgáltatásról. Telefonálj bátran, nem fognak elhajtani :-)

 

 

 

Előzmény: simkuta (31204)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31208

Aha :-) Én meg ezerrel próbáltam felfedezni a lámpa FORMÁJÁBAN a különbséget :-)

 

Köszi.

Előzmény: stevie-13 (31207)
stevie-13 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31207

Na, ez az, ami nekem teljesen kínai - mitől bandzsa vagy nem bandzsa?

 

 

Bandzsa: ráncfelvarrás előtti, a tompított izzója van belül, a távfényé kívül.

 

Nem-bandzsa: ránfelvarrás utáni, a tompított van kívül (vetítőlencsés).

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31203)
amator11 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31206

most hogy már kettő (az általad meghatározott paramétereknek megfelelő is van - megjegyzem ez az én kritériumaimba is bőven belefért volna) nehogy a két szék között a földre ülj.

 

Ezekben (óra szerint) kevesebb van mint az enyémben (120.000) és én többért is vettem (de meg belül az általam szabott határon).  "Cserébe fiatalabb."

 

Ami vagy számit vagy nem, majd kiderül.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31203)
fvcc Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31205

Első tulajdonostól – hölgy tulajdonostól – Magyarországon újonnan üzembe helyezett – nem dohányzó –

 

Érdekesek ezek a tucat-beírások szinte mindegyiknél. Nem is tudtam, hogy ez valójában női autó. :D


simkuta Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31204

Köszi a segítséget!Tudsz esetleg Budapesten ügyes rádióműszerészt,vagy bármelyik meg tudja csinálni?

Előzmény: stevie-13 (31158)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31203

Na, ez az, ami nekem teljesen kínai - mitől bandzsa vagy nem bandzsa?

Előzmény: ThomBoy (31202)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31202
Ez viszont még a bandzsalámpás, nem faceliftes...
Előzmény: Schaumari Gyüttment (31199)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31201
Azt egy szóval sem mondtam, hogy kapkodják el, de -saját példámból kiindulva- ha valaki sok szart látott korábban, annak meg kell ragadnia azt ami nem az. Ez a kocsi reális áron van kirakva, a többi meg a helyszínen derül ki.

Namármost ha más is sok szart látott már, hasonlóan gondolkozik. Aki gyorsabb az nyer. A kocsit a márkaszerviz -optimális esetben- úgy átvizsgálják, hogy a szükséges javításokról, karbantartásról még ajánlatot is ad.

Ha az eladó a saját fülével hallja, hogy mennyit kell rákölteni a vasra, viszont ott egy komoly kp-s vevő, akkor egy reális alku születhet szerintem. Tisztességes ember nem vállalná be, hogy "bocsi, de inkább várok egy másik vevőt akit majd átvágok". Ha meg ilyen, jobb nem megvenni az autót.

Egy dologra azonban érdemes figyelni, az átvizsgálás előtt együtt átnézni az autót és átbeszélni az ismertetett hibákat/várható karbantartásokat/állapotot (pl. gumik), mert különben mondhatja az eladó, hogy hát kérem ezért volt ennyiért hirdetve. Ha viszont szembesül pár nem említett dologgal, az alku tárgya. Nálunk például ilyen volt a szakadt váltószoknya, repedt balos tükörház, kettő kopott gumi.
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31200

Hmmm... hát igen, használt autó, a szívás mindig benne van a pakliban, bármennyire odafigyelünk, sajnos.

Előzmény: real_geri (31198)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31199

Na, felbukkant a ritkább 1,9-es dCi-k egy példánya, mi a véleményetek? Ez valamivel közelebb van ráadásul...

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.9_dci_expression-6253544

real_geri Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31198
Hat persze, az en eladom is elhozta a kocsit atvizsgalni sajat szerelomhoz, csak nem derult ki a rejtett es jol eltakart turbohiba. Mert el tudtak takarni :(
Az, hogy segitokesz valaki, lehet ez is
De remelem jot fogsz ki
Előzmény: Schaumari Gyüttment (31197)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31197

Kösz a tippeket. Tulaj egyébként benne van a részletes átvizsgálásban, úgyhogy úgy tűnik, tényleg nincs takargatnivalója. De persze minden ott a helyszínen derül majd ki.

Előzmény: Törölt nick (31193)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31196

Úgy lesz :-)

Előzmény: ThomBoy (31191)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31195

Nekem is - és előzetesen elég megnyugtató válaszokat kaptam a tulajtól. De nyilván ott a helyszínen derül ki az igazság.

Előzmény: Törölt nick (31190)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31194

Élőben megnézem, ott kiderül minden turpisság :-)

Előzmény: real_geri (31189)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31193

Azért ne kapkodjon, szegény autó pont most érett meg a nagyszervízre,m jó pár dolgot tisztázni mielőtt megveszi.

Pl, milyen olajat és milyen gyakran cseréltek, aztán nem irják, hogy törésmentes, jól átt kell nézni, kárpitokat felszedni itt ott, megnézni néhány dátumot a kasznin stb...

Véges a költségvetése, nem lenne jó ha bevásárolna:(

Mivel tulaj állítása szerint első, ezért kérdezze meg hajlandó e elmenni a márkaszervízbe és kikérni a kocsi előzményadatait nyomtatásban:)

Tudom, lesz aki ennek itt ellentmond de kérdésként jó lehet:)

Előzmény: ThomBoy (31191)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31192

Szerintem is nagyon jó a színe! :-D

Persze kinek a pap, kinek mega pofonok. :)

 

_Zsolesz_

Előzmény: ThomBoy (31191)
ThomBoy Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31191
Szerintem sokat ne várjál, hívd fel az eladót, ASAP vágd be magad egy autóba és menj érte. Renault van Győrben tudtommal, ott átvizsgálják szerintem egy óra alatt és ha tuti akkor haza is hozhatod. Ha én most autót keresnék ezt tenném, még meg is előznélek mert gonosz vagyok. :)

Szép a színe, jó a felszereltsége, olyan rossz nem lehet életben sem.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (31188)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.23 0 0 31190

Nekem teccik:)

Motortérről és a belsőről kellene több kép, vagy élőben látni.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!