Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2137

és akkor ez is gyanúsan olcsó ?

http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_scarabeo_125-7717681

 

nézegetem egy ideje, nem értem ennyiért miért nem viszik el ..... :-O

Előzmény: wakond83 (2131)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2136

Udv!

Huha mennyi mindent tudnek en kerdezni toled skopolas teren meg h mit hasznalsz en szerelo vagyok de sajnos soha nem lett annyi manin h egy komolyabb autohoz valo skopot vegyek. Igy sajnos abban nincsen gyakorlatom. A kis  kezi diagnosztika kiolvasasal meg jo nagy lukat lehet loni akkorat hazudik neha.hat kymconak nincsen nagy forumja mert szarnak tartjak pedig sokat kibir es olcso az alkatresz..

Udv!

Előzmény: Pemainn (2135)
Pemainn Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2135

máris sokat segítettél..

péceli vagyok..

People-t hallottam hogy hasonló mint a Scara.. Mely típusok az igáslovak?

 

Elektromosságban nem (lenne és lesz) gond a szerelés, van (hobbi) szkópom, autó váltóvezérlőt és ecu-t javítottam már.. és az alkatrész cserével sincs gond, csak nincs tapasztalatom, nem láttam még szétszedve ilyen motort.. Igazából a tárolás lesz a bajom, mert nincs garázs és a kocsi is csillaggarázsban alszik.. télre természetesen elrakom garázsba vagy fizetek valakinek... nem is hiszem hogy annyit használnám mint egy futár, nem igáslónak kell és nem munkaeszköznek.. hobbi és élvezet..

 

KYMCO-nak van magyar közössége valahol ahol élet is van és át lehet nyálazni éveket a fórumban? elolvasnám mielőtt vásárolnék.. lesz rá időm :)

 

Szere28 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2134

Udv!

Na ja jol mondod inkabb ne vegyen scarat ami rotax blokos mert hulyet kap ha elfingik valami komolyabb rajta.

Udv!

Előzmény: wakond83 (2133)
wakond83 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2133

őszintén szólva, nagyon ritka a patent állapot.

az enyém az volt, 1 éve eladtam, még nem láttam hirdetni:)99-es volt, 150-es hengerrel.

az 50-60 karcsú lesz, ha csak a variót, hátsó kuplungot, szíjat, olajat, szűrőket cseréled már a duplája.

és akkor mi van ha csapágyas, hajtókaros, vagy kopott hengeres?

henger nicasilos nem lehet fúrni. új henger dugattyúval egy 100-as.

és akkor ezt úgy mondom, hogy Te magad csinálod. munkadíj nincs benne...

ha a blokkot szét kell húzni, tömítéskészlet kb. egy 20-as.

és plusz amit cserélni kell.

ha budapesti vagy tudunk neked segíteni, hogy ne egy romot vegyél.

de ha rám hallgatsz veszel egy kymcot-t.

én is azt vettem a scara után.

jaah az átírás olyan 30 pénz.

 

 

 

Előzmény: Pemainn (2132)
Pemainn Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2132

Én is erre gondolok.. az olcsónál biztos van valami nagyobb gubanc..

Azon kezdtem gondolkozni hogy egyrészt pénz sincs erre a szezonra másrészt mennek fel az árak és ezt a szezont már buktam... hogy az is járható út ha vesz az ember egy kicsit elhanyagoltabbat és rákölt még 50-60E ftot.. legalább tudja az ember hogy ki van cserélve ez meg az.. főként a kopó alkatrészekre gondolok... Ez megállja így a helyét vagy patent állapotút vegyen az ember?

Milyen évjáratú volt amit eladtál?

wakond83 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2131

Üdv.

 

egyiket sem venném meg, az egyik hazudik, a másik meg gyanúsan olcsó.

 

én 220-ért adtam el a gyári állapotú 125 rendszámos scarámat.

ahhoz volt még gyári oldaldobozok, hátsó doboz, közepes plexi,kézvédők.

és egy bitubo lengéscsillapító.

 

ha nem értesz hozzá vigyél innen valakit, sokszor drágább egy alkatrésze mint egy autónak.

rotax blokkos, kényes nagyon.

Előzmény: Pemainn (2130)
Pemainn Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2130

Sziasztok!

 

Gyűjtögetek pénzmagot egy Scarabeo vásárlására. Még nincs jogsim motorra de B-s jogsim van és autót vezetek minden nap. Megcsinálom a A1 kategóriát. Mi a reális ár egy 125-ös Scarabeoért? pl.: ez? vagy akár ez is?

Budapest mellől járnék munkába vele és a kirándulások sem elhanyagolható élmények nyáron. Nem vagyok műszakilag béna, de nincs tapasztalatom robogók terén.  Kérdés mennyi pénzt kaparjak össze és vásárlás után mennyit érdemes ésszerűen rákölteni a gépre? (olaj és szűrőn kívül) Esetleg olyan segítséget lehet kérni, hogy hozzáértő ránézne a kiszemelt motorra Budapesten (természetesen megállapodunk :) )? Vagy az első szervizt elvégezné.

Szere28 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2129

Udv!

Hat nem ordoglakat ez sok sikert hozza. 

Udv!

Előzmény: Allbee (2127)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2128

Udv!

Akkor jo. Ezek szerint en vagyok igy vele. En a yamaham adtam 50-ert ami 2000 evjaratu volt. Igaz en 20-ert vettem kisebb hibakal.

Udv!

Előzmény: szabyy3 (2126)
Allbee Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2127

Üdv!

 

Az gáz! 

Addig próbálkozom velem magam!

Hátha megszáll valami isteni szerencse! Vagy tehetség!:)

 

 

Előzmény: Szere28 (2123)
szabyy3 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2126

Ennyiért vannak fent a hasznaltauto-n ezek a motorok, még drágábban is. Ha megnézed mindent adok hozzá még bukót, zárat meg szervízkönyvet is, amiből kiderül, hogy tényleg ennyi km-er van a motorban. Benya kell bele meg pár száz km-er múlva olaj, mert még az is van benne bővel.

 

Alkuképes az ára amúgy. De kifogástalan a motor, ezen semmit nem kell cserélni. A hétvégén vettem elő, októberben ment utoljára, lemostam mert poros volt és 2.rúgásra beindult :-)

 

Üdv.

 

 

Szabolcs

Szere28 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2125

Udv!

Nem akarod tulsagosan dragan eledni!? Mert egy 16 ev motorol veszelgetunk vagy csak 15 mindegy is foleg h 50ccm. delehet en nem tudom az arakat de ezert mar rendszamos motort is lehet venni. De legyen szerencsed es vegye meg vakaki.

Udv!

Előzmény: szabyy3 (2124)
szabyy3 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2124

Sziasztok!

 

Ha valaki keres Aprilia Scarabeo 50-es Minarelli blokkos robogót, akkor ezt ajánlom ;-)

http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_scarabeo_2t_minarelli-7720312

 

Üdv.

 

 

Szabolcs

Szere28 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2123

Udv!

En csak huszadika utan vagyok otthon addig varnod kell vagy ucb megnezi. Akkor kell a motort nezni mikor megall. Es kideriteni mi tunik el. Benzin gyujtas vagy mi. Utana lehet okosnak lenni addig minden amit itt mondok tipp. En szallitani tudok a pickupal .

Udv!

Előzmény: Allbee (2122)
Allbee Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2122

Üdv Mindenkinek!

 

UCB Zoli!

 

 Mi beszéltünk 7végén rotax scarámmal kapcsolatban.

Segítséget szeretnék kérni!

Tavaly írtam a problémáimmal kapcsolatban.

Hosszabb távon, állandó magasabb fordulaton, olyan 80-90

körüli tempónál elkezdett fuldokolni a motor, majd meg is állt.Utána olyan 10perc múlva, mintha mise történt volna, indult, ment! Majd újra az egész!

A tököm televolt vele! Jó érzés volt többször este 10 után lerohadni a Ferihegyi gyorsforgalmin!

Karbi kipucol, membránszivattyú szintén. Folytatta.

Közben kicsifiam kicsit megpiszkálta az autómata szivatót, amit pótoltam egy bontottal.

Egy ismerős szerelgette de sokra nem jutott!

Tegnap újra ránéztem a sz@rra. Észrevettem, hogy a tankból a szivattyúba menő benzincső szakadt/törött. Nabazz!! Megvan!

Csőcsere, benzin, akksi, indítás,.....semmi! Megnézem a gyertyát. Illetve csak nézném, mert valami állat úgy betekerte, hogy megmakkant a szerszámkészletes csőkulcsom.

A gyújtóvezetékben volt szikra. 

Valaki  (Szere?UCB Zoli?)esetleg tudna segíteni?

Tanács, szerelő elérhetőség (aki esetleg el is tudná vinni, ha kell!

Nagy szükségem lenne rá, melóbajáráshoz! 

 

BP mellett lakom!

 

Előre is köszi!

 

fanalba Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2121

szia! kicsi kék a szikra, teljesen új gyertyával próbálkozom, a többit meg holnap kipróbálom és majd beszámolok róla. Köszönöm szépen a segítséget addig is!

Előzmény: Szere28 (2120)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2120

Udv!

Hat sanyanyu a szolo de azzal be kene h induljon meg.na jo nem kell melyedni. Szikra szine milyen? Kicsi kek vagy nagy. Uj gyertya beletmar rakva? Nem tul benzines a gyertya? Ha az gazlampaval kiegetni es melegen vissza rakni. Nyomas alat van szikra nem tul nagy a gyertya herag?! Kipufogo jol szelel ? Leszerelt legszurofedelel sem indul?! Karbiban jo a benzinszint? 

Udv!

Előzmény: fanalba (2119)
fanalba Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2119

szia! 8 bart mértünk rajta!

Előzmény: Szere28 (2117)
phieszta Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2118

Eladó Aprilia Scarabeo Ditech alkatrészek,

 

Levegő kompresszor:    8000 Ft

Injektor kompletten:  16000 Ft

 

 

Budapesten átvehető, megtekinthető. Postázom is ha szükséges.

Az email címem publikus.

Tel.: 30 696 58 55

 

Szere28 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2117

Udv!

Es mennyi a kompreszio? Mert az is szamit. Azt is nezd meg mert ha az kicsi az eletben nem fog elindulni.

Udv!

Előzmény: fanalba (2115)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2116

Udv!

Akkor ha az en valaszon nem volt haszon fogd magad es maszel el gumi forgalmazohoz es nekit ted fel a kerdest. Ahol 90% ban ugyen ezt a valasz fogod kapni. H neked milyen minte tetszik vagy sem vagy milyen mintaval aruljak a gumijaikat. Ami parban van. Szerinted a mernokok hulyek akik azt a gumit tervezik es pont pont olyan amilyen. Nem a te izlesvilagodnak kell megfelelnie. Igazabol nem kell h mindenki izlesvillaganak feleljen meg. Nem az a cel hanem a tobbsegnek feleljen meg. A kissebbseg meg talal mas gyartotol .  Pl azert lehet kapni mindenben elterot . Motorban kocsiban mosogepben ceruzaban.  A gumi mintaja is izles vilag mi szamit es mi nem. Igazabol en nem minta alapjan szoktam donteni mikor gumiabroncsot veszek mert az tizedrendu. Tapadas szaraz vizeskorulmenyek kozt mire akarom hasznalni es mennyit szanok ra. 

Udv!

Előzmény: Altruist (2114)
fanalba Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2115

Szia! megnéztem a skippert, és szikra van szelephézag a szivó:0.1 a kipufogó: 0.15mm. Benzin van... és nem indul :( már nem tudok mire gondolni hogy mi lehet a baja :(

Előzmény: Szere28 (2089)
Altruist Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2114

Ez a válaszod megint legalább olyan "hasznos" volt mint egy korábbi alkalommal (lásd: 1964).

A kérdésemre nem kaptam választ és akkor végtére minek is van tele a fórum a bejegyzéseiddel? Biztosan van közöttük használható is de ha nem tudsz érdemben segíteni akkor felesleges koptatnod a billentyűzetet.

A fáradozásodat azért köszönöm...

Előzmény: Szere28 (2106)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2113

Udv!

Meg mindig nem tudom milyen az a 1.75 karbi. Valami linket nyomassal mar rola.

Udv!

Előzmény: UCB Zoli (2111)
UCB Zoli Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2112

...na igen, tízezer.....

Előzmény: UCB Zoli (2111)
UCB Zoli Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2111

Hello.

 

1.75-ös karbi. Brutál! Nem kell húzni gázt, alapjárat felett azonnal indul a vas. Lórugás induláskor. Tulajdonképpen két beömlőnyílást gondolj el egymás felett. Nem kell húzni gázt, olyan mint amikor versenyeztem. Nagyon pöpec, kiválóan állítható. Ajánlom mindenkinek.

 

Üdv .

Előzmény: Szere28 (2110)
Szere28 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2110

Udv!

Milyen karbi jo?

Udv!

Előzmény: UCB Zoli (2109)
UCB Zoli Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2109

Sziasztok.

 

Kicseréltem a GYÁRI!!! Gyertyát, légszűrő persze malossi, görgők, ékszíj. Teljesen gyári volt a gép. Megvettem hozzá az elektrónikát is, mert nem megy 60- fölé így sem. 3kj-s gyújtásu, ezért vettem meg, illetve, mert gyári a vas. Ma már nem rakom be, majd holnap. Érdekes módon már hatvanat megy, és bődületes a motorfék. Tehát jó a henger. De karbi-csere után mitől lett motorfék, nemtudom? A gázkar 10%-án ugynúgy megy, mint nyélgázon. Fogyasztás ugyanannyi, csak tudna többet, érzem. Dombon fel-le, ugyanannyi.

 

...jó ez a karbi, ajánlom mindenkinek...

 

Üdv.

Szere28 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2108

Udv!

Ezzekel a korszeru olajokal mar nincsen gond siman elkeveredik egymasal.

Udv!

Előzmény: navaro55 (2107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!