Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26529

Az teljesen igaz, a Fallkniven homorúra élezett pengéjét nem mindenki találja egyszerűnek felújítani. Élszalagos "túlélőkésért", jó minőségben az ESEE (korábban RAT, a youtube-on még e néven érdemesebb keresni) gyártmányokat érdemes keresni.

 

 

Előzmény: Fishor (26522)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26528

Több mint ötven zsebkésem van, gyűjtöm öket, szoval fogalmam van arról hogy mekkora a dragonfly! Azért köszi!

 

Előzmény: H_G (26525)
ph5.5 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26527

Az F1 pengéje laminált VG10. A külső héj 420-as puha acél, a mag VG10. 59HRC keménységű- amit minden normális fenőkő meg tud élezni. Szerintem nem erre, hanem a penge kialakítására értették a macerás jelzőt- mert konvex éle van, amit más módszerrel élezünk mint az élszalagos, skandi stb késeket, aminél van sík él szakasz.

 

http://knives.hu/MTP-archive/keses%20cikkek/egyeb/A%20kespenge%20geometriai%20jellemzoi_files/elek.jpeg

 

Előzmény: Fishor (26522)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26526

Nem általánosítok, azért volt nekem is olyan online vásárlásom ahol ez rászkódásmentessen ment semmi gond nélkűl, csak mivel ez egy késtopic  én ezért irtam ide be.. ami azt illeti én mindíg megnézem az adott oldal, online bolt legutobi frissítését, és hát általában azokkal kezdem akiknek a legfrisebb az oldala az adott termékről, de ezt a kést amiről szó volt, azt hiszem 4 boltbol kaptam azt a választ hogy sajnos nincs nekik, de ez egyiküknél sem volt feltünteve hogy készlethiány!

 

Előzmény: ph5.5 (26523)
H_G Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26525

"A baj vele az hogy nem tipikus zsebkés, kicsit nagy"

 

A Dragonfly meg icipici. Ezúttal IRL kellett volna vásárolni (Extrametál), már csak azért is, hogy a méretről jobb fogalmad legyen.

 

 

 

 

Előzmény: Borz31 (26517)
ph5.5 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26524

A Praktikerben voltunk december elején. Megtetszett egy mosdó+szekrény kombo. Kérdeztem az eladót, hogy van-e ebből. Kis kézi ketyere azt mutatja- még 2 db. 10 perc séta a raktárban... és kiderül, hogy mindkettőt eladták. A kézi ketyere reggel kap infot a központi géptől, és este megy vissza töltőre... (az más kérdés, hogy a szomszéd megyéből átkértek 1 db-t, és azt kaptam meg- szóval korrektül intézték, de a gépen is az szerepelt hogy raktáron)

Előzmény: florg (26520)
ph5.5 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26523

Nekem és ismerettségi körömben másoknak sem volt gondom vele. Azt tudom elképzelni mint a dec 10-én rendelet dvd lejátszóval...  online felületen - raktáron - jelzés alatt megrendeltem. A megjegyzésben szerepelt a cég részéről, hogy pénzt addig ne utaljam, amíg telefonon nem hívnak vissza a rendelés megerősítése miatt. Másnap telefon csörög- a cégtől hívnak.  Rendelés véglegesítése... Plusz 1 nap és megint hívnak. Most egy hölgy. Kérdezi, hogy én rendeltem-e? Igen. Csak mert a kollégája valamit nagyon összekevert... és közli, hogy nincs ilyen lejátszó amit kértem. Akkor mit kérhetek helyette? Mond egy másik típust. Mondom, akkor az kellene, de izibe. Kis gépelés, majd közli- most nézi, mégis van a másikből, mert az utols darabot már félretette a tegnapi kollégája nekem, ezért nem szerepelt a raktárkészleten. Szóval azt küldték amit kértem- de az utolsó darabot. 

A készlet mindig elfogy. Ha 2 db van feltüntetve akkor is, és ha 5 akkor is. Mikor ráklikkelsz hogy megrendelem, és kitöltöd az adatokat, lehet hogy rajtad kívül 3-an már ezt megtették. 

Nem védeni akarom- csak nincs tökéletes raktárkészlet :-(  (persze ha azóta is a raktáron jelzés szerepel és nincs, az tényleg gáz)

Előzmény: Borz31 (26521)
Fishor Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26522

Halpucoló késem van egy Martiini filéző. Ezt tényleg ilyen parti mindent megold késnek használnám, meg amivel bármikor el tudok menni egy túrára és ha kell akkor igenis tudjak tüzelőfát csinálni. Szikravetőm van LightmyFire, tehát ez nem kell hogy tartozék legyen.

A Bear késről már rég letettem, de ez a videó is csak ebben erősített meg. Az LMF2 is ugyaniylen rossz minőség? A Morák tetszenének, csak nem hiszem hogy az a kis vékony penge szét tudna kapni egy gallyat, meg szeretné ha ütőfával püfölnék :) Csak a Fallkelnivestől meg azért félek, mert mintha azt írtáká volna, hogy valami spéci pengéje van, amit nem lehet egyszerűen élezni :(

 

Üdv: Fishor

Előzmény: H_G (26516)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26521

Teljsen jó hogy ezt beillesztetted, mert sajnos ez a bolt is azok közét tartozott ahol rendeltem, de nem volt raktáron, és rá egy jópár napra kaptam meg az emailt hogy jelenleg nincs nekik, és még azt is hozzátenném hogy a rendelést követö napokban nem hogy felhívtak, vagy egy emailt kaptam volna a rendelésemrlől, hanem nekem kelett utánna telefonálni hogy mi a helyzet!  Szóval, lehet hogy matracot, pórszívót elküldik,  de én speciál nem pozítivan éltem meg a késem beszerzését!

 

Előzmény: ph5.5 (26519)
florg Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26520

Nem tudom, lehet, hogy általánosítottam, de én speciel egy csomó rosszul működő helybe futottam bele (számítástechnika, hangszer, egyebek) területén, külföldi webáruházzal meg nem volt ilyen tapasztalatom.

Előzmény: ph5.5 (26519)
ph5.5 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26519

Dragonfly 2
Gyártó: SPYDERCO
Kategória: Bicskák (Mindennapokra) 

  •    Penge hossza: 57 mm
  •    Penge anyaga: VG-10
  •    Penge vastagsága: 2.5 mm
  •    Markolat anyaga: FRN
  •    Súlya: 34 g
  •    Teljes hossza: 141 mm


Ára: 17105 Ft
Státusz: raktáron
Szállítási határidő: 4-7 munkanap 
Linkek: Gyártó oldala 

 

 

Ez az egyik legmegbízhatóbb magyar webshop kínálatából kivágott részlet. Ez volt az első hely ahol megnéztem... de máshol is akad. 

Karácsony előtt jó pár dolgot vettem online. Porszívótól a matracig. Minden oldalon korrektséggel találkoztam. Volt ahol előre utaltam... volt ahol arra kértek hogy inkább a futárnak fizessek, mert nekik az a biztosabb- nekem meg a gyorsabb, mert nem kell a bankszámjájukat figyelni ki mikor küldte a pénzt. Szóval én nem általánosítanék ennyire.

Előzmény: florg (26518)
florg Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26518

Ez tipikus magyar online bolt "stratégia", nem csak késeknél, majdnem minden így van, nagyon ritka a kivétel, ahol kiírják, hogy raktáron, vagy rendelésre.

Ha megnézed a külföldi boltokat, még azt is kiírják sok helyen, hogy hány darab van raktáron, vagy ha az van odaírva, hogy nincs, kiírják, hogy hány nap a rendelés.

Előzmény: Borz31 (26517)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26517

Sziasztok, elmesélem hogy hogyan jártam, karácsonyi ünnepek elött úgy gondoltam veszek magamnak egy spyderco zsebkést, amit a pénzemnél fogva meg tudtam volna vásárólni az egy spyderco dragonfly... mondjuk azt hogy az összes magyar online webáruháznak írtam akinél volt hogy én egy ilyenre vevő lennék, de sajnálatos modon, képek, árak voltak mindenhol a fent említett késre, de minden hol azt a választ kaptam hogy sajnos nincs raktáron! Kérdezem én, akkor mi a szarnak rakják ki???? Végső megoldásom az lett hogy a vaterán sikerűlt egy használt endura 4 -et vásárólnom, aminek örültem, mert jó árért sikerült megkapnom! A baj vele az hogy nem tipikus zsebkés, kicsit nagy, ha valaki esetleg érdekel, akkor egy kisebb spydercora elcserélném, a lényege hogy VG-10 es penge legyen, és sima pengéjű! A lényeg a lényeg, levontam az online boltokról a vélemmyényem, csomó terméket feltőltenek, és annak csak a töredéke van raktáron! pedig csak annyit kéne hozzáj írnijuk, hogy nincs , vagy elfogyott,  esetleg pillanatnyi készlethiány, vagy stb, az a lényeg hogy szerintem simán megoldható lenne az hogy ne ámítsák szegény vásárlókt!

H_G Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26516
Előzmény: H_G (26514)
ph5.5 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26515

 

De Syaky is tesztelte az általa is forgalmazott Bear Grylls cuccokat:

 

 

20e magasságában van a "túlélő kés". Ezért kapsz egy rossz hőkezelésű olcsó csájnáméd pengét, egy törékeny műanyag nyelet, egy bazári kinézetet, és pár extrát. Gyémántos élezőt (Fallkniven DC4 5e-ért sokkal jobb vétel), túlélési tanácsadó lapot, szikravetőt (állítólag rövid időn belül kipotyog a helyéről- a másik Bear Grylls 4e-ért jobb vétel, de vannak 3e magasságában ismert márkák is), a síp gyenge...

 

Túlélőkés? Nekem F1 van. Ütőfával szinte bármit ki lehet vele vágni. Halpucolásban remekel :-)  16 nagyobb kárász, 3 x 3 kg-os ponty után is remek éle maradt. A kés fokával jól indítható a szikravető, fulltang kialakítású, és a VG10 laminálva sokat bír.

 

Túlélő csomag: F1 + gps iránytűvel + DC4 (bár ritkán kell) + szikravető élesztékkel... 

 

Az előttem említett Mora család valóban ár/értékben verhetetlen. 

Előzmény: Szepy2884 (26513)
H_G Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26514

Van a Morának halfilézője, pucolóval a fokán.

 

 

Előzmény: Szepy2884 (26513)
Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26513

Kezdetben néztem a Bear Grylls késeket, de sokan írták hogy gagyi.

 

Hogy tényleg gagyi e azt nem tudom, de hogy a csávó egy majom aki pénzért kútba ugrik az biztos. 

 

Ha hiteles túlélési szakértőt arcot akarsz látni akkor ott van Ray Mears. Neki is van egy saját névvel ellátott kése. Az biztos hogy nem gagyi. De ha eredetit akarsz, akkor éveket kell várnod a rendelésed után. De van egy magyar mester, aki megcsinálja neked fele áron és az biztos hogy az sem lesz gagyi.

 

Fallkniven A1, S1 profi kések de borsos az áruk. Az F1 fele annyi és fele akkora, de szerintem kezelhetőbb a mérete miatt. De a Mora késeknél ár/érték arányban jobbat nem találsz. Hogy ezek mennyire alkalmasak halat pucolni azt passzolom. Nem horgászok.

Előzmény: Fishor (26512)
Fishor Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26512

Sziasztok!

 

Lehet hogy nem a legjobb helyen kérdezek, de talán tudtok segíteni. Szeretnék a jövőben venni egy "túlélőkést". Ez nálam inkább hóbort, mint létkérdés, de ez mindegy. Kezdetben néztem a Bear Grylls késeket, de sokan írták hogy gagyi. Most amiket néztem utána a Gerber LMF2, illetve a Fallknives A1 és talán inkább S1. Ha tudtok, akkor ajánljatok már valamit, vagy erősítsetek meg hgoy ezek jó vagy nem jó választások. Árban azért nem szeretnék elszállni, bár már ezt is elég elszállottnak tartom, úgy hogy ez csak hóbort nálam (szeretem a késeket) Egyébként horgász vagyok, tehát főleg tüzeléshez gallyak alakításához levágásához, meg néha halpucoláshoz használnám. Tudom balta, fűrész stb, de jó lenne egy mindenttudó kés.

 

Üdv: Fishor

H_G Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26511

Horror áron?! Egy kiváló Lauri penge 3000 Ft. (Sok jó nevű finn gyártó is ebből készíti a vadászkéseit, csak a markolatot adják maguk.)

 

Akinek vmiért nem tetszenek a kész pengék, de mégis házilag akar kést csinálni, az fűrészlapból, reszelőből, teherautó-rugóból stb. indul ki, tehát már edzett acélból, de ezeket persze nem könnyű megmunkálni a keménységük miatt -- házilag korrekt hőkezelést adni a lapban árult célnak viszont még nehezebb, gyakorlatilag lehetetlen.

 

 

Előzmény: tomika1980 (26506)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26510

Ha "nyersen" veszed az acélt, akkor hőkezelned is kell. Azért az otthon elég macerás dolog.

Előzmény: tomika1980 (26509)
tomika1980 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26509

nekik írtam de még nem válaszoltak.ti pl honnan szereztétek be a pengének valót?

jó reggelt mindenkinek!

Előzmény: stellaz2 (26508)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26508

esetleg itt megpróbálhatod (csak tipp, mintha a készítők is vennének innen anyagot)

 

www.boehler.hu

 

 

Előzmény: tomika1980 (26506)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26507

akkor jól el vagy látva a konyhában, ez már tényleg a bőség zavara :D

Előzmény: tantoknife (26503)
tomika1980 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26506

hát nekem vadászkésnek kellene,de sokat turázom is és egy mindenes kést is terveztem!

az elöbb emlitett portálon kész pengék vannak elég horror áron!nekem kisebb táblába kellene de nem vagyok tisztában mekkora mérteben árúlnak egyáltalán késacélt.egy csomot olvastam késkészítő forumokat és ott irtak minden félét:böhlert ats-34 et stb stb!

kérlek benneteket valami konkrétumot irjatok hol tudok venni vagy beszerezni egy kis rozsdamentes anyagot amiből valamit összehozhatnék!

gw-tec Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26505

acelfullank.hu

Előzmény: tomika1980 (26502)
tantoknife Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26504

Milyen célra  akarsz  kést  készíteni  ....konyha,  túlélés,  SD,  EDC  napi  szinten ????????????

Tanto

Előzmény: tomika1980 (26502)
tantoknife Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26503

Nem  nem  jöttek  be,  hanem  amikor  van  legalább  3-4  hasonló kés   a konyhában, nagyobb mennyiségű  munka  során  a súly,a  méret ,

a  kezelhetőség  alapján  kiemelkedik  egy, pedig  mind  nagyon  jó.

Csak  hát  a  kézméret, tapasztalat,  a  saját  igények   és  az  eddigi  gyakorlat  alapján  valami  jobb  vagy  kényelmesebb érzést  ad.  

Meg  nekem  kicsi-közepes  kezem van, lehet,  hogy  e  miatt.  ezek  eladó  sorba  kerültek, míg marad  még egy   illetve  hozzá  jön  egy  hasonló.

Meg  egy  rakás  szeletelő, kicsi  hámozó,  a  recésből  kettő  stb stb stb   van még.

Tanto

Előzmény: stellaz2 (26500)
tomika1980 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26502

sziasztok!

ma találtam ezt a késes forumot.szeretnék magamnak egy kést készíteni.szerszámok megvannak az elszántság is!egyedül acélom nincs hozzá!

tudnátok abban segíteni hogy hol szerezhetek valami jó mínőségű acélt a késemhez?

kiskereskedelmi forgalomban hol tudok venni?

vagy mi lenne alkalmas késanyagnak?

remélem tudtok segíteni nekem!

üdvözlettel Tamás!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26501
Előzmény: tantoknife (26499)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 26500

nem váltak be?

Előzmény: tantoknife (26499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!