Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109254
"Csak az a baj, hogy sajnos ezek közül is több mint 90% külföldi tulajdonú."

Miert lenne ez baj?

sb
Előzmény: GPS (109231)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109253
vannak azert meg olyan sufnimuhelyek, ahol egyetemes gepek vannak, es egyedi cuccokat is megcsinalnak, de sokkal ritkabbak, mint 20 eve.

Ennek 2 fo oka van:

- regebben rengetegen barkacsoltak, rotacios kapat csinaltak hazilag, meg ki tudja meg mit. Ma mar ilyet szinte senki sem csinal, nem eri meg.
- nem nagyon lehet ma mar CNC-k nelkul ipart vinni. Aki tudott, idoben valtott, aki nem, az lehuzta a rolot.

sb
Előzmény: GPS (109247)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109252

 

Nyulászkám !!!

 

Nalatok csupan az a problema, hogy tudas nelkül, hitböl erzitek magatokat felsöbbrendünek, többettudonak. Azzal nem szamoltok, hogy a 6,8 milliard emberi leny közül benneteket tudasban vagy 1 milliard csuklobol hazavag.

Igy kenytelenek vagytok olyan dolgokrol velemenyt alkotni, amiröl halvany gözötök sincs. Persze a velemeny egyszerü, kerekded es csodalkoztok, hogy masok miert nem jöttek eddig ra. :-))

 

Ilyen a peak-oil kerdesköre IS (amihez az eszt nem az internetben aruljak), ilyen a villamosenergiarendszer müködese IS (amihez komoly termeszettudomanyos ismeretek szükseges), de ilyen pl. a bankrendszer IS (amiben ugye eddig sem voltatok tulzottan otthonosak, nem jeleskedtetek, hiszen, akkor a harci helyzet teljesen mas lenne, teljesen mas problemak foglalkoztatnanak benneteket). Es igy tovabb.

Persze messziröl beledilettanskodni sokmindenbe lehet. Csak az ertelme erösen ketseges.

 

Persze egy pillanatig sem akarom vakhitedet megingatni. Szerintem te igy erzed jol magad. Egeszsegedre! :-)

 

 

Előzmény: nótbuk (109248)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109251

Hát mindent nem vehetek, bazz. Így is annyi szerszámom van, hogy egy Patriotot simán össze tudnék szerelni vele.

De egy műszerész-pad akkor se lenne megoldás, ha egy 35-ös átmérőjű, 240 hosszú, saválló-acéltengelyt (!) kéne drehálni rajta.
.
Előzmény: krezidiesel (109249)
többedik Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109250
Ez is lyó:-)
Előzmény: GPS (109238)
krezidiesel Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109249
Én vettem esztergapadot...
Előzmény: GPS (109247)
nótbuk Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109248
"Ugyanolyan strucc-politika mint a Peak Oil tagadas."

Ez valahol természetes, mert az igazság olyan fájdalmas hogy az ember egyszerűen nem képes elviselni. Sokkal jobb nem látni nem hallani nem beszélni róla. Még a nyúlcsordás forgatókönyv is erősen optimista.
Előzmény: V.4_BlackVoid (109235)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109247

Hát a tököm sem érti ezt.

Lehet meséltem (vagy nem) de hobbi-szinten hajó-tuninggal foglalkozom - pontosabban: különböző korszerűsítésekkel vagy új megoldások konstruálásával.

Nahát, hiszitek vagy nem - de komoly meló egy olyan gépműhelyt találni, ahol egy papír-rajz nyomán, egy síma esztergapadon megesztergálnának+marnának mondjuk egy szokványos, 4 lépcsős tengelyt - benne két ékpályával.

Bárhova küldtek, mindenhol a kibaszott CNC gépek álltak sorba....ahol az első kérdés az volt:

- Hányezer darab kéne?"
- Mondtam: egy
- Hmmm. Háááát, ezer darabot is meg tudunk csinálni...de így drágább lesz.
- Pontosítottam: Nem "egy-ezer" darab kell - hanem csak egy (azaz egyetlen) darab.


Hát nem ecsetelem hogy kb. milyen skálán reagáltak erre a "rendelésre".

Szóval azt akartam hangsúlyozni, hogy mifelénk már a garázs-műhelyekben is csak CNC géppark van.
Ez nem költői túlzás - a mellettünk lévő garázs-soron is van egy ilyen - 4 darab összebontott garázsból.

Miért is nincs export-képes termelés akkor? A mi CNC-nk hülyébb a szlovénnél, például?
Mert ott a fél ország ilyen fél dekás biszbaszok milliós gyártásából él.

Hát akkor?
.
Előzmény: Kisfiatal (109245)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109246

 

Korabban kicsit leszükitettük a piacot egy kis szegmensre.

Arrol volt szo, hogy mit tudnanak a magyar kezben levö kisvallalatok direkt külföldre exportalni (es hogyan). Ugyanis a bérakott adat szerint a magyar összexportnak csupan 2%-t teszi ki ezen csoport forgalma.

 

Előzmény: Kisfiatal (109245)
Kisfiatal Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109245
http://www.autopro.hu/autogazdasag/Csak-az-oroszok-kernek-szerelheto-gombcsuklot-a-szegedi-Autofertol/457/

Sztem sok hasonló van. Nyilván nem high-tech. Aztán ott a Rába, a Videoton, van 1-2 buszgyártó is ami exportál, és mennyi cég lehet még, ami apró bizb@szokat szállít be akár hazai autógyártóknak is(és ez is exportra megy áttételesen).
Az élelmiszer-ipari export sem kevés, keletre pl. taroljuk a román mezgazt :)
Előzmény: berci222 (109244)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109244

 

Hat, pedig nem tudom, hogy tulzott kivansag lenne-e, egy www.made-in-hungary.com portal felallitasa (mondjuk 7 EU-ban hasznalatos nyelven).

Illetve, ha es sem m1, akkor nem kell keseregni, hogy nincs a magyar tulajdonu kkv-nek exportkepes termeke.

Söt mi több. Szerintem, ha lenne egy ilyen csicsasan müködö portal, nem is tudom, hogy mivel lehetne megtölteni.

 

(Az emlitett kinai portalon van nehany millio különbözö termek)

 

Előzmény: GPS (109238)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109243

Ha már szóbajött a nyúl, itt van egy kis locsolóversike:

Kossuth téren jártam,
Nagy tömeget láttam
Nem akart oszolni,
Szabad-e locsolni?


Szabad hát, hogy a francba ne lehetne? Sőt: mindjárt küldjük a tojást is, a locsolásért.
.
Előzmény: krezidiesel (109240)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109242

22 kilót emelgetni tényleg nem való egy ekkora kislánynak. De hát mire rá nem veszi a szülő a gyereket - egy kis ingyen-hírverésért?
.
Előzmény: krezidiesel (109240)
krezidiesel Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109241
Ez tetszett...
Előzmény: GPS (109238)
krezidiesel Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109240
Szegény kölök meg sérvet kap...
Előzmény: GPS (109239)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109239

Ínyenc geddonistáknak - Húsvétra.

Ő Darius. Így kinyújtva 122 centi hosszú - viszont még összekuporodva is 22 kilót nyom :-)))
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109238

"Ha kell valami Kinabol, pl. itt is utananezhetsz. http://www.made-in-china.com/ Van valami hasonlo magyar verzioban?"


Erről az oldalról ordít, hogy ez egy központ, állami oldal - ahová az ottani kkv-k feltolhatják a szarjaikat.

Ha ugyanez magyar lenne, akkor annak a megcsinálása először is (ősiségi alapon) valamelyik haver-cég megbízatása lenne - mondjuk 4 milliárd+Áfáért.

Az Áfát a cég természetesen nem fizetné be az Apeh-nak, hanem Ferrarik, Maseratti-k és Lamborghinik vásárlására - illetve a szuper-gazdagok versenyeire való nevezési díjak tízezer dollárjaira költené.

Átadás után, az oldal értelemszerűen NEM működne - a működéshez szükséges bővítést további 3 milliárdért viszont megcsinálná - ugyanaz a cég.
A további pénz rekordsebességű átutalását követően másnapra meg is érkezne a hiányzó bővítmény.

Az immár (állami) 7 milliárdért megírt szoftver természetesen csak demo (asztali) változatban működne - reál helyzetben (a túlterhelésre való hivatkozással): NEM.

Az oldal használata- térítés ellenében - természetesen kötelező lenne minden cég számára - még azon cégek számára is, amelyeknek nincs export-termékük (pl. a sarki fodrászatnak is).
A használati díj 46 ezer+áfa átalány lenne. Havonta. De csak ha nem használja.

Ha valóban fel szeretne iratkozni a termékeivel, akkor soronként lenne ennyi.

Ismerős?
.
Előzmény: berci222 (109236)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109237

 

Hagyj mar beken !! Ne velem foglalkozz. Nem talalsz mas partnert, aki esetleg szivesen diskural veled? Ha nem, az teged minösit.

Egy kocsmaban mar biztosan kipoliroztam volna az orrod. Ott ugyanis senki nem türi el, hogy masok, ha nem kivanatosak, odatoljak a kepüket es mindenbe belekotyogjanak. :-((

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (109235)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109236

 

A magyar önallo kkv jelentös resze nem komoly. Az epitöiparban pl. asoval, csakannyal, talicskaval. ketraval rendelkezik. Ilyen teljesitmenyt nem lehet exportalni (az epitöipari kkv az EU-ban altalaban nem is exportal, mert az a nagyok privileg-je).

A maradek nagyresze pedig sufnituningos (megfelelö geppark, megfelelö töke, megfelelö marketing, piacismeret, ... nelkül). Egyszerüen nem europai szint.

 

Ha valaki egy termeket el kivan adni, annak bizony kiallitasra kell jarni, hirdeteseket kell feladni, ... normalis szintü marketinget kell müködtetnie. Különben nincs eredmeny. Ebben szerintem a kinaiak sokkal elörebb jarnak.

 

Ha kell valami Kinabol, pl. itt is utananezhetsz.

 

http://www.made-in-china.com/

 

Van valami hasonlo magyar verzioban?

 

Előzmény: GPS (109233)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109235
Ilyeneket irsz, hogy a szerbek nem szenvedtek, meg mashol nincs is valsag csak Magyarorszagon. Csak azert mert teged nem erintett a valsag (meg).

Ugyanolyan strucc-politika mint a Peak Oil tagadas.
Előzmény: berci222 (109229)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109234

Nem kell csüggedni, vannak azért JÓ HÍREK is.
.
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109233

Persze, hogy NEM valódi (szabadpiaci-alapú) export az sem - hanem egy anyacégen belüli árumozgás.

Csakhát - mivel hogy az az árú is elhagyja az országot - a statisztikusoknak az is "export"-nak számít.

De hol van az előírva, hogy egy magyar kkv nem exportálhat? Ma, az Internet korában - még az se feltétel, hogy minden lószar-helyre ki kelljen utazni, vagyonokért - árút kínálni.

Érdekes módon, a kínaiak szarrá-exportálják a világot - anélkül hogy felállnának a karosszékből.
Előttük Hong-Kong csinálta ugyanezt...most meg Kína...csak 50-es szorzóval.
.
Előzmény: berci222 (109232)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109232

 

Ezek altalaban külföldi anyavallalat Mo.-on alapitott leanyvallatai, amelyek az anyavallalat megrendeleseit teljesitik (pl. autoalkatreszeket gyartanak, ...).

 

Egy magyar kkv önalloan nemigen tud semmit sem exportalni (esetleg egy kis gyümölcsöt, elelmiszert).

 

Előzmény: GPS (109231)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109231

Mostani, friss adat - én is meglepődtem:

Az össz-magyar export egészéből 18%-ot adnak a KKV-k. Csak az a baj, hogy sajnos ezek közül is több mint 90% külföldi tulajdonú.

Tehát, más szavakkal: a valóban magyar KKV-k szinte a nullával egyenlő mértékben exportálnak.

Brávó, gazdaságpolitika!
.
krezidiesel Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109230
Poén, de nagyrészt tényleg feketék a nyulaim...
Előzmény: mr xx (109214)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109229

 

Mar parszor kertelek, hogy foglalkozz magaddal, vagy masokkal, de ne velem.

Gondolod, hogy a beirasod olyan magvas volt, hogy feltetlenül szükseg volt ra? :-(((

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (109226)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109226
Nini egy strucc!

Neked amit nem latsz az nincsen.
Előzmény: berci222 (109224)
berci222 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109224

 

Reszben igazad van. Viszont lathattad az utobbi idöben, hogy mekkora hatasok, milyen következmennyel jartak.

Pl. egy Szerbiat 10 eve visszabombaztak a kökorszakba, de az emberek nem panikoltak, nem lazadoztak, meg csak nem is szenvedtek, a varosokat sem hagytak el, ... Marpedig ehhez hasonlo meretü "csapas" nem valoszinü, hogy egy orszagot hirtelen sujtson.

Eltünik a penz. Mi az, hogy eltünik??? Eppen arrol van szo (ezert siránkozik ennek a topiknak is a jelentös resze), hogy tul sok ertek van felhalmozva.

Pl. az USA-ban kb. ugyanugy elnek, mint 1-2-3 evvel ezelött. A gazdasag viszont csupan 70%-on jár. Nehogyman elfogyjon a hamburger, vagy a Coca-Cola.

Ettöl valojaban senki nem tart.

A magyar elbizonytalanodas, a belsö helyzet kivetitese a nagyvilagra (es annak feltetelezese, hogy magyar kupleraj uralkodik mindenhol), ... nos ez a depis hozzaallas fö oka. Nem pedig a forrasok jelenlegi hianya.

 

Előzmény: Alejandro DeSilva (109218)
többedik Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109223
Ez lyó:-)
Előzmény: GPS (109222)
GPS Creative Commons License 2010.04.05 0 0 109222

"az usakok rendesen el is inflaltak,"


Jókat szoktam röhögni a '60 évek amerikai krimijein, amikor például a bérgyilkos 10 ezer (tíz ezer) dollárt kap a márkás kuncsaft láb alól való eltakarításáért - azt is két részletben - 5-öt előre ....és 5-öt majd a temetésen.

Bruhhahhahaaa. Még hogy 10 ezret? Ma szinte hihetetlen - de 1960 környékén 10 ezer dollár egy olyan hatalmas pénznek számított - amennyit az átlag amerikai egy életen át, soha nem látott egyben.

A másik kedvelt film-beszólásom (szintén a '60-as évekből), hogy "és akkor ez a szarházi szélhámos beállított ide a 100 dolláros öltönyében - hát persze, hogy mindenki hasraesett tőle"

100 dolláros öltöny, mi? Ez volt ám a rongyrázás netovábbja. Ma jó, ha ennyiért egy márkásabb pólót kap - de azt se a 5th-en.
.
Előzmény: Alejandro DeSilva (109220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!