Keresés

Részletes keresés

cattail Creative Commons License 2006.08.25 0 0 426
Szia Kheiron!

Ma megvizsgált a dokim, azt mondta, a terhesség nagysága a korának megfelelő, úgy látja, minden rendben, és csak 4 hét múlva menjek újabb UH-ra.

Ezek után az a kérdésem, mennyire függ a szonográfustól, milyen érettségi fokozatba sorolja a lepényt?
....most csak az ütött szöget a fejembe, hogy ugyanez a doki, aki II. érettségűre értékelte a placentát, mindig lát egy miómát a méhfalon, amit másik 3 UH-s közül, akik idáig vizsgáltak, senki. Keresgélték ugyan a leletek alapán, de egyik sem erősítette meg.

Szerinted érdemes megnézetni azért - egy újabb független szakértővel :) - , mi a helyzet, vagy próbáljak nyugton maradni?

köszi!
Előzmény: kheiron (416)
kheiron Creative Commons License 2006.08.24 0 0 425

Kedves zpety, semmi gond. :-)

 

De tudnod kell, hogy az én időm is véges, és nem állandóan itt lógok.

Előzmény: zpety (424)
zpety Creative Commons License 2006.08.23 0 0 424

Kedves Kheiron!

1. Mivel semmiféle pénzbeni juttatást nem továbbítottam a fórum felé, ezért egyáltalán nem gondoltam a fizetett alkalmazott válaszol rendszerre. Mint azt te is olvashattad bocsánatot is kértem a türelmetlenségemért.

2. Köszönöm válaszodat. Bevallom első babás kismamaként -lehet, kicsit több aggódással az átlagnál - ennyire lettem volna kiváncsi mindössze.(Nincs fogadott orvosom, nem igazán tudjuk/tudnánk fizetni...ezért is érdeklődöm ilyen helyeken, mint internet).

Azért - mindentől függetlenül - köszönöm felvilágosításodat.

kheiron Creative Commons License 2006.08.23 0 0 423
Kedves zpety! 1. Ez a fórum és ez a topic nem a "fizetett alkalmazott válaszol" rovat. 2. A magzat nemének megállapítása az esetek egy részében nagyon nagy biztonsággal lehetséges, egy részében valószínűsíthető, egy részében pedig lehetetlen. Ha a köldökzsinór a láb között van, de nem teljesen szorosan, akkor lehet sejteni a külső nemi szerveket. A lányok esetében láthatók a nagyajkak, ami hamburger-szerű képet ad, a fiúknál nem ez figyelhető meg. Az orvosod is valószínűleg ez alapján tippelt lányra. Nagy eséllyel a következő ultrahangnál látszani fog, aminek látszania kell.
Előzmény: zpety (419)
zpety Creative Commons License 2006.08.23 0 0 422
Rendben, bocsánat, valóban néha kicsit türelmetlenebb vagyok...
Előzmény: VKOrsi (421)
VKOrsi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 421
1 óra alatt nem biztos, hogy tud az illetékes válaszolni! légy türelemmel.
de én úgy gondolom, hogy egy szakember tudja, hogy mit lát. Ezért szakember.
Előzmény: zpety (420)
zpety Creative Commons License 2006.08.23 0 0 420
Senki nem tud az előző kérdésemmel kapcsolatban segíteni....(?) :-(((((
zpety Creative Commons License 2006.08.23 0 0 419

Kedves Mindenki!

Tegnap voltam UH-on (24.héten vagyok) és az orvos megnézte milyen nemű lesz a gyermekem (én kértem erre), de a köldökzsinór a baba lába között van. Mégis azt mondja, hogy ettől függetlenül ő lányra tippel (persze mondta, hogy ez nem 100%). Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt hogyan tudják  a dokik megállapítani, ha a köldökzsinór takarja a dolgot? (Tapasztalat?, vagy ő látja, hogy ott vastagabbnak kellene lennie, ha fiú lenne?, vagy hogyan?)

cattail Creative Commons License 2006.08.23 0 0 418

Kedves Kheiron,

nagyon köszönöm a gyors választ, beszélek a dokimmal.

Előzmény: kheiron (416)
kheiron Creative Commons License 2006.08.23 0 0 417
OFF Szilvia, kaptál választ. ON
kheiron Creative Commons License 2006.08.23 0 0 416
Kedves cattail!

Jól tudod, a lepény érettségének három fokozata van: az I. fok az, ahol a lepény teljesen homogén, szép, friss, a II. fokban érett lepényben már megjelennek a mészlerakódások az öregedés jeleként, a III. fokozat meg már egészen szülés előtt szokott látszani, sok-sok mészlerakódással.

A II. fokban érett lepény egy cseppet korai ebben a korban, én általában a 30-33. hét után szoktam látni. Beszéld meg a dolgot a szülészeddel szerintem!
Előzmény: cattail (415)
cattail Creative Commons License 2006.08.22 0 0 415
Szia Kheiron!

A legutóbbi uh leletem (24+2-nél) a következő:

" A lepény a mellső falon tapad, jó helyen, II. fokban érett.
A magzatvíz mennyisége átlagos.
BPD 61 mm
FL 45 mm"

Mit jelent pontosan, hogy a lepény II. fokban érett?
( Annyit tudok, hogy 3 fokozat van, nem gond ez a II. ennyi idős terhességnél?)

köszi!
sellőke Creative Commons License 2006.08.21 0 0 414

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a múlt heti segítséget. Ma voltam uh-n, van szívhang:-), petezsák 22*14-es CRL:4,6 és még a hematóma is felszívódott. Szóval azt hiszem minden a legnagyobb rendben.

 

Sellőke

sellőke Creative Commons License 2006.08.18 0 0 413
Tasha! Köszi elkezdem szedni, remélem nálam is felszívódik és nem lesz semmi baj vele. Köszi a bíztatást :-)
kheiron Creative Commons License 2006.08.17 0 0 412
OFF Szeretném megkérni azt a kolléganőt, aki küldött hozzám egy hüvelyi ultrahangos pácenst, hogy dobjon egy mailt! Kösz. ON
tasha Creative Commons License 2006.08.17 0 0 411
Rutascorbint szoktak ajánlani, 3x2-ot és pihenést.
Bocs h belepofa, de nekem is volt hematómám, aztán minden oké lett, (a gyermek már 2 éves) Selloke, ez bíztatás akar lenni :)

t.
Előzmény: kheiron (409)
sellőke Creative Commons License 2006.08.17 0 0 410
Nagyon köszönöm, hétfőn mindenképpen írok mi volt a kontroll uh-n.
Előzmény: kheiron (409)
kheiron Creative Commons License 2006.08.17 0 0 409
Kedves sellőke!

A hematóma szépen magától fog az idő múlásával felszívódni, nem tudok arról, hogy bármilyen módszerrel lehetne ezt gyorsítani.
Előzmény: sellőke (408)
sellőke Creative Commons License 2006.08.17 0 0 408

Kedves Kheiron!

 

Nagyon köszönöm válaszodat. Mikor megnéztem a táblázatot engem is teljesen meglepett, hogy 4 hetesre tette az uh-s a baba korát. A leleten egyébként nincsen a CRL-re adat. Lehet, hogy ezt nem tudta lemérni? Vagy üres volta a petezsák? Modjuk ilyet nem említett és gondolom a diagnózisba is be kellett volna írnija, ha ez lenne. Hétfőn megyek kontroll uh-ra, remélem addig nőni fog és már a szívhang is látszani fog addigra már 6+6 leszek.

A hematóma felszívódását mivel lehet elősegíteni? Vagy ez inkább nőgyógyászati kérdés? Mit tapasztaltál eddig, többnyire azért felszívódtak? Mit okozhat ha mégis ottmarad?

Bocsánta, hogy ennyi kérdésem van, csak kicsit meg vagyok ilyedve.

Köszönöm még egyszer.

Sellőke

Előzmény: kheiron (407)
kheiron Creative Commons License 2006.08.16 0 0 407
Kedves sellőke!

Az a leletben levő hematóma nekem nem tetszik igazán, de remélhetőleg felszívódik.
A 6. hét elején (mert az 5 hét 7 nap pont a 6 hét :-) ) kb. 10 mm-esnek illene lennie a petezsáknak (l.d itt a lejjebb levő táblázatot), és nem feltétlenül kell, hogy látsszon a szívcső pulzációja. Szóval igazán nem tudom, honnan származik a 4. hét.

A pulzáció ugyanis elvileg a 6. héten már kimutatható (én is láttam már jó párszor), viszont a kimutathatósághoz nem árt egy jó irányban fekvő embrió, és egy szép nagy (minél nagyobb és modernebb) ultahanggép (én is csak csúcskategóriás masinákon láttam a szívverést). No meg egy jó szemű ultrahangos. ;-)
Előzmény: sellőke (406)
sellőke Creative Commons License 2006.08.16 0 0 406

Kedves Kheiron!

 

A segítségedet szeretném kérni uh-s leletem értelmezésében. Hétfőn voltam uh-n 5+7 napon 10*8-as petezsákot találtak szívhang nincs, a petezsák alatt 18*12-es hematóma van. A diagnózisban az volt, hogy 4 hetes terhességnek felel meg az érték. Az inertneten találtam egy tárblázatot, ami azt írja, hogy 5+7-en 10mm a megfelelő. Teljesen elbizonytalanodtam. Az előző terhességem vetéléssel végződött, ezért most nagyon izgulok, hogy ez megmaradjon. 4. héten kétszer volt vérzésem azóta semmi, mondjuk progit szedek lehet hogy ezért nem.

Mi a véleményed a mértetről? Nem baj, ha még nincsen szívhang?

 

Előre is köszönöm válaszod

Sellőke

Niko1 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 405

Köszönöm:)

 

(A kora lehet nagyobb, rendszertelen menses miatt 12. heti ultrahangból számolták.)

 

Előzmény: kheiron (404)
kheiron Creative Commons License 2006.08.14 0 0 404
Kedves Niko!

A II. típusú lepény szerintem a 33. héten normális.
A két megadott érték önmagában még nem elegendő ahhoz, hogy lehessen következtetni a baba méretére. A nagyobb gépekben van egy bonyolult táblázatrendszer, ami a mért BPD, OFD, HC, FL, TAD, és APD alapján megad egy hozzávetőleges súlyt.

Az viszont látszik, hogy a 33 hét 1 napos magzatnak általában egy cseppet kisebb a BDP-je, ez két dolgot jelenthet: az egyik, hogy a babádnak relatíve rövid és széles feje van, a másik meg az, hogy egészében nagyobb. Az FL is nagyobb egy cseppet a 33 hét 1 napnál, szóval figyelembe véve a vércukor-eltérésedet, a második lehetőség a valószínűbb.
Előzmény: Niko1 (403)
Niko1 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 403

Kedves Kheiron!

 

Ma voltam ultrahangon 33 hét 1 nap.

Eredmény BPD: 91 mm

FL= 65 mm

Lepény II. fokban érett.

 

Kérdésem lenne, hogy a II. fokban érett lepény az ilyenkor "normális", vagy már túlérett? (egyelőre diétával kezelt cukrom van).

 

Illetve a két megadott adatból lehet a baba méretére következtetni?

 

Válaszodat előre is kösönöm.

 

Niko

giggii Creative Commons License 2006.07.31 0 0 402
Igen, legalábbis a vizsgálatoknál úgy írták, a lepény jó helyen tapad.
Nem volt szó másik lepényről egy uh-n sem.
Előzmény: kheiron (400)
giggii Creative Commons License 2006.07.31 0 0 401
Kedves kheiron!

De igen, nagyon hasonlítanak egymásra. Legalábbis szerintem és sok más vélemény szerint is.
Viszont mások meg azzal jönnek, hogy nagyon különbözőek, biztosan kétpetéjűek.
Ilyenkor támad kétségem...
A különbség közöttük abból fakad, hogy születésükkor is már 660 g volt közöttük a súlykülönbség, ami azóta 2 kg-ra gyarapodott.
Ez legjobban az arcukon látszik, az egyik kicsit kerekebb arcú, a másiknak pedig keskenyebb a fejformája. Én erre gondolok, hogy ez miatt látják őket különbözőnek.
Mert egyébként mindketten kék szeműek, göndör szőke hajúak :-)))
Az az igazság, hogy azért nem voltam biztos benne hogy 1 petéjűek, mert mikor megszülettek azt mondták hogy mivel külön burokban voltak így 2 petéjűek.
Viszont én nem így olvastam /de az orvossal vitázni nem akartam/ hanem hogy igazából a méhlepény dönti el ezt a kérdést, mert ha 1 méhlepány van akkor 1 petéjűek.
Nálunk 1 volt, de ennek ellenére még mindig kétségem volt, mert azt is olvastam, hogy a két méhlepény össze ís nőhet mégpedig akár úgy is, hogy még a szakértő szem sem veszi észre hogy az kettő volt.
Na szóval sikerült bő lére eresztenem ezt a hsz-t, pedig nem is idevágó téma, bocsi ha sok hülyeséget összeírtam /csak nagyon fogalkoztat a dolog/.
Szóval akkor azt jelenti, hogy 1 petéjűek /jó volt az anyai megérzésem :-) /
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: kheiron (399)
kheiron Creative Commons License 2006.07.31 0 0 400
Na, szóval a monochorialis azt jelenti, hogy egy méhlepény van, a biamnialis meg azt, hogy két magzatburok.

Ha korai állapotban (az első vizsgálatok során) is egy lepény látszott, akkor nagy valószínűséggel egypetéjűek.
Előzmény: kheiron (399)
kheiron Creative Commons License 2006.07.31 0 0 399
Kedves giggi!

Biztosan egypetéjűek.

Nem hasonlítanak? :-)))))
Előzmény: giggii (398)
giggii Creative Commons License 2006.07.31 0 0 398
Kedves kheiron !

Ne haragudj, lehet hogy off leszek.
Nem uh-val kapcsolatban kérdezek, de hátha tudsz segíteni.
2 évesek az ikerlányaim.
A születésükkori zárójelentésemen ez áll :
"monochorialis-biamnialis gemini"
Arra lennék kíváncsi, ez utalhat-e arra, hogy 1 vagy 2 petéjűek.
Próbáltam rákeresni, de nem jártam eredménnyel.
Előre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 397
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!