Keresés

Részletes keresés

Kilmer Petty Creative Commons License 2004.06.06 0 0 3668
Na itt "A" kép (Azért nehezebbnek tűnik, mint leírva...:-((():

Előzmény: Kilmer Petty (3667)
Kilmer Petty Creative Commons License 2004.06.06 0 0 3667
Még 1 db van. Holnap. Inkább tanulnom kéne, mint netezni...;-))) Utána Balcsi!!!!!

A Let's Go-ra +yek, de azt hiszem, idén inkább az ismerkedés + a bulik fognak dominálni (Ugye lesznek!?!?), mivel a 3style szörftudásom (heli tack, bwind jibe) elenyésző...:-((

Ha csak 3 hét alatt nem fejlődök a frontloop szintjére...:-)))

A deszkát még mindíg nem sikerült megúsztatni, de jövő héten már teszek róla!

Tehát az idei nyár céljai (nem feltétlenül ebben a sorrendben): duck jibe, frontloop, body drag, superman :-)))))))))

Az első 3at, asszem már részletesen kitárgyaltuk itt a fórumon, szóval az utolsó lenne a fehér folt.

Annyira +tetszett Greg Allaway (bár lehet, hogy más is tudja) trükkje, hogy úgy döntöttem ezt nekem is + kell tanulnom...:-)))

Ahogy nézem a köv. dolgok kellenek hozzá:
- jó magas ugrás. min 2-2.5 m (ez kicsit húzós, főleg az északi parton)
- kiesés a papucsokból, úgy hogy a bumot továbbra is markolom (ez a kiesés sajnos már ismert dolog...:-(()
- slájder elkerülése (!!!!)
- megfogni a bumkézzel a hátsó papucsot
- repülés, ÉLMÉNY!!!!
- visszamászni a deszkára
- vizet érni

Utolsó 5 fázis még nemigen kristályosodott ki, de sebaj majd menet közben. Amúgy tisztában vagyok vele, hogy a próbálkozásaim a révfülöpi Császtai- strand vendégeiből harsány kacajt fog előcsalni (gondolom ezt most pár fórumos olvasó is +tette), de sebaj...

A body drag tökéletesítésre szorul, mert (jó)pár elb*alfaszkodott wasser után magától ment a dolog, a kevés tudásnak és - szeretném inkább ennek tulajdonítani :-))) - az érdesítés szinte teljes hiányának. De most már fullprofi deszkám van, szóval ez nem lehet akadály...:-)))

Zárom soraimat, és +yek tanulni, hogy ezek szép tervek mielőbb valóra válhassanak! (Huh, de költői volt...:-)))

Petty

Előzmény: Blind Rider (3666)
Blind Rider Creative Commons License 2004.06.06 0 0 3666
Hát, én biztos hogy a boardbaget aláraknám...:), de hát ők mégiscsak profik, megengedhetik maguknak ezek szerint.

Hogy állsz a vizsgákkal Pety? Jössz Let's Go-ra? Nekem még 2 van vissza és indul a nyár :)))!!!! Ja és tudtál már menni az új deszkával?

Talán ma is lesz egy kis szelünk, lenézek du. a Balcsira, hátha...

Előzmény: Kilmer Petty (3665)
Kilmer Petty Creative Commons License 2004.06.05 0 0 3665
Basszus! A zúzalékra lerakni ezeket a Gyönyörűségeket!!!!!! Bűn...;-)))


Mit szólsz hozzá BR?

Előzmény: Blind Rider (3664)
Blind Rider Creative Commons License 2004.06.05 0 0 3664
Sajnos nem tudom a nevét, szerintem nincs külön neve. A vitorla által leírt pálya ugyanaz, mint egy body-sail 360 -nál, csak itt a tested nem megy vele, hanem eldobod a hátad mögé, és vissztér a kezedbe, miután megkerült téged. Csak közben persze át kell lépni az árboc fölött, különben elkaszál :)))...

Ezekről a kisszeles bohóckodásokról fog szólni a Freestyle Bajnokság első futama, a szél hiányában megrendezésre kerülő Let's Go Freestyle verseny no wind szekciója. Ott aztán lehet majd csemegézni ilyen és hasonló, de még sokkal kacifántosabb manőverekből, amivel kisszélben lehet múlatni az időt. Speciel én is készülök 1-2 meglepetés-manőverrel, azátn hogy mi jön ezekből össze, majd kiderül :).. Úgyhogy érdemes lenne minél többeteknek eljönnie oda, tavaly is volt kb. 50 induló, pl. vau1111! Abszolút semmi tétje a dolognak, nevezési díj nincs, nagy buli az egész. És legalább 3 napig együtt vagyunk, freestyleosok és szörf-őrültek.

Épp ezért mondom többször is, hogy gyertek ide meg oda (pl. Györökre) közösen szörfözni. Szép dolog az is, hogy itt megbeszéljük az aktuális eseményeket, meg leírjuk az élményeket, esetleg képeket rakunk be. De igazán akkor lehet átérezni, hogy milyen szuper ez a sport, amikor nem csak a "megszokott" bandával szörfözöl együtt, hanem eljössz a hasonló érdeklődésűek közé, és megosztjátok a tapasztalatokat, esetleg közös élményeket szereztek egy jó szeles hétvégén. Szerintem ennyi kis áldozatra mindenki képes lehet, ha már egyszer ennyire szereti ezt a sportot, hogy hétvégén, nem munkaidőben, egy-két nap erejéig szabaddá teszi magát és eljön, hogy találkozzon azokkal, akiket még csak "hallomásból" ismer. Szerintem maximálisan megéri.

Szóval aki csak tud, tegye magát szabaddá a július 16-18-i hétvégén, és jöjjön le Szabadi-Sóstóra, a Let's Go Freestylera. Erős szél esetén ugyanis expression session kerül megrendezésre, ami aztán igazán látványos esésekkel és gyönyörű manőverekkel fűszerezett akciódús néhány órát ígér.

Előzmény: gilicze (3650)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.06.05 0 0 3663
Én ilyet hol kaphatok és mennyibe kerűl (nem kell pont NP-nek lennie)? És van rövid újjúban?

http://www.neilpryde.com/product/2004/wwear04/product/ws01.php?pageNo=5&int_parentID=7&int_searchID=&str_searchseries=&int_searchtemperature=1

IvNo Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3662
Sziasztok.
Régebben irt valaki SOSTOnal egy viszonylag olcso campingröl. Sajnos nem emlékszem már, hogy ki irta, és olvasgattam a régebbi hozzászólásokat, de sehogyse találtam. Aki tud nekem erröl, vagy ilyesmi parti campingröl irni, lszi irjon az emilemre. (ivno@freemail.hu)
Lényeg, h vizparti, olcso legyen!

kösz: IVányi NOrbert

fenistil Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3661
Istenem, végre!!! Mint egy falat kenyér... :)

Köszönjük az infot.

Attila lassan bevezetheti az onlájn rendelést is :))

Előzmény: vau1111 (3625)
Semmi Cicó Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3660
hali

most vettem hosszúruhát + mellényt. Már csak saját rigg meg deszka hiányzik :-))) amíg nincs más, addig használom az anyósomét :-)))

Jövő héten remélem már Szigligeten várom a szeleket !

DJWindsurfer Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3659
SurfStation!

Bocsi,h itt íróm,de a mailjeimre vhogy nem reagálsz! :( Lehet,h nálam van a para...
tudsz képet róla küldeni? Ja,és MEKKORA????
(surfer1987@freemail.hu)
Köcce!

Előzmény: SurfStation (3658)
SurfStation Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3658

Hali!

Dj W.!

Van most egy alig használt f2 shorty!! Ez 12e körül van!

üdv
Andris
Hun-24

Előzmény: DJWindsurfer (3651)
nlaci64 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3657
Gilicze, Motinka, köszönöm a segítő hozzászólásokat! Megnéztem Motinka honlapján a surf-sulit, valóban hasznos leírások.
Gilicze: a siklás megy, a perdülés leginkább azért nem megy szerintem, mert félek, hogy közben elesek, és nem tudok újra elindulni (merthogy a vízből indulás sem megy). Nem merem eléggé bedönteni lee oldalra a deszkát, pedig, gondolom azt kéne bátran, hogy minél gyorsabban leessek, és átperüljek.
Úgy látom mindenki a déli parton nyomja. Füred közelében nincs valaki, aki élőbem tudna segíteni?
gilicze Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3656

Ügyesen kell esni!! :-)

Az vízmér? esések után, ha a deszka 1m-es magasságából és a vitrola tetejének iszaposságából utólag kb 3m mélyre tippeli a vízmélységet, szerintem nincs egyszer? megoldás, csak a türelem.

Ha viszont már vízszintes a vitorla állapota, én félig a deszkára hasalva lábtempózok. Így lassan befordul a vitorla is és közben lehet egy picit pihenni.

A bummvég fel?l alákapatni a szelet nem éri meg, könnyen les?llyed az árboc, aztán megint lehet nyomni kifele.

Ha sietek, akkor az árbocot és a deszkát fogva értelemszer?/önkéntelen/triviális/nemtudomleírni lábtempóval forgatom amíg rendesen irányba nem áll.

A vitorla iránya mindegy a deszkáé meg pláne, ha már kinn van a vízb?l a vitorla, könnyen át lehet fordítani, aztán ha az jól van, de a deszka rossz irányba néz, a vitorlát fél kézre engedve vissza lehet húzni a hátszélen.

> Esetleg ha ... érdekelne

A nemlétezést nyomattam...

Előzmény: motinka (3655)
motinka Creative Commons License 2004.06.04 0 0 3655
Hali,
a honlapomon a surf-suliban van jópár animáció és talán leírásnak is nevezhető, ami esetleg irányt mutat.
Amugy valóban a wasserstartot fokozatosan mélyebb és mélyebb vizben érdemes elsajátitani.
Amiről kevesebbet hallani és látni az a vitorla beforgatása start pozicióba, nekem ez még mindig néha fejtörést okoz :o)
Esetleg ha erre van valakinek valami pofon1xu megoldása, érdekelne ( gondolom nem csak engem ).
Előzmény: nlaci64 (3648)
habenula Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3654
Dboxy,
a te hozzaszolasod sem volt egy cseppet sem erdekesebb..
(amit majd el lehet mondani az enyemrol is..)tehat a legegyszerubb ha mellozzuk az ilyesmit..
Előzmény: Dboxy (3652)
badmad Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3653
Hali! Arra a versenyre gondolsz, ami "PWA air&style qualification" névre hallgat, és Brac szigeten, Bolban tartanak? Ma jöttünk el Bolból, ahol 2 napja csak eső esett, szél meg semmi. Gondolom ma sem mentek, ahogy mi sem az elmúlt 2 napban. Sajnos.
Előzmény: bogárt (3639)
Dboxy Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3652
DJ... !
bocs, de engem valahogy nem érdekel az utobbi hozzászólásod...
bennem van a hiba...
ola
Előzmény: DJWindsurfer (3651)
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3651
Nah,úgy tűnik,h nem megyek most7végén a balcsira! :( Ez not good! :( De már csak 1hét a suliból és vége! Ja,és +lett a jogsim! :D
gilicze Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3650
Blind Rider,
Volt egy nowind manőver, ami nagyon tetszett, de nem sikerült leutánoznom rólatok. Valami olyan vitorlapörgetés, ahol a vitorla aránylag laposan körpepörög a szörfös körül, úgy hogy a szörfös nem is nagyon fogja.

Van ennek valami neve? Hogy kell azt csinálni?
Úgy emlékszem a vitorlapörgetés része ment, hogy én nem pörögtem vele, de csak nagyon rövid ideig engedtem a vitorlát, mintha legalább 180-ot lehetne repíteni a vitorlán.

Előzmény: Blind Rider (3646)
gilicze Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3649
A többi szörföshöz a vízben. Jobb helyeken legalábbis.

A perdítést nagyobb deszkákon érdemes gyakorolni, azokon könnyebb.

Perdülés:
A siklás már megy? Meg a siklás közbeni kormányozás? Próbáltad már? Mi nem ment?

Így csak annyit lehet mondani, hogy hátszél felé kell kanyarodni, és hátszél környékén elengedni vitorlakézzel, és oldalt cserélni. Meg hogy ki kell lépni a hátsó papucsból.

Vízb?l indulás:
Na ehhez szél kell. Nekem er?s szélben mondták, hogy a beach-start nem fog menni, guggoljak le, vagy d?ljek hátra, és úgy induljak el, mintha vízb?l indulnák. Azaz amikor felteszem a lábam a deszkára, még ne rögtön emelkedjek ki, hanem engedjem, hogy gyorsuljon a deszka. Így nem ránt olyan hirtelen és nagyot a vitorla. Ezzel implicit a vízb?l indulásra is megtanítottak.

Egyre mélyebb vizb?l beach-startolás is sokat segít. Pl nyakig ér? vizben már sokkal könnyebb úszni, mint lépkedni, így is lehet gyakorolni a vízb?l indulást.

Szóval er?s szélben. Ez a kulcs. Amikor már elindulni is nehéz. Min 4bft kell szerintem, de 5-6 -ban könny?.

deltaforce Naish-sails linkjén egyébként nagyon hasznos dolgok is vannak kezd?knek: cucc-cipelés, meg egyszer? jibe is szerintem.

Előzmény: nlaci64 (3648)
nlaci64 Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3648
Helló Fiúk!
Aki még a T&T team által leírtaknál egyszerűbb manővereknél tart, az kihez, mihez fordulhat segítségért?
Szeretném a vízből indulást és a perdülést megtanulni, a beach start térdig érő vízből már össze szokott jönni.
Ki tud segíteni?
DJWindsurfer Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3647
SurfStation!
Kéne shorty ruha! 7végén voltam nálatok,de amennyit te mondtál nekem,annyiért nem adták oda! :((
Előzmény: SurfStation (3640)
Blind Rider Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3646
Na van akkor néhány képünk a kisszeles bohóckodásról. íme az egyik legújabb fejlesztés: lábbal tartott vitorla - backwindben (persze egy starboard Go-n nem nehéz :)..). Ez a move azóta tovább lett fejlesztve lábbal pörgetett vitorla 360-ra! :))) Íme:


Itt pedig a két teamrider látható a kisszeles pörgetés eufóriájában úszva ;)...


Reméljük nemsokára nagyszeles action képek is készülhetnek. Mi is szeretnénk benevezni a "fotópályázatra" ...:))

A leírásokról annyit, hogy még fognak bővülni, remélhetőleg saját képekkel lesznek nemsokára illusztrálva. Az általatok említettekkel ellentétben pedig egyrészt magyarul vannak (sokaknak előny), másrészt szerintem elég részletesek ahhoz, hogy a rövid leírásokhoz képest megérthető legyen, hogy mit, mikor, hogyan és miért kell úg csinálni, ahogy.

Üdv:

Andris, HUN-999
BBS, F2 - Arrows

vau1111 Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3645
Na akkor mégegy:

www.roynbartholdi.com

Iszonyat sok manőver pontos leírása.

Ettől függetlenül nagyon örülök minden új manőverleírásnak (mindegy hogy egy szimpla jibe vagy egy mega-kimondhatatlan-nevű-extra-nehéz-jump-kézéslábtörés-move), ami megjelenik a neten. Egyszerűen mindenki másképp tanul, és ami az egyik leírásban természetes mozdulatként szerepel, a másikban tíz részletre lebontva jelenik meg.

Előzmény: deltaforce (3644)
deltaforce Creative Commons License 2004.06.03 0 0 3644
A www.naishsails.com oldalon van alul egy olyan, hogy "HOW TO" link.
Oda rákattintasz, és nem csak a leírás van, hanem mellette videofilmen kikockázva kb 20 freestyle
manőver. Lejátszható megállás nélkül is, de úgy is, hogy 12 pontból áll a video, és minden egyes
etap után megáll, és az etap mellé rakja a megfelelő leírást a trükk elvégzéséhez.
Szerintem megafullosan jó!
motinka Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3643
És még egy újdonság az F2 honlapjáról,
a T&T team oldalon megtalálható már jónéhány freestyle manőver részletes leírása a HUN 999 [Blind Rider] tollából.

MoTiNka

motinka Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3642
Akkor mostantól megnézhetitek a györöki Formula Super Cup eseményeiről készült fotókat és leírást az F2 honlapján

MoTiNka

schleudersturz Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3641
Na, kiválasztottam kettőt, elég jó volcanoknak tűnnek, meg 50 kB-hoz képest szépek is. Persze lehetne 1 MB is, csak akkor sose jönne le az oldal...
Starring:
Backloop, 5.0 m2 Arrows Aerial, Starboard Freesex



A többi majd Matto-nál, ha végre megjelenik...

SurfStation Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3640

Az éves tagdíj tavaly 5000Ft volt, idén is ennyi, vagy kevesebb lesz! Ebből gondozzuk a területet, stb......

üdv
Andris
Hun-24

Előzmény: vpe (3633)
bogárt Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3639

Remélem a horvátországi PWA versenyt közvetíti a High.Tv vagy csak feltesz néhány videót.

Aki tud valamit, mert én még csak a regisztrációról és néhány próbálkozásról láttam képeket az írjon.

Bogárt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!