Keresés

Részletes keresés

cumpika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 575
hogy nem tudsz olvasni

Lehet:-)

De a hirdetés 3 főt keres össz. nem minden megyéből.
A kereső nyilván kiadja a megyéket,hiszen területi megkötés nélküli a hirdetés.

Ennyire azért nem kell elferdíteni a dolgokat.
Előzmény: .psp (574)
.psp Creative Commons License 2008.10.15 0 0 574
B+ nem igaz, hogy nem tudsz olvasni., szinte Minden megye fel van sorolva ahova 3 ember kell....
Előzmény: cumpika (572)
paljoc Creative Commons License 2008.10.15 0 0 573

"Ha mikrobiológiailag biztonságos a víz minek tisztítani?

Ráadásul az emberek többsége nem nagyon ért ezekhez a dolgokhoz,vesz egy víztisztítót és abban a hitben van,hogy megvédi váratlan helyzetben is."

 

Ezt az Aquasana-tól is megkérdezhetnéd! Minek gyárt olyan tisztítót, amit nem javasol ellenőrizetlen forrásból vagy migrobiológiailag problémás víz tisztítására?

És hogy lesz ez a típus immár 5 éven keresztül amerika első számú tisztítója!

 

Szerintem azért, mert, legalábbis ha magamból indulok ki, nagyon sokan vannak, akiknek nem arra kell tisztító, hogy háború, vírusfertőzés ill. egyéb extrém körülmények bekövetkezése esetén legyen biztonságos víze, hanem azért, hogy a jelen körülmények közötti vezetékes vízből kiszűrje azt ami az előbbiekben betett listában szerepel!

 

Nagyon hülyének kell ahhoz lenni, hogy azt higyje valaki, az aktívszenes szűrő bármilyen vízből biztonságosan fogyaszthatót csinál.

Elég csak elolvasni, még a W 25-nél is ki van írva, hogy nem!

 

Ezek egytől egyig ivóvíz utótisztítók! Le is van írva mindnél.

 

 

 


 

Előzmény: cumpika (569)
cumpika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 572
2 hetente országodan elmennek a munkatársak kb 12 megyéből a 19 ből

Ezt nem értem.

A hirdetés szerint 3 embert keresnek.
Előzmény: .psp (571)
.psp Creative Commons License 2008.10.15 0 0 571
"Engem nem kellett meggyőzni.
Én kerestem őket."



ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓóóóó


valami alapján megkrested őket ami meggyőzött, Pl honlap.



2 hetente országodan elmennek a munkatársak kb 12 megyéből a 19 ből Szted miért??
Az amwayba nincs ilyen fluktuáció....
Előzmény: cumpika (557)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 570
Mint már említettem az Osmotic esetében sem hivatkoznak nem létező NSF certifikációra.Tehát nem is találhatsz az NSF oldalán ilyet.

Ezt is leírtam már egyszer:

Mindazonáltal az Osmotic Silver gyártója megkeresésemre reagálva, részletes jegyzéket küldött a minőségtanusítványokról.

Ezek a következőek:CE Declaration of Conformity
Regulatory Affairs Product Stewardship Information/Certification Data Sheet
/RAPIDS/,amely tartalmazza csak az Eu-ra vonatkozókat irom ki belőle:European Inventory of Chemical Substances/EINECS/
EU Directive 2002/72
EU Directives 97/48/EC,82/711/EC,85/572/EC
Ezeken kívül a Pasteur Intézet tanusítványa
valamint egy részletes lista minden egyes alkatrész, anyag minősítéséről, külön külön megnevezve és a megfelelőségi tanusítványok száma is.


Az e-Springet biztos rosszul kerested.
Nem az Amway a gyártó.
ACCESS BUSINESS GROUP LLC
7575 FULTON STREET EAST
ADA, MI 49355
616-787-6133
http://nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?TradeName=&Standard=053&ProductType=&LocState=&LocCountry=&submit3=SEARCH&hdModlStd=ModlStd
Előzmény: paljoc (567)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 569
Szerintem,víztisztítót azér használ az ember,mert szeretne biztonságban lenni az ivóvizét illetően.
Ha a víztisztító ezt nem tudja biztosítani,megette a fene.Magyarán szart sem ér.

Ha mikrobiológiailag biztonságos a víz minek tisztítani?

Ráadásul az emberek többsége nem nagyon ért ezekhez a dolgokhoz,vesz egy víztisztítót és abban a hitben van,hogy megvédi váratlan helyzetben is.

Érdekes,hogy a forgalmazók nem tájékoztatják az ilyen kitételről a vásárlókat.

Most soroljam fel az elmúlt időkben történt magyarországi "rendkívüli"vízszennyezéseket,
Miskolc,Esztergom,Debrecen,Szekszárd,Siófok,hogy a Rábáról ne is beszéljek vagy a Tiszai cián szennyezésről.
Láttál valahol részletes laborvizsgálati eredményt,hogy mi van a Rába folyóban?
Tiltakozunk,fú habzik a csúnya bőrgyárak mérgező anyagokat engednek bele stb...

De mi van benne??Miért nem mondják el?
Nem akarnak pánikot kelteni mi, Te meg betegedj meg,amiről majd később/lehet,hogy évek múlva/ azt fogják mondani nem bizonyítható,hogy attól van.
Csernobil esetében sem történt semmi, senki nem betegedett meg.

Mert ezt nyilatkozta az Országos Tisztifőorvos.

Szóval,legalább a vizem legyen biztonságos, gázálarcban nem járhatok, ha egy mód van rá nem fogyasztok feldolgozott élelmiszert/vagy annak nevezett szemetet/
Előzmény: paljoc (565)
Teaway Creative Commons License 2008.10.14 0 0 568
Nézem, de semmit se talál róla:(
Előzmény: paljoc (567)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 567

Nézd már meg légyszi, hogy az Osmotic Silver-ről mit üssek ide be, hogy megtalálja?

 

http://www.nsf.org/business/search_listings/index.asp#mname

 

You can search our listings by the manufacturer name or the product or service category. (Search by manufacturer name only is available below.) Click here for a definition of NSF Certification.

 

A manufacturer name-re kattintva bármit beírok semmit sem talál. Sem Aquasana, sem Silveraqua, sem amway, sem Compañía Europea del Agua S.A.

 

Egy találat van csak, a silveraqua vízlágyítóját gyártó amerikai cég!

Ez pedig a EcoWater Systems


Előzmény: Teaway (566)
Teaway Creative Commons License 2008.10.14 0 0 566
"A WQA oldalán erről semmi info"

Ha Magyarországra keresel ott, egyetlen céget talál, ez pedig a

Search WQA Members Database:
Hungary: http://www.cwg.hu

Előzmény: paljoc (563)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 565

"A többi szemét átverés csak nem akarod észrevenni.Mint az Aquasana amit nem találsz meg az NSF honlapján."

 

http://www.aquasana.com/CA_Cert.pdf

 

http://www.aquasana.com/assets/Performance+sheet.pdf

 

Még azt is odaírják, hogy ha mikrobiológiailag nem bíztonságos a szűrendő víz vagy ismeretlen helyről származik akkor ne használd!

 

Ez miért lenne átverés?

 


 

Előzmény: cumpika (561)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 564

http://www.szkeptikustarsasag.hu/forum/gyorslink/11706 

 

Méregettem a közvetlenül a membránról lejövő víz PH-ját és az általában kifejezetten savas volt,mindig. 5-6 közötti PH-val. 

 

Nem tudom, mivel méregette a figura, én tenném hozzá, hogy állítólag elektronikus pH-mérők nem alkalmasak ionszegény vizek mérésére. Azért is teszem hozzá, mivel pár hónapja volt erről szó, hogy 7-es pH-t mért valaki ilyen műszerrel. Eszerint nem mérvadó.

 

Mondjuk erre én is gondolhattam volna (ha már elekromos téma), a víz vezetőképességéről nyilván van is fogalmam, de arról nem, hogy milyen elven működik a pH-mérők szenzora.

paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 563

Újra írtam a Wellnet-nek:

 

Tisztelt Uram!Szeretnék felvilágosítást kapni róla, hogy a közel 1 hónapja ígért dokumentumot, melyet nem tudja hová tett a kollegéja, mikor fogja megkeresni!Cégük úgy hirdet az interneten, hogy WQA tagok. A WQA oldalán erről semmi info, a forgalmazó, akitől a készüléket rendeltem a teljes értetlenség megtestesítője és Önhöz irányít, aki keresi, de nem találja.Ez számomra elfogadhatatlan! Amennyiben továbbra sem kapok hitelt érdemlő felvilágosítást, észrevételemmel a fogyasztóvédelemhez fordulok, a vásárlók tudatos megtévesztésének gyanújával! Sajnos a fenti okok miatt  /nem tudja, keresi, de nem találja/ nem látok más lehetőséget!Tisztelettel: paljoc

 

 

paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 562

Én már leírtam a mondandómat ezekkel kapcsolatban! Remélem sokan elolvassák! :-)))) És MEGÉRTIK!

 

Érdekes amúgy, hogy a fórumon egyedül vagy a véleményiddel!/semmilyen következtetést vonok le belőle, csak érdekes!/

 

 

 

Előzmény: cumpika (561)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 561
Félrevezettelek,amikor azt mondtam a W25-ről gyakorlatilag semmit nem tudni biztosan?
Semmi hiteles vizsgálati eredmény,félrevezető WQA tagság,stb.

A granulált aktív szén pedig nem alkalmas igazán másra mint a klór eltávolítására.

Ideig óráig,fogalmad sincs mikor mennyi klórt tartalmaz, mennyi THM vegyület van benne, mennyit fog visszaoldani a szűrt vizedbe, sokkal nagyobb problémát okozva.
Csak nem fogod észrevenni,azonnal.
Az e-Sprig tömbösített aktiv szén és igazoltan képes arra amit állítanak.
Másra az sem.
A többi szemét átverés csak nem akarod észrevenni.Mint az Aquasana amit nem találsz meg az NSF honlapján.

Bízol a maszlagba amivel megetetnek a vízművek,igaz,hogy az "Európa legjobb ivóvize" kijelentésükért már a GVH is elmarasztalta őket, mivel nem tudták alátámasztani az állításukat.

Azért sétálj egy kicsit a pesti dunaparton és nézd a 2 méter átmérőjű csöveket amiből az egész budai vidék szennyvize mindenféle kezelés nélkül ömlik a dunába.
Nyugtasd magad,hogy a csapodból nem az folyik higítva.
Előzmény: paljoc (560)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 560

Győztél, feladom! Az iménti hozzászólásaimban épp ezt taglaltam!

 

De meg kell jegyeznem, életemben nem találkoztam még ilyen értetlen emberrel!

Előzmény: cumpika (559)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 559
Mégegyszer megismétlem, én kerestem meg a céget, miután eldöntöttem,hogy ozmozisos rendszert akarok.
És az egyetlen korrekt gyártmányt aminek van Mo. képviselete Ők forgalmazzák.

Konkrétan mivel vezettelek félre??

Előzmény: paljoc (558)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 558

A Silveraqua honlapján a következő olvasható az aktívszenes szűrőkről:

 

"Összegzés

Mivel ez a szűrő csaknem kizárólag a klórt szűri, ennek a szűrőnek a teljesítményspektruma nincs összhangban az eladási árával. Ezek a granulátum szűrők elvileg működnek, csak nehezen kontrollálhatóak, nem könnyű a beépítésük és ezenkívül nagyon drágán árusítják őket."

 

Minden szava hazugság, mert: -beszerelése pofonegyszerű!

                                                 -olcsó!

                                                 -nem csak klórt szűr!

 

És a Silveraqua spanyolországi cége gyártja is.

 

Cumpika, Téged alaposan rászedtek, de mivel túl sokat fizettél érte, nem várom el, hogy belásd!

 

Csak azért ástam bele ennyire magam a témába, mert mikor itt tettem fel a kérdést vásárlás előtt elég sok félrevezető "tanáccsal" éltél a fórumon a témában.

Kérlek Téged, tiszteld meg embertársaidat azzal, hogy ha már rászedtek, ne próbálj meg mást is rábeszélni az Osmotic Silver termékre pusztán csalódottságból és sértettségből. Köszönöm!

 

 

Előzmény: paljoc (556)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 557
Gagyi szar , csak téged meggyőztek....

Engem nem kellett meggyőzni.
Én kerestem őket.
Előzmény: .psp (554)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 556

Nagyon jó, kitérő válasz! :-)))

 

Hát akkor én megmondom! Igen, forgalmaznak ill. gyártanak aktívszenes víztisztítót, az egészen egyszerű csapra szerelhetőtől az UV lámpával kiegészített többlépcsősig.

Meg lehet nézni a cég eredeti spanyol honlapján.

 

Csakhogy az itteni magyar képviselet úgy tálalja mintha létezne olyan technika, csak 30 évvel ezelőtti színvonal és semmiképp sem ajánlják!

 

Nagy profit reményében kiragadták a legdrágábbat a palettáról és azt próbálják mindenképp eladni erőszakos, gusztustalan, csaló módon/"otthonában történő vízelemzés, elektródás szennyezettségkimutatás, stb...

Írtak egy agresszív marketingszöveget, benyomták egy csomó fóruma. Komolyan: rosszabb, mint az Amway!!! 

 

 

 

 

 

Előzmény: cumpika (553)
Teaway Creative Commons License 2008.10.14 0 0 555
"És, legalábbis én, még nem hallottam, hogy az esővízet ivóvízként emlegették volna.
Hajmosásra, öntözésre magyon jó, ilyet hallottam!"


Egyszerű mechanikus szűrés után kiváló mosáshoz, wc-öblítőtartályhoz is!
Előzmény: paljoc (550)
.psp Creative Commons License 2008.10.14 0 0 554
Én nem ajánlgatnám azt a céget( Silver aqva) ahol nagyobb a fluktuáció mint a bioptronlámpa árusoknál.

2HETENTE !!!!!!!!!!!!!!! keresnek üzletkötőt egy gagyi hirdetéssel.
Aki nálam volt azóta már rég nincs ott és már ketten váltották egymást a 3 hónap alatt.
Gagyi szar , csak téged meggyőztek....



Üzletkötő:
SILVER ACQUA Víztechnika Budapest, Győr-Moson-Sopron megye, Fejér megye, Csongrád megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Békés megye, Heves megye, Bács-Kiskun megye, Baranya megye, Hajdú-Bihar megye, Veszprém megye, Vas megye, Zala megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Tolna megye, Somogy megye, Nógrád megye, Komárom-Esztergom megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Pest megye









Előzmény: cumpika (553)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 553
Ezt tőlük kellene megkérdezni.
Előzmény: paljoc (552)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 552

És a Siveraqua nem is foglalkozik aktívszenes szűrővel? Csak ezt az ozmózisost forgalmazza? Szerintük nem megfelelő megoldás az aktívszénszűrés a víztisztításra?

 

 

Előzmény: cumpika (551)
cumpika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 551
Én is sokmindennek utánanéztem,sok helyen, ezért döntöttem az ozmózisos mellett.
Mivel azoknak is alalaposan utánnajártam ezért döntöttem az mellett ami most van.

A visszasózás szerintem teljesen felesleges az enyémben nincs ilyen.

A visszasózó patron tartalmáról sehol nem tudtak hitelt érdemlő tájékoztatást adni egyébként.

Az Osmotichoz van de az kizárólag Ca-t "tesz" bele kb 50 mg/l mennyiségben.

Nagytisztaságú Calcit ami benne van.
A gyártó felvilágosítással szolgál a pontos anyagáról,származási helyéről.
Azért lehet kérni,hogy aki bizonytalan a túl "tiszta" vizet illetően, megnyugodjon.
Előzmény: paljoc (550)
paljoc Creative Commons License 2008.10.14 0 0 550

Úgyvan, bár nincs olyan! Mire leesik tele van szennyeződéssel!

És, legalábbis én, még nem hallottam, hogy az esővízet ivóvízként emlegették volna.

Hajmosásra, öntözésre magyon jó, ilyet hallottam!

 

A "csúsztatásról" a csapvíz esetében annyit:

 

Nem nagyon hallottam szennyeződésről, de nem is néztem utána. Talán Miskolcról rémlik valami!

De ez kb. olyan nekem, mintha a repüléstől akarnál távol tartani olyan érvvel, hogy néha lezuhan egy!

 

De továbbra is fenntartom a csapvíz ihatóságáról a véleményemet és azt, hogy nem érdemes százezrekért H2O-t előállító ozmózisos víztisztítót venni.

 

Én ezért nem vettem, Neked más a véleményed, azért vettél.

 

A bajom csak az Veled, hogy míg én általánosságban beszélek tisztítókról, sokmindennek utánanézek sok helyen, mert érdekel, addig Te csak és kizárólag az általad használt típusról beszélsz és szinte egy az egyben a termék honlapján leírtakak tartalmazzák a hozzászólásaid!

 

Talán Misland-nak van igaza, lehet valami érdekeltséged a terjesztésnél./ ami amúgy nem baj!:-)/ Kívánom, hogy minnél többet adjanak el az OS-ből.

 

A visszasózóról nem írtál reagálást, pedig az érdekelne. "Ha nem kell, miért kell?"

A magyar szabványra ne hivatkozz!!!!

 

Előzmény: cumpika (549)
cumpika Creative Commons License 2008.10.13 0 0 549
Ezek szerint nem azért lehet káros az ásványi anyag mentes víz, mert abból vennénk magunkhoz az ásványi sókat a táplálékok helyett, hanem azért mert nem elektrolit!

Tehát akkor a tiszta esővíz nem ivóvíz??
Most vicceltél megint??
Előzmény: paljoc (542)
paljoc Creative Commons License 2008.10.13 0 0 548

De bizony hogy az. Az silveraquas ember a saját szemem láttára végezte a kísérletet az elektródáival!

 

Felesleges a további vita. Az ózmózisos vízhez nem véletlenül gyártják az utánsózó patront. De ha most azzal jössz, hogy az a hülye régi magyar szabvány miatt van, akkor röhögőgörcsöt kapok. Majd a spanyol víztisztítógyártó anyacég pont a magyar szabvány miatt fog utánsózó patront gyártani. Ezt tán már csak az hiszi el, akinek már ott lapul a konyhacsap alatt a több százezer ft-os tök felesleges masina!

 

Na jó, enyhítek az íéleten, nem tök felesleges! :-)))

 

Számomra minden érv megdőlt az ozmózisos víztisztítóeljárással kapcsolatban, úgyhogy részemről OFF a dolog mostantól!

 

Előzmény: cumpika (547)
cumpika Creative Commons License 2008.10.13 0 0 547
A fordított ozomózis eljárással tisztított víz,nem 0 vezetőképességű!!!!!!
Előzmény: paljoc (542)
cumpika Creative Commons License 2008.10.13 0 0 546
Nézd, tényleg felesleges ezen az óriási csúsztatáson vitatkozni.
Nincs kedvem több tucat ezzel szöges ellentétben álló jelentést, esetet,belinkelni.

Ha nagyon kíváncsi vagy utánanézhetsz.Hol mikor milyen vízszennyezés történt, hányan betegedtek meg,stb.
Előzmény: paljoc (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!