Keresés

Részletes keresés

Konstansvalue Creative Commons License 2015.03.24 0 0 907

Egy vírus írást követően (trójai törlése a Thunderbird mappából)  eltűnt, nem működik  az "üzenet törlése" funkció. Van erre gyógymód?  (max shift delete móddal megy)

Matesuszt Creative Commons License 2015.03.21 0 0 906

Sziasztok kellene egy kis segítség, mert a thunderbird levelező egyesített mappa nézete rakoncátlankodik. Atz csinálja, hogy ha egyesített nézetben a leveleket meg akarom nyitni, akkor kifehérednek és eltünnek és nem is lehet megnyitni semmit. Valakinek hasonló rossz élménye és mi a megoldás? minden más OK, de ez nem működik

 

James 42 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 905
Előzmény: fasnail (904)
fasnail Creative Commons License 2015.03.13 0 0 904

Az lenne a kérdésem, hogy TB 31-ben ha elküldök egy e-mailt, akkor az automatikusan bekerül a sent mappába is. mivel 2-en nézzük két külön asztali kliensről a levelezést, jó lenne tudnom, hogy a másik mit írt. De a sent mappáink nincsenek szinkronizálva.
Hogy oldható szerintetek ez meg? (pop3-at használunk).

smith Creative Commons License 2015.02.28 0 0 903

Az csak IMAP fiókkal megy, ott viszont default.

Előzmény: Homoki Máté (902)
Homoki Máté Creative Commons License 2015.02.26 0 0 902

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne, hogy be van állítva egy email 2 gépre és nem találtam olyan kiegészítőt, amivel lehetőség lenne látni, hogyha az egyik gépen rányitottam a bejövő üzenetre, akkor azt a másikon megjelölje olvasottként. Lehetséges ilyen összekötés?

Köszönöm!

James 42 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 901

http://www.google.hu/  ENTER, Thunderbird export filters ENTER.

Előzmény: Zoltán Gradwohl (900)
Zoltán Gradwohl Creative Commons License 2015.02.13 0 0 900

Sziasztok!

 

Thunderbird szűrőket, hogyan lehet exportálni?

 

Köszi!

manócska21 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 899

Segítsetek fiúk-lányok!

Van egy Thunderbird 31.3.0 programom (Win7), amit napi szinten használok. A probléma hirtelen jött, pedig nem állítgattam át semmit:


Bejövő levélre válasz íráskor

- a feladóként kiírja az alapértelmezett fiókom neve után - halványan - egy másik fiókom nevét is.

- a feladó alatti sorba behoz egy válaszcím sort (ezt sosem kértem, nem jelöltem be sehol) melyben a másik fiókom neve van. Ez alatt behozza a címzettet, akinek válaszolni akarok.
- nem teszi fel a beállított aláírásomat sem a válaszlevélhez felülre.

Ha viszont teljesen új üzenetet nyitok, akkor feladóként az alapértelmezett fiókom mellett halványan megjelenik ugyanaz mégegyszer, de  nem jelenik meg a válaszcím sora és beteszi az aláírásomat is!

Láttatok már ilyet? Mit és hol tudok beállítani, hogy ez a hiba megszűnjön?

Várom a válaszotokat! Köszi.

James 42 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 898

Ennek igazán örülünk, de nem ártana, ha vagy egy másik hozzászóláson nyomnád meg a válasz gombot (tudom, mióta új dizájn van, azóta egy kicsit nehezebb megtalálni, mert amíg nem állunk rá az egérrel, addig nincs szöveg, csak kép van), vagy pedig azt is megírnád, hogy miről is írogatsz éppen.

Előzmény: SOUND-CAT (897)
SOUND-CAT Creative Commons License 2014.12.16 0 0 897

Sziasztok!

 

Nekem a jobb klick, futtatás rendszergazdaként megoldotta. ( de ezt lehet a tulajdonságok - kompatibilitás - jogosultságok alatt állandóra beállítani. )

James 42 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 896

Nem állítom, hogy egészen pontosan értem, amit írsz, de mindenképpen fura dolog. Feltételezem, hogy tudod, melyik meghajtón vannak a levelezési mappáid. Szerintem jó lenne azon a meghajtón rákeresni néhány jellemző névre (pl. Inbox és Sent, illetve almappák esetén *.sbd), hátha megvannak még, csak véletlenül átkerültek valami más mappába. Ha így van, akkor vissza lehet őket tenni a helyükre. Ha nincsenek sehol, és mentésed sincs, akkor viszont alighanem így jártál.

Előzmény: gerillagorilla (895)
gerillagorilla Creative Commons License 2014.10.08 0 0 895

Thunderbird 12.0.1-et használok. A mai napon minden bejelentés, kommentár vagy hibaüzenet nélkül eltűnt a rendszerből az ÖSSZES helyi mappa (több tucat volt belőle, több ezer email mentve, évekre visszamenően), csak a sima inbox van meg, az utolsó pár üzenettel. Egészen pontosan azok, amelyeket nem tettem még át helyi mappába. Bármilyen segítséget megköszönnék.

nolenn Creative Commons License 2014.08.26 0 0 894

Vannak almappáim, de majd csinálok még párat, hátha használ. Kösz a segítséget.

Előzmény: James 42 (893)
James 42 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 893

Szóval: szerintem lehetséges, hogy az NTFS rendszer ellenére is a 4 GB-os Inbox fájl okozza a problémát. Mellesleg szerintem már csak a performancia miatt sem érdemes ilyen nagy fájlokkal dolgozni, de lehetséges, hogy a program nem is hajlandó ennél nagyobbat kezelni. A helyedben én létrehoznék a Beérkezett üzenetek alatt néhány almappát, és valamilyen szempont szerint válogatva szétszórnám köztük a beérkező leveleket, illetve legalább azok egy jó részét, majd elvégezném a mappa tömörítését, és utána próbálnám meg letölteni az új leveleket.

Előzmény: nolenn (891)
James 42 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 892

Megpróbálom még egyszer, hátha most már tudok válaszolni.

Előzmény: nolenn (891)
nolenn Creative Commons License 2014.08.25 0 0 891

NTFS, az Inbox könyvtár, amiben több postafiókom is van, 5,3 GB. A Local Folderben van még egy kiterjesztés nélküli Inbox fájl, az 4 GB. Használom Win 7-en és Linuxon is, és az utóbbi hetekben mind a két rendszeren ez jön elő, amikor az email tartalmaz egy pár Megabyte-os melléklet. Gondoltam, a postafiókom nem elég nagy, de a gmail-nél is ezt csinálja.

Előzmény: James 42 (890)
James 42 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 890

Nyilván valami más lehet a gond. Milyen fájlrendszered van, és mekkora az Inbox fájlod?

Előzmény: nolenn (889)
nolenn Creative Commons License 2014.08.17 0 0 889

Üdv! Tud valaki segíteni? Az egyik digikábeles postafiókomat nem tudom Thunderbirdön keresztül letölteni. A következő üzenet jelenik meg:
"Nincs elég hely a lemezen az új levelek letöltéséhez. Töröljön régi leveleket vagy ürítse ki a Törölt elemek mappát, hogy több helyet nyerjen."

Nem értem, mi a gond, mert kb 170 GB szabad terület van a vinyómon.

New Bart Creative Commons License 2014.07.24 0 0 888

A googleben nézz utána, elvileg van rengeteg téma, amikből lehet válogatni, egész jól átalakítják a kliens design-ját.

Előzmény: fegaf (887)
fegaf Creative Commons License 2014.07.23 0 0 887

A thunderbird 31-hez tudtok olyan kiterjesztést amivel a klasszikus kinézetet be lehet állítani?

James 42 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 886

Elképzelhetőnek tartom, hogy csak a leíró fájl kavarodott össze. Én a helyedben megkeresném a levelező mappát, majd abban a megfelelő állományhoz (pl. Inbox) tartozó, tehát ugyanolyan nevű többi fájlt (az msf kiterjesztésűt, és ha van más is, akkor azt is) kitenném a levelező mappából, majd elindítanám a programot, hogy újra felépítse magának ezeket. Nálam ettől helyre szoktak jönni az ehhez hasonló megjelenítési problémák. Ha nálad is így lesz, akkor utána törölheted az átpakolt állományokat. Ha nem, akkor pedig vissza tudod állítani őket.

Előzmény: titkom (885)
titkom Creative Commons License 2014.07.12 0 0 885

:-( a mai napomat elcseszte "valami": a Thunderbirdben eltűntek a saját cimkéim, ami nem jót sugall: tegnap még jó volt, ma nem látom a kategóriáimat :-(

 

...amiket azért használtam, mert nekem praktikus volt, s a fejem KÁPOS: az a dolga a sw-eknek, hogy tegyék meg, amit kell... erre itt van ni...

...nem is értem, hogy lehet: ezeket adatbázisban tárolja, gondolom én, s semmi hibaüzenet, semmi elszállás nem volt... vagy a MS frissítése kavart be?

 

...bosszús vagyok...

 

Járt a napokban valaki más is úgy, mint én?

francool Creative Commons License 2014.06.04 0 0 884

Én pont most javítottam ugyan ezt a problémát

 

PL Gmail fiok esetén  

A következő útvonalon tárolt levelezés "c:User....AppDataRoamingThunderbirdProfilesxxxxxx.defaultMailpop.gmail.com"  

 

1. Mentsük a könyvtára

2. Postafiok beállítások->Kiszolgáló beállítások-> Helyi könyvtár utvonalát átirni, Thunderbird újraindit

3. Fiok törlése és ujra létrehozása (vagy az email cim és felhasználó módosítása), Thunderbird újraindit 

4. Postafiok beállítások->Kiszolgáló beállítások-> Helyi könyvtár utvonalát visszairni, Thunderbird újraindit

 

Remélem müködik

 

Előzmény: forroz (883)
forroz Creative Commons License 2014.05.31 0 0 883

Tud valaki nekem abban segíteni, hogy mi történhetett a Thunderbirdömmel (24.5.0). Egy ideje nem működik a "törlés" gombom, azaz rákattintva nem törli a kijelölt üzenetet, csak a Shift+del-lel tudok törölni. Megoldás?

Amabil Creative Commons License 2014.04.03 0 0 882

Nnna, kitöröltem a postafiókot és újra konfiguráltam POP3-al.  Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: Ati88 (880)
Amabil Creative Commons License 2014.04.03 0 0 881

Húú, azt hiszem most mentettél meg igazán :) Ezt én észre sem vettem. Azt tudod esetleg, hogyan tudnám az IMAP-ot átállítani POP3-ra? A többi postafiókom POP3-as, szerintem ennek is olyannak kellene lennie. Szuper vagy, köszönöm! :)

Előzmény: Ati88 (880)
Ati88 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 880

Most néztem meg kicsit jobban: IMAP fiók esetében valóban nincs ott az "Új üzenetek automatikus letöltése" opció, de POP3-as fiók esetében megvan. (Az IMAP eleve más filozófia, ott nincs értelme ennek az opciónak.) Valószínűleg a céges fiókod IMAP.

Előzmény: Amabil (879)
Amabil Creative Commons License 2014.04.03 0 0 879

Szia  Ati88,

igen, már kivettem a 2 pipát, de mégis, amint kinyitom a levelezőt, azonnal letölt mindent.

Mint ha nem is lenne ellenkező a beállítás.

Azt hiszem, hogy tényleg beállítom a szerveren amit javasoltál, így akkor mindkét helyen meglesznek a céges érkezettek.

De azért őrület, hogy ilyen lényeges funkciót kivettek ebből a TB-ből az okosok. A régebbi verzióban nem volt ezzel probléma.

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: Ati88 (878)
Ati88 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 878

Csak ötletelek:

Vedd ki a postafiók beállításaiban (Kiszolgáló beállításai) a 2 pipát:

Új üzenetek ellenőrzése indításkor

Új üzenetek ellenőrzése x percenként.

 

Amikor letöltesz üzeneteket, ne a letöltés ikonra kattints, hanem a mellette lévő nyílra, és  csak azt a fiókot töltsd le, amit feltétlen szeretnél.

 

Az nem játszik, hogy az irodai fiókra beállítod, hogy a  levelet tartsa meg a szerveren (POP3) esetén, így az irodában is letöltheted az üzeneteket? (Az otthoni gépen meg beállítasz egy szűrőt, hogy tegye el egy másik mappába a céges címre érkezett leveleket.)

 

Előzmény: Amabil (877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!