Keresés

Részletes keresés

Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.08.26 0 0 1000

Igen ez is ilyen klasszikus fapapucs!!Es regen ez volt a legatlagosabb!!Bele tudtok gondolni??Durva lehetett egy klumpa/fapapucs rajongonak az a korszak..nem is tudom,hogy birtak ki;)Az biztos hogy extazis volt minden nap..

 

Előzmény: klumpa_boy (998)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.26 0 0 999

Szia Deledula!

Boldogulsz a képekkel? :-)

Előzmény: deledula (991)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.26 0 0 998

Esetleg ez?

Előzmény: Fapapucsklumpafun (997)
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.08.21 0 0 997
Fapapucsklumpafun Creative Commons License 2015.08.20 0 0 996

Kedves Fapapucs/Klumpa rajongok!Reg irtam mar,de ez a suru eletnek mintsem a rajongasom halvanyulasanak koszonheto!;)

A CBA-s klumpa megihletett!

Egyreszt az,hogy klasszik abc-s no hordja nagyon tipikus!Valamiert a 70es evektol a mai napig imadnak az eladonok ill. postan/itodakban dolgozo noknel ez divattol fuggetlen orokzold darab maradt!!Ennyit a hvg-s cikk tajekozatlansagarol (ezuttal) divat ugyben...ill. lehet divatban nincs most,de.a "hatterben" allandoan rengetegen hordjak!!Ez is megerne egy elemzest!...

 

Masreszt : A kepen lathato klumpa a "klumpa" mivel mar kopott es hasznalt es latszik rengeteget klafogott benne a holgy.Volt szerencsem ilyen klumpakhoz.A belso fa talp reszen szinte siklik az ujj ahogy becsusztatjuk a kezunk,mivel a holgy talpa a sok talpalassal,klafogassal,hordassal kifenyesitettr azt!

Fenyben szinte csillog egynemely ilyen klumpa annyira fenyesre van "talpalva"!! Es ahogy siklik erintve a belso fatalp.amin a talpacskak nyugszanak..

A 90-es evekben orulet volt az ilyen klumpakat vagy fapapucsokat (lasd  retro kepeim itt mar/apr fele,igaz az 70/80-as evek) latni mindenhol!!Mhmhh..Azota sirja mindenki vissza tudom azokat az idoket,de epp ezert ma meg nagyobb elmeny latni oket.Mondom,leteznek nem kell temetni csak valamiert az irodak,boltok ill. lakasok kornyekere huzodtak vissza!Vannak meg ilyen kepek?

 

 

klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.17 0 0 995

A képeket Paintben le lehet kicsinyíteni. Esetleg ha nem akarsz vele játszadozni, akkor át tudod küldeni nekem a klumpaboy@freemail.hu mailre, megcsinálom és felteszem.

Előzmény: deledula (991)
synex Creative Commons License 2015.08.15 0 0 994

Nincs mit! :)

Előzmény: klumpa_boy (987)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 993
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 992

Az a CBA-s klumpa nagyon klassz! Az eladó viselte? Egyszer egy hasonlóan elhasznált klumpát hordott a kolléganő a munkahelyen, egyszer a véletlen úgy hozta, hogy az asztalához ültem néhány percre, aznap nem dolgozott, nem hagyhattam ki, hogy a kezembe vegyem a klumpáját. A talpa és a lábujjainak a lenyomata látszott a belsejében, a több éves használattól. Amikor az udvaron jött szembe nyáron és köszöntem neki, nem gondoltam, hogy egyszer ilyen szerencsében lesz részem.

deledula Creative Commons License 2015.08.15 0 0 991

Nu, akkor ha minden igaz, meg is van. Jelzem, hogy nem vagyok profi fotós és ez még egy nagyon diszkrét kifejezés. :-)

Egyszer hordtam csak eddig. A hőség miatt most nem aktuális, de a jövő héten állítólag szükség lehet rá.

Nem engedi, mert nagyobb, mint 2,5 Mbyte :-(

Most álljak neki szerkeszteni? 

Mit szólnál, ha e-mail-ben küldeném?

 

deledula Creative Commons License 2015.08.15 0 0 990

A csudába! Le kell mentesem. OneDrive-ot felajánlja, de Google Drive-ból nem lehet közvetlenül ide felrakni. :-( No, mindjárt.

 

deledula Creative Commons License 2015.08.15 0 0 989

Vátesz vagy, pont most fotóztam le. :-) Sűrű és meleg volt az elmúlt időszak...

Már a telefonomon van, mindjárt kitalálom hogyan varázsolom ide. :-)

Előzmény: klumpa_boy (988)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.15 0 0 988

Szia Deledula!

 

Sikerült elkészíteni a várva várt képeket?

Előzmény: deledula (976)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.15 0 0 987

Szia!

 

Működik!!! Köszönöm a segítséget.

Előzmény: synex (986)
synex Creative Commons License 2015.08.14 0 0 986

Szia!

 

Sajna mostanság nem lehet csak a sima jobb egérgomb a képre, majd kép mentése menü ponttal lementeni a képeket.  De van rá egy egyszerű trükk windows XP alatt (vagy későbbi windowsoknál).   Mikor nézed a képet nagyban, nyomd meg a print screen (prtSc) gombot .  Majd indítsd el a startmenüből a kellékekben lévő  paint nevű programot. Majd nyomj egy control (ctrl) gombot egyszerre a sima V gombbal.  (ctrl+V) ekkor az elmentett kép megjelenik a paint ablakában. Mentsd el itt a képet menüből a mentés másképp menü ponttal.  Előtte adj nevet a képnek, ill. választ ki, hogy jpg-be mentse.    Ha Win7-ed van vagy jobb, akkor ahol a paint van , van egy képmetsző nevű progi. ezzel egyszerűbb a dolog, mert mikor nézed a képet nagyban, indítsd el ezt, és az egérrel vágd ki a képet ahogy akarod, és mentsd le.   Vagy még van egy harmadik lehetőség.  Kell keresni a neten képlopó programot, ami egy gombnyomásra menti azokat a képeket amiket hagyományosan nem lehet lementeni. Remélem tudtam segíteni.    

Előzmény: klumpa_boy (984)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.14 0 0 985

Ez is szép:

klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.14 0 0 984

Ó! Nagyon jó! Köszönjük a képet!

Most nem lehet innen lementeni? Vagy van valami trükkje?

 

 

Előzmény: cyandora (983)
cyandora Creative Commons License 2015.08.13 0 0 983

CBA-ban találtam

klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.11 0 0 982

Nem vicc. Van aki hagyja és még olyan is, aki örül neki. De a mai telefonokkal meg lehet oldani azt is, hogy ne vegyék észre és akkor nem érzed kínosnak a dolgot.

 

Szép klumpa formájú ez a papucs. Kár, hogy nem fatalpú :-(

Előzmény: Törölt nick (981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 981

Hát igen, mondhattam volna, hogy lefényképezném, meg egy kicsit bújj ki belőle....

Félretéve a viccet, éppen ilyen volt, mint a képen.

klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.10 0 0 980

Szuper lehetett! Egy fotót azért készíthettél volna róla. Jó lenne, ha megörökítenénk ezeket a ritka alkalmakat.

Előzmény: Törölt nick (979)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 979

Legutóbb a fodrásznőn láttam egy fehér Scholl klumpát, bokaláncot is viselt. Sajnos nem bujt ki a klumpából még egy rövid időre sem, így nem láttam a lábát és a papucs belsejét sem. Csak a sarka látszott ki, az szép ápolt volt, olyan, amit egy férfi szívesen megsimogat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.08 0 0 978

Sziasztok!Egy hónapja láttam egy nőt az utcán batz klumpában, nem a teljesen lapos változat volt, hanem egy kicsivel magasabb. Előbbi képeken láttam hasonlót. Kánikula volt aznap mezítlábasan viselte.

A fatalpú klumpák vízállósága korlátlan, a Balatonon és élményfürdőkben is láttam hordani, a vízbe belementek vele.

klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.07 0 0 977

Utcára és munkahelyre is? Akkor hamar el fog kopni :-) Persze a klumpák eléggé strapabíróak, viszont a maiak szerintem nem azonos minőségűek az általad említett régiekkel. Nem szeretnék tapintatlan lenni, de ezek szerint az utolsó nagy "klumpadivathullám" idején végezted az általánost 95-98 között valahol... eltaláltam? :-)

 

Persze a víz olyan nagyon nem árt neki, hogy tönkretegye. Inkább csak a bőr rész tud elszíneződni. Meg a natúr fatalpú klumpáknál a talp rész oldala is foltos maradhatott. A tiéd a barnára pácolt talp miatt biztos nem annyira kényes.

 

Ezek szerint a Westendet érdemes felkeresni... azt hiszem be is nézek valamelyik nap. A férfi modell is úgy néz ki, mint a női, csak méretében más?

 

Mekkora a pont akkora méreted? Azért többnyire megfelelnek a számozásnak a cipők, de néha 1-2 szám eltérés a megadotthoz képest nagyon bosszantó tud lenni.

 

Jöhet a kép! :-)

 

Előzmény: deledula (976)
deledula Creative Commons License 2015.08.06 0 0 976

Ma már nem fotózok, kicsit hosszú volt a nap.

Utcára fogom hordani és munkahelyre is. Nagyon kellemes benne járni és a víz sem ártott meg neki. Olyan korú vagyok, akinek még volt fapapucsa 13-14 éves korában, mert akkor is nagy divat volt, így állítom, hogy a víz nem árt neki, és nagyon sok mindent kibír.

Nem, nincs gumi betét, de így is nagyon jó érzés benne a járás. 

A Westend-béli üzletben van készleten a férfi és a női változatból is. És a kaposvári központot hívva nagyon előzékenyek. 

Ami a méretet illeti, pont akkorát kellett vennem, amekkorát egyébként is hordok más cipőkből. 

Ígérem, holnap töltök fel képet. Tényleg. :-)

Előzmény: klumpa_boy (975)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.06 0 0 975

Ezek szerint az egybe fatalpú változatot sikerült beszerezni? Vagy gumibetét van a talpában és hajlik? A Batz-nak hajlékony talpa van (én is néztem ezt a fazont, de pont ezért tartok tőle). Az ár nekem is beugrott, hogy kb. a duplája és ez talán probléma lehet.

Egyébként rendelésre hozták vagy van készleten a Westendben?

Ezek szerint utcára hordod... vagy talán munkahelyen is ebben voltál? Persze utcára is jó viselet, de az eső, víz nem tesz neki jót :-) Igaz a vastag gumitalp azért véd valamennyire. A felsőrész viszont a víztől még jobban besötétedik szerintem.

Ősszel és ha nincs hó, akkor akár télen is lehet hordani vastag zoknival. A gumitalp miatt biztos nem csúszósabb, mint más cipők. És pont a magas talpfelépítése miatt nem fázik benne a láb.

Azt sajnálattal hallom, hogy nem vagy nagy klumpamániás, de ez idővel megváltozhat :-) Láttam már példát rá.

Korábban persze már írtunk róla, hogy a divat a cipők terén is meghatározó és ez eléggé rányomja itthon a bélyegét az amúgy más országokban örökké divatos klumpákra, fapapucsokra.

Meg hát az is szerencse, hogy most ezt lehetett kapni. Esetleg, ha valaki nem fél a méretproblémáktól, akkor manapság határtalanul lehet rendelni a netről. Külföldi weboldalak roskadoznak a különböző márkáktól és fazonoktól. Viszont az áruk az csillagászati. Főleg a mi pénztárcánkhoz mérten.

 

A hozzászólásnál lehet fotót feltölteni. A szövegdoboz alatt van egy "Kép feltöltése saját gépről" felirat, ami mellett rá lehet kattintani arra, hogy "Kiválasztom a képet". Itt lehet csatolni és feltölteni.

 

Nagyon várjuk! :-)

Előzmény: deledula (974)
deledula Creative Commons License 2015.08.05 0 0 974

Igen, nagyon kényelmes. Jó a kialakítása és pont olyan, amilyennek a képen láttam. Talán egy picit lehetne világosabb barna, de ez már tényleg kukacoskodás. :-)

Ma abban mentem dolgozni és milyen jól tettem. A jég és eső áradat után kellemes volt, hogy magasabban talpakon jártam.

Azt gondolom, hogy ősszel is jó szolgálatot fog tenni.

Egyébként nem vagyok klumpa vagy fapapucs mániás, de végre egy okos divat. Hurrá!

Szóval szeretni fogom. A Batz-féle nem tudom milyen lehet a valóságban, de az ára majd duplája ennek, úgyhogy azt meg se néztem.

Majd megvizsgálom hogy lehet ide fotót feltölteni, s ígérem látni fogod.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget.

 

Előzmény: klumpa_boy (973)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.05 0 0 973

Örülök, hogy segíthettem!

Biztosan Kaposváron van a raktár :-)

Kaphatnánk egy kis beszámolót a klumpáról? Kényelmes? Tetszik? Tudnál esetleg fényképet feltölteni róla?

 

Előzmény: deledula (972)
deledula Creative Commons License 2015.08.04 0 0 972

Köszönöm a  segítséget! Nélküled most nem volnék egy szép barna Leon klumpa birtokosa. Némi telefonálgatás után a Westendben a Mantrani üzletben sikerült megvennem. :-)

Vicces, hogy Kaposvárra telefonáltam miatta, s egész közel lakom a Westendhez. 

 

Előzmény: klumpa_boy (969)
klumpa_boy Creative Commons License 2015.08.03 0 0 971

Nem egy szószátyár cikk, de legalább nem negatív :-)

 

http://www.joy.hu/divat/39376_ujra_divat_a_klumpa.html

 

A legjobb persze az lenne, ha kapni is lehetne minden üzletben klumpákat. Ameddig nem árulják a fatalpúakat, addig esély sincs rá, hogy bárki is hordja :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!