Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47153
Szia,
Isten hozott itthon:)) Mesélj majd a fakultatívról jó? Kösz:E
Előzmény: szkati (47140)
lkashuihd Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47152
Az a baj, hogy már most szerdnán utaznék és a sürgősségi hosszabbítás is 5 nap. Viszont azt olvastam, hogy csoportos kiutazás esetén elég a 3 hónap. Erről hallottatok valamit? Az utazási irodában azt mondták, hogy már engedtek ki olyan embert is akinek csak 1,5 hónapig volt érvényes az útlevele. De azért nem nyugtattak meg.
Előzmény: raczkevi (47148)
Vén Halász Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47151
Vasárnap indulunk a Balatonról, köszi jókívánságod.
Előzmény: Emőke1 (47147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47150
Az illetékes követség tud megnyugtató választ erre. Mi Törökországba megyünk szeptemberben ott is így van. Az unokám útlevele év végén jár le és újat kell csináltatni, vagy konzuli engedéllyel lehet kiutazni, de annak az illetéke több mint az új útlevél. Én a Török követséget kérdeztem. Vagy a BM útlevél osztályon érdeklődj SOS útlevél ügyében. Tunéziában egyébkent az úton a gépen kell kitölteni a beutazó papírt amit a reptéren az iroda alkalmazottja már oda szokott adni amikor a repjegyet adja. Ennek egyik példányát elveszik az útlevélvizsgálatkor kinnt, a másikat eljövetkor. Szerintem SOS intékedj nehogy ne engedjenek be.
Előzmény: lkashuihd (47146)
Vén Halász Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47149
Szúnyog alig van Tunéziában, viszont itt a Balatonon elviselhetetlenül sok. Én egyébként jól bírom, de még ennyit sohasem tapasztaltam. Menjetek inkább Tunéziába.
Előzmény: Törölt nick (47111)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47148

Szerintem itthonról kiengednek, de az ottani szabály (a 6 hónap)miatt nem érdemes kockáztatni hogy beengednek-e.

(Valószínűleg igen, de jobb félni mint megijedni)

 

Én meghosszabbítanám.Van sürgősségi hosszabbítás is.

 

Mikor utazol??

Előzmény: lkashuihd (47146)
Emőke1 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47147
Jó nyaralást, szép rész:)
Előzmény: Vén Halász (47125)
lkashuihd Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47146

sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy szerdára befizettem Tunéziába egy utat viszont csak októberig jó az útlevelem. Az utazási iroda tájékoztatója szerint viszont min 6 hónapos érvényességűnek kell lennie az útlevélnek. Azt szeretném megkérdezni, hogy utazott-e már ki valaki 6 hónapnál kevesebb érvényességű útlevéllel? Tudjátok-e, hogy hol lehet ebből probléma? Segítséget előre is köszi

vajdai Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47145

Nagyon jópofa  kis beszámoló volt. 3x is elolvastam és jókat mosolyogtam rajtad. Akkor remélem jó dötésem volt a  Möwenpick .

 

Előzmény: szkati (47140)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47144

Jó kis utatok volt!

:)

Előzmény: szkati (47140)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47143

Akkor az El-Fell-ben találkozunk!

 

Remélem nem lesz késés..

 

Előzmény: ertege (47138)
szkati Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47142
Nagyon hosszú a katakomba. Állítólag legalább 50 km és egyenlőre nem alkalmas arra, hogy feltárják, mert sok pénzbe kerül és több helyen erősen be van dőlve.
Előzmény: gabe203 (47139)
gjessica Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47141
Végig néztem amiket ajánlottál. Riadh Palms tetszik a legjobban, 150e-re jön ki 1 hét. Gondolom ez elég olcsó...
Előzmény: GYURMÓKA (47107)
szkati Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47140

Egyetlen fakultativ kirándulást fizettünk be( 75 din/fő), az pedig a Tunisz, Karthago, Sidi Bou Said,  Bardo mozaikmúzeum. Már reggel 7-kor  a buszon ültünk és este fél 8-ra értünk haza. AZ úton odafele felvettünk sok szállodából embereket és így módom volt látni az El Fellt, ami nekem barátságosnak tünt, hiszen itt apróbb épületeben történik az elhelyezés, aztán láttam az Orient Palacet, ami szintén nagyon szép volt. Nagyon érdekes volt az út és rettenetesen fárasztó.  Idegenvezetőnk nem nagyon jeleskedett, még jó, hogy könyvből már tudtuk azt, amit ő nem mondott el. Ő román anyanyelvű és ha a buszon csak egyvalaki is román, akkor ő kiséri a csoportot. Csak azt sajnáltuk, hogy a másik idegenvezető ilyenkor nem jöhet, mert ő aztán abszolút felkészült és profi. Biztos vagyok benne, hogy sok érdekes információhoz jutottunk volna őáltala. Azt már ugye mondanom sem kell, hogy piszok meleg volt. Ami testrész kilógott a pólómból, az estére erősen vörös lett, holott mielött elindultunk lekentük magunkat. Közben, úgy 3 óra tájban meg is ebédeltünk( benne volt az árban) és végre hozzájutottam egy kis couss-cousshoz( így írják?)

A szállodában vagy 15 animátor gyerek azért küzdött, hogy szórakoztasson minket. Reggel aerobik, délben viziaerobik,  strandröpi, este a fiataloknak disco, az ilyen banyáknak, mint én a hallban 60-as, 70-es évek slágerei és tánc, a szabadtéri szinpadon pedig minden este műsor( szépségkirálynő választás, transzvesztita show, vicces műsorok, beduin est stb.)

A tenger az utolsó két napban elég viharos lett. Hatalmas hullámok( piros zászló), de mi élveztük. Egyik délelött bementünk Port El Kantauiba, ami nagyon aranyos, jóhangulatú és biztos vagyok benne, hogy ott is nagyon jókat lehet nyaralni.

Mi nagyon élveztük ennek a 6( és nem 8) napnak minden percét annak ellenére, hogy persze a szállodában volt 1-2 náció, aki nem remekelt. Az angolok azok( és most ezt már a világ több részén tapasztaltam), akik jóval többet isznak a kelleténél és ebben a melegben meg főleg a pia megbosszulja magát, az oroszok pedig habzsolnak, hangosak, neveletlenek, de ezzel meg úgy vagyok, hogy szegényeknek van bepótolni valójuk és biztos vagyok benne, hogy az elkövetkező évtizedekben meg is teszik. Most még nem szalonképesek( tisztelet a kivételnek!), de ki lehet birni őket.

Szóval jó volt, szép volt és elhatároztuk, hogy még visszatérünk!

gabe203 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47139

Azért tudod mi az érdekes a katakombáknál ?

A térképek azt mutatják, hogy hány helyen vannak még katakomba feltárások.

Mi 3 éve voltunk, akkor ezek szerint még nem bővítették tovább.

Előzmény: szkati (47135)
ertege Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47138

   

  Mi 22-én megyünk,de szerintem éjfél közeli időben érünk oda hála a majdnem biztos ké-

  sésnek.(tavalyelőtt 5 óra volt,és igy szintén éjfél)De még kaptunk vacsorát!

  Ilyenkor még nincs beálva a menetrend.Később már konszolidáltabb a helyzet.

  De az uj rep.teret szivesen felavattuk volna!

 

Előzmény: raczkevi (47128)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47137

Kérem segítsen aki már próbálta az utat Hammametből Sidi Bou Said-ba taxin kívül mi az olcsóbb de 2 gyerekkel is jó alternatíva?

 

Van-e kultúrált kisbusz, busz (nem zsúfolt helyi ha a helyi dzsuvás esetleg és túlzsúfolt) vagy vonat oda jóárasítva esetleg?

A taxi mennyi lenne- hiszen 2 felnőtt+2 gyereknek nem biztos hogy annyival olcsóbb lenne más- nem tudom.

Mennyire lehet (kell) lealkudni a taxit?

Ugyanez érbvényes kérdésem Port El Kantaoui-rA is vonatkoztatva ha valaki volt már Hammamet-ből ott.   

Eddíg csak tuk-tukkal, taxival és kisvonattal közlekedtünk.

Előre is köszi!

raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47136

Köszi!!!

 

Várjuk a folytatást!

 

;o)

Előzmény: szkati (47135)
szkati Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47135

Ok, ok!

Szóval. 9.30-kor indultunk, délben már a szállodában voltunk. Közben persze lestem a többi hotelt is, hogy megfelelően be tudjak számolni az esetleges érdeklődőknek. Persze ezek a hotelek csak Monastirtól Sousseig érvényesek( tovább, csak a fakultativ program alkalmával mentünk). Én nem láttam( persze csak kívülről) az El Hanáknál semmi extrát. Az megdöbbentett, hogy a Möwenpick mennyire kitűnik az eleganciájával a többi szállóból, de hát persze az ára is( gondolom én).

A mi szállodánk( Marhaba Beach), teljesen normális, sokszobás és közvetlen tengerparti. Miután az első másfél nap kicsit dúskáltunk az AI. adta lehetőségekben, harmadik napra lecsitultunk és megtaláltuk minden alkalommal a nekünk megfelelő kaját, pedig sokszor nem volt könnyű, mert túlzottam az európai izlésnek akartak megfelelni, pedig fél életemet eladtam volna egy jó kis arabos, fűszeres ennivalóért.

Az időjárás még a tökéletesnél is tökéletesebb volt, pedig hát június elejét írtunk és abból a rohadt , esős, ócska időből érkeztünk, ami még csak fokozta a jókedvünket.

Harmadik nap( vasárnap) becsábítottam a férjemet és az asztalunknál ülő házaspárt a heti, soussei nagyvásárba. Pokoli meleg volt és az az embertömeg, ami ott volt, az megijesztett. Csak a méterárús soron mentünk végig( gőzöm sincs, hogy hogyan kerültünk oda), de szinte meg voltam győződve arról, hogy ha itt egyetlen ember is elájulna, azon a mérhetetlen tömeg át is gázolna. Hamar elmenekültünk a kultúráltabb medinai bazárba, majd egy taxival átmentünk megnézni a katakombákat. Nem volt sajnos nagy élmény, mert kicsi, 10 perc alatt bejárható és 2 db csontvázon kívül nem sokat láttunk.

Másnap az én hites férjem kitalálta, hogy menjünk el, csak úgy magunkban El Jembe. Itthonról, a barátainktól már tudtuk, hogy Sousseban van egy mikrobusz állomás, ahonnan ezek a mikrobuszok, mint iránytaxik mennek. Persze a taxisok is el akarnak vinni a sokszorosáért, ha megtudják, hogy az ember hová készül. Nem szabad bedőlni! 4,5 dinárért fejenként eljutottunk a 65 km-re lévő El jembe, ahol egy 1800 éves, jól karbantartott anfiteátrum várt minket. A befogadó képessége nem sokkal kevesebb, mint a római Colosseumé. Olyan meleg volt, hogy úgy éreztem minden lépésnél, hogy szaunában vagyok, De persze megérte, mert felmentünk a legtetejére, majd ugyanúgy mikrobusszal( és az őslakossággal) haza. Folyt köv.

Előzmény: raczkevi (47129)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47134

Még nem, utolsó infó ez, amit Te is írtál:

 

Indulás:

# BJ7497
# 13h25 - BUDAPEST(BUD)
# 14h50 - MONASTIR(MIR)
# 02h25
# MEDINA TOURS HONGRIE

Haza utazás:

# BJ7496
# 12h00 - MONASTIR(MIR)
# 15h25 - BUDAPEST(BUD)
# 02h25
# MEDINA TOURS HONGRIE

 

Előzmény: Edinee (47133)
Edinee Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47133
Haza utazásról nem mondtak semmit, mármint időpontot?
Előzmény: raczkevi (47131)
Edinee Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47132
Köszi az infokat!
Előzmény: raczkevi (47130)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47131

Ja, és a Best is olvassa ezt a fórumot szerencsére-ma mondták nekem, így az interaktivitás is garantált!

:)

Előzmény: raczkevi (47130)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47130

Megerősítem a 13.25-ös gépindulást, ma beszéltem a Best-el- nekik is egyenlőre  ez az infójuk van meg.

 

2 nappal indulás előtt küldik meg a fixet.

Előzmény: Edinee (47098)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47129

Letelt!!

 

:O)

Előzmény: szkati (47122)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47128
Ti is jöttök az El-Fell-be ugye nemsokára?
Előzmény: ertege (47126)
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47127

Hihi..

Tényleg már csak 1 hét kilövésig!!

 

 

>o))

Előzmény: ertege (47126)
ertege Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47126

 

    Az irigység szine  a sárga?

     Már megjelentek az első foltok!

  

     Üdv:egy citromtól

Előzmény: raczkevi (47108)
Vén Halász Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47125
Nem akarok offolni, (már nagyon félek is) de egy hétig Rovinj-ban leszünk, egy kis előnyaralás, legalább össze tudom hasonlítani Tunéziával. Írok, ha megjöttünk.

Minden jót az itthon maradóknak
raczkevi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 47124
Csatlakozom! ;o))
Előzmény: y42 (47120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!