Keresés

Részletes keresés

jbtoth Creative Commons License 2004.11.03 0 0 354

Krampi, irigyellek, hogy micsoda növény tengerben laksz.

Mostanában kezdtem el aktívan kertész topikba járni, és ettől egyre jobban kezd a harci láz elkapni, és egyre hosszabb kezd a tavasszal beszerzendők listája lenni. Azon a bizonyos listán majd tavasszal finomítok, amikor már lesznek teleltetési tapasztalataid :)

Előzmény: krampuszka1 (343)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 353

Igen, az az angyaltrombita.

És utálom :)

De van kettő is :D

Előzmény: Balakutya (352)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 352
Datura ? Mi az ? Az angyaltrombita ? Nem tetszik ? Vagy uncsi az is ?
Előzmény: krampuszka1 (349)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 351
És a kiültetett gránátalma, aminek a védelmén most dolgozom :D
Előzmény: krampuszka1 (347)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 350
Hű, de jópofa ! Akartam volna képet küldeni, de nem sikerült feltenni. Beszúrásra kattintva várni kell ?
Előzmény: krampuszka1 (347)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 349
Na az a jóravaló datura az, ami nálam a leanderlistán van ! :DDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Balakutya (345)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 348
[image1]
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 347

És az egyik mediterrán kedvencem, a gránátalma, minden formában :)

Ez itt egy mini :)

 

Előzmény: krampuszka1 (344)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 346
Szorgosan mentegetek, még a végén belekavarodk a sok gyönyörűségbe ! :-)))
Előzmény: krampuszka1 (344)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 345
De nagyon szép !!!!!! Küldjél még ! A Boguvillea-ból is ! Átnéztem a másik fórumban, láttam Angyaltrombitát. Őrül jól néz ki !!!
Előzmény: krampuszka1 (343)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 344

A kasszia :)

 

 

Előzmény: krampuszka1 (343)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 343

Ez lenne a vanliavirág, ha ez a lassúcska hajlandó lenne feltölteni :)

 

Nem nagyon megy a rózsaszinhez, de isteni illata van !

Előzmény: Balakutya (342)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 342
Megjöttem. Azt nagyon megköszönném, ha betennéd a képeket akkor nem kellene keresgetnem ! Amig megjön a válaszod átnézek az ajánlott topikokba.
Előzmény: krampuszka1 (341)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 341

Gondoltam, hogy rózsaszin a talajtakaró rózsa is :)

Mondjuk nem is láttam még olyat, de el tudom képzelni :D

A leanderrel mindenki igy jár ? :DDDDDDDDDDDDDD

Ha érdekel, a többiekről is vannak képeim, és a latin nevek is megvannak, inkább arra lehetne keresni !

A virágoskert topikban sokmindent láthatsz, és nemrég nyilt egy külön topik erről a bougenvillea-ról, sose tudom hogy kell leirni :)

Előzmény: Balakutya (340)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 340
Na ezen jót mosolyogtam ! Én sem akartam leandert semmiképpen !!! Amikor elhatároztam, hogy mediterrán kertet szeretnék, azt mondtam mindent, csak azt nem ! Már olyan elcsépelt ! Aztán mégis kaptam egyet, és mégegyet ... mostmár szeretnék egy normálisat, egy óriás virágút. Ezeket a virágokat amit irtál nem ismerem, de utánakeresek a neten ! Hátha elajándékozom a leandert, és másikat veszek .. ahogy tavasszal a smaragdtuják fognak járni ! :-)))
Előzmény: krampuszka1 (338)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 339
Lassan megint ki kell mennem, rendbetenni hátul a kutyák kennelét, rengeteg levél van a földön a diófa lekopaszodott. :-)) Örülök, hogy tetszik az elképzelésem, remélem évek múltán jól is fog mutatni a rózsaszin kert. Most vadásztam a neten rózsaszin évelők után, de annyi szépet találtam, még nem tudtam választani. A selyemakácaim nekem sem egyformák. Amikor megvettem az elsőt, a kutyák lerágták szinte tőben. Vettem a másodikat, a csonk mellé ültettem, azt derékban letörték ... ekkor láttam elérkezettnek az időt, hogy hátra kennelt épittessek, utána vettem a harmadikat, amit szintén oda ületettem a kettő legyilkolt mellé, és láss csodát, tavasszal a sebesültek is kihajtottak. Most úgy néz ki, hogy egy magas, kettő bokor méretű, és a két lerágott sokkal intenzivebben fejlődött, mint az egészséges nagy ! Na ez mitől van ? Jövőre, ha nem szedi össze magát, a kicsik utólérik ! :-)) Nyáron vettem még kettőt, 6 évesen, már volt rajta virág, de nem mutattak semmi aktivitást, pedig kaptak marhatrágyát, rengeteg vizet. Jövőre kiváncsian várom fejleményeket ! Selymeakácra azt mondta a pasi akitől vettem faiskolában, hogy izguljak, egy évig sumákol .. ezt irtam már ide .... utána kezd beindulni. Úgyhogy türelem ! A talajtakaró rózsák is rózsaszinűek, de nagyon kellemes halvány szinűek. Amikor még bimbós akkor erőteljesebb, késöbb mintha kiszivná a nap egyre haéványabb lesz. Nekem tetszik !
Előzmény: krampuszka1 (337)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 338

Ja igen !

Nekem is van három leanderem dézsában, pedig egyet sem akartam !

Egy fehér szimpla, egy dupla sárga, és egy rózsaszin, amit fehér helyett küldtek :(

Nagyon sok szép mediterrán van, nem kell pont leanderekben gondolkozni, bár ez valami járványos :D

Nekem van egy csodálatos kassziám, vaniliavirágom, bougavilleam, persze lehet, hogy tavaszra megszünnek létezni :( Nemtom mit kell velük csinálni !

Ja és most szereztem egy japán szentfát, és kinai selyemmirtuszt, de ezek ki vannak ültetve.

Előzmény: krampuszka1 (337)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 337

Én sem voltam itt közben :)

A talajtakaró rózsád milyen szinű ?

Nagyon klassznak tűnik igy az összeállitás, ha megpróbálom elképzelni :))

Selyemakácot most az ősszel szereztem egyet, amin garantáltan virág volt, mert vagy 5 éve senyved egy az udvarunkon, de nem virágzik ! Lehet, hogy fiú ? :D

 

Előzmény: Balakutya (336)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 336
Bocsi, elkellett mennem kis időre. Igen dézsában vannak a leanderek, kettő van mindegyik rózsaszin. Nagyon szépek, sokat fejlődtek idén. Szeretnék még venni óriásvirágút rózsaszinben. Az terveztem, hogy rózsaszin lesz a kert, ehhez jó a selyemakác, talajtakaró rózsa, leander, és az örökzöldek. Ha végeztem az épitési munkálatokkal, lesz tollborzfű. Vigyáznom kell nehogy egyhangú legyen! A bejárónál szeretném még bokrokat, megvan az elképzelés képről, de nem tudok ide képet beszórni.
Előzmény: krampuszka1 (335)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 335
Dézsában vannak ?
Előzmény: Balakutya (333)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 334

:)

Kék atlaszcédrusom van, és egy himalájai cédrus, nagyon szeretik a helyet, de a téli takarástól eléggé félek, mivel fiatal növényt vettem direkt.

A nyirfákat nagyon szeretem, bár eszméletlenül szemetel, állandóan takaritani kell utána, de isteni a laza lombja, amin éppen átszűrődik a nap.

Nekem ebből 10 db van az "erdőben", ahol egy finn faház áll :)

Előzmény: Balakutya (332)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 333
Ejnye ! A leandereim kihagytam !
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 332
Oh ! Micsoda szerencse ! Nálam selyemakácok, talajtakaró rózsák ( ez nem biztos, hogy mediterrán, de passzol a selyemakáchoz ) vannak, kerités mellett sóskaborbolya. Szeretnék még atlaszcédrust, aztán diszfüvet, ezennel betellt a kert. Van az udvar felénél egy nagyon szép nyirfám ami kilóg a sorból, de meghagyom, mert szép, és gyorsan nő, sok árnyákot ad majd a teraszon. Nagyon szép a kertrészlet, látom még neked is fiatalok a növények.
Előzmény: krampuszka1 (331)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 331

Mondjuk 3 szinten teraszos az udvar, és ebből kettő lett mediterrán jellegű.

A legfelsőn enyhe skandináv beütés tapasztalható :DDDDDDDDDDDD

Szeptemberben az Adriánál tanulmányoztam a növényzetet, és örömmel állapitottam meg, hogy az itteni lehetőségekhez képest, semmi nincs, ami ott fel nem lelhető.

Persze van, amivel nem merek próbálkozni, mert igy is nagyon félek a téltől !

Itt egy részlet a mediterrán részből

 

 

Előzmény: krampuszka1 (330)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 330

:DD

Totál mediterránban utazom :))))))

Cédrusok, gránátalma, stb.  és egy csomó dézsás, mert a burkolt felületeket csak azzal tudom enyhiteni :)

Előzmény: Balakutya (329)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 329
Én abszolút kezdő vagyok, még csak 2 éve lakom kertes házban. Az udvarom / kertem mediterrán jellegűvé szeretném alakitani, már félig készen vagyok vele, csak még nagyon kicsik a fák, bokrok! Minden reggel megnézem őket, hisz a gazda szeme hizlalja a jószágot. :-))) Jövőre már mindegyik jobban beindul ..... remélem !
Előzmény: krampuszka1 (328)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 328

:)

Ezt később el lehet távolitani, de nyáron is nagyon jól jön, mert éppen oda megy a viz, ahova kell, és nem párolog szét !

Amúgy én is totál kezdő vagyok, tavasszal kezdtem a kertem kialakitását, éjszakánként pedig bóklászok a neten, és az életben is amit tudok ellesek :)

Előzmény: Balakutya (327)
Balakutya Creative Commons License 2004.11.03 0 0 327
Köszi az ötletet, ez nagyon tetszik, és megcsinálom a sövényemnél a gégecsöves megoldást ! Egyenként teszek le nekik ! Annyira kezdő vagyok még, szinte minden új amit hallok, de nagyon szeretnék szép kertet varázsolni magamnak !
Előzmény: krampuszka1 (326)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 326
Láttam olyan megoldást is, persze nem sövénynél, hanem 1-1 különlegesebb örökzöldnél, hogy az ültetőgödörbe beleültetnek egy műanyag gégecsövet, aminek az egyik vége az ültetőtőgödör aljában, a gyökerek alatt, a felső része kiáll a földből vagy 10 cm-re. Télen ezen a csövök keresztül locsolják.
Előzmény: krampuszka1 (325)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 325

Nemtom miért, minden kertészet az őszi telepitést ajánlja !

A takarást nádszövettel és néhány karóval meg tudod oldani, nem olyan nagy beruházás, és később is felhasználható. Az égtájakat nem tudom, de a napos oldalról, főleg délről kell takarni és persze nem kell 100%-osan, csak ugy nagyjából, oldalról.

Előzmény: Balakutya (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!