Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1538

mar hogyne lenne koze ? elemi logikabol meg vagy buktatva . csinald az alkudozast ahhoz ertessz

Előzmény: romesz (1537)
romesz Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1537

Latom mar megint elfelejtetted a jelszavad es uj nikket kellet nyiss, hogy tovabb kotozkodhess.

 

De akkor sincs semmi koze a temahoz.

Sajnalom, hogy nem fogod ezt fel.

De firkalj csak nyugodtan... ha teged ez szorakoztat. :P

Előzmény: Törölt nick (1536)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1536

mar hogyne lenne koze hozza tew kis targetos alkuszgyerek , munkarol szol a topic , a csalo munka helyett lopott . eleg hatul altal a sorban amikor az eszt osztogattak,vagy megoregedtel a buksidban ?

Előzmény: romesz (1535)
romesz Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1535

Ennek ugy semilyen formaban semmi koze a topikhoz.

 

Nagyon unatkozhatsz, ha ilyet hozol ide.

Előzmény: Törölt nick (1534)
Rob_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1532

Tudomasom szerint nem lehet elettars, mert az nem ismert amerikaban, vagy legalabbis csaladtagi vizumot nem adnak ra. Ha menni akar vele akkor ossze kell hazasodni. De ez valahol meg talan a bp-i kov oldalan is fent van.

Előzmény: romesz (1531)
romesz Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1531

"Mióta családtag a barátnö?"

 

Más szóval lehet élettárs is.... 

Előzmény: Törölt nick (1530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1530

Mióta családtag a barátnö?

Előzmény: Rob_ (1529)
Rob_ Creative Commons License 2011.03.05 0 0 1529

Szerintem elso korben  deritsd ki milyen vizumot kernek meg neked es nezz utanna hogy azzal mehet-e csaladtag, valoszinuleg igen. De ha nem vagytok hazasok akkor nem valoszinu, hogy ki tud menni veled mas statusszal mint turista, ami 3 vagy 6 honap ha megkeritek a hagyomanyos turistat neki. Ha pld h1b-t kernek neked akkor o megkapja felesegkent a h4-et ami addig ervenyes amig a te vizumod de nem tud vele dolgozni, ez igaz az osszes ugymond kisero/csaladtag vizumra. Ha kint vagytok akkor kereshet olyan ceget aki intez neki h1b-t es akkor o is dolgozhat, vagy marad a nem hivatalos melo...

www.immihelp.com itt le van irva reszletesen mi vonatkozik az egyes vizumokra, nezelodj, de persze a hivatalos oldalakat is nezheted.

Ha a ceg intez szallast meg autot az elso idore, akkor ne izgulj ezeken ha kint leszel tudsz talalni mindkettot, es ha egybol dolgozni kezdesz akkor az 5e is eleg lesz.

Viszont a baratnod ugyet kezd intezni mert a kisero vizumot neki a tieddel egyutt kell megkerni, azaz mikor a tiednek megvan mondjuk az elso lepcsoje akkor kell az o reszere is beadni a papirokat. Biztos lehet kesobb is de macerasabb.

Előzmény: king4aday (1523)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.03.05 0 0 1528

Szerintem 5000 dollár csak elég, ha amúgy is rögtön munkába állsz.

romesz Creative Commons License 2011.03.05 0 0 1525

Szia!

 

A baratnod nem fog tudni munkat vallalni, akkor sem ha esetleg kozben osszehazasodtok.

Hazassag eseten kap tartozkodasi engedelyt, annyi ideig lesz ervenyes amig a te munkavallaloi vizumod.

 

 

A lakas es auto nem olyan nagy gaz, nezz korul itt auto ugyben.  Lakas ugyben pedig itt.

Előzmény: king4aday (1523)
king4aday Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1523

Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Jelenleg Magyarországon dolgozom egy amerikai székhelyű cégnél, és úgy néz ki, hogy ki tudok menni dolgozni 2 évre Austinba. A cég az összes papírmunkát intézi ami ilyenkor kell (munkavállalói vízum, 1-2 hónap bérautó és szálloda).

 

Több kérdésem is lenne:

1. A barátnőm is szeretném magammal vinni, a cég ezt úgy mondta, hogy "megoldja", de nem tudom még, milyen feltételekkel. Ő is szeretne kint munkát vállalni, de ha turista vízummal (azaz vízummentesen - ESTA) jön ki, akkor úgy tudom, hogy csak pár hónapig maradhat. Hogyan lehetne elintézni, hogy ő is kint lehessen 2 évet? Ha már kint van ilyen módon, kaphat-e munkát, vagy csak úgy "hívhatják", ha itthon van? Lehet hülyeségeket kérdezek, de mindenképp érdekelne. Azt gondolom hogy munka nélkül esélytelen bármilyen megoldás, amivel 2 évig kint maradhat. Esetleg lehet-e több esély erre, ha megházasodunk előtte?

 

2. Kint 2 hónap alatt egy lakást és egy autót kellene mindenképpen intézni. Nincs túl sok megtakarított pénzem ($5000 körül). A kinti fizetésem még nem tudom, mivel még nincs meg a konkrét ajánlat, azt nem sokára elkészítik nekem. Azt hallottam, hogy credit history nélkül eléggé rossz feltételekkel kaphatok hitelt, de úgy tudom vannak olyan cégek is, akik pont az ilyesmikre "szakosodtak". A lakás bérlés nem lesz gond, de arról is jó lenne tudni, milyen árban mozog. Az autót valahogy meg kell oldani, anélkül nem lehet szinte megmozdulni sem.

 

Voltam már kint pár hétre kiküldetésben, de ott még nem volt meg ez a lehetőség, így nem tudtam tájékozódni. Kinti munkatársaim pedig nincsenek túlzottan tisztában a külföldi munkavállalók "jogállásával".

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

gabi19g Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1522

Koszonom szepen a segitseget! :)

Előzmény: romesz (1520)
Sequoyah Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1521

Mérnök informatikusként (BME diploma, java és oracle szaktudás, 3 év tapasztalat) milyen esélyeim lehetnek szerintetek new york környékén munkát szerezni?

romesz Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1520

Nem tudom alkalmaznak e illegalisokat, illetve tudok rola, de nem tudom hogyan csinaljak.

Par evvel ezelott beszelgettem valakivel errol, aki allitolag illegalisan tartozkodott az orszagban es kamiont hajtott.

Azota mar atkoltozott Kanadaba ahol leglisan kapott munkat.

 

A fizetesekrol itt talalsz informaciot.

Előzmény: gabi19g (1519)
gabi19g Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1519

Szeretnek ket dolgot kerdezni ezzel kapcsolatban.

 

Ilyen kamionsofori allast, csak a legalisok kaphatnak? Ugyertem alkalmaznak illegalisokat is, vagy nem?

 

Ha sikerul elhelyezkedni, milyen fizetesre lehet szamitani?

 

Koszi elore is! :)

Előzmény: romesz (1518)
romesz Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1518

Hirdetes itt is van rengeteg, sot a kamionok hatuljan is hirdetik magukat a cegek.

De ez nem elegendo a bevandorlashoz (szerintem)

 

Esetleg keress a cegekre a neten es probalkozz be. Az is elofordulhat, hogy en tudom rosszul a dolgot.

De leginkabb a hianyszakmakkal lehet bevandorolni es a truckdriver az nem az.

Előzmény: szasza406 (1517)
szasza406 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1517

azt én is hallottam hogy sofőr sok van, ennek ellenére amikor angliába szoktam áthajózni a kompon mindig van kirakva ingyenes Sun, az pedig mindig tele van kamionsofőri állással mind az Usa-ba mind Kanadába. ráadásul volt kollégák is dolgoznak a tengerentúlon illetve Ausztráliában, bár már régen beszéltem velük.

ennek ellenére minden bizonnyal egyszerűbb lenne valamilyen mezőgazd.-i munkával kimenni és onnan már talán könnyebb lenne...talán.

Előzmény: romesz (1516)
romesz Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1516

soforbol annyi van az USA-ban, hogy dunat lehet vele rekeszteni.

aki nem ert semmihez az elmegy sofornek, par honapos training utan mar vezethetik a kamionokat vagy buszokat.

Mivel eleve szinte mindenkinek van urvezetoi jogsija igy konnyen tud hivatasossa valni.

 

Tehat ebbol kovetkezik az, hogy kicsi az esely ilyen vegzettseggel bejutni az orszagba.

Előzmény: szasza406 (1509)
Cheshire Cat Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1515

Nem a témához tartozik, de van egy éppen futó kutatásom a munka és a család vonatkozásában. Főként azt vizsgálja, hogyan tudják az emberek összeegyeztetni a kettőt. 

Kérem Önöket, amennyiben dolgoznak, vagy dolgoztak már legalább egy évet, járuljanak hozzá a vizsgálatomhoz!8 perc alatt lehet kitölteni az alábbi linken található kérdőívet. Köszönöm!


www.kerdoivem.hu/kerdoiv/407147186/

gabi19g Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1514

A turista vizum max 6 honapos, a munkavallalasi meg amennyi idore adjak, de errol nincsenek pontos informacioim. Egyebkent a vizumok ottkint hosszabithatok es atvalthatok masik vizumtipusra, szoval a hossza szerintem annyira nem erdekes. Az a lenyeg, hogy megkapjad.

 

Egyebkent ha megnezed a vizumtipusokat http://hungarian.hungary.usembassy.gov/work_visas_hu.html, azt latni, hogy pl. a mezogazdasagi munkasok szama nincs korlatozva, ez is adhat elindulasi alapot. Ha mar kint vagy, biztos konnyebb helyezkedni.

Előzmény: szasza406 (1513)
szasza406 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1513

Bocs, nem merültem még annyira bele ebbe a témában. jól tudom, hogy jelenleg 6 hónapra kaphatok munkavállalásra vízumot?

Előzmény: gabi19g (1510)
gabi19g Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1510

Hali!

 

Ilyen papirokkal egy valamit tudsz csinalni. Kimesz, elkezdesz illegalisan dolgozni es majd lesz valami. Ha szerencsed van, talalsz ismerosoket/ceget, aki/akik segitenek, vagy talalsz csajt es megnosulsz, akkor maradhatsz. Kulonben go haza.

Előzmény: szasza406 (1509)
szasza406 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1509

Sziasztok!



Elsősorban az Államokban élő magyar honfitárakhoz szólnak az alábbi soraim:



Röviden annyi, hogy 22 éves fiatalember vagyok. Végzettségem: fuvarszervező, foglalkozásom:sofőr.

Nem látok rövid illeve közép távon se kiugrási lehetőséget a munkahelyenem, de még az országban sem. Ezért úgy határoztam, hogy jövőmet ha szakmailag nem is, de anyagilag szeretném megalapozni. Külföldi munkavállalásban kondolkozok, első sorban: Ausztria, Németország, BENELUX államok, Anglia és USA.

Próbálok olyan ismerősöket felkeresni, akik a fent említett országokban élnek. de az USA-ból sajnos nem találtam még...

Ezért olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy fizikai jellegű munkák milyen számmal vannak az államokban, ahol külföldieket alkalmaznak? Gondolok itt a dokkmunkás, autómosó, taxisofőr, futár, stb...



Válaszotokat előre is köszönöm!



üdv:


gabi19g Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1508

Szia!

 

Keress ra a vendegmunkas vizum usa szavakra. Igen, van lehetoseg, hogy 10 honapot dolgozz legalisan egy amerikai vallaltnal. Csak van egy kis bibi. Osszesen 53 orszag polgarai jogosultak erre jelenleg es 66000 vendegmunkast fogad evente ilyen formaban az usa.

Előzmény: GProtect (1507)
GProtect Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1507

Üdv!

 

Hallottam az egyik cimborámtól, hogy van most valami lehetőség, amivel ki lehet jutni az USA-ba, és akár dolgozni is lehet legálisan 1 évig. Ez nem a munkavállalói vízum, hanem valami új dolog. Mit tudtok erről, hogy megy ez stb.?

gabi19g Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1506

Rob_, romesz

 

Koszonom szepen a kiegeszitest, ezek szerint nem voltak pontosak az infoim.:)

 

Nem tudnek jelenleg semmilyen indokot felhozni, ezert is kerdeztem mennyire gaz ilyet kerni mostansag.

Előzmény: Rob_ (1489)
Forrest_99 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1505

Hello! Nem tudja esetleg itt valaki, hogy a H-1B vízumra lehet akkor jelentkezni, ha az embernek nincs meg a diplomája, de végigcsinált 5 évet az egyetemen? Vagyis minden tárgyat teljesített, a képzést lényegében elvégezte...

Túlélőblog Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1504

Én azért azt javasolnám, hogy ha bármi esély van arra, hogy te személyesen intézkedhess akkor inkább úgy próbáld meg.

 

Romesz, az mindegy hogy .org, .com vagy .info, bármelyiket bárki megveheti. Én használtam már mind a három fajta domaint, az egyetlen különbség az árban van, mert az info az valamennyivel olcsóbb az első évben.

Előzmény: csesztike32 (1502)
Rob_ Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1503

Kevered a dolgokat (labour certification), nezd meg a honlapot amit belinkeltem, reszletesen le van irva, hogy mukodik plusz ott vannak a hivatalos oldalak linkjei is. Es van forum is egy csomo kerdessel+valasszal.

Előzmény: sanyika_04 (1501)
csesztike32 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 1502

Pont ma irtam a budapesti amerikai nagykövetség egyik email cimére, hogy évente meg kell e ujitani a kérelmet, vagy folyamatos. Leirtam nekik ezt az org-s cimet. Azt irták, ez egy közvetitő cég a DV-hez, nem csalás, csak közvetitő, tehát ezért fizettem:(((.Ők nem tudnak felvilágositást adni, kérdezzem meg őket erről. Ugyhogy talán akkor nem lehúzás áldozata vagyok. Azt is irták a nagyköv. oldalán, hogy sok a lehúzó cég, aki lottósnak adja ki magát, és lehet jelenteni stb. Erre nem irták hogy gyanús....

Előzmény: csesztike32 (1493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!