Keresés

Részletes keresés

VEE Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27957

Bár ez a téma máshol már alaposan ki lett vesézve, de most éppen idepasszol, ezért újra felhozom.

 

Az ingatlanközvetítők jutaléka 3-4-5% + áfa. Nos, az építész nem kap ennyit egy ház engedélyezési tervéért, pedig az ő vetítési alapjában nincs is benne a telek ára... És ezért a pénzért általában képtelenek egy normális alaprajzot adni, pedig egy építésztechnikus egy óra alatt felmérné és egy másik óra alatt felrajzolná, tehát nem kerülne sokba, a milliós közvetítési díjba beleférne.

 

Ha lenne a közvetítők között építész, akkor az esetleges átalakítások lehetőségeire is könnyen tudna javaslatot tenni, ugyanis a régi házak lakásainak a többsége leválasztott és elfuserált, viszont sokon lehet javítani. Ha a vevőjelöltek látnák a jobbítási ötleteket, sokan másképpen döntenének és megvennék azt, ami jelen állapotában rossz beosztású, korlátozottan használható.

 

Az az ingatlanos iroda fog kiemelkedni, amelyik ilyen hozzáállással dolgozik, jelenleg - tudomásom szerint - egy sincs ilyen.

 

Alább felmerült a hazatelepülő lakáskeresésénél Bel-Buda is. Valóban vannak nagyon kellemes és közlekedéssel, üzletekkel jól ellátott részek (pl. a Böszörményi út környéke vagy a körtér környéke), de a külföldről hazajövő idősek leginkább a Belvárost szeretik.

Előzmény: Yogi (27956)
Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27956

Bár minél többen kérdeznének meg építészt lakásvásárlás előtt...

Érdekes, hogy ezt a nem túl nagy - gondolom néhány tízezer forint mekkoraságú - összeget a legtöbben elspórolják.

Előzmény: tehtube (27955)
tehtube Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27955

Egyetértek. Az utolsó mondatoddal bp-i építészként különösen. Nagyon sok rejtett érték lehet egy lakásban ami fölött az átlagos szemlélő elsiklana, vagy fordítva, a csicsa egy átverés.

Előzmény: VEE (27954)
VEE Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27954

Talán nem haragszol, ha utánalövök a témának, de ez ügyben eléggé tájékozott vagyok és egy külföldi magyarnak is segítettem itt lakást venni.

 

Szóval a legfontosabb Boszorka beírása, miszerint messziről nem fog tudni választani és nem mellőzhető a személyes válogatás. Bizonyára van itt rokona, az ő közelsége is szempont lehet ilyen idős korban.

 

A nyugati öregeknek a nyugdíja min. havi 300 ezer Ft lesz, ami az itteni 80-100 ezres átlagnyugdíjhoz képest bőven elég lesz nekik, főleg, ha nem tartanak kocsit. Írd meg nekik, hogy ők már ingyen utazhatnak minden járművön. A lakás vételára, sőt talán a fenntartási költsége sem nagyon számít, a legjobbat érdemes venniük.

 

Nagyon fontos a környék, azon kívül a ház fekvése, állapota és a lakók összetétele. Szerintem - ahogyan itt többen javasolták - a Belváros, Úlipótváros és a Nagycsarnok környéke megcélozandó. Ez utóbbinál elsősorban attól északra, de már délre is egyre jobbak a körülmények.

 

Nem túlzás, hogy bármelyik házat kiszúrva, abban talál megfelelő eladó lakást és ma nagyon sokat lehet alkudni.

 

Célszerű építész segítségét kérni a válogatáshoz, mert ő mind a hátrányokat, mind az előnyöket jobban észre veszi.

Előzmény: Törölt nick (27935)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27953

Uraim és Hölgyeim, kellemes napot kívánok. Elteszem magam holnapra. Itt 22:38 az idő.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27952

Az biztos.

Előzmény: Yogi (27950)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27951

Gondolom ismered a magyar péket a First és Commercial sarkán.

Ott is dolgozik ott egy magyar lány, Szandi névre hallgat.

Ágika, a tulaj, sajnos beteg. Csak be ne zárjanak!

 

Előzmény: BOLOND (27948)
Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27950

Előfordul, de lámpa nélkül még sokkal rosszabb a helyzet.

Előzmény: Törölt nick (27949)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27949

Witzelsz? Ha nem ugrok egy nagyot, elütött volna az a.....

 

Előzmény: Yogi (27947)
BOLOND Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27948

En is onnan veszem a tepertot!  A legjobb.

A szalami es kolbasz ugyeben mar maskepp allok.  A Pick-et mar unom.  Egy darabig lehetett kapni a paprikas fajtat, az sokkal jobb volt.

Most mar inkabb csak a Granville Island-en az Oyama Sausage-nal veszem az ilyesmit.  Fantasztikus dolgaik vannak!  Nem is tudnam most felsorolni.  Szalamik, szalonnak, kolbasz, sajtok, majkremek meg egy millio kulonleges cucc.  Mindenfajta stilusban, vaddisznotol a buffaloig minden.  Dolgozik ott egy magyar lany Andrea, nagyon segitokesz.

Előzmény: Törölt nick (27943)
Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27947

Az lámpás kereszteződés, akkora gond csak nem lehet.

Előzmény: Törölt nick (27946)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27946

Nem ér sokat, figyelmen kívül hagyják az autósok.

 

Előzmény: Yogi (27944)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27945
Előzmény: BOLOND (27942)
Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27944

Tényleg, erre a zebrára valamiért nem emlékszem.

Előzmény: tehtube (27932)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27943

A Danube amiről írtam nem deli, hanem vendéglő, bár kapható Túró Rudi és szaloncukor is ott. Kitűnő a franciakrémesük is! A Duna deliben a Rita tényleg egy aranyos kis nő, ott vesszük a nagy rúd Pick szalámit, nem ólcsó, kb 40 dolcsi egy másfél kilós. Friss tepertőt a Continentalban veszünk a Main és 19-es sarkán. Nagyon finom füstölt gyulai/csabai szerű kolbászuk is van. Köszi a címeket.

 

 

Előzmény: BOLOND (27941)
BOLOND Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27942

Elfelejtettem irni, Burnaby-Coquitlam hatar a North Rd.

Előzmény: BOLOND (27941)
BOLOND Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27941

Teljesen sotlanok.  A 27927 hozzaszolasban irtam a cimeket.  Ha kozelebb neked akkor menj a North Road-ra.  A keleti oldalan van az utnak es az Austin-tol eszakra egy sarok.  Az a neve hogy Euro Food, a Papa John's Pizza mellett van.  Fantasztikus tejfole van, oroszok csinaljak valahol a varosban.  Van egy csomo magyar importja de nem annyi mint mashol.

 

Lehet beugrok holnap abba a delibe amit mondasz, nem voltam meg ott.  A Victorian a Duna Delicatessen-t eladta az urge, most kedvesebb a kiszolgalas:)

 

Ha akarsz vilagi jo tepertot, szoljal, jobb mint Mo.-n!

Előzmény: Törölt nick (27940)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27940

Ez jól néz ki, ha nem sózott, kipróbálnám. Hol vetted ezt?

Amúgy voltál már a Danube magyar étteremben a Boundary és Hastings sarkán?

 

Előzmény: BOLOND (27938)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27939

Mél ment.

 

Előzmény: Boszorka (27937)
BOLOND Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27938

Azt hiszem nem egyrol beszelunk.  Amit te emlegetsz azt en sem szeretem.  Safeway shit.  Az igazi turot nem felejtem el mert az porbafingo korom ota kedvencem volt.

En errol beszelek:  (nem tudom a kep atadja az allagot de ha akarod ujrafenykepezem;)

 

Előzmény: Törölt nick (27933)
Boszorka Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27937

Ez Újlipótváros, bár én inkább a Pozsonyi út felé tendálnék.

Előzmény: Törölt nick (27905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27936

Szavamat betartom és mélben írom a választ...:))

 

Előzmény: Boszorka (27934)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27935

Még mielőtt vki OFF-olással vádolna meg minket, kedves tehtube, Yogi, smenasl, Csokis, Boszorka köszönöm az értékes infókat és továbbítani fogom.

Érdekes, hogy a 2002-ben szerzett tapasztalataim megegyeznek véleményeitekkel.

Úgy tűnik azóta nem történtek lényeges változások nagyobb területeket illetőleg. Persze néhány ház és környéke egészen más lehet már 8 év múltán. A kilátás előny, de a lift és a világos lakás fontosabb. A tetőtérbe nem megy fel a lift. Egy 80 éves már nem fogna bele egy felújításba. A közeli élelmiszerbolt és kifőzde, esetleg patika fontosabb mint egy luxuslakás. Különösen megörültem ennek a lapnak. Engedjünk most teret egy ON témának...:))

 

 

 

 

Előzmény: tehtube (27928)
Boszorka Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27934

Csak halkan kérdezem, hogy mennyi idős az a bácsi? Miután én 75, Lényem meg 80 éves mult és vigan járunk mindenféle eszközzel minden fele.

Mint gyakorlott itlyen ügyekben segitő, nagyon ajánlanám, hogy előbb jöjjön haza a "bácsi" néhány hónapra egy bérlakásba és nézze meg el tudja-e itt képzelni az életét. Nála sokkal fiatalabb barátom akkor maradt végleg Pesten, Ausztráliában élt, mikor harmadszor költözött haza. Nem kevés költség is izgalom egy ilyen haza település. Lehet, hogy az emlékei szebbek mint a mai valóság és teljesenen politika független. Sok ismerús közűl néhány 1-2 éven belül visszament, a többség jól érzi magát otthon.

Előzmény: Törölt nick (27893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27933

Bocs, de a "Baker's Cheese" ha utánnam dobnák se kéne. Ragancsos aprószemű trutyi. Láttál e igazi száraz magyar tehéntúrót valaha? Ha igen, ezeket nem ajánlanád.

Ne vedd zokon kérlek, tudom, hogy segíteni akartál, azt megköszönöm.

 

Előzmény: BOLOND (27927)
tehtube Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27932

Nem egyértelmű az óhaj. Több információval szűkíthető a kör.

Mindenképp jobbak a felső lakások mert világosabbak, csendesebbek.

Sok a liftes ház. A nélküliek szintúgy kizárhatók.

Lehet zebrán is menni Újlipótvárosból:

Előzmény: Yogi (27930)
Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27931

Még egy szerintem fontos dolog: itt a tágabb belvárosban jószerivel minden ház ázik, nedvesedik alulról. Ez azt jelenti, hogy földszintre nem nagyon szabad költözni. Viszont lift sok házban nincs.

Ott az a tetőteraszos lakás, arra jól le kell csapni.

Yogi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27930

Én a Hunyadi/Garay/Blaha részt nem merném tiszta szívvel ajánlani. Én az utóbbinál lakom, egészen rendes, normális utcában, szép, 250 éves házban, nekem nagyon jó, de azért Ausztráliából hazatelepedni nem ideális 80 évesen.

A Lehellel van még egy gond: az újlipótvárosi oldalról csak aluljárón keresztül lehet megközelíteni.

Előzmény: tehtube (27928)
tehtube Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27929

Közben bedöglött a zindekc.

 

A Nagymező utca környékét elkerülném. Éjjel nappal tombolnak az utcán a sok szórakozóhely közt.

Szintén ilyen a Petőfi híd környéke. Szemközt Budán félévig döngetnek.

Ez fennáll a Nyugati tér környékére is.

A Teleki tér meg a Rákóczit múlja alul.

 

Esetleg kijjebb egy bevásárlóközpont közelében? Vagy csakis a hagyományos, sok múlttal átitatott belvárosi, polgári miliő?

Előzmény: tehtube (27928)
tehtube Creative Commons License 2010.12.02 0 0 27928

Ennyiért, ilyet, minek keres még tovább? Ha egy tipikus századfordulós pesti háromszobást képzel el, akkor a vásárcsarnokok közelében bőven találhat.

-Körbenéznék a VI. Hunyadi tér környékén pl. Ott a vásárcsarnok-piac, ott az Oktogon, Andrássy út, Király utca, Körút, Városliget....

-A Hold utcai vásárcsarnok közelében drágábban, elegánsabb lakásra bukkanhat. És a Szabadság tér környéke igen szép.

-A Lehel téri csarnok mellett, de inkább az újlipótvárosi részen már inkább bauhaus lakások találhatók. Azok viszont szintén nagyon jók lehetnek.

-A Lónyai utca környéke, mint felhoztad, szintén kellemes lehet.

-Esetleg a Corvin áruház környezete.

-A Garay tér szűkebb környzetében is bele lehet botlani rendesebb házba, lakásba kis odafigyeléssel.

-Újpest, központ. Nem is olyan rossz hely. Ott is akadhat valami hasonló, csak olcsóbban.

-Én azért nem vetném el élből a Fény utcai piac+Mammut környékét vagy a Batthyányi téri részt.

 

Amit inkább mellőznék:

-Klauzál tér környékét. Baromi drága az a csarnok, alig van ott valami és a házak, lakók összetétele sem túlontúl bizalomgerjesztő.

- Rákóczi tér is inkább felejtős.

-Nagymező utca környéke. Éjjel-nappal tombolnak az utcán.

 

Előzmény: Törölt nick (27896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!