Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26576

Solingen nem egy márka, ezt egy gyűjtőnek tudnia illik!

 

(Az Opinel pedig a legkönnyebben élezhető kései között van a világnak, így ezt a részt még inkább furcsálltam.)

 

 

Előzmény: Borz31 (26574)
H_G Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26575

Régesrég vették már meg a Wengert, tudtommal azóta ugyanazt az acélt használják.

 

 

Előzmény: Borz31 (26571)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26574

Gyűjő vagyok, az opinel ami nekem van, nem rossz, igazi kajálos, kicsit nehezen fenhető penge, de bazira meglehet élezni, ha engem kérdeznek e kettő közűl,mármint victorinox, vagy Wenger, akkor én victorinox minden képpen! ezen kategoriás kések közűl! persze van még pár neves gyartotól is töbfunkciósóm, solingen,mikov, de felveszik a versenyt ezen két márkával!

Előzmény: stellaz2 (26572)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26573

Az Wenger evoluciot nem ismerem, igazából szerintem csak a borítás változott, a belső teljessen ugyan az mint az elődeiké!

Előzmény: stellaz2 (26569)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26572

ok, köszi, akkor marad a vx, végül is van még egy foresterem kirándulni, meg egy opim kajálni

Előzmény: Borz31 (26571)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26571

Nekem a Wenger nem annyira jött be, szerintem kicsit lágyabb a pengéje, gyengébb a felépítése, mint a victorinoxnak, viszont ugyan olyan jól élezhető, de éltartósága rosszabb(saját észrevétel alapján). Bár amit nemrég olvastam, a victorinox felvásárolta a Wengert, a név maradt, a termékek maradtak, azt viszont nem tudom hogy a penge acélon változtattak e?....

Előzmény: stellaz2 (26569)
python 357 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26570
Üdv.Véleményeteket kérném Fiúk! Trail Master- ről lenne szó! CarbonV vagy San Mai lll? Melyik a kettő közül?Nem Grizly ellen,csak tábort verni,fát aprítani stb.
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26569

wenger amúgy milyen a vx-hez képest? nekem a kulcstartómon egy vx waiter van, de rövidebb a pengéje mint a klasszikus tiszti bicskának, vagy mint a funkcióban ugyanolyan wenger 63-nak

 

illetve az evolution markolatos wengereket ismered?

Előzmény: Borz31 (26568)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26568

Nekem is van pár svájci victorinoxom, meg webgerem is, nem rossz kések, sőt, de ellenükre csak az szolgál hogy kényesek a porra, és jól összeszedik a szöszt! de persze ezektöl eltekintve, egy jol elkészitett bőrtokban, egy kincs!

 

Előzmény: stellaz2 (26567)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26567

ja, és a svájci bicska mindíg az embernél van, nem úgy mint egy fix pengés kés, vagy balta :)

Előzmény: stellaz2 (26566)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26566

mondjuk a svájci bicskán pont van egy csomó célszerszám, tehát nem kell konzervet nyitni a pengével, vagy csavarozni, vagy fát fágni

Előzmény: szabi72 (26565)
szabi72 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26565

Egyetértek. Nekem szinte fáj,amikor bicskával nyitnak konzervet, 10-12 centis késsel állnak neki fát vágni, stb. Ray Mearsnél is mindig ott van a balta, a nehezebb munkákat azzal végzi. Szerintem mindent a megfelelő eszközzel kell csinálni: fát baltával kell vágni, állatot késsel kell nyúzni, szalonnát fejesgörbével kell enni, vagy caklival, Opinellel, stb. És talán épp ezért fordultam el a svájci bicskától. Rájöttem, hogy ami mindenre jó, az igazából semmire se. De azért persze van 3 svájci bicskám, mert kell, hogy legyen...;-)

Előzmény: Borz31 (26560)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26564

van nekik lőfegyverük mellé :)

Előzmény: H_G (26562)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26563

vegyél egy ka-bart

azt ütheted-verheted és nem is rettenet drága

 

nekem van egy kabar becker companionom, az nem nagyon ijed meg semmitől. hát kenyeret nem könnyű kenni vele :) de masszívnak masszív

Előzmény: Fishor (26546)
H_G Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26562

" Eleink sem egyetlen késsel rohangáltak a rengetegben, ahogy tudtommal a példaként sokszor emlegetett skandinávok sem egyetlen skandi éles késsel élték vidám hétköznapjaikat."

 

A skandinávok nem, ez az amerikai hagyomány, hogy szinte mindent egy dögnehéz Bowie késsel oldottak meg a vadonban.

 

 

Előzmény: spapda (26553)
H_G Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26561

Az valami hülyeség lehetett, félreértett valamit a fordító vagy ilyesmi.

 

 

Előzmény: king jerry (26552)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26560

Szerintem egy jó kés attól is számít hogy mennyire jo, ahogyan bánnak vele, mind élezésileg, mint haszálatilag,  attól meg én is falnak megyek hogy ütik a kés hátlapját hogy vigye a fát, vagy zsebkéssel palackokat vágdosnak (lázsd youtube videok) szóval az egész nem más mint parasztvakítás! Valakinek van egy drága, jó acálból készitett kése, az még közel sem eggyenlő a túléléshez, minden a fejben dől el, és az adott szituációtól!

Előzmény: szabi72 (26557)
Borz31 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26559

Eről van szó kéremszépen, köszönöm hogy leirtad! 

Előzmény: spapda (26553)
python 357 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26558
Jól beszélsz ember!Látszik,hogy nem "fotel"Rambó vagy,hanem olyan,aki tapasztalat útján megszerzett ismeretei alapján ír a topicba!Én Fallkniv. A ll-vel megyek túrázni,de természetesen a Difenthal vadászkésem is nálam van!Ha meg rosszarcú idegenek kerűlgetnének,arra az esetre Cold Steel Hatamoto (San Mai lll) van nálam, igy már elő sem kel vennem az önvédelmi fegyveremet!Persze a 45 kilós amerikai bulldogom már eleve elriaszt minden rosszszándékú bozótlakót!:))))
Előzmény: spapda (26553)
szabi72 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26557

Ha túlélési szakember, akkor Ray Mears. Legalább is az én véleményem szerint. Ő pedig azt írta a könyvében, hogy: "Ami engem illet, egy kisebb tőrt szoktam eltenni, mellé pedig egy könnyű fejszét és egy összecsukható fűrészt-aszerint, hogy mely évszakban vagyunk, hova indulok, és mennyire könnyű felszerelést kívánok összeállítani." Valamint ugyancsak ő írta, hogy ne cipeljünk magunkkal feleslegesen még egy gyufaszálat se, csak azt, amire feltétlen szükség van. Így tehát egy túlélő kés és egy balta a minimális cucc, de azért olyan kés kell, ami nem ilyed meg egy kis favágástól sem.  Talán épp ezért, Ray Mears Woodlore kése is skandináv élű, de fulltang markolatú.

 

Amúgy a Bear Grylls régebbi kése nagyon jó volt, de annál se tetszett a félig fogazott penge. A gyártó honlapján egyébként volt teljesen sima pengés változat is.

gw-tec Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26556

???

 

Éppen azt mondom, hogy a belső a keményebb, ridegebb.

Előzmény: king jerry (26550)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26555

ha tetszik neked, ha nem, a laminált pengéknél a belső rész a keményebb.

az a rész adja a vágóélt, nem a külső köpeny.

volt már SanMai pengés TrailMaster-em, és most is birtoklok egy Fallkniven WM-1-est.

 

 

"Elkészítésénél laminált acélt használtak úgy, hogy vágóélét a méltán híres VG10-es acélból, míg a két oldal laminációját a hihetetlenül ellenálló 420J2 acélból készítették. Ez a kombináció vitathatatlanul a legjobb a piacon, mivel egyetlen pengébe sűríti az összes kívánatos tulajdonságot, amit egy késtől elvárhat az ember: a rugalmasságot, az ellenállóságot és az éltartóságot."

Előzmény: Szepy2884 (26548)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26554

"Ez tipikus magyar online bolt "stratégia""

 

Nem tipikusan magyar. Itt a tengeren túlon is így csinálják. Mindent kilistáznak az netes boltokban, megrendeled, aztán kapsz egy emailt 2-3 nap múlva, hogy nincs raktáron, de majd ha lesz akkor küldik. Aztán vársz heteket. Én most épp egy késre várok már 3 hete, pedig 19-én is küldtek egy emailt amiben azt írták hogy hamarosan postázzák.

Előzmény: florg (26518)
spapda Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26553

Nem akarok nagyon beleszólni, de ez a "csináljunk mindent egy szál késsel, a fa kidöntésétől a fogpiszkálóig, és még a s*ggünket is azzal töröljük ki a végén" filozófia egy baromság. Mostanában nagyon divatos, mert a TV és a különféle "túlélő portálok" is ezt hangoztatják, de nincs sok értelme. Ha tudod, hogy ki fogsz menni az erdőbe/partra, akkor arra felkészülsz. Nem kell nagyon, csak a megfelelő eszközök legyenek kéznél. Ahogy pecázáshoz sem a cipőfűződet használod, hiszen nem arra való. Ahogy a kés sem arra való, hogy az ember fát vágjon vele. Arra is jó lehet, szükség esetén, de nem arra való. Ezt felejtik el sokan. Ha fát kell aprítani, tűz kell, akkor vigyél egy tetszőleges munkakést, meg egy kis baltát/fejszét/fokost. A kettő együtt nem kerül többe, mint egy brutál "túlélőkés", mégis sokkal kényelmesebb lesz használni. Veszel mondjuk egy Morát (860MG-t vagy 2000-et, esetleg az újabb bushcraft szériából egyet) 3-8 rugóért, mellé meg egy Fiskars X5-ös kisfejszét 9 rugóért, és máris túlélhetsz bármit. A fejszének is frankó övre akasztható tokja van, a késnek is, mindegyik patent a maga területén: a Mora a skandináv éllel kiváló metszőképességgel rendelkezik, könnyű élezni, átlagos az éltartása, jó vele dolgozni mert jó az ergonómiája és a penge formája. A fejszével meg elvégezheted az összes olyan feladatot, amitől már féltenéd a kést. Lehet vele frankón gallyazni, kisebb fákat kivágni, tűzifát aprítani stb. A vékonyabb késpengével nem ütközöl olyan nehézségekbe, mint a durung vastag 5-6 milliméteres "túlélőkéseknél", a fejszénél pedig nem kell félni, hogy beletörik a fába, szétesik a markolat stb, mint egy késnél.

 

És nem ciki mindent azzal megoldani, ami igazán az adott feladatra van kitalálva. Eleink sem egyetlen késsel rohangáltak a rengetegben, ahogy tudtommal a példaként sokszor emlegetett skandinávok sem egyetlen skandi éles késsel élték vidám hétköznapjaikat. Egy kés és egy balta/fejsze, és akkor tényleg nincs akadály. Múltkor egy hétvégére kivonultunk az erdőbe (kulcsosház áram, víz, gáz és egyebek nélkül). Az esti fűtésekhez, minden kajáláshoz, főzéshez tűz kellett, kültéri sütögetéshez is raktunk tüzet, szóval egy fél erdőt eltüzeltünk, és nem volt nálam más, mint egy Mora 860MG, meg egy tisztességes, jó öreg balta. Élelmiszer feldolgozásához, nyársfaragáshoz, tollasághoz, túra közben útra belógó szederág ritkításhoz és minden egyéb "finom" munkához a svéd kést használtam, ahol meg durvulni kellett, ott előkerült a balta, és pillanatok alatt lett tűz, tea, kávé, rántotta, paprikás krumpli, meleg, fény stb. Oké, ez nem nevezhető a ma divatosnak számító túlélésnek, csak egy példa volt arra, hogy szerintem sokkal jobb buli csavarhúzóval csavarozni, harapófogóval szöget húzni kalapáccsal kalapálni. És egy tisztességes késmániás a baltákat, fejszéket is szereti, ebben biztos vagyok.

king jerry Creative Commons License 2011.12.28 0 0 26552

Éppen nemrégiben volt egy dokfilm a szamurájkardokról, ott is a belső anyag volt keményebb, de nem abból volt az él, hanem a "puhább" klső héjból.

Előzmény: stellaz2 (26551)
stellaz2 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26551

szerinten egy késnél a belső anyag adja az élt

Előzmény: king jerry (26550)
king jerry Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26550

"a belső ridegebb anyag szenvedi el a kisebb alakváltozást."

 

izé, ha a külső a keményebb, akkor a belső mitől ridegebb?

 

Előzmény: gw-tec (26549)
gw-tec Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26549

Mindig a munkát végző felület a legkeményebb, a vonatkerék esetében a külső felület, a kés esetében az él.

Valamint a penge rugalmas elhajlása során, a belső ridegebb anyag szenvedi el a kisebb alakváltozást.

Előzmény: Szepy2884 (26548)
Szepy2884 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26548

Hát akkor ez így elég érdekes (szerintem nem csak számomra). A vasúti keréktől a kalapácson át a fogaskerekekig stb. mindíg a kopásálló felület van kívül belül pedig a szívós.  

Előzmény: Törölt nick (26547)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 26547

a kemény acél van belül, az adja a vágóélt.

a rugalmas acél pedig kívül, ez felel a szívósságért.

Előzmény: Szepy2884 (26544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!