Keresés

Részletes keresés

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2409

A VITUKI-nak jelent meg 1963-ban egy kiadványa: Öntözés csőkutakból címmel.

 

Sok minden még ma is aktuális a műből.

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2408

Sok mindent szeret még az ember tenni - venni.

 

Csak ne emlegesse akkor a környezettudatosságot.

 

Inkább vallja nyiltan: Egyszer élünk, had menjen ami a csövön kifér!

Előzmény: Törölt nick (2407)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2406

A szennyvíztisztitás legegyszerűbb útja, ha nem használunk vizet.

 

Pár évtizede még pár 10 liter volt az egy főre eső napi vízfogyasztás és milyen jól felnőttünk!

Előzmény: Törölt nick (2403)
pucros Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2404

Sziasztok, megint segítségért kiabálok.

Aknában van jet szivattyúm, a visszacsapó szelepe meg a felszínen. És persze elejti a vizet.

Nyilván túl sok odáig a kötés, de alapjában háromféle:

- a műanyag menetes, ezek gumiámozva vannak;

- a sima műanyag KPE gyorskötő, ezektől azt vártam hogy önmagukban hermetikusan zárjanak;

- és van a kútra cuppanó 40mm-es réz, ami a leggyanúsabb.

Most még azt megpróbálom, hogy ez utóbbit felrakom szilikonkaucsukkal, de ha ez sem jön össze, akkor be szeretnék lógatni egy lábszelepes csövet a kútba. A gond a 36mm belső átmérő, amibe ugyan milyen lábszelepes cső fér be?

Én arra gondoltam, hogy veszek egy KPE csövet és annak a végére ragasztok egy lábszelepes kosárkát; szerintetek ez járható út, csinált már ilyet valaki?

MZ/Y Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2402
Mi faluban lakunk, helyi a vízmű, mindjárt keresek számlát, mennyit is fizetünk. Több rémlik.
Előzmény: LRNELSON (2401)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2401

Létezhet a 166 Ft-os vízdíj. Nagyon sok kistelepülésen a rendszerváltás után az önkormányzat kapta meg a vízművet és azóta mükszik is a dolog. 

Éppen csak a működési költséget szedik be és az is meglehetősen alacsony (nincs vízműves személyzet).

Előzmény: Törölt nick (2399)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.28 0 0 2400
Esővízből sem sokat nyersz, ráadásul azt is szűrni kell keményen, hogy ne tegye tönkre a fejeket, szerintem felejtsd el! (Én is akartam, de lebeszéltek róla.)

A megtérülést úgy számold, hogy van, ahol a víz+csatorna 1000 ft/m3. És nincs locsolási kedvezmény. Ha a ti vízáratokat találtad, hogy 166 ft, akkor jó, de ha csak valahol az országban annyi, akkor ne azzal kalkulálj.
Előzmény: Törölt nick (2394)
totya4 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 2398
Tényleg azt hitted hogy egy mosószeres/szappanos víz reális áron locsolásra alkalmassá tisztítható?
Előzmény: Törölt nick (2397)
totya4 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 2396
Ez most komoly? 2 zuhany meg heti egy-két mosás vizét megtisztítani úgy hogy locsolásra alkalmas legyen?!

Az esővíz a legjobb a növénynek, csak éppen jókora tartály kell ahhoz hogy a tavaszi esőkből öntözz egész nyáron.

Elhiszem hogy a 20L/perc kevéske, de a kerti csapból mennyi jön szerinted? Nálam 30L/perc. Ha nincs egy jó vastag vízcsöved a vízórától hátra a csapig, akkor neked se lesz sokkal több, és persze ehhez járul egy nyomásérték is.

De mindenképpen dícsértetes hogy kikalkulálod mi éri meg. 10-20 év alatt a szivattyú is elromohat (javítási költség) vagy komplett tönkremegy (csere). Az áram ára is növekedni fog feltehetően...
Előzmény: Törölt nick (2394)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.27 0 0 2393
Ácsi2. :o)

Lehet, nálatok 166 ft/m3 a víz és külön vízmérővel nem kell csatornadíjat fizetni, de az nem általános, ha nem konkrétan nálatok találtad, lehet nagyon más is a képlet. (Nálunk több a víz és annyi a kedvezmény, hogy nyáron a csatornadíj alapja a vízfogyasztás-10%, nem lehet külön órát feltetetni.)
Előzmény: Törölt nick (2391)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.27 0 0 2392
Ácsi! :o)

Ha valóban tudja a 20 litert percenként, akkor MP Rotátorokkal elboldogulsz. De az egy harmadik topik témája. :o)
Előzmény: Törölt nick (2390)
Lolek 1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2389

Sziasztok!

 

Köszi a hasznos tanácsokat, mostmár csak meg kell csinálni...

 

anyamanyaka Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2388
Köszi Zapod!

Sokat segítettél. Ha megleled, amit keresel, szívesen veszem. Figyelem tovább a fórumot.
AM.
Előzmény: Zapod (2386)
totya4 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2387
Éppenezért nincs rajta szűrőszövet, csak lyukak a csövön, slussz.
Előzmény: Zapod (2385)
Zapod Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2386

Na ezt bebuktam nem mentek át a képek

http://fenntarthato.hu/epites/leirasok/epulet/vizgazdalkodas/vizellatas/kuttipusok-rajzokkal

 

Itt mgnézheted. Még mindig nm jutott eszembe az a fránya rajz az összerakásról hol található.

Előzmény: anyamanyaka (2383)
Zapod Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2385
Vert kút (Norton kút)

A Norton-kút tömör heggyel felszerelt, a vízadó réteg szintjén perforált acélcső, melyet veréssel hajtanak le a vízadó rétegbe.

Átmérője 80-100 mm, mélysége 10-15 m. A perforált csőszakaszt szűrőszövet boríthatja. Verés közben a szűrőszövet könnyen megsérülhet és ekkor - homokos vízadó réteg esetén - a kút rövid idő alatt eltömődhet.
A vert kutak többnyire csak kis vízhozamok kielégítésére alkalmasak, jó hatásfokkal csak kavicsos vízadó rétegben alkalmazhatók. Létesítésére elsősorban az ismert mélységű (optimálisan 4-6 m közötti) homokos kavics vagy kavics vízadó réteg alkalmas.

Fúrt kutak

A kútfúrást általában nagyobb mélységű kutak létesítése esetében alkalmazzák, de nem kizárt kis mélységű kialakítása sem.

A fúrt kút csak jó áteresztőképességű vízadó rétegben szolgáltat elegendő vízhozamot. A vízáteresztő-képesség által meghatározottnál nagyobb vízigény esetén, a szűrőzött csőszakasz körül kavicsköpenyt alakítanak ki, amely megnöveli a kút hatékony átmérőjét, és ezáltal a kitermelhető vízhozamot.

A talajvízre telepített fúrt kút általában egyrétegű béléscsővel készül.



Ha hét méternél mélyebb a kutad alulra kell a munka hengert elhelyezni. Valahol van ilyen rajz is a neten , eszembe jut küldöm.

 

Üdv Zapod.

Ásottkút trutymótalanító.

Előzmény: anyamanyaka (2383)
hercegnő1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2384

Kedves Zapod!

 

Köszi a választ! Megkereslek!

 

Üdv:H 

Előzmény: Zapod (2371)
anyamanyaka Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2383
Kedves Zapod!

Köszönöm a válaszod! Tartottam tőle, hogy nem olyan egyszerű,mint ahogy azt kitaláltam. És attól is, hogy nem fogok elsőre mindent érteni.
A kútfej működik, azt már megnézettem. Egy vízvezetékszerelőt érdemes megkeresni a feladattal, vagy ezermester kell hozzá? Mert látom, hogy én nem fogom tudni megcsinálni..:(

Am.
Előzmény: Zapod (2382)
Zapod Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2382

Halihó.

 

A kútfejhez kell lábszelep, munkahenger, cső ezek akútba valók. Magába a szerkezetbe meg jónak kell leniük a gumi alkatrészeknek. A bauhausban van ilyen kútfelyhez anyag. De általában elég sok munkával jár egy ilyen régi csodát beindítani,habár gyönyörűek. Esetlg az is meg oldás lehet hogy csak a kútfejet felrakni a kútra, a vízbe szivattyú és csövet belevezetni a szerkezet csövébe.

 

 

Csok a macska Zapod.

Előzmény: anyamanyaka (2375)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2381
Eszembejutott, de mit kezdenék én a ......... kúttal? ;o)
Előzmény: Zapod (2380)
Zapod Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2380

Csak irigykedsz mert nem neked jutott elöbb eszedbe.:)

 

Sok sok puszi Zapod.

 

 

Előzmény: MZ/Y (2372)
freex Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2379
A gumis szelep kiképzése pontosan úgy van, ahogy bohrer írta. A cucc hossza olyan 70-80 centi lehetett.
Gyorsan papírra vetettem meg telefonnal lefényképeztem, remélem a lényege érthető.
A tetején mint egy kis húr rá van hegesztve egy pl. 8-as csavar, amitől a 110-es csőben húzkodva a dugattyú nem tud kiakadni, de felhúzva és először oldalra elnyomva már ki lehet akasztani és üríteni.

Előzmény: Lolek 1 (2373)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2378

Két új csapágytól és egy tömítéstől a szivattyú teljesítmény mit sem változik.

 

A járókereket, diffuzort, (venturit) kell cserélni a javuláshoz.

Előzmény: peter513 (2377)
peter513 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2377
Én elmentem egy boltba három éve, és vettem egy egyszerű szivattyút 15 e Ft-ért. 1"-os a szívó és a nyomó odal is. Szerintem nem használtam olyan sokat, de víz már alig jön a tömlőből. Ha valaki egyszerű szivattyút akar, szerintem vegyen egy használt hagyományosat, és ha nem akar szállítani, elmegy a boltba, vesz két csapágyat meg egy szimmeringet és kis barkácsolás után kész. A mai 10-15 e-seknek a javítási költsége több mint az új szivattyú.
Előzmény: Fabrik (2226)
GTA390 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 2376
Nézd meg a Kútfúrás topic 150-es és 172-es hozzászólását is!
Előzmény: Lolek 1 (2373)
anyamanyaka Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2375
Sziasztok!

Van a kertemben egy ásott kút, amit a gyerekeim születése után lefedettem egy betonkörrel. Ezen felnyitható csatornafedél található. Vettem egy régi, patinás norton kutat, melyet kézzel lehet pumpálni... vagy húzni...vagy mi erre a szakszó.
Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy az elképzelésem, hogy így hasznosítom a kis kutacskámat reális-e, vagy felejtsem el? Ha van realitása, akkor hogyan képzeljem el, mit kell vennem hozzá, hogy működjön? Mire kell figyelnem?
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

Anyamanya
bohrer Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2374
Ízlés és erő kérdése, 60-80cm hosszú cső, aljába gyűrű esztergálva, alulról behegesztve, gyűrű felfekvő felület 8-10 mm két 3-as csavar átfúrva a gyűrűn ehhez csavarni a 3-4 mm vastag gumilemezt, gumilemez közepén csavar, hozzáfogatva felülről egy alulemez korong a belső átmérőtől pár mm-rel kisebb.
A gumilap felfekszik belülről a csőbe, a lemez a gumi fölött mereven tartja a gyűrűnek ütközve nem engedi kifordulni a guminyelvet a sóder súlyától.
Alulról kb. 10 mm-re hegeszd be a gyűrűt, ezt a 10mm-ert flexxel fogazd be, lazítsa ez is a sódert homokot.
Gyakorlatilag visszacsapószelep, népi nyelven (békanyelves).
Apró mozdulatokkal ejtegesd mintha HOKIZNÁL!!!!!!!! tetszik mi?
Ha hosszúkat húzol visszaejtés közben kimossa a víz az anyagot. Kicsit hokiztatod és kihúzod, kiöntöd, ezt ismétled amíg van türelmed hozzá.
Tudni fogod miért nyomatják kompresszorral a kutat a profik garantálom, nagy szopás nem halad. De szinte 0 befektetés, csak egy talicska kell, a vizet óvatosan leöntöd a kertbe,a sódert a talicskába.
Előzmény: Lolek 1 (2373)
Lolek 1 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2373

Hello Freex Köszi a választ!

 

A trükkös szerszám alján lévő szelep (gumilemez) hogy volt megcsinálva?

 

több részből (rétegből) állt vagy

volt egy perem a csőben amire felült a gumi visszahúzáskor

esetleg meg volt erősítve valamilyen anyagal a gumi (arra gondolok ogy a csőben lévő sóder súlya visszahajthatja a gumi lemezt, rángatás felhúzkodás közben)

 

A dugattyú szár végén lévő kioldó csavar ami még nem teljesen tiszta, hogy oldották meg hogy rángatni lehessen?

 

illetve kb milyen hosszú volt a cső 1m?

 

Ha le tudnád írni pontosabban előrébb lennék.

 

Most pont egy ílyen cucc kellene mert a vizes homokos kavics potyog vissza a furatba és nem haladok lefele.

 

Előre is kösz

 

MZ/Y Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2372
Ha egy hercegnő érdeklődik, rögtön ajánlkozol. Disznó!

:o)))
Előzmény: Zapod (2371)
Zapod Creative Commons License 2008.06.25 0 0 2371

Hohahó.

 

Mi ásott kutakkal foglakozunk. Az első lépés a tisztítás. Ez után már látja az ember a víz hozamot kút állapotát, esetleg mélyítés szükségességét, használandó szivattyú tipusát stb.Ha érdekel keres meg .

 

Halihó Zapod.

06 20 9 444 898

info@favagok.hu

Előzmény: hercegnő1 (2366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!