Keresés

Részletes keresés

Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 620
Én nem vetek össze semmit, mert ahhoz én már primitív vagyok.
Majd valamelyik nálam okosabb kartács megteszi ezt nekem, aki nem olyan birka, mint én... :)))
Előzmény: Bence60 (619)
Bence60 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 619

Sikerült megtalálnom a Daikin levegő-víz hőszivattyúk adatlapját:

http://www.daikin.hu/products/altherma/system/eryq.jsp

Tessék összevetni az én adataimmal.

Előzmény: Sanzistift (615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 618
Ez nem fagyás, hanem égés lesz...
Elüthettem egy tizedest.
Sajnálom... és kösz a helyreigazítéást.
Előzmény: Bence60 (610)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 617
Mondom- kell egy konkrét jéggép COP.
Kimondom, ami a keblemet szorítja!

JÉGGÉPPEL A GLOBÁLIS FELMELEGEDÉS ELLEN!

Előzmény: Bence60 (616)
Bence60 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 616

Egy nagyobb gépnek biztosan jobb a COP értéke, de mínusz 5 fok (ennyi legalább kell a fagyasztáshoz) és + 35 fok között az elméleti maximális hatásfok:

308/(308-298)=7.7 A gyakorlati hatásfok jó esetben ennek 45-50%-a, vagyis maximum 3.8 A Stiebel Eltron levegő/ víz hőszivattyúja -7 és +35 fok között 2.8-as COP-ot produkál. +2 és 35 fok között ez a COP érték 3.3

Előzmény: vitaminek (612)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 615
Nem áll szándékomban magamba szállni, de ha már nem is várja el senki tőlem, akkor meg már minek? :P

Tudod, itt azért nem szólnak rám, mert ismernek, és nem csak innen.
Valamint tudják azt is, hogy nem vagyok néha normális, ennek ellenére egész jól elvagyunk... :))


"Barátságtalan, etikátlan társaság vagytok, de szerencsére nem csak ti olvasgatjátok e topikot."

Birka módon be is másoltam ide, amit kértél.
Egyébként barátságtalan, etikátlan módon próbálod itt megvetni a lábad, de szerencsére nem mindenki csinál így.

"Vagy dőlj a kinyílt bicskádba."
Hát igen, ez egy különösen kulturált mondat volt.
A primitívek ilyet nem tudnak...

Ha nem ti forgalmazzátok, akkor mit ajánlgatod itt?


Ami Bencét illeti, részemről semmilyen komoly/komolytalan üzleti érdek nem köt hozzá.
Tehát a "fátyolos tekintetek" nem ennek szólnak.
Bence itt sok embernek segített, jótanácsokkal, és nem azzal jött bármelyik topicba, hogy: "Figyumá..." (eltekintenék saját magam ismétlésétől...)


A gunyoros stílusodat meg hagyjuk. Az is primitív.
Egyébként nyugodtan kezet foghatunk, mert amilyen könnyen leereszkedtél az én vélt szintemre, az csodálatra méltó...

Az, hogy én vagy más esetleg azért hord kínai cipőt, mert nem telik jobbra...nos az meg maradjon az én, és a mások magánügye.


Én úgy szoktam csinálni, az ilyen, számomra új topicba való belépést, hogy előtte visszaolvasok sokat, hogy egyáltalán érdekes lehet-e valakinek a mondandóm.
Ha esetleg igen, akkor mondom, ha nem, akkor csak olvasom.

Te mennyit olvastál vissza ebből a topicból?

Azonkívül primítívségem ellenére felfogok olyan dolgokat, hogy az egér sem jár be az üres kamrába.

Te nem dumcsizni jöttél ide, vagy valamit kérdezni a topic címéhez kapcsolódóan.
Te konkrétan eladni jöttél ide.
És legyek félsüket lőtéri kutya, ha a legelső hozzászólásod nem egy ajánlat.

Tessék, itt van:

"Sziasztok.



Ha valakinek nincs lehetősége, vagy bizalma a vizes rendszerű hőszivattyús megoldásra, de mégis szeretné a lakása hűtését-fűtését hőszivattyúval megoldani, akkor tudok ajánlani egy levegő-víz rendszert. Ezzel egy 100-140 nm-es lakást, házat energiatakarékosan fűthetünk, hűthetünk, a készülék kompakt, és igen magas minőségi színvonalú (japán) Telepítése borzasztóan egyszerű, nincs szükség kutakat fúrni, vagy a fél telket feltúrni a csövezet lefektetése végett. -25 fokig garantálja a gyártó a működési tartományt, a jelenlegi gázárakat tekintve kb. -8 -9 fokig gazdaságosabb a működése a gázkazánnál. Főleg padlófűtés, falfűtés-hűtés, és klímakonvektorok kiszolgálására alkalmas. Igen magas jósági fokkal rendelkezik ( a COP értéke 4,1 - 4,3 ). Természetesen a használati melegvíz-ellátást is van lehetőség biztosítani."

"... rosszindulatú a feltételezés, hogy kereskedő vagyok..."
"Szolgáltatunk"


És remélem, hogy tudomásod van arról, hogy az alábbi soraid bőven elegendők egy rágalmazási per indításához, amit Bence gond nélkül indíthatna, és nagy eséllyel meg is nyerné:

"Ezeket szó szerint másoltam be a honlapodról, és azt azért bárki beláthatja, hogy egyik mondat sem igaz. Sem az, hogy "objektívek" a válaszok, sem az, hogy a levegő-levegő hőszivattyú nem működik -5 fok alatt, sem az, hogy a levegő-víz hőszivattyú nem működik -5 fok alatt.

Ezeket olyan kereskedő írta, aki víz-víz hőszivattyút árusít, és valószínű, hogy olyan meggondolásból írja ezeket a nyilvánvaló hazugságokat - nyilvánosan, egy nyilvános honlapon - hogy megtévessze az érdeklődőt, a saját eladásai érdekében."


Szóval csak óvatosan vagdalkozzunk, nehogy valakinek baja essen...
Előzmény: windy12 (609)
windy12 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 614

Sajnálatos lehet, ha a szakértelmed is olyan felületes, mint az olvasásod, és az értelmezésed. Hogy hasonlíthatsz össze egy gyártói honlapot, amelyik csak a saját termékeire van kihegyezve, egy szolgáltató, forgalmazó honlapjával, amelyiken szerepel vagy tíz termék, főleg marketing anyaggal. És mellékelten megjegyezve, hogy a honlap fejlesztés alatt. Érdekes a Permanent kft. honlapján sem találunk meg semmilyen specifikációt a forgalmazott hőszivattyúról, de még csak a gyártójáról sem kapunk semmilyen információt, márkája meg egyáltalán nincs. Ha csak egy kicsit tájékozott lennél a hőszivattyúpiacon, akkor mély alázattal ejtenéd csak ki a Daikin nevét a szádon.

Előzmény: Bence60 (606)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 613
Valóban.
Mindenhol készül jó, és sz.
Előzmény: windy12 (609)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 612
Bence60
A jégkészítő COP-je nem lehet rosszabb sokkal, mint egy -5 o-os hőszivattyúé. Sőt.
Várjunk konkrét adatokat inkább.
Előzmény: Bence60 (610)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 611
Hú... valamit elkevertem volna... utánanézek, kösz, hogy szóltál!
Előzmény: Bence60 (610)
Bence60 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 610

Szerintem valamit elszámoltál itt az 5-ös COP értékkel:

 

1 kg jég fagyáshője 334,4 kJ = 93Wh

Ha 12 fokos vízből készítetted a jeget, akkor ehhez még hozzájön
12*4.18kJ = 50.16kJ = 14 Wh

Tehát az összes fűtőteljesítményed: 93+14+200=307W

Vagyis a COP-od 307/200= 1.535

Előzmény: Törölt nick (577)
windy12 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 609

Látod, te primitív birka (ez csak a bunkózásért, mert sajna idáig fajultál). Ha észrevetted, hogy pannonklímás vagyok, akkor azt is láthatod, hogy NEM forgalmazzuk ezt a készüléket, úgyhogy nagyon tévedsz, mindenféle feltételezések helyett meg kellett volna várnod talán, hogy akarok-e itt értékesíteni bármit is, és aztán leherótozni. Tudom, hogy innentől kezdve már nehéz elismerni a hibákat, és magadba szállni, dehát nem is várja ezt senki tőled. Ja, és nem minősítettem a topikot (idézd esetleg, ha mégis) , csak azt a három hozzámszólót, akik minden háttérinformáció nélkül nekemugrottak. Bár ezek közül még leginkább a Bencét értem meg, hiszen neki komoly üzleti érdeke fűződik hozzá, hogy továbbra is fátyolos tekintettel zengjetek hozsannákat a noname kínai hőszivattyúja felett, és nehogy esetleg szóba kerüljön egy lehetséges alternatíva. Úgyhogy a francba te is elmehetsz, bár szerintem kb. folyamatosan ott vagy, csak primitívségedben nem veszed ezt észre.

 

Vitaminek

 

Utánnaérdeklődöm, van egy haverom, neki jégkockakészítő cége van, egész pontos adatokat fog tudni mondani, de mint említettem, a pontos igények kellenének.

Egyébként Kína vezető helyen van cipőgyártásban, jelentősek autógyártásban, légkondi-gyártásban, stb. Ennek ellenére nem szívesen vásárolnék kínai autót, nem hordok Wink, vagy Sandic sportcipőt, és nem akarok kínai klímát sem a hálószobámba. És nem összetévesztendő a Kínában gyártott márkás termék a kínai OEM termékkel. Az egyik kulcsszó a minőségbiztosítás. De ez már nagyon off.

Előzmény: Sanzistift (598)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 608
Most jut eszembe, te eddig is inkognitóban voltál...
Ezt elszúrtad testvérem, dupla inkognitó nem jár senkinek... :)))
Előzmény: Sanzistift (607)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 607
Nocsak, jól teszed. :))))
De ahhoz előbb be kell esned az ajtón, nagy svunggal, és hoznod magaddal az ajtófélfát is... Egyébként esélyed sincs, hogy valaki rádszóljon... :)))

Köszi, hogy segítettél, hogy megtaláljam a világ legjobb klímáját!
Most elvonulok elmélkedni szerzetesi magányomba, és a Daikin klímáról fogok meditálni.
Előbb-utóbb megvilágosodom...

:)))
Előzmény: Bence60 (606)
Bence60 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 606

Nocsak, valószínűleg én is inkognitóban fogom ezután magamat reklámozni.

Egyébként ajánlom tanulmányozásra egy másik noname gyártó (Stiebel Eltron) leírásának:

http://www.stiebel-eltron.hu/arjegyzek.php

Ők korrektül közlik a berendezéseik adatait.

A Pannonklímánál sem tudok semmibe belekötni.

Hiszen ki tudna vitatkozni az egyetlen ténnyel amit közölnek:

DAIKIN – A VILÁG LEGJOBB KLÍMÁJA  

Előzmény: Sanzistift (600)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 605
Egy jakabcsap a folyamatos vízellátáshoz, egy lefolyócső a verembe... vagy valami medencébe, és akkor visszaforgató lesz a rendszer.
Ja, még nem is hatásfokra, hanem sebességre volt optimalizálva a gép, mert -10 C körülit mutatott az infra az elpárologtatón.
Előzmény: vitaminek (592)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 604

Lasziló...
Mikor mehetek jégvermet ásni?
Előzmény: Törölt nick (601)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 603
Bence60
Azóta vannak a "zöldfülüek", akik a Balaton jegét nem adnák, inkább hozzáláncolják magukat akár augusztus idusáig...
Így azután mindenkinek magának kell gondoskodnia jégről.
Napi 1-2 m3 plusz víz, a CSM nélküli mérőről, amit nyáron öntözésre használsz, vagy a medencédbe...
Nem is plusz költség.
És megsprorolod vele a téli hűtést, a leghidegebb napon meg a hőszivattyúd élteti.
De nyilvánosságra hozatal befejezve, mert Lasziló megbüntethet a poén elkiabálásáért...
Előzmény: Bence60 (602)
Bence60 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 602

A jégkockahűtés nem új dolog.

A Parlament épületét is így hűtötték elkészülte után jó néhány évtizedig.

És még csak jéggép sem kellett hozzá.

A téli Balatonon vágott jeget rakták az erre a célra épített kamrákba.

Nyáron ezeken a kamrákon keresztül szellőztették az épületet.

Ma már persze jóval korszerűbb technikát alkalmaznak;-)

Előzmény: vitaminek (594)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 601
Már kezdtem reményt veszteni...
Előzmény: vitaminek (591)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 600
Ó, bocsánat, most néztem utána, hogy egy pannonklímás manust bunkóztam le.
Most mi lesz?

:)
Előzmény: Sanzistift (598)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 599
Küldd el e-mailen a címemre.
És ha tudod, a Laszilóéra.
Körbejárom, én ugyanis "szakember" lennék, bennem megbízhatsz, mint a biztosító tűben.
Kina egyébként élenjáró gyártó pld. az abszorberekben.
Előzmény: windy12 (597)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 598
Soha nem említettem, hogy szakember vagyok.
És felőlem nevezhetsz bárminek. Nem érdekel.
Nem veszek semmit. Ja, fogalmam sincs semmiről.

Egyébként, ha nem "esünk neked", a következő harmadik kommentben tuti bedobtad volna a neveket, itt dögöljek meg, ha nem.A negyedikben már ajánlat is lett volna. És nekem ne magyarázd, hogy mi a marketing, mert régebben ebből kellett volna megélnem, de nem volt gyomrom hozzá.

És ha ez a barátságtalan, etikátlan banda esetleg kíváncsi lenne mégiscsak?
Akkor el tudnál mesélni a cuccról valamit?
Vagy azért sem, mert ilyen bunkó csürhe nem érdemli meg ezt az információt?

Aki 2-3 ember véleménye után minősíteni mer egy topicot, az menjen a francba.
Például te is mehetsz.
Nálad nagyobb bunkó perpillanat itt nincs, még szerencse, hogy nem csak a magadfajták irkálnak ide, hanem értelmes emberek is billentyűt ragadnak.

Hogy tetszik?

A topic címe egyébként is "Hőszívattyú építése".
Én ide kérdezni járok.
Ennyi.



Előzmény: windy12 (596)
windy12 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 597
Schotchman jéggép kb. 350 kg/24 óra 1,5 millió forint. Ez csak egy hirtelen infó, de ha van pontos igényed, pontos infót is tudok beszerezni.
Előzmény: vitaminek (594)
windy12 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 596

A helyzet az, hogy annyira elvakult vagy, hogy a tényeket egyszerűen nem vagy hajlandó figyelembe venni. A kínai gagyi akkor is kínai gagyi marad, bárhogy is akarod bemagyarázni, hogy a - te példáddal élve Sony - ugyanolyan műszaki tartalommal bír, mint pl. a Tevion, vagy Yamada, vagy Alien, Westel, hogy csak néhány igen nagynevű kínai "brand"-et megemlítsek.

 

Olvasd már el még egyszer az első hozzászólásomat! Nem ajánlottam eladásra semmit, nem említettem gyártót, márkanevet, nem reklámoztam céget, magamat, termékemet (Fogalmad nincs, ebből látszik, hogy mi a direkt marketing). Egyszerűen megemlítettem egy lehetőséget, amiről mindenki eldönti, hogy érdekli, vagy sem. Erre ti nekemrontottatok, ahelyett, hogy kérdeztetek volna, és megvitathattunk volna néhány dolgot, például a cucc használhatóságát, gazdaságosságát. Barátságtalan, etikátlan társaság vagytok, de szerencsére nem csak ti olvasgatjátok e topikot.

 

"Akár hiszed, akár nem, ez a dolog csak itthon új, külföldön ennek van már pár éves múltja.
És az igazi szakemberek ezzel tisztában is vannak. Ők ugyanis követik a technika fejlődését
"

 

Ezek szerint te nem követed, mert akkor tudnád, hogy az Altherma rendszer teljesen új, egy éve vezették be a piacra. Ha ismernéd a Daikin-t akkor tudnád róla, hogy történetesen ők fejlesztették ki a rotációs kompresszort (ha egyáltalán tudod, hogy mi az), már 1958-ban legyártották az első hőszivattyút, már a hatvanas években szabályozott teljesítményű kompresszorokat építettek a rendszereikbe, az egyetlen cég, mely a kompresszort, és az általa kifejlesztett modern hűtőközeget is gyártja, kifejlesztett egy olyan rendszert, amivel megoldja, hogy egy hűtőkörre kötött egységek egyszerre tudnak fűteni és hűteni (ha egyáltalán fel tudod fogni ennek a jelentőségét) Ezek után ha egy ilyen innovatív gyártó kirukkol egy levegő-víz hőszivattyúval (mindamellett, hogy már évtizedek óta gyártja a víz-víz hőszivattyúit),

és garantálja, hogy működőképes és gazdaságos (európai tesztelés után) akkor inkább vállalom, hogy te, aki az egészről hírből sem hallottál, hiszékenynek bélyegezz, ha igenis elhiszem, amit állít. Elhiszem a tesztek eredményeit, elhiszem a katalógusok adatait, és hiszek a mérnökeiknek, te pedig a vaskalapos társaiddal használd csak a noname kínai gagyikat, és vásárold az olyan termékeket, amelyeknek nincs mo.-i disztribútora, nem tudsz semmit a gyártójáról, stb. És ringasd magad abba a hitbe, hogy a high-end technológiát vásároltad meg, míg az eladó meg röhög a markába, hogy megint egy pali, aki tájékozatlansága miatt csapdába esett.

Előzmény: Sanzistift (593)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 595
Nekem nincs.
És semmit nem tudok róla... :(
Előzmény: vitaminek (594)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 594
Sanzistift, Wyndi16

Jegeljétek ezt a kérdést.
Inkább írjátok meg, van e 10-20 kg/h teljesítményű jéggépetek.
És mennyibe kerülhetne? Melyek a paraméterei?
Előzmény: Sanzistift (593)
Sanzistift Creative Commons License 2007.03.23 0 0 593
"Nem is foglalkozom hőszivattyús fűtésrendszerekkel..."

Itt van a fő bibi.
Tehát te vagy itt egy valaki, aki olyan dolgot ajánl itt nekünk, amivel nem is foglalkozik, "...csak előfordul néha...".

Mire alapozod a "szakértelmed"? Tényleg értesz hozzá, vagy azt mondogatod, amit mások elhitettek veled? Egyszer is utánanéztél valahol pontosan az általad ajánlott dolgoknak?

Egy ilyen hőszivattyús befektetés,- legyen az a hőszivattyú bármilyen is-, több millió forint.
Szerinted van bizodalmam egy olyan emberhez, aki azt sem tudja részletesen, hogy mit árul? Egy ilyen volumenű dolognál illene legalább szakmailag felkészültnek lenni, mert ez nem a porszívó kategória.
El kell tudnia magyarázni, hogy amit ajánl, az micsoda.

Ha pedig a szakmai alapokkal nem vagy hajlandó szintbe hozni magad, akkor meg nem kell ajánlgatni.
Semmit.

Szerinted én hány olyan dolgot merek ajánlani másoknak, amikkel nem foglalkozom, csak néha?

Akár hiszed, akár nem, ez a dolog csak itthon új, külföldön ennek van már pár éves múltja.
És az igazi szakemberek ezzel tisztában is vannak. Ők ugyanis követik a technika fejlődését. És nem állnak elő, hogy:
" Figyu már, ilyent ajánlok neked, nem tudom pontosan, miez, de tök új dolog, meg más, mint a hagyományos dolgok...
Ja? Nem kell? Akkor hülye vagy, mert nem kellenek az új dolgok, másnak ne is higgy, csak nekem..."

Amit te csinálsz az direktmarketing.
Ha nem tudod, mi az, akkor nézz utána, ha tudod, akkor tisztában vagy vele, miről beszélek.

Itt perpillanat egyetlen ember van becsapva, és azok nem mi vagyunk, hanem Te.

Én szívesen elvitatkozom veled, ha kívánod.
De vigyázz, hogy mit kívánsz... :/

Ui.:
A Sony japán, de ugyanaz a chip van benne, mint a Pioneerben, stb.
Mindegyiken ott a felirat, hogy Made in China.
A koreai cuccok némelyikén is ott van, pedig némelyik pl Samsung.
És rengeteg dolog, amit nem vagy hajlandó tudomásul venni.

Egy konkrét készülék sokszor nem azért olcsóbb, mert jobb, hanem mert nincs rányomva valami "Név".

Tehát egy Hitachi kompresszoros noname hőszivattyú attól olcsóbb, hogy nincs ráfestve valami lyen menőbb márka.
Ha rá lenne festve, akkor nem lenne olcsó egyik sem.
Punktum.
Előzmény: windy12 (589)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 592
A szükséges villamos teljesítmény: ~1-2 kW, napi~20-25 kWh óra, de csak télen!
Tényleg...nem rossz.

JÉGEN VÁRT MEGOLDÁS EZ!
Előzmény: vitaminek (591)
vitaminek Creative Commons License 2007.03.23 0 0 591
Egyébként- baromi jó ötlet....
Télen megtöltesz egy jégvermet, és nyáron hűtesz is vele...
1 m3 jég kb. 100 kWh hőt tárol. Ez egy napi fűtés. De csak 50 m3-t kell így eltárolj, a leghidegebb napokra (a jövőben: +25...30 oC :-)):

4x4x4 m-es szigetelt verem, illetve tartály, de nyomásmentes, tehát olcsóbb.
Nyáron pont elég.
És ugyanazzal a COP-vel félév alatt egész évre megvan a fűtés hűtés!
50% megtakaritás, minimum.
+ Környezetvédelem...
TETSZIK!
Előzmény: Törölt nick (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!