Keresés

Részletes keresés

Rothschild Creative Commons License 2013.02.03 0 0 9003
Sziasztok!

A következő a problémám: decemberben az eBay-en eladtam egy terméket, de nem fizették ki. Újra meghirdettem, így a második aukción egy másik vevő megvette és ki is fizette. Mivel nem vagyok gyakorlott eBay-es, így azt hiszem nem értékeltem időben az első (ki nem fizetett) adásvételt, így egyszer januárban levonta a számlámról a paypal a jutalékot, majd most pár napja február elején is megpróbálta, viszont nem volt elég pénz a számlámon, így sikertelenül. Az eBay-en már nem férek hozzá a sikertelen aukcióhoz, hogy esetleg töröljem. Viszont azt írja, hogy értékeltem (azt hiszem negatívan). A paypal egyenlegem mínuszos, így nem engedi törölni se a kártyám, se a bankszámlaszámot. Azt hiszem ez azért van, mert a termék még nem érkezett meg a vevőnek, még utazik a postával. Most attól félek, hogy amint pénz kerül a számlámra, a Paypal rögtön levonja. Kérdésem: hol "kopogtassak"? Ebaynél, vagy paypalnál. Van vmelyiknek magyar nyelvű ügyfélszolgálata? Egyébként az az érdekes, hogy mindkét inkasszálásnál ugyanaz a szám van a közleményben, pedig két különböző ebayes eladásról van szó.
Black Dragon Creative Commons License 2013.02.02 0 0 9001

Fontos, hogy minden olyan adat amit a PP az account létrehozása során kér, pontos és valós legyen. Ha "normálisan" - és megfelelően erős jelszóval - használod, teljesen biztonságos.

Előzmény: Vala ki (9000)
Vala ki Creative Commons License 2013.02.02 0 0 9000

A pay pal regisztrációnál fontos a pontos címet megadni(utca,házszám)?

És tényleg biztonságos?

Black Dragon Creative Commons License 2013.02.01 0 0 8999

Először mindig a PP számládon jelenik meg a visszafizetés, és csak utána megy vissza a forint számlára.

Ha valóban nem lehetséges a kártyáddal a pénz fogadás, akkor marad a PP balanszon, és legközelebb levásárolhatod.

Sőt, ha jól tudom fizetésnél először ez a pénz fog levonódni, és csak a különbözetet egyenlíti majd a kártyáról.

Tehát a pénzed NEM fog elveszni semmiképpen sem!

Előzmény: Törölt nick (8996)
Zsolesz2101 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8997

Köszönöm, de a mai napon megkaptam az összeget. :)

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: tangerine (8995)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8996

Sziasztok bocsánat a kérdésért ha már volt.

Regisztráltam a paypalre 2013 01 28.-án. El is fogadta, írta küldik vissza a 400ft t 

Az lenne a kérdésem hogy otp webkártya tud fogadni visszafizetést? Megadtam a webkártya számát is meg a webkártya számlaszámot is.

Azért kérdem mert volt közben egy 5 eurós refundom a paypalen látszik de még az otp nél nem.

Mert az otpben azt mondták fogadni nem lehet pézt vele csak fizetni. De hátha refundos a dolog akkor veszik a pénzem? Mert az nem biznisz így.Elvileg ha leemelni letudják akkor vissza tenni is lehet nem ?

tangerine Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8995

A "transfer to credit card" sorban kattints a  "Details"-re, nézd meg, hogy jó helyre küldte-e vissza.

 

Amúgy javaslom, hogy állítsd be legközelebbi vásárláskor, hogy ne a PayPal konvertáljon, hanem a saját bankod, mert úgy olcsóbb lesz.

Előzmény: Zsolesz2101 (8992)
SzirtG. Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8993
Üdv!
Van egy nagy problémám.tegnap csináltam pp fiokot de kért tõlem egy pp-s kódott.az utolsó mélt amit kaptam volt benne egy 4 számjegyü kód azt beírtam nem fogadta el majd próbáltam más kódokat de erre letíltották a számlámat.volt egy olyan lehetõség hogy a bankkártyám 2 oldalàról képeket csinálok és ezt elküldve újra aktiválják a számlámat ha jól értelmeztem.ha valaki találkozott ilyennel mennyi lehet a várakozási idõ?
És ha esetleg lenne valakinek türelme elmagyarázni hogy mûködik a pp-s vásárlás azt valahogy meghàlàlnàm!
gufi89@citromail.hu a mélem szerintem egyszerübb lenne megbeszélni.
Köszönöm!
Zsolesz2101 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8992

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_1_30_ga9pnfj32o.bmp

 

 

 

Így néz ki a tranzakciós listám. Valakinek van valamilyen ötlete? :S

Pavel Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8991

Withdraw menüpontot keresd.

Előzmény: zsolt3040 (8990)
zsolt3040 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8990

Segítséget várok!

Eddig csak vásároltam PayPalos fizetésel,no probléma.Most viszont eladni szeretnék és PayPalon fogadni a pénzt.A bankszámlaszámomat beadtam elfogadta,egyik ismerősöm egy kisebb összeget küldött,hogy leellenőrizzük működik-e.Az összeg megjelent a történetben,de nem tudom,hogyan fog megjelenni a bankszámlámon is.Nem akarom azt,hogy a Paypalon maradjon a pénzem,hanem jöjjön át a bankszámlámra.Hogyan lehet ezt megtenni.Előre köszönöm a segítségeteket.

tangerine Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8989

Még nem volt ilyen problémám. Nem tudom milyen bankban vagy, de azt pl. el tudom képzelni, hogy valami ideiglenes helyen bejegyzi a bank, és csak hó végén, számlazáráskor kerül jóváírásra. Tehát lehet, hogy ott van már a pénz, csak még te nem látod.

Én felhívnám a bankomat, és rákárdeznék.

Nekem a K&H-nál pár nap alatt visszaíródik.

 

Előzmény: Zsolesz2101 (8988)
Zsolesz2101 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 8988

Igen jó kártyán nézem:(

Mit lehet ilyenkor tenni?

Előzmény: tangerine (8986)
tangerine Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8986

Nekem 3-4 nap szokott lenni. Jó kártyán nézed? Nekem volt olyan, hogy a hitelkártyával vettem, aztán a normál számlámon kerestem a refundot. :)

 

Előzmény: Zsolesz2101 (8985)
Zsolesz2101 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 8985

Sziasztok!

 

Új vagyok ezen a fórumon és szeretnék kérdezni is, lehet, hogy a kérdésem már 1000+1szer volt, de nézzétek el nekem, hogy nem olvasom vissza ezt a sok oldalt.

 

Szóval a kérdésem a következő:

 

Vettem egy terméket, de nem érkezett meg. Írtam a feladónak, aki rögtön refundolta a teljes összeget. Ez volt január 18-án. A paypal számlán úgy látszik, hogy "transfer to credit card". Mikor szokott általában a kártyára(számlára) ráíródni az összeg? Kb. hány nap?

 

És még egy kérdés, ha huzamosabb ideig nem érkezik még meg a pénzem, mit tudok kezdeni?

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Üdv: Ildi

blueye Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8984

Már nálam is látszanak a januári tranzakciók.

Előzmény: Törölt nick (8982)
juhaszandris86 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8983

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy én a pénz fogadási limitemet szeretném jóval feljebb emelni, ez most kb. 600000huf.

Az Ebay bekérte, hogy igazoljam magam útlevéllel és bank számla kivonatommal, na már most ez tegnap meg is történt.

Szerinted körülbelül mennyi idő míg válaszolnak vagy emelik fel a limitet, mert egy nagyobb összeg jött a PAYPAL-ra nekem és nem tudom ezért

áthívni a bankszámlámra, hogy levegyem?

 

üdv, Andris

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8982

Na odáig már történt előrelépés, hogy délután belépve már látom a tranzakciókat a Paypal felületén. Nem tudom, eddig miért nem látszott még a régebbi sem.

Előzmény: blueye (8981)
blueye Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8981

Szvsz írjál a PayPalnak.

Előzmény: Törölt nick (8979)
MEB Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8980

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: Pavel (8978)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8979

A paypalos e-mail sem jött meg. Csak a bankomtól az sms, hogy sikeres a vásárlás. És ott van az eladó paypal/ebay neve. Évek óta használom, sose volt még ilyen gond.

Ráadásul az előző két vásárlásomnál (legalább ott volt e-mail) sem lett a mai napig lekönyvelve az összeg, pedig egy hét eltelt. A bank szerint csak akkor könyvelnek, ha a szolgáltató Paypal valóban viszajelzi, hogy igényt tart atz összegre és kéri. Addig csak zárolva van. Két hét után viszont a zárolást leveszi a bank és visszavezeti az egyenlegemre.  Közben meg az eladók elküldték a cuccost.

Előzmény: blueye (8972)
Pavel Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8978

A PayPalon lévő EUR-t át kell váltanod mindenképp. A bankszámlának nincs jelentősége ebből a szempontból, onnan mindenképp levonja szerintem, bár én csak forintozok.

Előzmény: MEB (8977)
MEB Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8977

Na, ez az! Dollárban kell fizetni, a számlám meg euró alapú.

 

Tehát először a Paypalon konvertáljam át, majd indítsam el a fizetést?

 

Ill. figyelmetlenségemben elkövettem azt, hogy a forintszámlámról is próbálkoztam, ott is sikertelen lett a fizetés, de az összeg zárolva lett.

Mit tegyek? Írtam az eladónak is. "Kétszer" nem szeretném kifizetni.

 

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: Pavel (8975)
Pavel Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8976

Egyébként az utolsó jóváhagyási lépés előtt jelzi is, hogy X összeget a kártyáról, Y-t meg balance-ról vesz le, úgyhogy nem kell végignyomogatni az egész folyamatot ha már itt sem jó.

Előzmény: Pavel (8975)
Pavel Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8975

Fizetni is euróban szeretnél?

Ha nem és nem főszámla, át kell konvártálnod a balance-on lévő pénzt ahhoz, hogy levonja.

Előzmény: MEB (8974)
MEB Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8974

Üdv,

 

kis segítségre lenne szükségem: eBay-es cuccot fizetnék ki.

Van némi euró a Paypal egyenlegemen, ill. a hozzácsatolt bankszámlán is.

Valami oknál fogva nem hajlandó levenni a rendszer a Paypal egyenleget, így a fizetés sikertelen, mert csak a bankszámlán nincs most annyi pénz.

 

Máskor simám ment így, először levette a paypalt, utána "kipótolta" a számláról.

 

Mit csináltam rosszul?

 

bosijani Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8973

irj az ebaynak,küldd el a pay-os levelet.

nekem ott van minden amit januárban vettem.....

Előzmény: blueye (8972)
blueye Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8972

Az emailek most is megjonnek.

Előzmény: bosijani (8971)
bosijani Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8971

engem a paypal értesít emailben fizetéskor....

Előzmény: Törölt nick (8970)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 8970

Hát elég nagy hiba lehet, mert azonkívül, hogy nem látok semmit a paypalon, az ebayen sem látom a purchase historyban, hogy fizetve lenne a termék, pedig de...

Máskor a paypal fizetés után 1 percen belül a paid oszlopban a dollárjel aktív lett, most meg semmi.

 

Előzmény: blueye (8969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!