Keresés

Részletes keresés

Ica1128 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 64
Feri 1946! Tésztakészítő gépeket árulnak a vas-és edényboltok, vagy legalábbis be tudják szerezni kérésre úgy tudom. A márkában nem vagyok biztos, de egy próbát megér.
Feri1946 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 63

A nick név a férjemé, ne tévesszen meg senkit.

 

Czakóné Éva

Feri1946 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 62

Üdv mindenkinek!

 

20 éve használok egy Atlas-Mercato tésztagépet. Sajnos a hengere már nagyon elkopott és a tészta hozzáragadt.

Szeretnék újat vásárolni.

Tud-e valaki segíteni olyan üzlet felderítésével, ahol kapható ilyen gép?

 

Kösz: Czakóné

Ica1128 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 61
Tésztakészítő társaim! Tud valaki megoldást arra, hogy a Regina tésztakészítő géppel készült körettészták ne váljanak két félcsőre a száradás és a főzés során? Már annyit kísérleteztem, de hiába. Talán van valamilyen adalékanyag ami segít? Hiszen a boltban kapható is ilyen módszerrel készül. Segítségeteket köszönöm!
bareco Creative Commons License 2008.08.06 0 0 60

Itt megnézjetitek a 2008-as katlógusukat. Csodálatos dolgok vannak

 

http://www.marcato.net/CatalogoPdf/catalogo-2008.pdf?meid=59

bareco Creative Commons License 2008.08.06 0 0 59

Sziasztok tésztakészítők!

 

Én úgy nőttem fel, hogy a tésztát magunk készítettük. Nagymamám nagy tésztakészítő volt. Lebencs, cérna-, szélesmetélt, kis- és nagykocka, csiga stb.

 

A csigatészta készitők még a mai napig megvannak.

 

Atlas Marcato gépen készítette a nagymamám a tésztát. Még a szoc alatt vettük olaszban. Kb. 15 éves és még mindig remekül működik.

 

www.marcato.net

 

Magyarországon az Ema-Lion Kft forgalmazza.

patuha Creative Commons License 2008.05.10 0 0 58
Sziasztok :) Most látom csak, hogy volt itt is élet valamennyi :) Rég nem jártam itt....
Viszont ma megvettük a gépet, holnap fogunk vele kisérletezni, egyenlőre tojásos tésztával (sajna nem találtunk durumdarát :() 12600 volt az Auchanban.
Ha lenne pár recept, akkor azt szívesen fogadnánk. :)
Nikos. Creative Commons License 2008.05.06 0 0 57

Szia!

 

Garantáltan jó gép, nyugodtan megvásárolhatod. A 14e. HUF nagyon baráti ár.

Előzmény: patuha (55)
kato1272 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 56
sziasztok.  Patuha azon gondolkodom, hogy amikor krumplis pogácsát készítek abba nem szükséges a tojás mégis jó a tészta .ebből van a szilvás gombóc tésztája is. arra gondoltam talán ez megfelelne ,ha már tojásosat nem akarsz.találtam süti és pizza receptet is tojás nélkül. ha kell bepötyögöm.
patuha Creative Commons License 2008.02.20 0 0 55
Ez a gép milyen lehet vajon? Osanba láttam 14e-ért.
http://aaaaa.hu/aplaza/bay.php?alkat_id=13435&kat_id=1467&action=alkat&keresbol=296056&user_id=1
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 54
Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni Toletek...
Milyen tesztagepet erdemes vasarolnom?
Kyrandia Creative Commons License 2007.11.01 0 0 53
Látom, nem most volt téma, de Atlas tésztagéphez keresek kiegészítőket: raviolissima és spaghetti.
Köszi!
Előzmény: Zitka (28)
Zitka Creative Commons License 2004.08.31 0 0 52

Nézzetek át az olasz topicba, nemrég vitattuk meg a témát. Az olasz háziasszonyok is készen veszik a durumtésztát, csak a tojásosat gyúrják otthon. Na jó, nem egy reprezentatív statisztikai minta (henike + én) :-))), de több családban is jártam, és mindenhol ez volt.

Egyébként Jamie Oliver is tojással gyúrja a tésztát...

Előzmény: chupi (50)
Thor Creative Commons License 2004.08.31 0 0 51
Igazad van, pl. Németországban is főznek Gulasch-t, tehát a gulyás sem magyar étel :)
Előzmény: chupi (50)
chupi Creative Commons License 2004.08.31 0 0 50

Thor!

 

A múltkor néztem Nigella falatozóját, házitésztát készített paradicsomszószos húsgombócokhoz, és bizony tojást tett a liszthez. Tehát mégsem tipikus magyar találmány. :)

Áfony Creative Commons License 2004.07.15 0 0 49
Nem lehet hogy a két henger nem egyenletes és azon a ponton ahol mindig elszakad ott jobban összeér? Mindig ugyanazon az oldalon szakad? Próbálj még a két henger közé is szórni pici lisztet. Több ötletem nincs:))
Előzmény: palhen (48)
palhen Creative Commons License 2004.07.15 0 0 48

Hahó!Tegnap újra csináltam tésztát, / 10dkg rétesliszt+a

1 tojás/. Addig, amig szintenként nyújtottam a géppel, semmi baj nem volt, de a legvékonyabb fázisnál /talán 8-as?/újra el-el szakadt. Úgy néz ki, mintha néhány ponton odaragadt volna a hengerhez, Amikor ehhez a részhez érek, elötte mindig alaposan áttörlöm a hengereket, és újra belisztezem a tésztát, ennek ellenére mindig rondán "átszakad"..A boltban azt mondták, nem is kell a legvékonyabb fokozaton nyújtani, elég a 7-es fokozat.

 

Van valami 5letetek?

patuha Creative Commons License 2004.07.12 0 0 47

Nekem elszakadási bajom nem volt eddig. Talán a tészta állaga lehet a megoldás. Nekem anyám mondta, hogy kb morzsalékosra kell csinálni, de én gépben csináltam, kb fél kg liszt felvett másfél-két deci vizet. Amikor éppen összeáll, akkor jó. Az simaliszt volt. A darával nem mértem még ki. A tésztanyújtást én úgy szoktam csinálni, hogy mielőtt kinyújtom, előtte mindkét oldalát belisztezem (ezt már normál finomliszttel). Miközben nyújtom, közben aláteszem a kezem és azzal tulajdonképpen továbbítom a cuccot. Kb 30 centis darabokat szoktam nyújtani, azokból olyan 50-60 centis csíkok lesznek, azt még meg tudom tartani nagyjából. Szerintem ha belisztezed, nem fog elszakadni sem.

 

A durum simalisztet anyám a Plusban vette, a darát a törökbálinti Corában vettem.

Előzmény: palhen (46)
palhen Creative Commons License 2004.07.11 0 0 46

Kb egy éve vettem magamnak egy tészta gépet. Mindent remekül csinál, de a legvékonyabb fokozaton mindig elszakad a tészta. Nincs valami trükköd?A  másik bajom, hogy nem jöttem rá, hogy lehet egyszerre az egyik kézzel a nyújtott tésztát "kihúzni" a gép alól, a másikkal meg tekerni.

 

A durumlisztet hol vetted?A lszt-víz arányt csak saccolod, vagy van rá recepted?

Előzmény: patuha (45)
patuha Creative Commons License 2004.07.09 0 0 45
Nem hülyeség:-) Makarónit is akarok csinálni:-)
Előzmény: Zitka (44)
Zitka Creative Commons License 2004.07.09 0 0 44

> Vennem kell majd a darálóhoz egy kisebb lukú izét is, mert kicsit vastag lett.

 

Fúrj bele lyukat, lesz makarónid! :-))))))))))

(Bocs, túl magas labda volt :-) ) 

Próbáld meg esetleg krumplinyomóval. Igaz, az kézi erővel működik, de hátha...  Az enyém hengeres fejű, és háromféle lyuknagyságú tárcsa van hozzá. Ahogy nézem, az egyikkel ki lehetne próbálni. Sváb nokedlit (Spätzle)  már csináltam ilyennel.

Előzmény: patuha (43)
patuha Creative Commons License 2004.07.09 0 0 43
Kipróbáltam a spagettit. Egész jópofa lett. Csak még tökéletesíteni kell a módszert, ami a következő: a húsdarálóból kivettem a kést, csak azt a kerek likacsos izét hagytam benne és áttekertem rajta a masszát. Marhasok lisztet kell szórni és elég sokat kell küszködni amí szétszedi az ember egymástól őket. Vennem kell majd a darálóhoz egy kisebb lukú izét is, mert kicsit vastag lett. De biztató a kezdet:-))))
patuha Creative Commons License 2004.07.06 0 0 42

Jó sok liszt! Oké! Feljegyeztem:-)))

 

Kitaláltam a spagettire egy lehetséges módszert. Asszem a hétvégén kipróbálom.

Majd akkor beszámolok az eredményről!:-))

Előzmény: Zitka (41)
Zitka Creative Commons License 2004.07.06 0 0 41

Mikor még kisgyerek voltam, a nagymamám rendszeresen otthon gyúrta a levestésztát. A cérnametéltnél rengeteg lisztet szórt közé (mikor már kész volt), és kicsit a levegőbe dobálva :-) lazította. Neki nem ragadt össze. Aztán amikor már jól kiszáradt, a hűvös spájzban, szellős helyen vászonzacskókban tárolta. Bocs, ha ez magától értetődő, de jó volt egy kicsit nosztalgiázni. :-)

Előzmény: patuha (40)
patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 40
Igen! Most forgattuk meg a száradó tésztát kissé. Egy bajom van vele, hogy össze van gubancolódva kicsit:-(
Előzmény: Thor (39)
Thor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 39
Le mertem vón fogadni :)
Előzmény: patuha (38)
patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 38
Rájöttem, hogyan csinálják a makarónit, meg a spagettit! A spagettit kitolják a makaróniból:-))))
Előzmény: patuha (37)
patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 37
Szélesmetéltet és cérnametéltet tud a gép. De jövő hónapban beruházok egy kiegészítőre hozzá, az ha jól láttam akkor fodrosszélű tésztát tud, meg még valamit:-)) Majd megnézem. Volt ott egy elektronyos gép is, ami csőtésztát csinál a képe alapján. Jópofa:-))
Előzmény: Thor (36)
Thor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 36

Mit csináltál belőle? Kockát? Szélesmetéltet? Miket tud a géped?

Spagettit nem sodor? :)

Előzmény: patuha (35)
patuha Creative Commons License 2004.07.05 0 0 35
Ja és nagyon jó lett!
Előzmény: patuha (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!