Keresés

Részletes keresés

drdoktor Creative Commons License 2006.05.22 0 0 3280
Előzmény: ambrozia (3277)
drdoktor Creative Commons License 2006.05.22 0 0 3279
> hallottam a MÉE összejöveteleiről, érmecseréiről. Ezek pontosan hol, mikor vannak?

#3269-ben a link
Előzmény: gabwee (3272)
kose Creative Commons License 2006.05.21 0 0 3278
Sokminden jó. Pl régi ezüstöknél az egyszerű fogkrém!! Nem a szemcsés fajta, hanem a teljesen krémes. Bármelyik márka jó. :-)

Szilárd szenyeződéseknél:

Föld + sok kosz eltávolításához jó az esővíz. Tuti egyszerű beszerezni, vegyszermentes, lágy víz stb. Áztatni 1-2 napig.

Régi bronz, rézpénz tisztításánál fogpiszkáló (földmaradvány, meg egyebek) + puha használaton kívüli fogkefe.

Fontos:
bármivel tisztíthatsz, ami nem roncsolja a fémet!!! A konyhai súrolószerek alapban NEM jók!!!
Előzmény: ambrozia (3277)
ambrozia Creative Commons License 2006.05.21 0 0 3277
Biztosan volt már róla szó, de azért megkérdezem, hogy mivel lehet a régi érméket megtisztítani, anélkül, hogy az sérülne?
numizmatato Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3276

Köszönöm!

Viszontlátásra.

Jóéjszakát.

Előzmény: kose (3274)
mtib Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3275
Szia!


Szerintem a napokban összefutottunk a Vaterán. A B.Sz.K.Rt.-os bárcákról van egy szkennelt anyagom, elküldöm mailen. A blogodban jól írtad le a funkcióját. Ezeket Berán Lajos tervezte, aki nem kis név! Bárca ügyben Told-ot ajánlom, Én is sokszor hagyatkozom rá :) (Remélem nem haragszik miatta.) Az egyesületben Zombori Lajossal érdemes összeismerkedni, Ő e terület tudója. Érdemes az újságját (Éremtani Lapok) járatni.
A képtáramból nyugodtan használhatsz képeket, ha kellenek.

Még egyszer: légy üdvözölve körünkben!


Mtib

Ui.: Óvakodj a tejeskupakoktól!

Előzmény: Hamster (3264)
kose Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3274
Numizmatató!

Sietek Bajára, az állomáson találkozunk. :-)

Remélem az emlékezetem nem csal, (na meg mivel személyesen is találkoztunk egyszer) nem csak a kisbőrönd alapján ismerlek meg! :-)))



Előzmény: numizmatato (3273)
numizmatato Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3273

Kedves kose!

Ha éjféltájban felülök a vonatra akkor 7 óra 52 perces utazás után 8 óra 17 perckor érkezem Bajára a Szeged -Dombóvár gyorsvonattal.

Ha ki tudsz jönni elém a vonathoz te is a kis ezüst szinü bőröndöm alapján tudsz kivalasztani a tömegből.Előre is köszönöm.

Jön valaki még Bajára?

Előzmény: kose (3193)
gabwee Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3272
Üdvözletem Mindenkinek!
Csak nemrégiben kezdtem hozzá régi pénzek, érmék gyűjtéséséhez (annak ellenére, hogy már régóta érdekel a téma :), elég szépen gyarapodik a "készlet" - gyűjteménynek azért még nem nevezném. Az érdekelne elsősorban, hogy hol érdemes kutakodni, vásárolni. A vaterát természetesen ismerem, illetve hallottam a MÉE összejöveteleiről, érmecseréiről. Ezek pontosan hol, mikor vannak? Ezen kívül egyéb helyek, boltok, aukciók, egyszóval minden érdekelne :) Elsősorban magyar pénzeket gyűjtök, illetve olyan külföldi darabokat, melyek számomra esztétikai értéket képviselnek. Szóval minden segítséget nagyon szívesen fogadnék.
Hamster Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3271
Köszönöm, a hozzászólások visszaolvasását már elkezdtem, anélkül általában meg se szólalok egy topicban, de időhiány miatt csak a 2/3-ig jutottam el. De olvasok tovább.
Előzmény: numizmatato (3270)
numizmatato Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3270

mtib forumtársunknak van többszáz bárca fotója, megnézheted ezeket a http://kep.tar.hu/mesztib/50074166#2  oldalon. Ide gyüjtjük a hamis pénzek fotóit is. told1 gyüjtőtársunk is bárcagyüjtő valószínüleg ők tudnak majd irodalmat ajánlani.Visszanézheted ennek a két fórumtagunknak a hozzászólásait, mert ugy emlékszem egyszer már felmerült a közlekedési bárcák témája.

Jó helyen jársz, mert itt mindig számithatsz segitségre, de minimum együttérzésre.

Üdvözöllek én is.

Előzmény: Hamster (3267)
drdoktor Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3269
nem tudom ismered-e a MÉE-t, 1-1 összejövetelre nézzél be, kérdezzél a bárcák után.
láttam már ott nem igazán csak numizmatikai, de pl (villamos)közlekedéssel kapcsolatos kisebb tárgyakat: jelvények, térképek, bérletek, menetrendek stb.
hátha érdekel.
http://www.eremgyujtok.hu/index.php?info=1_ossze_bud.html&lang_id=1
Előzmény: Hamster (3267)
drdoktor Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3268
vagyunk többen, akik e kis fém-, vagy papírdarabokban nem annyira a pénzbeli értékét becsüljük, sokkal inkább a kézzelfogható történelmet látjuk, tapintjuk.
lehet mutatni pl gyerekeknek: szüleid annó ezzel fizettek, nagyszüleid meg azzal, dédszüleid meg amazzal, ez a libertás meg akár nagyságos Rákóczi fejedelem kezében is lehetett:)

nekem sajnos nincs tudomásom a közlekedési tantuszok, azaz bárcák (asszem ez a helyes megnevezés ez esetben ) irodalmáról.
egy nagyobb beszkárt bárca talán van otthon, ha előkerül, lefényképezem.
(nem lesz a közeljövőben, sőt azt se tudom megvan-e még, történelmileg úgy alakult, hogy rengeteg holmim elveszett:( )
Előzmény: Hamster (3267)
Hamster Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3267

Köszönöm a barátságos üdvözlést!

 

"Ezzel magam is így vagyok."

Akkor jó, mert ha engedném, akkor kisebbségi komplexusom lenne amiatt, hogy itt mindenki tízezreket költ aranypénzekre, meg katalógusokról beszélgetnek, meg repkednek a százezrek, én meg ilyen kis piszlicsáré pléhdarabokat rakosgatok :)

 

Van a közlekedési tantuszoknak valami elérhető irodalma, vagy van itt valaki jelen, aki tudna kicsit mesélni a Beszkárt érméiről? Nekem eddig még csak ezek a kis formátumú darabok vannak, de egyszer valaki mutatott nagyobb érmét is a sorozatból. No meg persze jó lenne tudni azt is, hogy pontosan hogyan használták ezeket (az "elveszett" villamosvonalakkal kapcsolatban épp elég kutatnivalóm van, nem tudnám bevállalni, hogy ennek is utánabúvárkodom).

Előzmény: drdoktor (3266)
drdoktor Creative Commons License 2006.05.19 0 0 3266
Szijja Hamster!

Légy üdvözölve, írjál, kérdezzél bátran, jó a társaság itt.

> másrészt nem ritkaságra vagy értékre megy, hanem egyszerűen élvezetre: jó az, ami örömet okoz/tetszik/valami plusz érzelem köt hozzá.

Ezzel magam is így vagyok.

drdoktor.numizmatika@tujakedvelő.is
Előzmény: Hamster (3264)
rockertoro Creative Commons License 2006.05.18 0 0 3265

Sziasztok!

Nem volt a múzeum krt.-i boltban olyan pénzérmetartó, amire gondoltam.

Ez a bp-i klub pontosan hol van? Be tudna vinni valaki?

Én ilyen 1 érmés tartót szeretnék venni, valami szebbet, ásványbörzén láttam kb. megfelelőt, és nagyítós is volt, de sajna nem vettem meg... :( Tudna vki segíteni?

B.

Hamster Creative Commons License 2006.05.18 0 0 3264

Sziasztok!

 

Először írok ide, és gyorsan előrebocsátom, hogy ehhez némi bátorságot kellett gyűjtenem, mivel a rég(ebb)i pénzek iránti szeretet még csak három hete tört elő belőlem, így gyakorlatilag teljesen zöld vagyok a témában. Weboldalt emiatt nem is mernék csinálni erről, de a blogomba azért feltettem pár képet az érmék egyik nagyobbik hobbimal való "találkozásáról":

Transit token, tantusz, kisszakasz-jegy...

 

Azt remélem, hogy van itt valaki (akár sok valaki), aki segít kiművelődnöm a témában. Gyorsan leírom persze azt is, hogy a numizmatika szót irtó nagy idézőjelben kell elképzelni, amikor leírom, mert a gyűjtés egyrészt nagyon koca dolog még nálam, másrészt nem ritkaságra vagy értékre megy, hanem egyszerűen élvezetre: jó az, ami örömet okoz/tetszik/valami plusz érzelem köt hozzá.

 

No, gyorsan abbafejezem, abban a reményben, hogy finoman bántok egy ilyen zöldfülű amatőrrel :)

mtib Creative Commons License 2006.05.18 0 0 3263
Sajnos nem tudom. Láttam már ilyet, de nem kérdeztem rá, németsége okán.

Mtib
Előzmény: Preis (3262)
Preis Creative Commons License 2006.05.18 0 0 3262
és a másik? passz?!
Előzmény: mtib (3261)
mtib Creative Commons License 2006.05.18 0 0 3261
Szia

Ha jól tudom az alsó egy német múzeum, látogatás alkalmából osztogatott emléke.


Mtib
Előzmény: Preis (3260)
Preis Creative Commons License 2006.05.17 0 0 3260

Szép jó estét!

 

Ezekről tud valaki valamit? :)

 

1. Átmérő: 27mm, 6.58g

2. Átmérő: 30mm, 10.71g

 

P

 

 

Preis Creative Commons License 2006.05.17 0 0 3259
Köszi szépen!
Előzmény: probus (3258)
probus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 3258

Szia Preis!
RIC katalógus árakat írok, melyek nem bizti hogy egyetnek sőt! a hazai árakkal.

Caracalla dénár 208-ban készült 101-300 dollár.

Faustina Junior dénár /halála után vert /Marcus Aurelius részéről/ 101-300 dollár

Clodius Albinus 193-197 dénár  101-300 dollár

Marcus Aurelius 139-180 dénár /halála után/ 101-300 dollár

Szerintem Tacitus 275-276 antoninianus 1-100 dollár.

Az utolsó Valens securitas kisbronzza, ilyen állapotban mondjuk hogy egy olyan 600-1000 Ft.

De ezek nem a magyar árakat tükrözik, viszonyítani igy már tudsz, néhány frissebb árverési katalógus áraival összehasonlítva.

Üdv:probus

numizmatato Creative Commons License 2006.05.16 0 0 3257
Megvárlak.
Előzmény: Preis (3256)
Preis Creative Commons License 2006.05.16 0 0 3256

Numizmatato!

 

Az egyesület weboldalán 17.30-ig írja az összejövetelt!

Na mindegy, odaérek, amikor odaérek... :)

 

Ott találkozunk!

Előzmény: numizmatato (3250)
tamas1000 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3255

Kedves Numizmatató!

 

Legyél olyan kedves tényleg írj nekem E-mailt, mert kellemetlenül érzem magam, hogy tartozom neked.! :)

 

üdv

tamás

Előzmény: numizmatato (3253)
Preis Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3254

és albumot is kapok tőled? Nem vagyok biztos benne, hogy odaérek időben. 16.30-kor tudok elindulni a Nagymező utcából. Elméletben átérhetek, de ha nem lesz parkolóhely akkor....

 

Előzmény: numizmatato (3253)
numizmatato Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3253
Igen benn leszek 2-órától.Nálam is kaphatsz papirpénz albumlapot, nálam csak 150 forint és ha veszel 12 lapot kapsz hozzá bonuszként egy boritót is . Igaz ez nem négylukas csak három,de valódi import árú. Az 58-as aztalnál találsz meg. Ez a nagyreremben a középső ösvény vége felé található. Hozzál sok pénzt, mert sok szép fém és papirpénzt szeretnék eladni.(nemcsak neked)
Előzmény: Preis (3252)
Preis Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3252

Köszönöm az infót!

 

Bent leszel holnap? beszélgethetnénk!

Előzmény: numizmatato (3251)
numizmatato Creative Commons License 2006.05.15 0 0 3251
A papirpénz album illetve a darabonként is vásárolható betétlapok megtekinthetők a www.eremtarolok.hu oldalon. A betétlapok ára 160 Ft/darab.
Előzmény: Preis (3249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!