Keresés

Részletes keresés

taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 278
Gratulálok. Elég ütős. Nehéz volt összehozni a megfelelő időben történő vaku elsütést?
Előzmény: _Szlejer_ (276)
papugaja Creative Commons License 2005.01.21 0 0 277
Baszki! Mosmár bármit elhiszek SzLJ-nek!
Előzmény: _Szlejer_ (276)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 276

EKE!

 

Itt találsz néhány képet az első tesztből a mikrovakuval (10D-vel).

pggp Creative Commons License 2005.01.20 0 0 275
Végülis mire jutottál a Sunpak 440 - Dimage A1 kapcsán?
Előzmény: ÁrvaTóth (100)
posthero Creative Commons License 2005.01.20 0 0 274
sziasztok! szerintetek létezik az, hogy egy direkt digire fejlesztett vakut nem tud elsütni vakupapucson keresztül egy analóg gép? konkrétan eos és praktica. egy soligor dg 280 vakuról van szó. oly digihez van és slave-ben hibátlanul megy. csak papucson keresztül nem sütik el az analógok... (olyn nincs papucs, ott nemtom kipróbálni)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.20 0 0 273
Sajna nincs. Nekem mondjuk ez a dg-500 super tökéletesen megfelel. Meg az a jó, hogy ha optikai slave-ként használod, akkor az elővillanásokat figyelmen kívül hagyja...
Előzmény: Bandi-T (272)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.20 0 0 272
Állat! Ezek szerint képes ETTL wireless flash-ként is működni, meg optikai slave-ként is, meg akár több ilyen vaku közül kijelölhető egy vezér, az érzékeli a villanást és indítja a többit.

A simáról (EF 500 DG ST - a nem Super változat) nincs leírásod, vagy valakinek?
Előzmény: ictboy300d (271)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.19 0 0 271
Üdv!

Ha valakit érdekel feltettem a Sigma Ef-500 Dg Super manuálját. (Sajna csak angol van)

Sigma Ef-500 Dg Super

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 270

A két honlap pontosan:

www.nika.hu

www.conrad.hu

 

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 269

A Sigma 500 DG Super ára tavaly 64300 volt a www.nike.hu-n. Nem a Hamán keresztül szerzik be, ezért olcsóbbak.

MÁS: szeretném a papucsos vakuimat rádiófrekvenciás jellel kioldani. A www.conrad.hu-n látok ilyen szerkezeteket, de ezek audiora vannak kitalálva. A 3,5 mm-es jackdugó mindkét műfajban szabványos de vajon van-e más technikai akadálya ennek? Illetve milyen készülékek léteznek a piacon? (A fotókereskedésekben a műtermi vakukhoz csatlakoztatható soktízezres szerkezeteket lehet csak kapni.)

farkzoli Creative Commons License 2005.01.17 0 0 268
BbojsziI
"Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést"
Valami ilyesmi. Az elővillanással feltérképezi a téma fényvisszaverését, és meghatározza a következő villanás nagyságát. Ehhez a kiértékelő mérést használja, de itt-ott más vélemények is keringenek. De ez csak rendszerobival mén, mert kell neki az is, mekkora lesz majd a rekesz az expó alatt. Ennek hiányában villant ugyan előre, de kegyetlenül aláexponál. A vakuexpó rögzítéshez pedig a részleges mérés mezejét használja fel.
"Az érintkezők átmeneti ellenállását..."
Az tuti ! Volt már olyan patyolat az érinkezősor, hogy a légy hanyatt esett, de nem ment a FEC, csak miután kontaktsprével áttamponáltam.
Az eredetin ferritgyűrű van ? Ez nem rossz, a nagyfrekis jelet szedi le a vezetékről. Árnyékolt kábel se lenne rossz, esetleg amit direkte gyorsabb átvitelre csináltak. Pl. az árnyékolt UTP drót, van tán sodrott is belőle valahol.
Ámbár a TTL-nél is viszonylag gyors kommunikáció van a gép és a vaku között. Ilyen szempontból az E-TTL csak egy csotrogány, hisz eldönti mekkorát fog villanni, és hátradől :-))

Szlejer koma képén a füstkarika se rossz ám !
Előzmény: BbojsziI (253)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.16 0 0 267
A ferrit gyűrű egy (azthiszem porkohászati úton készített) kis vaskarika. Zavarszűrésre használatos.
Előzmény: EOS-Bandi (264)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.16 0 0 266
100-ha

nincs iylentapasztalatom, de ezen a digitnél könnyen át is lépnénk, mert az azonnaliság miatt, nem használjuk a fénymérőt...
Éppen az előbbi órákban néztem meg az 1Ds napi árait. volt ahol 3400 dollár. Igaz csak 11 Mpix, de FF. így akár jácchat is...
biztos nem gyenge a Markt II.
Néhány tagtársam határozzottan a film felé mozdul. (Asszem még én is..., vagy legalábbis párhuzamosan. Vettem tegnapelőtt egy újabb RT-t...)
Előzmény: Százbolha (265)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.15 0 0 265

eke:

 

Diginél van svarcsild szerű effektus???

 

Vagy a visszonossági törvény tágabb határok között értelmezhető???

--------------

 

más:

láttam majdnemnél 1,3x-es MarkII + telével készült digiállományolat.

az elélvezés határa volt.....

 

Más kategória mint a 10D. Ránézésre is....

 

 

Százbolha

Előzmény: tEKErcs (262)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.15 0 0 264

Nem ferrit gyuru, hanem egy dioda.

 

Előzmény: BbojsziI (253)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 263

Puszta felezéssel 1/100.000 körüli érték jönne ki az 550EX-re (csak a leghosszabb világítási idejét tudni pontosan), ami tényleg irreális... Ezért csináltam több légpisztolyos tesztet otthon, annál a bemozdulás alapján becsültem meg az értéket, amit leírtam. (Nem precíz vonalzós teszt volt, szóval tévedhettem.)

 

Előzmény: tEKErcs (262)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 262
vigyázz, egyszerű felezéssel nem kapsz jó eredményt a villanási időtartamra. sajnos nem tudom fejből hogy a mért villanási idő mekkora 1/128 esetén de a Nikon SB 26 os (?) vakujának a manuáljában precízen vannak az adatok megadva... Inkább az ad jó eredményt hogy ismert sebességnél mennyi volt a golyó által megtett út...
Előzmény: _Szlejer_ (261)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 261
1/128-ra, ami számításaim szerint olyan 1/40.000-1/50.000 világítási időnek felelhet meg.
Előzmény: tEKErcs (260)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 260
ügyes! És mennyire osztottad le a vakut?
Előzmény: _Szlejer_ (259)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 259

Csináltam már korábban teszteket házilag fabrikált piezo-elektromos hangkapcsolóval, 550EX-el és az a metódus nekem megfelelőnek tűnt (1kép ,2kép). Biztos vagyok benne, hogy az új vaku hangkioldója sokkal érzékenyebb, szerintem nem lesz gond megfogni a lövedéket közelebb a csőtorkolathoz. A vezérlőegységben van beépített fotocella, azzal torkolattűz villanásra is tudok exponálni.

 

Ami a torkolati sebességet illeti, egyelőre csak pisztolykaliberű eszközökkel fogok dolgozni, mert a puskákhoz extra biztonsági intézkedések kellenek (sok lőtéren nem bírja a fém golyófogó, repeszhatás, stb). A pisztolyok torkolati sebessége tipikusan 260-450 m/s között mozog. A puskalőszerek kb. 800 m/s körül kezdődnek.

Előzmény: tEKErcs (257)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.15 0 0 258

E-TTL vakuvezérlésnél a gép sokmezős fénymérője végzi a mérést.

TTL vezérlésnél pedig egy egyszerűbb fénymérő méri a filmről visszaverődő fényt.

 

Bandi-T

Küldtem Mailt

Előzmény: jakacs (255)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 257
milyen torkolati sebességgel kalkulálsz? A torkolattűz villanása, a golyó által megszakított fénykapu, vagy a hang fogja indítani a vakut?
Előzmény: _Szlejer_ (256)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 256
Pontosan ezt fogom csinálni, amint le tudok szervezni egy nyugodt/zárt napot a lőtérre. :-))
Előzmény: tEKErcs (242)
jakacs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 255
Ha ezt csak a E-TTL vakuvezérlés tudja, akkor mit tud a TTL? Igaz, még sosem olvastam utána, de én hasonlóképp képzeltem el azt is. A TTL-nél nincs elővillantás? Még sohasem használtam külső vakut, mert eddig nem szántam rá magam a beszerzésre. A régi vakuimat pedig nem tudtam/dom használni a Canonnal.
Előzmény: BbojsziI (253)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.15 0 0 254
Digitvázam van, vakum viszont nincs; elméletben benne vagyok a próbában, ha találunk megfelelő helyet és időt.

Van mérnök vagy műszerész errefelé? Többsugaras, felvevős oszcilloszkóppal? Mert akkor egy ilyen hosszabbító kábelre ráakaszkodva, egy eredeti Canon vakuval... :)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.14 0 0 253

Elmélkedjünk együtt!

 

Eddig azthiszem érthető okokból az E-TTL nem hatott meg. Egy digitvázas tesztelés iIgencsak érdekelne.

 

Az eos fan clubot végigolvastam. (nem most) Amit írtál nem rémlik. Bennem csak az maradt meg hogy a gyáriban van egy ferrit gyűrű.

 

A 3 méteres drót csak egy egyszerű 6 éres vezeték csatlakozókkal a végein (nem vaku) méregdrágán. Maga a többvakus rendszer nem E-TTL hisz a gépváznak a három mérővillantás értékelése után címzetten kellene vezérelni a vakukat. Ezt inkább vezeték nélküli változatban oldották meg.

A vezeték hossza károsan befolyásolhatja az adatkommunikációt. Az érintkezők átmeneti ellenállását és a kunkorodást sem szabadna elfelejteni. Hibalehetőség van dögivel.

Egy hatos csavar elöbb akad a kezembe mint egy 1/4 colos ez volt a döntő szempont.  A közdarab elkészítésére is van ötletem.

 

Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és ezt közli a vakuval az pedig a kioldójel érkezésekor ekkorát villan? Esetleg. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és az előre kiszámított időben lekapcsolójelet küld a vakunak (akár ugyanazon az érintkezőn mint a TTL)?

 

 

Előzmény: farkzoli (252)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.14 0 0 252
Szia ! Engedelmeddel boncolgatnám a válaszod, mindannyiunk épülésére :-))
Inkább ide írok, most nem a műhelyünkből levelezek, hurcolnom kell az ID-met.
Az idézőjelest BbojsziI írta :

"Mivel minden érintkező továbbítva van valószínüleg minden funkció működik.
A tapasztalatok korlátozottak... (EOS 300 , Sunpak 440) Szóval a power zoom-rol meg az E-TTL vezérlésröl nem tudok nyilatkozni.
Negatív tapasztalatom nincs! Olyan kép nem készült ami beégett volna (nem
kapcsolt le a TTL automatika)
Én egy 1,3m hosszút használok, de már ketten is kértek 5 méterest... A gyári valóban csak 60 cm. Az elosztóshoz van 3m toldóvezeték is."
"A vaku felöli végén egy M6 csavaranya van beépítve ezzel lehet rögzíteni. "

Ez egy ígéretes fusi, drága holmit váltana ki. Valaki az EOS topikban régebben beszámolt arról, hogy a gyári 60 centis drótot elvágta, meghosszabbította, és nem ment utána rendesen. Olvassa a barkácsoló is ?
Ha jól olvastam valahol, a 3 méteres madzag csak TTL hosszabbító, nekünk az E-TTL is kéne.
Szerintem a drót hosszának a kérdését egy EX vaku + DSLR kombinációval hamar el lehetne dönteni, talán az E-TTL kényes a vezetékelésre. Erre gondolok: a gépre szerelt vakuhoz képest különböző dróthosszaknál változik-e a vaku viselkedése ? Ha ez eldől, mehet a gyártás :-)
Én nem jelentkezem a kísérletre, mert filmes gépem van, és lehet, hogy idegesítően sok kockába kerül mindent eldönteni...
A vakutartón a menet 1/4 collosra lenne a legjobb, csak úgy érzem, ilyen szerszám mestereknél is ritka, a boltban meg vagy 6-8 ezerért láttam 1/4 "-os menetfúrót. Akkor rögtön egy állványra lehetne tenni, de így kell még valami lemezke.

Ja, meg egy ilyen fusi toldóval, egy valahová beépített kis kapcsolóval ki lehetne iktatni az E-TTL és a TTL szálat és ekkor síma TTL-ként megy a vaku (ez csak javarészt filmesnél érdekes persze), illetve szabályzás nélkül. Így pedig egyszerűen lehetne egy filléres triggert-kisvakut indítani, nem kellene az elővillantás miatt drága szolgavakut használni.
(mert ugye aki ki akarja iktatni az E-TTL-t, és a TTL-t, annak le kell takarni egy műanyagdarabbal 1-2 érintkezőt)
Itt van lábkiosztás erről:
http://www.eosdoc.com/manuals.asp?q=EX-M-TTL
Ki is próbáltam ezt az eos50 + 420ex-emmel.

Engem is érdekel ez a szerkentyű, és ezennel megkérem unatkozó digitulajdonos topiktársaimat, segítsenek a kütyü tesztelésében !!!
:-)))
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Előzmény: BbojsziI (251)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.13 0 0 251

 

Én is gondolta már a két (vagy több) vaku üzemeltetéséte. A probléma a következő. A két (vagy több) vakut nem egyszerre hanem egymás után kellene elvillantani. Sőt a TTL vezérlésnek lekapcsoló jelet is többször kell adnia. Kérdés hogy ezt megteszi-e gépváz . Valahol volt egy képem a gyári elosztórol (persze most nem találom) van rajt egy nyitható kis ajtó valószínüleg az elektronikát működtető elem behelyezésére. Ha csak a vakuk egymásutáni villanását kezeli le és a gépváz küldi az egymásutáni lekapcsoló jeleket és az épen működő vaku lekapcsol (a többit pedig nem zavarja a lekapcsoló jel) akkor lehet ilyet építeni. Kicsit sok az ismeretlen. Azonban egy automata vagy manuális vakut viszonylag könnyen el lehet villantani együtt a redszervakuval. Ezt is el kellene tolni időben hogy ne zavarják egymás fénymérését.

Előzmény: papugaja (249)
jakacs Creative Commons License 2005.01.13 0 0 250
A másik, hogy durván mennyiből jön ki egy ilyen?
Előzmény: BbojsziI (244)
papugaja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 249
Nemtom hülyeség-e ami az eszembe jutott:
Meg lehet-e csinálni úgy ezt a hosszabbítót, hogy mindkét végén legyen vakusaru? Ez arra lenne jó, hogy a vázra ugyanúgy lehetne tenni vakut, így két vakuval működhetne a rendszer.
Előzmény: BbojsziI (244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!