Keresés

Részletes keresés

GYURMÓKA Creative Commons License 2006.01.01 0 0 156

Szia !

 

Menj át légyszives az All about Zanzibar topicra, ott találsz infokat Zanzibárról. Ebben a topicban inkább  a Zanzibar együttes rajongói irnak, képeket raknak fel stb. Egyébként én jan.16-án utazom egy hétre a szigetre  (Neckermann@Travel Service)

a Planhotel Mapenzi Beach-be. Elég sok infót összegyűjtöttem, ha van kérdésed, irj !

 

Üdv:Gy

Előzmény: xy12 (155)
xy12 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 155

 

 Megy valaki mostanában Zanzibárra??

koncertkep.hu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 154

A Sziget-es koncertről néhány kép a www.koncertkep.hu oldalon!

     

itsme1 Creative Commons License 2005.09.04 0 0 153
http://zanzibar.lap.hu
koncertkep.hu Creative Commons License 2005.07.21 0 0 152

Hegyalja Fesztivál-os képek a www.koncertkep.hu oldalon!

 

fornit1 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 151

Programme Date & Times for search zanzibar 
 
Sat, 18 Jun 05   21:30 A FORK IN AFRICA  
Sat, 18 Jun 05   01:30 A FORK IN AFRICA  
Sun, 19 Jun 05   09:30 A FORK IN AFRICA  
Sun, 19 Jun 05   13:30 A FORK IN AFRICA  
Tue, 21 Jun 05   23:00 A FORK IN AFRICA  
Wed, 22 Jun 05   11:00 A FORK IN AFRICA 

 

(Travel channel.)

koncertkep.hu Creative Commons License 2005.05.24 0 0 150

A tegnapi Zöld Pardon-os koncert képei a www.koncertkep.hu oldalon!

fornit1 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 149

A "kisfejű" pénzek néha tényleg gond volt, de azért ellőttem őket.

1$ helyett én csak 500Ths-t használtam, mint borravalópénzt.

Nekem a víz alatti világ rejtelmei kissé kimaradt, úgyhogy ez is egy újabb ok a visszatérésre.

Előzmény: korte2 (145)
fornit1 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 148

Én a középső szinten voltam a Coco-ban, a reggeliző melletti szobában, és 35öt fizettem. 2 nagy szoba, közepes fürdőszoba, egy folyatós klotyóval, és a legzajosabb ventilátorral, amit láttam znz-n. (8asszoba asszem.) A következő reggel ki kellett költöznöm teltház miatt, úgyhogy gondolom a nagy kihasználtság miatt nem engedtek sehol. Az amaan is szinte tele volt, és ott sem engedtek az árból. A 15D-s szálláshelyekre meg nem is próbáltam alkudni. A shanghani-ba meg csak átrohantam, akkor még reménykedtem, hogy odaérek a fűszertúra indulására.

 

Mostanában sokat gondolok rá, hogy jó lett volna kint maradni a tengerparton, eldögledeznék a parton, megenném a környék tintahalállományát, mászkálnék a faluban, és megkergetném a kukukat.

Most viszont taposhatom a havat, és vvigyázok nehogy elkapjak valamit.

Előzmény: Zserci (147)
Zserci Creative Commons License 2005.03.02 0 0 147

Na ez kissé rövidre sikerült!

Szóval azt akartam írni, hogy milyen kicsi a világ (vagy csak Zanzibar?), mert mi is pont ezekben a hotelekben szálltunk meg. A Coco-de-Mer 3-as szobáját kaptuk, ami fent van a legfelső szinten. 3 hatalmas szobából állt és egy mikróméretű fürdőből, az ajtót lakattal kellett lezárni. Megpróbálok képet is betenni, bár az nekem sosem sikerül. Az ár nekem kicsit magasnak tűnik, mennyit engedtek alkudni? Mi is 30 USD-t fizettünk egy éjszakára, de 3 főre reggelivel.

Nungwiban az Amaan apartmanjáért szintén 30 (vagy 35) USD-t fizettünk 3 főre reggelivel. Persze az is lehet, hogy csak szerencsés időpontban voltunk. Már többször említettem, hogy szinte turistamentes volt a sziget és a szárazföldi rész is.

Előzmény: Zserci (146)
Zserci Creative Commons License 2005.03.02 0 0 146
Milyen ki
Előzmény: fornit1 (141)
korte2 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 145

1 hete jöttünk meg,mi is a Seaclub Kiwengában voltunk,nagyon szuper volt!

Kár hogy nem 1 héttel korábban tetted fel "jótanácsaidat" a netre,jól jött volna,mert 1 dolllárossal nem nagyon készültünk,de hamar áthidaltuk a problémát.....

A Safari Travel idegenvezetője,Jakubinyi Sanyi előtt le a kalappal! Voltam már pár helyen de ilyen felkészültséggel,a sziget szeretetével még nem találkoztam,nagyon vidám napokat töltöttünk Vele.

mi búvárkodtunk 5 napig,láttunk cápákat, rengeteg teknőst,tényleg érintetlen még a víz alatti világ,rengeteg képet készítettünk.

Oltást tőlünk sem kértek,a vásárlásoknál viszont nem szerették a régi dollárokat,csak a "Nagyfejűt" akarták elfogadni.A visszaútat is megúsztuk 5+3 dollárral./a súly meg a cipelés miatt/.A kajával sem volt semmi gond,mi imádjuk a tengei herkentyűket,a levesek is jók voltak,szóval nagyon szuper volt minden.A hét végére már a bárpincérek megtanultak háromig számolni magyarul,a sör szót is egész szépen kimondták.............. 

 

Remélem egyszer még újra onnan nézhetem a delfineket.......

Előzmény: Sasszem2 (135)
fornit1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 144
  Tumbatu Sziget
fornit1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 143

 Dhow

 

 

 Sunset
fornit1 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 142

Mint ex-hotel alkalmazott külföldön, az ilyen emberek miat kerültem a resortstyle hotelokat. Bár hasonló árban jönne ki mint a saját szervezés.(I want to speak the manager... Ettől még mindig megőrülök, akárki mondja.)

Tengerparti úszómedence (ez valahogy egy hatalmas ellentmondásnak tűnik nekem) ,Non-stop room service, ezek messze kívül esnek az igényeimen.

 

Előzmény: Sasszem2 (136)
fornit1 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 141

Néhány képet bescanneltem, de elfelejtettem ráírni a lemezre. (jövő héten vmikor megpróbálkozok a közszemlére tétellel.)

 

Nagyon tetszett minden(valamiért Nungwi faluban tett séták a legemlékezetesebbek.), Stone Towni is, és jól éreztem magamat, leszámítva az utolsó délutánt. Első nap a Coco de mer-ben laktam (35$), másnap viszont reggel közölte a manager, hogy 10 re totál le van foglalva az egész hotel, így átmentem a Shanghani-ba. (45$) (Ezért csúsztam egy napot a tengerpartra menéssel, mert aznap elment a fűszertúra amíg költöztem. Pont csak aznapp délelőtt esett, úgyhogy lehet jól jártam.)

Nungwi: Amaan 30, Safina 15 Jambo bros 15 (Kendwa Amaan30) (jó sok helyen laktam.)  A tegnőslaguna alatt azt értettem (Mnarani v hogy kell írni), a világítótoronynál. Igen, egyedül utaztam, már régi vágyam volt egyszer eljutni vmi egzotikus helyre és konkrétan ZNZ-re is. Majd egyszer még lehet visszatérek, sok minden van amit még nem láttam (igazi korall, pemba, full jozani.)

 

A túristák ST-ban eltűnnek a tömegben, nungwiban viszont elg koncentráltan voltak jelen. (A városhoz képest) A prison is-en több olasz csoport is volt, (igazi tömeg) A többi helyen mindig csak egy másik csoportot láttam.

Előzmény: Zserci (138)
Sasszem2 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 140
Seaclub part

Seaclub part, lehet, hogy nem sikerül
Sasszem2 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 139
Sajnálom az élményedet, a zanzibár.lap.hu-n volt egy másik holland beszámoló is Stone Town-ról, hozzá is odamentek és rákiáltottak, hogy adjon pénz, illetve fényképezőgépét ellopták a hotelből. Szerintem igenis szép és érdemes elmenni Zanzibárra, a magam részéről egyedül Stone Townban nem laknék, inkább valami szállóban a tengerpart közelében. Úgy látom hiányoznak a fórumról a képek, ezért beleteszek 1-2 t. Sajnálom, de mi is rajtuk vagyunk....

Nugwi-ra mi is ellátogattunk, mert annyira ajánlották a fórumban. Totál nyaktörő út visz oda, és természetesen szép, de nekünk Kiwengwa partszakasz jobban tetszett. Az Aquariumra vonatkozóan túl nagy elvárásaitok ne legyenek. A Seaklub főszenzonja December - márciusig van, majd áprilistól bezár júniusig az esős évszak miatt.

Előzmény: fornit1 (137)
Zserci Creative Commons License 2005.02.17 0 0 138

Szia!!!

 

Az kimaradt az írásodból, hogy mennyire tetszett/nem tetszett a hely és hogy jól érezted-e magad.

És lenne néhány további kérdésem is:

- Melyik szállodában laktál Stone Townban és Nungwiban és mennyit fizettél ezekért?

- A teknőslaguna alatt a Nungwi feletti "Aquariumot" érted?

- Egyáltalán egyedül utaztál vagy többedmagaddal? Meg lehet valahol nézni a képeidet az interneten? (Értem én, hogy papírkép, de attól még lehet)

 

Ez a papaasis sztori nagyon meredek, mi két éve semmi kellemetlen dolgot nem tapasztaltunk velük kapcsolatban, pedig akkor is voltak már szép számmal.

Az is nagyon érdekelne, hogy mennyi turista van mostanában a szigeten. Amikor mi voltunk, akkor gyakorlatilag üres volt Zanzibar. Mi úgy jártunk a Jozaniban, hogy rajtunk kívül senki nem volt ott, Nungwin egyetlen hotel üzemelt. A Prison Island-en is csak egy népes szaudi és egy indiai család napozott (tetőtől talpig feketében), így elég furcsán éreztem magam bikiniben mellettük.

Előzmény: fornit1 (137)
fornit1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 137

Írtam egy beszámolófélét, amit most becopyzok:

 

Naszóval megjöttem (bár még a múlt héten.)Előre is elnézést a helyesírási hibákért, he,he,he. A bejutáskor semmit nem kértek az oltásokkal kapcsolatban, viszont már a vizum egységesen 50$ lett.(Legalábbis mindenkitől ennyit kértek.) A reptér előtt várakozó taxisokkal (vagy nem is azok voltak?) nem gond a bejutás Stone T-ba.

 

Stone Town nagyon érdekes hely sok régi épülettel, labirintusszerű utcákkal és elképzelhetetlen mennyiségű ájándéktárgyárússal, sokuk igazán szép, és valódi festményeket árul. Viszont az utcán kódorgó drogosok( beachboys, papaasi, street tout- kinek hogy tetszik) csapatával sok gondom volt, főleg az utolsó nap. Legfőképp a Gardennál és a Kenyatta road északi részén (ahol laktam) aktívak. Mivel egyedül voltam, nagyon rámszálltak, kell a pénz az anyagra, és ezért mindenre képesek. (A hotel portása mondta hogy ezek nagyon rajta vannak valami szeren.) Egyikük pl miután sehogysem voltam hajlandó adni neki 5$-t csak úgy, a társa megérkezése után már kést rántott és 10et követelt, különben összevagdalja az arcom (16:40). Remélem a rámfröcsögö nyálától semmi izét nem kaptam el. Röviddel azután egy másik végig követ az utcán szintén pénzért, hiába mondom, hogy nem adom neki a "megmaradt pár silingemet", bemegyek a hotelba, negyed óra múltán kinézek az ablakon, még mindig ott szobrozik a hotel előtt mobiltelefonját piszkálva. Mivel nem tudtam, hogy nem az "őrzésemet" szervezik e meg, már ki sem mentem a szobámból. Emléktárgyként egy kisebb festményt vettem a reptéren, és egy szép faragványt KENYÁBAN a reptéren. Szóval az utolsó napomat sikerült rettenetessé tenniük.

 

A szigeten sok szép helyre lehet kirándulást tenni, n Prison islandon voltam, ahol pávák élnek szabadon, és hatalmas óriásteknősők is egy elkerített területen. A fűszertúra is nagyon jó volt, én Mr Mitu-val voltam (A Cine Afrika mellől nyíló kis utcában van az irodája,10US$). Mindenféle fűszernövényt végigmutatott, sajnos már nem is emlékszem mindenre, és a legfinomabb ételt kaptuk ebédre, amit a szigeten ettem. Itt nyerhettem bepillantást először a vidéki Zanzibári életbe is , úgyhogy ezért is nagyon tetszett.)Utána megnéztük a Perzsa fürdőt, a Mangwapani korallbarlangot, és lementünk fürödni Mangwapanira is, ami a legszebb tengerpart volt, amit valaha láttam. (A fűszerek, amiket hazahoztam, egyenlőre "karanténban" vannak). Őt csak ajánlani tudom. Ja, és a fűszereket mondanom se kell ne a bőrőndötökbe tegyétek, (mint én tettem) mert "átvilágításkor csak azt szúrják ki, hogy műanyagzacskókban vmi növényi származék, úgyhogy lakat le és jól átpakolták, úgy hogy ott sem voltam. Egyszerűbb a kézipoggyászból elővenni ha feltűnik valakinek.
A prison island után úlyból tengeribetegség veszélyének tettem ki magam a Kizimkazi-Jozani túrával.(25USD) Véletlenségből tényleg láttam egy csapat delfint, de természetesen amikor az emberek csapatostul a vízbe vetették magukat, eltüntek. Szerencsére visszafele low tide volt, úgyhogy egy kilométerrel kevesebbet kellet a hajón lenni. (Szerintem csak én örültem neki.) Aki egyedüli turista szeretne lenni valahol, akkor annak ez az ideális hely, kicsit lejjebb a parton többb bungallow is volt 0%os kihasználtsággal.
A jozani forest is nagyon szép hely, hatalmas fákkal és egyéb növényzettel, kár hogy a vezető mindenáron kiterelné az embert abból a részből, ahol nem a majmok vannak. Sajnos h a a csoport többi része nem bánja, nincs mit tenni... A majmok nagyon jópofák voltak, az egyik egy méterre sem volt tőlem, amikor elfutott mellettem.

 

A parton 5 napot töltöttem (4 Nungwi 1 Kendwa). Az éttermekben mindenféle tengeri ételt lehet kapni pl banánlevélben sűlt hal, vagy grill barracuda, és tényleg nem drágák. A juice is mindig friss gyümölcsből van, az itthoniak íze meg sem közelíti. Magát a falut nagyon érdekes látni, eltévedés garantált (így találtam egy nagy khanga üzletet is. Amikor bementem, még a szokásos képét mutatta az utca, 1pillanat múlva már be sem lehetett volna jönni az ajtóban álló sok gyerektől. Nem tudom azt nézték e hogy mit csinál egy fehér ember ilyen messze a faluban egy üzletben, vagy hogy mit vesz e meg dupla áron. 2500ért remélem nem vettem nagyon drágán.), Az emberek is nagyon barátságosak. A teknőslagúnát is érdemes megnézni. Snorkellingútra a Tumbatu szigethez mentem, bár korallok meg ilyesmi aztán mégsem volt. (a térkép szerint sem) (bár mivel életemben először láttam  különbőző tengeri vizinövényeket nagyon tetszettek azok is). Az utolsó nap csak beúsztam nungwiban, és a hajókkal egyvonalban van egy nagy szikla, ahol aztán tényleg olyan, mint a természetfilmekben, még egy tűzhalat is láttam ott. (A vízalatti gép képeit természetesen az arrafele úszkálás közben ellőttem tengeri sünökre és csillagokra)A szállás 15$/nap volt. Az utolsó este nem a "cölöpön álló éttermekbe" mentem, hanem oda ahova csak helyiek járnak, és egész este ott volta, és egy Zambiai hajóssal társalogtam. (A faszénen sűlő hús igen csábítóan hatott rám, bár miután megettem, láttam, hogy az újabb adagot vkinek egy előre megsütött nyárskupacból vette elő és tette a parázsra. Azért reméltem, hogy nem több napos)

 

Kendwában 1 napot voltam, odafele motorral vittek, (valahogy kiment a fejemből az utak állapota) jól elvágta a lábamat, az egyik seb  eléggé mély volt és nem vér, hanem genny folyt belőle, úgyhogy a nap felét végigfeküdtem különböző fertőtlenítő csodaszerekkel, amik tényleg hatásosnak bizonyultak. Kendwa és Nungwi közt egy nagy ízléstelen olasz resort terpeszkedik, úgyhogy az utikönyvek azon állítása, hogy nem biztonságos erre sétálni, már a múlté. A tengerpart ott is nagyon szép volt, viszont annak ajánlanám, aki inkább csak nyugalomra vágyik. Észre sem vettem, és visszasétáltam Nungwiig, majd vissza, és tovább a parton ezúttal délre, így jutottam el egy nagyon szép öbölbe, ami egyben helyi dhow kikötő is. Az öböl túlpartján egy sziget van nagyon közel a parthoz, és a homokban csak a helyiek mezitlábas lábnyomai.

 

A fényképek sajna nem mind igazán lettek jók, talán túl fényérzékenyeket használtam. Valószínűleg a 100 as lett volna a jó. (Angliába viszont azt ne.)

 

All in all 1999 ben voltam nyaralni utoljára, úgyhogy ezeket a kirándulásokat, és a tengerparti napokat meg a falvakat nagyon élveztem, Stone Town viszont nem olyan nyomot hagyott bennem, mint szerettem volna. Egyszer azért szeretnék visszamenni.

 

(Abba is hagyom, mert már majdnem 1 órája irkálok.)
(Ja és szerintem az ottani kis fekete csirkékre tényleg annyira illik hogy kuku.)

Sasszem2 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 136

Apály esetén akár a korallzátonyig be lehet menni, a korallokat közelről megnéztük, néhány tengeri csillagot megmentettünk a kiszáradástól. Sajnos a partközeli korallok egy része elpusztult a 90 évek végi felmelegedésben, ezért snorkellezni nem igen érdemes, halat nem láttunk a közelben. Viszont ki visznek Mnemba szigetre 45 perc hajóval, ahol lehet, ideértve a buvárkodást.  Volt ott cápa, napoleón hal, stb igen szép. Egyidejűleg sznorizni is lehet ott, egész jó.  Vannak kirándulások egyéb sznorkell helyre is (Prison island).

Összefoglalva nagyon szép volt, bár néhány barom magyar nem érezte jól magát, mert 'csak 2 féle leves volt, mig kenyába 4 féle, illetve az uszomedence Kenyába 5-ször nagyobb volt'.  Mit lehet ilyenekkel tenni? 

Sasszem2 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 135

Most jöttem vissza Zanzibárról 2 hétig voltam a Hotel Seaclub Kiwengwa-ban (Safari travel).   Zanzibár gyönyörű természeti adottságokkal rendelkező tömegnyomor, amelyben a a hotelek üdítő szinfoltként mutatnak valamit a gazdagságból.  Az emberek 95% nádkunyhó szerű valamiben lakik viz, villany nélkül. Ennek ellenére nagyon kedvesek.  Motorbérlés során megálltunk pihenni, ők is azonnal megálltak a földuton és kérdezték, hogy nincs-e baj.   Néhány praktikus tanács:

kötelező egy karton 1 dollárossal elindulni, merthogy mindenhol tejelsz:  a repülőtéren akár 3-szor is (aki leveszi a pultról és odaadja neked, a vámos és végül aki felrakja a csomagot a buszra.  Általában 1$ minden szivesség.  Ha megérkeztél a hotelben, a csomagokat asszonyok visszik a szobába, persze csomagonként 1$.  (Bár nyilvánvaló nem kötelező adni). Belépési vizum 50$, kilépés 25$,  ha túlléped a súlykorlátozást hazafelé a csomaggal, mindenképpen adjál 3-5 USD-t, vagy hivatalosan fogsz fizetni 1$/kg többletek.  Pl. egy balga belga nem akart vesztegetni, ez végül 40$ hivatalos költség lett nekik.  Ezzel nincs is baj, ebből élnek.

A hotel 4*-os, szobái egyszerűek, inkább 3*-osnak felelnek meg. Egyébként szerintem az egyik legszebb hotelje, gyönyörű kerje, partszakasza van, és all inclusive, kis hiján halmérgezést kaptam, mert csak azt ettem.  Jó a kaja.  A tengerparton árusok tömkelegei (motorbérlés,kirándulások, nyakláncok stb.). A hotel naszályokat használ örző-védőknek, igy a hotelen belül és a partszakasz felsőbb részén nem támodhatnak le az ajánlatokkal.  Ha viszont lemész a partra, folyamatosan odamennek hozzák.  Viszont ha kirándulásokat akarsz, velük érdemes menni optimálisan 4 fővel. Az iroda 85$ utjait 45-50$ tettük meg, szóval kb feléért. 

Közlekedés:   a sziget nagy, utca táblák nincsenek, könnyú eltévedni, tehát biciklit elfelejteni, nem is bérelhető.  Motor nagyon drága $10-20 óránkénti árat akartak a helyiek kérni. Béreltünk egyet 4 órára, de olyan földutak voltak, hogy inkább csak rövid távra, vagy a parton érdemes.  A helyi buszt jobb elfelejteni, úgyhogy a helyiek szolgáltatásait érdemes igénybevenni.

A hotelt olaszok vezetik, ezért folyamatosan olasz 'slágerek' mentek mint animáció, izlések és pofonok, hogy ki szereti ezt. 

Folyt köv

 

neomedia Creative Commons License 2005.02.01 0 0 134

Hat a musort nem lattam, de ez az LP-ben is benne van:

Menai Bay

In the island's southwest, near Fumba to the west and Unguja Ukuu to the east, Menai Bay is a sea-turtle breeding area encompassing several coral reefs, mangrove forests and heaps of marine life. Snorkelling and dhow trips are offered. Day-trips can be organised from Fumba village.

Előzmény: korte2 (133)
korte2 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 133

sziasztok!

vasárnap láttam a spektrumon Jeff Corwin kalandjait.Zanzibáron volt és bemutatott egy óriás teknős rezervátumot.Tudja valaki hogy mi a hely neve,és hogy lehet oda jutni?mi 11-én megyünk,már nagyon be vagyunk sózva!!!!!

neomedia Creative Commons License 2005.01.26 0 0 132

Jo utat, jo furdest!:-)

 

Előzmény: fornit1 (131)
fornit1 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 131

222e+illeték=257.000 HUF (Aszerint foglaltam, hogy mikor vannak olcsóbb helyek. Választhattam, vagy 6 vagy 10 napos legyen. Nem gondolkodtam...)

 

Kicsit húzós, dehát így is ez volt a legolcsóbb.

Előzmény: Marianna-22 (130)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 130

De jó neked!

Mennyi volt az út 250000 + a tartozékok?

Előzmény: fornit1 (129)
fornit1 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 129

Cheers!

 

Holnap indulok!

Előzmény: neomedia (128)
neomedia Creative Commons License 2005.01.24 0 0 128
Nem kell!
Kulonben valoban igaz az eros ar-apaly, es hogy ez Nungwi-nal nem erzekelheto:-)
Előzmény: fornit1 (127)
fornit1 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 127

Köszi a választ.

Ugye Kenyai vízum nem kell a Nairobi átszálláshoz? (Eddig nem foglalkoztatott a vizum téma, mivel a tanzaniait úgyis ott adják.)

Előzmény: neomedia (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!