Keresés

Részletes keresés

BbojsziI Creative Commons License 2005.01.21 0 0 287

Köszi az infót.

Ha valóban dioda akkor az valami visszarúgás elleni védelem lehet, mert egyébként sok fantázia nincs benne, hogy fordított polaritás ellen védjen.

Előzmény: EOS-Bandi (281)
Gernyo Creative Commons License 2005.01.21 0 0 286
Én Királyréten próbáltam az összel. Teljesen jó vaku. A metzemmel hasonlítgattam. Igazából csak a felépítése hagy némi kívvánnivalót magaután. A müködése tökéletes volt a 10D-vel.
Előzmény: Bandi-T (284)
M61 021 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 285

Nem voltam az üzletben, de felhívtam őket és csak annyit mondtak hogy áltl.scart vagy RCA csatlakozói vannak ezeknek a szerkezeteknek. Nem vagyok sajna egy műszaki zseni, nyilván a megfelelő csatlakozásokat át v. ki kellene alakítani. Úgy látom itt a topicon van(nak) olyan szaki(k) akik ezt talán meg tudnák oldani.

Szóljatok ha van megoldás!

Előzmény: taszi2hu (279)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.21 0 0 284
Köszönöm.

Nem 10D-n használod esetleg? Mert gondolkozom rajta, hogy vegyek egy ilyet, de akitől venném azzal ijesztget, hogy nem fog működni a 10D-mmel (állítólag ő próbálta és neki nem ment), ami ellen én nem tudtam meggyőzőbb ellenérvet felhozni, mint hogy hülyén nézne ki, ha nem menne. :)

Használ valaki 10D-n Sigma EF 500 DG Supert? És van, aki próbált használni, de nem működött neki?
Előzmény: ictboy300d (273)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 283
Igen, mi is pont ezen a Verne dolgon nevettünk fotózás közben. :-)
Előzmény: farkzoli (282)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.21 0 0 282
Hát, ez aztán kicsit ráver az eddigi arénás képeidre ! Gratulálok !
De nékem az Utazás a Holdba c. Verne regény illusztrációi ugrottak be, pont ilyen lövedék forma volt az övék :-)
Előzmény: _Szlejer_ (280)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 281
Igen a ferrit gyuru valoban az, viszont az ETTL kabelben egy dioda van a kozeperintkezon....
Előzmény: BbojsziI (267)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 280

Nem annyira.

Gyakorlatilag a 4-5. teszt után megvolt. 

 

Előzmény: taszi2hu (278)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 279
M61 021! Ezt a conrád féle rádió adó-vevőt hogyan lehet, slaveként használni? Ha tényleg 200 méterig megbizhatóan átviszi a jelet, akkor olcsón van...
Előzmény: M61 021 (270)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 278
Gratulálok. Elég ütős. Nehéz volt összehozni a megfelelő időben történő vaku elsütést?
Előzmény: _Szlejer_ (276)
papugaja Creative Commons License 2005.01.21 0 0 277
Baszki! Mosmár bármit elhiszek SzLJ-nek!
Előzmény: _Szlejer_ (276)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 276

EKE!

 

Itt találsz néhány képet az első tesztből a mikrovakuval (10D-vel).

pggp Creative Commons License 2005.01.20 0 0 275
Végülis mire jutottál a Sunpak 440 - Dimage A1 kapcsán?
Előzmény: ÁrvaTóth (100)
posthero Creative Commons License 2005.01.20 0 0 274
sziasztok! szerintetek létezik az, hogy egy direkt digire fejlesztett vakut nem tud elsütni vakupapucson keresztül egy analóg gép? konkrétan eos és praktica. egy soligor dg 280 vakuról van szó. oly digihez van és slave-ben hibátlanul megy. csak papucson keresztül nem sütik el az analógok... (olyn nincs papucs, ott nemtom kipróbálni)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.20 0 0 273
Sajna nincs. Nekem mondjuk ez a dg-500 super tökéletesen megfelel. Meg az a jó, hogy ha optikai slave-ként használod, akkor az elővillanásokat figyelmen kívül hagyja...
Előzmény: Bandi-T (272)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.20 0 0 272
Állat! Ezek szerint képes ETTL wireless flash-ként is működni, meg optikai slave-ként is, meg akár több ilyen vaku közül kijelölhető egy vezér, az érzékeli a villanást és indítja a többit.

A simáról (EF 500 DG ST - a nem Super változat) nincs leírásod, vagy valakinek?
Előzmény: ictboy300d (271)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.19 0 0 271
Üdv!

Ha valakit érdekel feltettem a Sigma Ef-500 Dg Super manuálját. (Sajna csak angol van)

Sigma Ef-500 Dg Super

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 270

A két honlap pontosan:

www.nika.hu

www.conrad.hu

 

M61 021 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 269

A Sigma 500 DG Super ára tavaly 64300 volt a www.nike.hu-n. Nem a Hamán keresztül szerzik be, ezért olcsóbbak.

MÁS: szeretném a papucsos vakuimat rádiófrekvenciás jellel kioldani. A www.conrad.hu-n látok ilyen szerkezeteket, de ezek audiora vannak kitalálva. A 3,5 mm-es jackdugó mindkét műfajban szabványos de vajon van-e más technikai akadálya ennek? Illetve milyen készülékek léteznek a piacon? (A fotókereskedésekben a műtermi vakukhoz csatlakoztatható soktízezres szerkezeteket lehet csak kapni.)

farkzoli Creative Commons License 2005.01.17 0 0 268
BbojsziI
"Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést"
Valami ilyesmi. Az elővillanással feltérképezi a téma fényvisszaverését, és meghatározza a következő villanás nagyságát. Ehhez a kiértékelő mérést használja, de itt-ott más vélemények is keringenek. De ez csak rendszerobival mén, mert kell neki az is, mekkora lesz majd a rekesz az expó alatt. Ennek hiányában villant ugyan előre, de kegyetlenül aláexponál. A vakuexpó rögzítéshez pedig a részleges mérés mezejét használja fel.
"Az érintkezők átmeneti ellenállását..."
Az tuti ! Volt már olyan patyolat az érinkezősor, hogy a légy hanyatt esett, de nem ment a FEC, csak miután kontaktsprével áttamponáltam.
Az eredetin ferritgyűrű van ? Ez nem rossz, a nagyfrekis jelet szedi le a vezetékről. Árnyékolt kábel se lenne rossz, esetleg amit direkte gyorsabb átvitelre csináltak. Pl. az árnyékolt UTP drót, van tán sodrott is belőle valahol.
Ámbár a TTL-nél is viszonylag gyors kommunikáció van a gép és a vaku között. Ilyen szempontból az E-TTL csak egy csotrogány, hisz eldönti mekkorát fog villanni, és hátradől :-))

Szlejer koma képén a füstkarika se rossz ám !
Előzmény: BbojsziI (253)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.16 0 0 267
A ferrit gyűrű egy (azthiszem porkohászati úton készített) kis vaskarika. Zavarszűrésre használatos.
Előzmény: EOS-Bandi (264)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.16 0 0 266
100-ha

nincs iylentapasztalatom, de ezen a digitnél könnyen át is lépnénk, mert az azonnaliság miatt, nem használjuk a fénymérőt...
Éppen az előbbi órákban néztem meg az 1Ds napi árait. volt ahol 3400 dollár. Igaz csak 11 Mpix, de FF. így akár jácchat is...
biztos nem gyenge a Markt II.
Néhány tagtársam határozzottan a film felé mozdul. (Asszem még én is..., vagy legalábbis párhuzamosan. Vettem tegnapelőtt egy újabb RT-t...)
Előzmény: Százbolha (265)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.15 0 0 265

eke:

 

Diginél van svarcsild szerű effektus???

 

Vagy a visszonossági törvény tágabb határok között értelmezhető???

--------------

 

más:

láttam majdnemnél 1,3x-es MarkII + telével készült digiállományolat.

az elélvezés határa volt.....

 

Más kategória mint a 10D. Ránézésre is....

 

 

Százbolha

Előzmény: tEKErcs (262)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.15 0 0 264

Nem ferrit gyuru, hanem egy dioda.

 

Előzmény: BbojsziI (253)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 263

Puszta felezéssel 1/100.000 körüli érték jönne ki az 550EX-re (csak a leghosszabb világítási idejét tudni pontosan), ami tényleg irreális... Ezért csináltam több légpisztolyos tesztet otthon, annál a bemozdulás alapján becsültem meg az értéket, amit leírtam. (Nem precíz vonalzós teszt volt, szóval tévedhettem.)

 

Előzmény: tEKErcs (262)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 262
vigyázz, egyszerű felezéssel nem kapsz jó eredményt a villanási időtartamra. sajnos nem tudom fejből hogy a mért villanási idő mekkora 1/128 esetén de a Nikon SB 26 os (?) vakujának a manuáljában precízen vannak az adatok megadva... Inkább az ad jó eredményt hogy ismert sebességnél mennyi volt a golyó által megtett út...
Előzmény: _Szlejer_ (261)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 261
1/128-ra, ami számításaim szerint olyan 1/40.000-1/50.000 világítási időnek felelhet meg.
Előzmény: tEKErcs (260)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 260
ügyes! És mennyire osztottad le a vakut?
Előzmény: _Szlejer_ (259)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 259

Csináltam már korábban teszteket házilag fabrikált piezo-elektromos hangkapcsolóval, 550EX-el és az a metódus nekem megfelelőnek tűnt (1kép ,2kép). Biztos vagyok benne, hogy az új vaku hangkioldója sokkal érzékenyebb, szerintem nem lesz gond megfogni a lövedéket közelebb a csőtorkolathoz. A vezérlőegységben van beépített fotocella, azzal torkolattűz villanásra is tudok exponálni.

 

Ami a torkolati sebességet illeti, egyelőre csak pisztolykaliberű eszközökkel fogok dolgozni, mert a puskákhoz extra biztonsági intézkedések kellenek (sok lőtéren nem bírja a fém golyófogó, repeszhatás, stb). A pisztolyok torkolati sebessége tipikusan 260-450 m/s között mozog. A puskalőszerek kb. 800 m/s körül kezdődnek.

Előzmény: tEKErcs (257)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.15 0 0 258

E-TTL vakuvezérlésnél a gép sokmezős fénymérője végzi a mérést.

TTL vezérlésnél pedig egy egyszerűbb fénymérő méri a filmről visszaverődő fényt.

 

Bandi-T

Küldtem Mailt

Előzmény: jakacs (255)
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 257
milyen torkolati sebességgel kalkulálsz? A torkolattűz villanása, a golyó által megszakított fénykapu, vagy a hang fogja indítani a vakut?
Előzmény: _Szlejer_ (256)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.15 0 0 256
Pontosan ezt fogom csinálni, amint le tudok szervezni egy nyugodt/zárt napot a lőtérre. :-))
Előzmény: tEKErcs (242)
jakacs Creative Commons License 2005.01.15 0 0 255
Ha ezt csak a E-TTL vakuvezérlés tudja, akkor mit tud a TTL? Igaz, még sosem olvastam utána, de én hasonlóképp képzeltem el azt is. A TTL-nél nincs elővillantás? Még sohasem használtam külső vakut, mert eddig nem szántam rá magam a beszerzésre. A régi vakuimat pedig nem tudtam/dom használni a Canonnal.
Előzmény: BbojsziI (253)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.15 0 0 254
Digitvázam van, vakum viszont nincs; elméletben benne vagyok a próbában, ha találunk megfelelő helyet és időt.

Van mérnök vagy műszerész errefelé? Többsugaras, felvevős oszcilloszkóppal? Mert akkor egy ilyen hosszabbító kábelre ráakaszkodva, egy eredeti Canon vakuval... :)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.14 0 0 253

Elmélkedjünk együtt!

 

Eddig azthiszem érthető okokból az E-TTL nem hatott meg. Egy digitvázas tesztelés iIgencsak érdekelne.

 

Az eos fan clubot végigolvastam. (nem most) Amit írtál nem rémlik. Bennem csak az maradt meg hogy a gyáriban van egy ferrit gyűrű.

 

A 3 méteres drót csak egy egyszerű 6 éres vezeték csatlakozókkal a végein (nem vaku) méregdrágán. Maga a többvakus rendszer nem E-TTL hisz a gépváznak a három mérővillantás értékelése után címzetten kellene vezérelni a vakukat. Ezt inkább vezeték nélküli változatban oldották meg.

A vezeték hossza károsan befolyásolhatja az adatkommunikációt. Az érintkezők átmeneti ellenállását és a kunkorodást sem szabadna elfelejteni. Hibalehetőség van dögivel.

Egy hatos csavar elöbb akad a kezembe mint egy 1/4 colos ez volt a döntő szempont.  A közdarab elkészítésére is van ötletem.

 

Nemnagyon ismerem az E-TTL vezérlést. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és ezt közli a vakuval az pedig a kioldójel érkezésekor ekkorát villan? Esetleg. Az elővillantás alapján a gépváz meghatározza a villanás hosszát és az előre kiszámított időben lekapcsolójelet küld a vakunak (akár ugyanazon az érintkezőn mint a TTL)?

 

 

Előzmény: farkzoli (252)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.14 0 0 252
Szia ! Engedelmeddel boncolgatnám a válaszod, mindannyiunk épülésére :-))
Inkább ide írok, most nem a műhelyünkből levelezek, hurcolnom kell az ID-met.
Az idézőjelest BbojsziI írta :

"Mivel minden érintkező továbbítva van valószínüleg minden funkció működik.
A tapasztalatok korlátozottak... (EOS 300 , Sunpak 440) Szóval a power zoom-rol meg az E-TTL vezérlésröl nem tudok nyilatkozni.
Negatív tapasztalatom nincs! Olyan kép nem készült ami beégett volna (nem
kapcsolt le a TTL automatika)
Én egy 1,3m hosszút használok, de már ketten is kértek 5 méterest... A gyári valóban csak 60 cm. Az elosztóshoz van 3m toldóvezeték is."
"A vaku felöli végén egy M6 csavaranya van beépítve ezzel lehet rögzíteni. "

Ez egy ígéretes fusi, drága holmit váltana ki. Valaki az EOS topikban régebben beszámolt arról, hogy a gyári 60 centis drótot elvágta, meghosszabbította, és nem ment utána rendesen. Olvassa a barkácsoló is ?
Ha jól olvastam valahol, a 3 méteres madzag csak TTL hosszabbító, nekünk az E-TTL is kéne.
Szerintem a drót hosszának a kérdését egy EX vaku + DSLR kombinációval hamar el lehetne dönteni, talán az E-TTL kényes a vezetékelésre. Erre gondolok: a gépre szerelt vakuhoz képest különböző dróthosszaknál változik-e a vaku viselkedése ? Ha ez eldől, mehet a gyártás :-)
Én nem jelentkezem a kísérletre, mert filmes gépem van, és lehet, hogy idegesítően sok kockába kerül mindent eldönteni...
A vakutartón a menet 1/4 collosra lenne a legjobb, csak úgy érzem, ilyen szerszám mestereknél is ritka, a boltban meg vagy 6-8 ezerért láttam 1/4 "-os menetfúrót. Akkor rögtön egy állványra lehetne tenni, de így kell még valami lemezke.

Ja, meg egy ilyen fusi toldóval, egy valahová beépített kis kapcsolóval ki lehetne iktatni az E-TTL és a TTL szálat és ekkor síma TTL-ként megy a vaku (ez csak javarészt filmesnél érdekes persze), illetve szabályzás nélkül. Így pedig egyszerűen lehetne egy filléres triggert-kisvakut indítani, nem kellene az elővillantás miatt drága szolgavakut használni.
(mert ugye aki ki akarja iktatni az E-TTL-t, és a TTL-t, annak le kell takarni egy műanyagdarabbal 1-2 érintkezőt)
Itt van lábkiosztás erről:
http://www.eosdoc.com/manuals.asp?q=EX-M-TTL
Ki is próbáltam ezt az eos50 + 420ex-emmel.

Engem is érdekel ez a szerkentyű, és ezennel megkérem unatkozó digitulajdonos topiktársaimat, segítsenek a kütyü tesztelésében !!!
:-)))
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Előzmény: BbojsziI (251)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.13 0 0 251

 

Én is gondolta már a két (vagy több) vaku üzemeltetéséte. A probléma a következő. A két (vagy több) vakut nem egyszerre hanem egymás után kellene elvillantani. Sőt a TTL vezérlésnek lekapcsoló jelet is többször kell adnia. Kérdés hogy ezt megteszi-e gépváz . Valahol volt egy képem a gyári elosztórol (persze most nem találom) van rajt egy nyitható kis ajtó valószínüleg az elektronikát működtető elem behelyezésére. Ha csak a vakuk egymásutáni villanását kezeli le és a gépváz küldi az egymásutáni lekapcsoló jeleket és az épen működő vaku lekapcsol (a többit pedig nem zavarja a lekapcsoló jel) akkor lehet ilyet építeni. Kicsit sok az ismeretlen. Azonban egy automata vagy manuális vakut viszonylag könnyen el lehet villantani együtt a redszervakuval. Ezt is el kellene tolni időben hogy ne zavarják egymás fénymérését.

Előzmény: papugaja (249)
jakacs Creative Commons License 2005.01.13 0 0 250
A másik, hogy durván mennyiből jön ki egy ilyen?
Előzmény: BbojsziI (244)
papugaja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 249
Nemtom hülyeség-e ami az eszembe jutott:
Meg lehet-e csinálni úgy ezt a hosszabbítót, hogy mindkét végén legyen vakusaru? Ez arra lenne jó, hogy a vázra ugyanúgy lehetne tenni vakut, így két vakuval működhetne a rendszer.
Előzmény: BbojsziI (244)
papugaja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 248
Néhány zsebtükör elfogyna a kísérletezés alatt, de asszem megérné!
Előzmény: tEKErcs (242)
papugaja Creative Commons License 2005.01.13 0 0 247
Ez sirály! Nem is vacakolok tovább az e-bayjel! Mail megy.
Előzmény: BbojsziI (244)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.13 0 0 246
Írtam neked levelet a megadott címre.
Előzmény: BbojsziI (244)
7Ed7 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 245

Helló!

 

Nekem van, de csak nyomtatva, a vakumhoz, de ha kell, beszkennelem. Vagy ha konkrét kérdésed van, válaszolok, ha tudok.

 

Írj mailt: kelly_wts@freemail.hu.

 

+7+

Előzmény: ictboy300d (243)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.12 0 0 244

Ilyen "hosszabbítót" TTL kábelt tudok készíteni pillanatnyilag Eos-hoz, de az érintkezők helyzetének egyeztetése után akármihez (Minolta Dynax kivéve)

akit érdekel kereshet mailba bojszi@pannongsm.hu.

Előzmény: P.Peter (239)
ictboy300d Creative Commons License 2005.01.11 0 0 243
Üdv!

Nincs valakinek magyar vagy angol nyelvű Sigma EF-500 DG Super leírása ? (használati utasításra gondolok)
Köszi...
tEKErcs Creative Commons License 2005.01.10 0 0 242
impozáns! Mióta láttam az adatait elképzeltem, hogy szemből hogyan makróznám meg egy nagykaliberű fegyver torkolattüze ááltal keretezett , kilőtt golyót...
Előzmény: _Szlejer_ (240)
dzsaffa Creative Commons License 2005.01.10 0 0 241
helló megvan még Lumiquest Pocket Bouncer ? várom válaszod jaffak@freemail.hu
Előzmény: WiZARD (210)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.10 0 0 240

Képek EKE-nek az EG&G 549 Microflash-ról, még frissek :-)

 

Mihez viszonyítás végett a vaku 19x26x38cm méretű, a meghajtóegység pedig 14x20x25cm.

 

EG&G 549-11 Microflash

 

EG&G 549-21 Driver Unit + mikrofon
P.Peter Creative Commons License 2005.01.08 0 0 239
A 'hosszabbítót'. Ezeket a rendszervakukhoz sajnos minden gyártó jó drágán méri, ez is elég drága ha jól tudom. A konkrét típusszám(ok)at, vagy hogy egyáltalán hány félét gyárt a Canon, most nem tudom, Canon vakum még nem volt.
Előzmény: BbojsziI (238)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.08 0 0 238

P.Peter

Az E-TTL kábel alatt az összes érintkezőt továbbító "hosszabbítót" érted vagy a három vakus elosztóhoz csatlakozó vezetéket végén a vakupapucssal?

(Természetesen ez utóbbi is 6 vezetékes minden információt továbbító)

Előzmény: P.Peter (235)
norby Creative Commons License 2004.12.29 0 0 237
Sziasztok!

Vakut szeretnék venni a gépemhez (Sony D770), egyszerű manuális vakuk jöhetnek szóba.
Jelöltek:
- Vivitar 2800 : olcsó (8000 körül) újonan
- Soligor : drága (13000) nincs is a edigital.hu-n, de tud slave-et
- Chinon Pro-990 használtan (5000)

Kipróbáltam egy kölcsön (szerintem csehszlovák :) vakut, annak forgatható is volt a feje. Ilyen létezik? Én nem találtam megfizethető áron.

A Soligorról hallottam már jót és rosszat is. A használtat meg kicsit rizikósnak találom.
Szerintetek megéri egy 10+ éves vakut venni? Egyáltalán mennyit _ér_?
Minden gondolatot köszönök, mert én nem jutottam eddig dűlőre magammal..
Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 236
Szia, az ST-E2 ára kb. 2/3-a egy 550EX vakunak. Csak 1 vaku vezérlésére szerintem még nem ez a legjobb vétel. Egy géptől távoli 550-est ETTL módban egy másik 550/580, az ST-E2 vagy egy Canon ETTL vaku kábel (rövid és 50$) segítségével tudsz. Ezek közül talán egy második 550 a legsokkoldalúbb megoldás. Ez müködhet úgy, hogy csak vezérel és nem villan.
Vagy a meglévő 550-esed mellé vehetsz egy olcsóbb 420EX-et. slave-nek. De itt már 1-2 dologban esetleg kompromisszumot kell kötnöd...
Előzmény: z.zsolt (233)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 235

Speedlite Transmitter ST-E2. Tulajdonképpen egy villanó nélküli rendszervaku, AF segédfénnyel és kábel nélküli E-TTL vakuzáshoz. Az itthoni ára most úgy 60-70 ezer között lehet. Csak akkor éri meg, ha a vakut mindenképpen messzebbről akarod vezérelni, illetve több vakuval dolgozol és abból egyik sem a gépen van. Családi fotózáshoz inkább indirekt vakuzást ajánlok ha lehet, illetve lágyító vagy más 'fényformáló' előtétet.

Ha az 550-et a gépen hagyod, vehetsz olcsóbb slave vakut segédvakunak (Esetleg egy 420EX-et, ebben az esetben marad at E-TTL, csak nem olcsó), ami az 550 fényére villan, vagy szinte teszőleges vakut elsütni képes olcsó slave 'elsütőt' (Hama, Soligor stb.), ebben az esetben a gép vakujával is elvillanthatod az 550-et (De mint írtam ilyenkor a slave vakura vagy vakukra el kell felejteni a TTL mérést).

Ha a gépre semmiképp nem akarsz vakut tenni és a gép beépített vakuját sem akarod használni, akkor is érdemes lehet a transmitter helyett inkább egy E-TTL vagy sima vezérlőkábel. Azzal is nyerhetsz egy kis távolságot, és bár az E-TTL kábeleket aranyárban mérik, még mindig olcsóbbak a transmitternél.

Előzmény: z.zsolt (233)
Karaya Creative Commons License 2004.12.29 0 0 234
Előzmény: Törölt nick (230)
z.zsolt Creative Commons License 2004.12.29 0 0 233
Köszi a választ! Ehhez a transmitterhez hol tudok hozzájutni?És mennyiért? És mi is ez pontosan?Megéri e ilyet venni vagy esetleg egy másik vakut amit masterként használhatok?Családi fotózáshoz lenne rá szükségem! Esetleg van valami javaslatod?
Előzmény: P.Peter (232)
P.Peter Creative Commons License 2004.12.29 0 0 232
Ha jól tudom az 550 csak a Canon rendszerében működik slave vakuként, vagyis simán villanásra nem villan el, egy Canon master vaku vagy az ST-E2 Transmitter kell hozzá. Ha 'elvillantásos' slave üzemmódban akarod használni, kell venned hozzá egy kis slave talpat (ebben az esetben viszont felejtsd el a TTL vakuzást).
Előzmény: z.zsolt (227)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 231
Lámpák, vakuk... lightbox belefér? barkácsolnék egyet, lehet valahol olyan fehér anyagot kapni, ami az ilyesmik elején szórja a fényt? kösz...
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 230
Help! Tudja valaki, hogy a Sigma EF-500 DG Super miben tud kevesebbet egy Canon 550 (netán 580) EX-nél?
zck Creative Commons License 2004.12.28 0 0 229

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni?

 

Kb. 1 hónapja vettem újonnan egy SUNPAK Auto 383 vakut.

 

Szerintem elromlott.

 

200-300 villantás után vagyok, azt gondoltam, hogy lemerült a Ni-Mh akksi. Feltöltöttem és így se jó.

A nagyfrekvenciás sípolás csak nagyon halkan hallatszik, de nem emelkedik a freki, tehát nem töltődik, nem lehet vele villantani. 

 

Lehet vele valamit csinálni a garanciális javításon kívűl?

 

A választ előre is megköszönöm.

z.zsolt Creative Commons License 2004.12.27 0 0 227

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Nemrégiben vásároltam egy Canon ex550-es rendszervakut azzal az infóval hogy ez a tipus rendelkezik azzal a tulajdonsággal hogy külön a fényképezőgéptől távol használva elvillantható a beép. vaku villanásával!

Kérdés: ez valóban igy van , vagy csak engem informáltak félre?

Ugyanis sehogy sem sikerült elérnem ezt a funkciót!

EOS 300V tipusú géppel használom.

Van egy magyar nyelvű leírsom is a vakuhoz  de az sem említi csak abban az esetben ha több rendszervakuval akarom együtt működtetni és akkor rádiójelekkel vezérlik egymást!

Előre is köszönöm  a reagálásokat!

Morin Creative Commons License 2004.12.16 0 0 226
Köszi a segítséget.  :)
Előzmény: CChelios (224)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 225
A Soligor DG-280AZ gondolom automata tirisztoros vaku.
Ebben az esetben úgy lehet használni, hogy a fényképezőn M v. A módban állítod be azt a rekeszt amit a vakun is, és a vaku magától szabályozza a villanás teljesítményét.

Arra kell figyelni, hogy a vaku talpfeszültsége ne vágja haza a Nikont.
Előzmény: DGKUm (223)
CChelios Creative Commons License 2004.12.15 0 0 224
A Vivitarokat itt árulják: http://www.ervafoto.hu
De infót nem talász magyarul, és most még az árlista sem elérhető átépítés miatt.
Telefonon biztos felvilágolnak az árakról.
Előzmény: Morin (222)
DGKUm Creative Commons License 2004.12.15 0 0 223
Egy kérdés az avatottabbaknak:
Adott egy Nikon Coolpix 995, van rajta (háron tűs) vakuszinkron csatlakozó, adott egy Soligor DG-280AZ vaku, ezt ezzel kábelen lehetséges-e és milyen típusún működtetni?
(A körülmények időnként - baleseti helyszínelés, ahol többen fotóznak - a slave módot kizárják, a saját vaku soxor kevés, a Nikon vakui igen drágák a nem rendszeres használati igényhez, a Nikon tartozékok ismertetői kábelileg kissé szűkszavúak.)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 222

Nem az a gond, hanem, hogy nem talaltam olyan honlapot, ahol a Vivitar vakukrol olvashatnek-magyarul. Valamint se hirdetest, se boltot.

A Ringfofo honlapjan van 3, de azok nagyon alapok.

Hasznaltan pedig igy hirtelen semmit sem talaltam.

 

 

Előzmény: CChelios (220)
sünike78 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 221
Köszi szépen! A digit gépek mennyire komálják ezt? Lehet mondjuk egy Pana Fz-20-assal használni?
Előzmény: CChelios (207)
CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 220
Ha nem tudsz dönteni a Vivitar és a Sunpak között talán segít egy kicsit, hogy a Vivitar olcsóbb (ugyanolyan tudású vakuknál).
Előzmény: Morin (219)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 219

Bocs, Vivitar-t akartam.

 

Megnéztem a Sunpak 440-et és a PZ 4000 AF-et. A másodikra azt írja, rendszervaku,

viszont néhány paraméterben a 440-es jobbnak tűnik. (pl. azt vízszintesen is lehet forgatni)

??

Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 218

Hmmm, a Sigma nem fog menni, nincs lehetőség.

 

A Vivitat-oknak és Sunpak-oknak kicsit utananezek.

:)

CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 217
Nekem Vivitar 730AF-em volt.
Nem egy nagy durranás, de szerintem az esetek nagyobb részében elég. Nekem soha nem volt vele gondom.
-TTL
-30-as kulcsszám
-dönthető, forgatható, 28mm-90mm kézi zoom fej

És az új vaku ára 25-28e.

Aztán ott van még a Sunpak 440. Az is hasonló paraméterekkel bír.
Előzmény: Morin (215)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 216

Én is mostanában keresgéltem vakut, és amikor feltettem ezt a kérdést, a legtöbben ezt ajánlották:

http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

 

Ha van rá lehetőséged, az USA-ban 200 USD...

 

Előzmény: Morin (215)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 215
Max. 50.000 Ft, de akkor mar nagyon sok kompromisszumot kell kotnom. Jobban orulnek egy 20-25.000 koruli arnak. (Nyilvan akkor hasznaltan).
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 214

Szia,

 

azért mégis mennyi a rendelkezésedre álló összeg?

Előzmény: Morin (213)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 213

Sziasztok!

 

Canon EOS 30V-hez szeretnék vakut venni. Amatőr vagyok, de a beépített vaku mostanra kevés lett.

Nem akarok/tudok nagyon nagy összeget kiadni, viszont nagyon alap vakut sem szeretnék venni, amit nemsokára megint le kellene cserélni.

 

Szerintetek hogyan induljak neki, hogy ne nézzenek rögvest hülyének és ne sózzanak rám valamit az első boltban, ill. börzén. (Használt vakuk mennyire megbízhatóak?)

 

 

jakacs Creative Commons License 2004.12.12 0 0 212

Valamelyik topicban volt szó egy olyan szerkezetről, ami lehetővé tesz azt, hogy a régebbi -nagy talpfeszültségű- vakukat is tudjuk EOS (vagy akár más újabb) gépeken. Nagyon érdekelne a dolog, ezért kérném, hogy aki (esetleg Százbolha?) tud valamit róla, ossza meg. Van vagy 5 ősi vakum, kezdésként megfelelne nekem ha tudnék hozzá egy ilyen átalakítót szerezni. Esetleg ha van elektronikában jártas emberke köztünk, aki tudna ilyesmi építésében segíteni (vagy akár építeni), azt is szívesen meghallgatnám(nánk -szerintem sokakat érintene a dolog)

 

Előre is köszönöm a segítségeke! Ha lesz mit...

azata Creative Commons License 2004.12.08 0 0 211
Eladó Canon EOS-hoz Sunpak PZ5000AF vaku,
50-es kulcsszám, 28-135mm zoom,
dönthetõ, forgatható fej, PC csatlakozó, stb.
4 hónapos, keveset használt darab.

Ár: 50.000Ft
WiZARD Creative Commons License 2004.12.07 0 0 210

eladó 1 db Lumiquest Pocket Bouncer

teljesen új, eredeti csomagolásban

6500 ft.

email az adatoknál

Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 209
Ügyes ez az Index fórummotor... ;o(
Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 208
Sziasztok!

Előrebocsátom, én most tanulgatok (Zenittel) fényképezni. Túrtam otthon a családi szekrényt, és az aljában ezt a 2 régi vakut találtam.

A kisebbik vaku:
Egyik vaku oldalrólEgyik vaku szemből

A nagyobbik vaku:
Másik vaku oldalrólMásik vaku szemből

Legyetek kedvesek, írjatok már le mindent, amit tudni kell ezekről a vakukról.

Köszönöm!

Tomchy
CChelios Creative Commons License 2004.11.15 0 0 207
150V körül lehet. A PE-205-nek lagalábbis 155V.

Adatok: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
Előzmény: sünike78 (205)
ciber Creative Commons License 2004.11.15 0 0 206

Hali!

Adva van egy Canon 420 EX vaku, ami alapból 24 mm-t tud. Lehet ebből barkács-megoldással nagyobb látószögűt csinálni. (Gyáriról nem tudok). Mondjuk egy olyan prizmával ami az 550 EX-n van beépítve. Lehet ilyet venni valahol?

Kösz az ötleteket:

Ciber

sünike78 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 205

Ismeri valaki közületek a National PE- 200-as vakuját? Kb 25 éve volt forgalomban. Mekkora ennek a szerkezetenk a talpponti feszültsége?

CSerfa Creative Commons License 2004.11.12 0 0 204

Néhány hónapos Sunpak PZ40X vaku Optiform bt.-től vett (kisker) számlával, garanciával, kipróbálhatóan eladó 35 ezer Ftért.

Azért adom el, mert nagyon kedvező ajánlatot kaptam Speedlite 550EX-re, és két vaku nem kell.

 

CSerfa

szeni1 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 203

Helló.

 

 Sunpak PZ5000AF TTL vaku Canonhoz 50-es kulcsszámú, 28-135mm nagyteljesítményű zoom, dönthető forgatható fej egyéb extrák zsír ujjonan dobozában eladó. Ár 55000Ft (bolti ár:82000Ft)

Tel 20/9349-433

E-mail:szeni1@axelero.hu

 

Ha valakít érdekel írjon vagy hívjon:)

Rozmy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 202

kösz a tippet, körülnézek mindenképpen.

Meg megnézem a Vivitar 283-285 -modelleket hogy mi merre mennyi!

Előzmény: CChelios (200)
bertoandolini Creative Commons License 2004.11.10 0 0 201
Hello!

Van -e valakinek tapasztalata Mikrosat gyártmányú műtermi vakukkal?
Esetleg hasonló viszonylag alacsony árfekvésű más márkával?

Előre is köszönöm.
CChelios Creative Commons License 2004.11.09 0 0 200
Szia,
Én nemrég vettem egy Vivitar 283-ast az ebay.de-n. 12e Ft volt postaköltséggel.
A V. 283 és 285-nek az a specialitása, hogy a szenzort le lehet venni a vakuról és fel lehet rakni a gépre egy kis középérinkezős foglalat segítségével. Ilyenkor a vakut kábellel lehet összekötni a szenzorral és odább lehet vinni. A villanás a vakuból jön, a fényt viszont a fényképezőről méri. Én egy kb. 1.5 méteres kábelt kaptam hozzá, de van hosszabb is. A vaku feje dönthető függőlegesig, de nem forgatható. 4 rekeszértéket lehet beállítani, és külső tápegységről is működik.
A 285-nek ráadsul osztható a villanás teljesíménye 1/2-től 1/16-ig. De ezt a szabályozható szenzort külön meg lehet venni a 283-hoz is. Most éppen arra vadászok a neten.
Szerinem nagyon jó vétel mindkettő. Az ebay.com-on nevettséges pénzekért lehet beszerezni. És rengeteg tartozék van hozzá: szines szűrők, markolat (nekem is van) stb.

Üdv,
CChelios
Előzmény: Rozmy (199)
Rozmy Creative Commons License 2004.11.09 0 0 199

Hello,

 

Lassan 1éves lesz fuji s602-es digitális fényképezőm, és keresek hozzá olyan külső vakut, amelyet nemcsak papucsról lehet ellőni, hanem valamilyen módon mozgatható (szinkronkábel, stb.) 20-30e ft. kategóriában gondolkodom, hobbira kellene, nem komoly studiófotózás a cél...

 

Várom a hozzáértők ötleteit.

Előre is kösz

iscsu Creative Commons License 2004.11.05 0 0 198
Pausz, selyem hanyagolandó, én dolgoztam ismerősnél két ilyennel pincében, nyáron. Mit mondjak? Jól esett a kinti 30 fok, mikor kimentem... :c))

Kb. egy-másfél méterre lehet már rakni tőle papírt, de ami fél méteren belül van, azt tuti felforralja/elolvasztja/megsüti. ;c))

-iscsu
Előzmény: Azzi (193)
Csoka Creative Commons License 2004.11.05 0 0 197

Nna sracok, nayon halas vagyok :) Meg igaz nem vettem meg a soligor vakut, de tegnap mar megtettem az elso lepest a extrem-nel, nem volt nekik, de rendelesre lesz :) Nem tudom mikor fogom tudni megrendelni es elmenni erte, de remelem minnel hamarabb.

Az 500w-os refihez annyit tudnek hozzaszolni hogy en is hasznalok kettot, igaz csak az egyiknek az allvanyos fajta. Nem valtotta be a hozza fuzott remenyeket, sajnos pauszpapirral sem ad megfelelo erossegu fenyt, es nem tul mobil (konkretan rohadt nehez :) ). talan 3-4 db mukodokepesnek tunhet, de az az osszesitett 2000 w olyan futest csinal hogy ihaj meg csuhaj:) Ezert dontottem inkabb vakuk mellett, azok konnyuek, ahhoz szinten konnyu allvany dukal, es van esely arra hogy kezbol lojek:) 1/15 nel sajnos ezt nem kockaztatom :)

 

Csoka

farkzoli Creative Commons License 2004.11.05 0 0 196
Ez rossz hír, de van valami más:
Ha beütöm a gugliba: better beamer, egy rakás helyen árulnak fresnel lencsés vakufény terelőt. Nosza, kölcsönöztem a könyvtárból egy olvasáshoz használatos nagyítólapot, és kicsit kísérleteztem. Szinte reflektorrá lehet vele fókuszálni ! Ezt végig szeretném játszani és építeni egyet, ha valahol kapható ilyen lap. A két kép: nélküle és vele. G3, 135 mm-en, 420ex, iso 100, f4.

Előzmény: peterssen (195)
peterssen Creative Commons License 2004.11.05 0 0 195

Remélem nem baj ha belekotyogok:

 

Szóval a 280AZ kikapcsol. Pár perc után leidőzít és csak gombnyomásra éled, villanásra nem :-(

 

Különben valami baj lehet a vezérlésével: szvsz nagyon lassú benne valami. Nekem csak akkor működött helyesen, ha beleépítettem egy impulzusformáló áramkört. Meg kellett nyújtani az indító impulzust. De akkor sem volt teljesen ok. Főleg "laposabb" elemeknél. Sajnos ezért felejthető minőség. (De hozzáteszem, lehet hogy én fogtam ki egy nagyon szélsőséges példányt...)

Előzmény: farkzoli (192)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.05 0 0 194
Azért a cucc hőtermelésére nem árt odafigyelni, ki ne gyulladjon a softbox, mert akkor lehet hogy drágább lesz a végszámla mint egy gyári stúdiócucc esetéban :-)
Előzmény: Azzi (193)
Azzi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 193
Most láttam a Praktikerben 5990 Ftért, teleszkópos, forgatható állvánnyal együtt eladó 500W-os reflektort. Erre már csak egy dobozka kell meg pausz, vagy selyem , és megvan a softbox :D 220 kábel is van hozzá...
farkzoli Creative Commons License 2004.11.04 0 0 192
Megnéztem ezt a Soligor DG-280AZ szolgavakut a gyártó lapján. Örömtelien sok slave módja van. Ha jól tudom az eos 1/20 mp-vel villant előre, vagyis az 50 mikromásodperces optikai slave kell ide.
Ha már használsz ilyet, lenne pár kérdésem: így korrekten működik is egy ex vakuval ? Ha magára hagyom, mit csinál ? (kikapcsol örökre, feléled a pre-flashra, örökké be van kapcsolva, stb...) Jó lenne kint hagynom órákig, éjszakai állatfotózásra.
És az ára is szimpatikus: az edigital.hu-n 13500 Ft. Mi kell még ? :-))
Előzmény: Badmotorfinger (190)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.11.04 0 0 191

Közben megtaláltam a kötelező olvasmányt:

 

http://photonotes.org/articles/eos-flash

Előzmény: Badmotorfinger (190)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.11.04 0 0 190

Használtam sima középérintkezős vakut E-TTL gépen, nevezetesen egy EOS D30-on. Az újabb vakuk közül szinte mindet elsüti, de manuálisan kell használnod. A régebbieknél valóban a feszültséggel van a gond. Emlékeim szerint 6V körül van a Canon E-TTL papucsos gépek tűréshatára, némely régebbi vaku ennek a sokszorosát is képes leadni.

Én egy Soligor DG-280AZ-t használtam és működött. Ahogy lentebb írták természetesen nagysebességű vakuszinkronod nem lesz. Nálam 1/90 volt a határ. Afölött már nem világította meg egyenletesen a képmezőt. Erdetileg slave vakunak vettem, de kipróbáltam a vakupapucson is és szinkronkábelen is (jár hozzá egy 30 cm-es) és mindkettővel működött. A tizenezer forintos árához képest teljesít azért. Nem ez a vakuk csúcsa, de kiegészítő vakuként jól jöhet. 5-féle slave vakumóddal rendelkezik, dönthető manuális zoomfejjel, kétfajta automata beállítással és 28-as kulcsszámmal. Jár hozzá egy csúnya és egyszerű, de alkalmasint használható vakusín is, plusz az említett standard 30 cm-es szinkronkábel. 

 

A PZ40X-ről is van infóm, mivel fővakuként azt használom. Szerintem, ha nem akarsz sokat költeni és nem kell az E-TTL akkor ne vedd meg. Bár relatíve nem drága, de elsősorban úgy éri meg, ha szükséged van az E-TTL-re, hiszen ilyen képességű manuális vakut kapsz 50 ezer körül.

Előzmény: Csoka (186)
pocketout Creative Commons License 2004.11.04 0 0 189

hejjho

olvastam az elöbbiekben

hogy akár a 300d nek a vaku papucsán is lehet középérintkezös vakut üzemeltetni

szal 300d + középérintkezös vaku stimmel...ez télleg igy van?

ha ez igaz akkor azt a "jelet" szal a 300d csak rövidre zárja a papucson lévö középsö érzékelöt meg a testet.ez télleg igy van???

én most slave vakut épitek.... optikait ezzel aza gond hogy a vaku fénye kell neki mert ö erre reagál.és ha ez a "rövidre zárós" 300d  nél is igaz ,akkor nagyon király.

 

 

üdv bali

 

protozerg Creative Commons License 2004.11.03 0 0 188

Majdnem bármilyen vakut tudsz használni.

Jártam úgy egy Soligor 280-assal, hogy a Fujimon 1/60-ig működött, rövidebb záridőnél nem jókor villant.

Van egy majdnem új Soligor 30DA zoom rendszervakum ami Canont is tud (nem TTL).

Ez eladó, ha akarod kipróbálható.

Előzmény: Csoka (178)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.03 0 0 187
Nem tudom, még soha nem stúdióztam. Mindenesetre ehhez tényleg jó lehet egy olcsó master pár olcsó slave vakuval, meg néhány kínai piacos fehér ernyővel és/vagy pár kartondobozzal és néhány ív pausszal, egyebekkel. Portrénál szerintem a gép felöli direkt vaku főfényként mindenképpen felejtős (ha éppen nem kimondottan az éles árnyékok a cél).
Előzmény: Csoka (185)
Csoka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 186

Na maris utanajartam:) Az arabol azt a kovetkeztetest vontam le, hogy inkabb egy Sunpak PZ40X lesz a szerencses valasztott +  egy remotelight II  (a szinkronkabelt, es a disztributort meg majd karacsonyra veszem meg magamnak :)

Azert szomoru vagyok, remeltem hogy nem fogom a fele fizetesem vakura kolteni.

Előzmény: Csoka (185)
Csoka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 185

Egy fokkal kozelebb allok, koszi (majd korulnezek hol lehet kapni) :)

Hogy mit is akarok az kicsit komplikalt, bar lehet h csak nekem:)

Vegeredmenyben azt szeretnem elerni hogy :

modell all a geptol 2-3 meterre, egy kabelen keresztul kivezetnem a vakut mondjuk a modell es a gep koze, bal oldalra. Vele szembe allitanek a modell hata moge jobb oldalra egy masik vakut (egy mezei slave is tokeletes), a ket vaku egyszerre villanna el. De akar ket oldalrol szembol jovo fenyforrast is kivalthatnek (elmeletem szerint). Ebbol is latszik hogy a vakut nem all szandekomban nagyon mobilizalni (pl nem akarok vele eskuvokon rohangalni) erre a celra tenyleg egy ETTL-es forgathato vaku lenne a tokeletes megoldas. 

Eredeti tervem ugy szolt (a mai napig), hogy vennek egy metz 20 bc-6os vakut, mezei egyerintkezos kabelt, es egy szinten mezei adaptert, amit a vakupapucsra tehetek es kivezethetem vele a vakura. (ez eleg hulye mondat belatom de nem tom jobban megfogalmazni :) )

Tenyleg lovesem sincs a vakukrol, es a hasonlo dolgokrol, de ugy erzem jobban jarnek egy a fent emlitetthez hasonlo megoldassal mint 500w-os reflektorokkal rohangalni mint a mergezett eger. Naiv lennek?  :)

 

Csoka

Előzmény: P.Peter (183)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.03 0 0 184
Manuális obikon....  Hiába na öregszem meg fáradok, természetesen manuális vakukon... A manuális obi az kicsit más, ott már visszafelé jön a vaku fénye :-)
Előzmény: P.Peter (183)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.03 0 0 183

A manuális vakuzás nem egy mágia, nekem valószínűleg azért sem, mert annakidején se a Szmena, se a Zenit nem kényeztetett el, bár az utóbbin már volt fénymérő, persze még nem TTL :-)

Egyébként főleg a régebbi, kimondottan manuális obikon szokott lenni egy táblázat vagy tárcsa amivel könnyedén megadható a munkablende, ha nem megy elég gyorsan az osztás. Ha esetleg nincs rajta egy vakun, és a kézikönyvében sincs benne, akkor is könnyedén elkészíthető. A vaku-automata annyiban jobb, hogy ott egy távolság-tartományhoz kell csak megadni a munkablendét, mert a vaku érzékelője a visszavert fény mérése alapján képes leszabályozni a villanást. Már ha a téma nem csapja be, mert ez ugye nem TTL mérés. Ha jól működik, a kényelmesebb használaton kívül az is előnye hogy nem minden villanás lesz teljes, így tovább bírja a táp, és gyorsabban is lesz újra villanásképes.

A G2-n kipróbált egyik vakura nem emlékszem, az is kölcsön volt. Amit a 300D-n is kipróbáltam az a Metz mecablitz 34 CS-2 digital vakum volt, amit éppen az 'univerzalitása' miatt vettem, elsősorban slave vakunak a kompaktom mellé (azon se papucs, se PC csatlakozó). A maga módján nem olcsó, de tud slave módot első vagy második villanásra, és középérintkezős vagy PC kábeles manuális vagy vaku-automata módban is működik.

Ha te kimondottan master vakut szeretnél, inkább egy nagyobb, elforgatható és dönthető fejű vakut ajánlanék, és/vagy jó nagy kulcsszámút hogy elbírjon egy kellemes lágyító előtétet, különben nagyon 'vakus' portrékat fogsz lőni, ami nem igazán előny... A lágyító előtéttel és hasonlókkal egyébként nincs feltétlen sok gond, ha tudod kb. hány F vesztesléget okoz, egyszerűen annyival korrigálni kell a fentebb említett táblázatot. Az indirekt vakuzás azért macerásabb, mert ott nem nagyon tudod előre, mennyi lesz a veszteség, bár digittel nem gond a próbálgatás ha van rá idő és táp az aksikban/elemekben.

Előzmény: Csoka (182)
Csoka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 182

Kezdek kicsit megnyugodni, bar akkor lennek nyugodt ha egy ilyen a gepemen ficeregne. Sajnos eleg sok uj infot mondtal a beallitasokrol, ezek az infok darabokban mar megvoltak, de egybe Te raktad:) Sajnos meg nem hasznaltam kulso vakut semmilyen formaban, es jo lenne ha sajat boromon tapasztalnek ki dolgokat.

Erdeklodhetnek hogy mely ket vaku volt ez? mert akkor lehet h rarepulok, egyelore nem szeretnek ETTL-es vakut venni, de nagyon filozom rajta (annak az a baja hogy a jarulekos koltsegek megnonek  ETTL kabel, ETTL PC csatlakozo stb) :)

 

Köszönöm az eddigi infokat.

 

Csoka

Előzmény: P.Peter (181)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.03 0 0 181

Az elméleti tudásom a leírások és kézikönyvek olvasásából adódik, azokban is mindenhol szerepel, hogy teszőleges középérintkezős vaku használható (persze ezt egy valóban régi, túl nagy talpfeszültségű vakukra nem próbálnám ki, azokra valószínűleg nem is vonatkozik). Én magam egy kölcsön G2-vel és egy 300D-vel próbáltam sima középérintkezős vakut, a G2-n kétfélét is, szépen mentek együtt, nem volt semmi problémájuk.

 

...beallitom a vakut egy fixre, leven embert szeretnek fotozni azonos fenyviszonyok mellett.

 

Bocs, ha ismerős dolgokat írok, de manuális vakuzásnál - derítést kivéve - nem a vakut kell beállítani (lévén az teljes manuális módban teljes fényerővel villan), hanem a tárgytávolsághoz tartozó munkablendét (rekesz=kulcsszám/távolság), illetve vaku-automata esetén a ugyanezt távolság-tartományhoz.

Előzmény: Csoka (180)
Csoka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 180
P.Peter: van ilyen tapasztalatod, vagy csak elmelet? A g2-es forumot olvasgattam, es ott azt irtak (g2-rol termeszetesen), hogy nem sutotte el a regebbi vakut. Engem nem erdekel az ETTL (ETTL-es vaku kesobbre tervezem) nekem az nagyon is megfelel ha beallitom a vakut egy fixre, leven embert szeretnek fotozni azonos fenyviszonyok mellett. Annak orulnek a legjobban ha ezt ki is tudnam probalni, de eddig 2 boltban is elhajtottak (mondvan nem mukodik), neha az az erzesem h igazuk van, neha meg az h profitorientaltak.
Előzmény: P.Peter (179)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.03 0 0 179
Minden papucsos Canon képes elsütni egy középérintkezős vakut, persze nem lesz ETTL és más 'szépségek', csak manuális beállítások (és legfeljebb vaku-automata).
Előzmény: Csoka (178)
Csoka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 178

protozerg: Ezt hol sikerult beszerezned? Erdeklodnek :) Ugyanis ma lettem lelombozva egy fotobolt altal. Eredeti tervem az volt hogy egy metz bc-6 os vakut veszek es azzal hasznalom a G5-omet, de a faszi azt mondta h el sem villantana. Egy kicsit gyanus volt nekem, mert azt mondta h csak a canon EX szeriaval mukodik, de amikor emlitettem egy sunpak vakut arra is azt mondta hogy igen igen azzal is. En nem akarok ETTL-t :) nekem csak annyi kellene hogy kivezessem valamilyen modon a geprol a vakut es mittomen 2 meterrel arrebbrol villantsam el. Ha azt az utat valasztanam amit javasolt min 80 rongyomba kerulne es most nicns annyi felesleges penzem :/

 

Pliz, aki hallott mar olyanrol aki kozeppontos erintkezos vakut tudott hasznalni ETTL es gepen az kerem segitsen :)

 

Elore is koszonom.

Csoka

Előzmény: protozerg (177)
protozerg Creative Commons License 2004.10.31 0 0 177

Üdv!

 

Most vettem egy Soligor DG-340DZ vakut Canonra.

Full E-TTL, és full autómata. Kézi állítás nincs rajta, viszont elég olcsó.

20000 Ft alatt van.

Előzmény: hogyugymondjam (174)
pocketout Creative Commons License 2004.10.31 0 0 176
üdv
szeretnék venni középéintkezös vakut ,vmi olyat ami elemes szal nem hálozatit.
slave vakuhoz kéne.. mert csináltam kapcsolást ami érzékeli a vaku fényét és akkor ö is elvillan ,de ez csak akkor van ha csak eggyet villan.mert a gépek elöször villannak fényt mérnek aztán mégeccer, de ez ijen re nemjo.
szal vakut szeretnék venni közép érintkezöst...hol mennyiért? kb
használt is jo minden

thx pockegarcon
LyPapa Creative Commons License 2004.10.19 0 0 175

A rendszámot le lehet fújni némi lakkal, az a jó, ha jó szemcsés lesz. Nincs az a vaku, amivel rávillantva értékelhető képet kap a rend őre. De az sem lesz értékelhető, ha ezt felfedezik. Az én kulcsmondatom megállítás esetén: 'Higyjék el nekem, ezen a szakaszon sokkal gyorsabban is lehet menni. Én tudom ...'  Nem akarom elkiabálni, de az utóbbi három évben nem fizettem gyorshajtásért, pedig az 'én tudom' komoly valóságtartalommal bír ...  A radarjelzőkhöz volt szerencsém, nem sok vizet zavartak, igaz, csak olcsóbb változatot próbáltam ki.

 

Üdv: LyPapa 

Előzmény: WiZARD (168)
hogyugymondjam Creative Commons License 2004.10.18 0 0 174

Hello!

 

Segítséget szeretnék kérni! Vakut szeretnék venni, mivel még nagyon kezdő vagyok nem szeretnék egyenlőre 100 ezreket vakura szánni, de nem is szeretnék 3-4 szer vakut venni, mert kiderül, hogy nem tud valamit, amit szeretnék.

Szóval:

1.) Milyen hátrányt jelent nekem, ha nem tudom a vaku teljesítményét szabályozni? (pl.: Sunpak 440AF)

2.) Ha digitális SLR-re teszem (Canon) és nem E-TTL-es a vaku, akkor az milyen hártánnyal jár.

 

30-40 ezer körül tök jó vakukat láttam (szerintem:-) , de nem tudok egy csomó infóval mit kezdeni, mivel sosem próbáltam ilyesmit. Csak egymáshoz tudom ezeket viszonyítani, de nem tudom mi fontos (nekem) mi nem...

 

A legolcsóbb E-TTL es vaku amit eddig láttam a Sunpak PZ40X, ami 55e. Amúgy milyen ez a vaku szerintetek? Milyen vakut vegyek? Hol lehet jó áron vakut venni?

 

Előre is nagyon köszi!

 

üdv,

Balázs

 

Macika Creative Commons License 2004.10.18 0 0 173
vajon van ebben bármi illegális?
Az, hogy SEMMIFÉLEKÉPPEN nem teheted olvashatatlanná a rendszámot. A slave vaku zavaróeszköznek minősül.

a következményeket hogy lehet elkerülni.
1. Figyelni kell.
2. Ha nem megy a figyelem, akkor nem kell a megengedett sebesség felett hajtani. El kéne fogani, hogy lehet 50-nel menni városban. Éltem Németországban, tanúsítom, hogy 260 LE-s,12 hengeres 7-es BMW-vel is lehet menni 50-nel lakott területen belül.
Csak intelligencia kérdése.
Előzmény: WiZARD (168)
WiZARD Creative Commons License 2004.10.13 0 0 172
ja van 20ért, de ami használható az 70-200K között van, árral majdnem arányos a tudás/használhatóság. :)
Előzmény: Gernyo (170)
cefi7 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 171

SEGÍTSÉG!

 

Sziasztok!

 

baleset érte a SUNPACK auto 383 super vakumat.letörött az a  talp része,ami bele csúszik a vázba.

filléres dolog,de budapesten nem tudtam szerezni.

ha valakinek van ilyen(gondolok itt egy rossz vakura)vagy egy ezzel csere szabatos stb.,kérem segítsen.megvásárolnám.

 

köszönöm,hogy elolvastad,ha tudsz segíteni kérlek adj egy tel számot.(felhívlak)v. küldj egy emilt ide:kaktuszbonusz@freemail.hu

az én számom:06-70-550-64-88

 

cefi7

 

Gernyo Creative Commons License 2004.10.13 0 0 170

OFF

lehet ám kapni radarjelzőt...és azt hivatalosan is használhatod már...A hatékonyságának utánna kell nézni..ára kb 20.000,-

ON

 

Előzmény: WiZARD (168)
Champace Creative Commons License 2004.10.13 0 0 169

2 megjegyzés.

1. jogi: a www.szanalmas.hu-n néhány napja belinkeltek egy olyan szabálysértési határozatot, amiben elmarasztalták azt a motorost, aki a rendszámját bowdennel felhajtotta szükség esetén.

2. technikai: nem kell a rendszámot vakuznod, elég a rendszám mellett a rendőr irányába (gyk: előre)

 

Előzmény: WiZARD (168)
WiZARD Creative Commons License 2004.10.13 0 0 168

előre is elnézést kérek a nagyon offtopic hozzászólásomhoz, de mégis idetartozik kicsit :)

 

tegnap a rend éber őrei jól lefotóztak/szembevakuztak.

azóta azon agyalok, hogy ha ezt nem is, de legalább a következményeket hogy lehet elkerülni.

 

eszembe 5lött egy olyan megoldás, hogy mi lenne, ha a képet tenném használhatatlanná. "csinálnék"/vennék valami erős vakut, amit optikai slaveként lehet használni, és amikor ők villantanak, akkor elsül. a vakut a saját rendszámomra nyomnám, kellőképp erősnek kell lennie, hogy a képen annyira túlexponálja a rendszámot, hogy az olvashatatlan legyen.

 

szerintetek valahogy megoldható?

(mondjuk egyik legnagyobb gond, a vaku elhelyezése lenne...)

vajon van ebben bármi illegális?

Csoka Creative Commons License 2004.10.13 0 0 167

Hali!

 

Ezt az oldalt nezd meg. Ezen van egy tablazat amit mas felhasznalok meresei alapjan keszitettek. Igaz ez powershot ill EOS kamerakhoz keszult. Ez alapjan dontottem ugy hogy nem vivitart akarok venni, itt nagyon nem javasoltak :)

 

http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

 

Champace Creative Commons License 2004.10.13 0 0 166
Köszi szépen mindkettőtöknek, a sejtés jó, már csak ki kell derítenem mennyit ad le a vaku.
P.Peter Creative Commons License 2004.10.12 0 0 165
Mivel a szinkronzsinórban nincs semmi védelem, az csak 'drót', és elvben ugyanazt kapja mint a vakupapucs (Miért kapna mást? Csak a kapcsolat változik), szerintem ugyanúgy fennálhat a probléma. Meg kell nézni mit bír a gép, mennyit ad a vaku, és csak akkor szabad rátenni.
Előzmény: Champace (162)
_db Creative Commons License 2004.10.12 0 0 164
Bocs, azt hittem az A1 fórumban vagyok. Szóval ez a Minolta DiMAGE A1-re vonatkozik, de van egy olyan sejtésem, hogy az érdekel :D
Előzmény: _db (163)
_db Creative Commons License 2004.10.12 0 0 163
A manual szerint 400V talpfeszültségig nincs gond.
Előzmény: Champace (162)
Champace Creative Commons License 2004.10.12 0 0 162
Sziasztok!

Hallani arról, hogy régi vakukat - a talpfeszültség miatt - nem szabad rátenni a digitális gépre. Szinkronzsinórnál ugye nincs ilyen gond?

Köszi a választ,
C
Csoka Creative Commons License 2004.10.02 0 0 161

Nos, en tegnap voltam a palvolgyi fotonal, es az elado kedvesen szeretett volna eladni nekem egy canon altal gyartottat 30 ezerert, vagy asszem kicsit tobb volt az. Pont ezzel a kerdessel alltam ele :) A hama cuccokkal egy bajom van, hogy nem tudom mit es hol tudok megvenni.  A hama oldala nem tul informativ ilyen teren, csak a viszonteladoikat irjak le, azoknak meg altalaban nincs honlapjuk. Pl a palvolgyi fotoban rakerdeztem az SF-20-as slave vakura, aszonta hogy nincs, es valami miatt folyamatosan metzet emlegetett. Igazandibol nem ertettem :)

 

Előzmény: P.Peter (159)
Csoka Creative Commons License 2004.10.02 0 0 160
Haaaat, sok minden nincs rajta:) Kivezetesek a kovetkezok: vakupapucs, halozatiadapter, tv-out, usb csatlakozo. Gondolom nagyon kellene :)
Előzmény: Majdnem (158)
P.Peter Creative Commons License 2004.10.02 0 0 159
Ha nincs az sem gond, csak egy papucsba illeszthető PC-csatit is vennie kell. Ha jól emlékszem a Hama cuccai közt van, ami egyben elosztó is két-három vakuhoz.
Előzmény: Majdnem (158)
Majdnem Creative Commons License 2004.10.02 0 0 158
bocs nem néztem, nem tudom a G5-ön van-e PC csatlakozó....
Előzmény: Majdnem (157)
Majdnem Creative Commons License 2004.10.02 0 0 157
lazán veszel egy vaku-elosztót, ami kis keresztalakú biszbasz, egy bedugható, három fogadó csatlakozóval és ebbe dugod a két-három külső vakut 
Előzmény: Csoka (156)
Csoka Creative Commons License 2004.10.02 0 0 156

Sziasztok!

 

A problemam kicsit hasonlit K Pistiehez. Nekem is g5-om van. Elso problemam megegyezett Pistievel, koszonet Cserfanak es Peternek a valaszert, nekem is sokat segitett. A  kerdesem az lenne, hogy vajon meg lehet-e oldalni azt hogy 2 vakut uzemeltessek egyszerre a fotmasinarol anelkul, hogy a fenykepezogepen levo vaku fenyet hasznalnak.  Celom az hogy ne hagyomalyos slave vakukat hasznaljak ami a villanasra mukodik, hanem a gombnyomasra. Szerintetek lehetseges ez vagy csak arnyekra vetodtem?:)

 

Valaszotokat elore is koszonom.

pocketout Creative Commons License 2004.10.02 0 0 155

hello

a 10d n oldalt van egy középérintkezös vaku csatlakozás,én ezt szeretném használni.csak hallottam hogy a vakuk talpán nagyfesz van és ezt hogy lehet megoldani?vki csinált már ilyet?vissza olvastam ezzel kapcsban de nemlettem okosabb.mikéne ehhez ilyen safe sync cucc? de olyat honnan?

 

köszi balázs

pitman Creative Commons License 2004.09.27 0 0 154
Mi köze ennek az AF segédfényhez? Én nem arról beszéltem, amikor a gépen nincs segédfény és a vakut használja annak (300D). A digi gépek többsége vakuzáskor kettőt villant, mivel az elsővel méri a vényt a fő villanás teljesítményének beállításához. Ha a slave vaku csak az első villanásra tud villanni, akkor a mérő villanásra fog reagálni, a gép így csoldálatos fényviszonyokat fog tapasztalni, beállítja a fényerőt ennek megfelelően, majd kapsz egy sötét képet eredményül (hacsak a slave nem tud rögtön villanni mégegyet a következő villanásra). Egyébként ez a két villanás nagyon gyorsan követi egymást, van aki észre sem veszi, olyan, mintha csak egyet villant volna.
Előzmény: ozy (153)
ozy Creative Commons License 2004.09.25 0 0 153
nem feltetlenul. A Canon A* sorozataban az AF segedfeny egy kis narancs lampa, es igy csak egyet villan....

ozy
Előzmény: pitman (146)
y3k Creative Commons License 2004.09.24 0 0 152
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.12 0 0 151
a digihez régi automata vaku is elég, ha nincs feszültség-gond (ovass vissza)
Előzmény: xion_81 (149)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.12 0 0 150
canonhoz E-TTL-t ismerö vaku kell neked.
a digigéphez olyan, aminek saját automatikája (is) van. Talán a Metzek közt van ilyen, keresd meg Majdnemet, ö azt hiszem ilyet használ.
Előzmény: xion_81 (149)
xion_81 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 149

Sziasztok !

 

Segítséget és tanácsot kérek! Milyen vakut vegyek.

Elsősorban esküvői fotózára kellene és rendezvényfotózásra persze biztos haszbálom kint derítésre is..

 

Fényképezőgép.: Panasonic FZ-10

vakupapucs      .: középpontos érintkező ( a gép csak elvillantja,vezérelni nem tudja a vakukat!)

 

Olyan megoldás is érdekel amit az FZ10 ugyan most nem tud kihasznáni de a remélhető következő gépem majd valamikor a Canon 20D vagy akkor már akár 30-40D is tud használni!

 

Segítségeteket előre is köszönöm! Akár linkeket is ajánlhattok !

Szeder Creative Commons License 2004.09.11 0 0 148
Metz honlap SCA-adapteres oldalán klikkelj olyat, h digital -> Canon -> EOS 10D -> 54 MZ-3, egy másik ablakban pedig analog -> Canon -> EOS 3 -> 54 MZ-3. Az első kiköpi a 3102 M2, a második pedig a 3102 adapter tulajdonságait. Hát az M2-esnek bizony rövidebb a feature-listája, mint a másiknak, ellenben semmi olyat nem tud, amit a másik ne tudna. Az, h az egyiknél E-TTL digitálishoz, a másiknál meg E-TTL analóghoz van írva, az szerintem(!) nem jelent különbséget, az E-TTL az már csak E-TTL (E-TTL II-ről viszont nem tesznek sehol említést)...
Szóval én úgy sejtem, h a vaku használható a nem M2-es adapterrel is digitális vázon minden további nélkül... Viszont én se mertem megkockáztatni, h ne M2-est vegyek a 300D-re (;

Majd ha odáig jutsz, akkor próbáld ki a vakut a sima 3102-es adapterrel is, csak a kíváncsiság végett (;
Előzmény: Áki52 (147)
Áki52 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 147

Sziasztok!

 

Ki tud arról valamit, hogy mi a külömbség a Metz "SCA 3102 M2" és az "SCA 3102" adapterek között? Olvastam valahol, hogy az "M2" a digit gépekhez van. De nekem csak SCA 3102 adapterem van a 10-hez, okoz ez valami gondot, vagy működésbeli hibát? A másik kérdés és kérés: Tud valaki magyar leírást, vagy lelőhelyet monani a Metz Mecablitz 54 MZ-3 vakuhoz?

Előre is köszi a segítséget!

pitman Creative Commons License 2004.09.06 0 0 146
Gondolom úgy értette, hogy ha a géped beépített vakuját használod arra, hogy a külső slave vakut elvillantsa. Mert a beépített vaku a digi gépeken többet villan (leggyakrabban kettőt), mivel az első villanás csak mérésre szolgál. Ilyenkor a slave az első villanásra villan és egy közel fekete képet fogsz kapni, mivel a gép a mérővillanásnál jó fényviszonyokat fog mérni (hála a slave-nek), viszont amikor kellen, már nem lesz elég fény. 
Előzmény: SchAnti (144)
MakróFotós Creative Commons License 2004.09.06 0 0 145

Ha olyan a vakukioldó lehet, hogy beállítható.Ami nekem van soligor az elvillantja elsőre. A legújabb soligor vakukban van már ilyen opció, amelyikben slave van.(állítható, hogy melyik villanásra süsse el a vakut)

 

Nem tudom pontosan hányat villant a géped, de a digitális gépekre nagy általánosságban elmondható, hogy először egy kisenergiájú mérővillantást adnak le, majd a visszaverődést kiértékelve, adják le a teljes energiás villantást.

Előzmény: SchAnti (144)
SchAnti Creative Commons License 2004.09.06 0 0 144

DE az alap slave kioldókon is be lehet állítani, hogy az első, vagy a második villanásra kapcsoljanak nem?

Amúgy ez a 2x villanás biztos?

Miért villanna kettőt?

 

Fuji S7000-es gépem van.

Csak középérintkezős vakupapucsa van, nincs TTl, se semmi.

Honnan lehet megtudni, hogy hányat villant?

Előzmény: MakróFotós (143)
MakróFotós Creative Commons License 2004.09.03 0 0 143
Vannak ilyen túlfeszültség védők.Wein Safe Sync a neve ha jól emlékszem, de ezt nem láttam még itthon.Mérd ki műszerrel a vakut, esetleg a gépről kellene infót kérni a gyártótól, hogy milyen vakufeszültség a biztonságos amit még elbír. Megoldhatod úgyis, hogy egy biztonságos kisvakut raksz rá, és a nagyobb teljesítményűt "slave" optikai kioldóval indítod.Azért nem jó a beépített vaku, mert az kettőt villanna.
Előzmény: SchAnti (142)
SchAnti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 142

Sziasztok!

 

Fuji S7000-es géphez szeretnék egy jó erős vakut csatlakoztatni, kis pénzből.

Így egy régi teljesen manuális vakura gondoltam, mivel a Fujinak úgyis csak középérintkezős vakusaruja van, de úgy tudom, hogy a magas talpfeszültség tönkreteheti a gépet.

Hogyan tudnám mégis megoldani ezt?

Tud valaki valamilyen átalakítót? Valami relészerűség kellene. Nem?

Régi Metz CT40 vagy 60-as nyeles vakura is gondoltam. Ezekhez alapban jár szinkronzsinór is?

Ehhez is kellene valamilyen talp, hogy a szinkronzsinórt bedughassam nem?

Ekkor nincs veszély a magas talpfesz miatt?

 

 

Tud valaki segíteni?

 

Anti

K_Pisti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 141
Kedves Péter és Cserfa!

Köszönöm szépen az értékes és gyors hozzászólásokat. Utána fogok nézni az általatok javasolt modelleknek, hátha megtalálom a pénztárcámhoz és gépemhez illő vakut!

Köszönöm még 1x!

Ha volna még valamilyen "tuti" tipp, szívesen fogadom bárkitől! Esetleg tapasztalatot is...

K:Pisti
Előzmény: CSerfa (140)
CSerfa Creative Commons License 2004.08.31 0 0 140

Én a Sunpak PZ40X-et ajánlom. Sokkal olcsóbb a többinél, E-TTL, 40-es kulcsszám. Teljes megelégedéssel használom (Dig. Rebel)

 

http://www.slach.hu/download/adatlap/sp/pz40x.pdf

http://index.hu/tech/digicam/cikkek/sunpak_pz40x/!1

 

CSerfa

Előzmény: K_Pisti (138)
P.Peter Creative Commons License 2004.08.31 0 0 139
A 420-assal kb. azonos kategória és jó a gépedhez a Metz mecablitz 44 AF-4C, vagy a jóval többet tudó, de drágább mecablitz 54 MZ-4 SCA 3102 M2 adapterrel. Ha jól tudom, akkor a Sigma 500 DG Super inkább az utóbbinak felel meg, ez Canonból az 550EX tudáskategóriája, a 420EX-nek a Sigmából az 500 DG ST felel meg talán.
Előzmény: K_Pisti (138)
K_Pisti Creative Commons License 2004.08.31 0 0 138
Sziasztok!

Hozzárértők segítségét kérném a következő problémám megoldására: Canon G5 dig. fényképezőgépem van, amit azért választottam több más konkurrens modellel szemben (többek között), mert van külső vakupapucsa. Csak annak nem jártam igazán utána, hogy csak e-TTL-ben működő vakuval működik igazán jól a gép. Ilyen lenne pl. a Canon Speedlite 420EX is, de az számomra a megfizethetetlen kategóriába tartozik.

Milyen más, de hasonló tudású vakut nézzek a gépemhez? Ajánlották a Sigma EF500 DG Super típust. Más ötlet?

Előre is köszönöm!

Üdv,
K:Pisti
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.09 0 0 137

Sziasztok!

 

Tudna valaki mondani nekem 1 linket az 550EX angol vagy magyar használatijához? Valamikor láttam valamelyik topicban, de most nem találtam...

 

A másik (kicsit bugyuta) kérdésem, hogy E-TTLes vaku+gép kombináció esetén ha nem a gép vakupapucsán szeretném használni a vakut, hanem egy kábellel, akkor kénytelen vagyok megvenni a Canon erre a célra gyártott vakuját, vagy tudtok esetleg a Hamától is ilyen kábelt? Amit én ismerek, az közép érintkezős, amivel gondolom, nem fog menni az E-TTL.

gombóc29 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 136

Köszönöm!

Én így kapásból nem tudom, hogy jó lesz-e.

Nem nekem kell, nemis értek hozzá, de azért letöltöttem.

Köszi még1×!!!!!!

Előzmény: farkzoli (135)
farkzoli Creative Commons License 2004.07.30 0 0 135
Addig is egy leírás, ha nem is Metz.
Canon 420ex.
gombóc29 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 134

Sziasztok kedves topiklakók!

 

Szeretnék magyarnyelvű infót, leírást

gyakorlatilag bárminemű bármit  :))

a METZ 25-CT3 - as vakuról.

 

Hsz-eket előre is köszönöm.

Mert remélem lesz.

És hasznomra is vállik.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.06 0 0 133
mire akarod használni? picike a fénye. nem lehet több vakuval dolgozni vele (master/slave) nekem nem volt még, közelebbit nem tudok.
Előzmény: Petko (132)
Petko Creative Commons License 2004.07.06 0 0 132
hali!

mi a véleményetek a Canon Speedlight 220 EX vakuról?
Karády Creative Commons License 2004.06.02 0 0 131
Köszönöm a gyors reakciót!

A makrózáshoz én is a "táv vakuzást" gondoltam, valamiféle kábellel. De, ha csak 10 plusszba kerül a jobbik, akkor elmerengek rajta.

Hali!

EOS10D Creative Commons License 2004.06.02 0 0 130
Makrohoz szerintem használhatatlan ( esetleg kábellel ), plafonravillantáshoz meg elég kevés lehet, ráadásul a feje nem forog, csak billen. A nagyobbik testvére a 440 AF viszont forog is és a teljesítménye sem lebecsülendô. " csak " 10e.Ft.-tal kerül többe mint a 888. Az Optiformnál 29990 . Sokkal jobban használható, bár egyikkel sem használhatod sem a 2. redönyt sem az E-TTL-t .
Előzmény: Karády (129)
Karády Creative Commons License 2004.06.02 0 0 129
Sziasztok!

Sunpack AF888Z típusú vakuról mi a véleményetek, esetleg tapaszatalatotok? EOS300-hoz kellene makró, illetve családi (esküvő) fotózásához. Mivel tudomásom szerint nem lehet ezzel a típussal(fényképező) második redőnyre szinkronizálni, ezért feleselegesnek tartom a nagyobb testvérét (440-es talán) megvenni 84ezredesért.
Amúgy 30-as kulcsszámú. Érdemes ezzel plafonra villantani, vagy ahhoz kevéske?

Várom válaszaitokat köszönettel.

Karády

jegcsakany Creative Commons License 2004.05.24 0 0 128
Van egy Canon Eos 33-am és egy régi nyeles Braun 370 BVC vakum. Ki tud tanácsot adni, hogy hogyan tudnám a kett?t eggyütt használni?
MakróFotós Creative Commons License 2004.05.22 0 0 127
Nagyon kicsi a kulcsszáma - gyenge.Közvetlen vakuzásra használható slaveként, de pl. mennyezetre vakuzva már nem.Én nem javasolnám, nekem volt ilyen.
Előzmény: kazy69 (126)
kazy69 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 126
szevasztok
SUNPAK Remote lite II vakurol niem tapasztalatok van? esetlek v.helyette? hol és mi pénz?
köszi a segedelem

Kazy

optikus Creative Commons License 2004.05.21 0 0 125
El.
Előzmény: bfoto (124)
bfoto Creative Commons License 2004.05.21 0 0 124
Sziasztok!
Szerintetek elbir egy Olympus C-1400XL egy 42V-os talpfdeszultsegu Bauer vakut? (Mezei szinkroncsatlakozo van rajta.)
tdr Creative Commons License 2004.05.21 0 0 123
sziasztok!

Kínáltak megvételre egy HANIMEX TZ*2 -es vakut. Ismeri valaki? Mennyit érdemes adni érte?
köszi

balasyp Creative Commons License 2004.05.05 0 0 122
Köszönöm megint csak a válaszokat, szasztok..
optikus Creative Commons License 2004.05.05 0 0 121
Jo az ha digitel hasznalod mert azon konnyu a wb-t beallitani. Viszont a rongyokkal vigyazz mert egy ilyen lampa hamar baromi forro lesz es szeteget mindent ha kozel van. Sose hagyd magara, ha csak kis idore is elmesz kapcsold le. Persze a halogen cso vonalas szinkepu de nem veszelyes hasznalhato.
Előzmény: balasyp (119)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.05 0 0 120
digigéppel beállihtatod a Wbt.
müfényfilmmen nem tudom, hogy muzsikál.
Előzmény: balasyp (119)
balasyp Creative Commons License 2004.05.05 0 0 119
Van itthon 2 db 500 W-os halogénizzóval szerelt kültéri, mozgásérzékelős reflektorom. Az a mezeji fajta, amit minden barkácsáruházban árusítanak 4-5 eFt-ért.

Azt szeretném megtudni, hogyha bekötöm őket folyamatos világításra és fabrikálok eléjük egy keretet, amire kifeszítek fehérvásznat, ezzel biztosíthatok-e megfelelő fényt a képek elkészítéséhez, vagy alapvetően rossz a minősége ezeknek a fényforrásoknak (sárga, gyenge..)?

Előzmény: optikus (117)
balasyp Creative Commons License 2004.05.04 0 0 118
Köszönöm a választ.
Előzmény: optikus (117)
optikus Creative Commons License 2004.05.04 0 0 117
Valahogy igy kellene csinalni.




Termeszetesen minel tavolabbrol fotozod televel annal kisebb lesz a hordo es parna torzitas, no persze mindezt pontosan szembol es merolegesen.

Előzmény: balasyp (116)
balasyp Creative Commons License 2004.05.04 0 0 116
Sziasztok, zománctáblákról szeretnék fényképeket készíteni itthon. Sok van és gyakran cserélődnek, így nem akarom elvinni őket egy profihoz stúdióba.

Állványról szép képeket tudtam készíteni szemből, de néhány képen torzult a képen a tábla széle, erősen fénylet a felületük az erős természetes fénytől, illetve a változó fényviszonyok is problémát okoztak.

Ezeket szeretném kiküszöbölni. Tudok-e készíteni itthon fényforrásokat, amikkel állandó, erős és minél kevésbé koncentrált fényt tudok előállítani? 150 v. 500 W-os halogén izzós lámpa fehérvászon mögé állítva 2 irányból megfelelő erre? Ha pontosan a tábla középpontjából, a táblára merőleges irányból fotózok 2-3 méter távolságból, akkor elkerülhető az oldalak torzulása?

toydolls Creative Commons License 2004.04.20 0 0 115
MakróFotós - egen, legalabb ketto. valami kompakt vakura gondoltam. de irtam Majdnem - nek (igaz meg nem valaszolt). koszonom a segitseget.
Előzmény: MakróFotós (112)
Under Creative Commons License 2004.04.20 0 0 114
Hali

Vakupapucs termeszetesen van. Ennyire nem vagyok kezdo, hanem inkabb az erdekelne, hogy mennyire jo ez a vaku, es mennyit er? Azert koszi a valaszt :)

Bye

Előzmény: MakróFotós (113)
MakróFotós Creative Commons License 2004.04.20 0 0 113
Under - erről a típusról még nem hallottam. Nekem Soligor MZ30AT típusom van. Ez egy manuális zoommal rendelkező billenthető fejű automata vaku. Olympus 2100-on használom külső vakucsatlakozóval. A C-750-esnek van vakupapucsa ?
Ha ez is automata vaku akkor úgy tudod használni, hogy manuális üzemmódban a gépen beállítod azt a rekeszt amin a vakud működik. Pl. F5.6 vagy 2.8-, meg egy vaku szinkron alatti záridő t pl. 1/90 a többit elintézi a vaku szenzora.
Előzmény: Under (111)
MakróFotós Creative Commons License 2004.04.20 0 0 112
toydolls - kellene még legalább egy de jobb ha 2 vaku.Kellene valami ami a fővakud vakuvillanására elsüti őket - slave kapcsoló(vagy eleve a vaku tudja). Kellene fehér ernyő a szórt fényhez, vagy valami softbox. Ezek a dolgok a hama kinálatában elérhetőek. Az adok/veszek topicban majdnem hírdetett nemrégen 2 mini studióvakut olcsón.220-as foglalatba csavarhatóakat,beépített slave kapcsolóval.
Előzmény: toydolls (110)
Under Creative Commons License 2004.04.19 0 0 111
Haliho!
Egy kerdesem lenne. Elore bocsajtom, vakutemaban nem vagyok otthon, ezert az erdeklodes. Szoval, van itt nalam egy elado Soligor MK-32AT vaku. Elmeletileg szinte mindent tud, csak epp nem TTL-es. A hozzaertoket kerdezem, erdemes-e megvennem ezt a vakut (az az igazsag, hogy viszonylag keveset hasznalnam, meg amator is vagyok) ? Meg esetleg erdekelne valaki olyan velemenye, akinek ilyen vakuja van. Ja, es egy Olympus C-750-hez hasznalnam. Na egyenlore ennyi, varom a segito szandekuak hozzaszolasat :) Ja, es majdnem elfelejtettem, szerintetek mennyit er egy ilyen vaku? Koszi elore is.

Bye

toydolls Creative Commons License 2004.04.19 0 0 110
hali!
a topik a cime alapjan alkalmasnak tunik arra, hogy eloadjam mi is bant engemet :o)

Szoval eddig csak lelekes amator modjara kattingattam, ehhez meg is van a kello technikai hatter, normalis vaz, 1db rendszervaku, nehany jobb lencse. Aztan most beesett hozzam egy sminkes, mondvan, dolgozzunk egyutt. Mondtam OK! de nincs studiom. Mondta OK! de akkor mi nem dolgozunk egyutt.
Na. Szoval a dolog azert megis erdekelne.
Helyseg meg csak lenne, studios tapasztalat azonban nem sok.
Gondolom latszik mi a kerdes, kicsi penzbol, max 100.000Ft, milyen vakut, lampat, akarmicsodat kellene venni, hogy valami elfogadhato minoseggel lehesen PORTRE kepeket csinalni.
Ebben segitsetek!
Szeva. ToyDolls.

MakróFotós Creative Commons License 2004.04.18 0 0 109
Az összes alkatrészigény egy tirisztor. Bementem egy alkatrészboltba és kértem egyet.Kezembe nyomtak egy TIC106M típust.Ez állítólag 600V-t is tud kapcsolni ha jól emlékszem.Kisebb teljesítményű is megfelel a vakud kapocsfeszülségétől függően.A modern vakuk 6 V alatt vannak. Erősítőm volt, mikrofonom is. Tulajdonképpen a PC erősítőjét is fel lehet akár használni, ha a bemenetére kötsz egy mikrofont. A mikrofont rákötöd az erősítő bemenetére, a kimentre pedig a tirisztor vezérlő lábait.A bekötés tirisztortípustól függően változhat.Az én esetemben az erősítő kimentének negatív (föld) pólusát a tirisztor bal szélső lábára kötöttem, a pozitív pólusát a jobb szélsőre.A tirisztor középső érintkezője megy a vaku pozitív érintkezőjére, a balszélső ismét csak a föld. És ennyi.
Ez így nem hordozható az erősítő helyhezkötöttsége miatt, de arra meg találsz rengeteg kapcsolást ha külön erősítőt akarsz építeni. A fotozz.hu-n találsz képeket amiket ezzel az egyszerű megoldással készítettem.
Előzmény: assault (107)
P.Peter Creative Commons License 2004.04.18 0 0 108
Esetleg nézz be a 'Slave vaku vezérlő építése' topicba, ott biztos tudnak segíteni.
Előzmény: assault (105)
assault Creative Commons License 2004.04.18 0 0 107
Hali!
El tudnád küldeni egy ilyen hangos elsütő cucc alkatrészigényét + kapcsolását egy kicsit részletesebben... Tanultam ugyan ilyesmit, de a méretezéssel nem vagyok tisztában egészen.
Meg hogy a vakunak milyen fesz kell meg ilyesmi.. ehhez lövésem sincs. Ha nagyon hosszú, nyomhatod mailban is, de lehet, hogy másokat is érdekelne a későbbiekben...
Előre is kösz a segítséget.
Előzmény: MakróFotós (106)
MakróFotós Creative Commons License 2004.04.17 0 0 106
Én csináltam már hangkapcsolót, nem bonyolult az egész. Kell egy mikrofon, egy erősítő és egy tirisztor.No meg a vaku amit elsütsz vele....
Előzmény: assault (105)
assault Creative Commons License 2004.04.17 0 0 105
Lehet, hogn nem jól fogalmaztam, csak azt akartam kifejezni, hogy nem egy "másodlagos" vakut szeretnék, hanem egy külsőt csak önmagában... Ezért lenne egyszerűbb ha nem kéne a saját vakut is eldurrantani ha nem muszáj... Ugyanaz lenne, mint amit a vakura raksz, csakhát hangra kéne vezérelni... tényleg minimális a késleltetése és számomra ez lenne a legideálisabb.
Előzmény: P.Peter (104)
P.Peter Creative Commons License 2004.04.17 0 0 104
Ha hangra vezérled, attól még slave :-)
Mindenesetre szerintem egyszerűbb, ha olyan slave vakut vagy vezérlőt használsz, ami a master infra-tartományára durran el, és a géped beépített vakuját egy megfelelő szűrővel takard el.
Előzmény: assault (103)
assault Creative Commons License 2004.04.17 0 0 103
Segítséget kérek külső vakuhoz:
canon a80 digit gépem van, amin nincs vaku papucs/kivezetés. Én viszont mindenképpen szereték külső vakut az eredeti vaku használata nélkül(>nem slave módban akarom). Az az ötletem támadt, hogy a külső vakut lehetne szinkronizálni az exponáláskor a gép "hangszóróján" lejátszott hanghoz. Elég lenne egy pár tized sec. hosszú hangot társítani az expo-hoz olyan frekin, amire egy kis (kondi)mikrofon érzékenyítve van, majd kéne rá egy késleltető és az elsütő.
És hogy mindenkit megnyugtassak hogy nem buggyantam meg egészen, elárulom, hogy az éjszakai felvételeknél olyan záridőt használok, hogy nem okozna gondot a hang lejátszásból származó késleltetés.
Aki tudna segíteni nekem egy ilyen egyszerű kapcsolás összeállításában, az kérem segítsen. Vagy ha érez magában elég elszántságot a megvalósításhoz is, akkor hajlandó lennék pénzt is adni a működő cuccért. A részeleteket mailben vagy telefonon megbeszélhetjük:
steelcowboyz@hotmail.hu
20/38-49-200
ÁrvaTóth Creative Commons License 2004.04.02 0 0 102
Köszönöm a tippet!
Előzmény: _db (101)
_db Creative Commons License 2004.04.01 0 0 101
Ha tudsz angolul, szerintem nézd meg a dpreview.com Minolta Talk fórumát, ott elég jól kitárgyalták a Sigma/Metz/Sunpak/Vivitar vakuk DiMAGE-kompatibilitását. Valószínűleg az elekronikát nem bántja, csak nem fog vele menni a TTL/zoom.
Egy másik jó minoltás fórum itt.
Előzmény: ÁrvaTóth (100)
ÁrvaTóth Creative Commons License 2004.04.01 0 0 100
Üdvözlet! Van egy Sunpak MZ440 AF rendszervakum Minolta gépekhez. Tökéletesen kooperál a Dynax 505si-mmel, de biztos lehetek-e benne, hogy egy digitális géppel (konkrétan: a Minolta DiMAGE A1-gyel) is képes együttműködni? Nem mertem eddig még kipróbálni, mert félek, hogy tönkrevágják egymás elektronikáját. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Akár 7i-vel vagy 7hi-vel is...
P.Peter Creative Commons License 2004.04.01 0 0 99
Ha Hamát rendelsz és nem tudod a pontos cikkszámot, szerintem itt keresgélj, jobban kezelhető, mint a magyar oldalon található pdf.
Előzmény: Riff-Raff (98)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.04.01 0 0 98
Köszi szépen, úgy látom, van egy bolt itt Szegeden is, ahol talán meg tudom rendelni.
Előzmény: P.Peter (97)
P.Peter Creative Commons License 2004.04.01 0 0 97
Hogy hirtelenségből hol lehet kapni, azt nem tudom, de a 'bizbaszból' amit láttál van középérintkezős változat is (pl. a Hama kínálatában, ha jól nézem 06950 cikksz.)
A vezérlőzsinór elágaztatása is lehetséges (pl. 3 vakuhoz a Hama 06963).
Előzmény: Riff-Raff (96)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.04.01 0 0 96
Ezt már beírtam a Fotózás, kellékek-be, de úgy látom, hogy ott pillanatnyilag nem a címben szereplő téma van napirenden.

Sziasztok!
Segítséget kérek! Van egy tükörreflexes Yashica 108MP gépem, van rajta vakupapucs, de nincs rajta vakuvezérlő zsinórnak aljzat. De én szeretnék. Itt Szegeden találtam egy olyan bigyuszt, amit rá lehet húzni a vakupapucsra, és van rajta aljzat. És a bigyusz tetején szintén van egy vakupapucs, magyarán a papucs és a vaku közé lehet "beszúrni". Csak egy probléma van vele (vagy én vagyok telhetetlen?): a bigyusz felső végén nincs központi érintkező, ez csak azt a célt szolgálja, hogy olyan vakut lehessen a papucsról vezérelni, amelyiknek nincs központi érintkezője.
Nekem viszont csak az egyik cél, hogy zsinóraljzatom legyen (hogy tudjak oldalról vagy akárhonnan vakuzni), a másik az lenne, hogy akár két vakut is tudjak használni, egyet a zsinórral, egyet meg a papucsról.
Remélem van, aki megértette, mit akarok itt eldadogni, szóval olyan bigyusz kellene nekem, amit ráhúzok a vakupapucsra, van rajta zsinóraljzat, és a központi érintkezőt is "továbbviszi" a bigyusz tetején lévő papucsra. Tud valaki olyan boltot, ahol árulnak ilyet?
Vagy alternatív megoldásnak az is jó lehet, ha el tudom ágaztatni a vezérlőzsinórt. Létezik ilyen elágaztató?

_db Creative Commons License 2004.03.26 0 0 95
Amennyire én tudom, a HSD valójában HS(D).

Ebből a HS high-speed sync, azaz a filmes Dynaxokkal lehet lehet a gép vakuszinkron idejénél rövidebb megvilágítási időkkel is használni. Ezt nagy frekvenciájú villanássorozattal érik el, részletesebb leírás itt.

A D a Minolta új objektívsorozatát jelöli. Ezek a lencsék megbeszélik a vázzal és a vakuval, hogy mekkora tárgytávolság lett beállítva, és ezt az információt felhasználják a vaku fénykibocsátásának meghatározásakor. Ez az ún. ADI fénymérés, amely a tárgytávolságot is figyelembe veszi az elővillantás eredménye mellett. Ehhez D-s lencsére és D-s vakura is szükség van.

DiMAGE 7/7i/7Hi/A1/A2 esetén az elektronikus zár miatt nincs szükség a HS funkcióra, enélkül is leher rövid záridő mellett vakuzni. Az ADI működik a beépített vakuval és kompatibilis külső vakukkal is.

Előzmény: RodrigeZZ (94)
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.03.26 0 0 94
Úgy tűnik, itt nálam sokkal prifibbak is vannak, de azért elmondom, hogy azt a vakut, ami a minolta dynaxokkal tökéletesen mükszik (Soligor,papucsos érintkezővel), azt a dimage nem szereti. Annyira nem, hogy még csak nem is köszön nekije. Ez a dög, csak a HSD vakukkal tud kommunkálni.
És akkor én is kérdezek: Mi a bánat az a HSD?
R.
Ui.: a Minolta szabványos(milyen?) papucsa csak 4 érintkezős, nem 6.
Előzmény: Amtibácsi (88)
_db Creative Commons License 2004.03.26 0 0 93
Nem ismerem a gépedet, de ha nincs rajt olyan, hogy manuálisan állítod be a belső vaku fényerejét (pl. 1/1, 1/4, 1/16), akkor nagy valószínűséggel ezt minden esetben automatán állítja a gép ez elővillantás eredményét kiértékelve, az elővillantásra pedig elsül a külső vaku is.

A megoldás egy olyan slave csatoló lehet, amin be lehet állítani, hogy másodikra villantsa csak el a külső vakut. Vakuból láttam már ilyet (Soligor), de gondolom csatlakozó formában is létezik.

Sajnos tényleg drágán vetted, 6eFt-ért már lehet kapni olyan vakut, amin van középérintkező és slave üzemmód is (Unomat B14).

Előzmény: Kase (90)
MZ5 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 92
Nem tudom mi lehet a hiba ,de nekem az A70-el csak manualban jön ez be. Szóval akkor ha állitok
a blendén akor super képeket lehet készíteni nagyobb másodvaku használatával.
Előzmény: Kase (90)
Mice007 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 91
Hi

Ez olyankor van, ha nem egyszerre villan el a ket vaku. Hogy ennek mi oka van, az jo kerdes, nem ismerem pontosan az emlitett gep tipust, de pl a Canon E-TTL rendszere arrol szol, hogy egy elo-villantas utan kovetkezik csak az eles villantas, es keszul a foto. Vagyis nem E-TTL kepes slave vakuk az elso villantaskor elsulnek, igy az elkeszult kepen olyan mintha nem is villant volna. A masik lehetoseg az lehet, hogy valamiert lassabban sul el a slave vaku, itt a hama sensorra gondolok, mint esetleges problema forras... Meg kene probalni nagyon figyelve, hatha szemmel lehet latni elterest a ket villanas kozt idoben, ill hogy a gep belso vakuja csak egyet villan-e.

Előzmény: Kase (90)
Kase Creative Commons License 2004.03.25 0 0 90
Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
ma vettem egy hama 6967-es fotó syncromatot. Azt a fajtát, aminek az alja állvány menetes, a teteje meg vakupapucsos középpontos csatlakozóval (az elején meg van egy fotódióda).
Rá is rakom a kis papucsos vakumat, bekapcsolom az Olympus C-1400L digis gépemet, majd villantok. Villan a beépített vaku, és villan a syncronnal megtoldott másodvaku is. Nagy volt az öröm, egészen addig még vissza nem néztem, hogy a képen bizony csak egy folt volt a falon lévő tükörben. A gépemen minden autómata, nem tudom elállítani. Akármelyik vakumódot is választom, látszólag együtt villan a két vaku, de a képen csak a beépített vaku fénye látható! Mitől lehet ez? Esetleg van erről valakinek tapasztalata, vagy bárminemű ötlete. Nagyon el vagyok keseredve, mert sokba került(6 ezer egy pár centis kis műanyagdobozért, nekem sajnos sok pénz), és még használni sem tudom!

Köszike.
Akinek esetleg van valami konkrét ötlete, azt please írja meg e-mailbe, mert az sűrűbben tudom olvasni! Köszönöm
kase@maffia.hu

_db Creative Commons License 2004.03.22 0 0 89
A Metzeket nem ismerem, a Sigmáról írtam a Minolta A1 fórumban - tudom ajánlani akár az ST, akár a Super változatot; neked kell eldöntened, hogy megérik-e az árkülönbözetet a Super plusz szolgáltatásai. Auszriában ennél olcsóbban is hozzá lehet jutni. Nekem bejött.
Előzmény: Amtibácsi (88)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.22 0 0 88
Kicsit nézegettem az árakat.
Metz 36AF3 - 30e
Sigma EF500 - 47e
Metz MB40AF4 - 49e
Metz 44AF3 - 61e

A két középsőről mi a véleményed ?

Előzmény: _db (87)
_db Creative Commons License 2004.03.21 0 0 87
Az FS-1100 szerepel a lentebb már belinkelt Elinfo árlistájában, szerintem ott kapható. Rendelésre biztosan.
Ha még nincs meg a DiMAGE 7i, akkor viszont azt mondom érdemesebb 7Hi után nézni, mert azon már ott a szinkroncsatlakozó és nem kell adaptert venni. Vaku szempontból 7Hi=7i+PCT100.

Ha pedig később el tudod adni a jelenlegi Metz-et, vehetsz pl. egy Minolta 3600HS(D)-t, Sigma EF500-at vagy Metz 44AF3-at és működni mog az ADI vakufénymérés is egyéb kényelmi szolgáltatások mellett.

Előzmény: Amtibácsi (86)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.21 0 0 86
A PCT-100 110 euro, vagyis majd 30e Ft. Annyiért már vakut is kapok :-)
Az FS-1100 már jobb 30 euro körül.
A Hama az olyan, mint az enyém.

Jön a klasszikus kérdés: Hol lehet kapni ?

Egyébként nagyon köszönöm a segítségeket. A Minoltát is csak most szeretném megvenni (cserélni a régit), de a vakuproblémák miatt variálok. Az igazi az lenne, ha el tudnám adni a Metz-et és venni Minoltához valót.

Előzmény: _db (84)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.21 0 0 85
„A Metz csatija olyan, mint a mobiltelefonok tápcsatija.”

Rossz hasonlat. A Mezt csatija szabványos PC, a telefonok töltője pedig gyakorlatilag gyártónként eltérő, de egyes esetekben még két modell-sorozatnál is eltérhet.

„Mi az a PC kábel ?”

A vakut a géppel PC-csatin összekötő kábel. Pl. a Metz szabványos PC kábelt ad a vakujaihoz (amelyikhez ad), nem is tehetne mást, hiszen csak így tudja biztosítani a lehető legteljesebb gépfüggetlenséget.

„Mi az a vakupapucs ?”

A vakupapucs a gépre vagy taróra szerelt ’csuszka’, ahová a vaku talpát becsúsztatod (a magyarban ettől ’papucs’, az angolban ’shoe’). Önmagában lehet csak tartó ('shoe'; vagyis a vaku vezérlésében nem vesz részt), szabvány középérintkezős (’hot shoe’; a ’középérintkező’ a talp közepén, a másik kontaktus a talp hornyaiban kétoldalt helyezkedik el), vagy plusz érintkezőkkel ellátott (ez már gyártóktól függő, de jó esetben ezeket úgy alakítják ki, hogy a sima középérintkezős vakuk is használhatók maradjanak). A mérete elvben szabvány, de nem minden gyártó tartja be, elősegítendő a saját vakujainak vásárlását.

Előzmény: Amtibácsi (83)
_db Creative Commons License 2004.03.21 0 0 84
Az én telefonom tápcsatija lapos, nem cső alakú :)A PC-kábel alatt a szinkronkábelt értem.

A PCT-100 csatlakozó így néz ki egy 7i tetején:

Ezt egy szinkronkábelen keresztül össze tudod kötni a Metz-cel, ha jól értem. Nagyobb feszültséget is elvisel.

Az FS-1100 szintén a 7i csatlakozójába megy bele, így néz ki:

Erre rá lehet rakni középérintkezős vakukat, amit elsüt, de vigyázni kell arra, hogy a talpfeszültség ne legyen nagybb 6-8V-nál, mert az tönkrevághatja az elektronikát a 7i-ben.

Adaptered milyen van? Ha valami hasonló, mint az alábbi képen, és a Metz talpfeszültsége max. 6V körüli, akkor az FS-1100-zal + az adapterrel megoldható az összeköttetés, ha nagyobb a feszültség a vaku talpán, akkor kell a drágább PCT-100 csatlakozó.

Esetleg gondolkozhatsz 7i-7Hi cserén is, ez utóbbin már van szinkronkábel csatlakozó. Vagy slave adapter a Metz-hez, hogy a 7i belső vakujával vezeték nélkül tudd elsütni.

Rendszervakuk közül pedig meggondolandó valamelyik, lentebb már ajánlott Sigma EF500 DG is, teljesen kompatibilisek a 7i/Hi-vel.

Előzmény: Amtibácsi (83)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.21 0 0 83
Akkor most tisztázzunk valamit. Mi az a PC kábel ? Mi az a vakupapucs ? A Metz csatija olyan, mint a mobiltelefonok tápcsatija. Kb. 3 mm átmérőjű kis cső. A vakupapucs azért jó, mert van hozzá adapter. (mármint nekem van) Az olyan kis kocka.
Előzmény: _db (82)
_db Creative Commons License 2004.03.20 0 0 82
Amtibácsi
A Metz normál középérintkezős? Ha a gépen akarod használni a vakut, és nem magas a Metz talpfeszülsége, akkor az valószínűleg jó lesz a Minolta FS-1100 adapter. Ha PC-kábelen akarod csatlakoztatni, akkor a PCT-100-ra lesz szükséged.

Itt érdemes érdeklődni: Elinfo
Árlista is van a honlapon.

Előzmény: Amtibácsi (81)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 81
Aki tud angolul, annak könnyű :-) Én magyarul írtam be, azért nem talált. Mennyibe kerülhet ez és hol lehet kapni vajon ?
Előzmény: P.Peter (80)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 80
Bocsi, elfelejtettem hogy a Minolta nem szabvány vakupapucsos. Mindenesetre beírtam a Google-ba hogy "minolta hot shoe adapter", és rögtön ez volt az első találat:
Minolta PCT100 Hot Shoe Adapter for Dimage Cameras
http://www.onecall.com/PID_15698.htm
Előzmény: Amtibácsi (79)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 79
Ezzel csak az a baj, hogy Dimage vakucsatija elég különleges. Ott a gond, hogy 6 érintkező van eltolva egymás mellett és a vezérlőfesz is egész más, mint általában. Nem nagyon találtam ilyen adaptert, aminek az egyik oldala csatlakozna a Dimage-hoz, a másik meg PC-s vagy papucsos. Amit írtál az egy sima papucsátalakító. (majdnem papucsállatkát írtam :-)
Előzmény: P.Peter (78)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 78
Ha minden igaz, akkor neked vagy a Metz "Sync coil cord 45-54 for centre contact" kell, vagy a meglévő PC-sync kábeledhez egy "Hot Shoe Adapter" kell (pl. Hama 006951)
Előzmény: Amtibácsi (76)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 77

Erről lenne szó
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 76
Nekem pont olyan vakupapucsos középérintkezős adapter kéne. Nem kell vezérelni a vakut, elég egy sima rövidzár, a többi manual beállítás.
Előzmény: P.Peter (74)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 75
Bocs, az előbbi link rossz, ez a jó:
http://www.metz.de/en/photo_electronics/mecablitz_45_CL%201.174.html

A Minolta 7Hi-hez ajánlott Mezt vakuk:
- Adapteresek (SCA 3302 M4): 70 MZ-5, 70 MZ-4, 54 MZ-4, 54 MZ-3, 44 MZ-2
- Dedikált: 44 AF-4M

Előzmény: P.Peter (74)
P.Peter Creative Commons License 2004.03.19 0 0 74
A 45 CL-1 nem adapteres vaku, így azzal nem fog menni (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0000AG919/002-7073432-0064030?v=glance)
A 7i-n nem tudom van e PC dugasz, de a vakupapucsos csatival sima középérintkezős vakuként mennie kellene manualban.
Előzmény: Amtibácsi (72)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 73

Most tán látszik a kép
Amtibácsi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 72
Sziasztok. Metz 45CL1 vaku és Minolta Dimage 7i közé kéne valami megoldás. Ajánlottak SCA 3302M4 adaptert. Ránézésre nem tudom, hogy megfelelő e, mert a képről nem derül ki, hogy mit hova kell (lehet) dugni. A vakunak normál (vagy vakupapucsos) dugója van.

Érdekelne csere is, csak működjön a Dimage 7i-vel.
_db Creative Commons License 2004.03.13 0 0 71
A session7.com-on a Sigma EF500 Super DG vaku ára 220 EUR-ra csökkent (incl.MWST)

Én most hoztam egyet Minoltáhaz, de kapható Nikon, Canon és Sigma változat is.

Előzmény: _db (70)
_db Creative Commons License 2004.02.15 0 0 70
Fürstenfeld viszont közel van a határhoz, és onnan el lehet hozni személyesen is a cuccot. Angolul is beszélnek :) Azt hiszem fogok venni egy ST-t, bár ha 200 alatt lenne Super az még jobb lenne.
Előzmény: Holstein Fríz (67)
benmar Creative Commons License 2004.02.14 0 0 69
Szia mindenkinek! Nem tudja valaki véletlenül, hol lehet magyar nyelvű információkat szerezni (képi vagy írásos) a dig. Minolta gépekhez használható kisebbik rendszervakuról (3600-HS)? Van már esetleg valaki, aki használja is, vagy tudja hol lehet jutányos áron hozzájutni? Korábbi hozzászólások alapján nem tud ez a vaku sokkal többet a beépítettnél. Ez valóban így van? Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.13 0 0 68
Sziasztok.
Vennék
sigma 55-200
sigma 170-500
cf kártyát
cf olvasót
canon 420ex,550ex
Ajánlatokat várom a mailra,vagy ide.
Köszi.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.13 0 0 67
Kösz, közben én is utánanéztem, olyan 150-170 között van a sima, és 220-240 között a super a német csomagküldőknél.

A sima volt 120-ért is, ennyiért már le tudnék mondani a superhez mért alacsonyabb tudásról, csakhogy nincs tapasztalatom erről a szolgáltatásról. Mennyire megbízhatóak, hogy kell fizetni, hogyan tudok garanciát érvényesíteni, mi van, ha összetörik a szállítás közben stb. És még németül sem beszélek :-))

Előzmény: _db (66)
_db Creative Commons License 2004.02.12 0 0 66
Pl. Fürstenfeld, session7.com
A Sigma EF500 DG ST 155 EUR, két nap alatt meghozzák. A Super áráról nincs információm.
Előzmény: Holstein Fríz (62)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.12 0 0 65
Közben utánanéztem, net+IRL.

A Pálvölgyiben a fickó előadta a jó kereskedőt, mindjárt egy METZ54-est ajánlgatott, 109000 + 17000 a toldó papucs. Jókat röhögtem, az egész felszerelésem újonnan ért vona talán ennyit, 2-3 éve. Olcsóbbat nem nagyon érdemes venni a papucs ára miatt, mert akkor már ott vagyok, ahol az 500 Super, olyan 78000 körül. (Raktáron a sima 500-as volt, 50000-ért.) Ami ez alatt van, az csak nagyobbat villan, mint a beépített, sokkal többet nem tud.

na majd még meggondolom. Kint sem tűnik olcsóbbnak, a brit jessops árait néztem meg viszonyításnak, hát 1-2 ezerrel alacsonyabb csak. bécsi boltot nem találtam még.

egész jól elbeszélgetek itt magammal, ez nem olyan, mint a polfórum, ahol még a levegővételbe is belekötnek, máskor is jövök! :-)

Előzmény: Holstein Fríz (61)
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 64
Amúgy használtan érdekelnének vakurendszer toldók, szétosztók és adapterek, természetesen hibátlan működés esetén (CANON EOS).
zeroX Creative Commons License 2004.02.12 0 0 63
Sziasztok.
Többvakus rendszert szeretnék vásárolni(EOS), amelyhez van már 2db 540EZ vakum, viszont a csatlakozások kiépítése túl drágának tűnik, különösen a kábelek ára: 60 cm-es kábel 16e, 300 cm-es kábel 20e(ezekből legalább kettő kell). Szerintetek ki lehet olcsóbban hozni barkácsolva? A csatlakozódugók beszerzésével van problémám...
Továbbá az áron kívűl hosszabb vezetéket tudnék csinálni.
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 62
Hol kint és mennyire ócsó?

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (59)
Holstein Fríz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 61
Hali,

végre egy vakus topik. És pont jókor.

Segítség kéne, milyet mennyiért.

Sigma SA-5-ös kamerám van (ritka holló idehaza), vennék hozzá a beépítettnél nagyobb teljesítményű/tudású "villanót". Csak nem tudom, milyet és hol. Egyrészt kompatibilis-e bármivel, vagy csak a rencervakuival? Igazság szerint jó lenne rendszervaku, de azok kicsit drágának hírlenek, nekem meg max-max-max 50-esem van a dologra, inkább 30-40.

Mire használnám? Zárt helyiségben (pl. családi ünnep, esküvő stb.), természetfotóknál, szabadban portréhoz. 36-40-es kulcsszámmal min. Nem ártana, ha tudna alacsony záridőre is szinkronizálni, esetleg második függönyre, már ha létezik ilyen ebben az árfekvésben...

Szóval jelszó:
a legjobb ár/érték arány + kompatibilitás. Mivel erősen kezdő vagyok a vakuval fotózásban, minden infó jól jön.

Előre is kösz!

ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 60
Ki a hamás ember?
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 59
ctrab,

a lényeg: itthoni áfás árat hallottam, az 78,000 ajánlott a hama szerint.

Kint ócsó.

Előzmény: ctrab (57)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 58
ctrab,

nem próbáltam, de van 2 550ex-em, ha akarod, próbáld ki :-)

komolyra: a hamás ember álitja, hogy igen. Tesztre is hajlandó.
Weben is olvastam az eosdoc-on, hogy igen.

Tudja a canon féle E-TTL (infra?) slavet, mixelve EX vakuval akár master, akár slave.
Söt, van egy optikai slave módja is, ami a canonnak nincs, itt gondolom manuál.

Ennyi az olvasott info, kezemben nem volt.

Előzmény: ctrab (57)
ctrab Creative Commons License 2004.02.10 0 0 57
Ki próbálta már, vagy van hiteles infója a Sigma 500dg super vakuról. Jó az eos-hoz? Tényleg megy slaveként? Optikai slave, vagy csak sigmával. 75000ft jó ár e érte?
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 56
az viszont deriteni napfénynél még elég lehet, lehet igy tág blendével portézni,szépen elmosott háttérrel.
Előzmény: R.Daneel (55)
R.Daneel Creative Commons License 2004.02.09 0 0 55
A HS szinkronnal viszont jelentősen csökken a vakud hatótávolsága.
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 54
tudsz rövidebb idöket is szinkronizálni, ha a vakun bekapcsolod a HS szinkront.
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 53
Az eos 300d-nek 200-as a vakuszinkronja.Akkor ez most minek számi?550ex-el szeretném használni.
Köszönöm.
dpitty Creative Commons License 2004.02.08 0 0 52
Akkor kell elsütni a vakut, amikor a zár teljesen nyitva van, hogy az egész kocka kapjon fényt. Kis záridőknél sohasincs a fénykapu teljesen nyitva, csak a két zárlamella által határolt rés "fut át" a kocka előtt, létezik egy legrövidebb idő
(vakuszinkron idő), amelynél rövidebb záridőnél nem lehet vakuzni.

Ha extra jó géped és vakud van, képesek minden záridőnél vakus képet készíteni, ilyenkor a rés lefutásakor stroboszkópozik a vaku, így a képkocka minden sávja bevilágítódik.

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.08 0 0 51
Sziasztok.
Valaki el tudá nekem magyarázni a vakuszinkront?
Köszönöm.
ctrab Creative Commons License 2004.02.07 0 0 50
Digit és ttl?:)
Előzmény: incom (47)
AmoSH Creative Commons License 2004.02.06 0 0 49
Meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a Metz mz1, mz2, mz3 és mz3i vakuk között. Már írtam a Metznek is de nem kaptam rá választ.
Egy Dynax 7-hez szeretnék majd vakut venni, még keresem a legjobb megoldást.

Köszi el?re is.

Haja Creative Commons License 2004.01.28 0 0 48
Kössz. Annyi kérdésem lenne még, hogy nem volt gondod vörösszemmel? Részben ez lenne az egyik előnye a külső vakunak, de vhol olvastam, hogy ennél a típusnál probléma lehet. Slave-t tud?
Előre is kössz.
Haja
Előzmény: incom (47)
incom Creative Commons License 2004.01.27 0 0 47
azért adom el, mart canon digitális rendszerrel csak manuálban működik és csak 28 milimétert fed le.
Nekem meg TTL kell digitnél és olyan vaku, ami lemegy 17 miliméterre, plusz lehet rá gyorstöltőt tenni, vagy pl, Quantum aksit, sorozatot lehet lőni.
A 32 MZ3 nagyon jó, de nem képes a fentiekre, kb 1-2 sec. a legrövidebb töltési idő. Nekem egy EOS 5-terl prímán működött ttl-ben
A gyártó nem optimalizálja külön rendszerre a vakukat, hanem a talpcserével működik különféle rendszerekkel együtt. ahogy te is mondtad. Tehát pentax talppal pentaxal működik, canon talppal canonnal, középponti érintkezős talppal meg minden rendszerben működik, manuálban mindenképp, de talán automatában is.
Előzmény: Haja (46)
Haja Creative Commons License 2004.01.26 0 0 46
Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata Metz 32MZ3 vakujával? Lenne egy eladó darab Pentaxhoz, de nem nagyon találtam infót a neten, csak a photozone-n írtak róla egy keveset. Metz honlapjáról már leszedték. Igaz az, hogy a felépítése miatt hajlamosabb vörösszemet okozni?

Incom: miért adod el? Mi az amiben nem felel meg? Slave-ként használható ez a vaku?

Általában a Metz-nek ez a talpas módszere hogyan működik? Önmagában nem működnek ezek a vakuk, csak a hozzá való talppal együtt? Most konkrétan a 32MZ3 (de gondolom a többi típus) esetében. Van ez a vaku, s ha Pentaxra teszem, akkor 3702-es adapterrel használom, de ugyanaz a vaku rátehető pl Canonra is 3102-s adapterrel? Vagy maga a vaku is már vmelyik gyártóra van hangolva?
Üdv!
Haja

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 45
bármit gondolhastz a fejlesztökröl, a canon a legátgondoltabb rendszer.
a vakud úgy 10 éves modell.

Az E-TTL elözetes vakuvillantással méri a vakuexpot . A TTL a filmröl visszaverödött fényt méri. Ha digigépre szavazol, akkor nincs film, ergo nincs TTL.

Előzmény: bubodr (44)
bubodr Creative Commons License 2004.01.26 0 0 44
abrash,

Az E-TTL meg A-TTL nekem túl bűvös, csak annyit látok, hogy nem egyforma. Ez azt jelenti, hogy a 330 EZ-m csak szép emlék marad?
Jó, a manuál módot kipróbálom, hátha, de hát nem ez lenne a fő felhasználási mód !

Barátkozzak az új vaku gondolatával?
Még a G2 is elsütötte legalább a vakut, igaz, hogy fullon.
Nem irnám ide, hogy mit gondolok a Canon fejlesztőiről !

De azért kösz az info-t, még ha nem is okozott örömet.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 43
bubodr,

NINCS ilyen adapter :-(, én is tudnám használni.

EZ vakuk: TTL, A-TTL.
EX vakuk: E-TTL, TTL.

Ha a géped csak E-TTL-t tud, akkor EX kell. Vagy sigma EF 500 DG Super, vagy valamelyik Metz.

De 540 EZ remekül megy manuális módban E-TTL gépeken :-)

Előzmény: bubodr (42)
bubodr Creative Commons License 2004.01.26 0 0 42
Szeretnék egy kis segitséget kérni tőletek.
Keresek egy olyan vaku adaptert, ami a canon EZ vakukat EX "kompatibilissé" teszi.
Van-e ilyen és ha igen hol kapható stb.
A történet annyi, hogy a Canon Rebel nem dolgozik együtt az EZ szériával, csak az EX-el. Ez sajnos csak utólag derült ki, és jó lenne, ha nem kellene új vakut venni.

Kösz a segitséget előre is.
bubodr

R.Daneel Creative Commons License 2004.01.23 0 0 41
A vakuzoom 17mm-re biztosan nem fog beállni, mert tudomásom szerint a lehajtható kis lapkával is "csak" 20mm-t tud.
A vakutalp választásánál éremes figyelni az M és M2 jelölésekre, az M2 az újabb. A metz a nikonokhoz most adott ki egy újabb talpat (komplett 54MZ-4 a jelölése), én mint canon digitet használó erősen reménykedem, hogy hamarosan az M2 helyett is lesz valami kifejezetten digitális SLR-hez fejlesztett vakutalp.
Előzmény: incom (35)
Majdnem Creative Commons License 2004.01.22 0 0 40
A Metz-en be lehet állítani APS formátumot és akkor nem "pazarol"! Meglepő módon azt írja ki, ahova tekered az obit x 1,6!
Előzmény: incom (35)
Majdnem Creative Commons License 2004.01.22 0 0 39
( pont jó a plusz vakuszög! Mindig bőkezűen kell adni a vaku látószögét, amíg a teljesítményed bírja, különösen ha nincs valami zavaró nagyon színes a közelben, annál "derítettebbek" lesznek a vakus fotók, minél több visszaverődésból áll össze a megvilágítás. Az a katasztrófa, ha egy mezőben állva megvakuzol valamit, ott aztán hihetetlen kemény lesz a megvilágítás...)
Előzmény: ctrab (36)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.19 0 0 38
sima izzólámpa, csak állitsd be a WBt, nem lesz barnás-sárgás.
Előzmény: MoQs (37)
MoQs Creative Commons License 2004.01.18 0 0 37
Sziasztok

Ha mar feny... Abszolut kezdo fotosnak milyen fenyt ajanlanatok tanulgatashoz az otthoni kisszobaba? Nagyon leegyszerusitve egyelore joreszt csak annyi kell, hogy ne barnak es homalyosak legyenek a kepek vaku nelkul :) (Na persze ha lehet kicsit jatszani a fenyhatasokkal az sem baj.)

En az Obis halogenokra gondoltam elso korben, de ugye futenek rendesen, raadasul elegge "durva" fenyuk van.

ctrab Creative Commons License 2004.01.17 0 0 36
Hehe. Hát, hogy lenne mindegy? Pontosan egy csomó fény elmegy veszendőbe, hisz 17-re áll be, oszt 28-ra kéne csak. Pl. az 550 17-nél 15,6 kulcsszámú, 28-nál meg 30. Csak dupla annyi energia többek közt. Stb.
Előzmény: incom (35)
incom Creative Commons License 2004.01.17 0 0 35
Utánaérdeklődtem a Canon DSLR-nek és a Metz 54 MZ-3 vaku kapcsolatának. tökéletesen működik együtt a két masina, de nem jók a régebbi canon mecc talpak. 16 rugó az új. Csak E-ttl t és TTL-t tud a talp. De mivel a talpon, ill a vakun minden funkciót állítani, elővillantás és a TTl kivételével minden funkció megy az EZ vakusorozatos gépekkel is.
Egyébként meg hülyeség amin agayltok, hogy a szorzó esetén hogy állítja a vaku a zoomját. Lehet, hogy a 17 mm-ből az 1,6-os szorzó miatt csak 28mm lesz, de az már csak a CCD-n lesz annyi, az objektívet ki kell tekerni 17 miliméterre, tehát a vakuzoom 17 miliméterre áll be és nem 28-ra, hiszen a 17 miliméter az 17 mili, az hogy a CCD-n ez már menni lesz, más tészta.

32-MZ 3 vakum továbbra sem kell senkinek?
ha mégis 06-20-410-79-43

ÁrvaTóth Creative Commons License 2004.01.16 0 0 34
Én a Ringfotóra gondoltam, bár nem tudom, a teljes termékskálát készleten tartják-e (nyilván nem). Azért remélem, ezek a dolgok kaphatók náluk.
Előzmény: MakróFotós (33)
MakróFotós Creative Commons License 2004.01.16 0 0 33
Elvben működik a dolog.Ha a gép bírja a vakut, semmi akadálya.Hol szerzel be hama cuccokat?
Előzmény: ÁrvaTóth (32)
ÁrvaTóth Creative Commons License 2004.01.16 0 0 32
Oké, tehát: a gép egy digitális Finepix S602Z, a vaku pedig egy elég régi Hanimex CX-25. A vakuszinkron tökéletesen működik gépre helyezett vakuval, de szeretnék gépről levett vakuval is fotózni, ehhez pedig valahogy biztosítani kéne az összeköttetést a géppel. A cikkszámokat azért írtam ide, mert ezek alapján lehet a kütyüket azonosítani a Hama-katalógusban (ami a http://tartozek.hama.hu/pdf/foto_video/villanok.pdf címen érhető el). Itt termékfotók is vannak, ha ez segít.
Előzmény: MakróFotós (31)
MakróFotós Creative Commons License 2004.01.16 0 0 31
Először is milyen gép? Digitálisnál számít, hogy mennyi a vaku kapocsfeszültsége, a régi manuálisoknál nem..pl. zenit. De pl. nekem van egy vivitar vakum azon van 140V ez szépen ki tudná ütni a gépet. Valamint nekem nagyon nem mond semmit ez az XY cikkszámú hama cucc. Látni kellene.
Előzmény: ÁrvaTóth (30)
ÁrvaTóth Creative Commons License 2004.01.15 0 0 30
Sziasztok!

Adott egy szabvány középérintkezős automata/manuális vaku és egy fényképezőgép szabvány középérintkezős vakupapuccsal. Sem a gépen, sem a vakun nincs szinkronzsinór-csatlakozó. Kérdés: ha veszek egy 06951-es cikkszámú Hama vakuadaptert a géphez, egy 06592-es cikkszámút a vakuhoz, és összekötöm egy szinkronkábellel (06970-06979), működni fog-e a dolog? Próbálta ezt már valaki?

_db Creative Commons License 2004.01.13 0 0 29
Sziasztok!
Sigma EF500 DG Super vakut vennék Minoltához. Van ötletetek, hogy hol lehet beszerezni és mennyiért? (itthon vagy Ausztriában)
tmures Creative Commons License 2004.01.09 0 0 28
Lehet, de az EXIF infoban a 300D esetén a 35 mm.-re érvényes fókusztáv van, a G5 esetén meg az a bizonyos 7.2-28.8 mm.
De majd kutakodom még. Ha másért nem, az érdekesség kedvéért.
Előzmény: P.Peter (27)
P.Peter Creative Commons License 2004.01.08 0 0 27
Egy kompakt szerintem egy zoom vakunak az átszámolt fókuszt is simán átadhatja, miért ne tenné? Ott a nélkül nagyon nagy a difi. A DSLR más kérdés, mit ad ki. Mindenesetre egyes vakuk elvben tudják valamennyire kezelni a problémát, idézet egy leírásból: "A special feature of the 54 MZ-3 is that the displayed focal length of the lens being used can be adjusted to match the format (35 mm, APS, Medium Format)."
Gyakorlati tapasztalatom persze nincs, arra én is kíváncsi lennék.
Előzmény: Badmotorfinger (26)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.01.07 0 0 26
Nincs tapasztalatom a G5-el, a vele együttműködő Ex vakukkal pedig főleg nincs. Gondolom hasonló lehet a dolog ahhoz, amit abrash írt korábban. A vaku nagyobb területet világít be és "pocsékol", csak itt nagyobb mértékben.
Előzmény: tmures (24)
Allison Creative Commons License 2004.01.07 0 0 25
Ha jól emlékszem a METZ-nek van egy digi fényképezőhöz való, talán 34-es a tipusszáma.
Előzmény: lelcache (16)
tmures Creative Commons License 2004.01.07 0 0 24
Mi van akkor, ha a vaku olyan fókusztáv-értéket kap, ami több v. kevesebb az általa tudott tartománynál. Pl. mi van akkor, ha valaki rátesz egy vakut egy Powershot G5-re, ami CCD-re értendő fókusztáv-értékeket képez (legalábbis az EXIF info-ban, 7.2-28.8 mm.)? Gondolom végállásnál megáll, nem?
Előzmény: Badmotorfinger (15)
MakróFotós Creative Commons License 2004.01.07 0 0 23
Szerintem egy olcsó automata vaku 2 rekesszel elég lenne neked.Ezekkel úgy kell vakuzni, hogy manuálisan beállítod azt a rekeszt ami a vakun is megvan pl. F5.6 meg egy vakus záridőt pl. 1/90....
A legtöbb automata vakun van egy kis visszajelzőlámpa is amivel ha a gombbal elsütöd és felvillan, akkor jelzi, hogy jó a megvilágítás, azt a távolságot, még jól bevilágítja.
A vaku leírásában benne van, hogy hány méteren belül garantálja a helyes megvilágítást az adott rekesznél.
Előzmény: lelcache (21)
szpájdermen Creative Commons License 2004.01.07 0 0 22
oszinten szolva, fogalmam sincs :)
ugy gondolom az a fo kerdes hogy a slave-nek eleg-e a TTL, vagy E-TTL kell. vagyis TTL masterhez szerintem jonak kell lennie. az E-TTL master mar mas kerdes. ugy - a gyartokat ismerve - szerintem nem mukodne.

erdekesseg: valami olyasmit olvastam a Sigma SD10-rol, hogy a vaz onmaga is kepes "slave" vaku taviranyitasara (ebben az esetben nyilvan nem szo szerinti slave-re gondolok, mert ahhoz kene egy master vaku is). jopofa, nem? :)

Előzmény: Törölt nick (6)
lelcache Creative Commons License 2004.01.07 0 0 21
Az egész kép úgy ahogy van sötét lett. Állítgattam az ISO érzékenységet, de akkor meg nagyon szemcsés. Egyszerűen szerintem gyenge a beépített vaku (de mint mondtam elég amatőr vagyok). A gépemen van külső vakuszinkron csatlakozó, tehát nem kell feltétlenül ez a villanásra villan megoldás.
Az áruházakkal az a gond (különben már ott próbálkoztam), hogy vagy nem értenek hozzá, vagy nagyon is értenek és én nem értem meg a felét sem annak, amit mondanak, ekkor persze rád akarják sózni a legdrágább, legdesignosabb készüléket. Ezt megelőzendő kéne az alapinfó!
Előzmény: Törölt nick (19)
lelcache Creative Commons License 2004.01.07 0 0 20
Bocs, ment egy enter.
Szóval online anyagot keresgéltem, de eddig nem találtam, majd még belevetem magam. Az elvárásaimról igazán azért nem tudok az eddigieken kívül sokat írni, mert azt sem tudom, hogy mik lehetnek. Tényleg, egy alap fogalomgyújtemény kéne először, aztán majd lassanként kialakul bennem, hogy pontosan mi is kéne. Aztán majd jöhet az anyagi kerettel való összehangolás.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 19
10 körül van sunpak remote lite II.
Optikai slave. a beép vaku villanása süti el, és valamelyest maga mér fényt. Próbálgasd üzletben, indulni elég -e.
nem irod, milyen problémád volt. mivel a fény a távolsággal négyzetesen gyengül, a túlexpos elötér, kb oké téma, sötét háttér NORMÁLIS jelenség - ezen a slave(ek) segit(enek) okosan elrendezve.
tegyél fel képet valahova, ránézek.
Előzmény: lelcache (18)
lelcache Creative Commons License 2004.01.07 0 0 18
Egyenlőre kevésbé megvilágított beltéren voltak nagyobb gondjaim, hogy nem sikerült rendes képeket csinálni a beépített vakuval, de szeretném majd természetfotózásra is használni a későbbiekben. Természetesen legyen nagy tudása, de lagyen olcsó is! :-)) Nem nagy igények ugye?
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 17
leirást nem tudok, de minden alap fotóskönyvben találsz. az elte-n van valami online tanfolyami anyag.

mire kell a vaku és mit vársz el töle, mi a keret?

Előzmény: lelcache (16)
lelcache Creative Commons License 2004.01.06 0 0 16
Sziasztok!

Most találtam a topicra (mert hogy rákerestem). Abszolúte hülye vagyok a vakukhoz, ezért is szeretnék tőletek segítséget kérni. Tudnátok mondani olyan lehetőleg magyar nyelvű oldalt (mivel az angolom elég szerény, és olyasmire nem jó, amihez lövésem sincs), ahol átfogó alapinformációkat kaphatok vakukról? Tényleg alapinfó kéne, mert így azt sem tudom, hogy mit kérdezzek. Most töröm a fejem egy kiegészítő vaku vásárlásán digitális géphez (Casio QV 5700), de nem tudom, hogy merre induljak (tudom, MédiaMárkt irányába :-)). Milyen paramétereket kell figyelembe venni, miben különbözik egyik darab a másiktól, mire kell odafigyelnem, meg ilyesmi.
Előre is köszi a segítséget.

Badmotorfinger Creative Commons License 2004.01.06 0 0 15
Elég gyerekcipőben jár még ez az egész DSLR dolog. Gondolj csak az objektívszorzóra ! Ehhez képest ez a "kis" hátrány semmiség. Néhány éve csinál csak DSLR gépet a Canon és ő, valamint a többi gyártó is most jutott el oda, hogy digitális gépekre fejlesszenek objektívet. Az E-TTL-t meg egyszerűen átvették az újabb gépeikből. Legnyilvánvalóbb és számukra legegyszerűbb lépés volt.
De légyszíves ne adj tippeket a cégnek, mert hamarosan megkapod az áhított kompatibilitást D-TTL néven és élvezheted az előnyeit, ha megveszed a legújabb gépet és lecseréled a drága pénzen vett E-TTL vakudat mégdrágább D-TTL-re :)))
Előzmény: tmures (13)
tmures Creative Commons License 2004.01.06 0 0 14
Jézusom, az én hozzászólásom volt a 13. ...
tmures Creative Commons License 2004.01.06 0 0 13
Hát ez az. Vagy kompatibilis vagy pedig nem.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 12
nem probléma, nagyobb látöszöget világit ki, mint a szükséges - tehát energiaát pazarol, de semmi problem.
Előzmény: tmures (11)
tmures Creative Commons License 2004.01.06 0 0 11
És ez nem jelent problémát?
Vagy mindegy, hogy pl. 28 mm. helyett 44.8 mm. és pl. 50 mm. helyett 80 mm. a tényleges?
Előzmény: Mice007 (10)
Mice007 Creative Commons License 2004.01.06 0 0 10
Nem kezelik le, a tenyleges adat megy at a vakuba, mindenfele szorzas nelkul
Előzmény: tmures (9)
tmures Creative Commons License 2004.01.06 0 0 9
Sziasztok!
Nincsen túlzott hardware/firmware ismeretem az E-TTL vakukkal ill. az EOS gépekkel kapcsolatban, ezért valamit nem értek. Ugyebár pl. az EX550, az EX420 és több 3rd party E-TTL kompatibilis vaku mozgatja a zoomreflektorát a zoom gyújtótávolságának függvényében, feltételezem hogy a zoom által szolgáltatott, éppen aktuális zoom-állás adatok alapján. A 300D által készített képek esetén az EXIF info-ban levő adatok gyújtótávolságra vonatkozó része nem a tényleges, 300D-re értendő gyújtótávolság, hanem az EF ill. EF-S obik kisfilmes gépekre értendő értéke. Feltételezem, hogy ezek az adatok jutnak el a vakuhoz is hiszen az EXIF-ben miért lenne más érték. Vagy a 300D átszámítást végez a vakunak átadandó érték szempontjából, és az EXIF-ben meg a kisfilmes érték jelenik meg? Mert ha nem, akkor az obi adatai szerint éppen pl. 55 mm. a gy.-táv., a tényleges pedig a CMOS érzékelő kisfilmes képkockától eltérő mérete miatt 88mm. A vakuk hogyan kezelik le azt, hogy éppen kisfilmes vagy digitális géppel dolgoznak együtt?
offshoe Creative Commons License 2004.01.06 0 0 8
Mice007
allando feny + vaku: A hagyományos fényforrások elé lehet szerezni "napfény" fóliát a tévésektől. Ez közel 5600K-re módosítja a lámpád fényét, de elég sokat le is vesz a teljesítményből.

állvány: próbáld meg a kínaiakat becserkészni :)

Előzmény: Mice007 (7)
Mice007 Creative Commons License 2004.01.06 0 0 7
hi

mutermi fotozasnal milyen megvilagitasokat szoktak alkalmazni? Nekem most jelenleg van 2 halogen lampam (500W, 150W) gondolkozom meg egy 500W-os beszerzesen, meg valami derito ernyo felen, mert egyenlore nem a legjobb a dolog... Apropo, hol lehet szerintetek koltseghatekony allvany felet vasarolni, amire pl lampa felszerkesztheto? Jelenleg egy regi torott feju hama van, kicsit atalakitva de kene majd meg egy valami.

Gondolkoztam vakus megoldason is, van egy 550EX -em, meg ket slave Unomat-om, amik az ETTL miatt csak manualis beallitas mellett hasznalhatoak.

Legjobb lenne valami kombinacio, allando feny + vaku, de a szinhomerseklet eleg tavol van, nem tudom a profi vilagitas technika hogy mukodik ilyen teren

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 6
van ebböl egy link http://www.ikelite.com/web_pages/lite_link.html, izgis.

100 dolcsiért kvázi TTL (ha jól értem, kvázi ETTL is).
Annyi ideig hagyja villanni az opt slavet, ameddig a fövaku villan - és innen spekuláció: tehát elsül a preflashra, és a fö villanásra is - és mindkét villanással azonos idöben lekapcsol, tehát nem engedi ki a teljes energiát.

Ha a spekulációm jó, igy a meglevö 540böl egy frankó, DSLRhez való intelligens slavet lehet fabrikálni.

szerinted jól értelmezem?

Előzmény: szpájdermen (5)
szpájdermen Creative Commons License 2004.01.06 0 0 5
ha valaki meg nem ismerne:

550EX vs Sigma 500 Super
http://photonotes.org/reviews/sigma-ef-500-super/

sok erdekes info megtudhato belole.

Előzmény: Törölt nick (2)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4
A kérdéseidre sajna nem tudom a választ, de a felsorolt E-TTL villanók mellé (mögé) talán az új Sunpak PZ 40X-et is fel lehet írni. Kb. a Canon EX420-at lehet kiváltani vele, csak olcsóbban. Az ugye olyan 90ezer idehaza, ez 55. Némely funkcióban még jobb is.
40-es kulcsszám
90 fokig dönthető fej
motoros és kézi zoomreflektor
AF segédfény
kézi vakuteljesítmény szabályozás
háttérvilágítású LCD
kisebb, könnyebb

http://www.pentax.hu/download/adatlap/sp/pz40x.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 3
adott egy 300d, és 2 sigma ef500 dg super.

Az egyik slave, a másik master - a mastert elsütheti az optikai slave érzékelöje ugy, hogy azért vezérelje a saját slavejét?
Vagy erre kell egy wireless transmitter vagy másik vaku (550, 500?)

Amit csinálni szeretnék: nem a kamerára helyezett fö + deritöfény.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2
pl 300d beép vakuja + sigma 500 dg super felállás.

Itt ugye nincs rádiós slave, csak a 500 dg sup beépitett optikaija.

Itt a vaku mekkorát villan? FEC muxik, vagy totál manuál? A blendét nem igen van, ami átvigye...
Vagy van a 500 dgnek saját fényméröcellája, mint a régi aut vakukon?

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 1
adott egy Soligor FT3 optikai slave vakutalp és egy Canon 540 EZ vaku.

Miért nem villan el? ösöreg vakut el tud sütni, tehát a slavetalp jó.

Vaku Manuálra van állitva.

tudtok esetleg más opt slave vezérlöt, ami második (e-ttl...) villanásra sül el? az FT3 elsöre :-(

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 0
máshol irták:

"Egy Canon Eos 300d típusú digitális fényképezőgéphez szeretnék E-TTL-t kezelő "villanósegédet".
Amik eddig szóba/képbe kerültek:
- canon 550ex
- metz 54mz3
- sigma ef 500dg super

Az áruk miatt inkább az utóbbi kettővel szemezek, de csak abban az esetben, ha tényleg ismerik pl. az E-TTL funkciót, és egyéb 550ex-ben megtalálható szolgáltatást.

Segítségeteket előre is köszönöm:
doggie"

Ez engem is foglalkoztat, de e-ttl ügyben még nem tudok hozzászólni.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 topiknyitó
hali,

világitásról beszélnék itt, ez ugye film, ccd, vagy márkafüggetlen jórészt.

Gondolatébresztönek: http://eosdoc.com/manuals/flash/ETTLRx/

Mlyen vaku milyennel megy slaveben, és miért nem :-), E-TTL fineszelés, OBI lámpabarkácsolás - tehát bármi, ami fény.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!