Keresés

Részletes keresés

big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2668
Majd referálok, hogy mi lett a vége.

Addig meg vágyakozom az óceánon túlra :-))

Kösziiii
Előzmény: Törölt nick (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2667
Nem tudtam, csak azt, hogy Florida, es South Beach ugrott be, erre a beszelgetesre. Tokeletes helyszin. :)
Előzmény: big apple (2666)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2666
Megint igazat szóltál! Megfogadom a tanácsodat mindenképpen!

Honnan tudod, hogy South Beachre is megyünk??? :-))))
Előzmény: Törölt nick (2665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2665

Azert azt te se tudod, orokre jonnel-e. Lehet fel ev utan rohannal vissza. Lehet, 3 ev, es akkor. Valast emlegetni, amig le sem ultetek beszelgetni, minek. Tulajdonkeppen egyetlen tuti 30 eve boldog hazassag ismeroseim, feleseg 6 evig kulfoldon dolgozott, nagyon jol keresett, es most mar otthon, siman atveszeltek a 6 evet, ide-oda utazgatva. Ferj intezte gyereket otthon kozben, de nalatok nincs is gyerek, ugye.

Talald ki mit akarsz, es pasinak meseld el. South Beach vacsi kozben, es beszelgessetek, mi fer bele a kapcsolatotokba.

Előzmény: big apple (2664)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2664
ez jó hír.

Igen tudom, de sajnos a kimenetelét is. azt mondaná Ő nem jön, de ha nekem ez annyira fontos menjek és válljunk el, és itt vagyok meglőve. Mert tudom, hogy tök jól ellenék egyedül a nagy városban, szeretm a munkámat. De nem tudom hogy nem bánnám e meg. Ő most lesz 65. :-(
Előzmény: Törölt nick (2663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2663

Azzal, hogy 40 vagy es nem 25, senki nem foglalkozik itt, ha allast palyazol.

Ferjeddel neked kell leulni beszelgetni, ebben segiteni mi itt nem tudunk.

Eleg oreg vagyok, sok mindent lattam mar, mindenre tudok peldat mondani, de felesleges.

Előzmény: big apple (2662)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2662
Aspen, köszi!

Olvasom is mindjárt.
Én is legálisan gondoltam természetesen. Néztem, hogy pl Controllerként (amit most itthon csinálok) milyen lehetőségek vannak. Úgy látom lennének, csak ugye kérdés, hogy ott is a 25 éveseket keresik vagy azért nem vetik meg a 40 éves tapasztaltat sem ?

Meg ugye a legnagyobb dilemma, hogy van egy férjem, akit szeretek, és ez akadályoz meg abban, hogy elinduljak.
Ha egyedül lennék, már holnap indulnék :-)
Elég hülye helyzet ez.

Köszönöm még egyszer, hogy időt szakítottál rám!
Előzmény: Törölt nick (2658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2661

Meg nem voltal NY-ban, de ez a nicked? :) Ez aranyos.

En a nyugati partot szeretem jobban, de kulonbozoek vagyunk.

Előzmény: big apple (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2660

Beleszeretni Amerikaba, eleg NYC. Aztan felfedezni, mennyivel klasszabb hegyi faluban, kesobb jon.

En is utalom a tomeget, de imadom a nagyvaros izgalmat, a szinhazat, a muzeumot... olyan faluban laknek legszivesebben, ami kb 30 percre van klassz varostol, de nincs LA, NY, DC forgalom az utakon.

Előzmény: denes (2657)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2659
Köszi :-)

Most én is bő 3 napot leszek ott.
Tavaly jártam a nyugati oldalon az is nagyon klasz és rengeteg szép természeti csoda is van arrafelé.
N.Y-ban még soha, de mégis ez vonz valamiért. Na ettől kezdek kicsit megkattani.

amúgy amit én tapasztaltam az sokkal pozitívabb az amerikai emberekkel kapcsolatban, mint azt itthon "hirdetik" mármint, hogy buták , keverik Budapestet Bukarestel stb.. De hány magyar buta is van, aki nem ismeri az amerikai városokat stb.

Nagyon kedvesek voltak, amerre jártunk szervezetten meg van mindenkinek a dolga, a szolgáltatást tényleg szolgáltatásnak veszik és nem kényszermunkának , mint itthon sokan.

Szóval én odáig vagyok meg vissza, a dolgozó szobámban egy nagy amerikai flag van :-) ez volt az első dolog, amit tavaly vettem L.A-ben.
Előzmény: denes (2657)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2658

USA munka topikban Rob kollegat olvasd el, hogy csinalta. Kijott, korulnezett, allaspalyazott, munkavizumot intezett, legalisan, ugyesen. Ha technikai reszletek erdekelnek.

Lelkeddel is persze foglakozunk szivesen, de vigyazz, sokan csunyak itt.

Amig nyaralsz, nezz tv-t olvass ujsagot, kulonos tekintettel az illegalis vitara, igy tudni fogod azonnal, maskepp nem akarsz itt elni, csak legalisan. Lasd USA munka topik, Rob.

Egeszsegbiztositas, itt ugyszinten csak legaliskent lehet, 40 evesen ezt is vegig kell gondolni.

40 korul egy nagy fordulopont egyebkent mindenki eleteben, akar no-bol, akar ferfibol van, mindenki vegiggondolja, akarom-e ezt igy folytatni, vagy meg pont van idom ujrakezdeni.

Előzmény: big apple (2655)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2655
Köszi Denes!

Ezzel tökéletesen tisztában vagyok.
Mégis azt érzem Nekem ott lenne jó, ott lenne keresnivalom.

Biztos furcsa ez a tények ismeretében, én sem értem magam mindig. Miért ez a nagy elvágyódás? de van és nagyon.

Előzmény: denes (2653)
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2652
Bocs, applay=apply
big apple Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2651
Sziasztok!

Lehet kicsit furcsa és zavaros lesz, amit írok. És igazából azt sem tudom, mit várok; biztatást, erősítést, ellen érveket, vagy csak megértést, és hogy „beszélgethessek „erről valakivel/valakikkel. Szóval minden hozzászólásnak nagyon örülnék.

Na, akkor:
A helyzetem kicsit furi, mert mindig is odáig voltam N.Y-ért, de az elmúlt két évben , s főleg az utolsó fél évben baromira azt érzem, hogy én ott szeretnék élni, dolgozni.
De oly annyira, hogy az utolsó hetekben már szinte depis vagyok. Nézem a neten a kiadó lakásokat, állásokat. Persze ha meg rátalálok valami jóra, az még rosszabbá teszi a közérzetemet, hogy nem klikkelhetek az Applay gombra.
Ez mind nem lenne baj, ha független huszonéves lennék, de nem vagyok az.
Van egy férjem, aki jó 20 évvel idősebb nálam, tehát ő arról, hogy bárhová elköltözzünk, pláne vidékről betonba, szóba sem jöhet. Én sem vagyok túl fiatal (40) de ez lehet, hogy magyar szemmel öreg csak, és máshol ez nem is jelent semmit. Amúgy max 25-nek érzem magam 

Persze Tőle nem akarok megválni, de így esélyem sincs.

Ami fontos, hogy nem a pénz motivál, mert tudom, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, meg kellene küzdenem mindenért.
Itthon a magyar átlaghoz képest jól keresek,- közgazdász végzettséggel-, persze mint alvállalkozó, ami azt jelenti, hogy nyugdíjam nem sok lesz,  ha megérem.
Szóval nem a pénz az elsődleges, de egyszerűen a szívemben egy nagy nyomást érzek, hogy mennem kéne. És ezt nem tudom senkivel megbeszélni, hogy ki mit mondana erről.
De nem könnyű így élni, kicsit skrizofén állapot.
Mindenesetre 3 hét múlva megyünk N.Y-ba nyaralni meg le Floridába, és akkor hátha kapok valami sugallatot, érzést ,amitől jobban vagy rosszabbul fogom magam érezni. De talán segít.
Sokat segítene, ha olvashatnám a reakcióitokat, előre is köszönöm!

Big Apple Fun
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2650
nem leres hanem KERES
Előzmény: netöreg74 (2649)
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2649
ha picit lejjebb olvasol augusztus 8.-án : manhattanben építőipari melóst leres az aki írta
Előzmény: netöreg74 (2648)
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2648
Előzmény: szaboanyco (2647)
szaboanyco Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2647
Sziasztok Kedves kint élő Magyarok!
Az előző hozzászólásokat olvasván szeretnék érdeklődni,tanácsot esetleg segítséget kérni,hogy milyen esélyekkel indulhatnánk el ahhoz, hogy az USA-ban munkát vállalhassunk. Úgy "hallottam", hogy kint elenyésző létszámú azon emberkék összessége,akik az építőiparban nagy tudással-tapasztalattal tudják kivitelezni a kővel való munkálatokat (kerítés,homlokzat,térkő...stb). A párom tapasztalt szakember ezen a téren (épület kivitelezés,burkolati munkálatok), itthoni referencia munkákkal és most ott tartunk, hogy "hatalmasat kellene lépnünk" ahhoz,hogy a családok normális életét élhessük. (ismervén a M.o helyzetet,megélhetést). Ehhez kérném a kedves fórumozók tanácsait.Köszönettel; Szné Anikó
netöreg74 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2646
valószínűleg jelentkezem október elején,mert lejár a nyc jogsim jövő héten.egy éjszakára remélem nincs kaució mert az most készít ki pesten az autóbérlés kapcsán a hitelkártyára fejelve a herz-nél székesfehérváron 200 ezer froncsi azaz egy ezer dolcsi előre
Előzmény: Annesoft (2645)
Annesoft Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2645
Sziasztok!

Rosszul irtam az egyik emilcimet az elozo hozzaszolasban. Helyesen: room4rent@nycmail.com

Koszonettel
Anna
Előzmény: Annesoft (2644)
Annesoft Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2644
Sziasztok!

New York Cityben elunk, van kiado szobank. Ha szallasra illetve segitsegre van szuksege valakinek, irjon a room4rent@mail.com vagy a szallasnewyorkcity@gmail.com cimre. Szivesen segitunk, valaszolunk a kerdesekre (akar muzeumokrol, kozlekedesrol latnivalokrol van szo).


Udvozlettel
Anna
netöreg74 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2643
követeljél megbízható infót toporzékolva.ingyen szállásod talán már megvan,ingyen kaja kell e ?
Előzmény: minkoc (2626)
arrobi Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2639
Sziasztok,bocsi csak egy kerdesem lenne.Ez ev oktober 31-en jonne ki egy ismeros 4 tagu csalad New York-ba es november 8-ig maradnanak.Esetleg tudna valaki egy jo appartmant,lakast erre az 1 hetre.1000$-ig elmennenek az arban de valami szep lakas kellene nekik,manhattan elonyben de ha brooklynban v.queensben van sem baj.Nem szeretnenek sokat metrozni manhattanbe,mert idejuk nagy reszet ott toltenek.
Elore is koszi a segitseget
minkoc Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2638
Ok. Ok. Ok. Köszi a válaszokat.
Előzmény: Törölt nick (2635)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2635
Tenyleg ne minket kerdezz, hanem a szallasadodat. Marriot Residence Innben valszeg szolnak par nap utan, hogy nem kene Kelet-Europat elszallasolni, sima ny-i apartmanhazban sztem belefer.
Előzmény: minkoc (2634)
minkoc Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2634
nálunk így megy: http://www.szallasinfo.hu/luxus_apartman_harkany/index.php

De én örülnék legjobban ha nem így lenne kint. Az apartman oldalán azt találtam, hogy a vendégekkel, családdal nagyon melegségesek és barátságosak. :)
Előzmény: Törölt nick (2632)
romesz Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2633
Az aparmant szabalyzatban benne kell legyen, hogy hany ember es milyen sokaig vendegeskedhet.

Előzmény: minkoc (2631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2632
2 het vendegseg nem letezik, hogy gond legyen.
Előzmény: minkoc (2631)
minkoc Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2631
Na ez az, ha kérdez és nem örülnek, akkor ciki menni. Már pedig mi menni akarunk.

Itthon szerintem simán tudnak bunkók lenni, hiába apartman az apartman. Tutira veszem, hogy szólnának. (sajnos)
Előzmény: Törölt nick (2629)
romesz Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2630
MO-n mennyire foglalkoznak avval, ha valakinel vendegek laknak par napig?
Előzmény: minkoc (2628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!