Keresés

Részletes keresés

almera28 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1088

Sziasztok!

 

Volna egy nagy kérdésem. Sehol nem találom,h a Polifarbe-nak milyen színei vannak. Leírva megvan az oldalukon, de hogy azok milyenek azt nem mutatják. Én nem tudok keresni, vagy tényleg titkolják?

Még egy: Házilag ki lehet keverni, valamilyen konkrét színt ami tetszik? Arra gondolok, hogy van-e valahol olyan a neten, hogy egy bizonyos szín, milyen alapszínekből áll? Láttam már karosszéria fényezőnél ilyet, de falfestékes, színkódos dolog van-e? Letölthető vajon?

Köszi!

almera

újfelhasználó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1087

Üdv,

 

 

tetőtéri lakás, a falon az éleknél repedések a falon (vakolat?), gondolom az épület mozgásának eredményeként.

Kérdezném, ezt ki lehet-e küszöbölni valahogyan a festésnél, vagy annak előkészítésekor, vagy marad a fűrészporos tapéta mint megoldás?

 

 

Köszönöm!

Masgas Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1086
Végső soron azzal se lehet rossz, csak szerintem nem árt két réteg. Hogy bitosasan lezárja a felületet a víz elől.
Előzmény: -cc- (1085)
-cc- Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1085
pillanat, csak hogy jól értsem: az "előkezeled" alatt azt érted, hogy csiszolás? merhogy az általam idézett, te általad mégsem preferált H betűvel kezdődő termék azt ígéri, hogy közvetlenül kenjem a rozsdára és "csak" a pergő rozsdát kell eltávolítani. hm?
Előzmény: Masgas (1084)
Masgas Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1084
Ja ha előkezeled a rozsdás részeket akkor nagy valószínűséggel jó lesz.
Esetleg az átmeneteket meg lehet egy kicsit csiszolni a rozsdás és az épp részek között.
Előzmény: -cc- (1082)
ponex Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1083
Mázolás? Azt látni kell !!!!!!!
Előzmény: Csobánc (1081)
-cc- Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1082
ajjajajjj...:( és ha nem vagyok ennyire igényes és ráfestek a foltokra? a pergő rozsdát persze lesuvickolom.... ezeetben akkor ha nem is tökéletesen szép, de legalább megfelelő minőségű lesz a munka? (értsd: nem dobja le a festéket a rozsda miatt pár nap/hét/hónap alatt?)
Előzmény: Masgas (1080)
Csobánc Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1081
régi gerébtokos ablakokat és erkélyajtókat milyen árakon festenek le szakemberek?Elég rossz állapotuak,az üveges gitt is sok helyen kihullott,és sok helyen pereg le a festék.150 magas és 240 széles,3 szárnyu,és mivel dupla,ezért 6 db ablak/ajtókeret van.
Masgas Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1080
-cc-
A festés csak felületi védelem és dekoráció, ezzel sajna nem lehet eltüntetni az egyenetlenségeket.
Ha zavar az egyenetlenség akkor az sok munka de én így csinálnám:
-Laza máló felpúposodott részeket lekaparni raskettával (az ilyen L alakú kaparó szerszám) és az egészet átkaparni hadd jöjjön le ami akar.
-Drótkoronggal a rozsdás részeket átkefélni.
-Egyéb helyeken átcsiszolni 80,100 as vászonnal
- Portalanítás után a rozsdás részeket valami passziválóval lekenni. ro 55, evipass, ferropasszit
-a passziváló száradása után az egészet lealapozni kültéri alapozóval. Nekem kültérre a Durol alapozója jött be .
-az alapozó száradása után kikittelni az egyenetlenségeket valamilyen kétkomponensű kittel, mostanában a legnépszerűbb a Bodyfine abban van fehér is és kicsiben is lehet kapni.
-a javításokat síkbacsiszolni
- Még egy alapozás lehetőleg színre
-zománcozás én erre is a Durolt javasolnám.
Ez így elég sok művelet de igazán szerintem csak így lesz olyan mint újkorában.
Hammarite-t kenni csak kétszer próbáltam de nagyon kínos, nehezebb mint pl. a Neoluxot . Nagyon hamar húz nem lehet összekenni és ha meghígítod olyan szálat húz mint a tecnokol rapid. Fújni nem rossz.
Üdv : Masgas
Előzmény: -cc- (1079)
-cc- Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1079
Nem tudom mennyire vág témába a vas cuccok festése, de ismét lenne egy kérdésem. Láttam egy H@merrite nevű festéket, ami azt írja, hogy lehet közvetlenül is a rozsdás felületre felkenni, két rétegben. Csaka pergő rozsdát kell eltávolítani.

Namármost nekem van egy erkélyem, ahol a korlát fémből van (gondolom vas/acél). Nem mondanám, hogy agyon van rozsdásodva, viszont "hámlás szerűen" itt-ott foltokban lejött a festék. Ott gondolom rozsda volt alatta (dehát elég nehéz megállapítani, mert minden barna). Illetve itt-ott narancssárgás foltook is bukkannak elő (ez tán valami alapozó volt?).

Namármost ha úgy teszek, ahogy mondja, akkor csak végigkenem, viszont akkor a "lehámlott" részeknél meg fog látszani, hogy egyeneetlen a felület. kicsit meg kéne esetleg csiszolni és úgy kenni?

tud esetleg ebben valaki okosat mondani?
köszi
-cc-
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1078
Köszönöm a segítséget,és bocs a pancser hitetlenkedésért! :-)
Előzmény: ponex (1077)
ponex Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1077
Igen, valóban feltapad a betonra :DD
Előzmény: Törölt nick (1076)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1076

Köszi a tanácsot!Ez a Rigips glett megbízhatóan fel fog tapadni a valóban tükörsima betonra?Nem is láttam még ilyen felületet házfalon.

A végén amúgy tapéta menne a falra.

Előzmény: ponex (1075)
ponex Creative Commons License 2008.09.08 0 0 1075
6-30-as Rigips vakoló glettel gletteld át, majd valamiféle normál glettel mégegyszer, mondjuk széria glett, majd csiszolás, és lehet festeni!
Előzmény: Törölt nick (1074)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.06 0 0 1074

Szerbusztok!

 

A szakemberekhez lenne egy kérdésem.Panel lépcsőházban szeretnénk az eddig ocsmány olajfestékkel festett előteret derékig letapétázni.Az ősöreg sárga festék nagy részét már lekapartuk,de alatta az egyik oldalfal kőkemény,simított felületű beton.Milyen megoldással lehetne erre a falra megbízhatóan tapétát ragasztani?

(Érdekes módon a másik oldali falon a festék alatt normális,vakolathoz hasonló bevonat volt.)

Köszönöm előre is a segítséget!

ponex Creative Commons License 2008.09.05 0 0 1073
Amíg bírja, mehetnek rá a rétegek! Ha úgyérzed, hogy az amatör mivolt kevés, bízz meg egy profi szakembert


Hajdu Mklós
30/851-10-69
Előzmény: -cc- (1071)
-cc- Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1072

az elozo nemis olyan rovidke kerdesen felul viszont egy tenyleg rovid raadas:

milyen gipszet erdemes venni a fal kisebb hibainak (tovabbra is panel, tehat nincs szukseg ujrafalazasra meg efflek) javitasara? en annyi fajtat lattam a boltban modelgipsztol kezdve rimano, meg mindenfele vastagsaggal definialt cuccokon at a stukkogipszig, hogy most elvesztem...ezer koszonet elore is

-cc- Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1071

hello,

egy rovidke kerdesem lenne: panellakas, szobafelujitas lesz. regi tapeta le, fureszporos fel es festes. sima ugy. a plafon lenne a kerdes. anno amikor megvettem egszinkekre volt festve a szoba (nem volt szep:). en legalabb 3x mentem at rajta feher heraval mire sikerult "eltuntetnem". namarmost felteszem azt is, hogy az a kek sem egy retegben volt ott fent, illetve - mivelhogy nem ez volt az eredeti szin gyanitom - az alatt is van meg par reteg. elsore azt mondanam, hogy ha meg rafestenek, akkor meg birna, nem repedezik, vagy hogyagosodik fe. ha duluxszal szinre kennem, akkor meg eleg lenne 2 reteg. vagy le kellene vakarni a sok gany reteget? csiszologep es csiszolopapir kombinaciojaval kicsit gyaluljak a retegekbol? ha igen utana hogyan tudom a rengeteg port eltavolitani, mert azon meg "eltaknyol" a festek es nem tapad fel

koszonet elore is

 

ui: mi a trendi? szines legyen a plafon (mint a fal), vagy legyen feher?

ponex Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1070
Szívesen!
Előzmény: solaris12 (1069)
solaris12 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1069
Köszi a választ!Sokat segítettél!
ponex Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1068
1-2 hónapja volt szó erről a fajta tapétáról, és ha jól emlékszem ez egy műanyag tapéta, így nem kell alá makulatúrázni, viszont szépen alá glettelni és mélyalapozni kell!
Előzmény: solaris12 (1067)
solaris12 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1067

Sziasztok!A Vilies tapéta alá kell makulaturázni?

Köszi a választ!

ponex Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1066
Annak nem is a gletteléssel kell eltünnie, különben nem tudná betölteni a funkcióját ! Majd a festék eltakarja!
Előzmény: suchp (1065)
suchp Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1065

Sziasztok!

 

Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem. Gipszkartonnál alu élvédőt tettem fel, de glettelésnél egy istenért sem akar eltünni az alu él. Mi a módja az eltüntetésének? Vastagabban glettelni?

Masgas Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1064
Mázolóbak?
Nagyobb festékboltokban.
Szárító, lakkállvány? Amibe a lemázolt ajtókat szárítják fektetve.
Az is.
Előzmény: majstranc (1063)
majstranc Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1063
Én is Milesit használok,az asztalosiparban ez jól ismert márka.Poliuretán festékjeikkel lakkjaikkal bútorajtókat fújok,jó cucc nagyon.
Nem tudja valaki,hol lehet kapni olyan fa állványt,amit a festők használnak ajtók ablakok mázolásakor?
Előzmény: fefefe (1060)
ponex Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1062
vakolat eltávolítás után, stopsó nevü anyaggal lekenni, az jó, utána vakolni, és mindent csinálni ami szokásos!
Előzmény: bandúr (1061)
bandúr Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1061
Sziasztok!

Le kell vernünk a vakolatot egy helyen az előszobában, mert salétromos volt és ronda. Arra gondoltam, hogy weber.san gúzzal, javítóvakolattal és simítóvakolattal javítjuk ki, de nem tudom, hogy mivel fessük, tudnátok ebben segíteni? Jó páraáteresztős kellene, hogy szellőzni tudjon a fal. A nem levert részen most Héra van (színezőpasztával színeztük), erre kell előtte valami beeresztő/alapozó?

Nagyon köszönöm a segítséget!
fefefe Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1060

én is mostanság lazúrozok, a Milesi viaszos vékonylazúrját használom, nagyon bejött: fújni is kiválóan lehet, de ecsetelve is nagyon szép az eredmény.

árban Sadolin és társai alatt van, csak nem nagyon ismerik.

Előzmény: F. Endre (1007)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1059

gondolom ketten voltak/vannak...

kapjanak néhány eFt-ot, s ha gondolják igyanak belőle egy hideg sört az egészségetekre

>;-))

Előzmény: Gabiiiiii (1053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!