Keresés

Részletes keresés

radio111 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 5431

Én vettem ilyet (500Ft ára) de megmondom őszintén, hogy elég gyér, én is kísérletezés (tuning) célokra vettem. Ha jó és olcsó fejlámpát akar venni akkor a kaidomainről vedd meg az alábbi lámpát:

http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=688

Ugyanolyan gagyi háza van mint az aldisnak, de a fényereje az rendben van. Anyi, hogy az elemtartó gumi tömítőjét könyen el lehet hagyni, meg ugyanígy a reflektor gumi védőjét is, de mindkettő megoldható egy kis pálmatex ragasztóval. Megrendelésre tuningoltam fel, a tuning mindösszesen abból állt, hogy a reflektor plexi burkolatát opálos anyaggal vontam be hogy jobban szórja a fényt.

 

Másik fejlámpa variációm:

http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=670

Ebből kivettem a gyári "kínai luxeont" (nagyon tré volt) és kapott egy Luxeon K2-t, meg egy elektronikát (gyárilag az sem volt benne). Nagyon faja lett, eladtam egy cimborának (az is lámpabuzi rendesen) Ő meg kicserélte a K2-t is Cree Q5-re és nagyon meg van vele elégedve, azt mondja k...a fényes lett.

 

Ja az 500 Ft-os lámpából meg a fejpánt és felfogatórészt használtam fel és ez lett belőle:

 

Előzmény: Ermak (5430)
Ermak Creative Commons License 2008.09.23 0 0 5430

Az Aldinál lehet kapni olcsó fejlámpát.

Így néz ki: http://aldi-bf.aldi.be/OFFER_BF_SA/OFFER_39/OFF10.SHTML

 

Sokat bukni (5 €) nem lehet rajta, de azért kíváncsi lennék vásárlás előtt, milyen fényerőre számítsak (pl. Petzl Tikkához képest).

 

A szövegből annyi derül ki, hogy 15.000 mcd a fényereje. A Petzl persze lumenben adja meg a lámpái teljesítményét. Át lehet arra számolni? Ehhez nyilván kellene tudni, hogy hány fokos szögben szórja a fényt - számoljunk valami közepessel.

 

Vagy ismeri ezt valaki a gyakorlatból? Szerintem hasonló 14 LED-es "csodát" máshol is terítenek a kínaiak:

http://www.globalsourcesdirect.com/servlet/the-1778/14-LED-Headlamp/Detail?utm_campaign=GSOL_VHP_SL&utm_source=GSOL_pic&utm_content=SKU_SW-WJ-127

 

 

 

autoart Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5428
Jött is egy levél 10perce

"Greetings xy,

Thank you for responding promptly. We have faxed the insurance claim
and are awaiting the finalization.

Best regards,
Mary"
autoart Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5427
Porthos ha érdekel, a biztosítással kapcsolatban, el kellett küldeni mindenféle adatot a rendelésről plusz írjam le, hogy nem kaptam meg a csomagot, írjam alá dátummal együtt. Ezt faxon vagy emailen küldjem el nekik. Ez megtörtént, itt tartok most.
Wicked Belzebub Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5426
Nem volt szándékos, nem vettem észre a honlapjukon ezt a lámpát :(
Előzmény: Porthos. (5423)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5425
Nem trükköztem semmit, csak az 5 usd-s biztosítás volt rajta.
Előzmény: autoart (5422)
scratch Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5424
Zsuzsával mi van? Hetek óta bombázom levelekkel, de nem válaszol. :(
Porthos. Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5423
Zsuzsától még akkor se, ha olcsóbb, mi ?
Előzmény: Wicked Belzebub (5420)
autoart Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5422
Szia, trükköztél az árral, valamit? Vagy simán biztosítva, valós árral a csomagon jött át a vámon?
Előzmény: Wicked Belzebub (5420)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5420
Tegnap jött egy Olight T25 Q5 Tactical a 4Sevens-től. 12 nap alatt ért ide, vámolást megúsztam. Nem saját részre jött a lámpa, bérrendelés volt.
Kibontottam a dobozt, "leellenőríztem".
Nagyon egyben van. Két ceruzával megy. Jópofa a módváltás. Hátul a kapcsoló a főkapcsoló és az 5 féle módot a fej be-ki csavarásával lehet váltani. A lámpa oda kapcsol vissza ahol hagytuk. És van a fej alatt egy kontroll anya, aminek a becsavarásával lehet a fejet rögzíteni, hogy ne forduljon el véletlenül. A fényerőt erősen korlátozza a foncsor nagysága. Kb akkora a foncsor mint egy P-s Fenixben. De fullon, ami 190 lm, azért elég erős volt. A leggyengébb fényerő is teljes mértékig használható.
Okos lámpa és két Nimh aksival még a működtetése is olcsó.

sorrento Creative Commons License 2008.09.18 0 0 5419

Sziasztok! Találtam az Olight M20 Warriorról egy-két érdekes adatot a MesserForum-on. /runtime/

 

 

 

 

autoart Creative Commons License 2008.09.17 0 0 5418
Kipróbáltam a lighthound.com-ot ezek jöttek, sima fehér USPS first-class international boríték, biztosítás nélkül, 9 nap alatt ideért.

Pelican 1010-be, CR123 elemkhez való bélés + 2db energizer 3voltos, hogy jobban megérje mert a postaköltség többe került mint maga a szivacs, így jött a két elem is darabja 300 ft körül.


autoart Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5417
Végre válaszoltak az elveszett nitecore extreme-el kapcsolatban:

"Hello xy,

I'm very sorry that your order has been lost. Since you bought
insurance with your order, we will be able to put in a claim and
refund you. I will be working on your claim this afternoon and
tomorrow to resolve your order and process your refund.

Best regards,
Mary
4sevens"
autoart Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5416
BBéci Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5414
  Mit kezdjek akksi nélkül a töltővel? 4000 Ft a négy db TrustFire és az UltraFire töltő együtt.
Előzmény: Törölt nick (5413)
BBéci Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5411

 Akor a P3D mellé vásárolandó lámpát, majd azok véleménye alapján fogom kiválasztani, akik saját maguk hasonlították össze több másikkal.

Jelentősen erősebb fényű, de nem sokkal nagyobb méretű lámpácskára vágyom. Ez a Fenix adataihoz viszonyítva legalább 300 lumen.

Nincs bajom a P3D-vel, sőt, kifejezetten szeretem, elégedett vagyok vele.

Jó lenne akkumulátorral használni, de sajnos a 16340-esek nem férnek bele, eladnám mind a négyet, töltővel együtt.

Előzmény: altefnegy (5410)
altefnegy Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5410
Integráló fotométerrel * mérnek azok, akik törődnek vele. Ilyenek kevesen vannak. Méghozzá a lámpát mérik, valóshoz közelítő körülmények között. A trükkök számosak.

Pl. nem a lámpa, hanem az izzó/led értékét tüntetik fel, mintha nem is lenne foncsor, meg lámpaüveg, csak lógna a semmiben. Ez nettó hazugság. Aztán van a finomabb, amikor a friss elemekkel ellőtt első pár másodperc értékeit írják. Világít olyan erősen? Hát persze, végülis igaz, csak sokszor visszaesik a teljesítmény, és szabályzástól függően kétszámjegyű csökkenés is lehetséges.

Általános vélekedés, mivel otthon kevesen rendelkeznek ilyen műszerezettséggel, hogy a Surefire értékei elég konzervatívak. Ez azt jelenti, hogy az adott lumen érték inkább az elérhető minimum -mind egy adott példánynál az üzemidő alatt, mind a különböző példányoknál-, mint a maximum.

Ugyancsak általános vélekedés, hogy a Fenix a led elméleti maximális lumenértékét adja meg. Amennyiben igaz, véleményem, mint fent. Ettől még nem lesz rossz lámpa, ajánlom is mindenkinek, csak nem bírom az ilyen marketinget.

Más cégek egyszerűen felmennek a netre, megnézik, mi a trend, és föléígérnek papíron, úgyse méri le valaki otthon. Ez a legalja.

A fényáramon kívül persze ezer, s egy dolog jellemezheti az adott lámpát, fel se sorolnám. De a lényeg: messze nem a lumen számít. Bővítve: messze nem a reklámozott lumen számít. ;)


* Forrás: http://www.muszeroldal.hu/assistance/vilagitaslexikon.pdf

"Integráló fotométer (Ulbricht gömb)
Integrating photometer; Integrierender Photometer (Ulbrichtsches Kugel)
Teljes térbe kisugárzott fényáram (üzemi) mérésére szolgáló eszköz.
A gömb belső felületét diffúz világosszürke (fehér) bevonat borítja, falába vágott ablakban
helyezkedik el a fotométer, melyet árnyékolólemez fed el a fényforrás (lámpatest) közvetlen
fényétől.
A mérendő fényforrást alkalmas tartószerkezet tartja a gömb középpontjában és táplálásáról
mérőfoglalat gondoskodik, amihez az elektromos táp- és mérőáramkör csatlakoztatható. Az ideális
gömbtől való eltérés (gömbben elhelyezkedő tárgyak) hatásának korrigálására szolgál az árnyékoló
mögött a gömbfalon a fotométerrel átellenben elhelyezett segédlámpa. A mérés a „szubsztitúció”
(helyettesítés) elven alapul, ismert fényáramú lámpát hasonlítunk össze a mérendő lámpával. A
mérés annál pontosabb, minél inkább hasonlatos az összehasonlító lámpa a mérendőhöz
(fényáram, spektrális összetétel, teljesítmény, térbeli fényeloszlás stb.)"

Angolul "integrating sphere".

Wicked Belzebub Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5409
Találtam egy ilyet a CPF-en:

Surefire's lumen ratings include losses from the reflector and lens (ie. "torch lumens"), and they are not the lumens ratings with fresh cells; they account for some voltage loss.

The WF-500 is probably bulb lumens at rated voltage; assuming you can actually run the lamp at full rated voltage, multiply by .65 to get torch lumens. That's approximately 325 torch lumens, which is still really bright. If the lamp is being overdriven then that figure could be a lot higher at the expense of lamp life.
Előzmény: BBéci (5406)
BBéci Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5408
 Olyan lehet, mint a különböző házimozi  és autóhifi erősítők wattjai? Azokról van némi fogalmam.
Előzmény: autoart (5407)
autoart Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5407
Jó kérdés, altefnegy segíthetnél!
Előzmény: BBéci (5406)
BBéci Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5406
 Hogyan mérnek a Fenixnél és miként a Surefire-nél???
Előzmény: autoart (5404)
autoart Creative Commons License 2008.09.15 0 0 5405
Ezeket jó tudni, köszi. De még így is bevállalnám, mert marhára tetszik és a TK10nél meg csak jóval erősebbet szeretnék. Néztem a dereelightot meg a társait de úgy látom mind akksival megy. Nekem meg ez a 3db 3voltos tökéletes lenne. Egyedül az ára tart vissza meg az hogy nem találok róla leírást vagy tesztet, de ez elmondható a többi lámpájukról is kivéve talán a 3500ast.

Az ütésekkel kapcsolatban itt egy 6mpes videó, hát így biztos nem dobálnám.
Előzmény: Törölt nick (5403)
autoart Creative Commons License 2008.09.15 0 0 5404
Külföldi, fórumon olvastam valahol, de akkor ez is hülyeség.. jó lenne azér ha nem összevissza mérne mindenki ahogy tud.
Előzmény: altefnegy (5401)
altefnegy Creative Commons License 2008.09.15 0 0 5401
Élőben nem találkoztam, de hogy ugyanúgy mérnék, mint az SF-nél, ezt most hallom először. :)

(A LL arról híres, hogy igen ingadozó minőségben tud importálni cuccokat.)
Előzmény: autoart (5387)
scratch Creative Commons License 2008.09.15 0 0 5400

Ezt én is nézegettem, de ha már ennyit rászánok szerintem inkább Warrior III (3200Lm), tudom, hogy drágább, de ha már ennyit rászán az ember, akkor az pár papír még ne legyen probléma. :)

Egyenlőre még nálam álom, talán majd egyszer. De továbbra is foglalkozok a saját építésű HID témával.

Előzmény: autoart (5396)
scratch Creative Commons License 2008.09.15 0 0 5399
Elég bíztató képek!
Előzmény: autoart (5387)
autoart Creative Commons License 2008.09.14 0 0 5398
turista01 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 5397
Mint írtam engem is érdekelne a dolog(m20 vs tk10-11), de nyilván mást is, ha kérhetem akkor írjátok majd róla valami összehasonlítás félét, tapasztalatokat + melyiket találjátok jobbnak hasznos lenne!!!

Találtam pár review-t m20ról.:

http://candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=206834

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?p=2618542
autoart Creative Commons License 2008.09.14 0 0 5396
Mindegy akkor, egyelőre megvárom mi a véleményed róla. TK10nél csak jóval erősebbet vennék, lehet inkább egy ilyenre gyűjtök, igaz hogy 40 percig bírja 3db 3voltossal, de ennyi belefér. Azon kívül hogy az izzó élettartamára 500 órát írnak, és nem lehet le összevissza kapcsolgatni hanem pihentetni kell 1-2 percet újrakapcsolás előtt mik a hátrányai még egy HID-nek?

Microfire Terminator III T503 HID 10W / 530 Lumen

Előzmény: Törölt nick (5395)
autoart Creative Commons License 2008.09.14 0 0 5394
Sziai!

A P20as warrior M20 akart lenni? :) Hány darab jön, lesz eladó? Este nem lehetne megnézni? Vinném TK10et kíváncsi lennék a különbségre. Láttam képet a kinti fórumon az M20 fényéről, tetszik ez a zöldes árnyalat.
Előzmény: Törölt nick (5393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!