Keresés

Részletes keresés

Csoka Creative Commons License 2005.02.24 0 0 368
Softboxot vagy legalabbis hasonlot konnyen lehet barkacsolni. Kell hozza keriteshuzal, egy ket csipesz, egy kombinaltfogo, es pauszpapir. Ha a huzalt meghajlitod olyan forman mintha egy szimmetrikus trapez lenne a "felso" rovidebb resz nelkul, ugy hogy a reflektor tetejebol induljon ki ket oldalra es kicsit felfele akkor egy pauszpapirt maris a trapezunk "aljara" tudsz csiptetni, ha merevitened a pauszpapirt akkor annak is erdemes egy keretet csinalni. En otthon olyan megoldast hasznalok tobb kevesebb sikerrel, hogy az egyik 500Wos reflektorom uveget szanaszejjel csiszoltam mindket oldalan, majd a belso felet a csiszolasbol szarmazo por es nemi viz keverekevel bemaszatoltam. Ezaltal maga az izzoal mar nem latszi, igy ad egy diffuz fenyt, ami ugyan nem egyenlo egy softboxszal de eros es nagyjabol lagy (fofenynek idealis volt eddig). Deritesnek meg a fent emlitett drotos megoldast alkalmazom annyi kulonbseggel hogy egy -az autoknal hasznalatos- fenyvisszavero foliarol veretem vissza a fenyt :)
A 100Wos izzo nem er semmit szinhomerseklettol fuggetlenul. Ha makrozni akarsz biztos jo, de egy portrehoz vagy egy egesz alakos kephez mar nagyon keves.
Előzmény: sztyopka_remixx (360)
acel Creative Commons License 2005.02.23 0 0 367

Szia

 

Canon gephez (milyen tipushoz kell?) a canon talp ha a gepen is az van (egy kozep es talan 4 kis erintkezo van a vaku talpon)

 

Előzmény: Axel" (366)
Axel" Creative Commons License 2005.02.22 0 0 366
Hello!

Kösz a felvilágosítást. Melyik a jobb a spec. canon talp vagy a középérintkezős?
Ez a cucc tehát tud 1/200-ra szinkronizálni?

Üdv:Axel"
Előzmény: acel (365)
acel Creative Commons License 2005.02.22 0 0 365

Gyors vakuszinkron:

A vaku villanasi ideje kb 1-10000 sec.

Redonyzaras - foleg tukorreflexes gepeknel  gyors idoknel nincs olyan pillanat amikor

a film teljes felulete elott nyitva van zar, Iyenkor egy nyitott res halad el a film elott - ez szabalyozza mennyi ideig eri a feny a filmet.

Ekkor ha a vaku csak egyet villan akkor csak a film egy resze lesz megvilagitva.

A legkisebb idot amikor a teljes film(erzekelo) elott nyitva van a zar nevezzuk X-Sync idonek. Ez kb 1/90-1/200 ig terjed. Ha ennel gyoryabb a beallitott ido akkor a kep rosz lesz.

De nemely vaku tudja hogy ilyenkor ne egyet villanjon, hanem sokat, igy beteritve sok villanassal a exponalasi idot, igy a x-sync  idonel gyorsabb idoknel is tudsz vakut hasznalni. (Pl eros napfenyes idoben deritesre)

 

Altalaban a gep ugy mukodik hogy a zar kinyit, a vaku villan, eltelik az expozicios ido majd a zar bezar.

A masodik szinkronnal a zar kinyit, es a zar bezarasa elott villan a vaku. Igy lehet elmosodott autot fenykepezni, ugy hogy a kepen meg lesz egy jol fenykepezett auto is.

 

Kompakt gepeknel altalaban kozponti zar van, ott talan nem kell a gyorsszinkron.

 

 

 

Előzmény: Axel" (364)
Axel" Creative Commons License 2005.02.22 0 0 364
Hello!

Köszönöm segítségedet!

Kérdeznék még:
1, Mi a gyors vakuszinkron? (200-as záridőre még tud ez szinkronizálni?)
2, Mi a 2. redőnyre való szinkron?

"Ez speci canon csatlakozos, azokhoz a canon gepekhez gepekhez amelyeknek canon dedikalt vakupapucsuk can pl digi G-szeria es EOS sorozat."
De edigitáléknál az van írva hogy Kompatibilis gépek:
Canon Digitalkameras
Casio Digitalkameras
Digitale Fotokameras
Fuji Digitalkameras
HP Digitalkameras
Kodak Digitalkameras
Leica Digitalkameras
Minolta Digitalkam.
Nikon Digitalkamera stb... Akkor ez nem lehet speciális canonos mert akkor csak canonhoz volna való nem? ez sztem. inkább középérintkezős.
A középérintkezős(nem dedikált) és a speciális (dedikált) csatlakozók közt mi a különbség? Mivel jobb a dedikált vaku? Dedikált=speciális?

Köszönettel:Axel"
Előzmény: acel (363)
acel Creative Commons License 2005.02.22 0 0 363

Szia

 

Ez speci canon csatlakozos, azokhoz a  canon gepekhez gepekhez amelyeknek canon dedikalt vakupapucsuk can pl digi G-szeria es EOS sorozat.

Tud ettl-t, automata fokusztav modositast, nem tud gyors vakuszinkront. A gepen beallitott aktualis rekesszel mukodik gondolom.

Gondolom a masodik redonyre szinkronizalast es a az expozicio modositast se tudja.

 

http://www.soligor.de/produkt.phtml?no=1447&sprache=e&id=11090654701361

 

Van nem dedikalt talpu is 340 AZ tipussal szinpla kozeperinkezos vagy vakupapucs nelkuli gepekhez.

http://www.soligor.de/ebene4.phtml?kennung=001018003&sprache=e&id=11090654701361

Előzmény: Axel" (358)
toti941 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 362

 

szia százbolha

 

  köszi az infót

   utólag elolvasva a kérdésem valóban félreérthető volt

 

megkértem a kodakéktól is a véleményt de még nem kaptam meg

 

toti

Előzmény: Százbolha (357)
Axel" Creative Commons License 2005.02.22 0 0 361
feljebb hoztam a topikot
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 360

a fényvetöt még mindig nem, de a lakásban lévö többi halogént megnéztem digivel és télleg: akkor mutatott természetes börszínt a fénykép, ha beltéri megvilágításra állítottam a digimet

 

Csoka! hát fóliát én se merek, de szoftboxon valahogyan gondolkodom -- jó lenne barkácsolni belöle. a tungstram-mitnaboltban a kirány utcában lehet kapni 100 W-os izzókat, amit daylight-két adnak el. azokat lehetne pl segédfényként használni...

 

ezek járnak a fejemben

Előzmény: Százbolha (349)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 359

igen az, bár én drágábban vettem :)) köszi!

 

 

Előzmény: Csoka (354)
Axel" Creative Commons License 2005.02.21 0 0 358
Hello!

Ezt a vakut néztem (a végén)
Ez univerzális készülék tehát gondolom középérintkezős.Mi ennek a megoldásnak a hátránya a Speciális Canon Vakukhoz képest. Mert gondolom valami van neki

Válaszotokat előre is köszönöm! ezt ni!
Százbolha Creative Commons License 2005.02.21 0 0 357

Bocs!  Fordítva olvastam!

 

Valószinüleg a metz-nek nincs 500V-ja.

 

Ha mégsem mered rákötni, akkor kell egy aszköz a kető közé. Pl. egy nick árul ilyet az ADOK-VESZEk topicban.

 

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2005.02.21 0 0 356

Biztos nincs 500V.

 

Általában nem a gép teszi tönkre a vakut, hanem fordítva.

 

Én bátran rákötném..... vakunak nem lesz semmi baja!

 

Százbolha

Előzmény: toti941 (355)
toti941 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 355

 

sziasztok

 

 elolvasván ezeket az okosságokat egy kicsit most zúg a fejem

 de lenne egy kérésem hátha ti meg tudjátok oldani

 

 van egy kodak 6490 es kamerám és külső vakut szeretnék csatlakoztatni hozzá.

 van egy Metz  32-ct-3i vakum, de a kdak szervízkönyve azt írja hogy 500 V nál nagyobb feszültséget ne kapcsoljunk a vaku bemenetére

 

 sehol sem találtam arra vonatkozó adatot hogy az én vakum hány  voltos

 

ehhez kérem a segítségeteket

 

köszi  toti

Csoka Creative Commons License 2005.02.21 0 0 354
Ha fenyveto alatt a kulteri 500Wos reflektort ertjuk 1200 HUF-ert akkor annak a szinhomerseklete a fenycso es az izzo kozott van. a fenycso asszem 3800-4000 koruli, az izzo meg 3500. Ez olyan 3700 lehet kb, legalabbis ami nekem van. Es nem erdemes ele tenni foliat max plexit:) 30 centirol ovasztja a muanyagot:))
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.20 0 0 353

én alapvetően színes diára fotózok. ezért fontos a  színhőmérséklet. ha aszondod, hogy lámpáánl volt a jó beállítás, akkor inkább az van amit Százbolha mond

 

a digi csak polaroidnak van. meg is fohok tőle válni a napokban

Előzmény: vejne (352)
vejne Creative Commons License 2005.02.20 0 0 352
Én is vettem 2x500-as fényvetőt. Nem tudom milyen a színhőmérséklete, mert gondoltam ff. képekhez mindegy. Majd ámítógéppel megmódosítom. Úgy tudom, lehet halogén fotoizzót kapni és akkor arra pontosan ráírják a kelvint. Csak ki kell cserélni. Én készítettem próbafelvételeket digitálissal és az izzószálas lámpa beállítás volt a legjobb. Valamint az auto fehér egyensúly.
Előzmény: sztyopka_remixx (348)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.20 0 0 351

Nemrég láttam valamelyik boltban egy régi masinát. 30e körül lehetett.

 

De a digikorszakban csökkent a jelentősége, kivéve ha valami preciziós munkát kell végezni.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (350)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.20 0 0 350
halogén. d enem biztos, hogy 8500. hol lehet színhömérsékletméröhöz jutni?
Előzmény: Százbolha (349)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 349

Szinhőmérséklet mérővel.

 

******

 

Ez a 8500K biztos halogén? Nem valami fénycsöves izé?

 

A halogének 4000K alatt dolgoznak.

Amiket ismerek.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (348)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 348
az adatokat holparcssal következtettük ki. a nagy halogének 8500-ak (egy listából olvasta) de megnézem a konkrét típust hátha van infó róla. szobát villágíytottam be vele. a színe jó fehér volt. de nem ptóbáltam kattintani. valszeg digivel kellene megnézni. beállítani napfényre és megnézni milyen színe lesz a képnek.

van ötleted hogy lehet másként mérni színhömérsékletet?
Előzmény: Százbolha (347)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 347

Ez egy kék szinű halogén????

Milyen az a fényvető.

 

 

Szerintem egy közepes szinhőmérséklet felvételi szűrő pont jó lesz.

Majdnem narancs szinű.

 

Ekkor a teljesítmény elé fóliát pakolászni házilagosan nem egyszerű...

Biztos 8500K??? Az már elég kék...

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (346)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 346

Sziasztok.

 

vettem 2 halogén fényvetöt. (Az egyk 2*500W a másik 150W) úgy hallotttam hely a fényvetök színhömérséklete 8500 K körül van. szeretnék ebböl 5500 K körülit csinálni. Milyen szüröt alkalmaznátok, vagy milyen javaslatotok van erre?

Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 345
Még szép ,hogy jobb mint a 380!!
Gratula hozzá nagyon jó fáklya!
Előzmény: acel (344)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 344

Sziasztok

 

Meg csak egy hete muzsikal nalam- eddig csak egy panasonic FZ20-on lattam a vegeredmenyt, a Canon EOS- filmes geppel csak probalgattam.

A panasoniccal egy kicsit talan alulexponal (mivel nem ttl a fenymeres - ilyenkor a sajat zoomobjektiv altal nem csokkentett fenyt erzekeli) - de ezen korrekcioval lehet helyesbiteni.

Gyorsabban tolt es tovabb birja mint a Canon 380 ex-em.

A modellezofenyevel meg jol lehet demozni hogy kinek van allat felszerelese.

Nem olcso- de ha ket vakut tartok -egyet a digigepre es egyet az EOS-ra akkor sem jovok ki sokkal olcsobban.

Az allitgetesa az okos tekerogombnak koszonhetoen kicsit bonyolultabb mint ha kulon kezeloszerv lenne a zoom  es a blende allitasara mint a kisebb automata vakukon.

 

Előzmény: Twr (343)
Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 343
És milyen az 54 MZ ? Jól muzsikál?
Előzmény: acel (342)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 342

Sziasztok

 

Ki kell javitanom a tevedesemet -az E-TTL minden fokuszponton mukodik

Az af segedfenynel van elteres hogy az a 380ex-nem csak az kozepso fokuszpontnal mukodik a 420 ex-nel pedig 7 fokuszponton.

Az 54 MZ-n csak a kozepso fokuszpontnal probaltam.

 

Előzmény: acel (341)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 341

Szia

 

Szerintem annyira nem jo a helyzet.

Ez az metz mz 54 -kezikonyvebol valo:

 

• The E-TTL mode is only possible with the mecablitz

40 MZ-3i, 40 MZ-1i and 54 MZ-.. flash units!

High speed szinkrom csak az 54mzvel

ETTL -csak 40 -54 (es szerintem 32 ) MZ vagy AF modellel.

Arrol hogy a Metz vaku hagy autofokusz ponton tudjak az Ettl-t meg nincs informaxiom. - A Canon 380ex talan 3 a 420 ex _talan_ tudja 7 fokuszponton de ennek utana kellene neznem)

Szoval ha digi (nem canon e-ttl vakutalpu) gepre is akarod hasznalni akkor MZ modell kell neked.

Előzmény: Axel" (328)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 340
Tehát a digit Canonokhoz az E-TTL-es vakuk valók?
Előzmény: papugaja (337)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 339
Azazhogy Metz 32 MZ3i. Vagy mi. De a 32 az biztos.
Előzmény: papugaja (338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!