Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18730

"a pincsikutyát nem tőlem gyűjtötted be"

vs

"ha a kerület másrészein az önkormányzat pincsijét adod a befektetők védelmében"

(18722, nekem címezve)

 

Két csimbókozás között megint nem sikerült igazat mondanod.

 

Előzmény: kata31wiederkehr (18728)
Konrad Creative Commons License 2017.06.24 -1 2 18729

Azt hiszem, valahol eltévedtél. Senki, sehol nem mondta itt a fórumban azt, hogy az új lakóknak legyen infrastruktúra, a régieknek meg ne. Csak te feltételezed ezt, mindössze két ok miatt:

- nem akarjuk itt többen a mobilgátat

- kijavítottunk az új lakóparkok mérete és emberi befogadása kapcsán.

 

Még csak utalni se utalt senki, hogy nem kellene az önkormányzatnak összekapnia magát a kerületben. Sőt, azt sejtem, viszonylag alacsony a Bús Balázsra szavazók aránya a rendszeres résztvevők között itt a topicban.

 

Naná, hogy kell máshol is infrastruktúra. Naná, hogy sokkal többet kellene foglalkoznia a kerületnek a környezetvédelemmel, a környezet rendben tartásával. Sőt, tovább megyek: szívesen támogatok ilyen törekvéseket! Mond, hova álljak, mond, hol kell aláírni.

 

Másrészt, azt sem szeretnénk, hogy egy élő, működő, és nem utolsó sorban népszerű környezetei elemet teljesen tönkretegyenek. Mert a Rómaival az lesz, ha megvalósul a mobil gát. Ó, szép lesz az, messziről! Mint a túlpart, ahol fákat vágtak ki, hogy sétányt építsenek (Nooormális???). Lesz majd itt is csodás falanszter, éppen csak senki nem akarja majd használni, mert élhetetlen lesz. Fa, az nem lesz, mert nem lehet, csak tisztes távolban, vagy maximum olyan alacsony, ami már majdnem bonsai. Mi most aktuálisan ezt a változtatást szeretnénk megakadályozni. Főleg azért, mert ha egyszer tényleg elkezdik, akkor már nem lehet mit csinálni. És akkor nem fog segíteni egy "bocsi, tévedtem, mégse olyan jó ez". :(

 

Mindezek után, amiket írsz, tényleg lehetne sokkal visszafogottabb, érthetőbb, és nagyon örülnék, ha megtisztelnél annyival bennünket, hogy legalább egyszer elolvasod az elküldés előtt, amit leírtál. (Vagy ha diszlexiás vagy, akkor jelezd, és elnézést, ha bántottalak miatta.) De talán a pontosabb mondatokkal, a kevesebb személyeskedéssel, és némi empátiával könnyebb lenne a társalgás.

Előzmény: kata31wiederkehr (18727)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -2 1 18728

..a pincsikutyát nem tőlem gyűjtötted be..:-)

Előzmény: kata31wiederkehr (18727)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -2 1 18727

Tehát nincs linked,csak a köpködésig terjed a tudományod. Ez a személyeskedés!Érdekes én vagyok a fekete bárány,ha felvetem,hogy a kerületbe költőzőkkel szemben az itt már lakóknak jár az infrastuktúra..Hozom a linket a négyzetméterről,ami bővítést itt meg kell élni.Hozom a római látványtervét,a szentendrei alóságot..te meg csak a száddal vagy király,alátámasztást nélkülözve.Tolhatod itt a felsőbbrendű megmondót,de bizony csak egy hangos kiscsimbók vagy,aki láthatóan vitaképtelen....és persze aki veled egy szinten adja magát elő,detto.

 

Már csak az érdekes,hogy mi okból mindenhol,legyen az római partvonal,vagy Mocsáros környéke,avagy a hegyek a lakosokkal szemben állsz?

Előzmény: doncike (18726)
doncike Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18726

Itt te vagy a hangos kisebbség.

Kiscsimbókozol, pincsikutyázol csak mert nem dőlnek be a rögeszméidnek.

Nem a véleményeddel van baj, hanem azzal, hogy képtelen vagy személyeskedés nélkül tolerálni a tiédtől eltérő véleményt. Ráadásul nem véleményeket vitatsz, hanem tényekről nem vagy hajlandó tudomást venni.

 

Ha a fákkal kapcsolatban, vagyis egy ennyire nyilvánvaló és közismert kérdésében linket akarsz, az annak bizonyítéka, hogy nem ismered a 2017-es műegyetemi tanulmányt, amit Tarlós rendelt, és a tavaszi békási lakossági fórumon mutattak be.

Tehát pont úgy fogalmad sincs miről beszélsz, mint 100ezer lakásnál.

 

Ha pedig tudod, hogy mi ez a tanulmány, akkor a hülyét játszod, mert abban benne van feketén fehéren, hogy a rádőlés veszélye miatt nem lehetnek fák a mobilgát közelében.

 

Ha megmondod, hogy rád ebből a ketttőből melyik igaz, kapsz egy linket a tanulmányhoz.

A 22. oldalon van leírva az, amiről nem akarsz tudomást venni.

Előzmény: kata31wiederkehr (18724)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18725

Pontosan jellemezted magad.

Előzmény: kata31wiederkehr (18724)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -3 1 18724

Mi van itt pártgyűlés??  :D:D  szerintem ez egy nyílvános Fórum,ahol nekem is lehet véleményem.Nem kell a tieteket fedje. ha nem úgy érzitek,akkor nem velem van a baj-csaxóltam-

A hangos kisebbség is csak egy kisebbség. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (18723)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.24 -1 2 18723

Szavazzunk!

Szerintem te vagy unalmas. Lehet húzni a strigulákat.

Előzmény: kata31wiederkehr (18722)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -2 2 18722

na figyelj kiscsimbók.Amit félrebeszéltem én beismerem.Adatokat használok,ahogy a tévedésem is látható min alapult..Ne a lakók nevében írogass,hanem tolj egy idézetet,vagy linket,mert kezdesz unalmas lenni. Főleg,hogy érdemben nem cáfolod a mániámat,sőt erősíted is,ha a kerület másrészein az önkormányzat pincsijét adod a befektetők védelmében,míg a rómain meg a parti kocsmák fennmaradásáért emeled fel a segged.Sosem az óbudai lakosokért!

Előzmény: doncike (18721)
doncike Creative Commons License 2017.06.24 0 0 18721

Kétszázezer új lakosról delíráltál először, aztán most annak 2%-ánál tartunk, de a rögeszmédet ez nem érinti.

Előzmény: kata31wiederkehr (18716)
doncike Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18720

2017-es tanulmányról van szó, ami a Főpolgármesteri Hivatal hivatalos álláspontja.

Legféljebb te nem veszel róla tudomást, hanem a homokba dugod a fejed.

 

De attól az még létezik és az szerepel benne, amit rajtad kívül mindenki tud és meg is ért: nem lehetnek fák a mobilgát közelében, mert ha árvíz idején rádől egy fa a gátra, azt nem bírná ki az alumínium szerkezet és átszakadna a gát.

Előzmény: kata31wiederkehr (18717)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18719

Végül is ez is reagálás,ha nem is érdemi.

Előzmény: Roltii (18718)
Roltii Creative Commons License 2017.06.24 -1 2 18718

Gratulálok, te vagy az első az Index fórumán, akinek elrejtem a hozzászólásait!

Egy utolsó jó tanács: mielőtt elküldöd a hozzászólásodat, tedd be például a Word-be vagy Google Docs-ba. Ezután olvasd el 3X, és legalább annyit ellenőrizz, hogy van-e minden mondatnak alanya és állítmánya. Ha ez megvan, és érthető a hozzászólás, akkor futtass rá egy helyesírás ellenőrzőt! Miután ezzel is megvagy, másold vissza a már kijavított hozzászólásodat a fórumba és kattints az "elküldöm"-re.

Köszönöm a többi kedves fórumtag nevében is! 

Előzmény: kata31wiederkehr (18716)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 -1 1 18717

Te egy elvetett 2012-es tanulmányon rugózol,amit mindenki ismer és a sorsát meg pláne.

Előzmény: doncike (18710)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.24 0 0 18716

Nem olvastam ki mit számolt..100 ezer négyzetméter drága lakás.Átlag 50nm-en 2 emberrel az bizony nem ezer fő. Igaz megint tévedtem.4 ezer fő.

 

A lényegen változtat valamit? érdekes,most hírtelen mennyire a vállakozó spekulánsok mellé kerülnek a "szembe jövők" :-))

 

A százsad elejétől(1900-as évek) lakott területen lett volna kötelezettsége az infrastruktúra kiépítése az Önkrmányzatnak és teljesen mindegy 3 vagy 4x anyi embert hoz és fog hozni ehelyett valahonnan..

 

A római parti védmű pedig egy jó kompromisszumként oldja eg a Pók utca édelmét is,még ha ott bokáig ha érne a víz egy komoly áradáskor. A tervek nyilvánosak,ezért tehettem be a látványképeket a topicba.

 

'A körültekintő tervezés eredmé- nyeként a kivágandó fák száma jelentős mértékben csökkent, így a terü- leten a korábban becsült 600-900 kivágandó fa helyett jelenleg tervezetten 480 fát vágnának ki. A parti nyomvonal megvalósításával egyidejűleg rendezik majd a part menti sávot. A többi között a gát vízoldalán „élményúthálózat” létesül, amely „vadregé- nyes, a dunai ártéri, vízparti hangulatot visszaadó elemekkel gazdagítva kerül kiépítésre, annak érdekében, hogy az ember-víz kapcsolatot a lakosok maximálisan megteremthessék, meg- élhessék”. A nyomvonalon több helyen játszótereket építenek, pihenőterületeket alakítanak ki, a büfék épületei egysé- ges arculatot kapnak, és azokban közösségi mosdók is lesznek." https://obuda.hu/wp-content/uploads/2012/02/obuda_2017_12_web.pdf

Előzmény: Konrad (18711)
murray Creative Commons License 2017.06.24 0 0 18715

biztos lakópark.

vagy a stranddal szemben épül egy bor/szeszgyár vagy mi. vagy ahhoz valami. 

Előzmény: DTF (18714)
DTF Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18714

Nem tudja vki h mit epitenek a csillaghegyi hevmegallonal, valeria utca (volt kh bank mellett), regen 1 evig 'sziget' parkolo volt. Strabag van kinn. 

murray Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18713

háromszázezer...harmincezer liter!  így magyaráz taki Árpi !  egy évvel fiatalabb éntőlem, talán egy évvel! 

 

Előzmény: Konrad (18711)
doncike Creative Commons License 2017.06.23 -1 1 18712

Nem szokásom más ember nyomorán szórakozni, de tényleg röhejes, hogy mennyire képtelen vagy értelmezni nem túl bonyolult szövegeket.

 

Fejedbe veszel valamit, aztán már mindegy hányan jönnek szembe az autópályán, mindenki hülye csak te vagy helikopter.

Előzmény: kata31wiederkehr (18709)
Konrad Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18711

Milyen 40e ember? Alább számolták ki neked: max. plusz 1000. Ki is írom: ezer. E-Z-E-R. Római számmal: M. Tíz a harmadikon. Ok?

Előzmény: kata31wiederkehr (18709)
doncike Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18710

Ebben a mesében te vagy blogíró, aki a tények helyett a fantáziájával házal.

 

Legfrissebb tanulmány szerint (is), ami alapján az engedélyezési eljárásokat elindítják, nem lehet fa a 10-10 méteres védősávban, a rádőlés veszélye miatt.

 

Ha szerinted lehetne ott fa, akkor fordulj a tanulmány készítőihez és világosítsd fel őket!

Előzmény: kata31wiederkehr (18708)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.23 -1 1 18709

Végül is a szeméttelep is csak feltöltés,a rekultiváció egy fázisa.Rengeteg ilyen példa van,hogy vállhat lakóterületté.Persze más is lehetne ott. A kerületben meg pláne. 

Sárga jelölés: https://map.mfgi.hu/bpmg40/

 

Igaz ma már kevesebb erre a beépülési rendszerre a példa. Mindenesetre nekem marad a gondom,újraszámolva..CCa 40 ezer lakos a 120 ezres Óbudának,csak mert van akinek ez éri meg,míg régi óbudaiaknak nem jut infrastruktúra! 

Előzmény: Konrad (18706)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18708

Vajon miért mindíg yg tolod,nem is olvastad..Én még a 2012-es tanulmány után a 2013-ast is elolvastam és nem blogírók fantáziatermékeként.

Előzmény: doncike (18702)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18707

Igen tetszik..Régen mi volt egy töltésoldalon egy keskeny járda.Most pedig egy széles és tágas part,az üzletsorról is rá lehet végre látni a Dunára. A fák is hatalmasak az egy éves korukat is nézve. Két három év és már hangulatában fényévekre lesz a volt gáttól.

Előzmény: Konrad (18705)
Konrad Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18706

Régi topic ez, szerintem már akkor téma volt a szeméttelep, amikor az első ütem épült. Akkor sem érdekelt senkit, aki oda költözött. Én talán egy ismerősömet beszéltem le erről (és amúgy a hullámtérről is...).

Előzmény: murray (18704)
Konrad Creative Commons License 2017.06.23 -1 1 18705

De a Szentendrei part így most szörnyű. A látványterven is... Ez neked tetszik? Attól, hogy jó szabályos? Semmi természetesség nincs benne, csak mérnöki pontosság :(

Előzmény: kata31wiederkehr (18700)
murray Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18704

igen a forresthill helyén szemétlerakó volt beszéltem egy öreggel teherautóval hordta ide a sittet. most járt le a tilalom asszem. durva. 

Előzmény: papus_03 (18703)
papus_03 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 18703

A Foresthill-nek nem véletlenül olyan a kerítése, amilyen (tömör beton, szerintem az övezeti előírás is tiltja).

Nem szeretnék, hogy bárki is lássa milyen alapozás készül a II.-nek.

A kocsi bejárón azért be lehet látni, hihetetlen méretű vasbeton alap készül de mögötte látszik a földben a több méter vastag

tégla törmelék és szemét.

Téma volt itt is : http://homar.blog.hu/2008/06/04/szemetlerakobol_lakopark

 

Én már akkor jártam ide, amikor a Mészkő utcából még lefelé lehetett menni a "park" helyén lévő bányagödörbe.

A legvégén szép kis tó volt :)

És láttam mivel történik a rekultivációnak nevezett borzalom. Ezt ma már talán nem lehetne megtenni, gyakorlatilag veszélyes hulladék lerakó. Aszfalt, üveggyapot, bányahomok meg amit még el lehet képzelni. A földmunka során ismét felszínre került a "szemét", viszi a szél minden felé.

Előzmény: murray (18693)
doncike Creative Commons License 2017.06.22 -1 1 18702

Melyik szót nem érted abban a mondatban, hogy a Tarlósék által készíttetett tanulmány szerint a rádőlés veszélye miatt nem lehetnek fák a mobilgát két oldalán 10-10 méteres sávban?

Nem is olvastad, mert nem mersz szembesülni vele?

Előzmény: kata31wiederkehr (18700)
kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.22 -1 1 18701

Bemutatkozás

Az Opus cégcsoport 20 éve indította első beruházását Óbudán. A III. kerületben napjainkig közel 100.000 m2 beépített alapterülettel járultunk hozzá Óbuda fejlődéséhez.

 

..igen erre gondoltam.. http://opus.hu/testverhegy/?gclid=CKDAks_-0dQCFRaJsgodxwoLDw

 

Arra a század elő óta él kb 2 ezer ebmer arrafelé,mint egy kis faluban.Nekik semmi közmű és földutak. A nekik járó közművet meg ezek a még ott sem lakók kapják a képviselőiktől..

Előzmény: murray (18695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!