Keresés

Részletes keresés

Mirapanni Creative Commons License 2006.08.30 0 0 459

Kedves khiron!

Köszi mégegyszer válaszoldat, és gratulálok a türelmedhez, amivel hozzáállsz a néhány (mint az enyém is) kicsit talán oktondi, fárasztó  kérdésekhez. Kitartás, és csináld még sokáig amit csinálsz, sokakat megnyugtatsz, vagy éppen felhívod figyelmüket valami fontosra......  Nekem meg egy maradt: kicsit rossz lelkiismerettel (amiért nem csináltattam meg az amniocentézist az alacsony AFP miatt)  kivárni még ezt a 4 hetet ami a szülésig maradt, és úgyis minden kiderül...

kheiron Creative Commons License 2006.08.30 0 0 458
A 26-27. hét tájékán érdemes elgondolkodni a dolgon, még van bőven időd. :-) Addig ugyanis meg lehet csinálni természetesen a 3D-t, de a magzatnak még annyira vékonyka az arcán a lágyrész, hogy inkább emlékeztet egy UFO-n érkezett idegenre, mintsem egy emberre.
Előzmény: orb1024 (456)
kheiron Creative Commons License 2006.08.30 0 0 457
Kedves Mirapanni! Nem, nem lehetne látni. A Down-kórnak ugyanis egyéb jelei vannak - tarkótáji, fültáji eltérések és a szívfejlődési zavarok, amik a legkönnyebben megláthatók. A kis súly és a Down-kór összefüggése.... láttam én szép nagy Downos babát még az egyetem alatt. A kissé bővebb magzatvíz inkább a te minimális vércukoreltérésedre utal.
Előzmény: Mirapanni (454)
orb1024 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 456
Köszönöm szépen a választ, megnyugodtam.
Lenne még annyi kérdésem, hogy szeretnénk a piciről 4D-s ultrahangot készíteni. Hol érdemes csináltatni ilyen ultrahangot?
Előzmény: kheiron (451)
Mirapanni Creative Commons License 2006.08.30 0 0 454

Kedves Kheiron!

Köszönöm válaszodat, remélem nem veszed "nyaggatásnak", de csak mégegyszer megkérdezem, hogy ebből a 35 hetes UH adatokból lehetne-e látni bármi jelét, ha a magzat kromoszómarendellenességű lenne, és igaz-e, hogy a Dawn-kóros babák kis súllyal (és gondolom kis méretekkel) születnek?

Az, hogy a magzatvizet a 28., a 31., és a 35. héten is "bővebbnek" találták (de nem soknak), az jelenthet-e valamilyen kromoszómarendellenességet?

kheiron Creative Commons License 2006.08.30 0 0 453
Nem, én legalábbis nem találkoztam effélével.
Előzmény: Törölt nick (452)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 451
Kedves orb1024!

Nem tudom, hogy hol olvastad ezt az 55-56 mm-t a 11 hét 6 napra, de az én rendelkezésemre álló számítások és táblázatok alapján ez a 48 mm egyáltalán nem tűnik kicsinek. :-) Szóval nyugi, nem kisebb a magzatod (van egy szép képlet is: terhesség ideje = –0.0007 * (CRL mm) * (CRL mm) + 0.1584 * (CRL mm) + 5.2876, ami alapján 11 hét 3 napos a terhességed).
Előzmény: orb1024 (450)
orb1024 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 450
Helló!
12 (11 hét 6 nap) hetes ultrahangon az embrió CRL-je 48 mm volt. Bárhol olvastam, mindehol azt írták, hogy kb. 55-56 mm-es szokott lenni ilyenkor az embrió. Az orvos azt mondta, hogy minden rendben, de az ember azért aggódik ilyenkor. Ez utalhat valami rendellenességre? (Amúgy rúg-kaplálózott a kicsike, mint a csuda;)
hyporheic Creative Commons License 2006.08.29 0 0 449
köszönöm. menstruáció alapján a 7. hét végén vagyok. Pénteken megyek újra UH-ra. Akkor eldől:(
Előzmény: kheiron (447)
gicca Creative Commons License 2006.08.29 0 0 448
köszönöm!
Előzmény: kheiron (446)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 447
Kedves hyporheic, szerintem várjuk meg a következő vizsgálatot. Ha már a 7-8. héten vagy, és nem látnak szívmozgást, akkor viszont nagy az esély, hogy nem lesz most babád.
Előzmény: hyporheic (445)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 446
Kedves gicca, nem, pont fordítva van: a 12. héten a legnagyobb az NT, aztán csökken.
Előzmény: gicca (444)
hyporheic Creative Commons License 2006.08.29 0 0 445
 

Érdeklődnék, hogy elképzelhető-e, hogy 21,6 mm átmérőjű,  ép petezsákban még nem vehető ki az embrió szívhangja, illetve nem is nagyon látható embrió. Az ultrahangos, vmi pulzálást látott a képernyőn, aminek frekvenciája nem egyezett az enyémmel. Elképzelhető, hogy minden rendben, csak még kicsi? Vagy ne áltassam magam?

Köszönöm előre is,

Kati

gicca Creative Commons License 2006.08.29 0 0 444

kedves kheiron,

 

felmerült bennem a kérdés, hogy lehet-e a tarkóredő és az embrió egyéb mérete között összefüggés? Ezt a vizsgálatot a 11-14 hét között végzik, egy kisebb embrióhoz nem kéne, hogy kisebb normális tarkóredő méret tartozzon?

Az én 12. heti genetikai uh leletem szerint a CRL 62 mm, a tarkóredő pedig 2,3 mm.

A vizsgálatkor beszéltem egy kismamával, akinek ez 68-1,7 volt.

 

Nem akarom magam minden  marhasággal halálra paráztatni, de azért előre is köszi a választ.

 

gicca

 

kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 443
Kedves bo.ra!

Igen, létezik.
Ha jól nézem, a 8. hét táján jársz, akkor meg már erősen illene látni a szív pulzációját. Ha nem látszik, akkor nagy esély van arra, hogy elvesztetted a babádat. :-(
Előzmény: bo.ra (435)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 442
Kedves Tommen, nem ismerem sem a siófoki, sem a székesfehérvári helyzetet 4D ultrahang terén.

Magam is csak a Google-ba beírandó "4d ultrahang Székesfehérvár" segítségében bízhatok. :-)
Előzmény: Tommen (436)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 441
Az AFP esetében a magas érték jelezheti a velőcsőzárodási rendellenességet. De magunk között szólva az AFP egy olyan vizsgálat, ami nem ér túl sokat - egyrészt nagyon pontosan a 16. héten kell nézni, másrészt meg túl sok egyéb tényező befolyásolhatja.
Előzmény: Törölt nick (433)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 440
Kedves ancsika39!

A 2,1 mm-es tarkóredő tökéletes, iskolától függően 2,7-3 mm közé teszik a kóros vastagság határát, mármint hogy az annál vastagabb "tarkóredő" jelezhet kromoszóma-eltérést.
Előzmény: ancsika39 (431)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 439
Ja, az AFP szerepe a nyitott gerinc diagnosztikájában van elvileg, a Down-kór szűrésére a kromoszómavizsgálatokat szeretik (amniocentézis vagy chorionboholy-biopszia).
Előzmény: Mirapanni (430)
kheiron Creative Commons License 2006.08.29 0 0 438
Kedves Mirapanni!

Az általad beírt értékek szórása 34w4, és 36w6 között van.
Mind a BPD, mind az AC pedig 34 hetes terhességnek felel meg. Tehát a 35 hetes babád teljesen jól fejlődik.

Én úgy gondolom, ne pánikolj. Ha a babád nem növekszik, akkor érdemes csak megemelinteni a szemöldököt.

Azt hiszem, már írtam: nem szabad mítizálni a vizsgálat során mért értékeket. Egyrészt azért, mert számtalan alkalommal meglehetősen nehéz behozni a standard síkot, és az ember kénytelen egy képkockát visszakeresve megtenni a mérést, ami bizony levesz a pontosságból.

Az meg már más kérdés, hogy ezeknek a méréseknek a tűrése nagyon nagy - van, amelyik plusz-mínusz 3 hét.

Szóval nem kell számolászni a tizedmillimétereket, nem lóverseny a magzati élet. :-)
Előzmény: Mirapanni (430)
Tommen Creative Commons License 2006.08.29 0 0 436
Kedves Kheiron!Párom a terhessége 30.hetében jár és a tanácsodat szeretnénk kérni!4 D-s felvételeket szeretnénk a magzatról készíttetni lehetőleg Siófok ill.Székesfehérvár közelében.Tudnál-e segíteni azzal hogy ajánlanál valakit?Segítségedet előre is köszönöm!Tommen
bo.ra Creative Commons License 2006.08.28 0 0 435
Kedves Kheiron!
Bajban vagyok. Utolsó menzesz jún.26. első ultrahang kb. két hete, akkor az embrió 6,5mm, szívhang van, egy hét múlva 9 mm, szívhang nincs, ma 16 mm, szívhang, életjel nincs. Szerdán kell befeküdnöm, ha megint nincs szívhang, akkor abortusz. Létezik az, hogy nincs életjel, de az embrió tovább nő? Ha utánanézek a méreteknek, kb. egy héttel le van maradva. Nagyon aggódom, kérlek válaszolj, ha tudsz, még szerda előtt.
Zsuzsa
Mirapanni Creative Commons License 2006.08.28 0 0 432
Elnézést, azt elfelejtettem írni, hogy főleg a Dawn-kórtól aggódok, tehát arra lennék kíváncsi, hogy (azonfelül, hogy jók-e az UH értékeim), van-e valami jele a Dawn-kóros magzatnak, ami pl. a koponyaméreteiből, vagy a combcsontméretéből kiderülne, esetleg igaz-e, hogy szinte minden esetben kis súllyal születnek?
ancsika39 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 431

Szia kedves Kheiron!

 

35 éves vagyok és második kisbabámat várom. A 12 hetes UH szerint 13 h 5 napos. Mért értékek a következők: CRL 76 mm, BPD 24 mm. Nyaki redő 2.1 mm. Különösen a nyaki r. mérete izgat, mivel első gyermekem Down-szindrómás (10 éves). Akkor még nem létezett ez a vizsg. Egyébként koronra várok(életkor miatt), csak hátul tapad a méhlepény és várni kellett.Szerinted rendben vannak ezek az értékek? Köszi válaszodat! Szeretettel: Anikó

Mirapanni Creative Commons License 2006.08.28 0 0 430

Sziasztok!

35 hetes UH vizsgálaton a mért adatok: BPD: 86, HC: 319, FL: 71, THQ: 93, AC: 310 mm. A terhességem a 12 hetes UH alapján 5 nappal idősebb. A BPD érték miatt aggódok, ami talán a többi értékhez képest sokkal kevesebb. Főleg a HC értékhez nagyon kevésnek tűnik. Jelenthet-e ez valami bajt? Nagyon köszönöm előre is a választ, így a vége felé egyre jobban aggódom....(Főleg mivel volt egy 6,7 MoM-os AFP-m, de nem vállaltam az amniocentézist...)

cattail Creative Commons License 2006.08.27 0 0 429
Köszönöm!
Válaszoltam :)
Előzmény: kheiron (428)
kheiron Creative Commons License 2006.08.26 0 0 428

Ezek után az a kérdésem, mennyire függ a szonográfustól, milyen érettségi fokozatba sorolja a lepényt?

 

Kedves cattail, elég jól megfogható a méhlepény stádiumbeosztása. Az ember lát úgy 50-60 lepényt, a tanára megkérdezi, hogy szerinte melyik stádium, és ha már az összes esetben megegyezik a kettejük véleménye, akkor megvan a biztonság. :-)

 

És nézd meg a leveleidet is.

Előzmény: cattail (426)
cattail Creative Commons License 2006.08.25 0 0 426
Szia Kheiron!

Ma megvizsgált a dokim, azt mondta, a terhesség nagysága a korának megfelelő, úgy látja, minden rendben, és csak 4 hét múlva menjek újabb UH-ra.

Ezek után az a kérdésem, mennyire függ a szonográfustól, milyen érettségi fokozatba sorolja a lepényt?
....most csak az ütött szöget a fejembe, hogy ugyanez a doki, aki II. érettségűre értékelte a placentát, mindig lát egy miómát a méhfalon, amit másik 3 UH-s közül, akik idáig vizsgáltak, senki. Keresgélték ugyan a leletek alapán, de egyik sem erősítette meg.

Szerinted érdemes megnézetni azért - egy újabb független szakértővel :) - , mi a helyzet, vagy próbáljak nyugton maradni?

köszi!
Előzmény: kheiron (416)
kheiron Creative Commons License 2006.08.24 0 0 425

Kedves zpety, semmi gond. :-)

 

De tudnod kell, hogy az én időm is véges, és nem állandóan itt lógok.

Előzmény: zpety (424)
zpety Creative Commons License 2006.08.23 0 0 424

Kedves Kheiron!

1. Mivel semmiféle pénzbeni juttatást nem továbbítottam a fórum felé, ezért egyáltalán nem gondoltam a fizetett alkalmazott válaszol rendszerre. Mint azt te is olvashattad bocsánatot is kértem a türelmetlenségemért.

2. Köszönöm válaszodat. Bevallom első babás kismamaként -lehet, kicsit több aggódással az átlagnál - ennyire lettem volna kiváncsi mindössze.(Nincs fogadott orvosom, nem igazán tudjuk/tudnánk fizetni...ezért is érdeklődöm ilyen helyeken, mint internet).

Azért - mindentől függetlenül - köszönöm felvilágosításodat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!