Keresés

Részletes keresés

petami Creative Commons License 2004.10.27 0 0 52
akibacsi által említett versenyek közül a debrecenin és a kaisersen szeretnék mindenképp elindulni. a 6 órás futást hol ultrafutó mert maratonnál hosszabról csak 2-ről hallottam az 50-es ob és a sárvári 12/24 órás. de ezekről is idén hallottam először, mert eddig nem vonzott a futás. teljesítménytúrában a két gödöllői az biztos belefutva februárban és októberben. egyébként maraton távnál hosszabb versenyekre neten található edzésterv vagy ezt magatoknak szoktátok írni? 
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.27 0 0 51

A helyes algoritmus a következő:

Ha egy évben lefutom egyéniben a BéBut, akkor a következő évben Tímea fiút szül.

/Persze örülnék én egy kislánynak is./

Előzmény: 7241gabi (50)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.27 0 0 50

Bocsi, valamiért azt gondoltam, hogy 4x-es (3 gyerek születése+ a negyedik gyerek: Tímea Spartathlonja). Asszem így kalkuláltam. Na, most már akkor jövőre is le kell futnod!

:-))

Előzmény: ultrafutó (31)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.27 0 0 49
Lássuk be, hiába van Athénban ezernyi látnivaló, azért a turisták egy vágtató tapírért odalennének:-)))
Előzmény: miki (48)
miki Creative Commons License 2004.10.27 0 0 48

Hogy engem kicsinálsz, az rendben. De nem engedem, hogy Tapirkát is belerángasd. Már előre látom, ahogy 4:30-as ezrekkel hagyja el Athént :-)

Előzmény: -balazs- (46)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.27 0 0 47
A részletesben már nem annyira száraz ám, de szerencsére a met.hu sem nagyon megbízható. Van esélyünk száraz időre, de akkora eső biztos nem lesz, mint tavaly.

Ja, ugye te is a spártai időjárást nézted? :-)
Előzmény: -balazs- (46)
-balazs- Creative Commons License 2004.10.27 0 0 46

Hö hö, tudom, hogy a rossz emléket próbálja az agy nagyon hátul raktározni de a K100 és Sárvár idén volt. :-) És ha már itt tartunk, a Lemaradás is. :-D

 

Miki, Tapír, ha már megmondtátok amit megmondtatok, akkor azért helyetekben elkezdeném szokni a gondolatot, hogy szeptemberben Athénbe kell utazni...

 

Most néztem met.hu-t. Szombat felhős, száraz, 20 fok.

Előzmény: tapirka1014 (44)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.27 0 0 45

Petami!

Szerintem 2005-ben próbálj ki egy maratont, egy 6 órás futást és néhány belefutós teljesítménytúrát. A végén esetleg egy BBp váltót /teljes szakasz nélkül is elég/, vagy egy Győr - Tata szakaszt /váltó nélkül is elég/.

A következő évre már tervezhetsz több maratont, esetleg két vagy háromnapos ultrát is.

A K100 bele-belefutva jó ötlet, de készülni kell rá, errefelé vagy a K100 topikon szerintem találsz társaságot a bejáráshoz, esetleg a túrához is.

 

Ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet, de azért legyél óvatos. Kérjél tanácsot másoktól is és vesd össze a hallottakat.

Előzmény: petami (32)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 44

petami,

most jól rádszálltunk, de mindez csak a saját érdekedben :-)

 

Azt írod, hogy Spártába nem készülsz 5 éven belül. Ez nagyon jó.

A jelenlegi felkészülési tendenciámmal én sem készülök 5 éven belül Spártába (jelenleg 28 éves vagyok), de lássuk, mi van már mögöttem:

 

- 8-15 éves koromig versenyszerű úszás, heti 30-40 km

- 13 éves koromban az első 50-es teljesítménytúrám

- 15 éves koromban az első 28 km-es futóversenyem

- 18 évesen az első maratonom

- azóta 80 nagyrészt lefutott teljesítménytúra van mögöttem, 20-200 km-ig

- tavaly futottam egy K100-ast

- tavaly futottam egy 12 órás versenyen 111,348 km-t.

 

Ennél többet még sosem futottam egyben. Idáig is hosszú út vezetett, és még nagyon hosszú áll előttem. Jövőre a 12 óráson a max. cél a 120 km. Az még fele sincs a 246-nak....

 

miki,

még hogy te vagy az egyetlen vészmadár :-))))

Előzmény: petami (35)
akibacsi Creative Commons License 2004.10.27 0 0 43
Maratonok itthon, a teljesség igénye nélkül:

Visegrád-Budapest
Pécs-Szigetvár
Sri-Chimoy kétszer
Kaisers
Elvira Szombathely
Debrecen
Proathlon
Ironman Nagyatád (váltó)
Váci 3 napos 3. napja
Hungaroring (volt)

Na, ezek amik hirtelen eszembe jutnak. Emellett sztem még van egy csomó, és akkor még nem számoltam az ultra versenyeken az esetleges váltókat.
Szóval ha az ember szét akarja magát szedni, a lehetőség adott, csak nem biztos, hogy érdemes.
Előzmény: petami (41)
miki Creative Commons License 2004.10.26 0 0 42
Nekem egy erőből megfutott maraton kb. annyi regenerálódást igényel, mint egy 100-as teljesítménytúra.
Előzmény: petami (41)
petami Creative Commons License 2004.10.26 0 0 41
én Magyarországon belül 1-2 maratonról hallottam. külföldre nem szeretnék menni. tehát itthon abból a 4-5-ből legalább 3-4 földúton, túrákon szeretnék menni. ott lehet akár kicsit több, kicsit kevesebb. szinttől függ szerintem melyiket érzi az ember maratonnak. mert ha ember végigcsinál futva egy 30-40 kilométer közöttit abban jobban elfáradhat mintha betonon, síkon csinálná végig(szvsz).
Előzmény: 7241gabi (39)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.26 0 0 40
Aha, csak hajtsatok oda egyre több futót a ttúrákra, hogy szegény SK már soha sehol esélyt se kapjon leggyorsabbnak lenni...
Előzmény: 7241gabi (39)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 39
Egy évben 4-5* fixen 4 óra körüli maraton nem gyerekjáték, és főleg mind aszfalton megy. Ha rám hallgatsz teljesítménytúrázol jó hosszúakat, azokból lehet többet is,  nincs időkényszer, szép helyeken, puha talajon mennek (többnyire). Plusz a frissítést is gyakorolhatod.
Előzmény: petami (38)
petami Creative Commons License 2004.10.26 0 0 38
nem akarom szétfutni magam, 30-40 év múlva se szeretném gyakran meglátogatni az orvost. nyugodt tempóban, kényelmesen hisz ha maxra futnám akkor tényleg esélytelen lenne. inkább azt szeretném hogy fixen tudjak jövőre 4 óra körül futni maratonon mert az 5.5 körüli iram lenne elsőre viszont ezt sem akarom csak szintidőn belül célba érni.
Előzmény: 7241gabi (36)
miki Creative Commons License 2004.10.26 0 0 37

"Akik 100 km-t gond nélkül lefutnak, azok fizikálisan képesek a 246-ra is"

 

Azért ez elég optimista vélemény :-)

 

A maratonok, de még a 100 km is, szerintem teljesen más sport. Egészen más képességek kellenek hozzá. Ezzel bíztatom magam :-)

 

De mindez csak spekuláció, sosem jártam 119 fölött.

Előzmény: tapirka1014 (33)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 36

Petami!

A jövőre szeretnék 4-5 maratont, lehet, hogy jól hangzik, de baromi sok ám!

Javaslom, hogy olvasd el amat hozzászólásait. Tavaly ilyenkor még ő is sok-sok maratonban gondolkodott, mostanra megjött a józan esze:-)))

Fokozatosság. Teszteld magad, maratonon, teljesítménytúrákon, de az évi 4-5 maraton baromi sok. Főleg, ha mindegyiket max-ra futod. Nem tudsz annyit pihenni kettő között, hogy elegendő legyen a regenerálódásra.

Nem kell egész évre előre betervezni minden versenyt, mert ahhoz az ember akkor görcsösen ragaszkodik, és előbb-utóbb sérülés a vége. Jobb, ha csak 2-3 sarokpontot jelölsz ki az évre és közé pedig majd állapottól függően bármit betehetsz.

Előzmény: petami (35)
petami Creative Commons License 2004.10.26 0 0 35

igen tudom hogy innen még nagyon messze van jövőre szeretnék legalább 4-5 maratont lefutni. lehet egy annál hosszabb is ezt még nem nagyon tudom. szerintem jövőre kinizsit belefutással megpróbálom hisz egybe az még nagyon sok lenne. év végén szeretném teljesíteni a bbp-t váltóban és ha bírnám a 3. vagy a 4. szakaszt végigfutva. tehát én spártába nem készülök 5 éven belül.

Előzmény: tapirka1014 (34)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 34
Ja, azt elfelejtettem, de remélem tudod, hogy ez a maraton-hosszabbak-100km... sor hosszú években mérhető edzést/akaraterőt/motiváltságot/lemondást kíván
Előzmény: tapirka1014 (33)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 33

petami,

Remélem nem fox megsértődni, de innen azért még van hova fejlődni :-)

 

Először egy maraton. Aztán lehet kóstolgatni a maratonnál hosszabb távokat. Ha már biztosan futsz 100 km-t, nem csak fizikálisan, hanem fejben is, akkor lehet elkezdeni gondolkozni a továbbiakon.

(Biztos 100 km alatt a 10:30 alatt lefutott százast értem, az ugyanis a nevezési szint a Spartathlonra).

 

Akik 100 km-t gond nélkül lefutnak, azok fizikálisan képesek a 246-ra is. Fejben már nem biztos. Arra sokkal többet kell készülni.

 

Nagyon jó edzés a hosszú futásokra a teljesítménytúra. Szinte minden hétvégén van valahol, a túrák távja 10-től 130 km-ig terjed, néha van még hosszabb is. A Kinizsi Százas ezen topic nagy részének kötelező házifeladat, most hétvégére tudom ajánlani a Piros85-öt :-)

 

Adj magadnak időt, még nagyon fiatal vagy, a Spartathlon megvár!

Előzmény: petami (32)
petami Creative Commons License 2004.10.26 0 0 32
általános hatediktól minden évben indultam a 7km-es kaiseren 7 éven keresztül tavalyig. idén először készültem félmaratonra amit gond nélkül teljesítettem, holtpont nélkül. 2-3 naponta edzettem rá 5-15 km-es edzésekkel. 8.-ig minden nap suli után 2-3 óra mozgás foci,kosár,tengó. 9.-től csak nyáron mozogtam rendszeresen, 3-4 órás mozgás. idén a futás mellett napi 4-5 óra egyéb mozgás. az iramom min 5 perc/km ez alá nem bírok menni. ezt az iramot ezeken a távokon végigbírom. amikor a verseny után még marad erőm akkor max. 5.30-6-os km-ben megyek. ilyenkor még 5-10 km-ert le bírnék futni. 
Előzmény: ultrafutó (27)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 31

Háromszoros Bébu teljesítő vagyok, ami az egyénit illeti.

 

A Bébu alapvetően egy regenerálódási verseny. Ebben egyedi szinte a világon.

Nekem valamiért ez a műfaj elég jól megy /magamhoz képest/.

 

A Spartathlon különlegessége az, hogy mindent önállóan kell megoldani és 36 /vagy kevesebb/ órán át észnél kell lenni max fél óra alvással. Ezenkívül borzasztóan jól kell tudni az energia és ásványianyag visszapótlást. A BéBun lehet hibázni, a Spartathlonon nem.

Előzmény: 7241gabi (30)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 30

:-))

Jójó, hogy tőlem kapta, de nem mondtam, hogy 2005:-)

 

Most, hogy már 4x-es Bébu teljesítő vagy és a Spartathlonon is eléggé sokat jutottál előre, össze lehet hasonlítani a kettőt? Mi az amiben egészen más képességeket kívánnak?

Előzmény: ultrafutó (29)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 29

Gabi!

 

Tőled kapta a térképet!

A mai napig nem érti, hogyan keveredhetett bele.

 

Egyébként akarata ellenére senkit nem lehet odakényszeríteni a rajthoz.

Előzmény: 7241gabi (7)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 28

Ahhoz, hogy valaki világklasszis legyen egy sportágban, arra születni kell. Például egy Spartathlon győzelemre valószínűleg nem képes bárki.

Más a helyzet, ha valaki egy sportágat szabadidősportként, kedvtelésből űz. Például egy 100 km-es verseny teljesítéséhez nem kellenek különleges képességek. Azt nem írhatom, hogy bárki képes rá, mert például rollerozni sem lehet fél lábbal, de azért mégiscsak elég sokan képesek rollerozni, ha egyáltalán kedvük van hozzá. Inkább itt van a kutya elásva, sokan nem éreznek késztetést 100 km futáshoz, talán éppen a mesterségesen emelt maratoni fal hatására. Más országokban egyébként tömegesen indulnak teljesen hétköznapi amatőr emberek ultratávú futó, sífutó, korcsolyázó, gyalogló, túrázó versenyeken. Ezekben az országokban csupa klasszis ember születik? Egy frászt, csak más szemlélettel állnak a sporthoz.

Előzmény: NVik (23)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 27

Én még nem jutottam el odáig.

Ha kíváncsi vagy a saját esélyeidre, többet el kell árulnod a futó- és más sportmúltadról.

Előzmény: petami (21)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 26

Örülök ennek a topiknak.

 

Hogy mi kell a Spartathlon teljesítéséhez?

Nagyon sok akaraterő kell, de pusztán akaratból nem lehet lefutni.

Nagyon sok lefutott kilométer kell, de pusztán kilométergyűjtésből nem lehet lefutni.

Nagyon sok önismeret kell, de önmagában ez sem elegendő.

 

Kényszerből nem lehet ekkora távot lefutni, csak belső késztetésből.

Nagyon kell szeretni a futást. Bolondmódra. Csak így lehetséges.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.26 0 0 25
Ez már pozitívabb hozzáállás! :-)
Előzmény: miki (24)
miki Creative Commons License 2004.10.26 0 0 24

Ultrafutásban az átlagos halandó számára nagyobb fejlődési lehetőség van, mint rövidebb távokon. A sebességre születni kell, a táv szorgalmas edzéssel viszont nagyon megnövelhető.

 

Szerintem az erre irányuló edzés egészségesebb is, mint a gyorsítás.

Előzmény: NVik (23)
NVik Creative Commons License 2004.10.26 0 0 23
Petami egy átlagos ember nagyon sok mindenre képes és nagyon sok mindenre nem. Ez a verseny már olyan szinten veszi igénybe a szervezeted amire születni kell. Az ultrafutás is tehetség, felépités, sziv, tüdő kérdése, én teljesen meg vagyok döbbenve amikor olyan emberekkel beszélgetek akiknek nem sok fogalmuk van az egész futásról (nem rólad van szó). Azt hiszik az nyeri a versenyt aki többet edz, és akár ők is képesek lennének eljutni egy ilyen szintre, az erős szellem csak a lehetséges legjobbat tudja kihozni a fizikumodból. Persze elképzelhető, hogy te is nagyon tehetséges vagy ebben a műfajban lehet, hogy nem.
Előzmény: petami (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!