Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28290

sehol semmi. Egyik oldalon sem fuj, sem hideget sem meleget!

Sot meg a menetszelet sem erzem!

 

Otlet?

 

Egyebkent annyira megszerettem, hogy eloleptettem elsoszamu autova!!!

Előzmény: terrano1 (28286)
Ivwi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28289

A cserét nem én csinálnám, a vezérlést elégpontosan kéne összerakni:)

Gondolom így olcsóbb lenne az alkatrész, mintha azt is a szervízből venném, sajna most minden fillér számít.

Most összeszedném az alkatrészt, és következő etapban betolnám a cserére, amúgy is esedékes az éves szervíz, meg olajcserék.

Előzmény: TdiOxi (28288)
TdiOxi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28288

A dayco teljesen jó, viszont fog még kelleni néhány szimering a deklibe meg egy beljebb is ha jól emléksze, meg egy o gyűrű is ha cseréled a főtengelyen lévő bordás kereket is. Amikor én cseréltem az is volt a csomagban nem csak a feszítő meg a görgő.

Előzmény: Ivwi (28285)
tue-14 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28287
Johhny! Ebbol a remek baltarogzitobol nekem is ket parat rendelj pliz!
Előzmény: Ivwi (28282)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28286

Ok.

A hideg meleg ,egyik oldalon sem megy?

Az,hogy hova fújja a levegőt?

Ezeket a dolgokat lehet ellenőrizni menet közben,mert a menetszél ugye tolja be a levegőt.

Előzmény: Törölt nick (28281)
Ivwi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28285

Találtam kittet:)

http://www.paddockspares.com/timingkit300l-timing-belt-kit-300tdi-later-type.html

Ez a Dayco megfelelő minőség, vagy inkább vegyem az eredetit:

http://www.paddockspares.com/err1092g-timing-belt-genuine-300tdi.html

Ennyi kell meg a vízpumpa és kész?

 

Előzmény: Ivwi (28284)
Ivwi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28284

Mostanság aktuális lesz a vezérléscsere, mert 70000km van benne azóta.

Annó sokat szívtak a vízpumpával (nem márkaspecifikus szerelő csinálta)

Jó lehet bele ez a vízpumpa? A gép 98'-as D1 300 TDi manuál váltós (5 gangos:)) SALLJGMF8WA.....

http://www.paddockspares.com/peb500090g-water-pump-and-gasket-oe-supplier-300tdi.html

 

Illetve mit kell még cserélni ilyenkor?

Vezérműszíj, valami feszítő, a vízpumpa, meg még mi?

Nincs erre egy kit?

Ivwi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28283

Na a lényeg lemaradt, mert nemrég úgy adódótt, hogy szükségem lesz erre is:

http://www.paddockspares.com/dhh100770lml-headlamp-finisher-lh-from-ma081992.html

Kérlek tedd ezt is bele.....

 

Köszi

(mára igérem befejeztem:)

Előzmény: Ivwi (28282)
Ivwi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28282

Sokáig tartó töprengés után, csak rászántam magam egy nagy beruházásra, ha beleférek a rendelésbe még.

Légy oly' drága megrendelni nekem egy ilyet:

http://www.paddockspares.com/pm1153-original-quick-fist-clamp-2-clamps-per-pack.html

 

Előzmény: Johnny_Disco (28270)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28281
Nincs az ekszij raengedve a klimakompresszorra!
Előzmény: terrano1 (28280)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28280

Nem fújja a levegőt és a hideg meleg állítás sem megy?

Hogyan van kikötve a klíma?

Előzmény: Törölt nick (28276)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28279

Wazze!Nekem is sárga szilentek vannak elöl!:-)))

Előzmény: spapda (28271)
Wulfgar9 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28278

Tyűha!!!

Na ez az amire a márkatársak mindig azt mondták, hogy ha majd ez az ikon megjelenik akkor nagyon megszívtad!

Szerencsére nekem nem volt ilyen de majd a többiek segítenek ebben, hogy mi a teendő.

Előzmény: Törölt nick (28276)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28277

Mondom én,hogy valami bonyolult dologra gondoltam!:-)

Szóval van egy hátsó összekötő,meg elöl a tolórúd,aminek van egy és két gömbfejes változata.

Előzmény: Johnny_Disco (28269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28276

Sziasztok,

 

P38-asom digitális klima kijelzoje a jobb also sarokban egy nyitott kis konyvet mutat, ami tok jol nez ki, ellenben nem mukodik a rendszer! Ertem ez alatt, hogy nem fujja sehova sem a meleg levegot ,de meg a hideget sem. Tulajdonkeppen semilyet, parasodik belurol az autom, foleg amikor az egesz csalad benne ul!

A klimat nem hasznalom, mivel nincs bekotve, de a motor altal termelt hore szuksegem lenne majd telen!

Otlet?

Tapasztalt mar valaki ilyesmit?

 

TdiOxi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28275

Mennyé igyál még, mert amit ittál az látom csak két rövid hozzászólás elolvasására volt elég:)))) Vagy még mindig működik a két mondatos szelekciód, pedig előtte olyan szép részletesen leírtam neki mindent:))))

 

Előzmény: fúrómester (28274)
fúrómester Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28274

Nahh, veled is ki van ám segítve. Úgy, mint velem. :-)

Előzmény: TdiOxi (28272)
fúrómester Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28273

Szerintem annyi a különbség, hogy van 4., .......mert a kormányműveden nincs.

 

Vagy neked van olyanod, és akkor nem vetetik meg feleslegesen a 4.-et.

 

Azt mondjuk nem értem, hogy a vízszintes csőbe, hogyan tekered be a "pipából" kiálló darabot.

 

 

Vedd azt, amelyik jobban hasonlít bekötésileg!

Előzmény: Johnny_Disco (28269)
TdiOxi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28272

Jól átláttad a helyzetet:)))) az első a tolorúd, a hátsó a híd mögötti meg a kormányösszekötőrúd.

Előzmény: Johnny_Disco (28269)
spapda Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28271

"Hogy tudsz ilyen halvány betűvel írni? Anya szólt, hogy olvassam tovább, mert az nekem szól. Olyan vak vagyok, hogy nesokára a wc-re is velem jön, nehogy mellélocsojjak. :-)"

 

Azért van valami fülledt erotika abban, amikor az asszonnyal közösen olvasol Land Rover topikot, aztán együtt kimentek a WC-re... Oszt' még én voltam a perverz, amikor közöltem, hogy a hatszögön befér a henger meg a kocka is. Na mindegy. ;)

 

"Na, hogy a lényegi rész is ki legyen tárgyalva. Megelőztél. Ugyanis velem is előfordult, hogy a Zalvázszám alapján vásárolt kereszt nem helyezkedett be a gardányba. Szerencsére nem dobtam ki/vissza, mert a másik autónkba meg érdekesód passzolt, és az az autó volt a bolti, amibe nem ment be, az a kókányolt."

 

Én már jártam úgy, hogy kivettem a rossz jeladót, boltban ugyanilyen alakút kértem (mert ugye a boltos katalógusa 3 eltérő méretű-alakú-drótozású típust dob), aztán otthon jöttem rá, hogy nem ez való bele, csak valami korábbi jómunkásember ezt gyilkolta bele, átdrótozta, oszt' csodálkozott, hogy nem jó. Visszavittem, kértem másikat, "visszadrótoztam", jó lett. Mondjuk csak reménykedem abban, hogy egy kormányműnél azért nem játszák el a hasonló "jó lesz alá a zsigulié is" sztorit. Mondom ezt annak fényében, hogy amúgy a Zsiguli alkatrészek közül egy csomó jó terepjáróba. A régi, kereklámpás (hátul laprugós) Pajero stabilizátor szilentjei például frankón helyettesíthetők Lada szilentekkel, talán az ezerkecskéével. A Pajesz szilent darabja 1500-3000 Ft (mert ugye a sz*r japánba drága az alkatrész, nem úgy, mint a Land Roverbe), a Zsigáé meg 200 Ft. Ha jól emlékszem, a Zsiguli futóműből Samuraiba is jó egy-két dolog.

 

"Amúgy máma megtört a jég. Az eddig hirdetett 50.000 ft/13 éves költségvetés csúful megdölt. 470 lett a vége, és nem euroban, hogy rohaggyon meg."

 

F*s Land Rover, ráköltöd a gatyádat is, megmondták előre a tojotások a másik topikban! ;)

 

"az autó alatt meg faszányossan csillognak a Sárga Silentek"

 

Ha a bölcsészeknél rontanám a munkamorált, biztosan írnék egy tanulmányt az autósok körében tapasztalható színes szilentek és festett fékdobok/féknyergek fétiséről. Perverzek. A kókuszos meg vaníliás wunderbaum, na az egyenes dolog! A sárga szilent terepjárón meg ferde hajlam. Persze érthető a dolog, hiszen a plázaparkolóban úgysem fog összekoszolódni, tehát még évek múlva is már messziről rágerjednek a plázacicák. ;)

Előzmény: fúrómester (28267)
Johnny_Disco Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28270

TdiOxi,

hihető a dolog, csak valami buhera mentén kerülhetett bele a régi változat. Nem akarom én felforgatni az autót teljesen, tökéletesen megfelel a 3 gömbfejes dolog, azt is fogom megrendelni, meg a te mütyűrjeidet, ha senki más nem jelentkezik a Paddock-féle FA-mentes beszerzésre.

Előzmény: TdiOxi (28268)
Johnny_Disco Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28269

Íme a segítség, ezeket méltóztassál megszemlélni.


http://www.paddockspares.com/pm961-heavy-duty-steering-rods-for-range-rover-classic-and-discovery-1-with-3-ball-joints.html

http://www.paddockspares.com/pm962-heavy-duty-steering-rods-for-range-rover-classic-and-discovery-1-with-4-ball-joints.html

Miután ma ismét aláfeküdtem az autónak (a héten már 3x, eddig 2 év alatt összesen nem volt ennyi alkalom), úgy vélem, megértettem, hogy működik, de a nálam szakértőbbek biztos pontosabban leírják: a rövid rúd (drag link) a merev híd előtt van, a hosszú (track rod) pedig mögötte, a híd mentén futnak, azzal kb. párhuzamosan. A rövid rúd egyik végét mozgatja a kormány (bal oldalon), ami rúd viszont a jobb első kerék első feléhez rögzül valami furmányos módon. Így a kormány már el tudja fordítani a jobb kereket. Kis öröm is öröm...

A hosszú rúd, ami viszont a híd mögött köti össze a két kereket, a jobb kerék elmozdulása folytán elmozdítja a bal kereket is, és így mind a két kerék egyszerre fordul. Ez van az én fejemben.

Namost annyi a különbség a 2 bigyó között, hogy az első, rövid rúd bal végén egy hattyúnyak van (mint nálam), mert a kormánymű hajtókarján van a gömbfej, vagy a kormánymű hajtókarja egyenes és gömbfejtelen, és ez esetben a rövid rúd bal végén is van gömbfej (így lesz 4).

Ezt a hajtókart drop arm-nak hívja a szigetlakó, és itt kitűnően megfigyelhető mind a kettő:

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID010013

 

Az enyém a pipa forma, a gömbfejjel. Az újabb az egyenes, a két lukkal.

Spapda, Fúrómester?

 

Előzmény: terrano1 (28265)
TdiOxi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28268

Szerintem neked anno egyszer megdöglött a kormányműved és betették az első szériáét, lehet olyan volt bontottban vagy a fene tudja.

http://www.paddockspares.com/ntc1580n-rhd-4-bolt-pas-box-complete-with-bent-drop-arm-sold-on-an-exchange-basis-includes-100-gbp-exc-vat-surcharge.html

Viszont neked meg eredetileg ez való bele és ebből adódik a különbség, hogy az újyabb fajtán már a tolórúdon van a gömbfej:

http://www.paddockspares.com/stc2846rarm-pas-steering-box-with-straight-drop-arm-reconditioned-rhd-from-ja018110-sold-on-an-exchange-basis-price-includes-100-00-gbp-exc-vat-surcharge.html

És ha megnézed még a kar formája is más. És tudom hogy ezek jobbkormányoshoz való kormányművek, de csak a szemléltetés végett linkeltem be.

Szerintem ha a kormányműved jó, akkor nem kell vele foglalkozni, meg kell venni a 3 gömbfejes verziót, vagy ha nagyon zavar esetleg utána kéne nézni hogy lehet e csak a kart cserélni rajutk, csereszabatosak e. Mert akkor lecseréled  és  veszel külön kart hozzá.

http://www.paddockspares.com/ntc9235-drop-arm-lhd.html?___SID=U (ha cikkszámot beírod gugliba láthatod képen is)

És ha cserélhető a kar akkor meg 4 gömbfejes rúdakat veszel. Amúgy az újabb verzió egy olcsóbb és praktikusabb megoldás, mivel ha a gömbfej bepusztul nem kell a komplett kart cserélni, http://www.paddockspares.com/qfw000030-drop-arm-and-kit-for-3-and-4-bolt-boxes-lhd.html?___SID=Uhanem csak a kis filléres gömbfejet.

Előzmény: Johnny_Disco (28263)
fúrómester Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28267

Hogy tudsz ilyen halvány betűvel írni? Anya szólt, hogy olvassam tovább, mert az nekem szól. Olyan vak vagyok, hogy nesokára a wc-re is velem jön, nehogy mellélocsojjak. :-)

 

Na, hogy a lényegi rész is ki legyen tárgyalva. Megelőztél. Ugyanis velem is előfordult, hogy a Zalvázszám alapján vásárolt kereszt nem helyezkedett be a gardányba. Szerencsére nem dobtam ki/vissza, mert a másik autónkba meg érdekesód passzolt, és az az autó volt a bolti, amibe nem ment be, az a kókányolt.

 

Amúgy máma megtört a jég. Az eddig hirdetett 50.000 ft/13 éves költségvetés csúful megdölt.

 

470 lett a vége, és nem euroban, hogy rohaggyon meg. De lett új váltó, terepváltó, kormány, diffik, az autó alatt meg faszányossan csillognak a Sárga Silentek, stbstbstbstb.

Ez az 5 ajtósba ment befele, most a belsejét puceválom kifele alaményommal. Asszem ez lesz a vasárnapi autó. :-)

Előzmény: spapda (28264)
Wulfgar9 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28266

Akkor legyen egy TA-s max ha nem jó akkor megfogadom a tanácsot és felgyújtom, az LPG-vel pazar lenne:) , lehet csak tényleg 1x használatos, 200 ezer kilométerre van hitelesítve, azóta nem is cseréltek benne olajat, én meg szenvedek itt vele :D

Előzmény: terrano1 (28262)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28265

Egy kis segítséget még lehet kapni?

Lehet,hogy én gondolok valami bonyolult dologra de egyenlőre azt emésztgetem,hogy mitől lesz a kormány összekötő 3 meg 4 gömbfejes?

Ha esetleg dobsz egy cikkszámot is vagy képet, akkor rágódok a dolgon ráérő időmben.

Előzmény: Johnny_Disco (28263)
spapda Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28264

"Örömmel várom az ekézést fórumtársaimtól, különös tekintettel Fúrómesterre, aki pikk pakk 2 rövid sorban bebizonyítja, hogy az én autóm pedig igenis '92 előtti :)"

 

Nem azt fogja bizonyítani, hanem azt, hogy ha te is 0 km-esen hoztad volna ki a szalonból, akkor neked sem lenne semmi bajod a kormányösszekötővel még 15 év után sem. ;)

 

fúrómesternek: Tudom, megint be akarom kapni.

Előzmény: Johnny_Disco (28263)
Johnny_Disco Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28263

Nekem is lenne egy feladványom tanult kollegáimnak: az én autóm D1, VA-s, '97-es, mégis olyan kormányösszekötő
kell bele, amit már '92 óta nem tesznek autóba, a 3 gömbfejes (nem pedig a 4-es), pedig minden weboldal azt állítja,
hogy '92 utáni autóba már a 4-es megy. Erre ki tud gombot varrni? Köszi.
(Örömmel várom az ekézést fórumtársaimtól, különös tekintettel Fúrómesterre, aki pikk pakk 2 rövid sorban bebizonyítja, hogy az én autóm pedig igenis '92 előtti :)

terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28262

Ha esetleg úgy tűnne,hogy rébuszokban írogatok:

 

"TO TA346794 & FROM WA376580 TO WA385948"

 

Ta 346794-ig és Wa376580-tól WA385948-ig

 

Ha jól értem.

Előzmény: Wulfgar9 (28257)
terrano1 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 28261

Gondoltam ám!:-)))

Előzmény: TdiOxi (28258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!